Van Gorsel, onlosmakelijk VVD, penningmeester af, geen raadslid Rijschool met kwaliteit! Verkeersschool MATTEMBURGH Familie Moerland wint reis C1000 Jachthaven voor ABT nog geen gelopen race Kritiek op OOK, maar ook op Uit op Tholen Afscheid Vossemeerder na 35 jaar bestuursfuncties SGP-kamerlid over Europese grondwet EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Nuis beticht Boulogne van demagogie Algemeen Belang Tholen (ABT) wil voor 20 mei meer duidelijkheid over de verkoop van de jachthaven door de gemeente aan de watersportvereniging. Op die dag wordt het fiat gevraagd van de leden van de watersportvereni ging en dan ligt het koopcontract klaar voor onderteke ning. ABT vindt dat er meer geld gevraagd kan worden dan de 930.000 euro die nu wordt betaald. ABT voelt zich gesteund door de Hiswa die de overdracht concurrentie vervalsing noemt. B. en w. zijn het daar niet mee eens. Vrijdag 6 mei 2005 Motorpolitie pakt overtreders Doodzwijgen Sint-Philipsland wint eindoefening van Rode Kruis Na 35 jaar bestuurlijke functies voor de VVD Tholen te hebben uitgeoe fend, heeft J.L. van Gorsel uit Oud-Vossemeer af scheid genomen als pen ningmeester. Hij heeft nog overwogen om zich weer beschikbaar te stellen als kandidaat-raadslid, maar bij nader inzien zag hij daar toch maar van af. Doorstroming Waardig en tactvol Huizen en mossels Veel woorden Bieb en drugs In diskrediet Opengebroken Vragen D66 Voorstelling Kerbosch ijlt nog na Tweede Kamerlid mr. C.G. van der Staaij komt vrijdag 20 mei naar Tholen om op verzoek van de stu dievereniging Calvijn van de SGP- jongeren over de Europese grond wet te spreken. Dit in verhand met de verkiezingen op woensdag 1 juni. De openbare bijeenkomst begint om half negen in het Calvijncollege aan de Zoekweg. Daarvoor is de jaarver gadering met o.a. bestuursverkiezin gen. Voor Jaco Verloop moet een op volger gevonden worden. Bram Aamoudse en Bram Deij zijn wel herkiesbaar. De SGP is tegen de Eu ropese grondwet. Volgens Van der Staaij .wordt de macht naar Brussel gezogen en worden de christelijke wortels van Europa doorgeknipt.' Hij wijst er ook op, dat Nederlan ders gemiddeld het meest betalen aan Europa en er het minst voor te rug krijgen. „En de Europese lidsta ten hebben geen gemeenschappelijk buitenlandbeleid, maar willen toch een minister van buitenlandse zaken aanstellen. De Europese grondwet, waarmee een breuk wordt geslagen met de joods-christelijke waarden die Europa in belangrijke mate heb ben gevormd, is een toonbeeld van het optimistische vooruitgangsden ken en een vast vertrouwen in het menselijke kunnen. En dat is vol gens Gods Woord drijfzand en de geschiedenis bevestigt dat", aldus Van der Staaij. De studievereniging hoopt op ,een stevige discussie' vrij dagavond 20 mei in Tholen. Bij een motorsurveillance deelde de politie verschillende bekeurin gen uit bij de Vosscmccrscpoort en de Molcnvlietsedijk te Tholen en in de Raadhuisstraat, Molen straat, Hofstraat en Onder de Mo len in Oud-Vossemeer. Drie brom fietsers. en een automobilist werden betrapt toen zij reden in strijd met het aangegeven eenrich tingsverkeer. Drie automobilisten kregen een bekeuring wegens het rijden zonder autogordel en één bromfietser werd van de wegge haald omdat hij nog geen 16 jaar was. Ambulance. De stichting regionale ambulance voorziening Zeeland krijgt 19.981,60 euro subsidie van de provincie voor het project ken niscentrum ambulancezorg. VERVOEG VAN AB I En volgens raadslid Gabri Hoek is ABT noch aan het besturen, noch aan het oppositie voeren. „ABT is met herrieschoppen een tegenpartij aan het worden. De fractie stelt heel veel vragen, maar 9 van de 10 vragen zijn vragen naar de bekende weg en dat kost het gemeentelijk apparaat veel tijd. Bij de partij heerst een enorm wantrouwen, ze valt overal over. Ik moet ze alleen een compliment geven voor de wijze waarop ze steeds in de pers komen. Daar slagen ze prima in, terwijl opmerkingen die wij maken niet in de krant terug te vinden zijn." Hoek noemde een paar voorbeelden van de denkbeelden van ABT. „Over de aankoop van de Deehoeve maak ten ze opmerkingen, maar in de be sloten commissievergadering zaten ze erbij toen er informatie over gege ven werd. Alleen loopt ABT bij dat soort gelegenheden nogal eens weg. De VVD is in elk geval sterk voor aankoop van ruilgrond zoals van de Deehoeve, anders is straks alle grond voor projectontwikkelaars." Ook ten aanzien van de kritiek op de verkoop van de Sint-Annalandse Het Rode Kruis Tholen/Sint-Philips- land heeft donderdagavond de eind- oefening van dit seizoen gehouden bij timmerbedrijf Van Poortvliet in Sint-Maartensdijk. Alle vrijwilligers van opvang en verzorging en alle ehbo'ers waren in het Rode Kruisge- bouw aan het koffiedrinken, toen men de opdracht kreeg om met spoed uit te rukken omdat er bij het timmerbedrijf enkele ongelukken waren gebeurd. De in scène gezette situaties waren zeer gevarieerd: een slachtoffer dat verplaatst moest wor den over een obstakel, gewonden bij of in een verfput, mensen die van de trap gevallen waren of bekneld zaten tussen de spijlen. Achter in het be drijf lag er nog iemand die bewuste loos was. De vrijwilligers van O V moesten alle aanwezigen in het bedrijf registreren, wat een heel be langrijk onderdeel is bij de hulpver lening. Vijf groepen van 3 tot 4 Ro de Kruismensen deden mee aan de oefening. Om het extra spannend te maken, hadden de docenten/juryle den een wedstrijdelement inge- Met wijn en bloemen zwaaide voor zitter mevr. G. Boelhouwcrs-Stigter hem uit in Havenzicht te Sint-Anna- land. „De naam Van Gorsel is al veertig jaar onlosmakelijk verbon den aan de Thoolse VVD", vertelde de voorzitter. „Je hebt ontzettend veel functies bekleed en je was een echte liberaal, in hart en nieren. Li beralisme is een levenshouding en dat maakte je duidelijk als goede, vriendelijke voorzitter of in andere functies. Hartelijk dank voor je in zet en vriendschap en in de komen de verkiezingstijd willen we nog een beroep op jc doen", aldus Gré Boelhouwers. Van Gorsel noemde het frappant dat hij in 1968 direct na zijn lidmaat schap van de VVD als penning meester was begonnen en woens dagavond in diezelfde functie afscheid nam. In de tussenliggende jaren gebeurde er echter een hele boel. In 1974 werd Hans van Gorsel raadslid en vervolgens fractievoor zitter, waarmee hij in 1993 stopte. Na een tijdje landelijk actief te zijn geweest in de politiek werd de Vos semeerder bij de Thoolse VVD voorzitter en - toen zijn vrouw de derde raadskandidaat werd - pen ningmeester. Van Gorsel bracht nog in herinnering hoe de afdeling op bloeide toen Hans Wiegel als spre ker naar Tholen werd gehaald. „Ve len zijn toen lid geworden." De bijna 59-jarige landbouwer taxateur bekende met zijn afscheid als voorzitter best moeite te hebben gehad, maar nu wilde hij wel mee werken aan de vernieuwing van het bestuur. „Er moet doorstroming zijn. Ik heb nog gedacht: zou ik me weer verkiesbaar stellen, maar die vraag heb ik met nee beantwoord. Het valt namelijk altijd tegen als je er al zeven jaar uit bent. Op gepaste afstand wil ik nog wel bij de verkie zingen helpen", zei de Vossemeer der, die nog op de groslijst staat maar niet op een verkiesbare plaats wil. jachthaven aan de watersportvereni ging slaat ABT volgens Hoek de plank volledig mis. „Dat is geen vrije verkoop, want er is een eeuwigdu rend pachtcontract. ABT rukt alles uit zijn verband, blaast zaken op en be reikt in feite niets", aldus het VVD- raadslid. Het nieuwe bestuurslid Anton van Oost vond de opmerkingen van Hoek misplaatst. „Je moet ABT doodzwij gen, die partij geen aandacht geven", was het advies van de nieuwe pen ningmeester en daarvoor kreeg hij applaus van de leden. Els Frigge merkte op, dat de VVD zelf een hele actieve verkiezingscampagne nodig heeft. „We moeten een positieve re- clamecommisie vormen", zei Frank Hommel van de pr-commissie, die stands op de braderie in Oud-Vosse- meer, Sint-Maartensdijk, Sint-Anna- land en Tholen aankondigde en een politiek café op 3 oktober in Haven zicht. Vorig jaar leverde de braderie deelname 5 nieuwe leden op, maar uiteindelijk groeide het ledental in 2004 slechts van 52 naar 53. De VVD wil meer jongeren bij de partij betrekken omdat de gemiddelde leef tijd van de Thoolse liberalen nu 57 jaar is. bouwd. De winnende groep uit Sint- Philipsland o.l.v. Jacomien Glasber gen kreeg een eervolle vermelding. Veel bewondering oogstten de leden van Lotus, die als slachtoffers prima toneel speelden. De hulpverleners hadden er hun handen vol aan. Tevo ren hadden de organisatoren veel werk verzet om er een leerzame oe fening van te maken. Na de vakantie beginnen de herha- lingslessen, maar het Rode Kruis is bij verschillende zomcrcvenementen gewoon present. Voorzitter Bert Stolk lanceerde een idee om volgend seizoen een clubkampioenschap te houden. De vrijwilligers denken daar over na. Wie belangstelling heeft voor het Rode Kruiswerk, kan zich aanmelden via telefoon 06- 30796206 of de website www.rode- kruis.nl Burgemeester Reimerswaal. CDA- er A.J. Huisman (55) uit Delfzijl is per 1 mei benoemd lot burgemeester van Reimerswaal als opvolger van A. Verbree, de voormalige gemeentese cretaris van Sint-Philipsland. Huis man was tot vorig jaar wethouder en loco-burgemeester van Delfzijl en daarvoor opsporingsambtenaar bij het GAK en de politic. Huisman is ge- trouwd en protestant. Van Gorsel adviseerde de raadsle den en bestuurders naar de mensen te luisteren en een eigen geluid te laten horen. „Beter een partij met visie, dan een partij die met de waan van de dag meegaat", aldus de ver trekkende penningmeester, die wordt opgevolgd door Anton van Oost uit Tholen. De Tholenaar behoort samen met Rinus de Korte uit Tholen, die in middels vice-voorzitter is gewor den, tot de nieuwe leden van de af deling die de laatste tijd veel kritiek hebben geuit op het functioneren van de VVD. Mede door het aftre den van raadslid mevr. M.K. van Gorsel-de Oude en de felle discus sies daarover besloot het bestuur dat er geen pers meer welkom was op de ledenvergadering, maar woens dagavond was de lucht weer opge klaard. Niet alleen plaatselijk, ook landelijk is het volgens voorzitter mevr. Boelhouwers tijd om de gelederen te sluiten. „Want wie is nu de leider: Zalm of Van Aartsen. Sommige VVD-ers hebben ook moeite met de uitspraken van Tweede Kamerlid Hirsi Ali. Veelkleurigheid is een waardevolle eigenschap, maar er is ook behoefte aan houvast en tradi ties. Willen we een goed verkie zingsresultaat hebben, dan moeten we de liberale waarden terugkoppe len. Wat dat betreft is HansWiegel in het tv-programma Buitenhof waardig, tactvol en doordacht opge treden", zo deed ook mevr. Boel houwers verlangen naar terugkeer van die liberale kei. Zelf heeft ze met vice-voorzitter De Korte een cursus liberalisme ge volgd om ook in de gemeente Tho len het gedachtengoed van de VVD beter te kunnen uitdragen. Op 1 juni kunnen de inwoners naar de stembus voor de Europese De familie Moerland uit de Mean derlaan uit Tholen heeft een bun galow arrangement gewonnen voor vier personen van de Bolle tjes actie bij C1000 Jurgen Stroot. De familie won de prijs door het insturen van drie Bolletjes-streep jescodes en het bedenken van een slagzin. Woensdag overhandigde grondwet en de VVD is daar voor omdat het volgens mevr. Boelhou wers een verbetering is ten opzichte van de lappendeken van nu. Op 8 maart 2006 zijn de gemeenteraads verkiezingen en dat is veel dichter bij het bed. Voor sinterklaas moet de kandidatenlijst definitief vastgesteld zijn, evenals het programma. VVD-statenlid Hcnny Polderman informeerde de leden over haar werk in Middelburg, zoals de dis cussie over het nieuwe omgevings plan (vroeger streekplan geheten). Daarin komt de provincie met een visie op het ruimtelijk beleid. De VVD wil een flexibel beleid, zodat Zeeland niet in hokjes verdeeld moet worden. Volgens mevr. Pol derman moet niet meer bij elk dorp een bedrijventerrein komen. „De bedrijvigheid moet geconcentreerd worden en het gemeentebestuur moet goede argumenten hebben om daarvan af te wijken." Anton van Oost zag daar toch bezwaren aan kleven, want ondernemingen die willen verhuizen, krijgen hun pan den op oude bedrijfsterreinen dan niet meer verkocht." Volgens sta tenlid Polderman zijn er bijna geen lokale bedrijven meer. „Als de ge meente echter kan onderbouwen dat bijvoorbeeld Oud-Vossemeer meer ruimte nodig heeft voor bedrijven zoals in Poortvliet met Budelpack en Bouman-Potter, dan kan de pro vincie dat bekijken. Zo zoeken we voor de uiensector in Reimerswaal ook een oplossing." Van Oost wees op de teruggang in de schelpdierensector, waarbij 2000 banen uit Zeeland naar Ierland gaan. „De provincie doet niets en er valt nog meer werkgelegenheid in die sector weg." Statenlid Polder man zei dat Middelburg wel oog heeft voor de visserijproblematiek. Minister Veerman is ook bezig met Jurgen Stroot in zijn supermarkt aan de Postweg de cheque en een bos bloemen aan de blij verraste mevrouw Moerland. De familie Moerland kan kiezen uit twee be stemmingen, in Holten in Overijs sel of op de Veluwe in Gelderland. Bolletje en Cl000 organiseerden de wedstrijd. Consumenten maak- een compensatieregeling voor de kokkelsector in Yerseke. Wethouder F.J. Goossen hield een pleidooi voor Tholen als woonge- meente. „Tholen is mede door de relatief goedekope bouwgrond de sterkste groeier in Zeeland, dus de kernwaarde rust en ruimte valt goed." Van Oost trok dat in twijfel. Volgens hem telt vooral dat er bouwpercelen beschikbaar zijn. De uitgaande pendel stijgt en daar om is volgens Goossen de aanleg van het ontbrekende stuk van de rijksweg A4 tussen Bergen op Zoom en Dinteloord van wezenlijk belang voor Tholen. „Zeeland be taalt eraan mee. Deze verbinding brengt Rotterdam en Antwerpen dichterbij." De wethouder pleitte voor verbetering van het opleidings niveau van de inwoners omdat er boven middelbaar beroepsonderwijs een groot gat gaapt. „We moeten voor de opgroeiende generatie ook werkgelegenheid zien te krijgen. Tomatenkassen in een relatief verlo ren hoek bij Sint-Annaland kunnen 120 arbeidsplaatsen opleveren en dat is van wezenlijk belang." De wethouder was trots op het wa terproject Sint-Philipsland, maar volgens Van Oost investeert de ge meente veel te sterk in dergelijke waterprojecten. „Jc moet niet te hard vooruitlopen." Raadslid K.B.M. Saris, sinds een half jaar fractievoorzitter van de VVD, zei het werk onderschat te hebben. „Je bent er 2 tot 3 avonden per week mee bezig." Zijn conclu sie was, dat de politiek met veel woorden gepaard gaat. Het ontbreekt de gemeente Tholen aan geld om veel projecten aan te pakken. „Er komt wel iets meer ten een kans op een van de 500 Bolletjes momenten, in samenwer king met World of TUI reisbureau samengestelde arrangementen. Onder het mom van 'Win je favo riete Bolletje moment bij C1000 Jurgen Stroot, konden klanten meedingen naar vier verschillende arrangementen: een verwen ar- geld uit Den Haag, maar het wordt moeilijk om de kadernota 2006 rond te krijgen", zei wethouder Goossen. „De grootste uitdaging voor de ge meenteraad is: waar halen we het geld vandaan?", liet Karei Saris we ten. Hij noemde in dit verband de bouw van twee basisscholen in Sint- Annaland en de bibliotheek. Voor de lange termijn is de gemeente ge baat bij een hele goede bibliotheek in Tholen, aldus de fractievoorzitter. F. Hommel noemde één centrale bieb in Tholen terecht, maar hij vond het jammer dat de bibliobus sen verdwenen zijn. „Doordat een paar grotere kernen een uitleenpost houden, krijgen andere dorpen geen bibliobus en daardoor gaat de leef baarheid van de kleinere kernen toch achteruit." Hommel kreeg daarbij steun van mevr. Frigge en voorzitter Boelhouwers, die tevens de bibliotheekstichting leidt. „De bibliobus is een uitstekende voor ziening, maar de raad heeft anders beslist en wil in Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland uitleenposten handhaven. De VVD wil in iedere kern een bibliotheekvoorziening met in Tholen een centrale bieb en het Markiezaatcollege biedt daar voor een unieke gelegenheid", al dus mevr. Boelhouwers. M. Geluk hekelde het rookverbod in dorpshuizen zoals de Vossenkuil in zijn woonplaats Oud-Vossemeer. Volgens hem gaat dat ten koste van de gezelligheid. Daarentegen was hij blij met de aanpak van minister Donner ten aanzien van drugs. „Met angst en beven zie ik de situatie te gemoet als D66-minister Pechtold verdovende middelen wil gaan lega liseren. Zie dat te voorkomen", hield Geluk de VVD-bestuurders voor. Raadslid Saris zei persoonlijk echter voor legalisering van soft drugs te zijn, waarbij hij verwees naar het soortgelijke standpunt van CDA-burgemeester Leers van Maastricht. rangement, een sportief arrange ment, een bungalow arrangement en een boerderij arrangement. Bolletje en Cl000 waren verrast door de vele creatieve inzendingen. Mevrouw Moerland stuurde een maal de streepjescodes met een slagzin in en was een van de geluk kige prijswinnaars. De steigers worden nagenoeg tegen de getaxeerde waarde overgedragen en er is sprake van bestaande ver plichtingen aan de watersportver eniging, aldus het college van bur gemeester en wethouders. In de gemeenteraad stelde J.J.P.A. Bou logne (ABT) donderdag de kwestie aan de orde tijdens het vragenuur tje. Het college had het antwoord al klaarliggen. Het spetterde even tus sen Boulogne en J. van de Donker (D66). Burgemeester W. Nuis greep enkele malen in om geen discussies te laten ontstaan, maar betichtte Boulogne ook een keer van dema gogie. De fractievoorzitter van ABT greep het vragenuurtje aan om ophelde ring te krijgen over de voorgeno men verkoop van de jachthaven. Hij vertelde dat hij navraag had ge daan bij de Hiswa en 'markpartij en.' De uitkomsten daarvan baarde ABT zorgen, zo zei hij. Hij wilde weten hoe de vork in de steel zit. En waarom er geen andere partijen zijn uitgenodigd. Ook was hij be nieuwd wat er met de reeds uitge reikte subsidie gebeurt en wat de juridische gevolgen zijn van de dreiging van de Hiswa. Ook wilde hij weten of de verkoop in Brussel is gemeld. Boulogne zei dat hij voor de verga dering Van den Donker had gespro ken die boos op zijn opmerkingen had gereageerd. „Dat begrijp ik wel. Hij is bang dat dit voor de an dere watersportverenigingen gevol gen heeft (Van den Donker is voor zitter van de watersportvereniging de Kogge in Tholen -red.) „Maar we hebben het geld hard nodig om vooruit te kunnen boeren," zei Boulogne. Van den Donker zei he lemaal op de lijn van het college te zitten. „Elke cent van de gemeente is door de watersportvereniging in de haven gestoken. Het zou hetzelf de zijn als je de velden van de voet balverenigingen verkoopt aan een projectontwikkelaar om er huizen op te bouwen. Ik vind dit schanda lig. Dit is rioolpolitiek." Burgemeester W. Nuis kapte de dis cussie af. Wethouder K.A. Heijboer zei dat de opmerkingen van de His wa nader bekeken zullen worden maar dat die 'vooralsnog geen ge volgen' hebben van de voorgeno men verkoop. Ook wees hij erop dat de gemeente een exploitatieo vereenkomst voor onbepaalde tijd is aangegaan met de club van wa tersporters. „Er zitten voor beiden verplichtingen aan." Verder zei hij De uitvoering bij Uit op Tholen kreeg nog een staartje na de commo tie die was ontstaan. Bij de ingeko men stukken stonden brieven van OOK met bezwaren tegen de culture le voorstelling en van voorzitter N.M.P. Peterse van de raad van ker ken in Oostburg die het opneemt voor de voorstelling. J. van den Donker (D66) vindt de kwestie dermate belangrijk dat hij er in de commissie samenleving over van gedachten wil wisselen. Hij kreeg daar echter geen duidelijk ant woord op. J.J.P.A. Boulogne (ABT) legde een verklaring af. Hij zei de reactie van OOK onbegrijpelijk te vinden. „We lezen in de brief alleen een litanie van aantijgingen zonder dat deze ordente lijk zijn onderzocht, laat staan dat de tekst van de aankondiging van de voorstelling zorgvuldig was gele zen." Boulogne verzocht het college brie ven aan de raad met klachten die niet worden onderbouwd, niet meer op de lijst van ingekomen post te plaatsen. En zo lang OOK haar houding niet wenst aan te passen, zouden b. en w. het overleg met OOK maar op een laag pitje moeten zetten. ABT complimenteerde daarentegen Kerbosch met zijn 'integere mono loog'. Ook de stichting Uit op Tholen kreeg een pluim. De bestuurders van Uit op Tholen hebben volgens ABT karakter. „Ze hebben zelfbeheersing en moed getoond." De SGP stond lijnrecht tegenover ABT. Fractievoorzitter M.J.Klippel verklaarde dat de SGP achter de brief van OOK staat en niet achter de voorstelling van Kerbosch. „We ho pen dat de stichting Uit op Tholen zich voortaan wil onthouden van der gelijke voorstellingen." (Voorzitter Eef de Jonge en secretaris A. Slager van Uit op Tholen zaten op de tribu ne). P. van Bclzcn (CU) nam een genuan ceerd standpunt in. Hij zei dat hij zich kon voorstellen dat een bepaald volksdeel zich gekwetst voelde. dat de subsidie verkregen via het internationale Maya-project bij de verkoop niet wordt overgedragen. En volgens Heijboer hoeft de Euro pese commissie er niet van op de hoogte te worden gebracht. Boulogne vond dat het college eer der duidelijk had moeten maken hoe de vork in de steel zat. „Dan was deze commotie niet ontstaan. We zitten met tegenstrijdigheden. We hebben brieven ontvangen van marktpartijen en daarin reageren b. en w. heel anders. Verstuurd door de afdeling op 23 maart. Wij heb ben die brief nooit gekregen. We vinden de gang van zaken niet nor maal. Zo krijg je ook ruis in de be richtgeving. Wij willen graag ant woord voor 20 mei." Boulogne zei niet te begrijpen dat de haven voor 930.000 euro ver kocht wordt terwijl het college voor 1.9 miljoen boerderij Deehoeve in Tholen 'met de ogen dicht' aan koopt. Contracten kunnen volgens Boulogne opengebroken worden. Nuis onderbrak Boulogne: „Nu moet u stoppen want nu gaat u de magogie bedrijven. Waar sprake is van overeenkomsten kun je niet met andere partijen rond de tafel gaan zitten." Heijboer probeerde de zaak te nu anceren door aan te geven dat er ei gendommen zijn van de watersport vereniging en van de gemeente. En dat het louter bij de overdracht om het gemeentelijk deel gaat. „Zoveel andere dingen zijn al eigendom van de watersportvereniging." Boulogne had uit de brief van de afdeling begrepen dat het college had geschreven dat ze niet tot ver koop over wilde gaan aan anderen dan de watersportvereniging. Nuis bevestigde dat en wees op de over eenkomst met de vereniging. P. van Belzen (CU) vond echter ook dat het anders over komt als de wethouder laat weten dat 'er niets meer uit te halen' was. De voorzit ter van de watersportvereniging noemde de voorwaarden zeer gun stig en zei dat de haven veel hoger getaxeerd is. Dan is dat toch een discrepantie?" Maar volgens He ijboer betrof het een taxatie van de gemeente samen met de watersport vereniging. Boulogne hamerde erop dat er voor 20 mei antwoorden moeten komen op zijn vragen. „De raad moet een kans krijgen." „Maar het gaat ons te ver om de voorstelling als kwetsend of godslas terlijk aan te duiden." Het had Van Belzen wel gestoord dat de voorstel ling via de gemeentelijke informa tierubriek bekend was gemaakt. Ook K.B.M. Saris (VVD) gaf een verklaring. Hij vond dat mensen zich eerst op de hoogte moeten stellen vooraleer men er een oordeel velt over het stuk. „Ik ben persoonlijk naar de uitvoering geweest. Zonder vooroordeel. De timing op 19 maart was perfect. Ook de inhoud en de to tale organisatie verdienen alle com plimenten." Volgens Saris zijn wethouder M.A.E. Velthuis en burgemeester W. Nuis in direct in diskrediet gebracht, maar hoeven ze zich dat niet persoonlijk aan te trekken. Van het college reageerde niemand op de verklaringen van de diverse fracties. M.A.H. den Haan (PvdA) zei dat er 'wel belangrijker zaken zijn te bespreken.' D66 is ontevreden over de gang van zaken tijdens de raadsvergadering en heeft daarom schriftelijke vragen aan b. en w. gesteld. „Er bleek donder dagavond geen discussie mogelijk en mij werd ook niet de mogelijkheid geboden om vragen te stellen. Ik mocht slechts een verklaring afleg gen. Daarom wil D66 met schriftelij ke vragen helderheid krijgen over de lijn die hierin is of dient te worden aangehouden, zodat het beleid kan worden getoetst", aldus J. van den Donker. Hij wil nu weten op welke wijze het college heeft gereageerd op de brief van OOK en het onderhoud dat daar over heeft plaatsgevonden. „Hebben b. en w. actie ondernomen naar of contact gehad met de stichting Uit op Tholen naar aanleiding van deze brief en dit onderhoud en zo ja, wat was de strekking hiervan. Op welke wijze is het college van mening dat met verzoeken van deze strekking in ons staatsbestel in het algemeen dient te worden omgegaan", aldus de schriftelijke vragen van D66. Wil jij ook in 8 weken je rijbewijs halen? Verkeersschool Mattemburgh is een kwaliteitsrijschool met het vijf-sterren-certificaat! Al vanaf 995,- heb je een rijopleiding in Mattemburgh stappen... Lesblokken van 120 min. Niet alleen lessen in BoZ maar ook in Rotterdam! Alle voorkomende verkeerssituaties incl rotondes, parkeergarages, slipcursus enz... Van Dedemstraat 182 - 4611 BE Bergen op Zoom Pak je telefoon en bel 0164-23 74 D4 Advertentie I.M. Jurgen Stroot van CI000 overhandigt de reischeque aan mevrouw M. Moerland uit Tholen. Advertentie l.M.) Het college van burgemeester en wethouders moet niet te vaak rond de tafel gaan zitten met het overleg overheid en kerken (OOK) zo lang ze haar houding ten aanzien van het toneelstuk van Michiel Kerbosch, Je sus my boy, niet aanpast. Dat stelde ABT donderdagavond in de ge meenteraad. De SGP onderschrijft de opstelling van OOK echter ten volle. De ChristenUnie was genuanceerder. Hans van Gorsel (staande rechts) tijdens zijn dankwoord bij zijn afscheid als penningmeester van de WD met in het midden voorzitter Gré Boelhouwers en links secretaris Piet Stouten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5