Fiks meer sponsorgeld voor kinderfonds Ronald McDonald 0 1545 euro Rieburch voor Sri Lanka Meer wandelaars in smalstad Nieuwbouw Ten Anker met 51 appartementen Renovatie verpleeghuis Ten Anker in Tholen FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl Iets minder deelnemers aan Thoolse zwemvierdaagse Duiker na acht weken gevonden Papegaaien in Sint-Philipsland COLLI CTËr! Nieuwe Bedrijven Keurmerk voor Ardi Keukens Donderdag 16 juni 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Epilepsiefonds Consultatieteams worden verlengd Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Sint-Philipsland Het jubilerende woonzorgcentrum Ten Anker in Tholen gaat een nieuwe fase in nu de nieuwbouw van de servi ceflat in zicht komt. Op de plaats van de huidige flat met 56 appartementen verrijst een nieuw gebouw van zes bouwlagen die volgens vestigingsleider M. Felius van de SVRZ de vorm van een banaan krijgt. Naast het politie bureau komt een gebouw met vier bouwlagen. Concept L 32 Verburgh LOEWE. Zondagavond is na acht weken de 19-jarige Belgische duiker gevonden die sinds zaterdag 16 april bij Goris- hoek werd vermist. Een beroepsvis sersboot uit Yerseke vond het stoffe lijk overschot drijvend aan de oppervlakte in het vaarwater tussen Gorishoek en Wemeldinge. De duiker uit Hever bij Leuven was niet ver afgedreven van de plaats waar hij na de duik met zijn instruc teur was achtergebleven. Ze maakten een duik naar een diepte van onge veer 35 meter. Tijdens het afdalen langs de ankerketting van hun boot je, kwam de leerling vermoedelijk in de problemen en verdween hij plot seling uit het zicht van de instructeur. Die kwam naar boven en sloeg alarm. Er kwam een grootscheepse reddingsactie op gang met boten, vissersboten, een reddingsboot, wa- terpolitie en boten van de brandweer. Er werd zelfs een helikopter met spe ciale apparatuur ingezet om de ver miste man te traceren. De instructeur werd door de brand weer van Stavenisse aan wal ge bracht en naar het ziekenhuis ver voerd. De zoekactie duurde drie dagen, maar bleef zonder resultaat. Voor de familie is nu een eind geko men aan de onzekerheid. De vissers boot bleef zondagavond bij de duiker tot de waterpolitie was gearriveerd. Die borg het lichaam. Het werd geï dentificeerd en vervolgens ter be schikking van de familie gesteld. Wat de oorzaak is van het ongeval is volgens een woordvoerder van de politie te water nog niet precies be kend. Uit ervaring van de waterpolitie blijkt dat duikers die in de Zeeuwse wateren verdrinken na een 'aantal weken' boven komen drijven. In dit geval betreft het acht weken. Ook blijkt dat ze niet ver afdrijven van de plaats waar ze vermist raken. Dat komt door het gewicht aan lood dat ze aan hun lichaam gorden om te kunnen duiken. De papegaaienshow van Salvatore uit Rijswijk is één van de trekkers, zaterdag op de braderie in Sint- Philipsland. Vanaf half twee is er een doorlopende voorstelling in de Voorstraat. Tussen tien en negen uur brengen ruim 65 standhouders hun waren aan de man. Daaronder etenswaren, uiteenlopend van bab belaars tot zeebanket. Op de Kerk- ring en het pleintje bij de brand weerkazerne hebben kinderen tot twaalf uur de gelegenheid om tweedehands spulletjes aan de man te brengen. Tussen een en zeven uur staat op het pleintje een multi- trampoline. Terug van weggeweest is de rommelmarkt, dit jaar op de hoek van de Achter- en de School straat. De heemkundekring expo seert een nieuwe collectie foto's en oude gereedschappen uit landbouw en nijverheid. De hervormde vrou wenvereniging zorgt in het jeugd- gebouw voor koffie of fris, cake en pannenkoeken, en verkoopt buiten onder meer tuinaccessoires en kaarten. In de bibliotheek (zij-in gang van de Wimpel) worden van tien tot twaalf uur en van een tot drie uur afgeschreven boeken ver kocht. en ook wordt er deze dag uitgeleend. Concordia zorgt - zoals gebruikelijk - 's avonds voor mu ziek, in de vorm van optredens van dweilbands. De collecte voor het epilepsiefonds heeft in Stavenisse 358.69 euro op gebracht en dat is maar liefst hon derd euro meer dan vorig jaar. In Sint-Philipsland en Anna Jacoba- polder was de opbrengst 654.55 eu ro. En in Poortvliet 353,57 euro. Kinderen van de groepen 1,2, 3 en 7 moeten tijdens hun rondjes rond het sportveld op enkele plekken een stempel halen. Over drie jaar wordt het verpleeghuis van Ten Anker in Tholen ver bouwd. Groepen van vijftien bewoners met één gezamenlijke huiska mer is volgens vestigingsleider M. Felius van Ten Anker niet meer van deze tijd. „We gaan toe naar kleinschaliger wonen. De bewoners die nu op de Stelberg wonen maar lichamelijk hulp behoeven, krijgen meer privacy. Ze krijgen een plaats in het huidige verzorgingshuis waar ze meer zelfstandig wonen; op een eigen kamer met een eigen voordeur en zorg op afroep." Nu zijn er vier groepen bewoners van vijftien, maar dat worden in de nieuwe opzet acht groepen van zes bewoners. „Dat betekent ook dat de zorgverleners dichter bij de bewo ners komen te staan. Dit model wordt ook in andere vestigingen van de SVRZ toegepast. In Maartenshof in Sint-Maartensdijk gaan we dat doen met twee groepswoningen van ieder zes bewoners." in het verpleeghuis zullen vier extra huiskamers worden gemaakt. „Het wordt alleen een woongemeenschap en geen werkgemeenschap meer. Een aantal werkruimtes gaat er uit. Er zijn al kantoren ondergebracht naast de verbindingsgang van het verpleeghuis naar het hoofdgebouw. Nu is het in het verpleeghuis een komen en gaan van personeel. Straks wordt dat veel rustiger." Wel zal er op de afdeling meer ge daan worden door de bewoners, zo als helpen bij schoonmaken en het voorbereiden van het eten, het strij ken van de was. Het dagelijks leven wordt er zoveel mogelijk nage bootst. Het betekent een omslag voor de bewoners maar ook voor het personeel, zegt Felius. „Mede werkers worden meer een onderdeel van een team. Een verzorgende en een helpende gaan zelfstandiger werken. Maar ze kunnen hier ook op ander personeel terugvallen." Het verpleeghuis werd in 1991 ge bouwd. „Toen was het een mooi concept, maar de ideeën zijn veran derd. Ook de overheid gaat geen nieuwe tehuizen meer bouwen. Wo nen en zorg wordt meer en meer ge scheiden. Zorg wordt nu zoveel mo gelijk naar de mensen thuis gebracht," zegt Felius in de week dat Ten Anker het 50-jarige bestaan viert. In het verzorgingshuis worden ook bouwkundige veranderingen aange bracht voor de bewoners die vanuit de Stelberg daar komen wonen. Het gaat om verhoogde toiletten, alar mering, het wegnemen van drem pels en het aanbrengen van armsteu- nen. Ook de sanitaire ruimtes zullen er voor aangepast worden. Bij Ten Anker werken nu 270 perso neelsleden. Volgens Felius zijn dat veel parttimers. Volgens het jaarver slag van 2004 zijn er ruim 143 full timers. En is de gemiddelde leeftijd van het personeel 41 jaar. De groot ste groep is tussen de 41 en 45 jaar. Het gemiddeld aantal dienstjaren is zes. Van de 148 bewoners waren er vorig jaar 114 ouder dan 79 jaar. De provincie geeft b. en w. van Tho len toestemming om het project con sultatieteams te verlengen tot 1 sep tember 2006. Het gemeentebestuur had om uitstel gevraagd omdat het niet mogelijk blijkt een evaluatiever slag in te dienen voor 1 juli 2006. Pas aan het eind van het schooljaar 2005- 2006 kan de balans opgemaakt wor den. Ook de twee maanden zomerva kantie pakt de gemeente er dan nog bij, zodat 1 september het project vol ledig afgerond kan zijn. Definitieve vaststelling en afrekening van de sub sidie zullen plaatsvinden na ontvangst van een rekening en verantwoording. Die bescheiden moeten voor 1 de cember 2006 in Middelburg zijn. Herbestemming agrarische be bouwing. Uitgeverij Roodbont te Zutphen 'krijgt 3000 euro van de provincie uit de pot vitaal platteland voor het project ideeënboek herbe stemming agrarische bebouwing. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand mei 2005. ZeeUwArt, Kreeftenstraat 38, ont werpen en vervaardigen van objec ten, beelden en sculpturen van klei of brons, eenmanszaak van mevr. V.A. Rens-Havermans. Sunset Avenue, F.D. Rooseveltstraat 17. montage van en kleinhandel in zonwering, rolluiken, garagedeuren, keukenstelbedrijf, eenmanszaak van A.J.P.M. Dudok. Huibster Service, Veerstraat 2, on derhoudsmonteur voor mechanische apparatuur, eenmanszaak van H.J.P. Baselier. Cash, Ooststraat 32, verkoop van partijgoederen, eenmanszaak van P.A. Grondman uit Scherpenisse. Ring Sport, Ring 78. groot- en kleinhandel in sportkleding en sportartikelen, vennootschap onder firma van J.S. Koeteeuw en mevr. WM. Koeteeuw-Slager uit Sint- Maartensdijk. Smits Service, Poststraat 37, zich zelf verhuren als constructiebank werker en lasser aan constructiebe drijven. klussenbedrijf, eenmanszaak van A. Smits. Janssen Warmte Service. Hogeweg 37, gas- en waterfittersbedrijf, cen trale verwarmings- en elektrotech nisch installatiebedrijf, eenmans zaak van B.L.C. Janssen. Kuijlen-Sebrechts Vastgoed b.v. in oprichting, Pluimpotweg 21, exploi tatie van onroerende zaken, bevoeg de functionarissen mevr. C.J. Kuij len-Sebrechts en C.A.L. Kuijlen. De Lobbes, Emmastraat 6, honden- uitlaatservice, verzorgen van dieren aan huis, eenmanszaak van mevr. M.L.M. Lobbezoo uit Oud-Vosse- meer. Annaland c.v., Langeweg 59. im- en export van handelsgoederen, groot- en detailhandel in partijgoederen, alsmede deelnemen en beheer voe ren over andere ondernemingen, commanditaire vennootschap met 1 stille vennoot, beherend vennoot Office secretarial services ltd in Pe terborough, Verenigd Koninkrijk; gevolmachtigde M. Bagriyanik. 't Zeeuwsche Wynhuys, Plataan straat 25, kleinhandel in wijnen, eenmanszaak van mevr. N. Kosten- van der Doe. Advertentie I.M. Hoewel de deelname iets minder was dan vorig jaar, zijn de mede werkers van beide zwembaden te vreden. In Tholen trokken 233 mensen hun baantjes, in Sint- Maartensdijk 162. Het weer werkte mee. Ondanks dat het fris was, was de watertemperatuur goed. In De Spetter koos ongeveer de helft van de zwemmers ervoor om 20 haan tjes af te leggen (de keus was 10. 20 of 40). Terwijl er altijd vroege zwemmers zijn, gaf het merendeel de voorkeur aan de avond. Ouders kwamen met hun kinderen mee en trokken eveneens hun baantjes. De kinderen kregen allemaal een pak ketje met lekkernijen. „We zijn de middenstand erg dankbaar dat ze dat mogelijk heeft gemaakt. Voor de kinderen kan het stimulans zijn om mee te doen", zegt Stoutjesdijk. Een zakje chips, blikje fris, een bon voor een ijsje, een snoepje, een sti cker en een medaille aan een lint kreeg ieder in een tasje mee naar huis. De badmeester heeft ook een aantal sponsors gezocht en gevon den. „Zonder al die medewerking konden we het extraatje niet doen." In Tholen is de zwemvierdaagse voor de dertigste keer gehouden. Mevrouw Quist-Geilings. deed voor de 31e keer mee en is dus ab soluut recordhouder. Ze zwom één keer in Roosendaal. Bij de heren deed W. He ij broek het vaakst mee: 28 keer. Oudste deelnemers in De Spetter waren dhr. Barzilay (64) en mevr. Heuseveldt (79). Voor ieder van hen was er een bloemetje. Voor wie het meeste sponsorgeld mee bracht, was er een taart. De geluk kigen waren Pim Douw met 64 eu ro en Daphne van Os met 96,50 euro. Sint-Maartensdijk deed voor de 28e keer mee aan de zwemvierdaagse. De dames Alie Jansen en Wies Ho- gendoorn waren er alle keren bij. Ze kregen dan ook een bloemetje. Net als Suus Lindhout en Nel Methöfer die met hun 73 jaren de oudste deelnemers waren. Net als vorig jaar bracht Koosje Polderman het meeste sponsorgeld binnen. 160 euro. Maar ook Carlos Geuze kreeg een taart, want hij had slechts 2,50 euro minder opgehaald. Bij de meisjes was Henriëtte Hage met 100.60 euro de hoogste. Iedereen die vier dagen zwom, kreeg een medaille en een certifi caat. In zwembad Haestinge waren er minder zwemmers maar de opbrengst voor het Ronald McDonaldhuis was hoger. Het ontwerp is goedgekeurd door de welstandscommissie. Het eerste ont werp oogde te massaal. Nu wordt het blok naast het politiebureau met vier bouwlagen, lager. De bolle kant van de 'banaan' is gericht naar het politiebureau en de voormalige Oes terschelp aan de Simon Lindhout- straat. Op de begane grond van het nieuwe deel dat aan het verzorgingstehuis wordt gebouwd, komt een recreatie- zaait, ruimten voor dagverzorging en dagbehandeling, vier kamers voor tijdelijke opname, twee logeerka mers. een vergaderruimte en een ber ging voor fietsen en scootmobiels. De appartementen worden daar bo ven gebouwd. In totaal komen er 51 appartementen in het nieuwe com plex, waarvan er zeventien in het blok naast het politiebureau komen. Dat worden koopwoningen. In de huidige serviceflat wonen nu nog 46 mensen. Die worden tijdelijk gehuisvest in het gebouw van de Schutse dat voor een deel wordt ver plaatst naar de Prins Bernhardstraat/ Prinses Irenestraat. Felius: „De ver huizing zal naar verwachting begin volgend jaar plaatsvinden. Dan zal de flat zo snel mogelijk gesloopt worden. Maar dat is afhankelijk van de reacties op de nieuwbouw en de tijdelijke huisvesting." Voor de nieuwbouw staat ongeveer 15 maanden. Vanavond vindt er om half acht een voorlichtingsavond plaats voor bewoners en omwonen den. Ardi Keukens in Sint-Annaland mag sinds kort het keurmerk kwaliteit keu kenbranche voeren. Om teleurstellin gen van kopers bij het installeren van nieuwe keukens zoveel mogelijk te voorkomen was al een vereniging comfortabel wonen in het leven ge roepen die de branche voorzag van het CW-label. Een onafhankelijk keurmerk die de betrouwbaarheid be oordeelde. Een aantal keukenzaken is via een beoordeling door de consu menten inmiddels gecertificeerd. Dat is gebeurt! door middel van strenge criteria. Maar vanaf dit jaar wordt dat mede ondersteund door de sectie keu kens van de centrale branchevereni ging wonen. Dat is dan oók de aan leiding om het label een niekiwe naam te geven: keurmerk kwaliteit keuken branche. Klanten beoordelen of een keuken zaak het keurmerk verdient. Negentig procent van alle ondervraagde klanten moeten daarvoor een hoge score ge ven en een rapportcijfer geven. Een registeraccountant begeleidt het be oordelingsproces. Bij elk label wordt zelfs een accountantsverklaring af ge geven. Bovendien worden gecertifi ceerde keukenzaken ieder jaar op nieuw door de klanten beoordeeld. LCD-scherm met 80 cm beeldscherm diagonaal in 16:9-formaat Lichtopbrengst: 450 cd/m Contrast: 800:1 Resolutie: 1366 x 768 pixels Kleur: Platina Verburgh prijs: 2.799,- MET kortingsbon: 2.499,- Aktie loopt tot 30 juni Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 23 79 40 www.verburgh.nl Advertentie LM. De sponsordag van basisschool De Rieburch in Sint-Maartens dijk heeft maandag 3090 euro op gebracht. De helft van dat bedrag komt ten goede aan de stichting Van hand tot hand, die hulp ver leent in Sri Lanka. De andere helft is voor de school zelf. Maandagmiddag waren alle 250 leerlingen en 18 leerkrachten ac tief op en om Haestinge. De groe pen 1 t/m 3 liepen een kwartier lang rondjes rond het sportveld en keken daarna films. De groe pen 4 en 5 combineerden het hardlopen met het spelen van lijnbal in de sportzaal. En de drie hoogste groepen voerden de on derdelen van een triatlon uit: 20 minuten hardlopen, 20 minuten baantjes zwemmen en 20 minu ten fietsen. Voor al hun prestaties kregen de kinderen stempels op een sponsorkaart. Het was prach tig zonnig weer en de jongelui vermaakten zich uitstekend. Heel wat belangstellende ouders na men een kijkje en hadden de foto- of videocamera meegebracht. Aangemoedigd weerden de kin deren zich kranig. 's Morgens vertelde Janny Fioole uit Middelburg in alle groepen over het werk van de stichting Van hand tot hand. De organisa tie is in 1994 in Tilburg opgericht en verleent kleinschalige hulp aan kansarme gezinnen in Sri Lanka. De hulp is er vooral op gericht om de omstandigheden voor kinderen te verbeteren. Van hand tot hand werkt uitsluitend met vrijwilligers en koopt alle materialen en goederen die ze no dig heeft, in het land zelf. Dit jaar lopen er liefst tien projecten. Een aantal daarvan aan de oostkust, het gebied dat zwaar is getroffen door de tsunami. Zo wordt daar voedsel verstrekt, maar ook zijn 2000 fietsen nodig voor scholieren (de provincie Zeeland neemt er daarvan 500 voor zijn rekening). Het maken van een watervoorzie ning voor toiletten bij scholen, plaatsen van speeltoestellen bij scholen en aanschaffen van naai machines voor een dorpsgemeen schap zijn andere projecten van dit moment. I I r.- Bewoners van de Gladiolenstraat lopen samen op de Hartogsweg in Scherpenisse in de richting van de Gorishoeksedijk. De avondwandelvierdaagse van het evenemen- tencomité Smalstad trekt meer wandelaars dan vorig jaar. Maandag gingen 227 deelnemers van start. Dinsdag kwamen er nog eens 14 bij zodat het comité een totaal van 241 lopers voor twee afstanden van 10 en 5 kilometer kon inschrijven. Het comité had op zo'n 180 wandelaars gere kend. Toen maandag bleek dat er veel meer wa ren moest er nog voor extra versnaperingen ge zorgd worden die bij de controlepost werden uitgedeeld. Vorig jaar waren er 147 wandelaars, dus de toe name met 94 wandelaars was groot. Korfbalver eniging Eniergo kwam met 37 leden om mee te doen op de kortste afstand. De vereniging zorgt elk jaar voor de grootste grocpsdeelname. Maar ook de bewoners van de Gladiolenstraat waren als groep met achttien deelnemers duidelijk aan wezig. Ook de voetbalvereniging Smerdiek liep mee met zes jonge spelertjes in hun blauw zwarte shirtjes. Voor sommige leerlingen van de groe pen 6, 7 en 8 van de Rieburch was het een ver moeiende dag. Ze hadden 's middags al meege daan aan de triatlon (hardlopen, fietsen en zwemmenen plakten er 's avonds nog een flinke wandeling aan vast. Het comité houdt sinds 2000 bij hoe vaak de deelnemers mee hebben gedaan. Dit jaar zijn er 107 die voor de eerste keer meelo pen. Zeven wandelaars doen voor de zesde keer mee. Het zijn volgens I'. van Sprundel van het comité vooral de goede weersvoorspellingen die de mensen op de been brengen. Na een lange pe riode van lage temperaturen, wint de zomer ter rein. Mensen willen er op uit. De meeste wande laars kiezen zoals gewoonlijk voor de vijf kilo meter. ongeveer 40 voor de tien kilometer. Er wordt in gezinsverband gewandeld, met tweetal len, met de hond, duwend achter een kinderwa gen (Henriëtte op den Brouw loopt er de tien ki lometer mee), een buggy of met de kleine in een draagdoek. Een enkeling loopt alleen. Vandaag (donderdag) worden ze om acht uur bij Maartenshof opgewacht door muziekvereniging Euterpe. De deelnemers op tien kilometer ver trekken wat vroeger, om zes uur, de wandelaars op de vijf kilometer om kwart voor zeven. Bij cafetaria 't Centrum is het eindpunt. Daar wor den de medailles uitgereikt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15