Verhuizing 78 bewoners naar nieuw zorgcentrum de Schutse Overal bibliobussen, alle gebouwen dicht Genieten aan het Veer Stavenisse b 32É1 A-B Entree van Poortvliet dreigt te verpauperen u I "Die uitleg hadden we echt nodig!" Iedereen heeft nu eigen slaapkamer met een douche ///fc HEIJNEN Zwanger Donderdag 23 juni 2005 61e jaargang no. 31 Schutse wil 20 zorgwoningen op Havenplein Puin zorgt voor tegenvaller 84 mille gemeente Tholen Uitnodiging voor de inwoners van Poortvliet dinsdag 28 juni 2005 Over de dorpel Opening oktober Sint-Mcuirtensdijk van 15 naar 3 uren Molen vangt minder wind door huizenbouw Deze week DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. OOK DE CONSUMENTEN BOND ADVISEERT EEN SCHOTELANTENNE Zit consumentengids januari HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TECHNOLOCIE HERELSESTRAAL 121 HEERlE 0165 304050 Zorgcentrum de Schutse in Sint- Annaland wil in samenwerking met Castria of Habion 20 huizen voor ouderen op het Havenplein bouwen. „Met 50 mensen is de wachtlijst voor Vroonhof gigan tisch", zegt directeur P.W. Kok. „Als er daar 2 woningen per jaar vrijkomen, hebben we het wel ge had. Er zou dus best een tweede woonzorgcentrum in Sint-Anna land kunnen komen. Het havenge bied is daarbij speerpunt voor ons." Een adviesbureau uit Apel doorn deed enkele jaren geleden in opdracht van Grotenhuis project ontwikkeling al een onderzoek naar de mogelijkheden voor zorg- appartementen op het Havenplein. Inmiddels heeft de gemeente de loods van het waterschap gekocht en met meerdere bedrijven wordt er onderhandeld voor aankoop van de panden. Volgens de gemeente lijke havenstructuurvisie moet de verbinding van het dorp met de ha ven met woningbouw tot stand ge bracht worden. „Er is ontzettend veel behoefte aan zorgwoningen", zegt Kok. „Twintig huizen is dan ook minimaal. Voor de gemeente ligt er een duidelijke taak om voor deze doelgroep grond beschikbaar te stellen." Bij het opruimen van het terrein van de voormalige zilveruienfabriek in Sint-Maartensdijk is de gemeente tegen een onvoorziene tegenvaller van 84.000 euro aangelopen. Op het achterste deel van het terrein is door het sloopbedrijf Sinke onder het as falt namelijk beton en puin aange troffen. Het bedrijf moet dit als meerwerk verwijderen. De kosten zijn voor de gemeente. Het afval materiaal is vol gens de gemeente waarschijnlijk af komstig van een bedrijf dat eerder op het terrein heeft gestaan. Voordat met de sloop op 13 april was begon nen, zijn er proefboringen gedaan om te zien of er vervuiling aanwe zig was. Bij die boringen is het be ton en puin niet voor de dag geko men. De afvoer van dit beton en puin is ook niet opgenomen in de aanbesteding. Het college van bur gemeester en wethouders zal het geld halen uit de reservepot voor het bedrijventerrein Sint-Maartensdijk. zijn is vooruit zien! Kraamzorg TjTentadministrati£ QoutbwaW Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of e-mail: info@spkez.nl Advertentie I.M. Ine van Ommen en chauffeur Leen Smits ondersteunen mevr. Van Vossen naar de Rode Kruishus voor verhuizing naar de nieuwe Schutse. De laatste groep van de 78 bewoners van de Schutse uit Sint-Annaland verhuist vandaag naar het nieuwe zorg centrum. Na twee jaar in de tijdelijke huisvesting, enkele honderden meters verder in de F.M. Boogaardweg te hebben vertoefd, zitten de ouderen met 100 medewerkers en 100 vrijwilligers weer in een stenen gebouw. „Met ruime kamers is de woonsituatie ideaal", zegt directeur P.W. Kok. „Het is ook goed om hier te werken, maar het is wel groot, dus er is veel schoonmaakwerk en dat moe ten we met dezelfde mensen zien te doen." Tussen acht en negen uur 's mor gens gaan de bewoners over. De Ro de Kruisbus rijdt een paar keer op en neer. Sommigen lopen met hun rollator of worden door vrijwilligers in hun rolstoel gebracht. Het is prachtig weer en de verhuizing is op zich bekend, want twee jaar geleden is dezelfde operatie uitgevoerd. „Het loopt allemaal best", zegt Kok na de tweede dag. „We werken met een dubbele bezetting: er zit een team in het oude en in het nieuwe pand en met 20 vrijwilligers erbij, gaat het prima." Door de hitte van zaterdag en zon dag zagen de bewoners wel op tegen de verhuizing, maar het viel mee want het nieuwe zorgcentrum is goed geïsoleerd en van zogenaamde Wat gaat de raad met de resultaten van het dorpsbezoek op 17 februari 2005 doen? De gemeenteraad van Tholen nodigt u uit voor de bij eenkomst op dinsdag 28 juni 2005 in het dorpshuis 't Ouwe Raed'uus om 19.30 uur Op 17 februari j.l. is door de raad beloofd om vóór 1 juli 2005 terug te komen om aan te geven wat de raad wel of niet met de gestelde vragen en suggesties gaat doen. Voor meer informatie over de opzet van het programma en de te bespreken onderwerpen verwijzen wij u naar de rubriekTholenderwijs van 15 en 22 juni in deThoolse Bode. Informatie is ook beschikbaar via de website www.tholen.nl onder de rubriek 'Dorpsbezoek Poort vliet'. Tot ziens op 28 juni a.s. De gemeenteraad vanTholen Advertentie I.M. ,topkoeling'voorzien. Maandag werd met drie verhuiswa gens het meubilair verhuisd en dins dag gingen de eerste dertig bewo ners naar het verzorgingstehuis op de begane grond. De Schutse zette ook de eigen bus in naast de Rode Kruisbus. Eén bewoner was ziek en moest per bed overgebracht worden. Het laatste nachtje in de tijdelijke huisvesting was voor sommigen wel spannend en er werd dan ook wisse lend geslapen: van goed tot niet veel. Hoofd verzorging Ine van Ommen zwaait de mensen uit in de oude Schutse, terwijl directeur Kok de bewoners in het nieuwe zorgcen trum welkom heet. In de recreatie zaal kunnen ze even tot rust komen met een kopje thee. „Het zijn geluk kig dezelfde mensen die je om je heen ziet, dus de verhuizing valt wel mee", zegt mevr. H. Elenbaas-Rijs- tenbil. De 102-jarige mevr. Verkouteren is de oudste bewoner, maar zij merkt in haar rolstoel weinig meer van de verhuizing. De 92-jarige mevr. L. Hendrikse-Everaers deert het ver kassen evenmin. „We zijn over de dorpel", roept ze vol goede moed wanneer ze met haar rollator het nieuwe zorgcentrum binnenstapt. „Ik kan het al gauw wennen, want ze bakken overal brood", zegt de uit Stavenisse afkomstige vrouw nuch ter. „Je woont hier wel prachtig. Ik zit hier echt op mijn plekje." Voor het echtpaar Burgers is er sprake van een dubbele verhuizing. De man gaat uit zijn eigen woning in de Kerkeblokstraat naar het nieu we zorgcentrum, de vrouw komt uit de tijdelijke huisvesting, zodat het paar in de nieuwe Schutse weer wordt herenigd. Onder de 24 mensen die gisteren naar de eerste verdieping verhuis den waren twee echtparen. Bij de totaal 78 bewoners van de Schutse zijn 2 mensen die niet in de tijdelij ke huisvesting hebben gewoond en nu dus voor het eerst in het zorgcen trum komen. Vandaag gaat de laatste groep bewo ners over naar de tweede verdieping. Elke dag wordt hetzelfde programma afgewerkt. De mensen kunnen na de verhuizing eerst even bijkomen in de recreatiezaal en 's middags komt de familie om de persoonlijke bezittin gen te helpen uitpakken. Om vijf uur wordt gezamenlijk soep met een broodje gegeten en iedereen krijgt dan op zijn of haar nieuwe kamer een plantje en een bloemetje als wel kom van de Schutse. Gisteren werden de eerste maaltijden bereid in de keuken van het nieuwe zorgcentrum. De verhuizing vindt plaats, terwijl er nog aan de afwerking gewerkt wordt. Stoffeerders en medewerkers van een hoveniersbedrijf lopen nog af en aan. Buiten zijn straatmakers nog volop bezig met de toegangspaden. Ook aan de binnentuin wordt met mensen en machines nog gewerkt. Een kraan ruimt de hopen met grond op tussen woonzorgcentrum Vroon hof en de Schutse. Pas woensdag 12 oktober is de officiële opening en za terdag 15 oktober is het open huis, zodat de komende maanden nog be nut kunnen worden om de laatste hand aan het nieuwe zorgcentrum te leggen. Het kunstwerk dat in de ra- menpartij bij het dakterras komt. is ook nog niet klaar. Daarom is er tij delijk glas geplaatst. Na de zomervakantie komt de dag verzorging erbij, een nieuwe vorm van zorg voor de Schutse. „Mensen die nog thuis wonen, kunnen dan hier terecht voor de dagverzorging", zegt directeur Kok. „Daarvoor moet men nu naar Ten Anker, Maartenshof of de Rozgnboom, dus dat spaart weer vervoerskosten. We kunnen maximaal 10 bezoekers activiteiten aanbieden om het thuis langer vol te houden, maar we zullen met 5 a 6 mensen starten." ZIE VERDER PAGINA 1 De bibliotheken in Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland gaan dicht. Ook de uitleenposten in de dorpshuizen van Sint-Philipsland en Poortvliet verdwijnen. Er komen een paar uren per week bibliobussen voor in de plaats. Ook in Oud-Vossemeer, Stavenisse en Scherpenisse. In Tholen wordt een nieuwe, grote bibliotheek bij het Markiezaat- college in Stadszicht gebouwd. SGP-fractievoorzitter M.J. Klippel. Dat was dinsdagavond de verrassen de uitkomst van de discussie in de raadscommissie samenleving. Ten opzichte van de eerdere beraadsla gingen over de bibliotheek in april was er sprake van een complete om wenteling. Was er toen een grote meerderheid voor handhaving van permanente bibliotheken in Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland, naast de uitleenpost in Sint-Philips land. Er zou zelfs een servicepunt in woonzorgcentrum Elenahof in Sta venisse bijkomen. Dat alles naast de bouw van een nieuwe bibliotheek in Tholen, samen met de te verhuizen vmbo-school uit Sint-Maartensdijk. Alleen de VVD volgde in april het advies van het bibliotheekbestuur op: alleen nieuwbouw in Tholen en in de dorpen een bibliobus. Tot zijn verbazing kreeg K.B.M. Saris bijna alle fracties op zijn hand. Alleen ABT kwam nog met een voorstel om de bibliotheek in alle woonker nen bij de mediatheek van een school onder te brengen. Het kostenaspect was de reden om van mening te veranderen, bekende hoe graag hij ook wilde vasthouden aan een bibliotheek in elke plaats met vrijwilligers.,.Gewoon in het ei gen dorp een boek lenen, zonder poespas, dat wil de Tholenaar. Punt uit." Huur van gebouwen en salaris sen van personeel vergen echter zo veel, dat de 550.000 euro gemeente subsidie per jaar ver wordt overschreden en Klippel wilde die grens niet over. Voor Sint-Maartensdijk en Sint-An naland betekent inzet van bibliobus sen een grote teruggang. Daar is de bibliotheek nu respectievelijk 15 uren 13 uren per week geopend en als de gemeenteraad 30 juni met het voor stel akkoord gaat, wordt dat terugge bracht naar 3 uren per week een bi bliobus. In Sint-Philipsland kun je nu nog 3,5 uren in de bieb terecht, in Poortvliet 2,5 uren. En in al die vier plaatsen op twee, drie of zelfs vier verschillende dagen waaronder ook zaterdag in Sint-Maartensdijk. Pagina 17: 'Volwaardige biblio theek in alle kernen' Wethouder K.A. Heijboer betreurt het dat het college geen overeenkomst heeft kunnen bereiken met de firma Bijl over de aankoop van diens aardappel loods aan de Lageweg in Poortvliet. Het college wil de entree van het dorp graag een opknapbeurt geven, maar de prijs die Bijl vraagt is volgens de wethouder te hoog. Dat bleek maan dagavond in de commissie ruimte toen J.J. van "t Hof (ABT) er op wees dat de entree van het dorp dreigt te verpauperen als er niets aan gedaan wordt. De commissie werd advies gevraagd over het meerjaren ontwikkelings programma investeringsbudget ste delijke vernieuwing. Bijl verplaatste zijn activiteiten naar Sint-Annaland waar hij onlangs bij de veiling een nieuwe loods opende. Heijboer licht te toe dat de gemeente het perceel met de gebouwen van Bijl wilde aankopen. Bijl liet de opstallen en de grond taxeren. „Wij hebben toen ge keken naar een exploitatie-opzet voor het gebied. Maar we lagen ver uit elkaar. We hebben onze zorg daarover geuit. Bijl wilde ook graag, maar het is voor ons niet te doen. We hebben er daarna nogmaals contact over gehad. We hebben echt alle ij zers in het vuur gegooid om tot een overeenkomst te komen. We hebben het plan node moeten verlaten want we zouden de buurt graag op willen knappen." In de buurt van de aardappel loods staat de korenmolen van de familie Christiaanse. Die vreest dat de mo len last krijgt van de nieuwe wonin gen die aan de Molenstraat worden gebouwd. J. Oudesluijs (PvdA) wil de weten of de 'molcnbiotoop' ge vaar loopt door de nieuwbouw. Maar volgens ambtenaar G. Vos is er wel naar gekeken. Hij legde uit dat er aan de noordzijde van de Molen straat twaalf woningen met platte da ken zouden komen en aan de zuid kant (dicht bij de molen) drie. Het plan van Castria Wonen en de ge meente is voorgelegd aan de bewo ners. Volgens Vos was er nogal wat kritiek op de vormgeving en ook op het aantal woningen aan de zuidkant omdat ze platte daken krijgen en in vorm erg afwijken van wat er in de omgeving staat. Aan de zuidkant is het aantal teruggebracht naar twee. Ze krijgen echter een kap en elk een garage. Bovendien is de nokhoogte op negen meter gesteld en de goot- hoogte op zes. ZIE VERDER PAGINA 15 Ontbijtservice Murkiezaat college verrast schoonmaakster Caty van de Rijzen Oprichter Wim Geluk wordt erelid van gouden De Zeebaars Jeugdige Melissa Scherpenisse wordt Nederlands turnkampioen i EN VERDER... Stavenisse wil nog dit jaar een praathuisje bij de haven Goedhart investeert vier miljoen in fabriek Sint-Maartensdijk Thoolse Prinses Beatrixstraat bang voor overlast van tijdelijk Ten Anker GENOEG HEBBEN IS EEN GELUK; MEER DAN GENOEG HEBBEN RAMPSPOEDIG Dit nummer bestaat uit 22 pagina's Met prachtige zomerse dagen is het buiten volop genieten. De Veerweg in Stavenisse is één van die trekpleisters op het ei land. Aan de ene kant van de havenmonding zitten veelal ou dere inwoners in de buurt van het voormalige veersteiger. Vanuit het dorp is dat maar een eindje fietsen en dan kun je weer rusten op één van de drie banken. Als er plaats is ten minste. Je hebt een prachtig uitzicht op de Oosterschelde met druk scheepvaartverkeer van de Krammersluizen naar het ka naal door Zuid-Beveland. De beroepsvaart wordt afgewisseld door de pleziervaart. Een speedboot maakt zijn rondjes, een statige platbodem komt voorbij, een bootje met twee vissers passeert de keersluis. De hengels staan klaar om uitgeworpen te worden. En tussendoor worden de nieuwtjes uit het dorp nog uitgewisseld. Soms brengt er iemand zelfs nog koffie mee. Het is gezellig en ook mooi aan het Veer in Stavenisse. Zie de advertentie elders In deze krant. DELTA N.V. Advertentie I.M. Inwoners van Stavenisse genieten op de bankjes aan het eind van de Veerweg van het zicht op de Oosterschelde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1