Planten en rommel: 1050 euro Thoolse jubilarissen Goldewijk Voorzitter Klippel wil wachtlijst voor Vroonstede gaan oplossen Mbo-leerlingen maken infoborden boerderijen 'Lokale omroep is weinig professioneel' Mogelijk meer huizen op landgoederen FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl CDA en CU bekijken bonus van nutsbedrijf Gemeente aan zijlijn in conflict van huisartsen Nieuwe bedrijven Castria Wonen neemt noodhuisvesting De Schutse over Donderdag 28 april 2005 Zeventien erven Tholen en Sint-Philipsland Folder Termijn met 18 weken overschreden Representativiteit EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Mare Bout wordt bewoner in Muijepolder De eigenaren van de grond voor de vijf landgoederen in de Muijepolder in Sint-Maartensdijk hopen meer huizen te kunnen gaan bouwen als het nieuwe omgevingsplan (streekplan) van de provincie is aangenomen. Dat zou beteken dat er meer dan vijf huizen komen op de vijf percelen die nu voor één grote woning zijn bedoeld. Er zijn nog geen kopers, maar de terreinen worden dit jaar wel klaar gemaakt. Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Nadruk natuur Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Sint-Philipsland Bij zeventien boerderijen op Tholen en Sint-Philipsland komen panelen met informatie over de hofstede. De borden worden door mbo-Ieerlin- gen van het Markiezaat college in Bergen op Zoom gemaakt. De pro vincie verleent subsidie van 3150 euro. Het eerste bord wordt geplaatst tijdens de week van het platteland op 24 juni bij 't Oefje van Piet en Coby van der Slikke in Poortvliet. Op dc panelen is de plattegrond te zien van de boerderij, met woning, schuur en andere kenmerkende ge bouwen zoals een bakkeet of een var kenskot. Ook de beplanting rond de hoeve wordt aangeduid. Verder ko men er op elk bord zeven regels tekst met bijzonderheden over de boerderij, zoals het jaar waarin hij werd ge bouwd of de bouwwijze. Dc panelen worden gemaakt door mbo-leerlingen, vertelt Mieke Bie- rens van Huize Vermuyden in Tholen, een van dc initiatiefnemers. „De bor den worden 60 bij 80 centimeter groot. Het zijn leerlingen van ver schillende afdelingen van dc mbo-af- deling, bouwtechniek en schilderen die ze maken. We hebben de platte gronden aangeleverd en op school worden ze op een of andere manier op de borden overgebracht." Bierens vormde met haar partner Rien Potappcl, Nan van Nieuwen- huijzen uit Poortvliet, Henk Geluk uit Tholen en Mireille Geluk uit Sint-An- naland een groepje om het project uit te werken. Het idee om borden te plaatsen deed ze op tijdens een fiets tocht over Zuid-Bcvcland. „Daar is dc Bocrdcrijenstichting heel erg ac tief. Er zijn enkele jaren gelden al in formatiepanelen bij boerderijen ge plaatst. Het is heel leuk om er meer over te lezen als je er even stilstaat om de boerderij te bekijken. Het geeft echt een toegevoegde waarde. Ook op Schouwen-Duiveland is dat al ge beurd. Waarom zou dat ook hier niet kunnen, op Tholen en Sint-Philips land? We hebben Reigerburg in Sint- Maartensdijk dat heel bekend is, maar daarnaast zijn er ook nog zoveel an dere mooie erven. Er zijn ook steeds meer boeren die wat aan hun erf doen. Samen met de stichting Landschaps beheer Zeeland worden erven op nieuw ingepland, damhekken ge plaatst of drinkputten gegraven." Boerderijen worden ook steeds meer gezien als cultureel erfgoed, maar vaak ontbreken de financiële midde len om bijvoorbeeld oude schuren te behouden. Maar ook het maken van borden is duur, zegt Bierens. „Daar om hebben we aan scholen gedacht en zijn we bij het Markiezaat college in Bergen op Zoom terechtgeko men." Er wordt ook nog een folder gemaakt over de reeks boerderijen waar een bord bij komt, maar het wordt geen fietsroute. Samen met het waterschap wordt gekeken waar de borden langs de weg geplaatst kunnen worden. Op Sint-Philipsland worden twee borden geplaatst, bij de Henriëttehoeve en de Hollands Hoeve, de overige vijftien op Tholen, bij Huize Vermuyden aan dc Kcttingdijk en Luchtenburg in Tholen, de Joanna Mariahoevc en Landzicht in Sint-Annaland, bij Vre- denburg en bij de familie Buijs (aan de Buurtweg) in Stavenisse, bij Rcij- gerburg Nooitgedacht, Bouwmans- lust en Kroonwarde in Sint-Maartens dijk, Bagijnhof en Vrijberghe in Oud-Vossemeer, bij de Schelphoek, Bijenkorf en 't Oefje in Poortvliet. De raadscommissie samenleving heeft fikse kritiek geuit op het bestuur van de stichting lokale omroep Tholen wegens de verre overschrijding van de juiste aanlevering van gegevens voor de nieuwe representativi- teitsverklaring. 'Storend en niet zorgvuldig', zei de PvdA. „Het getuigt van weinig professionaliteit', vond de SGP. Eerder trok de lokale omroep fel van leer in dc discussie over de subsidië ring en dat was PvdA-commissielid mevr. E. Bastianen nog niet verge ten. „Na alle toestanden die we toen hebben meegemaakt vind ik het sto rend, dat Sloth de wettelijke termij nen nu met 18 weken heeft over schreden. Het bestuur had zorg vuldiger te werk moeten gaan", zei mevr. Bastianen. Raadslid Klippel sloot zich daarbij aan. „Het getuigt van weinig profes sionaliteit als je de termijnen zo ver overschrijdt." CDA-raadslid J.P. Bout was ook niet gelukkig met het passeren van de li miet voor de representativiteitsver- klaring van maar liefst 18 weken. „Dit ook uit rechtvaardigheid met andere verenigingen", aldus Bout. Wethouder mevr.drs. M.A.E. Velt huis noemde dc kritiek van de com missie ,een terechte constatering.' „Het lag aan omroep Tholen dat de termijn zover is overschreden. We hebben het bestuur daar een paar keer op gewezen, maar het bleek niet eenvoudig om ze dat duidelijk te maken. Het is ze ontgaan dat de verklaring belangrijk was, maar ein delijk is het kwartje gevallen en toen is het omroepbestuur hard gaan lo pen. Dat ze in gebreke gebleven zijn, heeft het bestuur van de lokale omroep ook zelf aan het commissa riaat van dc media gemeld", zei Velthuis. Uiteindelijk had omroep Tholen een lijst met 12 namen verstrekt voor het wettelijk voorgeschreven program ma bepalend orgaan. Deze mensen fungeren tevens als stichtingsraad. Raadslid Klippel vond de elf niet re presentatief voor de geestelijke stro mingen. Alleen dhr. L.J. van Dijk uit Sint-Maartensdijk als vertegenwoor diger van dc Hervormde Gemeente Rehoboth was vermeld, alsmede dhr. J.F. Kousemaker uit Tholen na mens .diverse jeugddiensten op Tholen.' Klippel zei de reformatorische ge zindte te missen op de lijst. „Die heeft ook geen belangstelling voor de lokale omroep, maar dan mag het college niet zeggen dat de stich tingsraad representatief is voor de gemeente Tholen", zei het SGP- raadslid. CDA-raadslid Bout vond de lijst met namen wel representatief voor de in woners van Tholen. Diezelfde me ning was D66-raadslid J. van den Donker toegedaan. Wethouder Velthuis legde uit, dat er niet van elke school of sportvereni ging een vertegenwoordiger hoeft te zijn om toch als representatief aan gemerkt te kunnen worden. „Dit programma bepalend orgaan houdt heel globaal voeling met de bevol king van Tholen. Het commissariaat van de media is daar na intensief overleg mee akkoord gegaan." De SGP stemde om principiële redenen tegen het verstrekken van een posi tief advies over de representativiteit. De lokale omroep moet volgens de Mediawet van algemeen nut zijn en daarom moet omroep Tholen pro gramma's bieden die gericht zijn op de bevrediging van de in de gemeen te levende maatschappelijke, cultu rele, godsdienstige en geestelijke behoeften. Het programmabepalend orgaan moet daarop toezien. Dit or gaan moet representatief zijn voor de belangrijkste in de gemeente Tholen voorkomende maatschappe lijke, culturele, godsdienstelijke en geestelijke stromingen. Dc leden worden op voordracht van de om roep benoemd door b. en w. Het om roepbestuur had eerst 12 leden voor gedragen, maar dhr. B. 't Hart uit Tholen is afgevallen, zodat het pro gramma bepalend orgaan nu 11 le den telt. Zowel de Christenunie als het CDA buigt zich over dc bonusregeling voor de directie van nutsbedrijf Delta. Het CDA bereidt een stuk voor ter bespre king in de Thoolse gemeenteraad (die vergadert vanavond - red.), kondigde fractievoorzitter J.P. Bout aan in de commissie bestuurszaken. Zijn colle ga P. van Belzen van de CU liet weten dat die fractie zich buigt over de vraag of het überhaupt gewenst is dat er bonussen uitgekeerd worden. Tho len is, samen met de andere Zeeuwse gemeenten en de provincie, aandeel houder van Delta. In de commissie zei wethouder K.A. Heijboer dat dc bonusregeling geen zaak is van de aandeelhouders van het nutsbedrijf, maar van de raad van commissaris sen. De PvdA-fractie had b. en w. schriftelijk vragen gesteld over de problemen die Delta heeft met de fac turering. Heijboer zei dat vorige maand in de aandeelhoudersvergade ring is meegedeeld dat toen nog 5% van de nota's niet in orde was (dat is 15% geweest). In april moest dat op het 'normale' niveau liggen van 2% - nog altijd 4000 facturen. Volgens de wethouder gaat het nutsbedrijf uit de winst een extra bedrag gebruiken om het percentage naar één te verlagen. Het gemeentebestuur kan geen vuist maken in het conflict tussen de huis artsen Panis uit Stavenisse en Jahan- gir uit Sint-Maartensdijk. Dat maakte wethouder mevr.drs. M.A.E. Velthuis duidelijk naar aanleiding van vragen van VVD-raadslid K.B.M. Saris in de commissie samenleving. Ze verwees naar een uitspraak van de Bredase rechtbank die in kort geding heeft be slist, dat Panis op straffe van een dwangsom geen patiënten van Jahan- gir mag aannemen. „Daar is voor ge tekend, dc twee artsen hebben daar over samen afspraken gemaakt", zei de wethouder. Saris liet weten dat hem langzamer hand ook meer duidelijk was gewor den over de kwestie. „Ik was er eerst wel van geschrokken. Als er nu on verhoopt problemen ontstaan en de patiënten worden de dupe, hoe kun nen wij dat als gemeentebestuur dan verantwoorden?", informeerde het VVD-raadslid. „Ik heb geen hiërarchische band met de huisartsen", antwoordde Velthuis. „De zorgverzekeraars hebben dat wel. Ieder heeft zijn eigen verant woordelijkheid. Overigens spreek ik wel met de Thoolse huisartsenvereni ging", aldus de wethouder. Mare Bout uit Etten-Leur gaat op het zuidelijke stuk, bij het karren- veld achter camping de Muie, wo nen. Samen met zijn broer Jeroen Bout uit Rotterdam bezitten ze gronden aan de oostzijde van de Kastelijnsweg. De broers, beiden accountants, verbraken het contract met Toine de Bakker Makelaardij uit Kamperland die vanaf het begin betrokken was bij het project. Na de bouwvakvakantie wordt er grond afgegraven om waterpartijen te maken. Daarna worden er zo'n 10.000 bomen en struiken aange plant. Op woensdag 18 mei zullen gedeputeerde H. van Waveren en raadslid C. van der Horst (ABT) symbolisch de eerste boom planten. Voor de aanplant is een vergunning nodig van de gemeente. De aan plant van de eerste boom kan vol gens Bout echter wel doorgang om dat er een ontheffing voor is aangevraagd. Ruim vijf jaar geleden hebben de eigenaren van de landbouwgronden in de Muijepolder de handen ineen geslagen om aan de zuidkant van het dorp nieuwe landgoederen te maken. Na een lange periode van voorbereiding is het volgens de ini tiatiefnemers nu tijd om met de aanleg van de nieuwe landgoederen te beginnen. Volgens Bout wordt er wel onderhandeld met potentiële kopers, maar happen die niet met een toe. „Een aantal wil niet meer, anderen zijn afwachtend. We gaan nu beginnen met de aanleg omdat dit een voorwaarde is om subsidie te verkrijgen voor het project. Met dc kale grond zoals die er nu ligt, zijn de landgoederen ook moeilij ker te verkopen. We denken dat de verkoop beter op gang komt als straks te zien is hoe het er werkelijk uil komt te zien. Als je het niet aan legt, wordt het een woestenij." Onlangs zijn er op alle vijf terrei nen ook al enkele bomen geplant. Ook dat heeft te maken met de re gels die aan de subsidieverstrek king vastzitten. „Dat is puur gedaan om het subsidiegeld veilig te stel len. Je moet laten zien dat je er mee begonnen bent. Tijd speelt een rol." Na de bouwvakvakantie wordt ook met graafwerk gestart. Daarvoor is vergunning (voor ontgronding) aangevraagd bij de provincie. Daar na zullen de terreinen definitief worden ingeplant. Dat wordt een grootscheepse actie want er zijn zo'n 10.000 bomen en struiken no dig om het hele gebied groen aan te kleden. „De periode in september/ oktober is geschikt voor de aan plant. Beter dan in het voorjaar om dat de Muijepolder een nogal droge polder is. In het voorjaar heb je meer kans op uitval." Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand maart 2005. Lian's Fashion, Schelde Rijnweg 62, detailhandel in kinderkleding via party's, eenmanszaak van mevr. C.M. Peijs-van de Pol, gevolmach tigde M.C.J.M. Peijs. Drukkerij H P, Slabbecoornweg 48, vennootschap onder firma van N.J. Hol uit Oud-Vossemeer en J.C. Polderman uit Sint-Philipsland. Nagelstudio Angelique, Schelde Rijnweg 14, eenmanszaak van mevr. A.G. van den Berg-Baars. R.A.B. Holding OVM b.v.. Kalis- buurt 60, directeur-grootaandeel houder R. de Jonge, mede-directeur mevr. A.C. de Jonge-van Went. Fox Trading b.v., Kalisbuurt 1. groothandel in en export van cosme tica artikelen, directeur-grootaan deelhouder Eurodistri van directeur grootaandeelhouder B. Surendar uit Nizamabad Hyderabad AP, India. ArBeJa holding b.v., Bronsgeestweg 3, beheer- en beleggingsmaatschap pij, directie A. Rijnberg en mevr. S.P.A. Rijnberg-Keur. Colinda, ambulant dames-, heren- en kinderkappersbedrijf. Voorstraat 21, eenmanszaak mevr. C. Snoep- Stoutjesdijk. Timmerwerken/metselwerken Mar- nix van Dijke, Nieuwstraal 14, uit voeren van timmer- en metselwer ken van niet-bouwkundige aard, eenmanszaak M.L. van Dijke. I. Barnes Afbouw, Nieuwstraal I, af bouwbedrijf, eenmanszaak van I. Barnes. Bout gaat zelf in de Muijepolder wonen. „Op het mooiste plekje, vind ik zelf. Wij hebben een band met de grond. We zijn beiden gebo ren in Sint-Maartendijk. We willen bij de aanleg lokale aannemers in schakelen. De gemeente schrijft voor dat we er een huis met een bij gebouw mogen bouwen, maar je kan je ook voorstellen dat er wat meer mogelijk is. Bijvoorbeeld een huis voor de ouders van de bewo ners. Ik heb daar bij Barneveld een mooi voorbeeld van gezien net drie wooneenheden." Sinds de presentatie van de plannen vorig jaar januari zijn er geen wijzi gingen in de opzet gekomen. Wel is er bij de verdere uitwerking een splitsing gemaakt tussen de oostzij- de en de westzijde van de Kastel- einsweg die het gebied doorsnijdt. De broers hebben met De Bakker gebroken, zegt Bout. Aan de oostzijde is plaats voor drie landgoederen op gronden van Schot en Mulders. De presentatie van het project en de verkoop wordt ver zorgd door De Bakker. De Bakker: „De broers doen het voortaan zelf. Ik blijf actief voor dc andere drie." Volgens De Bakker ligt de bestem ming voor de landgoederen vast, maar zal het nieuwe omgevings plan (streekplan) dat de provincie voorbereidt, ruimte bieden voor meer woningen in het gebied. „Dc eigenaren willen daar op wachten. Het is heel simpel. Het brengt ge woon meer op als er meer gebouwd kan worden. De kosten zijn name lijk hoog. De eigenaren ontvangen dan wel subsidie maar ze moeten wel alles zelf voorfinancieren. Als er straks meer eenheden mogelijk zijn, dan is dat beter voor de ex ploitatie." Het nieuwe omgevings plan is er echter nog niet. Het kan volgens De Bakker ook nog wel een aantal jaren duren. In dit plan wordt volgens hem ook anders tegen bossen aangekeken. „De provincie wil af van het bos beleid zoals dat tot nu is gehan teerd. Er komt een ander soort be leid met de nadruk op natuur." De landgoederen in de Muijepolder komen echter nog wel in een bos rijke omgeving te liggen. Er wordt uitgegaan van een Engels land schapstype. Met stukkenbos. wa terpartijen en open gedeeltes met gras. De huizen die op de landgoederen gebouwd mogen worden mogen ten hoogste 2000 kubieke meter in houd hebben, een gevelbreedte van minstens twintig meter en een hoogte van elf meter. 't Goeleven, Buurtweg 3, het behe ren van recreatiepark Oud Kempen, kleinhandel in ansichtkaarten, sou venirs, eenmanszaak mevr. D.C.M. Picavet-Ornek. Snackwagen P.J. Potappel. Molen dijk West 25, ambulant patates-fri- tesbedrijf, eenmanszaak van mevr. P.J. Potappel-van Beveren. Paul van der Wal beheer b.v.. Meeu welaan 5, beheer en directie voeren, directeur-grootaandeelhouder R.P. van der Wal. SGO, Wilhelminastraat 31, glazen- wassersbedrijf. eenmanszaak van W. Dam. Cafetaria de Smulhoek, Gorishoek- sedijk 25, cafetariabedrijf, een manszaak mevr. PA. Kusters uit Roosendaal. Sereno cleaning, Steintjeskreek 35, schoonmaakbedrijf van kantoren, scholen, enz., eenmanszaak van mevr. I. Bol, gevolmachtigde R. van der Schoor. ConBec b.v.. Industrieweg la. inkoop van en groothandel in pa pierproducten, optreden als com missionair voor projecten, beheer- werk-zaamheden, directeur-grootaandeelhouder mevr. C. Bechtold. Geense personeelsdiensten. Schelp- kreekstraat 24, werving en selectie van hoger opgeleid personeel bin nen overheid, gezondheidszorg en personeelsmanagement, eenmans zaak van P.L. Geense. Bloemtique Creafleur, Voorstraat 39a, kleinhandel in bloemen, plan ten en cadeau-artikelen, vennoot schap onder firma van mevr. C.M. Walpot-Jansens en mevr. I.M. Ver- wijs-Roggeband. Marleen de Jong- de Graaf verkoopt babbelaars op liet schoolplein van de Groen van Prinstererschool. De verkoop van geraniums en zo- nierplanten, en de kinderrom- melmarkt van de activiteitencom missie leverde zaterdag op de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse 1050 euro op. Het geld is bestemd voor de uitbrei ding van het schoolplein en de aanschaf van een nieuw klimrek. De animo voor de verkoping was groot. Een deel van het school plein was voor de verkoop van planten ingeruimd. De keuze was ruim, van Spaanse margrieten tot vlijtige Hesjes en vele soorten ge raniums. Ongeveer dertig leerlingen ver kochten rommelmarktspullen. Het was de eerste keer dat de kin deren uit groep een tot en met acht spulletjes probeerden te ver kopen. Het enthousiasme was groot. Knuffels, boeken, speel goed, knikkers maar ook weck flessen en serviesgoed werden voor tien, twintig of vijftig euro cent te koop aangeboden. Een habbekrats, maar de kinderen brachten samen wel 380,50 euro bijeen. En dat was boven ver wachting. Ze waren gevraagd een deel van de opbrengst af te staan. Sommi gen brachten de hele opbrengst, anderen de helft of een derde bij juffrouw Johanna Joosse. De vol ledige opbrengst van de 25 cakes die door enkele moeders waren gebakken en voor 3,5 euro wer den verkocht, ging naar de school. Op een deel van het ter rein is inmiddels het gras wegge haald voor de uitbreiding van het schoolplein. Daar komt ook het nieuwe klimrek te staan. De 'klimauto' (klimrek in de vorm van een auto) wordt verwijderd omdat het is afgekeurd. Advertentie I.M. Metselaars Wim van Dijke uit Oud-Vossemeer en Jan Quist uit Sint-Philipsland, en opperman Joop van Schilt uit Tholen zijn drie van de zes jubilarissen die bij bouwbedrijf Goldewijk Steenber gen in bet zonnetje zijn gezet. Dat gebeurde op een feestelijke bijeen komst in het bedrijf door directeur Michel Tonino. Goldewijk huldigt het personeel rond de datum van het jubileum. maar elk jaar in april worden alle jubilarissen van het afgelopen jaar extra feestelijk gehuldigd voor hun langdurige inzet voor het bedrijf. Van Dijke en Quist zijn beiden een kwart eeuw in dienst. Van Schilt viert er zijn koperen jubileum, hij is 12,5 jaar in dienst. Tonino: „Het aantal jubilarissen van zes en het lange dienstver band zegt iets over de sfeer en de cultuur in het bedrijf. Het bete kent dat mensen zich verbonden voelen met collega's, met het werk en met de koers die het bedrijf vaart. En als mensen zich verbon den voelen met het bedrijf, dan creëert dat enthousiasme. Het werkt aanstekelijk en inspireert op alle niveaus. Dit is iets wat we moeten koesteren en waarvoor we blijvend de randvoorwaarden moeten scheppen. In alle discus sies over waarden en normen komt één ding bovendrijven: waardering voor elkaar is het be langrijkste motief om zaken voor elkaar te krijgen." Bij Goldewijk werken 450 mede werkers. Het bedrijf is landelijk actief in de particuliere, de zake lijke en institutionele markt. De onderneming bestaat sinds 1855. Naast de vestiging Steenbergen heeft Goldewijk ook vestigingen in Almere en Doetichem. Bij Goldewijk Steenbergen werden de jubilarissen gehuldigd door algemeen directeur Jozef Tonino (links), naast hem v.l.n.r. Geert de Bont uit Etten Leur, Bert de Jong uit Halsteren, Marcel Kwaak uit Ouwerkerk, Jan Quist uit Sint-Philipsland, Wim van Dijke uit Oud-Vossemeer, Joop van Schilt uit Tholen en directeur Michel Tonino. tie tot stand kwam, sprak Klippel zijn erkentelijkheid uit. Hij hoopte op een zelfde goede samenwerking in de toekomst. Want de vraag naar ouderenhuisvesting blijft bestaan, waarbij mensen ook het liefst in het eigen dorp blijven wonen. Dc vraag is groot, er is voorde Vroon hof een wachtlijst. „Wat dat betreft ligt er voor de toekomst een taak voor ons bestuur. Als we u daarbij nodig denken te hebben, zullen we zeker een beroep op u doen." Klip pel voorzag de contacten ook voor de aanhoudende vraag vanuit Scherpenisse om een woonvoor ziening en zorg voor ouderen. Ook regiodirecteur. M.P. Heijboer van dc SVRZ roerde de wachtlijs ten aan in de ouderenzorg. „Eigen lijk is een soort deltaplan nodig voor de bouw van zorgwoningen en daarbij is haast geboden. Hier in Tholen bijvoorbeeld zijn de ko mende tien jaar 180 van dergelijke woningen nodig." Er zijn nog twee witte vlekken in de gemeente, zei Kloet op zijn beurt: Oud-Vosse- meer en Scherpenisse. „In Oud- Vossemeer gaat iets komen en het ziet ernaar uit dat Scherpenisse het laatste klaar zal zijn. De wachtlijst is daar heel lang." Castria denkt het aangekochte gebouw in dit ka der nog volop te kunnen gebruiken in de toekomst. Want de vraag naar ouderenhuisvesting houdt aan en bovendien neemt de vergrijzing toe. In Tholen is de nood zó hoog geworden, dat het invoeren van een opnamestop voor de Ten An kerflat - en dus een sterfhuiscon structie - volgens Kloet geen optie is. Dc noodhuisvesting van Dc Schutse in Sint-Annaland is verkocht aan Castria Wonen. Onlangs tekenden beide partijen de overeen komst, waardoor de woningcorporatie voor 390.000 euro eigenaar wordt van de gebouwen. Een deel ervan blijft staan om de bewoners van het gezinsvervangend tehuis de Annewas onderdak te bieden tij dens de verbouwing van hun complex. Een ander deel gaat naar Tholen, waar de bewoners van de Ten Ankerflat tijdelijke huisves ting nodig hebben omdat die fiat wordt vervangen door nieuwbouw. Castria-directeur J. Kloet vertelde, dat het gebouw aan de F.M. Boogaardweg mogelijk een rol gaat spelen bij plannen rondom de basisscholen in het dorp. Ook daar zijn de procedures niet afgerond. Schutse-voorzitter M.J. Klippel vond dat vier partijen profiteren van de overeenkomst. Naast De Schutse en Castria zijn dat de SVRZ - die het Thoolse zorgcen trum exploiteert - en de Thoolse samenleving. „Omdat dit complex in de toekomst kan dienen als huisvesting voor meerdere groe pen uit onze samenleving, hetzij hier danwel in Tholen." Kloet on dertekende de overeenkomst na mens Castria, voor De Schutse de den dat Klippel en secretaris H.W. van Eenennaani. De bedoeling is dat het gebouw op I juli ontruimd is. Dc verhuizing naar het nieuwe zorgcentrum is op 21, 22 en 23 ju ni voorzien. Daarvoor zal, net als twee jaar geleden van het oude ge bouw naar dc noodvoorziening, verhuizer Van Egeraat ingescha keld worden. „Het is voor ons een heel praktisch en sfeervol gebouw geweest. En de bewoners hebben genoten van het uitzicht over de polder", aldus directeur RW. Kok. Eigenlijk zou het gebouw naar Ga meren in de Betuwe gaan als het in Sint-Annaland niet meer nodig was, maar de stichting daar kreeg geen toestemming voor nieuw bouw. Zodoende kon met Castria en de SVRZ, ook alweer een jaar in beeld, onderhandeld worden. Over de manier waarop de transac- Met een handdruk bezegelen Castria-directeur Kloet (links) en Schutse-voorzitter Klippel de overdracht van het gebouw op de achtergrond. Rechts directeur Kok en links secretaris Van Eenennaani van het zorgcentrum, tweede van links regiodirecteur Heijboer van de SVRZ die de huisvesting deels in Tholen gaat gebruiken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15