Scholieren nemen kijkje bij politie Uit op Tholen viert 20-jarig bestaan na heel mooi seizoen CDA-raadsleden willen vermogen Delta aanpakken Kantongerecht niet langer in Tholen Mirelle en Olaf trouwen op 20-5-2005 'Dorpshuis belangrijker dan school in een dorp' Anders dan provinciale staten HUISARTSENSTAKING Donderdag 26 mei 2005 EENDRACHÏBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Koor A58, Verminnen en Enquist toppers 'Een heel mooi seizoen.' Dat concludeert voorzitter Eef de Jonge van de stichting Uit op Tholen na de laatste voorstelling met het koor lichte muziek A58 in de Welle- vaete te Sint-Annaland. „De afsluiting was een lekker ontspannen avond met 275 bezoekers. Met veertien voor stellingen hebben we meer mensen getrokken dan het jaar daarvoor. Dankzij de avonden met A58 en de schrijf ster Anna Enquist trokken we vele nieuwe bezoekers." Ienny Kuhr Zeeuws Bataljon Waar de Zeeuwse gemeenteraadsfracties van het CDA de reserves van het nutsbedrijf Delta willen verlagen door extra dividend uit te keren aan de aandeelhouders (provincie en gemeenten), zien hun partijgenoten in pro vinciale staten dat niet zitten. Een statenmeerderheid vindt het prima dat Delta de winst over 2004 grotendeels aan het vermogen toevoegt, gezien de onzekerheden voor de komende jaren in de energiesector. Voor de laatste keer waren scholieren van Thoolse basis scholen te gast op het politiebureau in het kader van het schooladoptieplan. Dit project wordt niet verlengd, de politie stelt voortaan andere prioriteiten. „Maar op aan vraag komen we nog wel voorlichting geven, als er bij voorbeeld een bepaald probleem speelt, en dat weten de scholen ook", vertelt Suzan Kastelijn van politie Tholen. Maandag en dinsdag zijn kinderen van 19 basisscholen rondgeleid. Concentratie in Middelburg doelmatiger Genoegen Miljard Geen extraatje Afdelingsbestuur PvdA weer bezet Leden PvdA: geen lijstverbinding met ABT of VVD Bijna 20 mille voor vernieuwing van bibliotheek Bergen op Zoom e.o.: 0164-273855 Totaal boekte Uit op Tholen 1340 luisteraars in het culturele seizoen 2004/2005. A58 spande de kroon met 275 bezoekers, de kindervoor stelling in Stavenisse trok met 27 de minste belangstelling. Trekpleisters waren Johan Verminnen in Tholen met 187 luisteraars, Willem Ver- mandere met 140 en Gé Reinders in Sint-Maartensdijk met 125 bezoe kers. „Voor de klassieke muziek is er altijd een vaste groep", zegt Eef de Jonge. Uit op Tholen viert in het nieuwe seizoen 2005/2005 het vierde lus trum. In april 2006 is het 20 jaar ge leden dat de culturele voorstellingen begonnen onder het vaandel van de stichting Uit op Tholen. „We hebben inmiddels een behoorlijke plaats in het Thoolse culturele leven ingenomen", stelt de voorzitter te- vnden vast. „Onder de noemer van de Zeeuwse Volks Universiteit wa- rei er destijds drie voorstellingen, irmiddels zijn dat er veertien en bij di lustrumviering zelfs vijftien." bnny Kuhr, die in 1969 het Eurovi- se songfestival won. komt op ver- aek van Uit op Tholen haar zang- kvaliteiten laten horen. Ze was de erste winnares van een songfesti val die het nummer (De Trouba- (our) zelf schreef en tevens de eer- se die een instrument op het pdium bespeelde. Dok een bekende Zeeuw komt naar "holen: de via omroep Zeeland be ende kok Eric Rotte (maek 't mae lae) heeft ook nog andere kwalitci- en. Hij geeft dit keer een reisver- ;lag. Uit op Tholen heeft verder be- ;lag gelegd op Piet Brakman, de sanger die in Zeeuws dialect de liefhebbers een gezellig avondje 'brengt. Ruud Hermans zorgt voor countrymuziek en KL brengt als muziekpopkoor weer een ander genre. Ernesto en Marchellino. Miel Cools, de cabaretiers Wilfried Fin kers, Guido Weijers en Richard Groenendijk, muziektheater Sance- veria's en het bewegingstheater van Fred Delfgauw zijn ook gecontrac teerd. Ivo de Wijs, presentator van het radioprogramma Vroege Vogels, is ook een bekende naam. Hilaria geeft 30 november een Sinterklaas- voorstelling voor de jeugd. Verder komt Peter Nieuwint. Een bijzondere voorstelling is 3 sep tember Ons Koninkrijk in Schcrpe- nisse, dat in samenwerking met het Zeeland Nazomerfestival wordt ge organiseerd. Hester Freriks heeft een stuk geschreven over een reünie van oud-strijders van het Zeeuws Batal jon, die aan de politionele acties in het voormalige Nederlands Indië hebben meegedaan. „In het nieuwe seizoen hebben we overal weer voorstellingen", zegt Eef de Jonge. Ze hoopt weer op vol le zalen en nieuwe gezichten, zoals in de met A58 afgesloten periode. De bezoekersaantallen waren: Wil lem Vermandere 140, Adric Ooster ling 40, Five easy pieces 55, Cham pagne Charlie 55, Kasper van Kooten 74, Da Vinei Trio 50, Gé Reinders met Euterpe 125, Anna En quist 142, Kindervoorstelling Stave nisse 27, Johan Verminnen 187, Bert Schuiling 55, Michiel Kerbosch (de bekritiseerde voorstelling in Oud- Vossemeer) 70, Alkemade 45 en ten slotte koor lichte muziek A58 met een aantal Thoolse zangeressen trok 275 luisteraars in de Wcllevacte. „We zijn nog bezig om in het ko mende seizoen weer een koor te krij gen." Voorzitter Eef de Jonge van Uit op Tholen hoopt daarover bin nen enkele maanden meer te weten. Politieman Tjeu Rievers vertelt kinderen van de Rehobotschool uit Stavenisse over zijn werk aan de balie van het politiebureau in Tholen. Het ziet er naar uit dat Tholen het kantongerecht kwijt raakt. De mi nister van justitie zal gevraagd worden de aanwijzing als nevenzittings plaats in te trekken. In het voormalige stadhuis aan de Hoogstraat is er elke maand een zitting, waarvoor een rechter en griffier afreizen vanuit Middelburg. Door alles in de Zeeuwse hoofdstad te concentreren - ook Zierikzee wordt opgeheven - kan er volgens het gerechtsbestuur een stuk doelmatiger gewerkt worden. Hoeveel zaken de Thoolse kanton rechter vorig jaar heeft behandeld, is niet bekend. Maar samen met Zierikzee zijn 1952 zaken afgedaan. Dat is 11.5% van het totale aantal van de sector kanton in het arron dissement Middelburg, werk voor krap 0.4 kantonrechter. Het kanton gerecht in Terneuzen wikkelde 35,2% van de kantonzaken af, dat in Middelburg 53,3%. Van het totale aantal rechtszaken in 2004 namen de kantongerechten bijna de helft (46,8%) voor hun rekening. In het jaarverslag over 2004 van de recht bank Middelburg staat te lezen dat er in toenemende mate een beroep wordt gedaan op de kantonrechter. Vooral handelszaken nemen toe, waarbij het bijvoorbeeld gaat om het niet betalen van rekeningen van verzekeringsmaatschappijen, telefo nie- en postorderbedrijven en ver huurders. Ook verkeersovertredin gen en arbeidsgeschillen worden door de kantonrechter afgedaan. Maandelijks worden in Tholen de civiele zaken behandeld, eens per kwartaal is er een zitting voor straf zaken en dan komt ook een officier van justitie uit Middelburg. Het gerechtsbestuur keek op ver zoek van de Raad voor de recht spraak naar het bestaansrecht van de vestigingen in Tholen en Zierikzee. Daar worden uitsluitend nog zittin gen gehouden van de sector kanton. Alle andere rechterlijke activiteiten op het gebied van strafrecht, han delsrecht, familierecht, insolventie recht en bestuursrecht gebeuren al in Middelburg, waar dertig rechters werken. En al het werk voor de zit ting in Tholen (voorbereiding en af handeling) vindt eveneens in Mid delburg plaats. Bij civiele zaken wordt nu noodgedwongen met af zonderlijke gerechtsrollen gewerkt, terwijl straf- en Mulderzittingen apart samengesteld moeten worden. Een ander aspect is de reistijd die de functionarissen kwijt zijn. Exacte gegevens zijn niet bekend, maar het gerechtsbestuur neemt aan dat elke behandeling in Tholen en Zierikzee de rechter en griffier dubbel zoveel tijd kost als in Middelburg. Omdat een burger niet zo heel vaak in zijn leven voor de kantonrechter zal ver schijnen, is voor hem de verdere reis - naar Middelburg - veel minder bezwaarlijk, meent het gerechtsbe stuur. Zeker nu er al lang geen spra ke meer is van de slechte bereik baarheid zoals die er was in de tijd dat de nevenvestigingen zijn ge sticht. Een argument is verder dat de ruimte waarin de zittingen plaatsvinden, qua veiligheid niet aan de eisen voldoen. Aanpassen zou erg veel geld kosten, wat ook geldt voor het toepassen van digita le mogelijkheden. In Tholen is de zitting in de zaal die ook wordt ge bruikt voor het sluiten van huwelij ken. Wachten gebeurt in de hal. 'Een niet gemakkelijk toegankelijk historisch stadhuis, dat grotendeels als museum in gebruik is', aldus het gerechtsbestuur dat met dit laatste de plank mis slaat. Het stadhuis is geen museum, wél zijn verschillen de vertrekken verhuurd voor kan toorruimte. In de brief wijst het be stuur ook op de onevenredig hoge kosten die worden gemaakt ten be hoeve van een klein aantal Zeeuwse inwoners. Met instandhouden van Tholen en Zierikzee zouden tiendui zenden euro's van het budget (dat rond de elf miljoen ligt) gemoeid zijn, voor een bevolking van bijna 60.000 inwoners. De hoofdofficier van justitie en de deken van de orde van advocaten verzetten zich niet tegen opheffing van beide nevenzittingsplaatsen. Binnen de sector kanton van de rechtbank (23 medewerkers) wordt er verschillend over gedacht. Ener zijds is er begrip voor aanpassing van de organisatie aan de ontwikke ling in de samenleving. Aan de an dere kant is er het gevoel voor his torie, het argument dat het recht naar de burger gebracht moet wor den én het genoegen dat aan het doen van zittingen in Tholen en Zierikzee wordt beleefd. Het is niet voor het eerst dat de op heffing van het Thoolse kantonge recht ter sprake komt. De laatste keer dat dit gebeurde, spande het ge meentebestuur zich in om de voor ziening te behouden. Hoewel burge meester en wethouders zich ook nu realiseren dat het voorzieningenni veau afneemt, hebben ze 'begrip voor de sterke argumenten die de rechtbank aanvoert'. Volgens b. en w. Is het kantongerecht niet een zorgfunctie waarop veel inwoners regelmatig een beroep doen. Het is niet bekend wanneer de mi nister over het verzoek zal beslissen. DeCDA-raadsfracties zetten vraagte- keis bij de hoogte van de algemene reserve van Delta. De sociaal-demo- enten willen weten waarom dat is en wa de strategie is van Delta. Ook zenden ze de solvabiliteit (krediet- wardigheid) van Delta willen ver- mnderen tot het niveau van andere nlsbedrijven in ons land. Een onaf- hakelijke onderzoekscommissie zou rr.t aanbevelingen moeten komen. O een gezamenlijke bijeenkomst be- sbten de CDA-fractievoor/.itters van d dertien Zeeuwse gemeenteraden alangs om hun vertegenwoordiger in d algemene vergadering van aan- delhouders (voor Tholen is dat wet- buder Heijboer) via een motie be- palde opdrachten mee te geven. Haar in Tholen komt het zover niet. ,.k heb de meningen van de andere facties gepolst en dat geeft mij het pvoel dat er in de gemeenteraad pen meerderheid is die deze motie teunt. Jammer", zegt J.P. Bout. De "hoolse raad vergadert maandag- vond 6 juni, terwijl de aandeelhou- lersvergadering van Delta die middag il is. Dus had eventueel een extra aadsvergadering uitgeschreven moe ien worden, maar zover komt het niet. Boit legt uit dat hij en zijn collega's mer inzicht willen in de financiën vai Delta. „Met al die verschillende b.\'s is het erg ondoorzichtig. En wat wi Delta met al dat geld dat in de re- seve zit? Wat is de strategie?" Het OA zou graag zien dat een onder- zckscommissie op basis van argu- mnten van de raad van commissaris- sei en de directie van Delta én van en accountant met aanbevelingen k>mt ten aanzien van hoe er in de tekomst met het dividend wordt om- ggaan. Afgelopen jaar was de winst vn Delta ruim 99 miljoen euro. Iaarvan wil de raad van commissa- issen 45 procent uitkeren aan de andeelhouders, terwijl de rest - zo'n .4,5 miljoen - naar de algemene re- erve zou moeten gaan. Maar die re- erve bedraagt al bijna een miljard. In e aandeelhoudersvergadering zou laarom ook tegen de 45% uitkering ;estemd moeten worden, en in plaats laarvan wil het CDA voorstellen om ;enmalig 70 tot 80% uit te keren. De kredietwaardigheid van de onder neming is nu 74% en dat is hoog. Want andere bedrijven in dezelfde branche zitten op 40 tot 45%. Door een eenmalige hogere uitkering aan de aandeelhouders zou Delta wat meer in de pas lopen. Bijkomend voordeel zou zijn, dat de gemeenten een financiële meevaller opstrijken. „Met extra dividend kun je als ge meente iets voor de burger beteke nen. Want de Delta-tarieven voor de particuliere gebruikers kunnen niet omlaag omdat er tegen de kostprijs wordt geleverd en zelfs daaronder", zegt Bout. In provinciale staten kreeg een motie van GroenLinks om 70% dividend uit te keren, vrijdag geen steun van andere partijen. De SP wilde ieder Zeeuws huishouden eenmalig 100 euro teruggeven, maar bracht dat voorstel niet meer in stemming. Met het CDA - dat sprak van een gelegen heidsargument - vonden SGP en VVD (samen 26 van de 47 zetels) dat aandeelhouders noch huishoudens een extraatje van Delta moeten krij gen. CDA en VVD willen over enke le jaren bekijken hoe het dividendbe- lcid van het nutsbedrijf er uit moet gaan zien, maar de PvdA wil juist een snelle discussie. Deze partij steunde daarom GroenLinks en SP 14 zetels) in hun afwijzing van de de voorge stelde winstverdeling. De belangrijkste functies binnen het afdelingsbestuur van de Thoolse PvdA zijn weer ingevuld. De afge lopen periode was moeilijk voor de afdeling, want door persoonlijke omstandigheden vielen er mensen uit. Inmiddels zijn de belangrijkste functies in het bestuur weer bezet. Ruud Sijl uit Poortvliet is afdelings voorzitter, Peter Suurland uit Scher- penisse secretaris en Hans Versluis uit Sint-Maartensdijk penningmees ter. De afdeling presenteerde on langs de eerste nieuwsbrief en ook heeft ze een eigen website (www.Tholen.pvda.nl). Het bezoek is bedoeld om een in druk te geven van het werk dat de politie doet. Alle ruimten, van de kantine tot de verhoorkamer, wor den getoond. De jongelui zien de werkkamers van de agenten, de ka mer van de chef, de vergaderruimte en de balieruimte bij de voordeur. Daar zit Tjeu Rievers dagelijks van negen tot een uur om bezoekers te woord te staan, 's Middags werkt deze politieman afwisselend op de VERVOLG VAN VELTHUIS „Moet je je dan verdedigen tegen roddels, halve en hele onwaarheden, onzinverhalen, kletskoek? Dat is ei genlijk helemaal niet nodig, want we kunnen de resultaten laten spre ken. Er wordt wel gezegd en gesug gereerd dat er niets van de grond komt, maar dat is pertinent onjuist. Het collegeprogramma 2004 is bij na geheel uitgevoerd met slechts een beperkt aantal verschuivingen die goed te motiveren zijn." De wethouder noemde een aantal 'typische PvdA-punten' uit Kleur Bekennen die van essentieel belang zijn voor de leefbaarheid. „Lang is gedacht dat de school de voorzie ning was die koste wat kost open moet blijven, maar dat blijkt niet zo te zijn. Het dorpshuis blijkt van veel groter belang. Dat is de plek waar alle dorpsgenoten elkaar kunnen blijven ontmoeten, activiteiten kun nen ontplooien, samen feesten en soms samen rouwen. Wc moeten niet de pretentie hebben overal in vloed op te kunnen hebben, maar het voorzieningenniveau is een wel beïnvloedbare variabele." Velthuis meldde de recente opening van Ons Dorpshuis te Anna Jacoba- polder, het verkleinde, maar totaal vernieuwde dorpshuis met ruimte voor peuter-, kleuter- en bejaarden bureautjes in Sint-Annaland. Sint- Philipsland en Sint-Maartensdijk. En verder verzorgt hij de complete administratie van het bureau Tholen. Politieman Ko Sturris leidt een groep jongens rond van de Rcho- bothschool in Stavenisse. Hij legt uit hoe er op het bureu gewerkt wordt. In een kleine ruimte staan twee klui zen waarin spullen worden opgebor gen die vernietigd moeten worden. Ook hebben de politiemedewerkers gym, biljarten en kaarten voor ou deren, het Oranjefeest, vergaderin gen en qua omvang wat uit de hand gelopen familiepartijtjes. In Sint-Annaland wordt de Welleva- ete uitgebreid: de plannen zijn in goed overleg met de muziek- en ta feltennisvereniging aanbestedings- klaar gemaakt. In Oud-Vossemeer wordt de Vos- senkuil gesloopt en zal na de zomer vakantie de nieuwbouw beginnen: een combinatie van woonzorgcen trum voor ouderen met een dorps huis. Naast een grote zaal een peu terspeelzaal, jeugdhonk en volgens Velthuis ook .medische voorzienin gen midden in de kern.' Zowel de huisarts als de tandarts hebben ech ter inmiddels afgehaakt. „Ook deze plannen zijn in goed overleg met betrokken instellingen en bewoners tot stand gekomen." Ook de uitbreiding van Maartenshof en de pas begonnen bouw van de Vijfhoek in Tholen somde Velthuis op. De instelling van een jeugdraad, de fusie van de peuterspeelzalen die er hun kluisje. Daar bergen ze hun wapen in op als ze naar huis gaan. legt Sturris uit. Ook zijn 'verbin dingsmiddel' ligt erin. Het apparaat dat zowel portofoon als mobilofoon is - en die twee sinds enkele maan den vervangt, bedoeld om onderling of met andere hulpdiensten te com municeren. Sturris legt uit dat hij. anders dan met de oude apparatuur, door het hele land bereikbaar is. Twee jongens wijzen elkaar op de poster van een meisje met de tckt 'Lazer op met je zatte kop'. Achter de betreffende deur is de kamer waar een ademanalyseapparaat staat bedoeld om het alcoholgebruik te meten. Bij de verhoorkamer mogen de jongens in groepjes door de spie gelruit naar binnen kijken, waar ze hun klasgenoten zien staan die op hun beurt niets kunnen zien. „En nu naar de cel", zegt een van de leerlingen. Op de deur van het be- lcidde tot verdere professionalise ring zoals een bijdrage aan de voor- en vroegschoolse educatie, pre ventieve activiteiten zoals het weer baarheidsproject op de basis scho len, de speelruimnotitie, servicebu reau Voor Elkaar voor werving van vrijwilligers voor sport, zorg en kerk en organisatie van de jaarlijkse vrijwilligersavond, wethouder Vel thuis had een hele waslijst met re sultaten van haar beleid. Op het terrein van sociale zaken noemde ze het project Work First om uitkeringsgerechtigden direct aan werk te helpen en niet eerst van een inkomen te voorzien. De strijd om het voortbestaan vankle Thoolse vestiging van de Betho werd verlo ren, maar de slag om zoveel moge lijk wsw-ers in en rond Tholen aan het werk te krijgen via detachering (ook bij de gemeente Tholen) werd gewonnen. Trots was Velthuis ook op behoud van het CWI, het vroegere arbeids bureau. „Realiseert u zich wel. dat de meeste gemeenten van onze om vang gewoon aangehaakt zijn bij treffende kamertje prijkt echter de fraaie aanduiding 'passantenka mer'. Sturris legt uit dat arrestanten er slechts korte tijd mogen verblij ven. Omdat er in het verleden regel matig dingen in zo'n cel vernield zijn. zitten er sinds enkele maanden alleen nog vaste onderdelen in. Zit ten kan op een zitplank die op een betonnen verhoging is bevestigd. Deurkruk en slot ontbreken. Wél zit er een knop, waarmee een belletje afgaat aan de balie van het bureau. Op de verdieping krijgen de scho lieren uitleg over wapens, wat er wel en niet mag. En buiten staan een politieauto en een motor. Ook wordt daar verteld over de uitrus ting en het werk van de mobiele eenheid. De jongelui horen het aan, stellen regelmatig een vraag. Ook gaan de groepen op de foto, een her innering aan het bezoek bij de poli tie. een centrumgemeente. Door stevig te investeren (niet alleen in geld) met het intrekken van een deel van de afdeling sociale zaken, evenals het UWV, enz. hebben we een sterk concept weggezet. De samenwer king gaat mede goede door de korte communicatielijnen. Niet verwon derlijk dus dal staatssecretaris Van Hooff zich hierover onlangs in Tho len liet informeren." De PvdA-wethouder noemde verder de streefnorm van 30% sociale wo ningbouw in bestemmingsplannen, behoud van openbaar voortgezet onderwijs door verplaatsing van het Markiezaatcollege van Sint-Maar tensdijk naar Tholen met de bouw van een nieuwe bibliotheek. „Het is niet uitputtend, maar ik ben trots op deze resultaten en ik hoop dat u dat ook bent!", aldus mevr. Velthuis maandagavond in Meul- vliet. „De verkiezingscampagne is be gonnen", concludeerde Tweede Kamerlid Luuk Blom. Ook staten lid Paul van der Wal was blij met de lokale invalshoek. „Ik was bang dat Europa teveel zou domineren, maar we hebben toch een geani meerde avond gehad. Tholen is nog enigszins onderbelicht, maar ik hoop dat de achterstand in de Fi nanciën ook opgeheven zal wor den." De Thoolse PvdA gaat volgend jaar zelfstandig de gemeenteraadsver kiezingen in. Voor een lijstverbin ding of -combinatie met ABT of VVD voelen de sociaal-democraten niet, zo is eind maart uitgesproken door de ledenvergadering. De libe ralen vatten het idee voor een lijst verbinding met andere partijen op, om te voorkomen dat reststemmen bij de zetelverdeling de SGP zouden bevoordelen. Het VVD-bestuur wil de alleen samenwerking met niet- confessionele partijen, maar de le denvergadering voelde niet voor die beperking. Het huishoudelijk reglement van de PvdA kent de mogelijkheid van een lijstencombinatie, waarbij geen Uit de rijksgelden voor bibliotheek vernieuwing is voor Tholen 19.872 euro beschikbaar op grond van het marsroutcplan Zeeland 2005-2008 en de regionale vernieuwingsagen da Oosterschelderegio. De gemeen te moet dan wel vóór 1 juli een gemeentelijke vernieuwingsagenda indienen bij de provincie. Het mars routeplan voorziet onder meer in geld voor de vorming van basisbi bliotheken in gemeenten met min der dan 30.000 inwoners. Afgesproken is, dat de gemeenten sprake is van programmatische sa menwerking tussen partijen. Wél zal er bij het aangaan van zo'n com binatie vertrouwen moeten zijn, staat te lezen in de eerste nieuws brief van PvdA Tholen. En daaraan schort het. Bij de college vorming in 2002 wilden de sociaal-democraten ABT - als nieuwe partij en winnaar van de verkiezingen - niet uitslui ten. Dat ABT-wethouder Van Doorn in het najaar van 2003 plotseling en zonder motivatie vertrok en de ABT-fractie vervolgens het vertrou wen opzegde in het college van bur gemeester en wethouders, heeft de PvdA 'ernstig teleurgesteld'. Met de VVD is er wél vertrouwen en sa menwerking, maar de culturele ver schillen zijn van dien aard dat voor de PvdA een lijstencombinatie niet voor de hand ligt. Die afwegingen hebben ertoe geleid om van een lijs tencombinatie af te zien. opdrachtgever worden van het plaatselijke bibliotheekwerk. Sa men met de openbare bibliotheek moet de gemeente een vernieu wingsagenda opstellen aan de hand van landelijke richtlijnen; nu nog jaarlijks, vanaf 2007 elke vier jaar. De richtlijnen - die overigens nog in ontwikkeling zijn - geven inzicht in de kerndiensten van de basisbiblio theek: informatie, cultuur, educatie, leesbevordering en forum. Daar naast kunnen bibliotheek en ge meente afspraken maken over ande re maatschappelijke functies. In feite worden kerndiensten en speer punten vastgelegd. De vernieu wingsagenda is de basis voor het bi bliotheekbeleidsplan van de gemeente. Mirelle van Dienst en Olaf van Loenhout worden voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk opgewacht door collega 's van de bruid. Mirelle van Dienst en Olaf van Loenhout uit Tholen trouwden vrijdag in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk, juist vanwege het feit dat het 20 mei 2005 was. Een bijzondere datum omdat ze elkaar tien jaar geleden op dezelfde dag, 20 mei, hadden leren kennen. Het stel kwam in een wit koetsje getrokken door twee Friese paarden naar de smalstad. Achter het paar zaten 17 genodigden in een huifkar. Omdat het zo druk was met trouwlustigen moest het gezelschap even wachten, na de lange rit met paard en wagen. Toen ze naar huiten kwamen nadat ze in de echt waren verhonden, werd het stel opgewacht door collega's van de 24-jarige bruid die assistent-fili aalchef is van het Kruidvat in Tholen. De collega's hadden bogen meege bracht en rode ballonnen. De bruid is een fervent paardenliefhebster. Ze rijdt nog voor haar plezier bij Wilna van Engelen in Oud-Vossemeer. De 27-jarige Van Loenhout houdt ook wel van paarden maar komt de pk's vaker tegen in zijn werk als automonteur van Autoteam in Goes en Steenbergen. Het stel woonde al in Tholen en blijft daar ook wonen. Waarom staken? Wij voeren actie, om ervoor te zorgen dat wij ons werk, voor u als patiënt, kunnen blijven doen. Nü en in de toekomst! De huisartsen in Tholen STAKEN daarom van: WOENSDAG 25 MEI 8.00 UUR TOT VRIJDAG 27 MEI 17.00 UUR. Wat te doen? In een levensbedreigende situatie, dus als elke seconde telt, moet u 112 bellen. In een ernstige situatie waarbij u direct medische hulp nodig heeft, verwijzen wij u naar de afdeling Spoedeisende Hulp (SEH) van het ziekenhuis. Uw huisarts voert geen spreekuur en ontvangt geen patiënten. Het volgende spoednummer geldt echt alleen voor zeer drin gende situaties! De apotheken blijven geopend. Iedere Nederlander een Huisarts, bij u in de buurt. Met tijd voor uf Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5