Eerste wedstrijd met oefenrook voor twee Thoolse blusgroepen Plaatselijk nieuws A 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 april 2005 Parkeerprobleem kerk Modeshow moederdag Proza en kunst scholieren Hemelvaartsdagfietstocht Van Vossen wint Mac-rit Klaverjassen Bromfietser breekt been Lentemarkt geslaagd Adopteer een geit Speelterreintje verdwenen Auto en graafmachine gestolen Touwtrekkers gezocht Certificaat BusmariTeam Open dag atelier Koffie bij kinderspelen Puzzel rit met auto Dames naar wijnmakerij Markt Woord en Daad Man bijt hond vGeslacht in eigen Operazang boeit Auto's botsen Auto vernield Auto glijdt in sloot EHBO-diploma's jeugd Vissen gestolen uit vijver Rommelmarkt Duiken in Oosterschelde Ruim 5 meter vis Poging autodiefstal De Jong beste visser Sportgehandicapten Tholen Dc politie krijgt regelmatig klachten over het parkeergedrag van kerkgan gers op zondag. Het aantal mensen dat met de auto naar dc kerk komt neemt toe en volgens de politie worden er re gelmatig auto's onjuist geparkeerd. Het probleem is door middel van een brief onder dc aandacht gebracht van dc verschillende kerkgenootschappen. In het schrijven wordt gevraagd of mensen meer per voet of fiets naar de kerk willen gaan. Het probleem doet zich hoofdzakelijk voor bij de Grote kerk. Het kerkbestuur van de Her vormde gemeente is enkele maanden geleden aangevuld met twee nieuwe kerkrentmeesters. Dhr. A.L. van Vos sen en dhr. J.C. Schot zijn ouderling- kerkrentmeester geworden. C. Hoo- gendoorn is op zijn verzoek teruggetreden als kerkrentmeester en wil zich als ouderling volledig gaan richten op dc pastorale zorg. B.G.H. Zwets is als nieuw lid in de commissie van bijstand gekomen. De ondernemersvereniging houdt za terdag 7 mei ter gelegenheid van moe derdag een modeshow. Van 11.00, 13.00 tot 15.00 uur worden er op een podium op de Botermarkt diverse cre aties getoond. Dit gebeurt door Inema Mode, Hage Textiel en Quist Schoe nen. Leo Troost verzorgt de presenta tie. Na iedere show zorgt tweewieler- zaak Peter Terlouw voor een stunt van de Nederlands kampioen trial biker Patrick Smit. Daarnaast is er nog een puzzelwcdstrijd. Bij elke deelnemen de winkelier hangt een letter en al die letters bij elkaar vormen een zin, waar mee men kans maakt op 250 euro. De Botermarkt en de Eendrachtsweg wor den zaterdag 7 mei autovrij gemaakt. Elke winkelier presenteert dan artike len voor zijn winkel als op een vrij markt. De activiteitencommissie van de ondernemersvereniging organiseert ter gelegenheid van vaderdag nog een autoshow en op 16 juli is er een feest rond de haven met diverse artiesten. Leerlingen van de tweede klassen van het VMBO van het Calvijncollege hebben kunstwerken en gedichten ge maakt, die tentoongesteld worden in etalages van winkels en in het Kunst centrum in dc Dalemsestraat. De leer lingen hebben de opdracht uitgevoerd in het kader van het project Bazar. Dit project, dat onder andere georgani seerd wordt door de openbare biblio theken. heeft als doel leesbevordering en cultuurparticipatie in het voorberei dend middelbaar beroepsonderwijs. De Hervormde zangvereniging Imma- nuël organiseert op Hemelvaartsdag weer een fietstocht. De deelnemers kunnen kiezen uit een route van 15 of 25 kilometer. Tussen half twee en twee uur kunnen deelnemers vertrekken vanaf verenigingsgebouw De Win gerd. Dc organisatie noemt de fiets tocht 'De 1500 gemetentocht' en hoopt op vele sportieve deelnemers. Onder de fietsers wordt een prijs ver loot! Mac Tholen organiseerde zaterdag weer een puzzclrit voor automobilis ten. Familie Van Vossen noteerde de minste strafpunten. In de B-klasse ging de overwinning naar de familie Olie. Uitslag A-klasse: 1Fam. van Vossen 30 strafpunten; 2. C. Smits 613. C. de Jonge 120; 4. N. de Kok 150; 5. Fam. Leendertse en C. Goedegebuure 180; 7. Fam. Fraanje 185; 8. Fam. Eversdijk en R. van Stee 210 punten. Uitslag B- Klasse: 1Familie Olie 220 strafpun ten; 2. L. Niemantsverdriet 244; 3. Fam. Brink 304 punten. Monique Kijzers won de laatstgehou den kaartavond van klaveijasclub Stad Tholen. De uitslag is: 1Monique Kij zers 5275 p.; 2. Herman Perk 5016 p.; 3. Sonja Docleman 4754 p.; 4. Aad Volwerk 4714 p.; 5. Julian Poot 4681 punten. Uitslag 14 april: 1. Anita Aamoudse 4877 p.; 2. Magda Noor- dijke 4765 p.; 3. Monique Kijzers 4591 p.; 4. Leen Hage 4579 p.; 5. Her man Oldenburg 4568 punten. Een 22-jarige inwoner brak woens dagavond zijn been toen hij rond half zeven op de Nieuwe Postweg met zijn brommer ten val kwam. In ziekenhuis Lievensberg werd geconstateerd dat zijn been op twee plaatsen gebroken was. Er werd ook een bloedproef af genomen omdat het vermoeden be stond dat de jongen alcohol had ge dronken. De verharding van de achterpaden, zij paden en het speelterrein gaat er even eens uit. Ook wordt een oud riool weggehaald op dc plaats waar het nieuwe gebouw zal verrijzen, en er komt een nieuw riool naast de woning Schoolstraat 23. Voor het werk aan de bestaande riolering zullen de Bou Kooijmanstraat op één en dc School straat op twee plekken worden opge broken. Beide straten worden tijdelijk afgesloten voor het verkeer. De werk zaamheden gaan minstens drie weken duren. Als deze voorzieningen getroffen zijn. en de elf woninkjes aan de School straat, het wijkgebouw en het grootste deel van het huidige dorpshuis afge broken, zal deze plek een totaal ande re aanblik krijgen. Er verrijst een mul tifunctioneel gebouw met een theaterzaal, jeugdhonk, peuterspeel zaal en medisch centrum, alsmede een aantal woningen voor ouderen. Het spcelterreintje komt niet terug, ook hier worden huizen gebouwd. Het multifunctioneel centrum is een pro ject van de gemeente en Castria Wonen. Op dc Lentemarkt van de Sint-Antho- niusschool was het zaterdag gezellig druk. Nog voor de markt openging stonden mensen al te popelen om op de rommelmarkt een koopje te doen. Ook de spelletjes gaven bij de bezoe kers veel plezier. Met krachtige slagen werd geprobeerd om spijkers in een dikke balk te krijgen en ook probeer den velen een prijs te bemachtigen bij het enveloppen trekken. Het spring kussen was voor de jongste kinderen een trekpleister. Anderen gingen cre atief aan de slag en maakten op dc knutscltafels werkstukken van schel pen. Tijdens de markt werd een spon sorloop gehouden voor het werk dat oud-juffrouw Sandy daar verricht onder de bewoners die getroffen zijn door de tsunami. Deze week wordt op school de opbrengst van de geslaagde lentemarkt bekendgemaakt. De Hervormde gemeente organiseert zondagavond een jeugddienst, waarin het thema ik sta voor jou klaar' cen traal staat. Dhr. M. Jansen uit Oud- Gastel is als gastspreker uitgenodigd en ook jeugdkoor The Young Voices uit Sint-Annaland verleend haar me dewerking. In dc dienst wordt gecol lecteerd voor het project 'Adopteer een geit'. Het doel van dit project is om via de organisatie Ardi alleen staande tienermoeders in Oeganda te helpen. De aanvang is 's avonds om half zeven. Nadat vorige week al de speeltoestel len waren verwijderd op het terreintje aan de Bou Kooij manstraat, en het trottoir aan de westzijde van het voor malige wijkgebouw, zijn maandag de voorbereidingen voor de bouw van een nieuw dorpshuis pas goed van start gegaan. Het stukje Raadhuisstraat achter het ambachtsherenhuis is volle dig weggebroken (rijbaan en trottoirs). In de Anna van Bourgondiëstraat is een blauwe Opel Astra gestolen. Het voertuig met het kenteken HH-RZ-55 werd tussen woensdagavond zes uur en donderdagmorgen kwart voor zeven ontvreemd. Dezelfde nacht werd in dezelfde straat een aanhang wagen met daarop een graafmachine gestolen. Geprobeerd werd om tevens de daarbij horende bedrijfswagen te stelen, maar deze poging mislukte. Mogelijk dat de dieven vervolgens de Opel Astra gekraakt hebben, om zo doende alsnog weg te kunnen rijden met de aanhangwagen en graafmachi ne. Ook in de Domineeshof werd ge probeerd om een auto te stelen. Be hoorlijk veel schade werd bij deze poging aan de auto aangericht. De ijsclub zoekt voor zaterdagmiddag half drie op het Havenplein nog touw trekkers. Er zijn nog te weinig aan meldingen om een leuke wedstrijd te houden, zegt organisator Ad Oosdijk. Vricndenploegen, stratenploegen en verenigingen kunnen zich nog aan melden via telefoon 654447. Voor het bevrijdingsconcert zaterdagavond in de Wellevaete zijn nog kaartjes te koop bij boekhandel Heijboer. BusmariTeam heeft vrijdag op het provinciehuis te Middelburg het certi ficaat jachtservicebedrijf ontvangen. Gedeputeerde De Kok overhandigde het certificaat bij de afsluiting van het zesjarige Nort Zeeland watersportpro ject. In totaal werd aan tien Zeeuwse bedrijven het certificaat gegeven. Het project werd georganiseerd door dc Hiswa vereniging in samenwerking met de provincie Zeeland en diende tot kwaliteitsverbetering van de Zeeuwse watersport. Het atelier van Jos Boogaard houdt ook dit jaar op Koninginnedag open dag. Tussen elf en vijf uur zijn er wer ken te zien van de cursisten kinderate lier, jongerenatelier, tekenen en schil deren voor volwassenen en aquarelleren. De laatste maanden is op het atelier vooral geoefend in het teke nen en schilderen van portretten. Doordat iedereen vrij was in materi aalkeuze en onderwerp, is er op de ten toonstelling heel gevarieerd werk te zien. Bij het jongerenatelier hebben de cur sisten onder andere een droomland schap gemaakt, waarbij ze hun eigen fantasiekleuren hebben gebruikt. Zo is er een snoeplandschap gemaakt, waar bij de lollies aan de bomen hangen. De werken zijn te bezichtigen in het ate lier aan de Anna van Bourgondiëstraat 58. Bij dc kinderspelen op Koninginnedag is bij de Hervormde gemeente weer koffie met cake verkrijgbaar. Voor ver enigingsgebouw Het Trefpunt staan vrijwilligers vanaf de aubade tot en met het eind van de kinderspelen met koffie. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor het plaatselijk kerkelijk jeugdwerk. De activiteitencommissie van de Ge reformeerde Gemeente organiseert ook dit jaar een puzzelrit voor auto's. De rit is uitgezet door Han van Vossen en wordt gereden op Hemelvaartsdag, die dit jaar gelijk valt met de viering van de bevrijding. Deelnemers kunnen zich tussen twee en drie uur inschrij ven op het parkeerterrein naast de kerk in de Weststraat. Om de beurt vertrek ken de deelnemers voor een tocht van ongeveer anderhalf uur. Iedereen krijgt onderweg een attentie. Om vijf uur worden de prijzen uitgereikt in de veiling, waarbij iedere deelnemer be loond zal worden voor de geleverde inspanning. De Plattelandsvrouwen brachten met 28 dames een bezoek aan de wijnma- kcrij van de familie Boonman te Nieuwdorp. Op het bedrijf werd men ontvangen met koffie, en een drankje of sapje. Ondertussen werd er uitleg gegeven over de bessenteelt en het maken van wijn en werd er een video getoond. Na een rondleiding werd bij dit familiebedrijf de lunch gebruikt, 's Middags werd een bezoek gebracht aan de tropische vogel- en orchideeën- tuin Utropia, waarna het centrum van de stad nog werd bezocht. Op de te rugweg gingen de dames langs Hoogerheide, waar het jaarlijks uitje werd afgesloten met een diner. Stavenisse Het comité van de reformatorische hulpstichting Woord en Daad organi seert zaterdag 7 mei tussen negen uur en half één een voorjaarsmarkt op het Van der Leek de Clerqplein. Er wor den perkgoed, geraniums, potgrond, tuinlantaarns en tuingereedschappen verkocht, maar ook slaatjes, eieren, snoep, koek, tweedehands boeken, ca deauartikelen en speelgoed. Boven dien wordt er een kinderrommelmarkt gehouden. De netto opbrengst van de voorjaarsmarkt wordt verdubbeld door een landelijke organisatie die ontwikkelingssamenwerking steunt. Voor de markt kunnen nog boeken worden ingeleverd op het adres Bos 13. Bij ongunstige weersomstandighe den wordt de markt verplaatst naar 14 mei. Sint-Maartensdijk Marianne Oudesluijs en haar dochter Charlotte zijn donderdag 5 mei te zien Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensda ♦Rosbieflapjes Varkensfilet Kiprollade 500 gr. 5,20 500 gr. 4,50 500 gr. 4,- X Bij 500 gram shoarmavlees a 4,- 4 broodjes en saus GRATIS Div. Oranjespecialiteiten verkrijgbaar! 3.80 5.- Boerenhamlappen 1 kg Magere speklappen 1 kg Roerbakreepjes 250 gr. 2,25 J Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Snijworst 150 gram 1,20 Runderrollade 100 gram 1,25 Katenspek 100 gram 1,- Rundvleesslaatjes 3 halen 2 betalen! Zaterdag zijn wij gesloten i.v.m. koninginnedag f-TO Vrijdag wordt u bestelling GRATIS bij u thuisbezorgd. Bestel tijdig! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER l Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. in het televisie-programma Man bijt hond van de NCRV. Ze zijn te zien in dc rubriek Van Tranendal naar Para dijs. De cameraploeg belt tussen beide plaatsen (in Friesland en Zeeuws- Vlaanderen) onaangekondigd aan en vraagt of ze met de bewoners de dag eens kunnen doornemen. De ploeg bleef twee uren aan de Kasteleinswcg voor ongeveer vier minuten uitzen ding. Man bijt hond wordt tussen zeven uur en half acht 's avonds uit gezonden. Op dc lcdenavond van de Plattelands vrouwen kwam dhr. Pot, als docent aan de Zeeuwse volksuniversiteit voor literatuur, muziek en operacur sussen, spreken over de opera en zangkunst. Hij begon zijn lezing met een verhaal over Orpheus en liet dc bijbehorende klaagzang horen. Het was bijzonder om te horen hoe dezelf de aria met verschillende uitvoeringen klonken. Dhr. Pot liet heel veel ver schillende stemmen horen, waarbij zelfs nog de heel oude opname van een castraat, maar ook de sopraan, alt. bariton, tenor en een zogenaamde kopstem kwamen voorbij. Zelfs de meest praatgrage dames waren muis stil en iedereen genoot van zowel de fascinerende verhalen als wel dc prachtige muziek en zang. Op het kruispunt Vierde Dijk/Muijte- rijweg zijn woensdagavond tegen zes uur twee auto's tegen elkaar gebotst. Een 64-jarige automobilist uit Kaats heuvel gaf, komend in de Muijterij- weg geen voorrang aan de van rechts komende 37-jarige Tholenaar op de Vierde Dijk. Het laatste voertuig was total loss, terwijl de auto van de Bra bander aan de voorkant beschadigd was. Bij het onderzoek door de politie bleek de Tholenaar onder invloed van alcohol te zijn. De blaasproef gaf 315 ugl aan, ruim l ,4 keer teveel. De poli tie legde de bestuurder een rijverbod van twee uren op en maakte proces verbaal op. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de vernielde auto weg te slepen. Op de Provincialeweg was er donder dagmorgen rond tien uur een kop- staartbotsing. Een 26-jarige automo biliste uit Borsele had te laat in de gaten dat de auto's voor haar stilston den voor de rotonde. Ze reed achterop de auto van een 60-jarige Tholenaar. Deze botste weer tegen de auto van een 68-jarige man uit Oosterhout. Alle drie bestuurders werden met nek- klachten voor onderzoek naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Dc drie voertuigen werden weggeta- keld. Op het Pieter Werrecorcnplein is afge lopen weekend een personenauto ver nield. In de ruit van de auto zijn ronde krassen gezet. De schade bedraagt on geveer lOOOeuro. Op de Gemaalweg is vorige week woensdagmorgen een personenauto in de sloot gegleden. Dc auto was ei gendom van een 64-jarige man uit Halsteren, die waarschijnlijk vergeten was om bij het parkeren zijn voertuig op de handrem te zetten. Toen hij even later bij zijn auto terugkwam was deze in de sloot gegleden. De auto raakte hierbij zwaar beschadigd aan dc voorzijde en moest uit de sloot worden getakeld. De 21 leerlingen van groep 8 van ba sisschool De Rieburch zijn allen ge slaagd voor het EHBO A-diploma. De lessen werden gegeven door dc EH- BO'ers Thea Demming, Heieen Wes- terlaken en Jos Uijtdewilligen, die ook als leerkracht aan de school ver bonden is. Naast theoretische kennis kregen de leerlingen ook praktijkocfe- ningen, zoals beademen, stabiele zij ligging, Rautekgreep en de greep van Heimlich. Ook een aantal verbanden zijn geoefend en het aanbrengen van een mitella of brede das. Kaderin structeur Kees van Leijsert overhan digde de diploma's aan: Karima Alla- li, Freek Bahlke, Khalil Barghout, Cocn Diemei, Jeanine Dorst, Leroy Geuze, Pasoon Hellamand. Jelena Is- perian, Gabriëlla de Jong, Michael de Jonge, Carola Klippel, Erwin Lind- hout, Linsey Oostrum, Dennis Oudes luijs, Willemijn Pot, Anouk van Puy- felik. Jan Reuling, Tirza Smits, Linda Tcijsse, Daisy Versluis en Corné Wes- terlaken. De leerlingen overhandigden een boe ket bloemen aan juf Thea en juf He- leen. Ook voor de kaderinstructeur, de EHBO'ers Alie Weggemans, Connie Hengstmengel en de ouderhulpen Jo- landa Dorst en Anneke Ruitenberg hadden de leerlingen een presentje. Dc ouderraad van de Rieburch had er voor gezorgd dat de middag afgeslo ten kon worden met chips en limona de. Uit een vijver op de camping zijn tussen zondagavond en woensdag middag een dertigtal vissen wegge nomen. Het gaat onder andere om een aantal koi- en ghostkarpers en goudvissen met een totale waarde van een paar duizend euro. Dc stichting Ontspanning gehandi capten organiseert op zaterdag 7 mei tussen half twee en vijf uur haar jaarlijkse rommelmarkt in en rond om het clubgebouw Ons Huis aan de Langeweg. De stichting organi seert vanaf 1970 ontspanningsavon den voor gehandicapten uil de regio. Koos Bosters van de duikvereniging De Snotdolf vertelde voor dc Platte landsvrouwen over het leven in de Oosterschelde. Op film werd aan de dames de geschiedenis en dc afslui ting van de Oosterschelde getoond. Het water heeft een rijk flora en fauna, met vele vissen, schaaldie ren. slakken, zeedahlia's, wieren en anemonen. Dat is de reden dat dui kers graag de rijkdommen komen bewonderen. Bosters vertelde over de opleiding, brevetten en de ver schillende vormen van duiken. Ook kregen de dames informatie over de duikuitrusting. Vanuit de zaal wer den diverse vragen gesteld. Na een interessante avond kreeg Koos Bos ters een attentie en een enveloppe aangeboden. Bij de vierde bekerwedstrijd van hengelsportvereniging Dc Zeebaars eindigden J. Bijl en D. van Vossen op een gedeelde eerste plaats. In to taal werd door de 46 deelnemers 508 centimeter vis gevangen. De uitslag is: l. J. Bijl en D. van Vossen 62 cm.; 3. A. Arts 39 cm.; 4. W. van Popering 37 cm; 5. G. Boogaards, Jeroen den Engelsman (jeugd) en Leon de Graaf (jeugd) 33 cm; 8. Je remy van Hout (jeugd) 32 cm; 9. Freek Fase (jeugd) en M. Westdorp 31 cm; 11. M. van der Jagt 30 cm; 12. J. den Engelsman en J. v.d. Broek 29 cm; 14. H. Fase 27 centi meter. Aan de Zuidstraat is vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag geprobeerd om een bedrijfsauto weg te nemen. De toegang tot de auto was geforceerd en de stuurkolom was verbroken. De derde klassementswedstrijd van hcngelsportvereniging De Knorhaan is zaterdag gewonnen door Piet de Jong. Hij ving met een vis van 36,2 centimeter tevens de grootste plat vis. In totaal werd door vijftien hen gelaars 350 centimeter vis boven Maurits Verwijs wordt door bevelvoerder Pieter Vlot (links) en pompbediende Corné van der Graaf van het korps Stavenisse tot rust gemaand. De brandweerploeg uit Sint-Annaland klasseerde zich zaterdag met een vierde plaats als beste Thoolse ploeg bij de brandweerwedstrijden tank autospuit-hoge druk in Sint-Philipsland. De groep Ovezande werd eerste, Stavenisse zesde van de elf ploegen die meededen. Het was de eerste keer dat de wedstrijden onder Zeeuwse vlag werden gehouden. Dat beteken de onder meer dat er oefenrook wordt gebruikt in de garage aan de Ach terstraat om de oefening nog realistischer te maken. En dat is een verschil met de wedstrijden die onder het streekgewest westelijk Noord-Brabant plaatsvinden waarbij de wedstrijdruimten worden geblindeerd. Dat levert dus een extra moeilijk- bezig een hete luchtverwarmingsin- heid op voor de Thoolse blusgroe pen die gewend zijn om in afgedich te vertrekken te opereren. Ontsteek je dan een lantaarn dan wordt de hele ruimte verlicht, bij rook blijft het zicht belemmerd. Brandweer commandant J. de Feijter is tevre den met de resultaten van zijn eigen blusgroepen. De blusgroepen moeten slachtoffers uit een pand met twee garageboxen halen. Daar zijn twee monteurs stallatie te repareren. Daarbij ont staat brand. Een van de monteurs, gespeeld door Jan van den Berg, weet het raam op de verdieping aan dc straatkant te bereiken. De ander, Dennis de Joode, blijft in de ruimte achter waar de brand is ontstaan en raakt bedwelmd. De eigenaar, Mau rits Verwijs, heeft de brandweer ge alarmeerd en staat voor het gebouw de spuitgasten op te wachten maar is in paniek geraakt. Een andere moeilijkheid is dat de boxen met twee garagedeuren bene den wel met elkaar verbonden zijn, maar boven niet. De brand is in het linkergedeelte, maar Van den Berg staat boven in het rechterdeel om hulp te roepen. Binnen worden de spuitgasten dus overvallen door dc rook die voor de oefening uit een rookmachine komt. Dc groepen krijgen ongeveer een half uur om de oefening tot een goed einde te bren gen. Dc meestcn doen er iets langer over. Ze beschikken bij aankomst over weinig informatie. Ze moeten het vooral hebben van de eigenaar die echter eerst tot bedaren gebracht moet worden: „Schiet toch eens op man. Het duurt allemaal veel te lang, schreeuwt hij. Bijna elke spuitgast voelt de hete adem van een jurylid in de nek, maar de dag is er ook en vooral om van te leren. De blusgroep Sint-Phi lipsland heeft de wedstrijd voorbe reid en voorgelegd aan het alge meen brandweer wedstrijd comité waar Aart van Oosten provinciaal wedstrijdleider is. De inzet moet volgens Van Oosten veilig zijn, ver antwoord en snel. "Iemand die er snel een slachtoffer uithaalt maar dat op een onveilige manier doet, krijgt een punt aftrek." Twee ploegen, Bruinisse en Koe wacht. halen het slachtoffer op een onverantwoorde wijze uit het pand, zo blijkt uit de eindklassering. Ze eindigen dan ook op de laatste twee plaatsen. Ovezande scoort het hoog ste met 1614 punten, 2 's Graven polder 1602 pnt, 3 Olympiaweg Vlissingen 1576, 4 Sint-Annaland 1504 pnt. Predikbeurten Zondag 1 mei en donderdag 5 mei. Hemelvaartsdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Volk, Nieuw-Lekker- land. 18.30 u. ds. Van Gorscl, Bergambacht, do 9.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11.15 u. ds. Blom, Poortvliet. 18.30 u. ds. Gielen, Middclhamis. do 11 u. ds. Van Wijk, Herkingcn. HERV. GEM. 1MMANUEL zo 10 u. ds. De Graaf, Zevenbergen, do 10 u. ds. V.d. Poll, Tholen. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Mulder, Zierikzee. 17 u. zangdienst, m.m.v. Clarity. do 10 u. ds. V.d. Poll, gez. dienst Im- manucl. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. do 11 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst do 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse, do 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Tekelenburg, Sprang. 18.30 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel, jeugddienst. do 10 u. kand. De Kwaadstenict. Rot terdam. GEREF. KERK zo 10 u. drs. Dalcboudt, Osscn-drecht. do 10 u. dhr. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Vuuren. do 9 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu niedienst. vr 6/5 9 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. R.H. Kieskamp, em. pred., Lienden, H.D. 18 u. ds. Peene, Veen. do 10 u. ds. Beider, em. pred., Nieuwe Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11 en 16 u. ds. Hoek do 9 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 11 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. do 11 u. ds. Brugge. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 11 u. ds. Born, Brakel. 18 u. ds. Middelkoop, Klundert. do 10 u. kand. Den Boer, Nicuw-Be- ijerland. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) zo 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen, do 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. do 9.30 u. ds. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Van Oostende, Kapel le. 19 u. kap. Hoogerdijk, Leger der Heils. do 10 u. da. Meulendijk, Dordrecht. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Monster, Bar- neveld. 14.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. do 9 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 18 u. ds. Blom. do 10 u. ds. Blom. GEREF. KERK zo 10 u. da. Van den Breukel, Kapelle. 14.30 u. da. Van der Maas, Fijnaart. do 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Voets, Middelharnis. 17 u. ds. Van Schoonhoven, Hardinx- veld-Giessendam. do 9.30 u. ds. Van Holten, Leerdam. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. ds. De Jongste, Tho len. wo 4/5 19.30 ds. Verweij (Hemel- vaartdienst). OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. da. Van der Zwaag, Halsteren, do 10 u. leesdienst I.G. de Jager. water gehaald. Zes deelnemers vin gen niets. De uitslag is: 1. Piet de Jong; 2. Cor Bolier; 3. Fred Michels; 4. Johan de Groen; 5. Wim Quist; 6. Jurian Hage; 7. Rinus Lissevcld; 8. Hans de Bruin; 9. Jacco Hage. De volgen de wedstrijd is zaterdag 21 mei om 13.30 uur aan de Annavosdijk te Sint-Annaland. Maandag 2 mei hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. ZIE VERDER PAGINA 9 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvlict, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 apr. t/m vrijdag 6 mei. donderdag 28 6.53 -19.17 vrijdag 29 7.35 -20.02 zaterdag 30 8.27 -20.57 zondag 1 9.32 -22.02 maandag 2 10.52 -23.27 dinsdag 3 12.22 - woensdag 4 0.52 -13.37 donderdag 5 2.02 - 14.37 vrijdag 6 2.57 - 15.25 ma 2/5 8.26 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 28 apr. Verrassingstocht, Chr. Oude- renver.. De Wingerd, 14.30 u. 29 en 30 apr. Tholen kunststad, Kunstkring. 30 apr. Dorcas depot hulpgoederen, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. 11 mei Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 18 mei Jaarfeest met Ons Boeren- goed. De Passage, Het Visnet 19.45 u. OUD-VOSSEMEER 10 t/m 13 mei Avondwandel vier daagse, wsc Vosmeer. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren, Dc Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 29 apr. Koor lichte muziek A58, De Wellevaete, 20.15 u. STAVENISSE 7 mei Voorjaarsmarkt Woord en Daad. SINT-MAARTENSDIJK 28 apr. Conferentie GOA, Haestin- ge, 14 u. SCHERPENISSE 28 apr. Bijeenkomst 'Zorgen voor morgen' van SGP-studiever. Calvijn, Holland Huis, 19.30 u. 30 apr. Dorcas depot hulpgoederen met verkoop vaste plantjes, Platte- weg, 9.30-12 u. 7 mei Verkoping en rommelmarkt Hervormde vrouwenver., De Hoek steen, 10-15 u. POORTVLIET 7 mei Schuurfeest P.J.Z., Bitterhoek- seweg, 20.30 u. 10, 11 en 12 mei Wandeldriedaagse. BERGEN OP ZOOM t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 28 apr. Het Nationale Toneel, De Maagd, 20.15 u. 1 mei Russchisch sprookje 'Poppen theater Koekla', De Maagd. 14.30 u. 3 mei Nostalgische feestshow 60 jaar bevrijding 'Happy days are here again'. De Maagd, 20.15 u. 4 mei Inloopspreekuur voor whi- plashpatiënten, ziekenhuis Lievens berg 10-12 u. 5 mei Bevrijdingsfietstocht 40 km., Grote Markt, 10.15 u. 5 mei Bevrijdingswandeltocht 4-8 km. en 13, 18 en 27 km., Grote Markt, 10 u. 6 t/m 27 mei Archcologietentoon- stelling 'Onze oude buren'. Markie zenhof. 10 mei Sjaak Bral 'Bloedlink', De Maagd, 20.15 u. 12 mei Trudy Labij 'Ik voel me goed', De Maagd, 20.15 u. 13 mei Komedie 'Happy hour'. De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: The Pacifier - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 16, 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 18.45 en 21.15 u., wo 16, 18.45 en 21.15 u. Kingdom of heaven - wo 20.15 u. Der unter- gang - zo 19 u., ma en di 20.30 u. Cursed- wo 20 u. Spongebob square- pants - wo 13.45 u. Hitch - wo 20 u., vr 21.30 u., za 16 en 21.30 u., zo 16 u., ma t/m wo 18.45 u. Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Robots - wo 13.45 en 16 u., za t/m wo 1345 u. Closer - di 20.30 u. Poeh's lollifan- tcnfilm - wo 13.45 en 16 u., vr 18.45 u. za en zo 13.45 en 16 u., ma en di 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. Son of the mask - ma en di 20 u., wo 13.45 en 16 u., vr 18.45 u., za 13.45 en 18.45 u., zo 13.45 en 16 u., ma en di 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. White noise - ma t/m do 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo t/m di 18.45 en 21.15 u., wo 21.15 u. De collecte voor het nationaal fonds sportgehandicapten heeft in Scher- penisse 445,27 euro opgebracht. I X f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2