Provincie Zeeland Vitaal Platteland Zeeland 'Om mee te zingen in een musical en samen op de planken staan' Twee miljoen archief en CWI geen discussie Zeelandpas Connexxion Extra selectieronde in de Wellevaete voor project ■Officiële Mededelingen Donderdag 30 juni 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen subsidie aanvragen voor 2006. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 26/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Vergadering commissie 28 Nieuwsbrieven juni Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Gedichten voor Beatrix Milieu Bodem verontreiniging Hofstraat 9 te Oud-Vossemeer Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten Abd Nieuws Vanaf 26 juni kunnen dagjesmen sen, toeristen, maar ook de inwo ners van Zeeland een hele dag met de bus rondtoeren voor 5.00. Tot en met zaterdag 27 augustus kan voor dit bedrag de Zeelandpas aangeschaft worden bij de chauffeurs op alle bussen van Connexxion. De pas is geldig voor 1 volwasse ne en maximaal 2 kinderen tot en met elf jaar. Bovendien geeft de pas recht op korting op de toegangsprijzen van WaterLand Neeltje Jans op de stormvloedkering, het Arsenaal en het MuZEEum in Vlissingen en Miniatuur Walcheren en de Abdijtoren Lange Jan in Tot 31 juli 2005 kunnen inwo ners van Zeeland meedoen aan een gedichtenwedstrijd rondom het thema "25 jaar Beatrix en Zeeland". De wedstrijd is een van de acti viteiten die in het kader van de Zeelandmaand worden georgani seerd. De inzendingen worden door een deskundige jury beoordeeld en per Zeeuwse regio zal een win naar worden aangewezen. De winnaars mogen hun gedicht voordragen op 10 september tij- Middelburg. Op een rit met de stoomtrein in Goes wordt ook korting gegeven. De Zeelandpas is geldig op alle buslijnen in de provincie, met uit zondering van de Interliner 395 Zierikzee-Rotterdam en lijn 19 naar Antwerpen. Strandexpress Van 9 juli tot en met 27 augustus rijdt langs de Noordzeekust van Zeeuwsch-Vlaanderen de Strand express (lijn 14) van Breskens naar Knokke weer. De bus sluit in Knokke aan op de kusttram langs de Belgische Noordzeekust- en in Breskens op het fiets/voetveer (Fast Ferry) naar Vlissingen. dens de opening van het Poëticum in Aardenburg. Bovendien winnen zij een zweef vlucht boven Zeeland, waarbij de Commissaris van de Koningen, drs. W.T. van Gelder als piloot optreedt. Inzenden De gedichten kunnen voor 31 juli gezonden worden aan: Provincie Zeeland, t.a.v. 25 gedichten voor Beatrix, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Mailen kan ook: provincie@zeeland.nl Dinsdag 5 juli om 16.00 uur wordt het bezwaarschrift behan deld van het college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland tegen de vastgestelde provinciale subsidie van 19.629 voor het project Entente Florale. De adviescommissie bezwaar schriften komt bijeen in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Woensdag 6 juli om 14.00 verga dert de commissie 28 Lucht vaartwet in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke agenda punten worden de volgende onderwerpen behandeld: para- spring locaties; veiligheidscertifi cering vliegveld Midden-Zeeland; stand van zaken met betrekking tot regelgeving Regionale en Kleine Luchthavens en de volgen de vergaderdatum. In een speciale editie van de Nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer aandacht voor het bezoek van Koningin Beatrix en een aan tal deelprojecten binnen het pro ject. Aan de hand van tentoon stellingsfoto's wordt teruggeke ken, een toekomstverhaal ont breekt evenmin. In het tweede nummer van "Vernieuwsflits!" over innovatieve acties in Zeeland zijn de onder werpen: E-learningsysteem voor Horeca en Recreatiebedrijven, het project ICT Innovaties Zeeland en het TV-project "Nieuw Zeeland" van Omroep Zeeland. Beide uitgaven zijn te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum. De komende jaren neemt de ver grijzing onder de agrarische beroepsbevolking verhoudingsge wijs het meest toe. Om het platteland leefbaar te houden zullen alle functies, die het platteland heeft, benut moe ten worden; van agrarisch bedrijf tot toeristische voorziening. In 1998 is het project Vitaal Platteland Zeeland gestart. In het Bestuurlijk Consortium zit ten vertegenwoordigers van Zeeuwse organisaties van land bouw, natuur en landschap, recreatie, het bedrijfsleven, de verwerkende industrie, gemeen ten, waterschappen en de provin cie Zeeland. De Dienst Landelijk Gebied treedt op als adviseur. Doelstellingen Om de doelstellingen te bereiken zijn een viertal prioriteiten vastge steld: - Verhoging van de kwaliteit van water, milieu, natuur en land schap; - Bevordering van duurzame land bouw (ecologisch en econo misch verantwoord); - Bevordering van de verschei denheid aan economische dra gers (in belangrijke mate gericht op recreatie en toe risme); - Bevordering van de leefbaar heid (veiligheid, bereikbaarheid, sociale verbanden en culturele identiteit zijn de kernbegrippen). Subsidies 2006 Zowel vanuit Europa als vanuit de rijksoverheid en de provincie Zeeland is geld beschikbaar voor projecten die binnen de doelstel lingen vallen en bijdragen aan de versterking van de plattelands economie. Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen voor 2006 in twee tranches subsidie aanvragen. De sluitingsdata zijn: 15 juli 2005 (1' tranche) 1 december 2005 (2C tranche) De provincie Zeeland heeft één loket opgezet voor alle platte landsontwikkelingsprojecten, zodat aanvragers niet van het kastje naar de muur worden gestuurd. Een subsidieformulier kan telefo nisch aangevraagd worden via de telefoonnummers 0118-631443 of 631531 en per e-mail via vitaalplatteland@zeeland.nl Downloaden kan ook door naar www.zeeland.nl te gaan en ver volgens naar digitaal loket, publi caties, folders en dan "vitaal idee voor het platteland" aanklikken. Het formulier kan opgestuurd worden naar: Provincie Zeeland, t.a.v. J. Broodman, Postbus 153, 4330 AD Middelburg. Nadere informatie kan daar even eens verkregen worden. Brochure In 2003 is de brochure Vitaal Platteland Zeeland verschenen. Behalve informatie over subsidie mogelijkheden is er aandacht voor praktijkvoorbeelden, die hal verwege het project gerealiseerd zijn. De brochure kan opgevraagd worden bij het provinciaal infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118 631400, e-mailadres infocentrum@;eeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. Zeeland Tijdens de vergadering van Provinciale Staten van 17 juni 2005 werd o.a. gesproken over: Statenvoorstel Bestuursovereenkomst Rijk-provincie over de Ontwikkelingsschets 2010 In de ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium wordt ingezet op een integrale ontwikkeling van het Schelde-estuarium op het gebied van veiligheid, bereikbaar heid en natuurlijkheid. Het is de bedoeling dat de belangrijkste projecten v??r 2010 zijn gereali seerd of in elk geval in uitvoering zijn. Hiertoe besteden de beide overheden samen ruim vijfhon derd miljoen euro. Provinciale Staten besluiten: - De door het rijk voorgestelde rol op basis van het totaalpak ket aan maatregelen te aan vaarden onder voorwaarde van een aannemelijke onderbouwing van de oppervlakte natuur van 600ha; - De bestuursovereenkomst met het Rijk wordt aan de Staten voorgelegd. Statenvoorstel Programmarekening 2004 De programmarekening omvat de programmarekening, de program maverantwoording en de produc tenrekening en is gericht op de controlerende taak van Provinciale staten. Het saldo van de rekening na bestemming bedraagt 2,8 ml. Voorgesteld wordt het saldo van de jaarrekening toe te voegen aan de algemene reserve. De jaarrekening 2004 van de Provincie Zeeland wordt vastge steld. Financiële Statenvoorstellen In de Statenvoorstellen le Bestuursrapportage 2005, de Voorjaarsnota t.b.v. de program mabegroting 2006, de 2' en 3' wijziging van de begroting van de provincie 2005, legt het college verantwoording af over het gevoerde financiële beleid. Tevens wordt hiermee de finan ciële positie van de provincie over de periode 2004/2005 gepresenteerd. Provinciale Staten stellen de rap portages en begrotingen vast. Statenvoorstel Verantwoording fractievergoe ding 2004 Elke fractie legt na het einde van een kalenderjaar, aan Provinciale Staten verantwoording af over de besteding van de bijdrage voor fractieondersteuning. Ingestemd wordt met de bevin dingen van de accountant ten aanzien van de fractievergoedin gen 2004. Vergadering van Provinciale Staten Datum: vr 1 juli Aanvang 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl Agenda: - Kadernotitie integraal jeugdbe leid; - Incidentele middelen Ge-meen- schappelijke Regeling Zeeuwse bibliotheek 2005; - Provinciaal bi-bliotheekplan 2005-2008; - Reactie PS Trajectnota MER Kanaalkruising Sluiskil; - Structurele subsidie aan de Stichting Zeeuwse Schaaps kudde; - Initiatiefvoorstel inzake Heroriëntering emancipatiedoel stelling Provincie Zeeland. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeelapd hebben onder zoeksrapporten ontvangen van het college van burge meester en wethouders van Tholen met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie Hofstraat 9 te Oud-Vossemeer. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini ging als ernstig te beschou wen (artikel 29 Wet bodem bescherming). De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 1 juli 2005 tot en met 28 juli 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werk dagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631722. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot de mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 1 juli over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u wegwijs en geven uit leg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 1 juli 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Pak even uw zakboekje THOLEN 30 jun. Informatie-avond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 16 jul. Havenfeest, v.a. 10 u. OUD-VOSSEMKKR 9 jul. Ringjaarmarkt en Zeeuws kampioenschap voor dweilbands, v.a. 11 u. 9 jul. Zevendorpentocht, start café Hof van Holland v.a. 7 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren. De Mccstoof, di t/m za, 14-17 u. STAVENISSE 4 t/m 6 jul. Fietsdriedaagse, start ha- venplatcau, 18.30-19 u. 23 jul. Braderie. SINT-MAARTENSDIJK 30 jun. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 2 jul. Fiets- en wandeltocht Dorcas, start Wouthoekweg v.a. 11 u. 2 jul. Spelmiddag Roemeniëcom- missie Rehobothkerk, Wouthoek weg, 13-17 u. 2 jul. Euterpe zomcravondconcert jeugdconcert. Markt, 19 u. 13 t/m 16 jul. Kermis. 13 jul. Muziekfestival. Haven, 19 u. 20 jul. Muziekfestival. Markt 19.30 u. 27 jul. Muziekfestival. Markt 19 u. POORTVLIET 2 jul. Fiets- en wandeltocht Dorcas, start camping Kruytcnburg v.a. 11 u. 4 jul. Vergadering jongerenraad, 't Ouwe Raed'uus, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 2 en 3 jul. Beachvolleybaltoernooi, Grote Markt, 9 u. 2 jul. Tango Ballet, De Sloelemat, 20 u. 3 jul. Optreden Flat Out, Ravelijn, 14-20 u. 6 jul Inloop spreekuur voor Whip- lashpatiënten. Ziekenhuis Lievens- berg, 10-12 u. 7 jul. Muziek op 't Wilhelminaveld, Raf van Brussel, 19.30 u. l/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. +film+++film+++filni+++film+ CINEM'ACTUEEL: Kameleon 2 - do en vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., za en wo 13.45 en 16 u. Batman begins - vr Het beschikbaar stellen van een kre diet van 2.002.655 euro voor ruimtes in hel nieuwe gemeentehuis voor het oud-archief en het centrum voor werk en inkomen (CWI), zal van avond in de gemeenteraad een ha merstuk zijn. Vorige week woensdag maakte de commissie bestuurzaken er geen woorden aan vuil. 2115 u., za en zo 13.45 en 2115 u., di 20 u. Madagascar (orig.versie) - doen vr 21.15 u., za 18.45 en 21.15 u., zo 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Nobody knows - zo 19 u. en di 20.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. The life and death of Peter Sellers - ma 20.30 u. Herbie fully loaded ov - wo 20 u. Madagas car nl - do en vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Herbie fully lo aded (nl. gespr.) - wo 13.45 u. War of the worlds - do en vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en ,21.15 u., ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. De gemeenteraad besloot in januari vorig jaar om het oud-archief in Tho len te houden cn bevestigde dat be sluit in oktober. De bouw van de be nodigde ruimte in het nieuwe gemeentehuis vergt 1.069.100 euro. Daarnaast is 933.555 euro nodig voor het CWI. Met die organisatie wordt een overeenkomst gesloten, waarbij de huurprijs de bouwkosten zal dek ken. Dc twee miljoen komt bovenop de 11,6 miljoen euro die de gemeen teraad al eerder beschikbaar stelde voor dc bouw van het gemeentehuis in Tholen. Dc vorobereiding ligt op schema. Het definitieve ontwerp is onlangs besproken in de stuurgroep nieuwbouw gemeentehuis. Vooraf gaand aan haar vergadering krijgt de gemeenteraad vanavond een uitvoeri ge presentatie. Na de vaststelling van het ontwerp wordt het bestek uitge werkt en vervolgens kan de aanbeste ding plaatsvinden. De nieuwbouw moet in het voorjaar van 2007 gereed zijn. Er komt een extra selectieronde voor het musicalproject van het jeugd- en jongerenwerk Tholen. Gisteren kwamen er al 47 meisjes en jongens voor de eerste oefening in zang en dans in de Wellevaete in Sint-Anna- land. Woensdag kunnen ook de kinderen van l)e Casemhrootschool uit Sint-Annaland er terecht want die waren met schoolkamp. Ze willen ook graag meedoen. Er is voor de musical plaats voor ongeveer dertig kinderen in de leeftijd van acht tot twaalf jaar. 'Voor je het weet, is het zover, en speel je theater.' De animo om mee te spelen in een musical is groot. „Er zijn er teveel. Ze komen overal vandaan," zegt jeugd- en jongerenwerker lngrid Bras. „Wc zullen wel kijken hoe het gaat. Er zijn ook een paar dubbel rollen bij." De kinderen worden voor dc selectie verdeeld in een paar groepen. Er wordt gedanst en ge zongen. Om de groepen te maken, krijgen alle kinderen een papiertje met een liedje: Berend Botje, Op een grote paddestoel, Daar was laatst een meisje loos en Altijd is Kortjakje ziek. Niet bepaald musi calliedjes geeft Bras toe. Maar de kinderen zingen dc liedjes om zo groepjes te vormen. De ene groep zingt het nog harder dan de andere. De jongerenwerkster legt aan de groep uit dat het er niet om gaat om alles al te kunnen. Ze hoeven nu nog te bewijzen dat ze fantastisch kun nen zingen, acteren of dansen. Maar dat het er vooral om gaat dat ze het leuk vinden. En dat het helemaal niet geeft dat ze fouten maken. Het is opvallend dat er ook nogal wat jongens zich hebben aangemeld. „Er zijn meer meisjes, maar dat is altijd zo voor een musical." De zanggroepjes worden gesplitst van de dansgroep en zoeken een ei gen oefenlokaal. Dc dansgroep be gint onder leiding van Bras en Bi- neke Smit met 'droog dansen'. Bewegen zonder muziek. Het is warm in zaal drie. En het wordt nog warmer naarmate er op de muziek meer passen worden ingestudeerd en er met de armen wordt ge zwaaid. In een van dc kleedkamers wordt een liedje ingestudeerd: ,Om mee te zingen in een musical/ en samen op de planken staan/ Als je in je zelf gelooft dan haal je 'tDan kan je 't dansen aan. en voor je het weet is het zover en speel je theater.' Het klinkt nog pril cn ongeoefend, maar de meisjes en jongens doen hun best. De zangers cn zangeressen kunnen volgend jaar meedoen aan een amateur-muziektheaterstuk waar van Bras dc titel nog niet bekend wil maken. Vanaf september wordt er elke woensdagmiddag voor ge oefend in Sint-Annaland. In de eer ste drie maanden van volgend jaar worden op verschillende plaatsen voorstellingen gegeven. Yvonne van Casand uit Scherpenis- se is de regisseur, de andere mede werkers zijn Bineke Smit uit Tholen, Maja Westdorp uit Sint- Annaland en lngrid Bras uit Oud- Vossemeer. Ze kennen elkaar van het koor A58 dat lichte muziek op het repertoire heeft staan. Foto: Bussen (Lex de Meester). Foto: Druiventeelt (Jaap Wolterbeek). De kinderen oefenen in de Wellevaete danspasjes voor een musical die volgend jaar op de planken komt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17