Thoolse verzetters geëerd in Udenhout Vrijwillig molenaar Huiskamp vecht ai 25 jaar tegen bomen Jeugdleden Rode Kruis verlenen eerste hulp in paardenstal Vliegtuig keert terug na storing aan motor Thoolse inzender houdt van drama Met ie riibewiis naar PARIJS... Doei neev nel de Dian's jubileumactie j Verkeersschool MATTEMBURGH r i i L Draaipremies Bezwaren tegen plan buitengebied 0164 - 23 74 04 Donderdag 19 mei 2005 EENDRACHÏBODE, DE THOOLSE COURANT Vocht de uit de Spaanse literatuur bekende Don Quicho- te tégen windmolens, Oscar Huiskamp uit Tholen doet juist het omgekeerde. Hij hamert er al jaren op dat de be groeiing rondom walkorenmolen De Hoop de windvang belemmert. Tot nu toe was het pleidooi van de vrijwillig molenaar tevergeefs, maar er gloort hoop. In het recente groenplan van de gemeente wordt nadrukkelijk gesteld dat de molenbiotoop in stand moet blijven en dat er geen hoge beplanting of bebouwing in de directe omgeving van de molen mag staan. Staart uitgezet Gedenkteken voor 14 gefusilleerden Drie groepen Groenplan: minder begroeiing op vestingwal en rond molen Tholen Parkzone „Doe jij het maar, want ik ben bang van paarden." De jongste deelnemers beginnen giechelend aan hun op dracht. Niet iedereen staat te trappelen om het voortouw te nemen om eerste hulp te verlenen bij de paardenstal van de familie Hengstmengel in Sint-Maartensdijk. De praktijk is toch lastiger dan de theorie en hier hebben de jeugdleden van het Rode Kruis met echte slachtoffers te maken, ook al wordt er gespeeld. De oefening is bedoeld om ervaring op te doen en om de jeugdleden te binden aan de EHBO en het Rode Kruis. Ambulance Rafael Fructuoso in toestel Onur Air Rafael Fructuoso uit Tholen zal de vlucht met Onur Air richting Marmaris niet licht vergeten. Het toestel dat van Schiphol vertrok moest boven Rotterdam terugkeren naar Amsterdam nadat een van de motoren in brand had gestaan. Het toestel van Onur Air werd daarna aan de grond gehouden. Fructuoso en zijn vriendin annuleerden de voorjaarsvakantie. Onur Air mag tot 12 juni niet lan den in Nederland. De vliegtuigmaatschappij stapt tegen dit besluit naar de rechter. Vermoeid Kort verhaal van Tamara Aarnoudse Ze viel niet in de prijzen maar ze vond het wel leuk om mee te doen aan de schrijfwedstrijd voor jongeren Write Now!. De 16-jarige Tamara Aarnoudse uit Tholen leest en schrijft graag en stuurde een kort verhaal in en woon de onlangs de feestelijke prijsuitreiking bij in 't Beest in Goes. Er waren zestig jongeren die korte verhalen en ge dichten inzonden. Dlanne - 93 74 DA iSSSV „Ik denk dat ik ook al 25 jaar vecht tegen die hoge bomen om de molen." Over het onderhoud heelt hij geen klagen. De gemeente heeft wat dat betreft, goed voor de molen gezorgd. „Hij is maalvaardig." Pas nog is de staart opnieuw uitgezet. „Die sleepte over de stelling heen. waardoor ik de kop niet meer kon draaien. Nu zijn de schoren met twee meter verlengd, waardoor het euvel is verholpen." Huiskamp kan maar een beperkt deel van zijn tijd in de molen - een monu ment dat niet meer bedrijfsmatig wordt gebruikt - steken. „En dan moet de wind ook nog eens goed staan." En dus draait De Hoop min der dan hij zou willen. Voor de toe komst zou het een probleem kunnen zijn dat het molenaarsbestand ver grijst. „Ik was destijds nummer 235 die slaagde voor hel molenaarsexa men. Dat zijn er inmiddels zo'n 1300, maar eenderde daarvan heeft alweer afgehaakt." De Tholcnaar leerde destijds veel van oud-mole naar Rijstenbil, zegt hij. „Door de op leiding, die heel breed is, weet je er veel vanaf. Ik kan een verhaal hou den voor toeristen, maar ook voor vakmensen." Dat molen De Hoop in 1736 is ge bouwd op de punt van het bolwerk aan de zuidwestkant van Tholen, is niet toevallig. Want van die kant komt meestal de wind. Er stond op deze plek dan ook al vanaf begin 17e eeuw een molen, schrijft gemeentear- Afgelopen zaterdag - het was natio nale molendag - stond er een stevige bries. Maar op de stelling van De Hoop was daar niet veel van te mer ken. De wind kwam uit noordelijke richting, de kant met een metershoge dichte begroeiing. Zowat driekwart van de Thoolse molen is trouwens omringd door groen dat tot halverwe ge de wieken reikt. En juist daarin schuilt het gevaar, legt Huiskamp uit. „De wieken, met een totaal gewicht van vier ton, worden ongelijkmatig belast als ze draaien. De bovenkant vangt alle wind en krijgt zodoende ie dere keer een klap." Omdat de askop van het onbuigzame gietijzer is ge maakt, veroorzaakt dat trillingen. Dat zou kunnen leiden tot een asbrcuk of tot scheuren in de roeden, zegt de vrijwillig molenaar. Hij geeft aan dat bij een stevige wind de wieken al gauw een snelheid kunnen bereiken van 100 km/u. In molenaarstaal heet dat 80 enden per minuut, wat inhoudt dat de as 20 toeren maakt. Een ander nadeel van de hoge begroeiing is, dat de zon niet bij de romp van de molen kan. Daardoor wordt hij in de winter vochtig, droogt slecht in de zomer maanden en slaat groen uit aan de buitenkant. Volgend voorjaar is Huiskamp, leer kracht aan de basisschool Ter Tolne, een kwart eeuw vrijwillig molenaar. De provincie Zeeland heeft over 2004 de draaipremies vastgesteld voor de molens. Een teller registreert het aantal asomwentelingen en daarop wordt de bijdrage gebaseerd. Voor elke 300 omwentelingen wordt een halve euro uitbetaald, met een minimum van 100 euro en een maximum van 2000 eu ro. Van de negen Thoolse molens hebben De Korenbloem in Schcrpcnisse en De Vier Winden in Sint-Annaland vorig jaar niet gedraaid, terwijl de andere zeven onder de 60.000 omwentelingen zijn gebleven. Voor elk daarvan wordt daarom het minimum van 100 euro uitbetaald. De Nijver heid in Sint-Maartensdijk draaide het vaakst, 55.156 omwentelingen, ge volgd door de standerdmolen in Sint-Annaland met 48.880 omwentelin gen. Op afstand volgt De Hoop in Sint-Philipsland met 19.076, dan de molen in Stavenisse met 18.288 omwentelingen. De Jager in Oud-Vosse- meer noteerde 6415 omwentelingen. De Korenaar in Poortvliet 5708. Met 5572 omwentelingen draaide De Hoop in Tholen vorig jaar het minst. In de Loonse en Drunense Duinen bij Udenhout wordt binnenkort een monument onthuld ter nagedachtenis aan veertien verzetsmensen die daar op 26 mei 1944 zijn gefusilleerd door de nazi's. Bij die veertien wa ren Nap Hage uit Sint-Maartensdijk, en Jacob Everaers en Cor Wagtho uit Tholen. Het gedenkteken is een initiatief van J. Schoenmakers uit Tilburg. De gemeente Tholen gaf een bijdrage van duizend euro. „Al heel lang bewaar ik een krant uit 1964 met een verhaal over de aanslag op de Tilburgse politieman Gerrits door vijf verzetsmensen. Onderaan dat verhaal staat: deze mensen mag je nooit vergeten. Elke keer dat ik in de duinen kwam, dacht ik daaraan", vertelt de heer Schoenmakers. De vijf moesten hun daad met de dood bekopen. Ook zij hoorden tot de groep gefus illeerden. De graven daarvan zijn, ondanks intensief zoeken na de oorlog, nooit teruggevonden in de zandverstuiving. Vier jaar geleden zocht Schoenmakers de publiciteit, omdat hij vond dat er iets tastbaars moest komen om de herinnering aan deze mensen levend te houden. Hij kreeg daarbij steun van de fa miliestichting J.A. van Spaen- donck, waarmee hij in contact kwam bij zijn zoektocht naar nabe staanden. „Samen hebben we het tot een goed einde gebracht", zegt de Tilburger. Vlakbij de uitspanning Bosch en Duin wordt, in het natuurgebied, een door de Amsterdamse kunste nares Riki Mijling gemaakt ge denkteken geplaatst. Het stalen U- profiel verbeeldt een grafkuil van twee bij vier bij één meter, zoals er 61 jaar geleden twee zijn gegraven voor de groep verzetsmensen. In het midden ervan komt een zwerf kei met daarop een bronzen schaal waarop de datum staat dat de man nen zijn gefusilleerd. Op drie platte stenen staan de namen van de slachtoffers. Schoenmakers heeft met tal van instanties contact gehad eer zijn plan verwezenlijkt kon worden. Ook zocht hij sponsors. „De gemeente Tholen reageerde als eerste positief en zegde duizend eu ro toe. Dat deed me heel erg goed", vertelt hij. De gemeente Tilburg, het Prins Bernhard Cultuurfonds, de stichting Jaqucs de Leeuw en de stichting fondsenwerving militaire oorlogs- en dienstslachtoffers (via opbrengsten uit de Bank/girolote rij) droegen eveneens bij. Ook kwa men er giften van particulieren. Terwijl hij met zijn plannen bezig was, ervoer Schoenmakers dat sommigen nonchalant reageerden dat het allemaal al zo lang geleden was. Hij heeft daar moeite mee. „Als we zien wat er tegenwoordig maatschappelijk allemaal speelt, dan zijn we nu blij met mensen die lef hebben. En die mannen van toen, dfe hebben lef getoond." Op donderdag 26 mei wordt het ge denkteken onthuld en ingezegend. Daarbij zijn broers en zussen van de veertien slachtoffers uitgenodigd en zelfs nog een weduwe van een van hen. Van Cor Wagtho is geen familie achterhaald, er zou nog een mevrouw in Zuid-Afrika wonen. De veertien gefusilleerden vallen in drie groepen uiteen. Wagtho, Hage en Everaers waren verzetsmensen die - samen met de Bergenaren Ju ten en Van Rossum - betrokken wa ren bij een, mislukte, overval op het distributiekantoor in Bergen op Zoom. Drie anderen - Roes, Noorda en Oosterheert - probeerden tever geefs een bankloper te overvallen om zo aan geld te komen voor hun Groningse verzetsgroep. En de ove rigen - Berkelmans, Verbunt, Van Spaendonck, Meintscr, Busnac en De Jong - hadden te maken met een mislukte aanslag op de Duitsgezin de politieman Gerrits in Tilburg. De mannen zaten allen vast in het Bra bantse Haaren, waar ze op 24 mei 1944 ter dood zijn veroordeeld. Twee dagen later zijn ze uit hun cel gehaald en in vrachtwagens naar de Drunense Duinen gebracht voor de uitvoering van het vonnis. In de duinen is nooit een spoor terugge vonden. Maar na zoveel jaren komt er nu een plek die aan dit drama herinnert. Een negental beroepen zijn er in gediend bij de Raad van State te gen bestemmingsplan buitenge bied Tholen. Dat is de helft minder dan destijds bij de provin cie, toen er een twintigtal beden kingen waren. Deskundigen van de Raad van State hebben inmid dels al een verslag gemaakt van de omstreden situaties. De zaken worden in Den Haag voor 18 juli behandeld of anders pas na 24 au gustus, want in die periode heeft de provincie Zeeland laten weten geen vertegenwoordiger te kunnen sturen. Gedeputeerde staten stel den het bestemmingsplan buiten gebied Tholen 20 juli vorig jaar vast, nadat de gemeenteraad eer der haar goedkeuring had gege ven. Mevr. Groenewege uit Sint-Maar tensdijk, dhr. Aarnoudse (Patrij- zenweg) uit Oud-Vossemeer, de varkensbedrijven Roefs en Van Balkom, de maatschappen De Stelberg uit Anna Jacobapolder en Kloet uit Sint-Maartensdijk, M.J. Kooijman en anderen uit Sint-An naland en dhr. De Ruyter (her bouw bouwvallige woning bij Stavenisse) hebben nu beroep aan getekend bij de Raad van State. Ook de gemeente Tholen heeft zich daarbij gevoegd in verband met het onthouden van goedkeu ring aan de Speelmansplaten, nieuwe bouwblokken bij hoogwa- tervluchtplaatsen, alsmede bouw blokken bij de Stelberg en Kloet. Oscar Huiskamp heeft goede hoop dat er eindelijk aandacht komt voor de molenbiotoop van De Hoop in Tholen. chivaris Hans Zuurdeeg in zijn boek je 'De vesting Tholen'. Beplanting- op de vestingwallen is er alle eeuwen door geweest, waarbij óp de wallen struiken stonden en de bomen onder aan werden neergezet. Tussen 1844 en 1888 zijn de wallen afgegraven en beplant. Het toenmalige gemeentebe stuur koos daar onder meer voor we gens een grotere houtopbrengst. Dat financiële aspect telde zwaar. Vanaf de tweede helft van de 19e eeuw klaagden molenaars over de wind vang die minder was geworden als gevolg van de beplanting. De molen is toen met 5,60 meter verhoogd. Dat de beslissing van destijds sindsdien als een historisch gegeven is gezien - namelijk de aanwezigheid van bo men op het bolwerk - stoort Huis kamp. „Het bolwerk was vroeger zonder bomen, zodat de vijand goed gezien en bestreden kon worden", zegt hij. En door de hoog opgescho ten begroeiing heeft de molen als blikvanger veel aan waarde ingeboet. Wat de Tholenaar betreft wordt er rondom de molen eenzelfde beeld ge creëerd als bij de kanonnen aan de Molcnvlictsestraat. „Dat is een schit terend plekje." In het groenplan van de gemeente staat dat de voormalige vestingwal een 'schitterende recreatieve parkzo ne' is, maar dat door de vele beplan ting het oude karakter en de functie van het verdedigingswerk - dat een grote cultuurhistorische waarde heeft - onvoldoende ervaren worden. De molen zal door de hoge bomen on voldoende wind kunnen vangen, maar de molenbiotoop dient in stand te worden gehouden. Daarom dient, aldus het groenplan, de aanwezige beplanting afgestemd te worden op de functie, het gebruik en de historie van deze plek. Er zou een renovatie plan gemaakt moeten worden voor de vestingwallen. Het streefbeeld is een open, parkachtig karakter met gras zones, boomgroepen en paden. Na al die jaren aandacht vragen is Huis kamp blij met wat er in de nota staat. Maar die vreugde wordt getemperd omdat hij inmiddels heeft begrepen dat de uitvoering ervan nog jaren op zich kan laten wachten. Elisa Hengstmengel wordt aan haar handen behandeld die ze verbrandde aan de teugels van haar paard. De eerste hulpclub van het Rode Kruis zit met 23 kinderen tussen de 12 en 17 jaar te wachten in het ver enigingsgebouw van het Rode Kruis aan de Radda Barnenstraat. Ze heb ben allemaal hun jeugd EHBO-di- ploma A en mogen nu in groepjes optreden om hun vaardigheden te oe fenen. Na een half uur krijgen ze te horen dat ze naar de Veerhoeksewcg moeten omdat daar 'iets ergs' is ge beurd. Ze moeten ongeveer 500 meter lopen naar de paardenstal van de familie Hengstmengel. Er zijn daar verschil lende ongevallen gebeurd. Elisa Hengstmengel rent de weg op als ze de groep hulpverleners ziet naderen. „Kom toch helpen, kom toch hel pen." Ze laat haar handen zien met brandwonden. Ze hield de teugels van haar pand vast toen die er van door probeerde te gaan. Zij is het pa niekslachtoffer/ Een ander meisje, Claudia Neele is van de pony ge gooid. Ze heeft haar knie gebroken toen ze van het dier viel. Zij zit op de grond naast haar witte pony, de cap nog op haar hoofd. Zij moet eerst be handeld worden want haar verwon dingen zijn ernstiger dan die van Eli sa. Dat hebben de kinderen snel door. Maar ook binnen in de wagenschuur zijn mensen gewond geraakt. Een jongen heeft zijn vingers gekneld tussen de zijklep van een bandenwa- gen. een ander heeft een hark tegen zijn voorhoofd gehad, weer een an der heeft zich gekneld tussen de rol deur. Tussen de voederbieten en het stro is iemand bewusteloos geraakt. In de gang tussen de paardenboxen ligt een jongen met een kapotte knie nadat hij is gestruikeld over een tuinslang. De paarden en pony's kij ken nieuwsgierig toe. Sommigen jonge hulpverleners vinden het ook hier maar eng tussen de paarden hoofden. Ze komen er niet allemaal meteen op dat ze het slachtoffer kun nen vragen om even uit het smalle gangpad te gaan om hem verder te behandelen. Ook bestaat de neiging om snel een verband aan te leggen. Dat gebeurt buiten als er een slachtoffer met een brandwond wordt behandeld. Eén van de jeugdleden legt een stuk wat ten op de rode plek op de arm. Maar dat is juist niet de goede methode, zo blijkt uit het commentaar van een van de volwassenen. Maar aldoende leert men. Het is vooral voor het Rode Kruis van be lang dat de jeugdleden betrokken blijven bij de vereniging. Astrid van Hout: „We laten de jeugdleden alle ongevallen zelf behandelen. Ze moe ten goed leren kijken naar het slacht offer. En zelf de diagnose stellen. Ze zien niks of ze zien bloed. Moeten ze een huisarts bellen of de ambulance? In een hele korte tijd moeten ze ant woord weten te vinden. Vandaar dat we met Lotus-slachtoffers werken." Volgens Jany Boogaard-de Lint van het Rode Kruis zijn de oefeningen van belang om de jeugdleden aan de vereniging te binden. „Na de basis school, als ze hun jeugd EHBO-di- ploma hebben, gaan ze naar de mid delbare school en dan raak je ze kwijt. Op deze manier proberen we ze bij de EHBO en het Rode Kruis betrokken te houden." De jeugd hulpverleners kunnen ook gebruik maken van de diensten van de ambulance die in Sint-Maartens dijk is geposteerd. Die wordt inge schakeld om Claudia Neele met de gebroken knie naar het ziekenhuis te kunnen vervoeren. Claudia's been wordt door het ambulancepersoneel in een spalk gelegd en op een bran card gelegd. Ze laat het zich welge vallen. Ze speelt immers maar dat haar knie gebroken is, maar ze wordt toch even het erf afgereden. Het is allemaal net echt. Alle ploegen moeten ook nog een slachtoffer in een stabiele zijligging leggen en een pop op een brancard zo snel mogelijk vanuit de schuur naar buiten brengen. De hulpverle ners moeten een route volgen die achterom de stal loopt. Aan de zij kant staan echter machines en zijn de jeugd EHBO-ers genoodzaakt tussen de aardappelbedden te lopen. Alle ploegen moeten twee slachtoffers behandelen en de parcoursproef af leggen. Na de oefening wordt de inzet van de jeugdleden besproken. De paarden bij Hengstmengel blijven er rustig onder. Ze zijn wel gewend om men sen in de buurt te hebben. gebeld met thuis. Dan ervaar je pas wat er gebeurd is." Volgens de mededelingen zou er bij de start van het vliegtuig een dier in de motor zijn gezogen waardoor een leiding kapot gesla gen zou zijn. Dat zou de knallen en vlammen hebben veroorzaakt. Fructuoso had een reis geboekt via reisorganisatie Oad. „Er was een stormloop op Turkije. De reisorga nisaties moesten extra vluchten in kopen. Wij hebben dus niet bij O- nur Air geboekt omdat we een goedkope vakantie wilden, maar het dubbele betaald via de reisorga nisatie." Hij was samen met zijn vriendin en nog twee andere vrien dinnen. Op dinsdag 3 mei vertrok het toe stel na een half uur vertraging van Schiphol. „Toen was er al een vlucht van Onur Air geannuleerd en er was er eentje vertraagd. Daar waren toen al berichten van in de krant verschenen. Dat er toen al een scherpere controle op de vlieg tuigen was, wisten we niet." Rond kwart voor elf 's avonds steeg het toestel op. „We zaten on geveer tien minuten in de lucht. We zaten aan de rechterzijde bij de vleugels. We hoorden plotseling een paar harde knallen. We zagen een paar steekvlammen uit een van de motoren komen. Dat is schrik ken. De stewardessen renden naar de nooduitgang om zich vast te gorden in hun veiligheidsriemen. Er was een beetje paniek, maar er was één geluk: de vlammen gingen in no time uit. De captain maakte de opmerking: het ziet er goed uit, maar voor de zekerheid gaan we naar Schiphol terug om te tanken en om daarna alsnog naar Marma ris te vliegen. Later hebben we be grepen dat we boven de Noordzee zijn gaan vliegen om kerosine te lozen. Na een minuut of zeven zijn we weer geland. De brandweer was uitgerukt en ook een ambulance. Gelukkig viel er niks te blussen." In de lucht was niet echt goed te merken dat de passagiers in paniek waren, zegt Fructuoso. „Dat merk ten we eigenlijk pas toen we weer geland waren en mensen met het thuisfront gingen bellen. Het was vooral aan de stewardessen die hun pas versnelden in het vliegtuig, waar je aan merkte dat er wat loos was. Er was ook een Nederlandse stewardess aan boord als passagier. Ze zei dat ze dit in 22 jaar nog nooit had meegemaakt. We moes ten een half uur in het vliegtuig blijven. Een aantal mensen huil den, waren hysterisch. Er wordt De leiding werd gerepareerd. „Er zou proef worden gedraaid, maar we kregen te horen dat het toestel alsnog afgekeurd was. Er was ken nelijk meer mee loos, waarschijn lijk achterstalling onderhoud." Fructuoso meldde zich bij de balie van Oad maar inmiddels was het al twee uur in de nacht. Het kantoor ging pas weer om 9.00 uur open. Er werd een andere vlucht aange boden. Dat zou ook met een toestel van Onur Air gebeuren. Die zou om 12.00 uur vertrekken. Daar moest om tien uur voor worden ingechekt, maar pas om half acht kwamen de koffers uit het gestran de Onur Air toestel. Fructuoso liep die nacht wel een keer of zes van de bagage-uitgifte naar het reisbu reau. Steeds moest hij door de dou ane. „Waar ik me het meest aan er gerde was dat we een andere vlucht moeten accepteren anders waren we onze centen kwijt. Ze dwongen ons min of meer. We wilden echter de garantie dat we met een ander maatschappij konden vliegen. Uit eindelijk kregen we de toezegging dat we de vlucht terug zouden krij gen, maar niet het geld voor de ac commodatie. Toen hebben we de vakantie geannuleerd. Nu ziet het er naar uit dat we het hele bedrag terugkrijgen." Fructuoso was wel vermoeid maar blijft ook realistisch. „Als er iets in de motor wordt gezogen, dat kan ie dere maatschappij overkomen. KLM of Transavia. Maar dat het toestel daarna aan de grond is gehouden, dat is natuurlijk wel een punt." liet stel ging terug naar Tholen. De 12-daagse vakantie naar Turkije ging niet meer door. Het stel maak te een uitstapje naar Antwerpen en Fructuoso ging eerder aan het werk. Maar hij volgt de ontwikke lingen met Onur Air wel op de voet. Tamara kwam via internet bij Write Now! terecht. Een initiatief van Passionate, een organisatie voor nieuwe letteren die voor de tweede maal een schrijfwedstrijd hield voor jonge Zeeuwen tussen de 15 en 24 jaar. Naast gedichten en ver halen, konden ook filmscènes en toneel- of rapteksten worden inge stuurd. „Ik schrijf graag verhalen en zo. Al heel lang. Vooral voor mezelf. Ik lees ook graag, maar dit was de eerste keer dat ik aan een wedstrijd meedeed." Tamara is leerling aan het Moller- lyceum in Bergen op Zoom en zit in de vijfde van het vwo. Het korte verhaal dat ze instuurde gaat over een meisje dat een zelfmoordpo ging had gedaan. „Het leuke van schrijven dat je een eigen wereld kan creëeren." Dat deed ze ook haar zeer korte verhaaltje over een ik-figuur die het leven beu is en een poging doet de hand aan zichzelf te slaan. Een dramatisch stukje proza over de ik figuur die het niet meer ziet zitten, maar na de poging naar het zieken huis wordt gebracht. „Ja, ik houd zelf ook van dramatische verhalen. Die interesseren me het meest." Ze bezocht ook de prijsuitreiking in Goes, waar de jury de winnaar bekend maakte. Er waren ook op tredens. Onder meer van Jet Criel- aard, beelden kunstenaar en dichte res en schrijver Said El Haji die ook redacteur is van het tijdschrift Passionate Magazine. Hij won de El Hizjra-aanmoedigingsprijs in 2000. Ook werd een animatiefilm vertoond van Sander Alt. Tamara blijft doorgaan met schrij ven maar na het vwo wil ze naar Rotterdam om de hbo-opleiding voor office-management te volgen. „Leiding geven aan secretaresses. Dat is heel iets anders dan schrij ven." Van Heukelom naar Zweden. Ge deputeerde G. van Heukelom be zoekt vandaag samen met collega's van andere provincies een congres in Zweden als lid van de advies commissie sociaal beleid. Burgemeester Bergen op Zoom. Drs. J.M.M. Polman wordt vandaag geïnstalleerd als burgemeester van Bergen op Zoom. - Dian Geluk werkt al weer 10 jaar bij Verkeersschool Mattemburgh. In deze tijd heeft Dian zo'n 1525 leerlingen succesvol opgeleid. Voor Mattemburgh reden om dit geweldige jubileum te vieren... Daarom bieden wij alle geslaagden, uit de periode 1995-2005, de kans op een weekendje Parijs! Al deze oud-cursisten die voor 20 juni 2005 een kopie van hun rijbewijs opsturen dingen mee naar dit jubileumcadeau. De officiële trekking zal op 23 juni plaatsvinden... de winnaar krijgt van ons schriftelijk bericht! owrfcui»i«iannietworaen 76% geslaagd! Van Dedemstraat 182 Informatie over het weekend Parijs? Bel: I BE Bergen op Zoom 4611 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5