Bezwaren ondernemers en burgers tegen komplan Sint-Maartensdijk Raad kiest tussen servicepunt en bus Mantelzorg, dat doe je gewoon m 'EV Extra kosten Vijfhoek en dorpshuis Vossemeer r Mfe&Ér 21 maanden cel voor ontucht Pluumpot, Muller, Denja, Goedhart, Weggemans, Verjaal m Donderdag 16 juni 2005 61e jaargang no. 30 Altijd meer dan 400 OCCASIONS www.autoteam.nl Dagelijks activi-1 voor wonen... M* Tegen het bestemmingsplan kom Sint-Maartensdijk zijn 11 bezwaren ingediend van bedrijven, burgers en een ac tiecomité. Twee, van foeragehandel Schot-Oudesluijs en De Doordrammers, worden niet behandeld omdat ze te laat bij de gemeente binnen waren. Het nieuwe bestem mingsplan bevat de gehele bebouwde kom van Sint- Maartensdijk, plus het bedrijventerrein. Betonfabriek Vestiging bieb Markiezaat kost 112 mille De gemeenteraad moet voor de toekomst van de openba re bibliotheek kiezen tussen een centrale vestiging in het Markiezaat college in Tholen met vaste servicepunten in Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Sint-Philipsland en Stavenisse of een centrale vestiging met bibliobussen in de grotere dorpen. Er is nog een mogelijkheid: de hoofd vestiging in Tholen en de oppervlakte voor de bieb in Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk verkleinen. Voor 'medi pleinen grondafvoer Voor het verwezenlijken van een zogeheten medi plein (huisarts, apotheek) in de Vijfhoek in Tholen is 145.800 euro extra nodig. Ook voor de bouw van het nieuwe dorpshuis en ouderenwoningen in Oud-Vossemeer is meer geld nodig. Hier gaat het om de extra kosten die voor de grondafvoer zijn gemaakt. Dat blijkt uit de aan gepaste lijst van de verdeling van het geld voor de inves teringregeling voor stedelijke vernieuwing (ISV). Deze week 1 De Middelburgse rechtbank heeft W.L. van V. uit Ossendrecht ver oordeeld tot 27 maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, we gens ontucht met zijn jongste dochter. De rechtbank acht bewe zen dat de man het meisje, dat toen nog geen twaalf jaar oud was, met geweld heeft gedwongen tot ontuchtige handelingen en dat hij haar lichaam seksueel is binnen gedrongen. Dat gebeurde tussen 2000 en 2002 en is deels door Van V. toegegeven. De oud-Scherpenissenaar is vrij gesproken van de beschuldiging dat hij in de jaren tachtig hetzelf de ook met zijn oudste dochter zou hebben gedaan. Deze dochter is in haar vordering van een even tuele schadevergoeding niet-ont- vankelijk verklaard. Dat de man kinderporno in bezit had, acht de rechtbank evenmin bewezen. Op de zitting twee weken geleden wees zijn advocaat erop dat twee zoons - die ook worden verdacht van misbruik van hun zus - toe gang hadden tot de computers waarop het materiaal is aangetrof fen. Van de onvoorwaardelijke straf van 48 maanden die de officier van justitie had geëist, blijven 21 maanden over. Daar gaat het voor arrest - de man zit sinds eind ja nuari vast - nog af. Wél zal Van V. onder toezicht blijven van de re classering - met eventueel thera pie - voor zolang dat nodig wordt geacht. Kobinia Gold Een solide Groen belegging op Hollandse bodem met 100% inleggarantie - Pensioen op maat - Studie voor uw kinderen Email: a.vandongen@robiniagold.nl info@robiniagold.nl Tel: 0111 -691786/06-23904548 Fax: 0111-695076 Advertentie I.M. dus komt u vandaag óf morgen? VRIJDAG JUNI Vaderdag koo Een winkelstraat met mi soires van Fabert, gi verzorgingsprodukten van Parfumerie Traa, zonnebrillen van Alex de Nie Optiek, stoere horlo ges van Juwelier f dingen van Sony o.a. Kc JUNI TOYS FOR BOYS De échte vaderdag, vanaf 10.00 uur O.a. de Mercedes CL' luxe massagestoelen, staté- the-art Sony hifi, stoer sloepen, BMW motorfiet: echte 'vaderdag'. Allemaal bij en rond Workhop: klassieks combineren 9.45-' Klassiek en modern sar gen in één interieur. Rc 0111 401318 Introductie Antipode, (het nieuwe Leolux merk) Interieur Paauwe introducéèH als eerste in Nederland dit nieuwe Leolux merk. Onder de naam Antipode doet Leolux -zoals bekend- geen consessies in kwaliteit. Met een prijs die voor' iedereen toegankelijk is. ZATERDAG)^ Woningmarkt Sch Duiveland 10.00 - Alle makelaars van Schouwen- Duiveland zijn uitgenodigd om deze dag hun aanbod in onroe rend goed op het Tijdpad van j Interieur Paauwe te presenteren. Nog nooit was het overzjcht van woningen (én recreatiewoningen) zo overzichtelijk en ■Zuitfl -• Zonnemaire' to»»' www.interieur-p. Advertentie I.M. Heftruckchauffeur Leen Menheere gebruikt de openbare weg naar Denja. Het bestemmingsplan legt de huidi ge situatie van de bebouwing vast, maar maakt ook nieuwe ontwikke lingen mogelijk. Het kernwinkelge bied wordt net als in de kom Tholen veranderd in centrumdoeleinden. Dat is een combinatie van wonen, detailhandel, dienstverlening, maat schappelijke voorzieningen en sport- en dansscholen. Nieuwe ho recabedrijven zijn alleen mogelijk als het bestemmingsplan er voor wordt gewijzigd. Ook wordt reke ning gehouden met het MKB Reva rapport voor de middenstand en be stemming Tholen, 'zonder dat een te grote druk ontstaat op woningen en op het historische karakter van de stadskern.' Voor ondernemers is dit volgens het college van burge meester en wethouders gunstig om dat er 'flexibele' vestigingsmoge lijkheden worden geboden, zonder te vervallen in eindeloze procedu res. Voor het bedrijventerrein is een mi lieuzonering aangebracht. Delen van het gebied krijgen een andere indeling vanwege de aanwezige be drijfswoningen. De bezwaren tegen het plan zijn velerlei. Timmerfabriek De Pluumpot en Mullers doe het zelfmarkt aan de Nijverheidsweg maken bezwaar te gen het doortrekken van het fietspad van de Sportlaan naar het industrie terrein. De 'Pluumpot vreest dat hiervan ernstige hinder wordt on dervonden bij het laden en lossen van vrachtauto's. Ook wijst de di rectie op mogelijk gevaarlijke situ aties die hierdoor kunnen ontstaan. Het college van burgemeester en wethouders wijst er echter op, dat het wenselijk is om de fietspaden door te trekken omdat er juist veel vrachtverkeer en fietsers rijden. Wat betreft het laden en lossen wij zen b. en w. erop dat dit eigenlijk niet op de openbare weg moet ge beuren. Op de fietsstrook op de Sportlaan is parkeren, laden en los sen niet toegestaan. Laden en lossen moet op eigen terrein. Volgens de gemeente mag driekwart van het be drijfsterrein worden bebouwd en is de resterende ruimte te gebruiken als parkeer- en manoeuvreerruimte. Ondernemers zullen daar in hun be drijfsvoering rekening mee moeten houden. En F.J.M. Koot uit Bergen op Zoom wil een woonbestemming op het perceel Onder de Linden 5, de oude griffierwoning bij het voormalige kantoor van het waterschap. In het kantoor is Remmerswaal Accoun tants gevestigd. Koot verzoekt de gemeente om naast de kantoorbe stemming ook een woonbestem ming toe te staan, 'overeenkomstig historisch gebruik.' Maar het college wil daar niet aan. Ze somt uitvoerig de geschiedenis van het pand op. In 1976 is besloten om de griffierwoning als kantoor te gebruiken. Sindsdien is dat zo ge bleven al veranderde het gebouw wel van eigenaar. In 1996 verbouw de Remmerswaal het kantoor en werd het ook weer als zodanig ge bruikt. Uit het huidige bestem mingsplan blijkt dat de bestemming van kantoor- noch van woning heeft gekregen. En dat er in het pand al bijna dertig jaar niet is gewoond. De raad wordt voorgesteld de zienswij ze ongegrond te verklaren. Denja, de fabriek voor gebakken uitjes aan de Nijverheidsweg, maakt bezwaar tegen de oppervlakte van het terrein dat er bebouwd mag wor den (75 procent) en de bouwhoogte van de bedrijfsgebouwen (minder dan 8 meter). Dit kan toekomstige uitbreidingen belemmeren, zo stelt M.H. van Meel. En de bestaande gebouwen zijn al 8 meter hoog. Het bedrijf wil daar dan ook aan vast houden. Het college komt Denja op één punt tegemoet. Denja breidde onlangs uit. En bezet twee percelen. Het college is bereid voor een perceel de bebou wing tot honderd procent toe te la ten. Het andere perceel mag voor driekwart bebouwd zijn. De goot- hoogte van 8 meter is al in het ont- werp-bestemmingsplan opgenomen. Weggemans Metaalbewerking maakt bezwaar tegen het toekennen van de bestemming verkeer op zijn perceel. Volgens Weggemans lijkt het er dan op dat het eigendom een openbare bestemming heeft. Het bedrijf ziet er liever een bedrijfsbestemming op komen. B. en w. komen het bedrijf op dit punt tegemoet. Het beperkt de eigenaar in de bedrijfsmatige moge lijkheden, erkent het college. Ook tegen het beschermen van de dijk achter het bedrijf, maakt Weg gemans bezwaar. Die is in 1970 ver graven en eigendom van Wegge mans. Ook hier zou de bestemming bedrijfsdoeleinden op moeten ko men. Dat zou ook op de strook ten zuiden van de voormalig betonfa briek het geval moeten zijn. Maar de dijk geeft volgens het college de feitelijke situatie weer. Namelijk het huidige bedrijfsterrein dat een res tant van die dijk (deel van de oude zeedijk). Die oude situatie is nog steeds te herstellen. Daarnaast doet de dijk ook dienst als buffer en ge luidsbescherming voor het aangren zende sportterrein. Het college ziet het als een cultuurhistorisch ele ment en wil dat zo handhaven. Weg gemans krijgt wel op andere punten gelijk. Onder meer om een bebou- wingsvrije strook ten zuiden van de betonfabriek als bedrijf te bestem men en een zwaardere indeling in de milieu-categorie toe te staan om dat er in de fabriek metaal geperst, gestampt en gewalst wordt. Goedhart cooling equipment maakt bezwaar tegen de afmetingen van het toegekende bouwvlak. Het college heeft samen met de bi bliotheek een adviesbureau inge huurd om een visie op te stellen voor het bibliotheekbeleid. Er is nu uitgegaan van het verhuizen van de vestiging uit de Dalem- sestraat in Tholen naar de nieuw te bouwen vmbo-school van het Markiezaat college achter Meul- vliet. Ook de financiële gevolgen van de mogelijkheden zijn op een rijtje gezet. Als de servicepunten in de vier dorpen blijven bestaan, dan wordt er een exploitatietekort ver wacht van 78.750 euro. De leden van de commissie samenleving hebben zich voor deze variant sterk gemaakt. Gekeken is of bij deze variant de kosten nog verder kunnen ingeperkt. Dat zou kunnen als de collectie boeken met een vijfde wordt ingekrompen. Dat zou betekenen dat de begrotings post van de bieb zou dalen van 110.000 euro naar 88.000 euro. Later zou er dan ook bezuinigd kunnen worden (met tien procent) op personeel door afvloeiing van oudere werknemers. Door de kleinere oppervlaktes te benutten zou er in Tholen, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland een besparing van 18.875 euro ge haald kunnen worden. Op perso neel en media (boeken, dvd's, tijd schriften) zou 62.000 euro be spaard kunnen worden. Dat zou zelfs een positief saldo van 2125 euro opleveren. Het onderbrengen van de hoofd vestiging in het Markiezaat colle ge wordt door het college, het ROC-bestuur van de school en het bibliotheekbestuur toegejuicht. Er wordt uitgegaan van het gebruik van 901 vierkante meter in de school. Daarvoor wordt door het ROC 125 euro per vierkante meter berekend. Dat is 112.625 euro per jaar. Het inzetten van bibliobussen hoeft geen extra geld te kosten. Voor de langere termijn zijn de fi nanciële risico's het minst. Wel moet er rekening gehouden wor den met servicekosten voor de huisvesting in Tholen die begroot worden op 30 euro per vierkante meter. Het bibliotheekbestuur heeft hier een voorkeur voor. De bussen zouden voor tien uur inge zet worden. Eén uur bibliotheek bus inzetten betekent een kosten post van 7000 euro per jaar. De commissie samenleving praat er dinsdag over. De vergadering be gint om half acht. Dat heeft een positief saldo van 835.287 euro. De extra kosten zijn totaal 213.050 euro. Die waren nog niet opgevoerd in de lijst voor 2004. De ruim twee ton kan ge haald worden uit de reserve. De gemeente houdt namelijk geld over uit het ISV-budget. Bij het herberekenen van de kosten voor de verschillende projecten bleek dat er meer geraamd is dan er aan moet worden uitgegeven. Dat is het geval voor de Hoenderweg in Sint-Annaland (723.000 euro). Molenstraat in Poortvliet (362.119 euro). Molenweg in Scherpenisse (204.600 euro) bodemsanering (65.000 euro), Wilheminastraat/ Deldensestraat in Sint-Philipsland (31.700 euro) en de Kerkeblojc- straat in Sint-Annaland (1490 eu ro). Dat zijn in totaal 1.4040.909 euro minder kosten. Daar staat tegenover dat er meer kosten geraamd moeten worden voor de Laban Deurloostraat in Scherpenisse (380.000 euro), Maartenshof in Sint-Maartensdijk 116.000 euro). Vijfhoek in Tholen (65.200 euro), algemene kosten (13.872 euro), Zuiddijk in Sint- Philipsland (3550 euro). In totaal bedraagt dat 569.622 euro. Nu houdt het college 835.287 euro over en dat wordt in de reservepot gedaan. Daar zit nu 1.008.255 eu ro in. De commissie ruimte be spreekt maandagavond het voor stel. De vergadering begint om half acht. De 92-jarige Tazelaar woont vanaf 1986 in Ten Anker Jan'den Engelsman is ingenomen met vernieuwde zuivering Leen Tichem is sinds 1960 lid van Tholense Bovs EN VERDER... Kees Kleppe maakt fotoboekje over Poortvliet Meer wandelaars in Tholen en Sint-Maartensdijk WAT EEN EGEL MOET WORDEN PRIKTALJONG Dit nummer bestaat uit 22 pagina's Een kleurige mantel, pianomuziek, zang en voordracht waren de ingrediënten bij de viering van de Zeeuwse maand van de mantelzorg in de Wellevaete te Sint- Annaland. Zestig inwoners van Tholen en Sint-Philipsland luisterden naar het Smalstads mannenkoor, zangeres Wilma Janmaat en de nestor van de gemeente raad, Paul van Belzen, die voorlas uit het boek 'Dat doe je gewoon', omlijst met pianobegeleiding van Tom van Gurp. De ontmoetingsavond was niet alleen voor een prettige ontspanning, zei voorzitter mevr. M. Emmelot van het meldpunt mantelzorg Tholen, maar ook om elkaar te bemoedigen en te ondersteunen. Zij begon haar openingswoord met het gedicht .Kapotte engel'van Belinda Meuldijk, behalve schrijfster en actrice ook mantelzorgster. Ook het boek waar uit raadslid Van Belzen voorlas was geschreven door een scholier die voor haar zieke moeder zorgde. De Thoolse zangeres Wilma Janmaat baarde opzien met een bijzonder fleurige mantel, afkomstig uit Gelderland en gemaakt van 92 bewerkte en 293 onbe werkte stukjes textiel. Al zingend liep zij de zaal door, zodat de belangstellenden de mantel van alle kanten konden bewonderen. Het Smalstads mannenkoor, dat zowel vcx>r als na de pauze optrad, bracht een ode aan de mantelzorgers met een speciaal lied: ,U bent er elke morgen, u bent een warme jas, uw credo is te zorgen, u kookt en doet de was, uw werk blijft vaak verborgen, voor velen een houvast.' Ook de gemeenteraad, deze avond vertegenwoordigd door de raadsleden Van Belzen en Boulogne, werd toegezongen. .Vergeet uw zorgtaak niet! Van harte aanbevolen: de wer kers die u ziet! 't Is koren op uw molen: geef burgers uw krediet.' Mantelzorg is niet altijd even gemakkelijk, maar je maakt de mensen wel blij en ook dat klonk door in het lied van het Smalstads mannenkoor. ,Sta vader, moeder, buren nog ja renlang terzij. 't Zijn goedbestede uren, u maakt de mensen blij. Al hebben ze soms ku ren, de mantelzorg: joechei!' Bas Jan Fondse, maker van deze ode aan de mantelzorgers, presenteerde het programma. Van Belzen en Boulogne waren twee van de vier raadsle den die op verzoek van het Klaverblad een mantelzorger geïnterviewd hebben. 'v\ y fff Zangeres Wilma Janmaat uit Tholen loopt al zingend door de Wellevaete met haar bijzonder kleurige mantel, gemaakt van 92 bewerkte en 293 onbewerkte stukjes textiel. Raadslid Van Belzen (links) las voor uit het boek Dat doe je gewooneen praktijkvoorbeeld van mantelzorg. fcendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1