EsonnciiTDODE Witte ballonnen voor bruidspaar J Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 mei 2005 Parkeerschijf Eendrachtsweg Wilt u ook iedere week deze krant in uw brievenbus? Bel dan 657007 voor de speciale ACTIE-AANBIEDING Schade knobbelzwanen Aannemer Vijfhoek Hersteld Hervormd wil derde ouderling Bestelbus gestolen Inbraakpogingen Zeven boetes bij controle Wandelvierdaagse Ons Boeregoed bij Passage Zuinigheid met stijl Monique Kijzers kampioen Majoretten eerste prijs Volière Berkey Derde prijzen Spido Rommelmarkt 60 jaar Garage en serre Zomermarkt bij De Ark Vosmeer zoekt rommelmarktspullen Sportdag Sint- Anthoniusschool Geslacht in eigen slagerij Z2 Snialschip aangepast Dorpsweg Dakrand Maat Kerkenraad verkiest predikant Pingpongers nemen duik Familiestrijd op voetbalveld Verbouwing Stoofdijk 55- 57 Naar slot Loevestein Afscheid ds. Kommers Dag voor het leven De Schalm pakt uit Familiedag SC Stavenisse Alle wielen weg Braderie en kerstmarkt Verzorgende Sandra Eerland en haar bruidegom Corné van Leeu wen werden vrijdagmiddag voor het gemeentehuis opgewacht door zestien collega's van Allévo waar Sandra sinds vorig jaar voor werkt. De meeste collega's waren in hun witte werkkleding versche nen en hielden krukken omhoog met witte ballonnen. Twee perso neelsleden van het hoofdkantoor van Allévo is Goes hadden zich spontaan in de rij gevoegd. Zij hadden een bespreking gehad met wethouder M.A.E. Velthuis. De collega's zongen Lang zullen ze leven en strooiden rijst over het stel. Het paar was 's ochtends al in bruidskleding op bezoek geweest bij een 93-jarige cliënt in Sint-An naland. Die vond het geweldig dat het paar bij haar langs kwam. De 26-jarige Sandra werkt op heel Tholen en Sint-Philipsland. Haar man is elektromonteur in Krimpen aan de IJssel, maar komt uit Ca- pelle aan de IJssel. Het huwelijk werd kerkelijk be vestigd in de Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland in Stave nisse door dominee Gerritsen. Het echtpaar gaat in Stavenisse wonen. Hartstichting Kinderhulp 2 Tholen Met ingang van 1 september wordt een gedeelte van de Eendrachtsweg ingericht als parkeersehijfzone. Het betreft de dertig parkeerplaatsen die gelegen zijn tussen de Vossemeerse- poort en Bakstraat. Met een parkeer schijf kan men hier dan maximaal 1,5 uur parkeren. Na het vertrek van de Cl000 van de Eendrachtsweg heeft de gemeente een onderzoek uitgevoerd naar de parkeerdruk en de parkeerduur in het centrum. Het onderzoek wees uit dat overdag vooral personeel van win kels en kantoren in het centrumge bied parkeren. Op de Contr'Escarpe en op het parkeerterrein aan de Bos straat zijn op die tijden over het alge meen voldoende parkeerplaatsen be schikbaar. De circa 19 parkeer plaatsen aan de Eendrachtsweg tus sen Wal en Vossemeersepoort (ter hoogte van Bloemsierkunst Van den Berge) blijven bestemd voor langpar- keerders en bewoners. Uit het onder zoek is gebleken dat dit gedeelte een bezettingsgraad heeft van 65-75%. De 28 parkeerplaatsen tussen Vosse meersepoort en Brugstraat waren ge middeld tussen de 85-95% bezet. Er wordt een parkeerwacht aangetrok ken om na de invoering van de blau we zone het parkeergedrag te contro leren. DE THOOLSE COURANT VAN THOLEN, VOORTHOLEN Advertentie I.M. P.P.J. Vcrdult heeft hij gedeputeerde staten ontheffing gevraagd van de flora- en faunawet voor het doden van knobbelzwanen met het geweer ter voorkoming van belangrijke land- bouwschade in de wintertarwe en percelen met graszaad. In het artikel over de scheuren in vijf woningen aan de Jan van Bloisstraat en Ten Ankerweg bij de bouw van de Vijfhoek werd per abuis Bam als aan nemer vermeld. Dit moet echter Bal last Ncdam zijn. De Hersteld Hervormde gemeente wil de kerkenraad uitbreiden met een derde ouderling. Momenteel bestaat het kerkbestuur uit twee ouderlingen en evenveel diakenen. Op het dubbel tal is dhr. Schakel geplaatst tegenover zijn schoonzoon dhr. Hakvoort. Scha kel is jarenlang diaken geweest in de Hervormde gemeente, terwijl dhr. T. Hakvoort momenteel kerkelijk ont vanger is bij de Hersteld Hervormde gemeente. Een geparkeerde bestelbus, die stond in de Voltstraat, is tussen zondag avond half tien en maandagmorgen zeven uur gestolen. Het betreft een witte Iveco-bus voorzien van het ken teken 95-VD-LB. Het hekwerk van een bedrijfsterrein aan de Slabbecoornweg is in de nacht van donderdag op vrijdag vernield. Vanaf het terrein zijn geen goederen weggenomen. Op een bedrijfsterrein aan de Oesterdam werd in dezelfde nacht een poging gedaan om in te breken in een container. De poging mislukte, maar wel liep het hekwerk schade op. Op de Nieuwe Postweg werd in de nacht van donderdag op vrijdag een verkeerscontrole gehouden. Van 25 bestuurders werd een blaastest afge nomen. Eén bestuurder had de limiet overschreden en kreeg een bekeuring. Daarnaast werden er nog 2 bekeurin gen uitgeschreven voor te hard rijden, 1 x voor het niet kunnen tonen van het rijbewijs, lx wegens een onjuiste kentekenplaat op aanhanger en 2x voor het niet dragen van de autogor del. Van 13 tot en met 16 juni wordt weer de avondwandelvierdaagse georgani seerd. Op de eerste dag kunnen de deelnemers zich vanaf zes uur in schrijven bij sporthal Meulvliet voor de loopafstanden van vijf of tien kilo meter. De wandelaars mogen vanaf half zeven vertrekken en hebben ie dere avond een tocht door de polders en door de woonkern. Onderweg ont vangen de deelnemers diverse ver snaperingen. Deelnemers die maxi maal drie tochten hebben uitgelopen ontvangen een herinnering aan het wandelevenement. Voor de grootste groep en voor de oudste wandelaar zijn door de organisatie bekers be schikbaar gesteld. In 2004 namen 192 wandelaars aan de wandelvierdaagse deel. De wandelsportclub Vosmeer, die de vierdaagse organiseert, hoopt dit jaar op meer wandelaars. Deelne mers wordt gevraagd om zich vooraf in te schrijven bij: Leen Plandsoen, tel. 672953 of via het mailadres: cn.wscv@zeelandnet.nl. Voor de slotbijeenkomst van de Pas sage was grote belangstelling. Vice- presidente mevrouw Westra heette de aanwezigen welkom en ging naar het zingen van Psalm 122 voor in gebed. In haar meditatie stond ze stil bij ver schillende vrouwen die in de Bijbel voorkomen. Na de pauze genoten de dames van het optreden van de kle- derdraehtgroep van Ons Boeregoed. Twaalf dames en heren toonden de diverse Zeeuwse drachten, waarbij vooral een oude dracht uit 1825 op viel. De stof van de kleding verkeer de nog in goede staat en de beuk was geborduurd en op hel hoofd had men een plat hoedje van stro. Later wer den er prachtige opgemaakte en ge plooide mutsen getoond. Ook kregen de dames uitleg over de beugeltas met schaar en botermesje. Dit werd op de markt gebruikt om de verschil lende soorten boter te proeven. Daar naast werden de sieraden bij de dames en de versierde messen bij de mannen bewonderd. Bij de informa tie werd ook stilgestaan bij de specia le dracht voor vissers. Zij hadden al lemaal hetzelfde patroon in hun trui. Als er bijvoorbeeld een schip verging en de drenkeling aanspoelde, dan kon men gelijk zien uit welke plaats de visser kwam. Dit was ook zo met de oorbellen die men droeg. Na de pre sentatie van de klederdrachten werd door het echtpaar Duyzer-Kwist op humoristische wijze teruggeblikt op de gehouden kunstroute. In de pauze kwamen de dames en heren van Ons Boeregoed de zaal in om alles nog eens van dichtbij te laten zien en vra gen te beantwoorden. Met een hapje en drankje werd de gezellige avond afgesloten. Mevrouw Westra wenste iedereen een prettige vakantie en ging hierna voor in dankgebed. "De helft is ook genoeg" en "Wie zeurt beurt". Dit waren twee slogans die de leden van de Plattelandsvrou wen donderdag meekregen van me vrouw Jennie Westrik. Als lid van de stichting Zuinigheid met Stijl kwam zij vertellen over hoe je geld kunt sparen zonder vrekkig te worden of aan kwaliteit in te leveren. De leden werden door haar zelf ook aan het werk gezet. Op grote vellen papier kwamen tips te staan om te besparen op nutsvoorzieningen, voedsel en an dere zaken. Aan het einde van deze informatieve avond konden de dames een overzicht meenemen van websites die ook bezuinigingtips geven. De Plattelandsvrouwen gaan woens dagmorgen naar de 'Pluktuin' in Hal steren, waar zelf een boeket bloemen bij elkaar geplukt kan worden. Monique Kijzers is clubkampioen geworden bij klaverjasvereniging Stad Tholen. De eindstand is: 1Mo nique Kijzers 4848 punten; 2. Leen Hage 4779 p; 3. Anita Aarnoudse 4763 p: 4. Peter Luten 4699 p; 5. Nelly Bestman 4698 punten. De uit slag van de laatste speelronde is: 1. Leen Hage; 2. Herman Oldenburg; 3. Nelly Bestman; 4. Magda Noordijke en 5. Anita Aarnoudse. Oud- Vossemeer De majoretten van muziekvereniging OVM zijn met een eerste en een tweede prijs teruggekomen van het KNFM-concours in het Brabantse Nuenen. Groep 2(10-13 jaar) voerde in de jeugddivisie een show op met als thema 'Grease'. Ze moesten vier tot zes minuten showen en daarbij de nodige figuren en thrills uitvoeren. De jury kende 80,81 punten toe en dat betekende de eerste prijs. Groep 3 (vanaf 14 jaar) kreeg 2,5 minuten de tijd om de show 'Dirty Dancing' uit te voeren. De tweede prijs met 77,9 punten was hun beloning, zodat instructrice Lian Vroegop meer dan tevreden was. De groep majoretten van OVM zit met veertig leden aan het maximum. Er is een wachtlijst van vijftien. Za terdag doen ze mee aan een festival in Sommelsdijk. Dan komen ook de allerkleinsten voor het eerst'in actie met een show op muziek van K3. M. Berkey kan aan de Dr. Renes- straat een nieuwe volière bouwen. Donderdagochtend ging de wel standscommissie akkoord met het aangepaste plan. De hoofdvorm blijf nagenoeg hetzelfde, maar het puntje op het verblijf van de vogels ver dwijnt. De commissie vond de dak helling uit de eerste schets niet groot genoeg. Dat is nu aangepast. Verder worden nu trespa rabatdelen gebruikt zodat het lijkt of het nachtverblijf uit planken bestaat, zo lichtte architect M. Jansen van de commissie toe. Het geheel krijgt een crèmekleur. Nu is de volière ook licht vanklcur. De nieuwbouw kent ook nog een ju ridische kant. De huidige volière is eigendom van de gemeente, maar is nooit opgenomen in een bestem mingsplan. Om het vogelvcrblijf op te nemen in het bestemmingsplan is een artikel 19-procedure nodig omdat de bouwaanvraag 'vergun- ningsplichtig' is, zo lichtte ambte naar M. Jongenelen toe. Twee gymnasten van Spido zijn za terdag bij de regionale toestelfinale Zuid-West Nederland in sporthal de Drie Linden te Prinsenbeek in de prijzen gevallen. Karlijn Plompen werd derde op de vloer in de catego rie jeugdniveau LOS 6. Bonnie Hui- brechtscn eindigde in LOS 5 op de vloer op de derde plaats en op het on derdeel sprong als vijfde. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van voetbalvereniging Vos meer is er zaterdag 4 juni tussen tien en twee uur een rommelmarkt op het sportveld. De jubileumcommissie heeft goede gebruikte spullen inge zameld, waaronder boeken, speel goed. gereedschap, meubilair en cu riosa. Verder zijn er op „portpark de Vossenberg stands met rookworsten, hamburgers, saté, enz. De welstandcommissie verleende donderdagochtend positief advies aan de bouw van een garage aan de Bou Kooij manstraat 19 en het aan bouwen van een erker aan de voor kant cn een serre aan de achterkant aan de Damasstraat 13. School met de Bijbel "De Ark' orga niseert donderdag 2 juni van kwart voor drie tot zes uur haar jaarlijkse zomermarkt. Deze dag heeft als thema 'de kinderboerderij'. Voor de kinderen is er de mogelijkheid om op een pony te rijden. Daarnaast kan men diverse spelletjes doen of ge schminkt worden. Ook zijn er kra men met speelgoed en boodschappen en is er een terras aanwezig. Voetbalvereniging Vosmeer viert in 2006 haar 60-jarig bestaan. Om geld bijeen te brengen voor de jubileum festiviteiten houdt de commissie op zaterdag 4 juni een rommelmarkt op sportpark De Vossenberg. Spullen voor deze rommelmarkt kunnen wor den ingeleverd bij W. Bosters, Schoolstraat 2 (tel. 672112). Hij kan de spullen ook aan huis op komen halen. De Sint-Anthoniusschool hield vori ge week woensdag onder gunstige weersomstandigheden haar sportdag. Deze activiteit werd vorige maand wegens het weer afgelast. Op het voetbalveld achter de school deden de kinderen hun uiterste best om zo hoog mogelijk te springen of zo ver mogelijk een bal te werpen. Ook bij de hindernisbaan heerste er een ge zellige sfeer. De kinderen spanden zich tevens enorm in om bij het 60 meter hardlopen de snelste tijd te klokken. Diverse bereidwillige ou ders assisteerden het schoolteam bij Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensda jBieflappen ♦Varkensfilet ♦Spareribs nat /gemar ♦Biefstukreepjes 500 gr. 5,20 Boeren ham lappen 1 kg .500 gr. 4,50 Magere speklappen 1 kg 1 kg 4,50 Vet spek 1 kg 250 gr. 2,80 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Runderrollade 100 gram 1,25 Leverkaas 150 gram 1,- Grillworstd/v. soorten 150 gram 1,- Bij 100 gram Tweety worst 1 kleurplaat gratis! Maak kans op een leuke Tweety spaarpot Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. de organisatie. Tussen de activiteiten door kregen de kinderen diverse ver snaperingen aangeboden. Na deze sportieve ochtend gingen de kinde ren al likkend aan hun verkoelend ijsje weer terug naar huis. Sint-Annaland Het plan voor vier woningen aan Smalschip is aangepast. De wel standcommissie verleende donder dagochtend een positief advies van bouwkundig tekenaar H. van der Graaf uit Stavenisse. Omdat een wo ning in de bocht van de straat komt te liggen, wordt één in een wig ge bouwd. De commissie kon zich daar in vinden. De huizen zijn ook op on derdelen aangepast, aan het dak bij voorbeeld. De twee-onder een kap- woningen krijgen allemaal een plat dak. D.V. maandag 30 mei wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De welstandscommissie ging don derdagochtend akkoord met het ont werp voor de woning met inpandige garage aan de Dorpsweg 2, in Vroon stede. Voor de woning (van Selekt Huis), moeten nog wel monsters overlegd worden van de gevelstenen en dakpannen. De commissie ging ook akkoord met het vervangen van de gevel van de woning aan de Ring 24. Die krijgt een roodachtige steen die lijkt op de stenen die ook in de belendende gevel is toegepast. Ook de verbouwing aan het pand Nieuwstraat 12 (waarbij de nok wordt verhoogd) ontmoette geen te genstand. Net zo min als de uitbrei ding van de woning aan de Tuinstraat 46 waar een bijkeuken aan wordt ge bouwd. Wel dient de eigenaar nog een monster van de gevelstenen te overleggen omdat ook de gevel van de woning wordt aangepakt. Renault past zijn reclamekleuren aan. Bij autobedrijf Maat aan de Vei- lingweg verdwijnt de gele baan op de dakrand, zo bleek donderdagochtend in de welstandscommissie. Ook wordt een reclamebord vervangen. De commissie had daar geen moeite mee omdat er al een zuil staat. Wel noemde voorzitter H.J. Groenenwe gen het een verbetering van het aan zicht omdat de felle gele rand aan het platte dak een minder opvallende kleur krijgt. De kerkenraad van de Hervormde ge meente heeft het voornemen om een beroep uit te brengen op ds. E. Ver sluis te Molenaarsgraaf. De belijden de leden zijn per brief op de hoogte gebracht van de vorderingen bij het beroepingswerk. Volgens de PKN- kerkorde kunnen gemeenteleden bin nen een week bezwaar aantekenen tegen de gehanteerde verkiezingspro cedure. Na het verstrijken van deze termijn kan op 1 juni het beroep wor den uitgebracht. Ds. E. Versluis leidt 5 junf de morgendienst en hoopt twee dagen later samen met zijn vrouw een bezoek te brengen aan de gemeente. Het is het eerste beroep dat de Her vormde gemeente uitbrengt, nadat ds. RC. Hoek zich voegde bij de Hersteld Hervormde Kerk. Tafeltennisvereniging Smash '76 be zocht met 46 deelnemers het zwem bad te Goes. Na het zwemmen wer den de leden getrakteerd op friet met een snack en ijs. De tafeltennissers hebben zaterdagmiddag de sporthal beschikbaar voor het spelen van on derlinge partijtjes. Op dinsdag is er voor de jeugd een test voor het tafel- tennisdiploma. Voetbalvereniging WHS organiseert zaterdag weer het familictoernooi. Zestien ploegen hebben zich voor dit evenement aangemeld. De aanvang van het toernooi is om 13.30 uur. Stavenisse K. Quack kan zijn woning aan de Stoofdijk 55-57 verbouwen. De wel standcommissie verleende donder dagochtend een positief advies aan het plan. Het gaat om het verbouwen en vergroten van de woning. Dal ge beurt aan de achterzijde. De commis sie had er wel op gewezen om het be staande 'schuurachtige karakter' in de uitbouw terug te laten komen. Zodat er een tweedeling zichtbaar blijft tussen de bestaande bebouwing en de nieuwbouw. Het plan kwam van een Duits bouwkundig tekenbu reau, en dat maakt de welstandscom missie niet vaak mee. Groep 5/6 van de openbare basis school de Schalm ging dinsdag op ex cursie naar slot Loevestein onder be geleiding van de juf en enkele ouders. Het uitstapje was de afsluiting van een groot project over kastelen. Spe ciaal voor de leerlingen maakte het voetveer over de Maas een extra overtocht om het prachtige slot Loe vestein te bereiken. Om helemaal in Middeleeuwse sferen te komen, wer den alle kinderen voorzien van spe ciale kleding. AI gauw liepen er al leen nog ridders en prinsessen rond. Aan de hand van een speelse routebe schrijving in een werkboek werd het hele kasteel bezocht. In verschillende ruimtes werden videopresentaties be keken. Hoewel het voor een dagje best leuk was, kwamen leerlingen en begeleiders tot de conclusie dal het leven in 2005 nog niet zo slecht is. Het werd nog mooier toen de leerza me dag werd besloten met een be zoek aan een eigentijds McDonalds restaurant. In de Hervormde kerk wordt vrijdag avond om 19.30 uur een bijeenkomst belegd om afscheid te nemen van ds. M.J. Kommers. Consulent ds. P. Ver- nooij uit Tholen zal deze dienst lei den. Na een korte samenkomst wordt de avond op informele wijze voortge zet in verenigingsgebouw De Schuil plaats. De Vereniging Bescherming Ongebo ren Kind (VBOK) viert zaterdag de 'Dag voor hel leven'. Vrijwilligers van de werkgroep staan tussen half tien en half één met een kraam op het Van der Lek de Clerqplein. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten, zoals ballonnen prikken en een tocht je met een huifkar maken. Verder is er van alles te koop, zoals advocaat, bo terkoek, (kruid)cake, snoepgoed, VBOK-spulletjes en zelfgemaakte kaarten. Ook is er een kleine rommel markt. Openbare basisschool De Schalm or ganiseert vrijdag 3 juni tussen vier en acht uur een rommelmarkt en fancy- fair. De opbrengst wordt besteed aan het verbeteren van veiligheid van de speeltoestellen. Voor jong en oud zijn er vele activiteiten, zoals spelletjes, kraampjes met vele lekkernijen cn verkoping van oude landkaarten. Op 11 juni organiseert voetbalvereni ging SC Stavenisse een familiedag. Er zal een toernooi georganiseerd worden voor jeugd en senioren. Fa milies kunnen zich tot 4 juni aanmel den bij Gcrrie Dorst, Boswei 36 (tel. 692937) of via het mailadres: moppe@zeelandnet.nl. Deelnemers dienen minimaal 7 jaar te zijn. In de nacht van zondag op maandag zijn van een auto die geparkeerd stond op de Provincialeweg vier wie len weggenomen. De eigenaar werd verrast toen hij 's morgens zijn voer tuig zonder wielen op de tegels zag staan. Op 7 december komt er weer een kerstmarkt. Ondernemersvereniging Smalstad heeft daartoe besloten na het enorme succes van de eerste uit- Scindrci Eerland en Comé van Leeuwen werden opgewacht door collega 's van Allévo. Predikbeurten Zondag 29 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Vd. Want, Schiedam. 15 u. ds. Blom, Poortvliet. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da Van der Poll (H.A.). GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Van Benthem, Genemui- den. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. lecsdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Kassens, Apeldoorn. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Walhout, Gouda. 18.30 u. ds. Elsman, Opijnen. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Benthem. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Rietveld. Ridderkerk. 18 u. ds. Catsburg, Goes. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Blok. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 1/6 19.30 u. ds. Schultink, Brui- nisse. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18 u. ds. Van der Valk. Andel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amers foort. 19 u. ds. Van Beek, Puttershoek. OUD GEREF. GEM. do 26/5 19.30 u. dhr. Zwartbol, Al- blasserdam. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPKNISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Scholing, Arnemuiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Blok, Ermelo. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Bok, Poederoyen. 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. do 26/5 19.30 u. ds. Kareis, Har- dinxveld-Giessendam. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Snijder. gave. De prijsuitreiking van de win kelactie voor sinterklaas zal ook op 7 december gebeuren. De Smart auto is dan weer de hoofdprijs. Bij het cafe taria van Leny Geluk op de Haven zal er weer een schoentjesactie gehouden worden. Met 130 deelnemers is de belangstelling hiervoor goed. Ko mende zomer is er ook weer een bra derie. Er wordt gezocht naar moge lijkheden om de standhouders tot het laatst toe vast te houden, want als er te vroeg vertrekken, wordt de brade rie minder aantrekkelijk. Gezien de financiële positie moest de bijdrage aan het evenementencomité Smalstad voor de lampionoptocht, sinterklaas, de schoentjesactie en het springkus sen verlaagd worden. Peter op den Brouw en Betsy Pipping keurde de rekening van penningmeester Patricia Leijs goed. Door het afvallen van Daaf Slager, Erik van Houte en Kaat je Mossel heeft de vereniging nog 20 leden. Kapsalon Op de Mart en hore cabedrijf De Zeester vulden dat weer aan tot 22. Vanwege zijn verhuizing naar Tholen zwaaide bestuurslid Erik van Houte af. De voorzitter bood hem een fototaart en een fles wijn aan. Be stuurslid Kees van Koeveringe werd niet herkozen. In zijn plaats kreeg Claudia Muller wel de meerderheid, maar wegens een onduidelijke stern- procedure besloot het bestuur later die stemming ongeldig te verklaren. Zo bleven er vijf bestuursleden over: voorzitter Ph. Wouterse, secretaris S.J. Schot, penningmeester mevr. P. Leijs, bestuursleden mevr. R. van Houdt en A. Verjaal. Inmiddels is mevr. Van Houdt gestopt, zodat de volgende ledenvergadering Claudia Muller als kandidaat voor deze vaca ture voorgedragen zal worden. De braderie, die veelal door Kees van Koeveringe werd georganiseerd, zal aangestuurd worden door Adrie Pip ping, Hetty Wouterse, Leo Peute, Peter o.d. Brouw en dhr. Demming van het Rode Kruis. ZIE VERDER PAGINA 17 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS VV. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: lel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 mei t/m vrijdag 3 juni. donderdag 26 5.59 -18.22 vrijdag 27 6.45 -19.09 zaterdag 28 7.32 - 20.02 zondag 29 8.30 - 20.55 maandag 30 9.32 -22.02 dinsdag 31 10.42 -23.07 woensdag 1 11.57 - donderdag 2 0.22 - 13.05 vrijdag 3 1.27 -14.02, ma 30/5 13.49 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 28 mei Afgeven hulpgoederen Dor cas, Regentcsscstraat 50, 9.30-12 u. 4 jun. Kooravond t.b.v. Bible League, Grote Kerk, 19.30 u. 4 jun. Concert 'The Grand Tour' met Mieneke v.d. Velden en Fred Jacobs, vml. stadhuis, 20.15 u. 8 jun. Oecumenisch avondgebed, gebouw N.P.B. Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 13 t/m 16 jun. Avondwandelvier daagse, Meulvliet, 18.30 u. OUD-VOSSEMEER 31 mei Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 4 jun. Rommelmarkt v.v. Vosmeeri sportpark. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt. In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren, De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 28 mei Landelijke fietsdag, start Enjoy Sailing/Busmariteam. 28 mei Familievoetbaltoernooi WHS. 30 mei t/m 2 jun. Avondwandelvicr- daagse. STAVENISSE 28 mei Dag voor het leven VBOK; v.d. Lek de Clercqplein, 10-12.30 u. 1 jun. Straatspeeldag, Voorstraat. SINT-MAARTENSDIJK 28 mei Landelijke fietsdag, start VVV-kantoor. 30 mei Optreden Schorrekoor. Maartenshof, 19.30 u. SCHERPENISSE 28 mei Afgeven hulpgoederen Dor cas, Platteweg, Scherpenisse, 9.30- 12 u. 28 mei Rommelmarkt Dorcas. 28 mei Alpha jeugdsoos, Beatrix- laan 15. POORTVLIET 31 mei Excursie agrarische com missie Plattelandsvrouwen, Woon- boule-vard, 9.45 u. 1 jun. Straatspeeldag, Markt, 14-16 u. SINT-PHILIPSLAND 1 jun. Straatspeejdag, Voorstraat, 13-16 u. 6 t/m 9 jun. Avondwandelvierdaag se. BERGEN OP ZOOM 27 mei Cabarestafette 2, De Maagd, 20.15 u. 28 mei Theaterconcert Jan Rietman, De Maagd, 20.15 u. 29 mei Ome Willem jubilator, De Maagd, 14 en 16 u. 1 jun. Inloop spreekuur Whiplasb- pa-tiënten, Ziekenhuis Lievensbcrg, 10-12 u. 1 t/m 4 jun. Dansshow Jac. van Els- hout, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: The Pacifier - vr 18.45 u., za 16 en 18.45 u., zo en wo 16 u. Kingdom of heaven - vr t/m zo 20.45 u., wo 20 u. Starwars: The revenge of the sith - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21.15 u., za en zo 13.45, 15.30, 18.30 en 21.15 u., wo 13.45, 15.30 en 20 u. Verras singsvoorpremière - do 20.30 u. Robots - za, zo en wo 13.45 u. Poeh's lollifantenfilm - za, zo en wo 13.45 u. Son of the mask - za, zo en wo 16.30 u. Maradentro - zo 19 u., ma en di 20.30 u. Hostage - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u De collecte voor de Hartstichting heeft in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder 977,63 euro opge bracht en dat is 127 euro meer dan vorig jaar. In Sint-Maartensdijk is gecollec teerd voor het nationaal fonds Kin derhulp. Door tien collectanten werd 540,36 euro ingezameld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2