Combinatie VVD met PvdA en ABT SGP peilt fractie over functioneren Kleding VZOS Sint-Annaland in gebruik bij koor in Roemenië 'Vroeger was het merakels gezellig, maar wel een erg armoedige tijd' CU en D66 zijn bang voor meer bureaucratie ORANJEWEEK 2005 Oerlemans P_ OerlemansC-/ Nieuwe leden jongerenraad Jeugd spuit legaal graffiti Instromers in het onderwijs Echtpaar Lindhout-Minheere uit Vossemeer zestig jaar samen Donderdag 28 april 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Toets rechtmatigheid inkomsten en uitgaven De raadsfracties gaan akkoord met het controleprotocol en de voorgestelde maatregelen die verband houden met de rechtmatigheidstoets van de gemeenterekening 2004. In de commissie bestuurszaken was er lof voor de geko zen aanpak, waardoor Tholen zijn nek uitsteekt. De CU bekritiseerde de door het ministerie verplichte rechtma tigheidstoets omdat dit zou getuigen van weinig inzicht in de praktijk. Samen met D66 vreest de fractie voor méér bureaucratie en minder 'humaan' behandelen van instellingen en verenigingen. Dubbelslag Kritisch De burgemeester kwam feliciteren, maar verder vierden Willem en Cor Lindhout-Minheere uit Oud-Vossemeer hun zestigjarig huwelijk dinsdag in huiselijke kring. Het paar - 87 en 83 jaar oud - was lang kwiek, maar tobt het laatste jaar nogal met de gezondheid. Dankbaar kijken ze terug. „Vroeger was het merakels gezellig, maar een ont zettend armoedige tijd", zegt Lindhout. Drie werkplekkken Uitstapjes 19 caramboles V.d. Maas beste visser Liberalen willen een lijstverbinding De rechtmatigheidstoets heeft alles te maken met het juist volgen van procedures. Nationale en interna tionale wetgeving, maar ook eigen gemeentelijke regels. Met name die laatste worden niet altijd juist ge hanteerd. zo is gebleken uit een in terne controle. En daarmee zijn be paalde inkomsten en uitgaven in feite niet rechtmatig. Door een con troleprotocol op te stellen én een interne controle uit te voeren, koos Tholen ervoor om over de' rekening 2004 een oordeel van de accountant te vragen met betrekking tot de rechtmatigheid. Daarmee steekt de gemeente zijn nek uit, want het is goed mogelijk dat er een afkeuren de verklaring komt. Maar door de oorzaken boven tafel te krijgen, kan actie ondernomen worden om de onrechtmatigheden op te heffen. De doelbewuste keuze daarvoor, kreeg waardering van de gemeenteraad. „Het maakt de zaak helder en dui delijk en dus kun je je verantwoor den", zei K.B.M. Saris (VVD). Ten aanzien van de aanvragen om sub sidie maakten CU en D66 zich on gerust dat de regelgeving dwingt tot 'zaken die we niet willen', tot minder soepelheid van de kant van de gemeente. „En verenigingen werken uiteindelijk met vrijwilli gers", aldus J. van den Donker (D66). CU'er P. van Belzen zei dat voorkomen moet worden dat er nieuwe regels bovenop de bestaan de komen. Niemand bleek méér re gels te willen. Maar CDA'er J.P. Bout wilde ervoor waken, door soe pelheid gaten te schieten in het ei gen beleid. En ook de SGP wil on rechtmatigheden geen kans geven, zei H. Geluk. Namens de PvdA sprak mevrouw E.M. van der Wal- Vermeulen haar zorg uit over hel feit dat niet budgethouders, maar andere ambtenaren zaken parafe ren, wat niet strookt met het man daatbesluit. Ze was blij dat b. en w. daarop beter gaan toezien. Wethouder K.A. Heijboer proefde duidelijk dat niemand ten aanzien van subsidiëring verenigingen in de kou wil laten staan als hun aan vraag niet strookt met de regels. Hij gaf aan dat het praktisch werken zal leiden tot het aanpassen van veror deningen. Daarmee worden on rechtmatige situaties dan opgehe ven. De wethouder benadrukte dat het gemeentebestuur staat voor transparantie. En ten aanzien van de soepelheid bij subsidie-aanvra gen, wees hij op de hardheidsclau sule die b. en w. de mogelijkheid biedt om van regels af te wijken. Het college van burgemeester en wethouders stellen een plek beschik baar om legaal graffiti te spuiten. B. en w. komen daarmee tegemoet aan de wens van drie jongeren die via de jongerenraad Tholen (JOTH) om een grafitti-plek vroegen. Het verzoek is door het college besproken. Besloten is om bij een nieuw project voor jon geren zoals de skatebaan in Scherpe- nisse, de jongeren uit te nodigen hun creaties met de spuitbus aan te bren gen op een van de muren of objec ten. De jongerenraad is gevraagd of ze bij de opening betrokken wil worden. De jongerenraad Tholen krijgt drie nieuwe leden. Op de volgende ver gadering op donderdag 6 juni in de Stove in Stavenisse worden ze geïn stalleerd. De nieuwe gezichten zijn Semantha Pctic uit Oud-Vossemeer, Leon de Rijke uit Stavenisse en Hjalmar van der Mark uit Poort vliet. Het totaal aantal leden van de jongerenraad komt dan op twaalf. Frans Boogaard uit Sint-Annaland heeft te kennen gegeven aan het eind van het jaar te stoppen vanwe ge zijn studie. Hij juichte het toe dat zowel Arie de Viet als zijn directe concurrent André van der Vlerk niet alleen het verhaal zelf schreven maar ook met een foto illustreerden. „Door colle ga's wordt er over gemopperd, vooral de fotografen. Gewoon blij ven doen. Schrijven en fotograferen is een mooi vertoon van meervoudi ge talenten en dat is sowieso al een trend aan het worden", aldus de ju ryvoorzitter. Arie de Viet won in 2003 de Prijs voor de Nieuwsbladfotografie en opvallend genoeg kreeg André van der Vlerk die vorig jaar. De Viet haalde echter een dubbelslag binnen door nu ook de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek te verover en. In 1991 kregen Wim Heijboer, Kees de Koning en Arie de Viet die gezamenlijk voor een serie artikelen over het bezoek van de Zuid-Afri kaanse presidentsvrouw mevr. De Klerk-Willemse aan Tholen, waar haar voorouders in de Dalem- sestraat hadden gewoond. De afgelopen jaren waren er nog di verse eervolle vermeldingen. Vorig jaar voor de Eendrachtbode-redactie met de bijlage over de 50-jarige herdenking van de Ramp. In 1996 kreeg De Viet een eervolle vermel ding voor een serie over de visserij op Tholen, in 1999 voor degelijk journalistiek onderzoek naar de Sapman en in 2002 werd zijn repor tage over de blokkade bij de dyna mische drempels op de Paasdijkweg in Poortvliet met een .eervolle ver melding' gewaardeerd. Een hele reeks met prijzen dus voor de 52-ja- rige journalist uit Sint-Maartens dijk, die al achttien jaar aan de Een- drachtbode verbonden is. De hoofdprijs in Steenwijk bestond uit een beeld van een persoon met een groot oog en een groot oor, symbo liserend dat een journalist goed moet kijken en goed moet luisteren. Daarnaast was er nog een oorkonde en een boeket bloemen. Geen geld prijs dus, maar een competitie om de eer in de Nederlandse nieuws bladjournalistiek. De NNP, de branchevereniging van 70 zelfstandige, lokale uitgevers, werd in 1945 opgericht met papier distributie als één van de eerste ta ken in die beginperiode na de Twee de Wereldoorlog. Eendrachtbode-uitgever G. He ijboer uit Sint-Annaland behoorde tot de oprichters met de huidige ere voorzitter van de NNP, J.H. Boom uit Meppel, die donderdag de jubi leumviering in Steenwijk bijwoon de. Cabaretier Seth Gaaikema luis terde het nieuwsbladfeest ook op en leerlingen van de afdeling mode- techniek van het Friesland College uit Leeuwarden gaven een mode show waarbij de creaties bestonden uit een aantal van de aangesloten kranten, waaronder de Eendracht- bode. VERVOLG VAN CASTRIA Kloet beseft dat het vreemd over komt om niet alleen in het eigen verzorgingsgebied te investeren. „Het is een goede belegging als je het geld niet lokaal kan gebruiken, maar ik snap dat mensen dat niet begrijpen." Ook het feit dat Castria eerst niet geneigd was - om finan ciële redenen - om dc ouderen van de servicefiat van Ten Anker in Tholen tijdelijke huisvesting te ge ven, komt in dit licht vreemd over. „Logisch," zegt Kloet, maar van het geld voor noodhuisvesting komt geen cent terug, uit het project in Rotterdam wel. Het is niet te verge lijken." Volgens Kloet is de raad van commissarissen van Castria op de hoogte van het plan. In Zierikzee zijn de handtekeningen voor het project al gezet, maar volgens voor zitter P.W.J, van Veggel van de raad van commissarissen is er nog geen definitief besluit over genomen. „Het moet nog besproken worden en het commanditaire vennootschap moet nog aangegaan worden." Vol gens Koet is de raad van toezicht wel akkoord. Volgens Van Veggel is het wel mo gelijk om geld buiten het eigen ver zorgingsgebied te besteden zoals nu wordt voorgesteld met de investe ring in Rotterdam. „Als het maar voor volkshuisvesting wordt ge bruikt." Minister Dekker liet zich onlangs kritisch uit over het reilen en zeilen van woningcorporaties. Volgens haar bouwen ze te weinig huurwo ningen en is een aantal teveel bezig met andere zaken die niet direct met volkshuisvesting te maken hebben. Castria Wonen is ook door de mi nister aangeschreven om tekst en uitleg te geven over bijvoorbeeld het overnemen van de gebouwen van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. Van Veggel is bekend met de kri tiek. „Maar niet iedereen is het met de minister eens. Ook over dit pro ject zal gestoeid moeten worden. Als het maar voor volkshuisvesting bedoeld is, dan kan het. We staan er niet afwijzend tegenover, maar dis cussie heeft nog niet plaatsgevon den." Van Veggel verwijst naar di recteur Kloet die verantwoordelijk is voor het beleid van de stichting. „Wij houden alleen toezicht op het beleid, de statuten en het eigen be leidsplan." De vier corporaties verlenen een bijdrage aan het project in de vorm van een lening waar een 'normaal rendement' van wordt gebracht. Van Veggel: „Het gaat ons niet zozeer om dat rendement, maar over gel den die we in volkshuisvesting stoppen. Liever doen we dat in het eigen gebied, maar als het noodza kelijk is ook daarbuiten." Willem Lindhout leerde zijn vrouw Cor kennen bij haar broer aan de Duivekeetseweg. „Ik ging daar koper poetsen", vertelt ze. „En ik kwam kijken of het goed blonk", reageert haar man met een kwinkslag. Ze wa ren 22 en 18 toen ze verkering kre gen. Lindhout was de oudste in een gezin met zes kinderen. „Vanaf mijn vierde woonde ik bij mijn opa aan Onder dc Molen. Want ons gezin was te groot voor het huisje waarin we woonden. Natuurlijk kwam ik wel bij mijn ouders, maar ik ben bij opa ge bleven tot ik trouwde." Vanaf de schoolbanken ging Lindhout aan het werk bij boer Willem van Engelen in de Hollaerepolder. waar zijn vader knecht was. Lindhouts vrouw was de jongste thuis. Zij kwam op haar veer tiende in betrekking bij smid Jan Ge- lok. „Toen ik zestien was, stierf mijn moeder. En omdat mijn zuster het niet aankon, haalde mijn vader me naar huis om het huishouden te doen voor zeven mensen", vertelt ze. „Dus je begrijpt dat ik aan mijn jeugd niet zoveel heb gehad." Hard werken om de kost te verdienen was in de jaren dertig het credo. Als er bij Van Engelen geen werk meer was, ging Lindhout uien optrekken voor Langcjan. En 's winters werkte hij in de aardappelen bij gebroeders Quist. Maar ook vlastrekken in de Wieringermeer deed hij, samen met een aantal dorpsgenoten. „Met een bus naar Hippolytushoef, en een luxe wagen met een kar waarop onze fiet sen waren geladen. Een aantal weken waren we dan van huis." Toen de Duitsers begin 1944 Tholen onder water zetten, vond de familie Lind hout onderdak in De Heen. Het gezin Minheere kwam in Klundert terecht. In het weekend zochten Willem en Cor elkaar per fiets op. „Toen in het najaar de bevrijders kwamen, zat ik door de gevechten zes weken vast in Klundert", vertelt Lindhout. die in Brabant ook nog palen heeft moeten zetten voor de Duitse Wehrmacht. In De Heen raakte hij bevriend met de koster. „Die hielp ik op zondagmor gen met het luiden van de kerkklok ken." Eenmaal terug in Oud-Vossemeer, stapten Willem Lindhout en Cor Minheere op 26 april 1945 in het hu welijksbootje. „We hadden helemaal niets. Onze trouwkleren leenden wc nog", vertelt ze. Ze woonden een half jaar lang in bij de opa van Lind hout en betrokken daarna een huisje aan de Molenweg. „Het huishouden van mijn vader bleef ik doen. Ik had drie werkplekken in de week, waar ik een gulden per uur verdiende. Ook heb ik elf jaar lang met veel plezier appels geplukt bij Friderichs", aldus mevrouw Lindhout. Tot haar zestig ste bleef ze werken, maar toen vond ze het welletjes. Voor verenigingen had ze door al dat werken geen tijd. Haar man was een fervent voetballer, een sport die hij tot zijn veertigste be oefende. Ook vloog hij een aantal ja ren met duiven. „Het was een gezelli ge tijd, maar ontzettend armoedig. Voor de jaarlijkse kermis moest je te voren sparen. Een rondje dansen kostte twee of drie cent." Na veertig jaar werken bij Van Enge len, ging Lindhout aan de slag in de Rotterdamse havens. Maar dat werk beviel hem niet zo. „Als je bij die grote schepen van een touwladder af moest, dat viel niet mee." Na twee jaar werd de Vossemeerder grond werker bij Van Eijk uit Gouda, die kabels en leidingen legde in Rotter dam en omgeving. Met een busje pendelde Lindhout dagelijks met dorpsgenoten van en naar de Maas stad. Tien jaar deed hij dat werk, toen was hij 65 en ging met pensioen. „Vervroegd stoppen kon niet. omdat je minimaal tien jaar dit werk moest hebben gedaan. Maar op den duur was ik van de ouderen nog alleen over. Ik werkte samen met een groep jongeren uit Gelderland op de Maas vlakte. Reuzelui waren dat." Na zijn pensionering stopte Lindhout acuut met werken. „Er waren er in het dorp die gingen 's avonds bieten wieden en dergelijke, maar daar begon ik niet meer aan." Inmiddels woonde het paar niet meer in de Molenweg, maar had een nieu we woning betrokken in de Weel- hoekstraaL „Onze buren, de familie Klippel, vertelden dat ze naar de Weelhoekstraat gingen verhuizen waar toen nieuwe huizen werden ge zet. Daar voelde ik ook wel voor en we lieten ons inschrijven. In dc Weelhoekstraat kwamen we wéér naast onze oude buren te wonen", vertelt mevrouw Lindhout. Ze wo nen nu ruim 28 jaar in de knusse wo ning en altijd naar hun zin. Schuin tegenover staan prunusbomen fraai roze te bloeien. Toen ze nog werkten, gingen ze nooit met vakantie. „Wel gingen we mee met de reisjes van de vakbond. En toen we 35 jaar getrouwd waren, zijn we met de kinderen naar een huisje op de Veluwe geweest." Ook op de uitstapjes van de bejaarden- bond - de Anbo - waren ze altijd van de partij. En vanaf het begin doen ze mee met de koersbalclub. „Maar dal kunnen we niet meer, ik heb het kort geleden opgezegd", vertelt mevrouw Lindhout. Haar man zat tot twee jaar geleden veel op de fiets en spitte tuintjes. „Het kon niet op, maar nu gaat dat niet meer", zegt Lindhout. Het echtpaar heeft één zoon. een kleindochter en twee achterkleinkin deren. die allemaal in Oud-Vosse meer wonen. VERVOLG VAN PAGINA 2 In de clubcompetitie van biljartver eniging 't Centrum scoorde J. van Dijke een serie van negentien car amboles. Ook S. de Wit verkeerde in goede vorm. Hij had slechts elf beurten nodig om zijn partij te win nen van C. Goudzwaard en behaal de een gemiddelde van bijna 3. Het hoogste gemiddelde was voor C. Nagelkerke met 4,16. Uitslagen: M. Hage-L. Bijl 10- 9,51; G. de Jonge-L. Bijl 4,67-10; R. Poot-A. Burgers 10-9,32; L. Bijl-R. Elings 10-7.56; S. de Wit-C. Goudzwaard 10-4,40; M. Uijl-C. Goudzwaard 3,57-10; R. Elenbaas- R. Poot 10-10; M. Uijl-C. Nagel kerke 8,93-10; A. Schot-R. Elings 10-10: M. Hage-J. van Dijke 10- 9,11. Sint-Philipsland De leden van hengelsportvereniging De Makreel vingen zaterdag 10,33 meter vis. Uitslag senioren: 1Sjaak v.d. Maas 101 centimeter; 2. Gert- Jan Glasbergen 88 cm; 3. Ko Pol derman en Marcel v.d. Maas 83 cm; 5. Tonny Moerland 75 centimeter. Uitslag junioren: 1. Arjan van Moort 75 cm; 2. Patrick van Sas 60 cm; 3. Jorian van Duuren 38 cm; 4. Dennis Moerland 36 centimeter. KOOPZONDAG 5 MEI ZATERDAG 7 MEI VERRASSINGSDAG Op zaterdag 7 mei krijgen alle moeders bij hun aankopen een presentje i.v.m. moederdag op zondag 8 mei. Ook op Koninginnedag geopend De VVD wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2006 eventueel een lijstverbinding met een niet-confessionele partij aangaan. Dit kan van belang zijn om een restzetel in de wacht te slepen. De Thoolse liberalen hadden in hun gouden jaren drie zetels in de gemeenteraad: twee raadsleden en een wethouder. Dat is momenteel nog steeds zo, maar door de dualiscring tellen de wethouders niet meer mee bij de raadszetels. Mede door de opkomst van Algemeen Belang Tholen is de invloed van de VVD teruggebracht tot 2 van de 19 raadszetels. De libe ralen willen bij de volgende verkie zingen de confessionele meerder heid van. SGP, CDA en CU (totaal 10 van de 19 raadsleden) doorbre ken en juist een niet-confessionele meerderheid van 10 tegen 9 zien te bereiken. Daarvoor komen dan naast de VVD ook de PvdA en ABT in aanmerking, als die twee partijen ook vooreen lijstverbinding voelen. Zullen er bij de PvdA heel weinig kiezers zijn die overstappen naar de VVD - evenmin als andersom - ABT heeft wel duidelijk geput uit de VVD-vijver. Over en weer zijn dat grote concurrenten. D66 valt af omdat die partij hoogst waarschijnlijk niet meer aan de raadsverkiezingen in 2006 meedoet. Het bestuur van de Thoolse VVD wil een machtiging van de ledenver gadering om zo'n lijstverbinding aan te gaan. Wat de eigen kandida tenlijst betreft, wil het VVD-bestuur dat de leden de lijsttrekker niet rechtstreeks kiezen. Er komt een kandidaatstellingsvergadering waar na de leden over de definitieve kan didatenlijst beslissen. Een selectie commissie, bestaande uit voorzitter Gré Boelhouwers, vice-voorzitter Rinus de Korte en secretaris Piet Stouten, beoordeelt raadskandidaten op basis van kennis, karakter, vaar digheden, representativiteit en des kundigheid. Op dc voorlopige groslijst staan in alfabetische volgorde: G. Boethou- wers-Stigter uit Tholen, S. Bout- Sakko uit Tholen, C.L. van Dalen- Doeleman uit Scherpenisse, E. Frigge-Hogesteeger uit Oud-Vosse meer, F.J. Goossen uit Anna Jacoba- polder, J.L. van Gorsel uit Oud-Vos semeer, G.J. Hoek uit Sint- Maartensdijk. F.J.A. Hommel uit Oud-Vossemeer. M.W. de Korte uit Tholen. B. de Man uit Sint-Anna land, J.M. Muller uit Scherpenisse, H.A. Polderman-Martin uit Tholen, K.B.M. Saris uit Poortvliet en P.K.M. Stouten uit Stavenisse. Ten opzichte van 2002, toen er 20 kan didaten waren, een heel wat kleine re lijst met 14 mensen. Verdwenen zijn R. Ravensteijn, H. Notcboom, A.A. van Westen, J.P. Moerland. W.A. Boogaard, C.J. Breure, A.M. de Kaper, G.L.D. Gaakeer. A.F. van Nieuwenhuijzen-Nelemans en H. van de Zande. Nieuwe kandidaten zijn Sarien Bout-Sakko, Hans van Gorsel, Frank Hommel en Rinus de Korte. Daarmee lijkt Van Gorsel in als herintreder in dc gemeenteraad van Tholen. Dc VVD was in 2002 de vijfde partij met 1351 stemmen en vergaarde 2 zetels. Evenveel als het CDA met 1487 stemmen, ABT met 1486 stemmen en de CU met 1263 stemmen. De SGP was de grootste met 3274 stemmen voor de PvdA met 2364 stemmen. D66 haal de met 554 stemmen nog 1 zetel. De Thoolse liberalen hielden gister avond hun ledenvergadering, waarbij Hans van Gorsel aftrad als penning meester. Hij was eerder fractievoor zitter, afdelingsvoorzitter en tot gis teravond penningmeester. De Vossemeerder maakte jarenlang deel uit van de raadsfractie. Toen hij zich uit de frontlinie terugtrok, kon hij zich als afdelingsvoorzitter nog verdienstelijk maken binnen de par tij. Toen echter zijn vrouw, mevr. M.K. van Gorsel-de Oude. als derde op de kandidatenlijst kwam en uitein delijk ook tussentijds raadslid werd, trok Hans van Gorsel zich als voor zitter terug en zocht hij als penning meester meer de luwte op. Ook daar komt nu een einde aan. Anton van Oost uit Tholen gaat voortaan de fi nanciën van de VVD beheren. Secre taris Piet Stouten uit Stavenisse was periodiek aftredend en herkiesbaar. Het bestuur van de gemeentelijke kiesvereniging van de SGP voert ge sprekken met de zes raadsleden en wethouder K.A. Heijhoer over hun functioneren. Dit met het oog op hernieuwde kandidaatstelling bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2006. De ledenvergadering besloot vrijdagavond in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Ge meente te Sint-Annaland tot die wijziging van het kandidaatstellingsre glement. Voorzitter J.W. Duvekot beschouwt de gesprekken als een soort evalu atie van de fractie. Als schooldirec teur heeft hij zelf ook met functione ringsgesprekken te maken, zodat hij een beoordeling van de raadsleden en de wethouder juist acht. „Hoe functioneert men? Kan men het poli tieke handwerk wel behappen? Bo vendien is het een stuk meeleven." In het bestuur zitten drie leden (M. van Dijke, H. Ottema en H.J.W. Quist) die deel uitmaken van de schaduwfractie, zodat ze de raadsle den van nabij meemaken bij hun voorbereiding van de raads- en com missievergaderingen. Alle zittende raadsleden en de wet houder willen doorgaan in 2006. De acht plaatselijke kiesverenigingen van de SGP zullen in september na men indienen en aan de hand daar van wordt een groslijst opgesteld. Een vertrouwensvergadering en uit eindelijk de ledenvergadering van de gemeentelijke kiesvereniging stelt de kandidatenlijst dan definitief vast. M. Geluk uit Tholen stgpte vrijdag avond als bestuurslid. Hij werd op gevolgd door P.A. Kraaijeveld uit Tholen. De periodiek aftredende be stuursleden J.W. Duvekot uit Scher penisse, H. Ottema uit Oud-Vosse- meer en H.J.W. Quist uit Poortvliet werden met overgrote meerderheid herkozen. Ds. De Boer, Christelijk Gereformeerd predikant te Tholen, sloot de rustig verlopen SGP-leden- vergadering vrijdagavond af. Wethouder Velthuis voert overleg met het onderwijsveld om werkloze leraren aan het werk te krijgen. SGP- raadslid M.J. Klippel pleitte in de commissie samenleving voor het be houd van de zogenaamde ID-banen (instroom en doorstroom). De wet houder zag daar ook het nut van in, want de ID-ers krijgen begeleiding voor het bewerkstelligen van een vaste baan. De betrokkenen kunnen op deze manier hun achterstand op de arbeidsmarkt wegwerken. Vel thuis hoopte de volgende commis sievergadering meer informatie over de ID-banen te kunnen geven. Advertentie I.M. De kleding van de dames van gemengd koor VZOS uit Sint-Annaland is in gebruik genomen door een gemengd koor in het midden van Roemenië. Via een neef van koorlid Coby Heijboer uit Sint-Annaland, Ad Vlot uit Zwolle, ontstond er een contact met een Roemeense dominee, die het Kronstadter Ungarische Chor met de blauwe jurken van het Sint-Annalandse koor wilde verrassen. De zangeressen bleken er zeer gelukkig mee. „Nimmer tevoren kregen we zo'n gulle gift. We zijn hier erg gelukkig mee", zo lieten ze in het Duits weten: ,Wir bedanken uns sehrfur die schone Kleider.Bij optredens in kerken en andere zalen wordt de blauwe koorkleding steeds gedragen. Een bedankje voor VZOS ging naast een Paasgroet vergezeld van de beste wensen voor een goede gezondheid en mooie zanguitvoeringen. Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen 0167 - 563 430 Openingstijden winkel: Maandag 13.00 - 17.30 uur; Vrijdag 9.00 - 20.30 uur; Dinsdag t/m donderdag 9.00 -17.30 uur; Zaterdag 9.00 -17.00 uur KORTING PLUKKEN Van zaterdag 30 april t/m zaterdag 7 mei staan onze kassa's in bloei. Bij het afrekenen mag u zelf een kortingstulp plukken. Maak kans op 20% - 30% of 40% korting! (m.u.v. standaardartikelen niet geldig in combinatie met andere acties). Het echtpaar Lindhout-Minheere deelt zestig jaar lief en leed. Op donderdag 5 mei is het Xvan 12.00 tot 17.00 uur, weer koopzondag en krijgt iedereen een oranjecocktail geserveerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9