CZAV en Bijl bezorgen veiling winst Droom in vervulling in La Costa op boulevard aan Spaanse kust Gemeente koopt boerderij van Goorden en pachtgrond in Tholen GRATIS RIJLES! Verkeersschool MATTEMBURGH Gemeente blijft geld vragen scootmobiel Bezwaren bewoners plan Noord niet erkend Toename autoverkeer door komst Lidl en Spar ter kennismaking... 60 minuten. Oud gemeentebode Nel Wijkhuizen begint restaurant Doré 28 cent, Eigenheimer 60 13_ Tegen wet voorkeursrecht gemeenten De bezwaren van de familie Loos, mevrouw Stobbelaar- Schot en de erven van de heer M.A. van Gink tegen het toepassen van de wet voorkeursrecht gemeenten op hun percelen aan het Slachtveld in plan Noord in Tholen worden door het college niet erkend. Donderdag 16 juni 2005 Dankzij eenmalige bijdrage erfpacht EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bemiddeling succesvol ¥MMïTS Van afwijken General Electric Commissaris bezoekt watersport Sint-Annaland Herenhuizen Meer parkeerruimte op de markt De gemeente koopt voor 5.335.000 euro de boerderij van P.M.M. Goorden plus 26 hectare grond aan voor de uit breiding van het bedrijventerrein Welegelegen II in Tho len. Het gaat om drie verschillende eigenaren maar de meeste grond wordt door Goorden als pachter beboerd. De ruim vijf miljoen euro is nodig voor de aankopen en de pachtontbinding van diverse percelen. 250 euro in plaats van 512 euro Dankzij een eenmalige storting van 93.132 euro van buurman CZAV heeft de coöperatieve vereniging land- en tuinbouwveiling Sint-Anna- land en omstreken over 2004 nog een winst van 15.710 euro geboekt. Bij een lagere omzet in een mager aardappeljaar was dat een enorme verbetering ten opzichte van het verlies van 23.008 euro in 2003. De cij fers onderstrepen het belang van de samenwerking van de veiling met aardappelhandel Bijl en CZAV. Ze leven er al jaren naar toe, maar nu is het werkelijkheid geworden voor Jos en Nel Wijkhuizen uit Tholen. Samen met hun zoon Albert en diens Ze leven er al jaren naar toe, maar nu is het werkelijkheid geworden voor Jos en Nel Wijkhuizen uit Tholen. Samen met hun zoon Albert en diens vriendin Danielle de Graaf openden ze het bistro-lunchcafé La Costa aan Spaanse kust. Nel is al fulltime aan de slag, haar man Jos pendelt tussen Spanje en Tholen omdat hij nog een aantal jaren moet werken voordat hij met pensioen kan. Het bierblad in La Costa komt uit Sint-Annaland. De erfpacht van de grond waarop de beide nieuwe bedrijven aan de Lange- weg staan, moet de veiling elk jaar een vaste inkomstenbron opleveren die ver boven de exploitatie van het vroegere bouwland uitgaat: vorig jaar 128 en in 2003 nog 216 euro. Bij de CZAV gaat het om 8227 m2, bij Bijl om 2958 m2. Zij betalen gedurende 25 jaar I euro per m2 met een jaarlijk se aanpassing aan het gestegen prijs indexcijfer. Wat aardappelen betreft, was 2004 een tegenvallend jaar met tien mille minder provisie: 125.658 in plaats van 135.130 euro in 2003. Er werden 17.872.413 kilo aardappelen omgezet voor 3.230.204 euro tegenover 16.964.078 kilo voor 3.230.404 (200 euro meer) in 2003. De kistenhuur daalde van 54 naar 47 mille. De uitslagkosten kopers liepen terug van 16 naar 13 mille. Daarente gen bracht het drogen van bloem- en graszaad meer op: 40.671 tegenover 33.621 euro in 2003. Tegenover die stijging van 20% staat wel een sterke toename van de gasprijs. De tarieven werden met 12,5% verhoogd. De ho gere inkomsten worden grotendeels opgeslokt door het energiebedrijf. De verhuur van onroerende zaken be naderde met 103.532 euro de provisie van de aardappelomzet dankzij de eenmalige storting van CZAV en Bijl van 93.132 euro. De bedrijfslasten stegen van 311.082 naar 337.628 euro. Het overgrote deel van deze verhoging - 19.724 euro - wordt veroorzaakt door de bemidde- lingskosten. Dit wordt een jaarlijks te rugkomende post. Het veilingbestuur is op zich echter tevreden over de be middeling, want het stimuleert de af zet. „Mede door de actieve benade ring van de markt door onze bemiddelaar Kees Bijl is het gelukt grote kwantums te plaatsen. In totaal is via dit kanaal 8.135.440 kilo afge zet. De bemiddeling, waarvan bijna 90% in bulk via kuubkisten werd verladen, deed het aantal roulades van kisten sterk teruglopen van 472.168 in 2003 naar 427.463 in 2004. Ondanks dat er geen nieuwe kisten en pallets zijn VERVOLG VAN KOMPLAN Evenwijdig aan de Geulweg is een bebouwingsvrije strook opgenomen. Volgens Goedhart maakt dat de strook nutteloos en kan niet voor uit breiding worden gebruikt. Door de strook te versmallen kan een nieuwe hal worden gebouwd, plus een laad- put. Volgens het college heeft Goed hart op het hele perceel mogen bou wen gezien de noodzaak tot uitbreiding. Dat was mogelijk omdat het bedrijf aan de noordkant al een parkeerterrein heeft. Daarom is de gemeente afgeweken van de bestaan de norm. B. en w. wijzen er op dat er al vaker is gesproken over het uitbrei den in zuidelijke richting. Het college was bereid om de Geulweg te verleg gen, maar 'om financiële redenen is daar het bedrijf niet op in gegaan. Nu is dat niet meer mogelijk omdat aan de andere zijde van de weg nieuwe bedrijven zijn gebouwd. Het college wil niet op het verzoek ingaan. Er is al een uitzondering ge maakt aan de westzijde. B. en w. vin den dat het bestemmingsplan houvast moet bieden aan de eigenaar, maar dat het plan ook voor de omgeving waarborgen moet bieden. Meer be bouwen dan er nu staat, kan volgens b. en w. niet. Dat gaat ten koste van de 'ruimtelijke kwaliteit'. Bovendien wil het college geen precedent schep pen. C. van der Horst van de Oostvest maakt bezwaar tegen het mogelijk verwijderen van de brandweerkazer ne en die te reserveren voor woning bouw. Volgens het college is dit niet aan de orde. Ook vreest ze de moge lijke komst van de Spar naar de Markt 34/Oostvest 12-14 vanwege de geluidsoverlast van ventilatoren en bevoorrading. Ook vreest ze 'mas saal autoverkeer' in de buurt als Lidl zich vestigt op de Markt. Ze maakt ook bezwaar tegen het lawaai van winkelwagentjes en de reciamekleu- ren van de Spar en Lidl die volgens de briefschrijfster niet passen in een beschermd dorpsgezicht. Het college wijst er op dat de komst van Spar en Lidl in het nieuwe bestemmingsplan niet is opgenomen. Maar dat er alleen een wijziging is aangevraagd voor de Spar die van de Korte Vest naar de Markt wil. B. en w. gaan wel uitvoerig in op het beleid van de gemeente om detail handel aan de Markt te concentreren. De route voor het bevoorraden aan de Oostvest is volgens b. en w. korter dan die aan de Westvest. Via de Dok ter Tazelaarstraat kan het verkeer weer naar de Provincialeweg. Het parkeren van bezoekers kan op de Markt plaatsvinden. Een toename van het autoverkeer van beszoeker op de Oostvest ziet het college niet ge beuren. Ze wijst er op dat het ge meentehuis naar Tholen verhuist en dat er daardoor minder behoefte is aan parkeerruimte op de Markt. Die aangekocht, was de voorraad toch voldoende. Voor 2005 is wederom be sloten om geen kisten en pallets te ko pen. De uitvalpercentages worden ook steeds lager. De personeelskosten stegen van 154 naar 159 mille en ook de algemene kosten stegen van 83 naar 97 mille. Binnen het vaste personeelsbestand deden zich geen wijzigingen voor. Gedurende dertien weken werd de fustloods via een uitzendbureau be mand door dhr. J. Hoogerland en op het kantoor deed mej. A.J. Walhout halve dagen vakantiewerk. Ondanks dat er nog 38.425 euro werd geïnvesteerd in de aankoop van een elektrische vorkheftruck daalden de afschrijvingskosten van 33 naar 26 mille. Aan interestbaten minus rente lasten kwam er 7980 euro binnen te genover 9151 euro in 2003. Kreeg de veiling over 2003 door het forse ver lies nog 8353 euro terug van de belas tingdienst, over 2004 moet betaald worden, maar met 40 euro kan minis ter Zalm het financieringstekort ook niet oplossen. Het ledental daalde van 82 naar 80 door het overlijden van A.C. Breure en een bedrijfsbeëindiging. De aardappelprijzen zijn ten opzichte van vorige week behoorlijk gedaald. Van de 43 cent voor een kilo Doré's was gisteren maar 28 cent meer over bij een aanvoer van meer dan twee honderd ton. Daarentegen doet de Ei genheimer het beter, want daarvoor wordt met zestig cent meer betaald dan op de eerste veilingdag met 55 eurocent. Woensdag 15 juni: Doré 23-28, Pre mière 19-23, Gloria 25, Frieslander 20-22, Eigenheimer 55-56, Bildtstar 45, drielingen 10, kriel 37-41, aan voer 207 ton. Dinsdag 14 juni: Doré 22-28, Pre mière 21-24, Frieslander 20-23, Ei genheimer 60, bonken 36-41drielin gen 10, kriel 30-37, aanvoer 228 ton. kan dan voor het winkelend publiek gebruikt worden. B. en w. sluiten de komst van een dis counter in de panden van Van Houte niet uit. Het past binnen het bestaan de bestemmingsplan (detailhandel). Aan de reclame worden volgens b. en w. voorschriften gesteld. Voor schreeuwerige kleuren hoeft niet ge vreesd te worden. Als niet aan de voorschriften voldaan kan worden, dan kan de gemeente daar toch van afwijken. En daar kunnen dan weer bezwaren tegen worden ingediend. Van der Horst stelt voor om apparte menten te bouwen op de plek van Van Houte's bedrijfsgebouw. Dat is volgens het bestemmingsplan wel mogelijk. Het college heeft daarvoor in het bestemmingsplan de goothoog- te naar zes meter gebracht. De vesti ging van de supermarkt is voorzien op de begane grond, zodat daarboven appartementen gebouwd kunnen worden. Aldi maakt bezwaar tegen het niet toekennen van een vrijstelling voor de vestiging van een discounter aan de Sportlaan (zie artikel hierover). En Electrospeciaalzaak Vetjaal vraagt om het bebouwde deel van zijn percelen aan de Molendijk een kantoorbestemming te geven en de goothoogte te wijzigen van 4 naar 6 meter. Maar de winkel valt volgens de nieuwe doeleinden voor detailhan del buiten het centrum van het dorp. Immers daar zouden alle winkels moeten worden gehuisvest. Het col lege verwijst naar het streekplan en bestemming Tholen. Bovendien voert Verjaal volgens b. en w. geen specifieke kantoorfunctie uit op het perceel aan de Molendijk 3-4. Er zou dan sprake zijn van het toevoegen van een functie en dat is in strijd met het beleid en het huidige gebruik van het pand. Ook zou Verjaal een erfbestemming willen op het gedeelte van de achteruit gang aan de Sportlaan. Maar ook daar wil het college geen medewerking aan verlenen. Het zou namelijk betekenen dat er bebouwing mogelijk is. Het col lege wijst er op dat er aan de Sportlaan één vrijstaande woning staat, en die zou dan volkomen ingebouwd kunnen worden.Stedenbouwkundig en kwali tatief gezien, een ongewenst perspec tief,' aldus b. en w. Twee bezwaren worden niet behandeld omdat ze te laat zijn ingediend. Het gaat om een brief van fouragehandel M.L Schot-Oudesluijs en van De Doordrammers van mevrouw C. de Beuckelaar. De bezwaartermijn sloot op 12 april. Deze bezwaren kwamen op 13 april binnen. Vanavond (16 juni) worden de be zwaren behandeld in een hoorzitting op het gemeentehuis tijdens een extra vergadering van de commissie ruim te. Die begint om half acht. Voor de 58-jarige Nel Wijkhuizen gaat een droom in vervulling, zo ver telt ze aan de vooravond van hun vertrek. Ze ruilt het kille Hollandse voorjaar in voor de zomerse zon aan de Costa Blanca. De temperaturen schommelen daar nu al rond de der tig graden, vertelt ze enthousiast. Ze gaan naar Playa de Albir, in de buurt van het bekende toeristenoord Be- nidorm aan de Middellandse Zee. Daar heeft haar zoon Albert (31) en diens vriendin Daniëlle (28) een be staand restaurant overgenomen aan de boulevard van het kustplaatsje dat volgens Nel even groot is als Tholen. Na maanden van verbouwing is het onlangs feestelijk geopend. Het is een bistro-lunchcafé, vertelt Nel. Buiten de klandizie uit het stad je, gaat La Costa ook strandgasten bedienen met vers afgebakken broodjes en flesjes water en fris drank. Verder wordt er biefstuk met friet en kroketten geserveerd. Maar ook de Spaanse paella en de Italiaan se pizza staan er op het menu. Nel was tot drie jaar geleden bode in het gemeentehuis in Sint-Maartens dijk. Ze was elf jaar bode. maar 22 jaar in dienst van de gemeente. Voor dat ze bode werd, maakte ze de openbare basisschool ter Tolne schoon. Ze had ontslag genomen om met haar man in Spanje iets te begin nen, maar dat plan ging niet door. Jos zou 2,5 jaar geleden vervroegd met pensioen gaan, maar door een Met het aankopen van de boerderij met de landerijen van verschillende partijen kan volgens het college de grondvoorraad voor industrie in Tholen voor de lange termijn veilig worden gesteld. De exploitaite van de grond komt dan volledig in han den van de gemeente. Het gaat om drie aankopen. Van de algemene beheersmaatschappij Kalsdonk Roosendaal b.v. wordt 20.650 ha aangekocht. Van de am- reorganisatie moest hij toch langer blijven werken." Dat was een streep door de rekening, maar de wens bleef. Nel ging meehelpen in de sla gerswinkel van haar broer Johan Geilings. „Ik ga graag met mensen om. Ik moet iets om handen hebben. Het zakelijke zit er in. Dat ben ik van huis uit gewend. Ik durf ook overal wel naar toe te gaan. Ik voel me niet gebonden aan Tholen." Het echtpaar komt al ruim acht jaar aan de Spaanse kust. Ze kochten een appartement in Playa de Albir. Wijk huizen woonde tot zijn twaalfde jaar in Indonesië. „Ik heb altijd gezegd dat ik later nog wel eens zou willen gaan wonen in een warm land. We zijn toen naar Spanje gegaan en dat is heel goed bevallen. Het leven speelt zich buiten af. Hier zit je toch veel tussen vier muren." La Costa heeft binnen veertig zit plaatsen. Op het terras kunnen aan achttien tafels 72 stoelen staan. Nel: „We kijken uit over de Middellandse Zee, het is een prachtige plek. Albert heeft hier al een hele tijd op zitten vlassen. Hij heeft eerst samen met een collega twee andere zaken gehad en ze kunnen verkopen voordat hij hier aan kon beginnen. Hij heeft in een korte tijd veel geleerd. Ze durven het nu aan om helemaal voor zich zelf te beginnen." Horeca-ervaring deed het stel ook al in Nederland op. Albert is kok. Samen met Daniëlle werkte hij in The Sixties. De nieuwe bachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw Vossemeer en Vrijberghe nv 1.18.20 ha en van Goorden 4.82.30 ha. Behalve dat moet er met Goor den als wettelijke pachter van de twee genoemde percelen ook een regeling getroffen worden over een vervroegde beëindiging van de gel dende pachtovereenkomsten. De eerste fase van het plan Welgele gen II verloopt volgens burgemees ter en wethcuders vlot. In rolverdeling wordt in Playa de Albir als volgt: Albert staat in de keuken waar hij door zijn vader wordt geas sisteerd, Daniëlle bedient de klanten op het terras en Nel staat achter de bar. Jos: „Ze hebben er al een hele klan tenkring opgebouwd. Er zijn veel Skandinaviëers, Engelsen en Neder landers die er overwinteren." Ook het echtpaar Wijkhuizen is er kind aan huis. Toen ze het appartement gingen bewonen - achter de boule vard - kwamen de kinderen regelma tig op bezoek. Hun zoon Albert wil de ook graag voor zichzelf beginnen en zag in Spanje voldoende kansen. Nel kan ook al snel een aantal Thole- naren opsommen die daar overwinte ren of er een appartement bewonen. Ze zitten in Playa de Albir of het veel grotere Benidorm. Het verschil tus sen beide plaatsen is groot, vertelt ze. Staat Benidorm vol met hoogbouw, in Playa de Albir mag niet hoger dan vier verdiepingen worden gebouwd. En wordt er iets nieuws gebouwd dan dient er een bepaald procentage van het bouwvlak tuin te zijn. „Er staan geen wolkenkrabbers. Het is rustiger en heel gemoedelijk. We zijn toen met een makelaar heel de kust afgereisd. Albir sprak ons enorm aan. We hebben er geen moment spijt van gehad. De terrasjes zitten er vol. Er wordt accordeon gespeeld. Tholen is gewoon te stil voor me. Ik voel me nog levendig. Ik ben 58 maar dat voel ik niet." Jos Wijkhuizen zou drie jaar geleden als wachtchef kunnen stoppen bij General Electric in Bergen op Zoom. 1999/2000 is begonnen met de voorbereidingen voor het bedrijven terrein Welgelegen II. Er werd uit gegaan van ongeveer 37 ha. In 2003 is de eerste fase uitgegeven, met in totaal 11 ha. De exploitatie van dit gebied verloopt volgens het college voorspoedig. Naar verwachting kan dit plan met een batig saldo van on geveer 1,3 miljoen euro worden af gesloten. De 26 ha die de gemeente aankoopt, sluit op de 11 ha. aan. Welgelegen II is nog niet vol, maar een deel ervan is gereserveerd voor het verplaatsen van bedrijven uit plan Noord. Daar zit echter nog niet veel schot in. Volgens ambtenaar G. Vos heeft de gemeente de kans gekregen de grond en de boerderij aan te kopen. „Tholen is aangewezen als regio naal bedrijventerrein, dur^dan moet maar dat ging niet door. „We wilden toen al samen, maar dat lukte niet. Toen is Albert al wel begonnen. Nu moeten we het zien te overbruggen tot mijn 62ste jaar. Ik werk in ploe gendiensten, 12 uur op 12 uur af, en heb om de veertien dagen een week vrij. Als ik alle dagen bij elkaar optel kom ik aan drie maanden per jaar. Ik ga dus op en neer. Ver is het niet want er gaat elke dag een vliegtuig van Zestienhoven bij Rotterdam naar Alicante en dat is het nog veertig ki lometer rijden naar Playa de Albir.'" De naam La Costa voor de bistro lunchroom lag voor de hand. Jos: „Het moest geen Nederlandse naam worden. Geen frietje van Pietje of zoiets. We zitten daar aan de kust. Dus werd het La Costa. Die naam is daar nog niet gebruikt. Het is een lekker korte naam, en hij ligt goed in het gehoor." De klandizie bestaat er behalve uit Noord- en West-Europeanen ook uit Spanjaarden. Nel: „Die komen in het weekend en op de hoogtijdagen met het hele gezin, met tien tot vijftien personen. Het moet een nette en or delijke zaak worden. Niet waar 's avonds nog mensen aan de bar staan te lallen en te brallen. We leven er al drie jaar naar toe. maar het is net of ik het tegen een ander vertel." De kans is groot dat bezoekers aan La Costa bediend worden met bier bladen uit Sint-Annaland. Het echt paar heeft namelijk het een en ander gekregen van de familie Rijnberg toen die met hun drankenhandel stopten. „Daar hebben we ontzettend mee geboft. We konden een heleboel horecaspullen overnemen. Zoals bierbladen want die hebben ze in Spanje niet." je zorgen dat je voldoende grond beschikbaar hebt voor nieuwe be drijven. We moeten gisteren al vol doen aan de vraag van morgen. Als je geen grond beschikbaar hebt, dan kan de gemeente dat bedrijven kos ten." De aan te kopen grond is nog niet meteen nodig. Goorden gaat vol gens Vos zelf op zoek naar een an der bedrijf. Het is de tweede keer binnen een half jaar dat de gemeente een boer derij met grond aankoopt. Eerder werd de Deehoeve aan de Postweg aangekocht. Niet voor industrie doeleinden maar als ruilgrond voor de toekomstige uitbreiding van Tholen-stad. De commissie ruimte praat maan dag over de transactie. De vergade ring begint om half acht. De raad besl<x>t om op diverse perce len aan de Grindweg, Wattstraat. Edi- sonweg, Slachtveld en Kruittoren de wet voorkeursrecht gemeenten toe te passen. Met dit voorkeursrecht wil de gemeente voorkomen dat grond of ei gendommen in handen komt van der den om er mee te speculeren. De ge meente wil het gebied opknappen, bedrijven opkopen en verplaatsen, en er woningbouw plegen. De familie Loos en mevrouw Stobbe laar-Schot maakten bezwaar tegen de raadsbeslissing maar die werd niet overgenomen. Betrokkenen hadden ook bezwaar gemaakt tegen het ver stel van het college om het toepassen van een aantal artikelen uit deze wet aan de raad voor te leggen. De rechts gevolgen zouden dan meteen in wer king treden. Op dat bezwaar was nog niet beslist. De wet regelt in dit geval dat een be zwaarschrift tegen een beslissing van het college omgezet wordt in een be zwaarschrift tegen het raadsbesluit. De bezwaarmakers wijzen er op dat het huidige gebruik van hun woning niet verandert met de bestemming die er straks op het gebied komt te liggen. Dat is 'centrumdoeleinden', dat wil zeggen een gebied waar plaats is voor woningen, kantoren, detailhandel en groen. Omdat er in hun ogen geen verschil optreedt zijn de bezwaarma kers van mening dat er niet voldaan is aan de wettelijke voorwaarden om het voorkeursrecht op hun percelen te leggen. Ze vinden ook dat de planologische plannen voor het gebied nog zo vaag zijn dat de gemeente er niet zomaar het voorkeursrecht kan toepassen. De nieuwe bestemming 'centrumdoelein den' op de kadastrale kaart, vinden ze een te smalle basis om deze maatregel op te leggen. Maar het college wijst er op dat juist in deze gevallen - waar nog geen ont werp voor een nieuw bestemmings plan aanwezig is - het voorkeursrecht toegepast kan worden, het zogeheten vervroegde voorkeursrecht. Voor- Dat bedrag komt volgens de ANWB overeen met de gemiddelde prijs van een fiets. De gemeenten redeneren dat wie een scootmobiel aanschaft, geen fiets nodig heeft en dus bespaart op de aanschaf van een fiets. Vorig jaar maakte een cliënt echter bezwaar tegen de hoogte van het be drag dat de gemeente hanteerde en stapte samen met de gehandicapten organisatie Ango naar de rechtbank. Die stelde cliënt in het gelijk. Ze had namelijk al eerder een fiets gekocht en bespaarde dus niets. De rechtbank stelde ook dat er inhoudelijk een en ander schortte aan het financiële be sluit uit de wet voorzieningen gehan dicapten. Het college schortte daarop de bepaling om een besparingsbedrag te innen, op. En sleutelde samen met de andere gemeenten aan een nieuw Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder en gedeputeerde sta ten van Zeeland brengen dinsdagmid dag 28 juni een bezoek aan Sint-An naland. Zij willen zich op de hoogte stellen van de werken rond de haven en de plannen voor verwezenlijking van de eerste .watersportboulevard'in Zeeland. Dit is een onderdeel van het nieuwe provinciaal sociaal-econo misch beleidsplan. Verschillende on derdelen van dit werkbezoek worden betaald door het bedrijfsleven, terwijl rijkswaterstaat een boot beschikbaar stelt voor de reis van Zierikzee naar Sint-Annaland. De provincie hoeft zelf maar 500 euro uit te trekken. Bij Busmariteam wordt het provinciaal bestuur geïnformeerd over de plannen die met subsidie van Europa, de pro vincie en de gemeente in uitvoering waarde is wel dat de nieuwe bestem ming die aan de gronden wordt toege dacht op een kaart moeten zijn weer gegeven. Verder gaat het om gronden die geen landbouwfunctie hebben. En het vervroegde voorkeursrecht kan ten hoogste voor twee jaar worden gevestigd. De aanwijzing vervalt als de gronden worden opgenomen in een structuurplan. Volgens het college is het toepassen van dit middel juist. B. en w. wijzen er op wat er sinds 2002 is gebeurd om het plan voor het gebied te ontwikkelen. In november vorig jaar werd een model gepresen teerd aan de bevolking in Meulvliet. Ondernemers en bewoners reageer den toen lauw omdat het nog erg on duidelijk was. Toen zijn er bewust door het college geen kaarten ver strekt vanwege de onderhandelingen over aankopen. Het gehele gebied, behalve de wo ningen aan de Grindweg, wordt op nieuw ingedeeld. Er moeten apparte menten, rijtjeshuizen, stadswoningen en herenhuizen verrijzen. Plan Noord ondergaat een 'gedaantever wisseling' en daarmee wijkt het af van het huidige gebruik, zo redeneert het college. Daarom kan de wet voorkeursrecht worden toegepast. De commissie voor de behandeling van bezwaarschriften heeft zich ook over de materie gebogen. Zij vond dat de bezwaren geen hout sneden. Binnen de bezwaartermijn is ook een bezwaar gekomen van de erven van M.A. van Gink. Die was ge stuurd aan gedeputeerde staten van Zeeland, maar hoorde bij de ge meente thuis. De advocaat heeft om de stukken gevraagd, maar heeft verder niet meer gereageerd. Dit college stelt de raad voor dit be zwaar niet-ontvankelijk te verkla ren. Maandagavond wordt het voor stel besproken in de commissie ruimte, die begint om half acht in het gemeentehuis. besluit. Aan de vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) is advies gevraagd over het vragen van een bedrag aan clienten die een scootmobiel nodig hebben. Door het beter te omschrij ven blijft het volgens de VNG moge lijk een bijdrage te vragen. Wel kreeg de gemeente te horen dat 250 euro billijker is dan de 512 euro, het be drag dat door het samenwerkingsver band is vastgesteld. De prijs van 512 euro is de gemiddelde prijs die de ANWB hanteert voor een fiets. Maar het Nibud (Nederlands instituut voor budgettering) vindt dat te hoog. Men sen met een laag inkomen krijgen echter het bedrag vergoed. Dinsdag wordt het voorstel bespro ken in de commissie samenleving. Die vergadering begint om half acht. zijn. Bert Busman leidt de commissa ris en zijn gedeputeerden rond in zijn nieuwe bedrijf, waar aluminium jach ten worden gebouwd voor de Europe se markt. Er wordt ook ingegaan op de plannen voor het watersportevene ment Krabbenkreek Maritiem dat door de bezwaren tegen het storten van het baggerslib is uitgesteld tot volgend jaar. Hiermee zal de ver nieuwde jachthaven van Sint-Anna land worden gepromoot door de inzet van elementen als watersport, culinai re producten van de aquacultuur en cultuur. In Zierikzee worden g.s. bij gepraat over de vernieuwing van de Schouwse jachthaven. Tijdens de vaartocht naai' Sint-Annaland krijgt het dagelijks provinciebestuur infor matie over de duurzame jachthaven van de toekomst en het nut van mar keting en promotie in de watersport. Na afloop van het werkbezoek gaat een deel van g.s. per boot terug naar Zierikzee, terwijl anderen per dienst auto naar Middelburg teruggaan. Je wilt ie rijbewijs halen... maar er zijn nogal wat aanbieders! Dure lespaketten, slechte planning, onverwachte extra lessen! Niet bij Verkeersschool Mattemburgh! Bij ons weet je meteen waar je aan toe bent. De planning, de kosten en je CBR-examen, niets laten we aan toeval over. Daarom vinden wij het leuk om je te trakteren op een gratis rijles... gewoon ter kennismaking! Nog geen 18 jaar? Ook dan kun je je inschrijven voor de gratis les. (Leeftijd tot maximaal 28 jaar). Van Dedemstraat 182 - 4611 BE Bergen op Zoom Nel9ensieet^ Pak ie telefoon en be, 0164 23 74 04 W&* Advertentie I.M. De gemeente koopt 26 ha. grond aan voor Welgelegen, waaronder de boerderij van P.M.M. Goorden. De gemeente blijft een eigen bijdrage vragen voor het verstrekken van een scootmobiel. Sinds 2000 betaalden inwoners ruim 272 euro als ei gen bijdrage, nu wordt dat 250 euro. Dat is ruim de helft minder dan wordt voorgesteld door het samenwerkingsverband welzijnszorg Oos- terschelderegio waar de gemeente deel van uitmaakt. Die adviseerde 512 euro te rekenen. Het personeel van La Costa v.l.n.r. Daniëlle de Graaf, Albert, Nel en Jos Wijkhuizen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13