SPS raakt de weg kwijt in nacompetitie Tholense Boys speelt Serooskerke van de mat OP ZOOM •241017 dJ r Duine internationaal damestoernooi S.V. Smerdiek Schildersbedrijf Pipping C.A. Geuze rixm li Spar van Luijk PROFILE 4695 RC HEMI AngeliquE Prodelta uitzendburo 15 jl Geen succes Donderdag 12 mei 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Uitblinkers Vermaas Schilderwerken <-> r 1 L Tankstation DUINE SPAR Oy/ Schildersbedrijf de Rijke Zn. Hoofdsponsor SmerdiekMariflex - Professionals in Pumping DE BLOEMENHAL mwmmm st.-Maartensdijk TYRECENTER Tel. 0166-664198 NIET ALLEEN BETER IN BANDEN Sponsor S.V. Smerdiek dames WaAme. BafdkeA GcuJc £eijA, C. van de Velde Metselwerken Straal en coatingbedrijf www.straalbedrijfgeuze.nl St&fetdf frfr den, c Haven 4 Sint-Maartensdijk tel.: 66 73 17 Fixet Sint-Maartensdijk Remmerswaal Accountants Voor SPS was in de nacompetitie geen eer weggelegd. Na een 5-0 neder laag op Hemelvaartsdag bij DFS was de thuiswedstrijd tegen FSV voor de ploeg van Gerard van Zalinge eigenlijk een formaliteit. De bezoe kers uit Fijnaart wonnen eenvoudig met 0-2 en gaan door naar de fina leronde. Aanvoerder Peter van der Male wilde na afloop niet spreken van een teleurstelling. „Het was mooi om mee te maken. We kunnen te rug zien op een prachtig seizoen." Vierde klasse Dertien competitiewedstrijden op rij bleef SPS ongeslagen. Met vertrou wen werd dan ook afgereisd naar Burgh-Haamstede om DFS te be strijden. Voor de gelegenheid werd zelfs een dubbeldekker ingezet, waarmee spelers en supporters zich op weg begaven naar de Kop van Schouwen. Eenmaal in de wei ging het mis. SPS bakte er weinig van en ging de rust in met een 1-0 achter stand. Van Zalinge kon geen beroep doen op Michel Lisseveld (privé- omstandigheden) en Tijs Nijmeijer die als fysiotherapeut bij de profes sionele basketballers van de Giants verplichtingen had. Beide aanspeel punten voorin werden node gemist, met name de ervaren Lisseveld die de ploeg in de tweede seizoenshelft bij de hand nam met zijn leidingge vende capaciteiten. De door Van Za linge door elkaar gehutselde ploeg kreeg geen ogenblik greep op het du el. Kort na de pauze raakte SPS de weg helemaal kwijt. Een strafschop leidde tot een 2-0 voorsprong voor de thuisclub en het voortijdig vertrek van aanvoerder Martin Quist wegens commentaar op de leiding. Als ge volg van de numerieke minderheid werd SPS helemaal zoek gespeeld en liep de score op tot 5-0. Volgens Van Zalinge ging zijn ploeg vooral ten onder aan zenuwen. „Er stond teveel spanning op. Het was zowel voor de wedstrijd als in de rust doodstil in de kleedkamer. Dat is het anders bij ons nooit. In het eerste halfuur speelden beide ploegen slecht, ook DFS. Als wij toen als eerste hadden gescoord, was het misschien anders gelopen. We zaten echter geen moment goed in de wedstrijd." De partij op het eigen sportpark D'n Aekerboam tegen FSV had zaterdag dan ook weinig meer om het lijf. De Brabanders konden zich zelfs een kleine nederlaag permitteren, om toch verzekerd te zijn van een ver volg in de nacompetitie. Eerder werd DFS door hen met 3-0 aan de kant gezet. Van Zalinge startte zon der Martin Quist (geschorst) en Er- win Feijtel (geblesseerd); Johan Uijl en Johan Scheermeijer moesten ge noegen nemen met een rol als reser ve. Michel Lisseveld was evenmin beschikbaar. Daardoor kreeg een jongere speler als bijvoorbeeld Hil- bert van Akkeren de kans om zich te etaleren. FSV wilde geen enkel risi co nemen en kwam fel uit de start blokken. De als laatste man opge stelde Peter van der Male had in de openingsfase een zware overtreding nodig om een doorbrekende aanval ler de voet dwars te zetten. Een gele kaart was zijn deel. Doelman Dennis Boer hield zijn ploeg op de been met een prima redding toen FSV op de rand van buitenspel mocht door gaan. Pas halverwege de eerste helft kwam de thuisclub in de buurt van de Brabantse goal. De jonge Willem Bevelander werd op het ultieme mo ment uit balans gebracht, zodat een verrassende voorsprong uitbleef. Verder was het enkel FSV dat voet balde. Bij een kopbal uit een vrije trap werd SPS gered door de lat. Na een snelle combinatie door het cen trum werd het even later verdiend 0- 1De bezoekers namen gas terug en Wiljan Lisseveld kreeg op slag van rust zelfs een unieke kans op de ge lijkmaker. De paal stond een span nende tweede helft in de weg. Na de thee kwamen Uijl en Scheermeijer alsnog binnen de lijnen voor respec tievelijk Danny Bijl en Jaco Jansen. In de 50e minuut werd het pleit be slecht met een diagonale inzet: 0-2. Een volgende treffer van de bezoe kers werd wegens buitenspel afge keurd. Doelman Boer was nog de enige SPS-er die zich in het reste rende deel onderscheidde. Met en kele prima reflexen voorkwam hij een nieuwe afgang. Jorn Elenbaas loste in de slotfase Willem Bevelan der af. Zowel Tijs Nijmeijer als in valler Elenbaas kregen nog goede kansen om de eer te redden. De ronduit vervelende tweede helft werd echter afgesloten met 0-2. Voor Van Zalinge was het zijn laat ste officiële wedstrijd als trainer van SPS. Hij vertrekt als coördinator naar de jeugd van Dosko. Hoewel de nacompetitie geen succes opleverde, was ook Van Zalinge tevreden. „De grote winst van dit seizoen is dat ie dereen weer achter SPS staat en weer graag in het eerste speelt. Dit jonge team kan nog jaren vooruit en zal enkel beter worden." Jolian Schot verdedigt bij een hoekschop in de eerste helft. Tholense Boys heeft zich zonder al teveel moeite geplaatst voor de tweede ronde van de nacompeti tie. De gevreesde eerste horde Serooskerke werd zaterdagavond op het eigen sportpark De Bent met overtuiging genomen. Het werd 4-0 voor de ploeg van trai ner Gaby Niemantsverdriet, dat zich nu via twee duels met JPS moet zien te plaatsen voor de fina le. De vertoning tegen Seroosker ke vijzelde in ieder geval het zelf vertrouwen bij de Tholenaren op. Niemantsverdriet had louter complimenten voor zijn team. „Als we de gemaakte afspraken in het veld nakomen, zijn we tot pri ma voetbal in staat." Tholense Boys kende tegen dc ploeg van oud-trainer Leendert Geelhoed een vliegende start. Bij de eerste aanval kon Ronny de Graaff slechts gestuit worden met een overtreding. Van even buiten het zestienmetergebied schilderde Johan Schot de toegekende vrije trap rechtstreeks in de kruising: 1- 0. Serooskerke had in de openings fase volstrekt geen vat op het frivo le combinatiespel van de thuisclub. De tweede kans was voor De Graaff, na een verre uittrap van doelman Marius Bal die de defen sieve kwetsbaarheid van de Wal- cherse ploeg andermaal bloot leg de. In vrije positie produceerde de Thoolse spits slechts een armzalig kopballetje. In de 19e minuut kon er weer gejuicht worden na een treffer van grote schoonheid. Met slechts vier passes staken de geel zwarten vanuit de verdediging het hele veld over en scoorde Niels Hopmans, op aangeven van rechter middenvelder Jan de Graaf. Bijna Aanvoerder Michael de Jong was halverwege nog niet gerust op een goede afloop, zo bekende hij. „Een verdwaalde bal had Serooskerke nieuwe moed kunnen geven. We wisten dat ze met hun lengte vooral gevaarlijk waren bij corners en vrije trappen. Onze verdedigers hebben het echter fantastisch gedaan. Ze hadden weinig overtredingen nodig en bluften hun tegenstanders met fai re middelen af. Daardoor lukte het om ze buiten ons strafschopgebied te houden. We hebben nauwelijks on der druk gestaan. Die vroege voor sprong gaf ons ook rust. In het eerste halfuur lieten we de bal lekker rond gaan. En zo lang wij de bal hebben, kunnen zij hem er niet inpompen." Toch werd de tweede helft in het Aanvoerder Michael de Jong krijgt applaus van de Thoolse supporters voor zijn treffer: 4-0. Thoolse kamp gevreesd. De fysiek sterke centrumverdediger Arie Draaijer, normaliter aanvoerder, was vanwege een kuitblessure niet inzetbaar. Ook Johan Schot, de an dere rustbrenger in het hart van de defensie, keerde na de pauze niet te rug. De jonge Merien Hopmans en invaller Rik van de Velde vormden daardoor in het tweede bedrijf het centrale duo achterin. Hopmans, ook voor de pauze al sterk, bleef zonder moeite overeind. Ook Van de Velde, een van die schaarse jon geren die zonder morren genoegen neemt met een rol op het tweede plan, verdiende een pluim. Hij be gon met een sterke pass en bleef ook anderszins zonder veel proble men op de been. Veel van het slui merende gevaar werd ook voortijdig bezworen door de vleugelspelers Carlo Heijboer en Jeroen Nieuw koop, die Serooskerke in de zone opvingen en hun tegenstander met veel inzet uit de wedstrijd speelden. De getergd aan het tweede deel be gonnen Walcherse ploeg boog in de 51e minuut definitief. Reinier de Groen werd vrijgespeeld aan de rechterkant, hij stuitte in eerste in stantie nog op de keeper, maar in de herkansing hield Niels Hopmans het hoofd koel: 3-0. Halverwege de tweede helft maakte Michael de Jong er bij een uitval zelfs 4-0 van. In de slotfase kreeg Hicham Ben- hammou na een lange blessure wat speeltijd, Niels Hopmans ging voor hem naar de kant. Na een mindere periode leken juist Niels Hopmans en Reinier de Groen, de uitblinkers in de eerste periode, weer in goede doen. Met Jan de Graaf aan de rech terkant van het middenveld heeft Tholense Boys zelfs nog meer aan voetballend vermogen gewonnen. Grote uitblinker, net als in het eerste duel met Serooskerke, was echter Jaben Kortland. Met uitgekiende defensieve loopacties en slimme steekballeljes vormt Kortland het scharnier van de ploeg en stelt hij anderen in staat om beter te voetbal len. Niemantsverdriet kon niet an ders dan tevreden zijn. „We hadden in de tweede helft hoogstens nog een goaltje of twee meer kunnen maken." JPS uit Tilburg wordt de tweede hindernis. In de reguliere competi tie werd tweemaal gelijkgespeeld tegen de ploeg die de titelstrijd met WC het langst volhield. Pikant de tail is dat Niemantsverdriet en zijn collega in Tilburg elkaar dit seizoen wederzijds informeerden over de speelwijze van de overige ploegen in de derde klasse. In die analyses kwam uiteraard ook het eigen team wel eens aan bod. „Beide elftallen hebben dan ook weinig geheimen voor elkaar. JPS is een moeilijk te bespelen tegenstander, met een heel goede spits. Ik hoop dat we Johan Schot weer zo ver kunnen oplap pen, dat hij kan starten. Johan blijft belangrijk voor ons." Michael de Jong keek met vertrouwen vooruit. „Het is geen onbekende tegenstan der. Het zullen twee finales worden. De ambiance van zo'n nacompetitie is mooi. Hier doen we het allemaal voor." Michael de Jong wordt gefeliciteerd met zijn treffer. bouwde Jaben Kortland met een lob vanaf de middenlijn de voorsprong verder uit maar de Walcherse keep er wist op het nippertje te redden. Op dat moment was de bij zijn eer ste actie geblesseerd geraakte Ron ny de Graaff al naar de kant ge gaan, met een naar het zich liet aanzien ernstige kwetsuur. De jon ge Mohammed Eljilali toonde zich overigens een bekwaam vervanger en begon meteen met enkele ge durfde acties. Na een halfuur was Serooskerke van de schrik beko men en knokte het zich terug in de wedstrijd. In die fase maakte doel man Bal een sterke indruk. Een maal redde hij knap in de korte hoek en even later was de redding weergaloos bij een van richting ver anderde inzet. In het zicht van de rust ontworstelde Tholense Boys zich weer wat meer aan de druk. Michael de Jong was op aangeven van Eljilali met een kopbal dicht bij 3-0, maar meer dan een hoekschop sleepte hij er niet uit. De corner werd vervolgens door Niels Hop mans rakelings over geschoten. Ook Eljilali kreeg nog een moge lijkheid, na weer een verre uittrap van Bal. Voor al uw schilderwerk kunt u terecht bij: Voor verdere info: Philip Vermaas, Bosdreef 27, Sint-Maartensdijk Tel./fax (0166) 66 25 27, GSM 06 - 51 02 43 24 e-mail: uermaas@zeelandnet.nl p. r"N r-»"N KI/ ijzerwaren gereedschappen Markt 26, 4691 BXTholen Tel. 0166-602480 Fax. 0166-604529 Maatstaf voor kwaliteits gereedschap JUWELIER-ATELIER Botermarkt 18, 4691 CZ Tholen Tel. 0166-602028 ma gesloten di.t/m do. 9.00-18.00 u. vr. 9.00-20.00 u. za. 9.00-16.00 u. Spuidamstraat 5, Scherpenisse Telefoon 0166 - 662403 bemand station: maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 19.30 uur zaterdag van 8.00 tot 17.30 uur op andere uren kunt u tanken met uw bank- of creditkaart of lokale pas Korte Vest 6 Sint-Maartensdijk Tel. 0166-66 24 90 Kaaistraat 14695 CJ Sint-Maartensdijk Tel./Fax: 0166-662917 Privé: 0166-663725 Schilder- en behangwerken Enkel glas en isolerende beglazing Plafond- en wandafwerking ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF Op zaterdag 14 mei 2005 wordt voor de 3e keer in successie door S.V. Smerdiek het internationale damestoernooi georganiseerd. Evenals voor gaande jaren is de organisatiecommissie er in geslaagd om 16 ploegen uit binnen- en buitenland te verwelkomen. Op dit groots opgezette toernooi zullen de volgende ploegen meedoen: georganiseerd. De agenda is als volgt: Ahrensburger TSV DJK Grün-WeiB Amelsbüren B.S.C. Flevo Boys FC Exc Kaart I.Kölner Frauen FC 2000 Lentezon Beerse FC Moldavo Duitsland Duitsland Roosendaal Emmeloord België Duitsland België België M.V.V. '27 O.Z.C. Smerdiek da 1 Smerdiek da 2 Vorwarts Spoho Vreeswijk Zandvliet Sport ccv Zwervers Maasland Ommen Sint Maartensdijk Sint Maartensdijk Duitsland Nieuwegein België Capelle a/d IJssel Donderdag 5 mei Zaterdag 7 mei Zaterdag 14 mei Zaterdag 28 mei Vrijdag 3 juni Zaterdag 4 juni Vrijdag en zaterdag 10 en 11 juni Toernooi voor spelers onder de 23 jaar Gerard de Viet E-pupillen toernooi Duine Internationaal damestoernooi S.V. Smerdiek Veteranentoernooi S.V. Smerdiek S.V. Smerdiek Zeskamp Zeskamp voor de jeugdelftallen Familieweekend Lentezon Beerse uit België is de verdediger van de wisselbokaal omdat zij vorig jaar het toernooi winnend wisten af te sluiten. Het internationale damestoernooi vloeit voort uit de successen van het damesteam van S.V. Smerdiek. Onder lei ding van trainer/coach Wim Scherpenisse en zijn begeleiders is deze sterke ploeg in de afgelopen jaren meerdere malen gepromoveerd en ook dit seizoen werd de ploeg kampioen in de 2e klasse. Smerdiek komt volgend jaar dus uit in de lande lijke 1e klasse. Ook het 2e damesteam draaide afgelopen seizoen lekker mee in de competitie. Het toernooi begint om 10.00 uur. Een aan tal teams hebben er dan al een nacht op ons sportpark of de directe omgeving op zitten. Na een door de vereniging verzorgd ontbijt beginnen de wedstrijden waarbij de teams in 4 poules zijn ingedeeld. De alles beslissende finale staat om 17.55 uur ge pland waarna om omstreeks 18.20 uur de prijsuitreiking plaats zal vinden. Daarna is het nog niet gedaan. Veel ploegen zullen ook dit jaar weer meedoen aan de door de vereniging georganiseerde barbecue en daarna is het natuurlijk tijd voor feest in de kantine. Dus er is genoeg te beleven, zorg dat u erbij bent. Hoofdsponsor van het in ternationale damestoernooi is Tankstation Duine uit Scherpenisse. Overige activiteiten In de maand mei en juni worden door de vereniging bij traditie weer vele activiteiten De prijsuitreiking van het vorige toernooi, waarbij de winnaar een grote bokaal ontving. Zeskamp Op vrijdagavond 3 juni wordt dus voor de 7e keer de S.V. Smerdiek zeskamp ge houden. Een groot aantal ploegen van bedrijven, verenigingen, elftallen, straten, instellingen enzovoorts proberen op een gevarieerd parkoers de meeste punten te behalen. Op het hoofdveld en in het zwembad zijn diverse professionele spel len opgesteld waarmee de parkoersbouwers zich ook dit jaar weer zullen over treffen. Als toeschouwer kunt u getuige zijn van de hilarische en sportieve acties van de diverse deelnemers. Aansluitend vindt er in de kantine een feest plaats. Op zaterdag 4 juni maken de jeugdelftallen, zij het in beperktere vorm, gebruik van het zeskampparkoers. Familieweekend Als afsluiting van het seizoen wordt in het laatste weekend een familieweekend voor alle leden van de vereniging, zowel jong als oud, georganiseerd. We begin nen op vrijdagmiddag 10 juni met het tentenkamp voor de F- en E-jeugd. Er is een heel spannend programma samengesteld en het hoogtepunt voor de kinderen is natuurlijk dat zij de nacht op het sportpark door zullen brengen. Op zaterdagoch tend is er na de ochtendgymnastiek en het ontbijt de aftrap van de penaltybokaal voor de jeugd. Ook de andere jeugdelftallen hebben op vrijdagavond een activi teit. Op zaterdagmiddag is het de beurt aan de volwassenen. De traditionele clubkam pioenschappen gevolgd door het penaltyschieten voor oud leden staan garant voor een heleboel gezelligheid, herinneringen, sportiviteit en rivaliteit. Ook voor de kinderen is er 's middags in de grote tent genoeg te beleven, 's Avonds is er dan de gezellige feestavond ter afsluiting van het seizoen. Zoals u ziet organiseert S.V. Smerdiek aan het einde van het seizoen wederom tal van activiteiten waarvoor u als toeschouwer of deelnemer van harte wordt uitge nodigd. Het internationale damestoernooi, de zeskamp en het familieweekend worden mede mogelijk gemaakt door bijdragen van activiteitensponsors Tank station Duine te Scherpenisse, C1000 Gunter te Sint Annaland, Hemi Winkelinteri eur te Halsteren en Remmerswaal Accountants te Sint Maartensdijk. Tevens wor den wij gesteund door de bedrijven welke zijn vermeld rondom dit katern en door onze hoofdsponsor Mariflex - Professionals in Pumping. Waarvoor onze hartelij ke dank. Samen zorgen we ervoor dat er op Smerdiek toch nog genoeg te doen blijft. Mariflex blijft overigens ook de komende 2 seizoenen onze hoofdsponsor. Voor actuele informatie kunt u terecht op onze website Markt 55, 4695 CH Sint-Maartensdijk Tel.: 0166-663470, fax 0166-664761 mobiel: 06-53696979 Slacht veld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-60 27 80 Beider 12 4704 RK Roosendaal Tel.: 0031 -(0)165-561902 Fax: 0031 -(0)165-561906 Profile Tyrecenter Rinus Roon Nijverheidsweg 19, PARTNER LOGISTICS Europe BV Haven 16 St.-Maartensdijk Tel. 0166-662477 Weststraat 7 Scherpenisse Tel. 0166-661060 Pyruslaan 2 4694 AA Scherpenisse Tel.: 0166 663950 Haven 2 Sint-Maartensdijk Tel./fax 0166-664499 Nijverheidsweg 15,4695 RC Sint-Maartensdijk tel 0166-662470 M 10. 4695 es St.-7H<uvUwUlA Vel. (0766) 66 25 39 Uw adres voor: ouderwets gedroogde hammetjes, vleesschotels enz. Lekkere hapjes voor een gezellig avondje wijnkoperij cL _L slijterij c JE MAAKT HET MET FIXET L Muller's Doe-Het-Zelfmarkt b.v. «■.«Mil»..! belasting- en bedrijfsadviseurs www.philett.com Nijverheidsweg 4 4695 RC St.-Maartensdijk Tel. (0166) 66 71 81 Fax (0166) 66 71 85 Polderhuis Onder de Linden 7 4695 BV Sint Maartensdijk telefoon (0166)662469, telefax (0166)664308 e-mail sintmaartensdijk@remmerswaal.nl, internet www.remmerswaal.nl Postbus 64 4660 AB Halsteren Wouwseweg 5 4661 VM Halsteren Tel. 0164-650150 Fax 0164-650199 www.hemi.nl WINKELINRICHTINGEN

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15