Oerwoud van regels bemoeilijkt plannen Natuur voor vogels en tegen wateroverlast Kunstroute met vertrouwen op weg naar de tiende editie Anna Jacobianen kunnen elkaar ontmoeten in vernieuwd dorpshuis Snoeihout en maaisel gewoon opstoken Geen leibomen en hagen op parkeerplek Gerbrand Kousemaker bij jubileum koningin Dubbel feest op koninginnedag na zes jaar wachten Klachten stank vooral weekend Burgemeester Nuis: 'Elk jaar weer verrassend vernieuwend' Vrijdag 6 mei 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT J. Droogendijk van Castria Wonen: Schaars Willemspolder en deel Prins Hendrikpolder Op Sint-Philipsland komen er twee natuurgebieden bij. Het gaat om een deel van de Prins Hendrikpolder én de Willemspolder. Het maakt deel uit van het nieuwe na tuurgebiedsplan Zeeland van de provincie dat in septem ber moet worden vastgesteld. De kleinste van de twee is de Willempolder. Die kan gebruikt worden bij water overlast. Op de schop Een sfeervolle opening, gevolgd door twee gloedvolle concerten in volle kerken en overdag wat minder publiek dan de voorbije jaren. Dat kenmerkte de negende Kunst route Tholen die vrijdag en zaterdag werd gehouden. Ondanks de wat flauwe opkomst bij de exposities en mu zikale optredens kijkt voorzitter Piet Swarthoff met ver trouwen uit naar de tiende editie. „We konden merken dat de Kunstroute ditmaal samenviel met het begin van de vakantie. Daardoor was het ietsje minder druk dan bijvoorbeeld vorig jaar. De reacties bij zowel publiek als deelnemende kunstenaars waren echter positief. Flink wat deelnemers hebben aardig verkocht of opdrachten binnen gekregen." Anna Jacobapolder heeft weer een dorpshuis dat gezien mag worden. Zowat het hele dorp was zaterdagmorgen uitgelopen voor de heropening van het grondig verbouw de en opgeknapte gebouw. Buiten speelde Concordia feestelijke muziek en lieten de kinderen ballonnen op. Binnen verwonderden de bezoekers zich over de meta morfose die zich heeft voltrokken. In de drukte liep be heerster Esther van der Reest te glunderen, na zes jaar lang knokken om deze voorziening voor het dorp te be houden. Spiegel Verenigde vergadering in Ridderzaal De 25-jarige Gerbrand Kousemaker uit Tholen zat zater dagmorgen in de Ridderzaal in Den Haag, waar een ver enigde vergadering plaatsvond van de Eerste en de Tweede Kamer. Hij was de gast van het VVD-Kamerlid Fadime Örgü, zoals elk Kamerlid een 25-jarige Neder lander als gast had die op of rond 30 april was geboren. Koningin Beatrix en haar familie waren bijzondere gas ten op de bijeenkomst, die plaatsvond ter gelegenheid van haar zilveren regeringsjubileum. G.J. Hoek (WD) over stookverbod: Boeren zouden snoeihout en bermmaaisel gewoon op moeten kunnen stoken. Een algeheel stookverbod is niet nodig, zei G.J. Hoek (VVD) in de commissie ruimte naar aanleiding van het milieujaarverslag 2004. Volgens Hoek is er nog volop beweging in de zaak en kunnen ge meenten ook zelf besluiten hoe ze er mee omgaan. De provincie streeft naar een uniform beleid. Ziek hout Kritiek op groenplan Oud-Vossemeer De regelgeving van provincie en rijk is voor woningbouwcorporatie Cas tria Wonen te ver doorgeschoten. Bij nieuwbouwplannnen moeten er zo veel zaken bekeken worden voordat de eerste spa in de grond kan, dat de moed de stichting bijna in de schoenen zakt „Er is een oerwoud van re gels," zei hoofd woonbeheer J. Droogendijk in de Gouden Leeuw in Scher- penisse onlangs tijdens het bezoek van CU-Tweede Kamerlid Slob aan Tholen. Er moet soms onderzoek gedaan worden naar archeologische res ten in de bodem en naar het voorkomen van zeldzame plantjes of diertjes. De corporatie wil wel meer bou wen, maar mag zelf geen grond aankopen voor de langere termijn. De hoop is nu gevestigd op een wetsvoorstel van minister Dekker waarin de regels worden versoe peld. Volgens Droogendijk was het bij de plannen voor de uitbreiding van het woonzorgcentrum Maar- tenshof in Sint-Maartensdijk 'een en al treurigheid.' Hij doelde daar bij op het archeologisch onder zoek dat moest worden verricht op het terrein waar Castria wilde bouwen en een parkeergelegen heid wilde aanleggen. „En dat ter wijl alles over de archeologische vondsten al bekend was. De mi nister wil minder regels, maar er zijn er alleen maar bijgekomen. Er is zoveel stroperigheid. We kun nen het op gemeenteniveau niet regelen. Het moet op provinciaal en rijksniveau gedaan worden. Als er een kokmeeuw over een bouw terrein vliegt, is er een ramp gebo ren." Tot 2010 zouden er op Tho len en Sint-Philipsland nog zo'n 300 'zorgwoningen' (woningen voor ouderen) gebouwd moeten worden, maar Droogendijk denkt niet dat de stichting door alle re gelgeving daartoe in staat is. „Dat wordt een zaak van lange adem. De regelgeving is te ver doorge schoten. Er kan bezwaar gemaakt worden tegen het voorontwerp be stemmingsplan, tegen het bestem mingsplan, mensen kunnen naar de Raad van State, en zo maar door." J. van Houdt uit Scherpenisse vroeg zich af waarom er nog niet gebouwd wordt aan de Laban Deurloostraat waar de scholen zijn afgebroken. Volgens Van Houdt ligt het terrein al heel lang braak. Droogendijk zei dat het een 'com plex probleem' was. Ook hier was regelgeving een obstakel, zei hij. maar ook geld speelde hier parten. „Het ligt langer braak dan we zou den willen." Castria kan weinig uitrichten als er geen bouwgrond is (toegewe zen), zo zei Droogendijk. „Voor het eerst in de uitbreiding van Sint-Annaland en Stavenisse krij gen we een kans. We hadden eer der niet de mogelijkheid om te ko pen. De grond is in Tholen, Oud-Vossemeer en Sint-Philips land naar de projectontwikkelaars gegaan. We zouden volgens het wetsvoorstel dat in voorbereiding is, grond kunnen kopen met een optie van tien jaar. Maar het is de vraag wat er van het voorstel over blijft." Woningcorporaties mogen alleen grond kopen als er een con creet bouwplan kaarligt. Maar volgens A. van den Berge zou Castria ook leegstaande wo ningen kunnen kopen om er huur woningen van te maken. „Overal in de dorpen staan huizen leeg. Tweeverdieners gaan nieuw bou wen, huurwoningen zijn schaars." Volgens Kloet willen jongeren graag kopen en ouderen eerder hu ren. Om toch de sociale huursec tor tegemoet te komen, zou de ge meente volgens Kloet voorwaar den kunnen stellen bij de uitgifte van grond in nieuwe bestem mingsplannen. „Ze kan een per centage aan de sociale huursector toewijzen." Volgens Droogendijk zouden ook projectontwikkelaars huurwoningen kunnen bouwen en hoeft dat niet per se de wonings tichting te doen. Castria kan op het beleid van de gemeente in vloed uitoefenen omdat ze als partner meedoet in het bespreken van het toekomstig beleid. De ge meente bereidt immers een 'woonvisie' voor. De twee gebieden zijn in het ont werpplan opgenomen, zegt provin ciaal medewerker P. van der Reest. Het deel van de Prins Hendrikpol der is ongeveer 35 ha groot en krijgt de Slikken van De Heen, de Ram- megors en de weg naar het Philips- dam als begrenzing. De woningen kunnen er blijven staan, maar het wordt als de grond eenmaal is ver worven wel ingericht als natuurge bied. Dat geldt ook voor de kleinere Willempolder aan de westkant van Sint-Philipsland. Die is ongveer 20 ha groot. Volgens Van der Reest zijn de ge bieden straks te vergelijken met de Van Haaftenpolder in Oud-Vosse- meer en de Scherpenissepolder in Scherpenisse. „Het natuurgebiedsplan maakt deel uit van de ecologische hoofdstruc tuur. Allebei de gebieden liggen langs de Oosterschelde en zijn van belang voor flora en fauna. Met na me kustvogels komen hier om te fourageren, maar ook om te broe den. Het zijn wat zilte, natte gebie den die perfect geschikt zijn voor zeevogels." De verwerving van de gronden in de Prins Hendrikpolder gaat echter niet vlot, zegt Van der Reest. „Maar de begrenzing is nodig om de gron den te kunnen verwerven. We zijn nogal gebonden aan een strak tijd schema. In september moet het plan zijn vastgesteld. Dan kunnen we met beheerders af gaan spreken hoe ze het gebied gaan beheren. Ook boeren komen daarvoor in aanmer king. Er zijn vergoedingen voor. De contracten lopen steeds zes jaar. Daar staat in wat voor werkzaamhe den er verricht moeten worden, maar ook wat voor resultaten er ver wacht worden." De provincie wil dat meer agrariërs aan natuurbeheer gaan doen. Onge veer 3000 hectare is er voor aange wezen. De belangstelling is gering. Nog niet de helft daarvan wordt door boeren beheerd. Van der Reest onderzocht samen met de ZLTO wie wél interesse heeft. Dat zijn er zo'n 220. Beheergebieden waar niets gebeurt worden nu uit het plan gehaald, nieuwe er aan toegevoegd. Dat is onder meer op Sint-Philips land gebeurd. De Willempolder is volgens Van der- Reest ook gekozen omdat het een afgerond geheel is dat bij water overlast afgesloten kan worden. „Het water kan er worden vastge houden als er in de andere polders ook veel water staat." Pas als alle gronden door de dienst landelijk gebied zijn aangekocht, wordt er een plan gemaakt voor de inrichting. Volgens Van der Reest worden er geen grote kreken uitge graven zoals in de Van Haaftenpol der, maar gaat het akkerland wel op de schop en worden er natte delen gemaakt met zoute invloeden. De bestaande woningen in de Prins Hendrikpolder blijven gehandhaafd en behouden hun woonbestemming. Burgers klagen vooral in het week end over stank- en geluidsoverlast. Vorig jaar nam het aantal telefoni sche klachten bij de gemeente af van 137 naar 104. Naar de milieu klachtenlijn in Vlissingen werd 182 keer gebeld tegen 163 maal in 2003, zo blijkt uit het milieujaarverslag 2004 van de gemeente. Het verwonderde J.P. Bout (CDA) in de commissie ruimte dat er meer naar Vlissingen gebeld is dan naar de gemeente. Bout schreef dat toe aan het feit dat er waarschijnlijk va ker buiten kantooruren is gebeld. De milieuklachtenlijn staat 24 uur per etmaal open, het gemeentelijk meldpunt is beperkt tot dagelijks 8 uren op werkdagen. „Of zouden be drijven alleen maar stank produce ren als het gemeentehuis gesloten is?" Volgens milieuambtenaar S. West dorp is het verschil wel te verkla ren. De klachten over stank worden vooral tijdens het weekend gemeld. „Dan zijn de mensen thuis. Of het gebeurt na kantooruren doorde weeks, want de meeste mensen wer ken overdag en zijn pas 's avonds thuis." Bij de klachten gaat het vooral om stankoverlast van intensieve vee houderijen (varkensstallen) en het uitrijden van mest over het land. Ook zijn er klachten over geluids overlast. Dat heeft meestal te maken met lawaai dat uit de horecagele genheden komt. Op het meldpunt kunnen burgers ook bellen over losse tegels, water overlast of gevaarlijke verkeerssitu aties. Volgens wethouder W.C. van Kem pen was er geen sprake van moe heid van de burgers om klachten te melden, maar daar was J. van den Donker (D66) het helemaal niet mee eens. „Dat kunt u niet zeggen want het is nooit onderzocht. Ik krijg juist wel veel signalen. Men sen zeggen: het helpt toch niet dat we bellen." Van Kempen gaf Van den Donker op dit punt gelijk, maar wees er wel op dat er minder klachten over de horeca komen omdat er beter op wordt toegezien. De milieuambte naren zijn bij toerbeurt ook 's avonds en 's nachts bereikbaar. Verwonderd bekijkt een meisje de creaties van Tamaar Tóth Varjü in de Gasthuiskapel. In circa twintig markante particulie re huizen, kerken en molens waren twee dagen lang tentoonstellingen te bezoeken van vooral Thoolse kunstenaars. Ook waren er diverse optredens in de meest uiteenlopende muzikale genres. Dichters van eigen bodem presenteerden zich en ook de schoolkinderen leverden een bijdra ge met tekeningen langs de route. De opening van het evenement vond vrijdagmiddag plaats in de koorkerk van de Grote Kerk. In zijn openingswoord vroeg voorzitter Swarthoff applaus voor Sarien Bout-Sakko, de grote inspirator van de Kynstroute die juist 's ochtends was geridderd. Burgemeester Wil lem Nuis noemde de route een uit gelezen gelegenheid om elkaar te ontmoeten. „Het gaat hier om een mengeling van educatie en recre atie, die elk jaar weer verrassend vernieuwend is. Het is een formule die zeer wordt gewaardeerd en ook positieve effecten heeft op de toe gankelijkheid van de samenleving. Kunst slaat bruggen, zonder leef tijdsgrenzen." De opening werd muzikaal omlijst door de gitaristen Dries van Leeu wen en Piet van Zijst. Zowel Jopie Meerman-Ottevanger als Tonny Duijzer-Kwist lazen enkele gedich ten voor. Ook in de tuin van de kerk waren op bordjes tal van gedichten te lezen. Na de opening verplaatste het gezelschap zich naar de Gast huiskapel, om kennis te nemen van de monumentale mode van Tamaar Tóth Varju en de bronzen sculpturen van Margreeth Bronke. Het werk van beide gastkunstenaars is nog te zien tot en met zaterdag 7 mei. Op vrijdagavond was de rooms-katho- lieke kerk tot de laatste plaats bezet bij het optreden van Corina Zwaan en muziekvereniging Concordia. In de Nederlands hervormde kerk trad later in de avond het Zeeuws Jeugd orkest op. Ook dat concert kon re kenen op een positief onthaal. De jeugd staat gereed om ballonnen op te laten bij Ons Dorpshuis, terwijl wethouder Velthuis de belangstellenden toespreekt. Wethouder mevrouw Velthuis vond het een eer en een groot ge noegen om het vernieuwde Ons Dorpshuis te openen, zei ze. „Nog geen jaar geleden werd ik niet door iedereen geloofd, toen ik ver telde dat het écht zou gebeuren." Geen wonder overigens. Want na dat de inwoners in 1999 aan toen malig wethouder Moerland duide lijk maakten dat het dorpshuis voor Anna Jacobapolder behouden moest blijven, bleef het lange tijd stil. „Onderzoek in kleine kernen bevestigt het belang van een ont moetingsplek, zoals een dorps huis. Wanneer zo'n plek ver dwijnt, verdwijnt het leven uit de kern. U als inwoners heeft dat feil loos aangevoeld", zei de wethou der. De gemeente besloot het ge bouw te renoveren, maar de finan ciële situatie én een onderzoek naar mogelijke samenwerking met school of kerk zorgden voor ver traging. Pas in 2003 werd het plan weer opgepakt. In de tussentijd bleef alle onderhoud achterwege. Het gebouw was lek, het vocht zorgde voor stank, het interieur zag er niet uit en door dat alles liep het gebruik terug. „Ik ben in die tijd zelf in het dorpshuis gaan kijken en werd er niet vrolijk van", aldus mevrouw Velthuis. De wethouder onderstreepte de belangrijke rol die beheerster Eesther van der Reest heeft ge speeld. „Ze trok regelmatig aan de bel over de slechte staat van on derhoud van Ons Dorpshuis, ze mobiliseerde het hele dorp. En ze heeft, toen de renovatieplannen uiteindelijk werden uitgedacht en uitgevoerd, constructief meege dacht en -gewerkt. Soms té actief, meenden wij, als er meer in de container verdween dan we tevo ren gedacht hadden. Maar alles bleek zijn reden te hebben." Bij de indeling en inrichting van het gebouw is waar mogelijk rekening gehouden met de vaak praktische tips en wensen van de beheerster. „Nu 'haar' dorpshuis af is, wordt het tijd dat het weer 'uw' dorps huis wordt. Het dorpshuis waar Esther als beheerster u als bewo ners kan ontvangen. Waar de gym club weer terecht kan, het Oranje feest gevierd kan worden, een kaartje gelegd en gebiljart kan worden. En waar u uw feestje kunt houden als thuis de huiskamer te klein is. Dus waar u als dorpsge noten elkaar weer kunt ontmoe ten." Onder het gehoor van de wethou der waren ook burgemeester en mevrouw Nuis en verschillende leden van de gemeenteraad. Me vrouw Velthuis bedankte de be drijven die de bouw en inrichting hebben gerealiseerd, alsmede de gemeente-ambtenaren die aan het project gewerkt hebben. Ze noem de Leo Polderman van Van Vossen Kiremko, zelf inwoner van Anna Jacobapolder, die de inrichting van de keuken en de tafels en stoelen voor een deel sponsorde. Aannemer bouwbedrijf Haast schonk als blijvend aandenken een fraaie spiegel die naast de ingang een plaatsje kreeg. Ook de Oranje vereniging kreeg een bedankje voor de gezamenlijke organisatie rond de heropening. En voor Est her van der Reest - voor wie het een onvergetelijke koninginnedag was - had mevrouw Velthuis een boeket meegebracht. Nadat ze het oranje lint voor de deur had doorgeknipt, lieten de op het plein verzamelde kinderen hun ballonnen de lucht in gaan. Bin nen stond voor iedereen een oran je tompouce klaar en voor de kin deren oranje limonade. Zodoende was het al meteen een drukte van belang in het vernieuwde gebouw, waar het portret van stichter Del Campo van de Anna Jacobapolder ook een plaatsje heeft gekregen, 's Middags was er in het gebouw een voorstelling van het jeugdcir- cus Hogerop Goes en 's avonds een oranjebal met als thema 'Gou we Ouwe'. Bij dc inhuldiging van de koningin in 1980 was muziekvereniging Concordia Tholen - compleet met drumband en majoretten - present in de door rellen geplaagde hoofd stad. Concordia had toen geen last van de ongeregeldheden, maar zag evenmin iets van de nieuwe vorstin, vertelde oud-bestuurslid Wim Bijl onlangs op een bijeenkomst van de heemkundekring. Een kwart eeuw later trof Gerbrand Kousemaker het wat dat laatste betreft een stuk be ter. „Ik zat links in de zaal, vlakbij de fotografen. De koningin kwam er langs gelopen op weg naar een ander vertrek voor het in ontvangst nemen van speciale postzegels", vertelt de Tholenaar die één dag voor de inhuldiging is geboren. Enkele weken geleden kreeg Ger brand een telefoontje van het ge meentehuis, met het aanbod om de bijeenkomst in de residentie bij te wonen. „Ik vond het een unieke kans", zegt hij. Gemeenten met minder dan 50.000 inwoners moch ten een inwoner afvaardigen. De Tholenaar ontving een officiële uit nodiging namens de Staten Gene raal en maakte gebruik van het aan bod om de avond tevoren af te reizen en in een hotel te overnach ten. „Want we moesten ons al om acht uur 's morgens melden." Na te zijn voorgesteld aan mevrouw Örgü, die zeven jaar Kamerlid is. gaf deze de Tholenaar een korte rondleiding op het Binnenhof en door de kamergebouwen. „Die ou de zalen met mooie plafonds en schilderijen, dat was prachtig om te zien", vertelt Gerbrand. Eenmaal in de Ridderzaal moesten de aanwezigen - naast Kamerleden en 125 25-jarigen ook 125 mensen met bijzondere verdiensten voor hun gemeenschap - eerst het refrein oefenen van een welkomstlied. „Dat werd gezongen toen de konin gin binnen kwam." Er waren toe spraken van de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer en van minister-president Balkenende. Verder videobeelden van 25-jarigen die hun mening over de koningin gaven, en enkele muzikale optre dens. „Ik kon het allemaal prima zien. Vlak voor me zat het Kamer lid Nawijn", aldus Gerbrand Kou semaker. Dat 'gewone' Nederlanders en poli tici zo door elkaar zaten, sprak hem aan. En ook dat er tijdens de lunch, na afloop geserveerd in de Staten- passage van het Kamergebouw, met om het even welk Kamerlid een praatje gemaakt kon worden. Rond half twee was het afgelopen en de Tholenaar kijkt met plezier terug op deze bijzondere koninginnedag. Als tastbare herinnering kreeg hij een boekje (en een zilveren lepeltje mee naar huis. De landbouworganisatie ZTLO vindt de regels echter te streng. Hoek vindt dat er met twee maten wordt gemeten: „Snoeihout mogen we niet opstoken, maar je mag in de achtertuin wel hout stoken in een vuurkorf. Ik vind dat maar raar." De liberaal vroeg zich ook af wat het effect op het milieu is als het snoeihout eerst versnipperd moet worden en daarna afgevoerd. Hij pleitte ervoor dat agrariërs snoei hout en bermmaaisel gewoon mo gen opstoken. Ook J.J. van 't Hof (ABT) vond de regels te streng. Hij wees er op dat er voor het versnipperen van het hout en het transport van de snip pers dieselolie nodig is, wat het mi- lieurendement nadelig beïnvloedt. Regels voor het opstoken van snoei en resthout konden tot nu toe door iedere gemeente in de algemene plaatselijke verordening worden op genomen. Door een wijziging in de wet milieubeheer is dat veranderd. Het is nu verboden om nog afval stoffen (snoei- en resthout en maai sel worden daartoe gerekend) in de open lucht te verbranden. Gemeen ten mogen in een beperkt aantal ge vallen ontheffing geven. In de gemeente Tholen verandert er weinig omdat Tholen model heeft gestaan in het provinciaal milieu- overleg (PMO) dat het beleid voor bereidt. (In het overleg zitten pro vincie, Zeeuwse gemeenten, waterschappen, openbaar ministe rie, politie, rijkswaterstaat, algeme ne inspectiedienst, ministerie van landbouw en inspectie van het mi nisterie van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieu). De gemeente Tholen voert het be leid al sinds 1999 uit, licht ambte naar S. Westdorp desgevraagd toe. Er zijn twee mogelijkheden voor ontheffing: het stoken van een kampvuur én wanneer er sprake is van ziek hout. „Bij dat laatste scha kelen we de Plantenziektenkundige Dienst in om een verklaring af te geven." Hoek vond dat het verbranden ef fectiever is en dat dit in andere ge meenten ook is toegestaan. Maar volgens J. van den Donker (D66) gaat het er niet om naar andere ge meenten te wijzen. J.P. Bout (CDA) zei ook veel reacties te hebben ge kregen over het stookverbod. Hij pleitte er voor om nog eens apart over de materie te praten in com missieverband. Wethouder W.C. van Kempen ant woordde dat het beleid gebaseerd is op de wet milieubeheer en daarin is bepaald dat stoken in de open lucht verboden is. Hij wees op het advies van het PMO dat zoekt naar een ontheffingsformule. „De ZLTO vindt die te krap. Daar moet naar gekeken worden. Wij zullen er ook nog eens naar kijken." Ook voorzitter E. Hage van de ZL- TO-afdeling Tholen is kritisch over het beleid. Hij stelt dat boeren en fruittelers verontwaardigd zijn om dat ze een stookverbod krijgen, ter wijl er geen controle is op wat men sen bijvoorbeeld in hun open haard verbranden. Het college van burgemeester en wethouders zal de reacties van bur gers zoveel mogelijk verwerken in het groenstructuurplan. I)at zei wethouder F.J. Goossen in de commissie ruimte op een vraag van zijn partijgenoot raadslid G.J. Hoek. Hoek diende een schriftelijke vraag in naar aanleiding van het ongenoegen dat is ontstaan in Oud-Vossemeer. In het plan voor het dorp zouden leibomen en hagen worden geplant op de parkeerplaats in de Raadhuis straat. B. en w. willen de Ring rond de kerk met groen versterken. Maar inwoners zijn bang dat deze plek dan niet meer gebruikt kan worden voor zaken als kermis, taptoe, bra derie en weekmarkt. Volgens Goossen gaat het bij de plannen om een streefbeeld. „Met de reacties van de bewoners gaan we aan de slag. Die worden er in verwerkt, voor zover dat mogelijk is. De reacties zijn welkom." Hoek nam genoegen met het mondelinge antwoord. Voor hem hoeft het colle ge niet schriftelijk te reageren. F. Hommel, die de inwoners via, email had gemobiliseerd tegen de voorstellen van zijn partijgenoot Goossen, schreef er ook een brief over naar het college. Daarin onder schrijft hij de opzet van het plan om de groenstructuur rondom de kerk te versterken. Maar hij wijst het plan ten van leibomen en hagen op de parkeerplaats voor de Vossenkuil af. 'Zoals bekend is Oud-Vossemeer een dorp dat bol staat van activitei ten. Het kloppend hart is hierin het parkeerterrein aan de Raadhuis straat en haar directe omgeving.' Hommel vreest dat de groenvoor ziening de gebruiksmogelijkheden van het plein in ernstige mate gaat beperken. Sterker nog, hij denkt dat ze er door onmogelijk worden ge maakt. 'Gezien de unieke ligging - centraal in het dorp - en het ontbre ken van een geschikt alternatief zal dit het einde betekenen voor deze evenementen en de levendigheid in ons dorp zal zienderogen achteruit gaan.' Hommel verzoekt het plan op dit punt aan te passen zodat de evene menten (onder meer viering koning innedag, verzamelpunt carnavalsop tocht, evenementendag met bra derie, dweilbandfestival en Zeven- dorpentocht) door kunnen gaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9