Bruto 1650 euro voor De Eevliet Plaatselijk nieuws f? "II Auto-ongeval bij Rilland Nieuw wozoco in Tholen-stad 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 juni 2005 Bezwaren Markiezaatcollege Vuurwerk Zwarteweg 2,8 ha opgevreten door zwanen en ganzen Bedankt Verbouwing Postweg Open dag honden Brandweerdemonstratie Diefstal zadels Oriëntatierit Jeugddienst over vrij zijn Vergadering Vogelvreugd Dienst met gospelkoor Naar het strand Open ochtend De Pluus Botsing op kruising Muzikale rondgang Tafeltennissers derde bij voetbaltoernooi Scaldis Naturalis Meer kosten Maartenshof Nominatie Stolbergschool Geslacht in eigen slagerij Barbecue Plattelandsvrouwen VERF NODIG? Laban Gras Niemantsverdriet Beste l-/Bedrijfsauto's M. Uijl snel klaar Afscheid Van den Hoek Weinig respons kinderopvang Motorrijder gewond Zomerkamp Noad Tholen Tegen het voorontwerp-bestem mingsplan Markiezaatcollege in Stadszicht zijn drie inspraakreacties gegeven. Twee daarvan zijn afkom stig van één echtpaar. De bezwaren komen in grote lijnen op hetzelfde neer als tijdens de bijeenkomst in Meulvliet. De drie inwoners zijn bang voor toenemend verkeer op de Molenvlietsedijk en de Zoekweg, waar het volgens de betrokkenen nu al gevaarlijk is. Er wordt een enorme toename van fietsers, scooters en au to's verwacht. „Honderd leerlingen meer prevaleren boven duizenden omwonenden. De bewoners van Stadszicht is rust en ruimte beloofd, maar nu vrezen we voor overlast. Dat blijkt er in Sint-Maartensdijk al te zijn bij omwonenden en winke liers." Zo'n vmbo-school moet aan een re gionale doorgangsweg in plaats van aan de Zoekweg, vinden de be zwaarden. En als die onverhoopt toch aan de Zoekweg komt. dan is er een alternatieve ontsluiting nodig. Ook de vormgeving van het gebouw roept bezwaren op. „We zijn bang voor een blokkendoos met een plat dak die niet in de omgeving past", aldus de bezwaarden. Tijdens de braderie op zaterdag 27 augustus zal er vanaf de Zwarteweg weer vuurwerk afgestoken worden. Wagenvoort heeft daarvoor vergun ning aangevraagd bij de provincie, die de Koninklijke Luchtmacht, de regionale brandweer Zeeland, water schap Zeeuwse Eilanden, de arbeids inspectie en de landelijk coördinator handhaving vuurwerkbesluit in Arn hem hiervan in kennis heeft gesteld. Aan het gemeentebestuur is ge vraagd een verklaring van geen be zwaar af te geven. Het vuurwerk wordt tussen 21.30 en 22.00 uur af gestoken. De stijghoogte is maxi maal 150 meter. Op een perceel wintertarwe en gras zaad aan de Veerweg/Kerkweg van P.P.J. Verduit blijkt 2,8 ha volledig platgetrapt en opgevreten te zijn door knobbelzwanen en rotganzen. Daarom heeft hij bij de provincie ontheffing gevraagd van de flora- en faunawet om de dieren met het ge weer te mogen doden. Toch willen gedeputeerde staten geen ontheffing verlenen, hoewel er veel schade is: het gehele jaar bij het graszaad en vanaf oktober voor de nieuw in te zaaien wintertarwe tot de oogst in augustus. Er is al schriklint en een knalapparaat geplaatst om schade te voorkomen. Rotgans en knobbel zwaan behoren tot de beschermde inheemse diersoorten, zodat doden niet zomaar kan. Het faunafonds geeft een positief advies om de ge staag toegenomen populatie knob belzwanen te doden, maar dat geldt niet voor rotganzen. Voor deze trek kende diersoort heeft Nederland een internationale verantwoordelijkheid. De provincie zegt op basis van een uitspraak van de Middelburgse rechtbank dat het advies van het faunafonds een gebrekkige basis biedt. Een nadere onderbouwing ontbreekt. Zo is niet duidelijk wie de toename van de stand van de knob belzwanen heeft geconstateerd, wat het aantal knobbelzwanen is en hoe groot de toename is. De volgens Ver duit 80% schade op de 2,8 ha is niet onderbouwd met taxaties. Bij con trole van de provincie op 11 mei werd op het perceel slechts 1 knalap paraat aangetroffen. Er zaten toen 2 knobbelzwanen en 2 nijlganzen. Er werden wel uitwerpselen van knob belzwanen en grotere ganzensoorten waargenomen. De flora- en faunawet gaat uit van preventie boven bestrij ding. Gedeputeerde staten geven geen ontheffing, maar stellen Verduit in de gelegenheid om daar bezwaar tegen in te dienen. J. Schakel heeft bedankt voor zijn verkiezing tot ouderling in de Her steld Hervormde Gemeente. De provincie geeft P. Bogert toe stemming voor een verbouwing en uitbreiding van de woning Postweg 17. Bouwkundig adviesbureau Van der Graaf had hiervoor ontheffing van de wegenverordening gevraagd. Er mag geen schade aan de wegver harding aangebracht worden en als er voor de te bouwen garage een nieuwe verharding nodig is, dient dat in overleg met de provincie te gebeuren. Het CVAB en de Elkie-stichting houden zaterdag aan de Roolandse- dijk open dag met daarbij de derde seniorenhondverkiezing. Naast hon dendemonstraties zijn er ook attrac ties voor de kinderen zoals touwhan- gen. Verder is er ook nog een rommelmarkt. Van tien tot vier uur kan men er terecht. De ondernemersvereniging Tholen 'organiseert zaterdag om 10.30 en 13.30 uur een brandweerdemonstra tie op de Markt. Tevens is er deze dag een gratis springkussen aan de Eendrachtsweg voor alle kinderen, 's Ochtends en 's middags zorgt een dweilband voor sfeervolle muziek in de winkelstraten, waar de mensen dan de laatste inkopen voor vader dag kunnen doen. Tevens zijn bij de middenstanders de entreekaarten verkrijgbaar voor het havenfeest dat op zaterdag 16 juli wordt gehouden. Tussen vrijdagmiddag 17.30 uur en zaterdagochtend 9 uur is er ingebro ken in een opslagruimte aan de Post weg. Uit de ruimte zijn onder andere paardenzadels en gereedschap ter waarde van enkele honderden euro's gestolen. M.A.C. organiseert zaterdagavond weer een puzzelrit voor auto's. Deel nemers aan de oriëntatierit kunnen zich vanaf 19 uur inschrijven bij Meulvliet. De start is om 20 uur. Bij terugkeer van de puzzelrit wordt er een verloting gehouden en bingo ge speeld, waarna de uitslag bekend wordt gemaakt. In de Ichthuskerk wordt zondag om 10 uur een jeugddienst gehouden met als thema: 'Vrij zijn'. Voorgan ger in deze dienst is voormalig ge meentelid Johan ter Beek uit Soest en de muzikale begeleiding wordt verzorgd door Judith Geuze, Mark Pekelsma en Mark Westdorp. In de dienst zitten diverse verrassende ele menten. maar uiteindelijk wil men de jongeren bereiken met het evan gelie van Jezus Christus. De dienst wordt georganiseerd door de Her vormde gemeente Immanuël en de Gereformeerde Kerk. Achttien leden van vogelvereniging Vogelvreugd bezochten de jaarver gadering in Meulvliet. De secretaris meldde dat één nieuw lid zich had aangemeld, zodat het totale aantal leden op 116 is gekomen. Na de ge bruikelijke agendapunten werd het woord gegeven aan dhr. Piet Onder- delinden die een dialezing verzorgde over zijn reis door Australië. Vanwe ge de tijd kwamen niet alle dia's aan bod, maar iedereen had genoten van de getoonde beelden en het bijgele verde commentaar. In augustus neemt de vogelvereniging deel aan de braderie te Sint-Annaland, waar voor al de nodige eieren zijn inge pakt. Oud- Vossemeer De Hervormde gemeente organiseert zondagavond een jeugddienst. Ds. E. Fockens uit Terheijden zal spre ken over het thema 'Kinderen van één Vader.' De samenzang wordt be geleid door het combo van Poly hymnia. Het gospelkoor zal zelf ook enkele liederen zingen. Tijdens deze kerkdienst wordt er een collecte ge houden voor het catecheseproject van Philadelphia. De aanvang is om 18.30 uur. De leerlingen van de groepen 1 en 2 van Die Heenetrechtschool brachten maandag een bezoek aan het strand in Renesse. Tijdens de busreis vielen er enkele druppels, aan het strand was het mooi weer. De kinderen deden er verschillende strandspelle- tjes. Dat gebeurde onder leiding van hulpouders. Kuilen graven, schelpen zoeken, zandkastelen bouwen en schatgraven. Daarna genoten de leerlingen van frietjes en een snack in een strandpa viljoen. Na het vertellen van een ver haal en een strandwandeling gingen de kinderen weer naar huis. Dinsdag brachten de kinderen uit groep 3,4,5 en 6 een bezoek aan het attractiepark Duinrell in Wassenaar. Ze gingen in groepjes het park in en genoten van de vele attracties zoals de kikkerachtbaan, de zweefmolen, het reuzenrad, de schommelboot en de grote speeltuin. Gisteren vertrokken de leerlingen uit de twee hoogste groepen op de fiets naar Hoeven voor hun schoolkamp. Peuterspeelzaal De Pluus aan de Bou Kooijmanstraat houdt zaterdag 25 juni van 10.00 tot 11.00 uur een open ochtend. Alle vaders en moe ders kunnen met de kinderen een kijkje komen nemen. De peuters kunnen spelen, terwijl de ouderen een kopje koffie krijgen aangeboden. De peuterspeelzaal is bedoeld voor kinderen van twee tot vier jaar. Vanaf 1,5 jaar kunnen de peuters bij De Pluus worden ingeschreven. Meer informatie over de peuter speelzaal is verkrijgbaar via Jac queline Hommel, 672726. Sint-Annaland Op het kruispunt Kloosterstraat/ Anna van Bourgondiëstraat/Huij- gensstraat vond zaterdagmiddag rond 14.45 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 40- jarige inwoonster wilde vanaf de Kloosterstraat oversteken naar de Huijgensstraat. maar gaf hierbij geen voorrang aan een 67-jarige au tomobilist uit Goes. Er was behoor lijke materiële schade, maar beide bestuurders liepen geen letsel op. Bij gunstige weersomstandigheden maakt muziekvereniging Acceleran do zaterdagavond een rondgang door het dorp. De muzikanten ver trekken om 19.00 uur bij de Sakofa- hal. Tafeltennisvereniging Smash '76 be haalde zaterdag een derde plaats bij het jaarlijkse voetbaltoernooi voor tafeltennisverenigingen dat in Gel drop werd gehouden. Het was voor het team van Smash de tweede keer dat het batje en balletje werden inge ruild voor voetbalschoenen en een grotere bal. In teams bestaande uit zeven spelers werd in poules gestre den om een plaats in de kwartfinale. Door twee overwinningen en twee keer een gelijkspel lukte het om zich hiervoor te kwalificeren. Na het nemen van strafschoppen werd vooral dankzij doelman Marnix v.d. Graaf de halve finale bereikt. Smash moest het opnemen tegen het team van The Back Hands uit Sint-Wille- brord. Door een tegendoelpunt in de laatste minuut verloor Smash deze wedstrijd. Uiteindelijk werd een derde plaats behaald. In totaal kwa men 24 teams in actie. Vorig jaar kwam Smash niet verder dan de zes tiende plaats. Op zaterdag 2 juli or ganiseert Smash als afsluiting van het seizoen een sport- en spelmid- dag. Aansluitend is er een maaltijd, waarbij aan de jeugd de diploma's worden uitgereikt. Sint-Maartensdijk Mogelijk komt er maandag in de commissie ruimte meer duidelijk heid over de toekomst van het multi functioneel centrum Scaldis Natura lis aan de Kastelijnsweg. Wethouder W.C. van Kempen kan met een voor stel komen naar aanleiding van het rapport dat rond de kerstdagen al is gemaakt. ABT vroeg ernaar in de vorige zitting van de commissie. Toen stond het onderwerp niet meer op de besluitenlijst. Voor woonzorgcentrum Maartens hof aan de Bloemenlaan wordt voor 116.000 euro meer kosten geraamd die betaald worden uit de reservepot investeringsregeling stedelijke ver nieuwing (ISV). Dat blijkt uit de aangepaste verdeling van het geld dat aan ISV-projecten wordt besteed. Het gaat om voorbereidingskosten, kosten van grondwerving, bodemsa nering/sloop en infrastructuur. Voor 2005 moet de gemeentebegroting daar voor worden aangepast. Maan dag wordt het besproken in de com missie ruimte die om half acht be gint. De Juliana van Stolbergschool is één van de 46 genomineerden voor de fi nale van ThinkQuest Junior. De opzet van het project is om het ge bruik van informatie- en communi catietechnologie in het onderwijs te stimuleren. De scholen bouwen daartoe zelf een website. De Juliana Donderdag, vrijdag en zaterdag IMMaandagdinsdag en woensda X ♦l ♦Malse biefstuk ♦Verse kipfilet ♦Kalkoenfilet of schnitzels ♦Satévlees «i 250 gr. 500 gr. 500 gr. 500 gr. 3,25 3,75 4,50 3,50 Rundvlees met randje 1 kg Verse kipschnitzels 500 gr. Saucijzen rund/***«m 500 gr. Kip zigeuner kam uaa, 500 gr. i-f BARBECUE WEEKEND zie onze aanbiedingen in de winkel! Speciaal voor vaderdag: vleesschalen, kado vleescheque, worstletters, worstvarkentjes, rauw hammetje, div. soorten rollades in kadoverpakking enz. Eigen gekookte tong 100 gram 1,50 Bacon 100 gram 1,25 Grill ham 100 gram 1.25 Indische kipsaté salade 100 gram 1,10 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 6,- X 4,50 2,25 3,75 Advertentie I.M. van Stolbergschool deed dat rond het thema 'Het ziekenhuis'. Op 22 juni worden in Kaatsheuvel de prijs winnaars bekendgemaakt. Scherpenisse De Plattelandsvrouwen organiseer den als afsluiting van het seizoen een barbecue. De 36 leden kwamen bij elkaar bij het gebouw van Phi ladelphia aan de Langeweg. Door het mooie weer konden de dames buiten van de barbecue genieten. Na een ijsje en een bakje koffie werd de gezellige ontmoeting rond 22.00 uur afgesloten. De eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen is op woensdag 14 september. De leden krijgen dan een lezing te horen over de ziekte van Alzheimer. Poortvliet Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURA DVIS ER ING Schilderspeciaalzaak B Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Automobielbedrijf J.C.L. Niemants verdriet mag de sloot tussen het eigen perceel en de grond van de provincie aan zowel de land- als wegzijde meerdere keren per jaar klepelen. De garage had geklaagd dat het gras te hoog stond. Het beleid van de provincie om bermen, over- hoeken en dergelijke, meerdere keren per jaar te maaien is nog steeds niet gewijzigd. Er zal alleen meerdere keren gemaaid worden als de veiligheid van het verkeer in ge vaar wordt gebracht. Het grasgewas heeft, ondanks de hoogte voor de woning/garage, geen nadelige in vloed voor de weggebruiker. De ver keersveiligheid is niet in het geding. Wel mag de sloot tussen de eigen dommen van Niemantsverdriet en de provincie meerdere keren per jaar geklepeld worden. Om de sociale veiligheid te vergroten, zal de pro vincie het weggetje van het naastge legen landbouwperceel via een sim pel te hanteren slagboom voor onge wenste bezoekers afsluiten. Nie mantsverdriet krijgt daarvan een sleutel, zodat het achterliggende ter rein voor hem altijd bereikbaar zal blieven. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de biljartcompetitie van 't Cen trum had M. Uijl slechts elf beurten nodig om zijn partij tegen A. Bur gers te winnen. Uijl scoorde met elf caramboles tevens de hoogste serie. Ook J. Goudzwaard was goed op dreef met een gemiddelde van ruim 3. Uitslagen: M. Uijl-G. de Jonge 9,29- 10; M. Uijl-A. Burgers 10-6,82; M. Uijl-A. Schot 10-7,78; A. Burgers- C. Goudzwaard 10-9,40; G. de Jonge-J. Goudzwaard 5,33-10; J. Uijl-A. Burgers 10-9,77; R. Poot-J. Uijl 10-9,49; R. Poot-L. Bijl 9,43- 10. Sint-Philipsland Oud-inwoner Flip van den Hoek heeft na 31 jaar bestuurlijke activi teiten voor Cosun (voorheen Suiker unie) afscheid genomen. Zijn laatste functie voor die organisatie was zijn lidmaatschap van het presidium van de Europese bietentelersorganisatie CIBE. Voor Toerdeloo kinderopvang is tot nu toe weinig respons. Er is huis- aan-huis gefolderd, maar slechts drie ouders blijken interesse te hebben in de kinderopvang in de ruimte van de Rabobank. Voor Johan Bosters van Toerdeloo is dat te weinig. „Het gaat om vijf kinderen. Dat is een te smal le basis. Je zou er tien of twaalf moe ten hebben om te kunnen starten. Dan zit je in de goede richting." Als het niet lukt, dan zal het volgens Bosters lang duren voordat de moge lijkheid voor kinderopvang zich in het dorp weer zal voor doen. Toerde loo is sinds februari met Castria Wonen en de Rabobank aan de slag om kinderopvang van de grond te krijgen. „De voorwaarden zijn opti maal maar het is een te grote inves tering om met zo weinig kinderen te beginnen. Uiterlijk 1 juli nemen we een beslissing. De vakantie is het breekpunt." Opgeven kan nu nog: 0167-531074 of 06-14768991 Op de Havenweg te Dinteloord kwam een 35-jarige inwoner vorige week woensdag kort na 18.00 uur ten val met zijn motor. Bij het nemen van een flauwe bocht naar links schrok de motorrijder van een tegen ligger, waardoor hij de controle verl oor over zijn motor. De man werd met letsel aan zijn hoofd en borst overgebracht naar het Sint Francis- cusziekenhuis in Roosendaal. Op het voetbalterrein van Noad '67 kampeerden in de nacht van vrijdag op zaterdag 23 jeugdleden in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar. Het jaarlijkse zomerkamp was al een week eerder gepland, maar werd toen wegens de weersomstandighe den afgelast. Rond half zeven arri veerden de deelnemers met hun va ders en moeders op het sportpark om een plekje te zoeken in de over nachtingstent. Vervolgens was er een lachwekkend schouwspel toen de pupillen in actie kwamen bij het zeepzitvoetbaltoernooi. Op het hoofdveld waren grote plastic zei len gelegd die door de organisato ren waren voorzien van 25 liter vloeibare zeep. De gladde onder grond zorgde voor veel uitglijders. Om alle zeep van het lijf te krijgen werden de pupillen onder de dou che gezet, waarna men in de kanti ne de WK-wedstrijd tussen jong- Oranje en Japan zag. Na deze voetbalwedstrijd werd nog de film Spongebob aan de kinderen ge toond. Om elf uur was er een kamp vuur, waarbij Adriaan Filius met moppen zorgde voor veel vermaak. Vervolgens ging iedereen naar de tent om te slapen, waar het rond half twee stil werd. Om zeven uur 's morgens was het gedaan met de nachtrust. Terwijl de kinderen gin gen voetballen werd alles klaar ge maakt voor het ontbijt, waarmee het zomerkamp werd afgesloten. Een 56-jarige automobilist uit een van de Thoolse dorpen is dinsdag rond drie uur betrokken geweest bij een aanrijding op de A58 bij de af slag naar Rilland. De bestuurder verleende op de kruising Valckenis- seweg/A58 geen voorrang aan een van links komende 36-jarige be stuurder uit Krabbendijke. Beide auto's raakten bij de aanrijding be schadigd. De stichting voor regionale zorgver lening (SVRZ) en Castria Wonen willen in Tholen een nieuw woon zorgcomplex bouwen. Er is nog geen concreet plan, maar volgens vestigingsleider M. Felius van Ten Anker wordt er wel over gesproken door beide partijen. „Op basis van peilingen is daar in de toekomst behoefte aan. We heb ben hier ook te maken met vergrij zing." Het terrein waar het woon zorgcentrum Ten Anker staat, wacht sloop van de serviceflat en nieuw bouw, maar kan daar niet verder uit breiden. Volgens Felius zal er naar een ande re plek gezocht moeten worden waar een soortgelijk woonzorgcen trum kan verrijzen. Bezoekers van de rommelmarkt in Poortvliet neuzen naar hartelust in het aanbod. Een paar minuten nadat directeur Fons Neelen van basisschool De Eevliet zaterdagmiddag het hek heeft geopend, komt de eerste koper alweer van het schoolplein gelopen. De man heeft een koffiezetapparaat op de kop getikt bij de jaarlijk se rommelmarkt. Tegen dat die begint, staan al een kleine honderd belangstellenden op straat te wachten. Op het plein ligt een keur aan spullen uitgestald: tweedehands kleding, boeken, com puter- en geluidsapparatuur, serviesgoed, huis houdelijke artikelen, speelgoed, bloempotten, skeelers, curiosa en zelfs enkele meubelstukken. Naarstig wordt er door het talrijke publiek in ge zocht naar bruikbare koopjes. De spullen voor de rommelmarkt worden voor het merendeel tijdens een ophaaldag in Poortvliet verzameld. „Maar ook in de loop van het jaar worden er al wel spul len aangeboden. Die selecteren we meteen en slaan we op in een container die op het plein staat", vertelt Neelen. Zelfs zaterdag worden nog tot het laatste moment spullen aangeboden. En als na vieren de verkoop stopt, is het meren deel verkocht. Wat overblijft, wordt afgevoerd. Behalve de rommelmarkt zijn op het plein ook wat andere activiteiten georganiseerd. Er worden wafels gebakken, popcorn en 'kokkienen' ver kocht. Bij het enveloppenspel zijn aan het eind van de middag alle enveloppen verkocht. Kinde ren kunnen zich laten schminken en verder zijn er verschillende spelletjes. Het stokkenvangspel wordt gewonnen door Marsha Hout uit groep 3. Bij het sjoelen wint Bram Steenpoorte bij de vol wassenen, terwijl een zevenjarig meisjes uit Ber gen op Zoom bij de jeugd de meeste punten haalt. En dan kan er geraden worden naar het to tale gewicht van de zes leerkrachten van de school. Dat is 501 kilo en daar zit Marty Lind- hout maar drie kilo naast zodat zij een bood schappenmand wint. De bruto-opbrengst van de middag is 1650 euro. „Daar zijn we heel content mee", zegt Fons Nee len. De school gebruikt het geld onder meer voor de jaaractiviteiten. Verder wordt nog een project gezocht waaraan het besteed kan worden. „Waarschijnlijk wordt dat de speelplaats." Predikbeurten Zondag 19 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. H.D. 18.30 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 18.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere (jeugddienst). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. De Haan, Broekster- woude. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Verboom. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. 18.30 u. ds. Fockens, Terheijden. GEREF. KERK 10 u. da. Schumacher, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Haan. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 21/6 19.30 u. ds. Schultink, H.D. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, H.A. 18 u. ds. Meeuse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 16 u. kand. Burggraaf, Wijk en Aal burg. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 22/6 19.30 u. ds. Moens. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Jong, Nieuw-Beijerland. 18 u. ds. Van Bruggen, 't Harde. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amersfoort (H.D.). 19 u. da. Graafland, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 21/6 19.30 u. ds. Molendijk, Oos- terland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Greef, Oosterwol- de. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, Yerseke. 17 u. kand. Van Rees, Nieuw-Lek- kerland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. Pak even uw zakboekje THOLEN 18 jun. Concert Chantez a Dieu en Plan B, koorkerk Grote Kerk, 19.45 u. 18 jun. Puzzel-oriëntatierit MAC, start Meulvliet, 19 u. 22 juni Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Jhr. van Vredenburch- laan 55, 9.30 u. 25 juni: Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Regentessestraat 50, 9.30- 12 u. 30 juni Informatie-avond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren, De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 16 juni Fietstochtje plattelandsvrou wen, vertrek Ring 13.30 uur. 25 jun. Nattelaarzentocht, vertrek Sluispolderdijk, 12 u. 2 juli Afsluiting seizoen tafeltennis- ver. Smash '76, Wellevaete 13.30 u. STAVENISSE 25 jun. Braderie. SINT-MAARTENSDIJK 20 jun. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 21 jun. Vergadering comm. samenle ving, gemeentehuis, 19.30 u. 22 jun. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19.30 u. 25 juni: Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, fam. Wielaard, Wouthoek- weg, 9.30-12 u. 30 jun. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 18 jun. Braderie. BERGEN OP ZOOM t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: AHévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 .-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 juni donderdag 16 11.07 -23.32 vrijdag 17 12.12 - zaterdag 18 0.37 - 13.12 zondag 19 1.32-14.05 maandag 20 2.27 - 14.57 dinsdag 21 3.22 -15.47 woensdag 22 4.09 -16.35 donderdag 23 4.59 - 17.25 vrijdag 24 5.52 - 18.15 wo 22/6 6.16 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. t/m zo 11-17 u. 17 jun. De Dijk, De Stoelemat, 21 u. 17 jun. Orgelconcert Cappella Pra- tensis, Sint Gertrudiskerk, 20.15 u. 18 jun. Straattheaterfestival, Beurs plein, Grote Markt en Vierkantje, 13-17 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: The Pacifier - za, zo en wo 13.45 u. Batman be gins - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en21.15 u„ wo 16 en 20 u. Starwars: The re venge of the sith - vr 18.30 u., za 15.30en 18.30u. zoen wo 15.30u., Madagascar (orig.versie) - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.15 u„ za en zo 18.45 en 21.15 u. Verrassingsvoor- première - do 20.30 u. Poeh's lolli- fantenfilm - za, zo en wo 13.45 U. Birth - zo 19 u., di 20.30 u. Sin city - vr, za en zo 2115 u„ wo 20 u. Off screen - ma 20.30 u. Madagascar nl - vr 18.45 u„ za, zo en wo 13.45 en 16 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2