Beter Vosmeer pakt naast meisjesbeker Sponsorloop Heenetrecht 2236 euro Junioren Tholense Boys, Noad en Vosmeer winnen Tholencup 'Dames zetten Smerdiek op de kaart' Tholense Boys in finale Duiven met 104 km/u terug vanuit Sourdun Tholencup bij Tholense Boys Blauw-zwarte vrouwen winnen na de titel ook districtsbeker Koersballen Donderdag 26 mei 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Overtuiging Ronald Tichem brengt beker mee van trekkertrek Paarden aan Boomdijk Tholen 37 boetes op de Krabbenkreekweg Subsidie rotonde Deltaweg Tholen René Reijngoudt noteert de snelste Tholense Boys bij de A-junioren, Vosmeer bij de B en Noad bij de C hebben de Tholencup gewonnen. De wed strijden zijn vrijdagavond en zaterdag gespeeld bij Smer diek. Het toernooi is sportief verlopen. En ook het weer werkte mee. Alleen vrijdag viel er regen tijdens enkele wedstrijden. Domper biljarters Hof van Holland Drie winstpunten Zonder grote problemen heeft Tholense Boys zich geplaatst voor de fi nale van de nacompetitie. Daarin wordt Nieuwdorp de tegenstander. De beslissende wedstrijd wordt zaterdagavond gespeeld op het veld van kapelle. JPS werd in eigen huis op 3-3 gehouden. Na de ruime 3-0 zege op De Bent was de remise ruimschoots voldoende voor het behalen van de eindstrijd. Trainer Gaby Niemantsverdriet noemde het bereiken van de finale een prestatie op zich. „Een nacompetitie is altijd een loterij en je speelt niet tegen de minste ploegen. Maar we hebben vier wedstrijden lang. op enkele mindere fases na, goed voetbal laten zien. Ook tegen JPS beschikten we over meer kwaliteit. We hebben verdiend gewonnen." In de voorbespreking had Nie mantsverdriet er nog op gehamerd om in ieder geval optimaal gecon centreerd de wedstrijd in te gaan. De 3-0 thuisoverwinning beteken de volgens de Bergse coach niet dat de beer al geschoten was. „Er staat toch altijd veel spanning op dit soort wedstrijden en een vroeg tegendoelpunt kan alles overhoop gooien. Valt er snel een tweede treffer, dan heb je de poppen aan het dansen." JPS begon volgens de verwachting met een overdonde rend openingsoffensief, met slechts twee mandekkers achterin en drie spitsen. De eerste kans was ook voor de thuisclub. Na een hoekschop moest de Thoolse ver dediging de bal van de lijn weg werken. De aanvallende speelstijl van de Brabanders bood ook alle ruimte voor de counter. Bij een van die tegenaanvallen kwam Rei- nier de Groen tot op de achterlijn. In plaats van af te leggen op de vrijstaande Michael de Jong ging de jonge middenvelder voor het ei gen succes, zodat de rustbrengen- de Thoolse treffer uitbleef. De be zoekers moesten het aanvankelijk doen zonder de broertjes Niels en Merien Hopmans, die vanwege droeve familieomstandigheden la ter in Tilburg arriveerden. Daar door startten spits Hicham Ben- hammou en mandekker Rick van de Velde in de basis. Halverwege het eerste bedrijf nam het bij vla gen weer swingende Tholense Boys de leiding. Na voorbereidend werk van linkermiddenvelder Mo hammed Eljilali hoefde De Jong bij de tweede paal enkel maar zijn voet tegen de bal te zetten: 0-1. Niet veel later werd Jan de Graaff foutief gestuit in het zestienmeter gebied en benutte Michael de Jong de toegekende penalty: 0-2. De al maanden met een onwillige ham string tobbende Johan Schot werd uit voorzorg naar de kant gehaald en vervangen door Merien Hop mans. Rick van de Velde werd hierdoor laatste man. Terwijl Tho lense Boys zich reorganiseerde sloeg JPS tweemaal kort na elkaar toe. Uit een snelle aanval werd het K2 en vlak voor het rustsignaal leidde onvoldoende wegwerken tot de gelijkmaker. Niemantsverdriet sprak van een tegenvaller. „Het wordt dan onnodig opnieuw een wedstrijd. Gelukkig wisten we de rust te bewaren." Meeval was er ook voor Tholense Boys. JPS kwam weer geladen uit de kleedkamer en de geelzwarten werden na een hoekschop gered door de binnenkant van de paal. Het duurde tot de 65e minuut, voordat de finale volledig veilig werd gesteld. Rcinicr de Groen, hij staat in de belangstelling bij prof club RBC, etaleerde zijn klasse met een solo aan de linkerkant die hem oog in oog met de Tilburgse doelman bracht. De afronding was onberispelijk: 2-3. Hierna ging de wedstrijd als een kaarsvlam uit. Aan Thoolse zijde kwamen Mou- rad Tihani en Niels Hopmans nog in de ploeg voor respectievelijk Hicham Benhammou en Jan de Graaff. JPS moest in de slotfase met tien man verder na een tweede gele kaart voor dezelfde speler. De late gelijkmaker was enkel voor de statistiek. In feeststemming keerde het Thoolse gezelschap terug naar huis, waar Bink wat supporters in het late uur de bus met applaus verwelkomden. Een mooi moment, vond Niemantsverdriet. „Laten we hopen dat we het nog een keer meemaken, en dan nog massaler." Tholense Boys kan in de eindstrijd normaliter geen beroep doen op de geblesseerden Arie Draaijer en Ronny de Graaf. De wedstrijd in Kapelle begint om 18.00 uur. Vol gens Niemantsverdriet gaat zijn ploeg met het nodige zelfvertrou wen de finale in. „Maar dat wil niet zeggen dat we het halen. In fi nales gelden andere wetten. Er is altijd een winnaar en een verliezer. Vaak wint de ploeg die het beste met de spanning kan omgaan. Dat hoeft niet per se de beste ploeg te zijn. Je moet ook geluk hebben in zo'n wedstrijd en de vorm van de dag speelt mee. Als we ons beste voetbal op de mat kunnen leggen, hebben we zeker een goede kans. De overtuiging bij de groep is er. De jongens hebben voor het sei zoen hun ambities uitgesproken en nu is het ultieme moment daar. Het is mooi dat we zover zijn geko men. Tenslotte hebben we dit sei zoen ook onze problemen gekend. Nu het zo ver is, moeten we er al lemaal van genieten. De spelers, de supporters, iedereen, en dan maar hopen dat we de sterkste zijn." De tranen vloeiden rijkelijk bij de Vosmeer meisjes zaterdagmorgen. Ondanks beter voetbal verloren ze, door twee treffers in de slotfase, met 3-2 van RKVVO uit Veldhoven. Het duel was de bekerfinale voor zeventallen meisjes C en werd gespeeld in Haarsteeg bij Vlijmen. Na een gezamenlijk ontbijt, om ze ven uur in de kantine, vertrok het team mét supporters in zeven auto's richting Brabant. In het begin van de wedstrijd waren de meiden de zenuwen duidelijk nog niet de baas en dat leidde tot een 1 -0 achterstand na acht minuten. Maar tegen het einde van de eerste helft kreeg Vo smeer meer vat op het spel van de tegenstander en dat leverde kansen op. Na 28 minuten spelen rondde Eva Potappel een actie af met de ge lijkmaker. Meteen na de aftrap zet ten de oranje-zwarten RKVVO goed onder druk. De keepster maak te een foutje en Kim Potappel profi teerde: 1-2. Na de rust was Vosmeer een stuk sterker dan de ploeg uit Veldhoven, maar het verzuimde om de kansen af te maken. Bovendien liet het ge luk de Thoolse meiden in de steek: de paal en de lat stonden treffers in de weg. Uit een counter scoorde RKVVO met nog zes minuten te gaan de gelijkmaker (2-2), wat te gen de verhouding in was. En nog geen twee minuten later verdween het leer uit een klutsbal achter keep ster Angelica Heijboer in het doel. Die tegentreffer kwam hard aan bij Vosmeer, dat in de resterende tijd niet meer langszij wist te komen. Na het laatste fluitsignaal vloeiden dan ook de tranen. De medailles en de beker die beide finalisten uitgereikt kregen, waren voor de Thoolse voetbalsters niet meer dan een pleister op de wonde. Maar de begeleiding vond het al heel wat dat voor het eerst een Vos meer-team een bekerfinale wist te bereiken. De sponsorloop die gisterenmor gen op Die Heenetrechtschool in Oud-Vossemeer is gehouden, bracht 2236 euro op. Daarvan is duizend euro bestemd voor de aanschaf van buitenspelmateriaal voor de basisschool. De rest, 1236 euro, gaat naar War Child. Een vertegenwoordiger van die orga nisatie nam aan het einde van de ochtend een symbolische cheque in ontvangst. War Child richt zich op het bieden van psychologische Een groep Tholenaren opende za terdag in Kruisland het trekker- trekseizoen. Na een hele winter sleutelen, is het altijd weer span nend hoe zo'n eerste wedstrijd uit pakt. Nick Houke beet de spits af in de 2,5 ton landbouwklasse. Bij 40 meter begraf El Toro het. Piel Heijboer reed in dezelfde klasse een volle baan en in de finale kwam hij tot 67,78 meter, goed voor een vijfde plaats. Rene' Heijboer reed in de 4,5 ton landbouwklasse naar 88 meter. Cornd Gaakeer was actief in de 2.5 ton inegasport. Met 98,50 me ter reed hij een goede race. Adrie Houkc kwam in deze klasse tot 87 meter. Dirk Uyl strandde in de 3,0 ton megasport bij 55 meter. Ronald Tichem was in de 3.5 ton hulp aan kinderen in (voormali ge) oorlogsgebieden. Doel is om hen te helpen bij het verwerken van oorlogservaringen en hun ontwikkeling te bevorderen. „We zoeken als onderwijsteam ieder jaar een goed doel. Voorwaarde daarbij is, dat het iets met kinde ren te maken moet hebben", legt leerkracht Kina Havermans uit. Zij is erg tevreden met het resul taat van de actie. De 120 kinderen van de openbare megasport tot 70 meter gekomen, toen zijn turbo klapte. Hij had twee uren de tijd voor zijn volgen de rit in de 4,5 ton megasport. Dal werd dus sleutelen en snel even naar Poortvliet om een andere tur bo. Ondertussen werd met behulp van collega-tractorchauffeurs de ka potte turbo ontmanteld. Precies op tijd voor de start van de 4,5 ton was de andere turbo gemonteerd. Het sleutelwerk bleek niet voor niets te zijn gedaan, want Tichem reed gelijk full pull en daarna een finaletrek van 92 meter. Dat lever de een tweede plaats op in het eindklassement. Ronald Tichem bracht als enige een beker mee naar Tholen. Saroya Joppc reed in haar klasse voor de ITTC-competitie een mooie volle baan. Zaterdag a.s. is er een wedstrijd in Zuid-Beijer- land, waar een aantal Thoolse trekkerchauffeurs weer hun talen ten gaan ontplooiicn. basisschool liepen gisteren hun rondjes op een tevoren uitgezet parcours op het sportveld. Dat va rieerde van drie door de kleuters tot negen door de hoogste groep. Daarbij werden de kinderen aan gemoedigd door medeleerlingen, ouders en grootouders. De zonni ge ochtend begon met een massale warming-up op muziek, geleid door Lian Vroegop. Zij kreeg als dank een boeket van directeur Westerweel. Na het rennen ston- Vanaf elf uur zaterdagmorgen zijn er aan de Boomdijk in Tholen sportpaarden te zien bij hoeve Wel tevreden van Johan van de Zande. Hij fokt met een behoorlijk aantal merries en de nafok zorgt ervoor dat de stallen bijna overbevolkt ra ken. Leerlingen van het Princen- tuincollege uit Breda zijn door hun leraar paardenhouderij Johan Wilmink bij het verkoopproject be trokken. Zij regelen de aankleding van de manege in Tholen, de pre sentatie van de paarden, e.d. Van de hengst Concorde komt een volle broer van Marius Claudius in de verkoop. In Las Vegas kwam hij hoog in de finale van de wereldbe ker en in Engeland werd dit dier tot paard van het jaar gekozen. Van dezelfde moeder is ook nog een dochter van Hors La Loi II aanwe zig. den spelletjes op het programma. De leerlingen van de groepen 7 en 8 begeleidden de groepjes jongere kinderen daarbij, leder kind kreeg na afloop een speldiploma mee naar huis. Bij een snelheidscontrole op de Krabbenkreekweg tussen Oud-Vos semeer en Sint-Philipsland zijn dinsdagmorgen tussen kwart voor zeven en tien uur 37 bekeuringen uitgedeeld. Die automobilisten re den harder dan de toegestane maxi mum snelheid van 100 km. Er wer den totaal 680 auto's gecontroleerd. De radarwagen ging vervolgens naar de Oesterdam, waar lussen half elf en twaalf uur 145 auto's werden gecontroleerd. Daarvan waren er 14 in overtreding omdat ze harder re den dan 100 km. De provincie heeft de subsidie voor de rotonde bij de Deltaweg in Tho len vastgesteld op 45.378.02 euro. Het geld komt uit de zogenaamde GDU-pot 2001. De rotonde kostte totaal 952.847.99 euro. Ook voor reconstructie van de provinciale weg N286 bij Sint-Maartensdijk kwam er subsidie: 32.595,03 euro. Hier bedroegen de totale kosten 673.879.28. Ilse Polderman, die met twee doelpunten een belangrijk aandeel had in de overwinning, houdt de beker vast. Rechts van haar Anne Hage en Ramona van Tiggele, links Claudia de Frel en grensrechter Rien Schipper. Glunderend stappen de dames van Smerdiek en de begeleiding tegen zevenen zaterdagavond de kantine op sportpark Haestinge binnen. Een medaille aan een rood-wit-blauw lint om de hals. Keepster Conny Gul den draagt de beker die het elftal die middag in Kaatsheuvel heeft vero verd. 't Zand 2 uit Tilburg is met 3-1 verslagen en daardoor mag Smer diek zich bekerwinnaar noemen van het district Zuid I. Het is de bekroning van een seizoen dat door het kampioenschap in de tweede klasse toch al niet meer kapot kan. Volgend seizoen spelen de Thoolse dames in het landelijke bekertoernooi. Op het sportpark tegenover de Efte- ling was alles strak georganiseerd voor de verschillende bekerfinales die daar zaterdag plaatsvonden. Wat Wim Scherpenisse ook opviel, was de organisatie bij dc tegenstander (waarvan het eerste dameselftal in de landelijke competitie speelt). Smerdiek reed met auto's naar Kaatsheuvel, terwijl 't Zand voor de ongeveer tien kilometer lange reis een bus had ingehuurd. Een heel contrast. „Maar onze dames hebben door hun prestaties Smerdiek als club wél op de kaart gezet", glun dert de succesvolle trainer/coach. Natuurlijk is hij blij met de beker winst, maar de uitslag had veel gro ter uit kunnen vallen als de kansen beter benut waren, blijft hij kritisch. Smerdiek kreeg in de wedstrijd al snel een kans om op voorsprong te komen, maar het harde schot van Tina Dujakovic na vier minuten spelen werd gestopt. Even later schoot Angelique Hage het leer slechts centimeters voorlangs de doelpaal. Smerdiek drukte de tegen stander naar achteren, zodat deze niet in het spel kon komen. Met hard inkomen blesseerde een Til burgse Tamara van Boven, voor wie Irma Hage in het veld kwam. Na een half uur nam Smerdiek de lei ding. Uit een vrije trap schoot Len ny Stoutjesdijk (die in deze wed strijd nog tegen een gele kaart aanliep) de bal naar Anne Hage. Zij tgaf goed voor op de mee opgeko men Ilse Polderman en deze kon eenvoudig i-0 scoren. Op de tribu ne lieten de meegereisde Smerdiek- supporters nadrukkelijk hun vreug de daarover blijken. De Thoolse ploeg werkte hard en speelde tac tisch sterk, 't Zand werd opgejaagd en had het daardoor moeilijk met de opbouw. Vlak voor de rust kreeg Dujakovic opnieuw een scorings kans, maar haar harde schot vanaf twintig meter ging net over het doel. In de tweede helft was Smerdiek veel sterker dan de Brabanders. Me teen na de aftrap werd Angelique Hage onderuit gehaald. Dujakovic schoot de vrije trap goed in, maar de Tilburgse keeper redde prima. Toch kwam de 2-0 er aan. Anne Hage kon doorgaan uit een steekpass van Pol derman. ze schoot op het doel en Angelique Hage was er als de kip pen bij om de bal over de lijn te tik ken. Een paar minuten later werd Polderman op maat bediend door Ir ma Hage. Ze schoot de bal in de verste hoek langs de keepster en dat betekende een riante 3-0 voor sprong. 't Zand had nog geen kan sen gehad en liep steeds achter de feiten aan. Maar toen de Smerdiek- defensie een bal niet goed weg werkte. straften de Tilburgers dat af: 3-1. De kansen bleven echter voor de Tholenaren. Simone Scherpenis se rondde een actie af met een voorzet op Polderman, die vrij voor het doel kwam maar de bal in de handen van dc keepster schoot. Ilse kreeg opnieuw een kans na een snelle actie van Anne Hage, doch nu stond de paal een treffer in de weg. Ook een door Dujakovic snel genomen vrije trap had een doel punt moeten zijn, maar Anne Hage wachtte, vrij voor de keeper, te lang. Ook Polderman kreeg nog twee vrije kansen alleen voor het doel. maar deed daar niets mee. De tegenstander, net als Smerdiek vol gend seizoen eersteklasser, kon niet voor gevaar zorgen. Na tien minuten blessuretijd te hebben bij getrokken, floot de arbiter af. De vreugde was natuurlijk groot bij Smerdiek. dat een hechte vriendin- nenploeg is. Officials van de KNVB reikten de medailles en de beker uit. De dubbel is voor Smer diek de kroon op een lang en zwaar seizoen. Overigens hoeven de blauw-zwarten de laatste competi tiewedstrijd, tegen Zwaluwen, niet meer te spelen omdat deze niet meer van belang is. Wél volgt er in juni mogelijk nog een toernooi tus sen de districtskampiocnen met als inzet het kampioenschap van Ne derland. Tholense Boys organiseert dit keer de Tholencup, het jaarlijkse voet baltoernooi van de zeven clubs uit onze gemeente. Op dinsdag 31 mei en donderdag 2 juni zijn de poule wedstrijden gepland en zaterdag 4 juni is de finaledag. In poule B spelen Vosmeer, Noad en WHS op dinsdagavond vanaf zeven uur een halve competitie. Poule A is op donderdag aan de beurt en dan werken Stavenisse, SPS, Smerdiek en Tholense Boys hun wedstrijden eveneens vanaf zeven uur af. Op de finaledag wordt er vanaf half twee 's middags gestreden voor de derde tot en met de zevende plaats. Om vijf uur spelen de poulewinnaars de finale. Voorafgaand daaraan, om half vijf, strijden de C-pupillen en D-junioren van de clubs om de pe nalty bokaal. laatste wedstrijd tegen Tholense Boys. SPS werd met één punt minder tweede. In het duel tussen Vosmeer en SPS ontstond nog eni ge hilariteit toen een schaap vanaf het dijkje achter het terrein op het veld wist te komen. Vosmeer won dit treffen met 2-1. De eindstand: 1. Vosmeer 7 p; 2. SPS 6 p; 3. Tholense Boys 4 p; 4. Smerdiek 0 punten. Bij de C-junioren was Noad '67 zaterdagmorgen ongenaakbaar. De Sint-Philipslanders wonnen al hun wedstrijden. Ze verzamelden zo doende zeven punten meer dan de nummer twee, Tholense Boys. De duels duurden een kwartier en in deze categorie traden zes teams aan. De eindstand was als volgt: 1. Noad 15 punten; 2. Tholense Boys 8 p; 3. WHS 6 p; 4. SPS 5 p; 5. Vosmeer 3 p; 6. Stavenisse 2 pun ten. Zaterdagmiddag sloten de A-juni oren het Tholencuptoernooi af. Ook hier vier elftallen, die wed strijden speelden van 25 minuten. Tholense Boys en Noad waren het sterkst, in het onderlinge duel deelden ze de punten (1-1). Uit eindelijk kwamen de Tholenaren als winnaar van de cup uit de de bus met 7 punten. Noad had 5. SPS 4 en WHS verloor alle duels en bleef dus puntloos. Uitslag van de gespeelde wedstrij den van Tholen stad: 1. L. Soomers 33 p; 2. mevr. C. Wilsing 25 p; 3. N. Moerkerken, mevr. F. Schellinger en mevr. R. Nagtegaal 18 p; 6. W. Scherpenisse 13 p; 7. mevr. A. Scherpenisse 9 p; 8. mevr. R. Bur rows 7 p. Meulvliet: 1. L. Verschoor 31 p; 2. W. Bijl 30 p; 3. J. Bos 26 p; 4. B. Schot 25 p; 5. L. van Bale 22 p; 6. W. Schot 20 p; 7. R. Vroegop 16 P- Sint-Maartensdijk: 1. W. Bijl 55 Vier B-juniorenteams namen het vrijdagavond tegen elkaar op in de smalstad. Zij speelden op het hoofdveld in een halve competitie wedstrijdjes van 25 minuten. Vos meer kwam als winnaar uit de bus, dankzij een gelijkspel (0-0) in de Tholense Roys klopte Smerdiek met 0-1. maar Vosmeer won de Tholencup bij de B-junioren. Met een gemiddelde snelheid van ruim 104 km/u kwamen zaterdag de eerste Thoolse duiven terug thuis van de vlucht uit Sourdun. René Reijngoudt van De Vredesduif liet de snelste noteren van dc 1518 dui ven uit deze regio. Zijn winnaar vloog 526 meter per minuut sneller dan de eerste duif van Jan-Jaap Bo- lier van De Reisduif. De vogels gin gen om tien uur 's morgens de lucht in voor een trip van zo'n 340 kilo meter bij een zuidwestenwind. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 266 dui ven van 17 deelnemers. F.erste duif 13.19.11 u. is 1719327 m/niin, laatste duif 13.28.39 u. is 1641.491 m/min. D. Vaders 18.47; A. Capclle 2,3.9. 20. 32, 46. 51, 57, 60; P. de Wilde sr. 4, 6, 40. 44: C. Hommel 5. 18, 22, 23, 35; J. Capclle 7, 14. 37. 50. 54. 55; J. Toetenel 10. 42. 45. 56, 58. 59; P. Vis 11; A. Ha vermans 12, 16. 19. 26. 27, 30, 38, 63, 64, 66; 1. Berkey 13. 24, 25, 33, 43. 49; P. Hommel 15. 17, 53, 61; C. Rijnberg 21, 34, 36. 52. 62; J. Egberts 28; comb. Fontcijne 29, 65; P. de Wilde jr. 31, 39. 41.67; A. Vis 48. De Vredesduif Sint-Philipsland, 558 duiven van 24 deelnemers. Eerste duif 13.19.23 u. is 1741.088 m/min, laatste duif 13.37.18 u. is 1597,449 m/min. R. Reijngoudt 1, 3. 5, 24. 27, 31, 63, 77; comb. Hoek 2, 4. 9. 13. 14, 16. 26, 28. 30. 35, 42, 53, 74. 79, 89. 95, 96. 128, 130, 133; P Wagemaker 6. 12, 23, 46. 48. 65, 76, 120; gebr. Reijngoudt 7, 19, 43.47. 56,60. 113; S. Vermaas en Zn. 8. 18. 21. 57, 71, 84; J.D. Quist 10, 15, 33, 80, 86, 93, 115. 123. 127, 138; comb. Reijngoudt en Zn. 11. 20, 34, 36, 37, 38, 50. 51, 83, 87, 94, 97, 103, 109, 122. 140: P Bolijn 17. 67. 73, 81. 114; M. Meijer 22, 62, 112, 125, 135; L. Reijn- goudt 25, 64. 90. 98. 105, 126, 134; De biljarters van Hof van Holland uit Oud-Vossemeer zijn zondag met een kater teruggekomen van het gewes telijk kampioenschap in Sas van Gent. „We wonnen zeven van de ne gen partijen en behaalden daarmee veertien punten. Maar de ploeg met elf punten is tot kampioen uitgeroe pen omdat die met 2-1 van ons had gewonnen", vertelt Theo dc Graaff. Delta uit Colijnsplaat mag door die beslissing door naar de landelijke fi nale. Hof van Holland heeft een pro test ingediend bij de biljartbond en wacht nu maar af. „Het was een erg spannend toernooi en wij hebben heel goed gespeeld. We waren de beste ploeg. De uitslag was dan ook een domper", aldus De Graaff. Zijn teamgenoten zijn Kees Nagelkerke uit Stavenisse en Henk Rensink uit comb. Reijngoudt 29. 45,55, 61. 85,91, 101. 102. 107. 139; J.C. Verwijs 32. 104, 110: J. Zuidweg Jzn. 39, 68, 75, 92; K. de Frel 40. 41. 44. 58. 59. 66, 69, 88, 108: comb. Bolijn 49, 70, 117, 118, 119, 121, 124; A. Vermaas 52. 72, 116; A. Goudzwaard 54, 82. 129, 131; K. van Dommelen 78, 106. Ill; C. Verwijs 99, 100; J. Reijngoudt 132, 136, 137. De Trouwe Duif Tholen, 144 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 13.15.17 u. is 1733,187 m/min. laatste duif 13.31.34 u. is 1604322 m/min. M.J. Lahan en Zn. 1, 2. 3, 8, 10. II, 12, 30, 32, 34; J. van Dijke 4. 14; C. Moeli- ker 5, 6, 9, 18. 19; K. v.d. Berge 7, 15, 22; C. Laban 13, 21, 23, 31; J. v.d. Kle- ijn 16. 17, 25, 26, 33, 36; L. Hage 20, 24; J. Baay 27, 35; L. v.d. Kleijn 28, 29. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 275 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 13.25.53 u. is 1687,626 m/min, laatste duif 13.39.05 u. is 1564,412 m/min. J. Walpot 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 13. 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23. 25. 28, 31, 36. 38,44. 45,46,47,49, 54. 58.6162,63.64.65; D. de Wilde 4. 14. 39, 50, 52; I. Quist 5, 10. 11, 12, 15. 16.24, 26. 32, 37. 40,41, 42. 43, 51; H.T. van Hemert-Rijnberg 27; A. Bijl 29; J. Benningshof 30, 66. 67; C. Potappel 33, 34, 35, 53. 55, 57, 68; comb. Van der Zanden 48, 59; D.J. Bcntschap Knook 56; A. Scherpenisse 60; J. de Rijke 69. De Reisduif Scherpenisse, 275 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 13.14.37 u. is 1740.562 m/min, laatste duif 13.30.54 u. Ls 1608,06 m/min. J.J. Bolier 1, 3. 4, 11. 17, 32. 44. 49. 57, 67, 68. 78, 80. 86; DJ. Menheere 2. 19. 22; A. Moerland 5. 13, 29, 59. 85. 92; J. Moerland 6. 8.9.5152, 60; M.Y. Ponse 7, 27, 31. 35. 45. 48. 56; L. de Kwak Koolaard 10, 15. 25. 66, 88; C. de Graaf 12, 36. 37. 40. 50. 64, 73, 76, 84; J.W. Heijboer 14. 42. 53. 55, 58, 87, 89; L. Hage 16, 28. 39. 41, 69, 70, 74, 90; P. Potappel 18. 23. 33. 43, 54, 71, 72, 77, 79, 81, 91; A. Hage 20, 26, 34, 61. 75; gebr. Suurland 2124.62,63,65.82. 83; W.J. Beurkens 30; C.D. Uijl 46.47. Poortvliet. In de competitie zijn ze tweede geworden in de C3-klasse West-Brabant. Ook De Babbelaar uit Sint-Maar tensdijk kwam in Sas van Gent in ac tie. Cor Boom, Han Nooijens, Kees van Gorsel en Rien Vermaas moes ten met de derde plek genoegen ne men. Ze verloren van Hof van Hol land met 3-0. Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk kwam met een eerste en een tweede prijs terug van het paardenconcours hippique in Renesse. Ook vergaarde ze drie winstpunten voor promotie naar een hogere klasse. Met Onyx kwam Laura Geluk uit in de B-dres- suur. De eerste proef leverde 162 punten op, een winstpunt en de tweede prijs. Dc tweede proef ging het nog beter, want die werd be loond met 169 punten, twee winst punten en de eerste prijs. p; 2. M. Dane en C. van Gorsel 35 p; 3. C. van Mierlo en J. Bijnagte 26 p; 4. A. Poot en B. Bijnagte 23 p; 5. W. Lutt en J. Nijstad 21 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 45 p; 2. mevr. N. Minheere 28 p; 3. mevr. D. van Dijke 19 p; 4. mevr. L. van Poortvliet 16 p: 5. mevr. A. Bosters 15 p; 6. mevr. A. Blommerde 12 p; 7. mevr. C. Ha vermans 11 p. Vissen op Zeeuws water. De pro vincie schaft voor 708 euro 30 exemplaren aan van het boek Vis sen op Zeeuws water van Gees R. Gmelich Meijling-van Hemert. De kinderen van groep 5 renden zes rondjes voor War Child.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15