Sloelijn met aangrenzende gemeenten O Meiactie! Provincie Zeeland Jaarverslag en Burgerjaarverslag 2004 15,- korting f 15,- korting den Engelsman q^van Driel EENDRACHTBODE Mededelingen van het waterschap Donderdag 19 mei 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 20/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Zeeuwen in beweging Omgevingsbeleid Tot 20 juni ligt de planbeschrijving en de ontwerp-aanvraag maatregelenbesluit voor de Sloelijn ter inzage. Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten overhemd naar keuze gratis* DE MEEST CELEZEN KRANT VAN THOLEN SINT-PHILIPSLAND 17 Abdij Nieuws Foto: drs. W.T. van Gelder (Mechteld Jansen). De Commissaris van de Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder heeft zijn twaalfde jaarverslag en zijn tweede burgerjaarverslag uit gebracht. In het jaarverslag gaat de Com missaris in op de werkzaamhe den die hij verricht heeft in het kader van zijn diverse taken, zoals burgemeesterszaken, gemeentebezoeken, Koninklijk Huis en representatie. Openbare orde en veiligheid neemt een centrale plaats in. Ook zijn, representatieve, neven functies krijgen aandacht, zoals het lidmaatschap van de Raad van Europa en de functies die vervuld worden op verzoek van ministeries. Burgerjaarverslag Op basis van de Wet Dualisering Provinciebestuur heeft de Com missaris over 2004 zijn tweede verslag geschreven. Vooral inhou delijk is het verslag veranderd. Voor de afhandeling van bezwaar- en beroepschriften wordt verwe zen naar het jaarverslag van de commissie. In plaats van een rap portage over de telefonische en fysieke bereikbaarheid is geko zen voor een paragraaf over toe gankelijkheid. Om hier goed over te kunnen rapporteren zou de Commissaris graag een klantte- vredenheidsonderzoek uitgevoerd zien. De kwaliteit van de procedures ten aanzien van burgerparticipa tie heeft door uitbreiding van de Statengriffie meer gestalte gekre gen. Er is een communicatiebe leid ontwikkeld en er is een noti tie tot stand gekomen ten aan zien van werkbezoeken. De bur ger wordt zeer actief geïnfor meerd over zijn mogelijkheden voor participatie in de vorm van bijvoorbeeld initiatiefrecht en inspreekrecht. De kwaliteit van de provinciale dienstverlening is zowel kwantita tief als kwalitatief gemeten. Zo is gekeken naar het aantal verzoe ken in het kader van de Wet Openbaarheid Bestuur (WOB) en naar toegankelijkheid van provin ciale medewerkers en bestuur ders. Ook is gekeken naar de kwaliteit van procedures bij afhandeling van subsidieverzoe ken, verklaringen van geen bezwaar en ontheffingen. Uniforme regelingen moeten het voor de burger minder verwar rend maken. Beide jaarverslagen zijn te bestel len bij het provinciaal informatie centrum (zie linksboven). Vrijdag 27 mei organiseren het Zeeuws Archief, de stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Historische Steekproef Neder landse bevolking een studiemid dag onder de titel "Zeeuwen in beweging". Als men tegenwoordig van werk kring wisselt, wordt er niet meer verhuisd, maar pendelt men elke dag op en neer. Was dat vroeger ook zo? Welke in Zeeland gebo ren personen vetrokken voor goed en welke bleven. Waren er verschillen tussen mannen en vrouwen? Heeft migratie te ma ken met de sociale en economi sche achtergrond, of verschilt het verhuisgedrag naargelang de streek of het eiland? Tijdens de gratis toegankelijke studiemiddag in de filmzaal van het provinciehuis, Abdij 9, Middel burg wordt getracht een ant woord te krijgen op deze vragen. Om 12.30 uur wordt de middag geopend door Gedeputeerde drs. H. van Waveren, waarna een aan tal sprekers verschillende aspec ten van de Zeeuwse sociale geschiedenis zal belichten. Aanmelden voor deze middag moet via het Zeeuws Archief in Middelburg. Schriftelijk via Post bus 70, 4330 AB Middelburg, per telefoon 0118-678800 of per onder vermelding van naam, adres en aantal deelnemers. De bevestiging van deelname wordt gegeven in de vorm van het definitieve programma. De provinciale commissie omge vingsbeleid vergadert vrijdag 27 mei, 14.00 uur, in het Statenzaal complex van de Abdij, Abdijplein 10, Middelburg. Op de agenda staan de startnoti tie strategische milieubeoordeling kustversterking zuidwest Walche ren en de beleidsvisie externe veiligheid. De commissie verga dert in het openbaar. Tot 20 juni kunnen ook zienswij zen op de plannen worden inge diend bij het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, postbus 30316, 2500 GH Den Haag en via www.inspraakvenw.nl. De plannen liggen in de gemeen tehuizen en openbare bibliothe ken van de gemeenten Goes, Kapelle en Kruiningen, de open bare bibliotheek in Middelburg, het provinciaal informatiecen trum, Zeeland Seaports en rijks waterstaat Zeeland. Doordat de maatregelen ook voor West- Brabant gelden, ligt het materiaal ook daar in de bibliotheken en gemeentehuizen ter inzage. Geluidsbelasting In de drie gemeenten zijn akoesti sche onderzoeken uitgevoerd. De uitkomsten daarvan liggen ook ter inzage. De geluidsonderzoeken vormen onderdeel van de nadere studie om de Sloelijn zo goed mogelijk in te passen met zo weinig moge lijk geluidsoverlast. Hoorzittingen Dinsdag 14 juni, 19.30 uur, wordt in hotel Terminus, Stations plein 1, Goes een hoorzitting gehouden, waar mondelinge zienswijzen kunnen worden inge diend. Woensdag 15 juni wordt eenzelf de bijeenkomst belegd in hotel The Goderië, Stationsplein 5, Roosendaal. Wie gebruik wil maken van het mondeling indienen van zienswij zen wordt gevraagd dit voor 11 juni te laten weten aan het Inspraakpunt 070-3519600. Foto: Aanleg spoorweg (Jaap Wolterbeek). Informatievonden Voorafgaand aan de hoorzittin gen worden informatieavonden belegd in Kapelle: 17 mei, De Heyzon, Jufferswegje 31, Krab- bendijke: 18 mei, De Meiboom, Kerkpolder 30, en in Goes: 26 mei, hotel Terminus, Stations plein 1. Van vijf uur 's middags tot tien uur 's avonds is er een doorlopende informatiemarkt. Algemene presentaties zijn er om half zes, zeven uur en half negen. Er is een geluidssimulator en de inpassingsmaatregelen worden zichtbaar gemaakt. Ook in Bergen op Zoom (24 mei, De Raayberg, Antwerpsestraat 267) en in Roosendaal (25 mei, hotel The Goderië, Stationsplein 1) zijn zulke informatieavonden. Bestellen De plannen zijn op internet via www.sloelijn.nl te raadplegen en te bestellen; ook de voorgaande procedures zijn daar te bekijken en te bestellen. Een papieren versie van de plan nen is te bestellen bij Informatie punt optimalisatie railontsluiting Sloe, postbus 15, 4515 ZG Uzendijke, tel. 0117-301998, fax 0117-301110, e-mail info@sloeliin.nl. Het plan en de deelonderzoeken per gemeente kosten elk vijf euro. mmmmmomm Zeeland De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten te volgen. U kunt ook een deel van de vergadering of één agendapunt bijwonen. Datum: vr 20 mei Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn sta tengr iff ier@ zeel and nl De agenda van de Staten wordt voorbereid door het Presidium. Het Presidium bestaat uit de Commissaris van de Koningin en de tien fractievoorzitters van de in de staten zitting hebbende par tijen. Vrijdag 20 mei staan de volgende agendapunten centraal: - Voordracht voor een nieuwe gedeputeerde. Vanwege de benoeming van de heer G.L.C.M. de Kok tot burge meester van de gemeente Drimmelen is een vacature bin nen Gedeputeerde Staten ont staan. Provinciale Staten moe ten een nieuwe gedeputeerde benoemen. Het statenlid mevrouw M. Ie Roy zal worden voorgedragen. De benoeming zal worden gevolgd door een beëdiging; - Schorsing van de vergadering in verband met de benoeming van een nieuw statenlid, mevrouw J.H.J. Hooymeyer. Deze benoeming door het stembureau zal worden gevolgd door een beëdiging in de Staten; - Benoeming voorzitter en plv. voorzitter van de statencommis sie Sociale en Bestuurlijke Zaken; - Dividendbeleid Delta NV. In de eerstvolgende aandeelhouders vergadering van DELTA NV op 6 juni 2005 zal onder andere het dividendbeleid worden vast gesteld. Het standpunt van de Provincie Zeeland in deze aan deelhoudersvergadering zal worden gebaseerd op het besluit dat Provinciale Staten nemen naar aanleiding van dit statenvoorstel; - Eindrapportage onderzoeksbu reau Partners Pröpper. De Commissie van Onderzoek heeft een onderzoek laten ver richten naar het inhuren van extern advies en onderzoek door de Provincie Zeeland. Voorgesteld wordt om de aan bevelingen uit het rapport over te nemen. Vragensessie Naast de genoemde agendapun ten is er tijdens de statenverga dering gelegenheid voor de Statenleden tot het stellen van vragen. Een statenlid kan dan vragen aan de leden van Gedeputeerde Staten stellen over actuele politie ke aangelegenheden. Statenvergadering via radio te beluisteren Heeft u interesse in de Zeeuwse politiek, dan kunt u via radio 91.0 fm op de kabel rechtstreeks de vergaderingen van Provinciale Staten volgen. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg I tv' Tegen inlevering van deze bon op een pullover, blouse (jasje) of shirt bij aankoop van een rok -/>/ ■J Naam Adres PC/Woonplaats Tegen inlevering van deze bon I op een pullover, polo, hemd of shirt bij aankoop van een pantalon/broek Adres PC/Woonplaats Tegen inlevering van deze bon bij aankoop van een kostuum of een combinatie niet in combinatie met onze klantenkaart. Actie geldig t/m D.V. zaterdag 28 mei 2005. Voorstraat 15, 4697 EH Sint-Annaland, tel. fax (0166) 65 24 90 woensdagmiddag gesloten, vrijdagavond koopavond Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunningen overstorten Van het hoofd van de afdeling Beheer, namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen, ontvingen wij op 10 december 2004 een aanvraag voor een vergunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het waterschap. Het betreft het lozen door middel van de overstorten van de gemeentelijke rioleringsstelsels binnen de gemeente Vlissingen. Van Arcadis Regio BV te Goes, namens Mortiere Beheer BV te Gouda, ontvingen wij op 20 december 2004 een aanvraag voor een vergunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren ten behoeve van het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het waterschap. Het betreft het lozen door middel van een overstort van het rioleringsstelsel van het PDV terrein Mortiere te Middelburg. Wij zijn van plan de gevraagde vergunningen te verlenen onder het stellen van voorschriften. De aanvragen, de besluiten en andere bijbehorende stukken liggen vanaf 23 mei tot en met 4 juli 2005 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (0118-621284), buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; op de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, maandag tot en met woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, op don derdag van 9.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur (voor de overstorten in de gemeente Vlissingen); bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 te Middelburg, elke werk dag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur (voor de overstort te Middelburg). Beroep/voorlopige voorziening Ingevolge artikel 20.1, eerste lid Wet milieubeheer in samenhang met artikel 20.6 Wet milieubeheer staat tot het einde van bovenvermelde termijn beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt ten zij gedurende de beroepstermijn, met toepassing van artikel 20.3 Wet milieubeheer en artikel 36 Wet op de Raad van State in samenhang met titel 8.3 Algemene wet bestuursrecht, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een ver zoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Lozingsvergunning rwzi Camperlandpolder Van het hoofd van de afdeling Zuivering- en Installatiebeheer, namens het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden te Middelburg, ontvingen wij op 22 oktober 2004 een aanvraag voor een ver gunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op oppervlakte water in beheer bij het waterschap. Het afvalwater is afkomstig van rioolwaterzuiveringsinstallatie Camper landpolder, gevestigd aan de Bosdijk 4 te Kamperland. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning te verlenen onder het stellen van voorschriften. Ter inzage: De aanvraag, het besluit en andere bijbehorende stukken liggen vanaf 23 mei tot en met 4 juli 2005 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (tel. 0118-621284), buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; op de secretarie van de gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 15.00 uur. Beroep/voorlopige voorziening Ingevolge artikel 20.1, eerste lid Wet milieubeheer in samenhang met artikel 20.6 Wet milieubeheer staat tot het einde van bovenvermelde termijn beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt ten zij gedurende de beroepstermijn, met toepassing van artikel 20.3 Wet milieubeheer en artikel 36 Wet op de Raad van State in samenhang met titel 8.3 Algemene wet bestuursrecht, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118-621990* info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17