Gemeente koopt perceel voor uitbreiding begraafplaats Tholen Binnenkort wellicht ook in Sint-Philipsland kinderopvang Zorgen over overdracht van jachthaven aan wsv Toerdeloo onderzoekt mogelijkheden vijfde vestiging 123 boetes bij grote controle 'Rabobank gaat zeker niet weg uit Sint-Philipsland' Polderman pleit voor fietspontjes Nieuwe leden jongerenraad Voorzitter van lokale omroep gaat stoppen Tholen in bedrijf Telefoonstoring Sint-Philipsland Donderdag 21 april 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 'Feiten chaletpark kloppen niet' De gemeente koopt in Tholen voor 75 mille ruim 9100 vierkante meter landbouwgrond voor de uitbreiding van de algemene begraafplaats aan de Prins Bernhardstraat. De gemeente wil in totaal 18.500 vierkante meter voor de komende dertig jaar. Maandagavond ging de commis sie ruimte er mee akkoord. Fracties willen uitleg van wethouder Heijboer Maximale waarde Diabetesvereniging naar feest in Rai BibliOosterschelde nieuwe naam gezamenlijke bieb Veel misverstanden Net als thuis Kantoor met geldautomaat blijft in Schoolstraat Het is een misverstand om te denken dat de Rabobank weg zou gaan uit de Schoolstraat in Sint-Philipsland. Dat zegt hoofd particulieren Eric de Ruiter van de Rabobank Tholen. De geruchten doen de ronde dat de bank er zijn deuren sluit, maar De Ruiter wil die geruchten uit de we reld helpen. De vestiging krijgt een geldautomaat en klan ten kunnen er gewoon op woensdag worden geholpen. Sa men met Castria Wonen bekijkt de bank of in het pand kinderopvang Toerdeloo ondergebracht kan worden. Spiraal De koers van de christelijke politiek Dc VVD vindt recreatiemogelijkhe den voor de inwoners belangrijk en ook de toeristen moeten volop van Zeeland kunnen genieten, zei het Thoolse statenlid Henny Polderman vrijdag in de Middelburgse staten zaal. „Bij recreatie hoort water, veel water, vooral in de zomer. Dus heb je boten en pontjes voor fietsers en voetgangers nodig. Voor het in standhouden van de winkels en ho- recavoorzieningen in de dorpen en stadjes zijn wat extra bezoekers welkom. Gemeenten zouden daar alles voor over moeten hebben. De VVD vindt het dan ook een taak van de Zeeuwse gemeenten om ga rant te staan voor dc exploitatie te korten van de pontjes." Bij wijze van uitzondering pleitte mevr. Pol derman ook voor een eenmalige sti muleringsbijdrage van de provincie. Zij wees de stichting Fiets een rond je met het Pontje op hun verant woordelijkheid, dat geïnvesteerd geld in aanleg steigers en aanvoer wegen, achteraf goed besteed geld moet zijn. „Het stichtingsbestuur moet elk jaar weer blijven stimule ren en op tijd contacten leggen ter continuering van de verbindingen. Dan kan iedereen in de zomer ge nieten van de combinatie varen en fietsen in onze eigen provincie Zee land", aldus het Thoolse statenlid. Palermo in de polder, 7.0 kopte BN/de Stem zaterdag boven een pa ginagroot artikel over de verwikke lingen op en rond het Chaletparc Krabbenkrcck in Sint-Annaland. Wethouder W.C. van Kempen noemde het maandagavond in de commissie ruimte een smeuig ver haal. „Alleen de feiten kloppen niet helemaal. Wij nemen de problema tiek rond de Krabbenkreek uiterst serieus." Meer zei Van Kempen er niet over. Ook de commissieleden drongen niet verder aan op een reactie van de wethouder. Wel informeerde Chr. Koopman (SGP) naar dc bewoners van het chalet park. „Er zijn meer partijen in het spel betrokken. Wordt er ook met de bewoners ge communiceerd?" Van Kempen be vestigde dat. Hij zei dat er een bij eenkomst is gepland met de eigenaren van dc chalets. De jongerenraad spreekt maan dagavond in het gemeentehuis over het bezoeken van de Poolse zustergemeente Iwawa. Ook wor den er nieuwe jongerenlcden be noemd. Verder komt pesten op de middelbare scholen aan de orde, het jeugdpanel en wordt er gespro ken over een teambuildingsactivi teit. Er zal ook worden teruggekeken op het laatste Next generationfeest dat in Meulvliet heeft plaatsge vonden. De bijeenkomst begint om half acht en is openbaar. Jon geren die niet in de raad zitten, kunnen er ook hun zegje doen. VERVOLG VAN DUIKONGEVAL Ook de volgende dag - zondag - is er nog de hele dag, van 's ochtends acht uur tot half zeven 's avonds gezocht naar de duiker gezocht met het vaar tuig van de brandweer uit Tholen en Stavenisse, de rijkspolitie te water en (later) het schip van rijkswaterstaat. Het korps landelijke politicdiensten had sonarapparatuur ter beschikking gesteld waarmee oneffenheden op grote diepte kunnen worden get raceerd. Ook maandag is tot vijf uur 's avonds gezocht, maar het slacht offer werd niet gevonden. Collega duikers doken maandagmiddag naar de plaats waar het ongeval gebeurde, maar keerde ook onverrichter zake terug. Het was de tweede maal in twee da gen dat de brandweer van Sint-Maar tensdijk en de duikploeg van Tholen uitrukten na een alarmering over dui kers die in de problemen waren ge komen. Op donderdagavond raakten ook twee Belgische duikers in de problemen. Ze waren midden in een stroomgeul terechtgekomen en pro beerden een half uur lang om uit de sterke stroming te komen. Omdat het al schemerig werd en het weer slech ter dreigde te worden sloegen de duikers zelf alarm door met hun lam pen naar de kant te gaan seinen. Van af de wal is toen 112 gebeld. Toen de brandweer en de ambulance arriveer den waren de twee mannen er toch in geslaagd om op eigen kracht uit de sterke stroom te komen en werden ze aan wal geholpen door de vrijwilli gers van de Thoolse brandweer. De uitbreiding van de begraafplaats in Tholen vindt plaats tussen het volkstuinencomplex en de begraafplaats aan de Prins Bernhardstraat. Het perceel ligt ten noordwesten van de huidige begraafplaats. Het is de enige richting waar de begraafplaats uitgebreid kan worden. Aan alie an dere zijden is de begraafplaats inge sloten; door de afrit naar Tholen van de Nieuwe Postweg, de Grindweg, de Prins Bernhardstraat en de Prins Beatrixstraat. Om voldoende plaats te hebben voor de komende dertig jaar is vanaf 2008 een oppervlakte nodig van ongeveer 18.500 vierkante meter. Met de aan koop van de 9139 vierkante meter landbouwgrond van Mocliker uit Os- sendrccht is ongeveer de helft zeker gesteld. J. de Heer ploegde het per ceel deze winter nog en pootte er on langs aardappelen. Het college heeft overeenstemming bereikt met de eigenaar over de aan koop, onder voorwaarde dat de raad geld beschikbaar stelt en dat er een bodemonderzoek wordt gedaan. In de meerjarenplanning is voor vol gend jaar 229.000 euro opgenomen voor de uitbreiding van de begraaf plaats. Nu is dus 75.000 euro nodig. Als de raad akkoord gaat, dan zullen eerst de resultaten van het bodemon derzoek afgewacht moeten worden. Het gaat om een onderzoek naar ver vuilde bodem. Dc huidige eigenaar dient het onderzoek te verrichten. Als de schone grondverklaring is af gegeven, dan zal de grond binnen en maand aan de gemeente worden overgedragen. De gemeente houdt er rekening mee dat het pas na dc oogst van de aardappelen in september on geveer bekend zal zijn. In het volkstuinencomplex naast de akker met aardappelbcdden wordt volop gezaaid en geplant. De erwtjes zijn al gezaaid, de jonge koolplantjes geplant, de sjalotjes steken hun frisse groene blad de voorjaarslucht in. Het complex is nagenoeg volledig bezet. Het is mogelijk dat dc begraafplaats in de toekomst verder deze kant wordt uitgebreid. Dat betekent dan dat de volkstuinders moeten verkas sen. Zo ver is het echter nog lang niet. Afgelopen winter verkaste ruim de helft van de 25 volkstuinders van de Zoekweg naar de Julianastraat. De grond aan de Zoekweg wordt door ei genaar Jebbink uit Eindhoven ver kocht aan Proverko uit Goes. Die heeft er echter nog geen plannen mee. M. van Loenhout is een van de tien huurders die aan dc Zoekweg is ge bleven. „De situatie is nog niet zeker. Wc zouden er eerst op 1 april afmoeten, maar we hebben een maand respijt gekregen tot uiterlijk 30 april. De ei genaar heeft geschreven dat er naar een oplossing gezocht wordt. Ik kan er nog weinig van zeggen. Er is nog geen definitieve oplossing." Bij Van Loenhout staan de erwtjes al boven en ook hier zijn aardappelen gepoot. Het college van burgemeester en wethouders zal de leden van de com missie ruimte bijpraten over de overdracht van de jachthaven van Sint- Annaland aan de watersportvereniging Sint-Annaland. Maandag avond bleek in de commissie ruimte dat PvdA, CDA, CU en ABT zich zorgen maken over de zaak. De leden van de watersportvereniging maakten onlangs duidelijk dat ze voor de overname zijn van de opstal len, palen, steigers en loopbruggen in de jachthaven voor 930.000 euro. Het plan dat al in een vergevorderd stadium is, viel J. Oudesluijs (PvdA) koud op het dak. „Wat weten wij er van? Wat zijn de voorwaarden waar onder de overdracht gaat plaatsvin den? We hebben er als commissie niets van vernomen. Horen wij daar nog wat van?" Hij diende een schriftelijke vraag in om een nadere toelichting naar aanleiding van het artikel in deze krant op 7 april. Wethouder K.A. Heijboer ging eerst niet in op de vragen van Oudesluijs, maar lichtte toe dat er onderzoek is geweest naar de privatisering van de jachthaven naar aanleiding van het besluit van de raad om te bezuinigin gen. „De intentie van de raad noch die van het college was om afscheid te nemen van de watersportvereni ging. Wij zijn gebonden aan de wa tersportvereniging en dan kun je niet met anderen zaken gaan doen. De wsv is onze contractpartner." In dc onderhandelingen met de ver eniging is het canon gewijzigd, zei de wethouder. Eerst was dat 11,34 euro, nu wordt dat 1250 euro per jaar voor dezelfde oppervlakte (dus ruim 1200 euro meer). „Dat hebben wij er uit kunnen slepen. En de ver eniging betaalt jaarlijks mee in de kosten van het onderhoud van het terrein rond de haven." Oudesluijs had zich verbaasd over de uitspraak van voorzitter T. van Gurp van de wsv op de ledenverga dering dat de jachthaven een 'veel voud' waard zou zijn van het bedrag waarmee de jachthaven van de ge meente wordt voorgenomen. Heij boer zei daar wel nadere uitleg over te willen geven. Oudesluijs drong er op aan dat te doen voordat de werke lijke overdracht plaatsvindt. Ook J.P. Bout (CDA) zei zich zor gen te maken. Hij vroeg zich af of de watersportvereniging na de over name dc boel niet 'voor het dubbele' gaat verkopen. „Is dat voldoende in geklemd? Anders sta je mooi in je hemd." Bout en W.Mol (CU) zeiden het ver zoek van de PvdA te willen onder steunen. J.M. Aarnoudse (SGP) kon zich wel voorstellen dat de commis sieleden 'alles van te voren' willen weten. „Daar hebben we last van, maar ik ga er van uit dat het college dit goed afhandelt. De commissie en de raadsleden kunnen er wel kennis van nemen." Volgens J.J. van 't Hof (ABT) zijn contracten er om opengebroken te worden. „Er zijn meerdere partijen nodig om de maximale waarde er uit te halen." (Port Zélande uit Ouddorp had ook belangstelling getoond voor de jachthaven, maar het college heeft laten weten daar niet op in te willen gaan.) Voorzitter M.J. Klippel stelde voor om de kwestie op de agenda van de vergadering op maandag 20 juni te plaatsen. J. van den Donker (D66) zei dat nuttig te vinden. Maar voeg de er ook aan toe dat hier weer eens 'de onkunde' bij de commissie uit was gebleken. Heijboer wees er nog op dat de raad het college in deze zaken een man daat heeft verleend. „Maar we zijn bereid om u alsnog te informeren." De afdeling Tholen/Sint-Philips- land van de Diabetesvereniging Nederland wil bij voldoende be langstelling een bus laten rijden naar de viering van het 60-jarig ju bileum van de landelijke vereni ging in de hallen van de Rai te Am sterdam. Op 28 mei worden er tal van activiteiten georganiseerd voor jong en oud met optredens van ver schillende artiesten. De toegang tot het feest is gratis. Van de deelne mers wordt alleen een bijdrage in de reiskosten gevraagd. De afde ling Tholen/Sint-Philipsland had een bijeenkomst aangekondigd voor aanstaande zaterdag, maar de ze is uitgesteld. De fusiebibliotheck krijgt de naam BibliOosterschelde, de samenbun deling van bibliotheken rondom de O van Oosterschelde, waaronder ook de Thoolse bibliotheekstichting valt. De roepnaam wordt misschien BibliO, BibliOregio of gewoon vol uit BibliOosterschelde. „De geza menlijke bibliotheken blijven het als hun opdracht beschouwen om de poort te ontsluiten naar betrouwbare en verantwoord te achten informatie en ontspanning voor zoveel moge lijk gebruikers in de Oosterschelde- regio", zegt projectleider Dick Eveleens. Volgens hem gaat het om een passend antwoord te vinden op het veranderend leesgedrag, de toe genomen informatiebehoefte van het publiek, de opkomst van de di gitale media en de wenselijkheid om de beschikbare middelen zo doelmatig mogelijk in te zetten. „De fusie is niet bedoeld om bezui nigingen op te vangen of om vesti gingen te sluiten." De nieuwe organisatie zal naar ver wachting in de loop van 2006 zijn beslag krijgen. De naam van de fu- siebieb is via een prijsvraag naar voren gekomen. Ina Braber uit Zier- ikzee was de bedenkster. Zij won een gratis jaarabonnement. Er wa ren totaal 98 inzenders waarvan er slechts twee hetzelfde waren. Ook na de fusie zullen de plaatselijke bi bliotheken hun naam behouden, dus ook de bibliotheek in bijvoorbeeld Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland Eric Tichem zwaait per 1 mei af als voorzitter van omroep Tholen. Hij blijft wel als programmamaker betrokken bij de lokale radio. „Ik heb een pittige anderhalf jaar ach ter de rug en nu alles op de rails staat, vind ik het tijd om een stap je terug te doen'. We hebben heel veel bereikt', zegt dc vertrekken de voorzitter. Met verve bewerkte hij dc raads commissie samenleving en de ge meenteraad om jaarlijks 6000 euro subsidie van de gemeente los te peuteren. Daarmee werden de fi nanciële problemen van de om roep opgelost. Eric Tichem volgde in november 2003 secretaris Schaart uit Sint-Maartensdijk .op die tijdelijk het bestuur leidde na dat voorzitter Bahnert uit Oud- Vossemeer wegens ziekte was ge stopt. Voor Tichem is er nog geen opvolger gevonden. Secretaris Ed win Otto uit Bergen op Zoom neemt na 1 mei tijdelijk het voor zitterschap waar. Eric Tichem is zelf inmiddels ook naar Bergen op Zoom vertrokken, maar blijft op zondagmiddag een radioprogramma verzorgen. „En achter de schermen zal ik ook nog wel eens een advicsje geven", al dus de vertrekkende voorzitter van omroep Tholen. Toen Johan Bosters en Diana Hendrikse uit Oud-Vossemeer vijf jaar geleden hun oog lieten vallen op de watertoren in Steenbergen, om daar een kinderdagverblijf te starten, konden zij niet vermoe den dat hun onderneming zo'n onstuimige groei zou door gaan maken. Amper vijf jaar later heeft het kinderdagverblijf maar liefst vier vestigingen in West-Brabant, en momenteel worden de moge lijkheden bekeken of er op korte termijn ook een kinderdagverblijf in het pand van de Rabobank aan de Schoolstraat in Sint-Philips- land gevestigd kan worden. De twee jonge ondernemers vullen elkaar perfect aan. Diana Hendrik- se heeft met haar studie orthopeda gogiek een prima basis gelegd voor de deskundige begeleiding van kin deren in alle leeftijdsgroepen. Haar partner Johan Bosters was eerst een aantal jaren en in verschillende functies werkzaam bij een bankin stelling. Maar toen bleek dat de fi nanciële en administratieve taken binnen Toerdeloo alsmaar meer tijd in beslag gingen nemen, besloot hij zich volledig op het werk voor het kinderdagverblijf te gaan richten. „Het is allemaal wel heel hard ge gaan", erkent het tweetal. „In fe bruari 2001 gingen we van start in onze eerste vestiging in Steenber gen en binnen drie jaar konden we ook een kinderdagverblijf in Nieuw-Vossemeer en Kruisland openen. Sinds januari dit jaar zijn we bovendien ook in Dinteloord gevestigd en we zijn nu dus aan het onderzoeken of we onze vleugels ook uit kunnen slaan naar de ge meente Tholen. Als uit markton derzoek blijkt dat er in Sint-Phi lipsland en omgeving voldoende belangstelling is voor goede en be taalbare kinderopvang, willen we ons vestigen in het pand van de Ra bobank. In het gebouw blijft een geldautomaat gevestigd, en een spreekruimte voor afspraken met een bankmedewerker. Onze activi teiten zijn prima onder één dak on der te brengen met zo'n service punt van de bank. We krijgen bij onze plannen alle medewerking van Castria Wonen en de gemeente Tholen. Zij zien ons initiatief als een positieve bijdrage aan de leef baarheid in Sint-Philipsland." Sinds begin dit jaar de nieuwe Wet voor de kinderopvang in werking trad, is de regeling en financiering van kinderdagopvang en buiten schoolse opvang voor veel ouders een stuk ingewikkelder geworden, weet Johan Bosters. „En door ver keerde en onvolledige berichtge ving in de media is bij velen het idee ontstaan dat kinderopvang nu haast onbetaalbaar is geworden. Het tegendeel is echter waar, zeker voor mensen met een laag of mo daal inkomen. Afhankelijk van het inkomen van de ouders bieden wij al kinderopvang vanaf 26 eurocent per uur. De werkgever en de fiscus nemen in veruit de meeste gevallen de overige kosten voor hun reke ning. Wij geven de mensen vooraf een deskundig advies, maken een heldere berekening van de kosten die ze voor de dag- of buiten schoolse opvang van hun kind(eren) kwijt zijn, en helpen ze bij de administratieve rompslomp die de nieuwe wet met zich mee brengt. Dat stukje extra service wordt bijzonder gewaardeerd door de mensen. En niet alleen de zake lijk kant krijgt bij ons alle aan dacht. Ook over zaken als de onge dwongen sfeer, de perfecte ver voersvoorzieningen - Toerdeloo heeft een aantal eigen passagiers- busjes voor het vervoer van en naar Kinderdagverblijf Toerdeloo heeft al vier vestigingen in West-Brabant, maar als er voldoende belangstelling is, willen Johan Bosters en Diana Hendrikse binnenkort ook in Sint Philipsland een kinderdagverblijf openen. school, en voor het maken van groepsuitstapjes -, de plaatsings mogelijkheden in horizontale (per leeftijdscategorie) of gemengde (verticale) groepen, de deskundige begeleiding en verzorging door ge diplomeerde groepsleidsters, de flexibele invulling van het aantal uren of dagdelen kinderopvang waarvan men gebruik wilt maken, de leuke uitstapjes, het jaarlijkse zomerkamp en het feit dat onze vestigingen altijd lekker dicht in de buurt zitten, zijn de mensen heel erg tevreden. Via de oudercommis sie weten we altijd goed wat er aan Bij een grootscheepse verkeerscon trole in de gemeente Tholen zijn gi steren 123 boetes uitgedeeld: 61 voor snelheidsovertredingen, 22 voor het niet dragen van een autogordel en 15 voor overtredingen van bromfietsers. Naast de politie deden ook medewer kers van de douane, belastingdienst, marechaussee, inspectie verkeer en waterstaat en 3VO aan de controle bij de Bergsediepsluis mee. Tussen 8.15 en 15.45 uur werden daar in beide richtingen van de Oesterdam 843 voertuigen aangehouden. Van dc be stuurders bleken er 22 geen gordel te dragen, 4 hadden geen kentekenbe wijs bij zich en 5 geen rijbewijs. Daarnaast bleek er 1 chauffeur hele maal geen rijbewijs te hebben. Een ander gaf een valse naam op. Eén reed over dc doorgetrokken streep, een ander had een verkeerde kente kenplaat op zijn aanhangwagen en één automobilist kreeg een boete om dat hij een radardetector had. Vier auto's bleken te zwaar geladen te zijn en vier chauffeurs hadden de rij- tijdenwet overtreden. Twee voertui gen voldeden niet aan de eisen die aan een grijs kenteken gesteld worden. Verder werd een boete uitgedeeld om dat er gasflessen in een open laadbak niet vastgezet waren. Dat is in strijd met de regels voor gevaarlijke stof fen. Bij een snelheidscontrole op de Oesterdam reden 24 automobilisten harder dan de daar toegestane 100 km en op dc Nieuwe Postweg liepen 37 bestuurders tegen de lamp omdat ze boven de 80 km uitkwamen. Sint-Philipsland heeft het dinsdag ge ruime tijd zonder vaste telefoonaan sluiting moeten doen. Vanaf half vier was telefoneren onmogelijk. Vermoe delijk hield een en ander verband met de werkzaamheden aan de Oostdijk voor het terugdringen van het grond water, waarvoor vandaag de officiële start wordt gegeven. In dc loop van de avond was het telefoonverkeer weer hersteld. Mobiel bellen was wel steeds mogelijk. Op heel Tholen werden bromfietsen gecontroleerd. Van de 20 aangehou den tweewielers kregen er maar liefst 15 een boete wegens teveel vermo gen, te hard rijden of het ontbreken van een gele plaat. onze organisatie verbeterd zou kunnen worden, of waaraan de ou ders of hun kinderen behoefte heb ben. Zo zijn we vorig jaar in Steen bergen begonnen met tussen- schoolse opvang voor kinderen van de basisschool. Als hun ouders moeten werken kunnen de kinde ren tussen de middag bij ons hun brood op komen eten. Ze mogen daarnaast gebruik maken van de speelvoorzieningen van ons kin derdagverblijf. Bij alles wat wij doen, staat het welzijn van de kin deren centraal. Zij moeten zich he lemaal thuis kunnen voelen op ons kinderdagverblijf." Dat de aanpak van Johan, Diana en het enthousiaste begeleidingsteam van Toerdeloo de mensen aan spreekt blijkt wel uit dc grote toe stroom van baby's, dreumesen, peuters en basisscholieren. Met een team van 22 vaste medewer kers en 8 stagiaires wordt kinder opvang voor bijna 200 kinderen geboden. Eten, drinken, slapen, verschonen, binnen- en buitenspe len; alles is tot in de puntjes gere geld. En elke grocpsruimtc ademt de sfeer uit yan een gezellige, maar grote kinderkamer. Ingericht met kindvriendelijke en veilige meubeltjes, fleurige wandschilde ringen en decoraties en uiteraard voorzien van volop materiaal om lekker mee te spelen. „Zc voelen zich hier net als thuis", merkt een leidster van de dreumesgroep op terwijl ze een klein jochie op een loopfietsje helpt. Dat er momenteel erg veel vraag is naar goede en flexibele kinderop vang staat voor de mensen van Toerdeloo als een paal boven wa ter. Zeker nu de regering ook vrou wen zoveel mogelijk aan het ar beidsproces wil laten deelnemen. In hun andere vestigingen zien Jo han en Diana het aantal nieuwe aanmeldingen dan ook alsmaar toenemen en zij zijn er eigenlijk van overtuigd dat er ook in de ge meente Tholen - waar zich in de nieuwbouwwijken in de diverse kernen veel jonge gezinnen vesti gen - veel behoefte is aan goede en betaalbare dag- en buiten schoolse opvang. Johan Bosters: „Wij gaan nu dus peilen of er vol doende belangstelling is voor een kinderdagverblijf in Sint-Philips land. Dat zullen we doen door de mensen in en 0111 Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder persoonlijk te benaderen, maar mensen die geïnteresseerd zijn in onze dienst verlening kunnen uiteraard ook zelf contact met ons opnemen. Dat kan via onze website www.toerde- loo.nl of telefonisch (tel.0167- 530840). Er kan ook altijd een af spraak gemaakt worden voor een kennismakingsgesprekje en een rondleiding door een van onze ves tigingen." (Advertentie I.M.) Volgens De Ruiter worden bankme dewerkers gebeld met de vraag hoe lang de vestiging in Sint-Philipsland nog openblijft. „Terwijl we destijds al hebben aangegeven dat het net zo wordt als in Stavenisse, maar het is een eigen leven gaan leiden." Mogelijk heeft het te maken met het plan van Johan Bosters en Diana Hendrikse uit Oud-Vossemeer Die zijn bezig de behoefte te peilen voor een kinderdagverblijf in Sint-Phi lipsland. Het stel heeft al vier vesti gingen onder de naam Toerdeloo in West-Brabant en zoekt verdere uit breiding in onze gemeente. Als blijkt dat er behoefte is dan wil Toerdeloo zich ook in het gebouw van de Rabobank vestigen. Dat wordt dan eigendom van Castria Wonen zoals dat ook in Stavenisse is gebeurd. Directeur J.J. Kloet van Castria be vestigt dat. Eerst was tandarts M. Bomans in beeld, maar die had meer ruimte nodig. Bomans kreeg de kans om zich te vestigen in de drogisterij naast het pand van de Rabobank toen bleek dat drogist N.J.G. Jansen de winkel op 1 juni sluit. Kloet: „De tandarts was al lang op zoek. Hij blijft in Sint-Philipsland. Dat is belangrijk. Wij zoeken dan weer naar andere gegadigden. Van belang voor ons is de leefbaarheid in het dorp. We willen dat graag bevor deren in combinatie met anderen." Ook De Ruiter benadrukt dat. „We willen juist als bank dicht bij de mensen zitten. Nu kijken we er naar vanuit drie partijen; de bank, de wo ningstichting en de kinderopvang. We gaan wel het een en ander veran deren in het pand. De kasboxen ver dwijnen, maar er zal nog gewoon kantoor worden gehouden. Het ver schil met de huidige situatie is dat er straks een geldautomaat binnen komt. Voor ouderen die zo'n auto maat niet kunnen bedienen, zijn er op woensdag servicemedewerkers die zorgen dat er voor de oudere klanten geld uit de automaat komt. Hetzelfde wat nu nog aan de balie wordt gedaan tijdens de openings uren op woensdag. Klanten kunnen er op afspraak ook buiten de kan tooruren met vragen terecht. Afspra ken voor onze specialisten vinden ook daar plaats." Volgens De Ruiter moet er wel wat gebeuren omdat niet in elke woon kern een volledig uitgeruste bank te handhaven is. „Je moet wel iets doen, ook al is het bedrijfsecono misch niet altijd verantwoord. Het belangrijkst is onze aanwezigheid en het behoud van de leefbaarheid van de kleine kernen. We kijken als bank verder dan het aandeelhoudersbe- lang." Kloet zegt Toerdeloo de kans de wil len geven om de behoefte te peilen naar kinderopvang, maar heeft er wel de voorwaarde aan verbonden dat het geen jaar mag gaan duren. „We moeten dc risico's wel beper ken. Het pand ligt centraal in het dorp. De tandarts komt ernaast. Er zal zeker wel ongerustheid leven bij de inwoners over het sluiten van winkels en andere voorzieningen. Waar de geruchten vandaan komen dat de bank dicht zou gaan,weten we niet." De Ruiter vindt dat er door de sa menwerking met Castria en de kin deropvang weer iets opbouwends plaatsvindt. „Het is een nieuw initia tief. Het is van belang om de neer waartse spiraal om te keren." Dient de christelijke politiek een conservatieve, rechtse, of een progressieve, linkse, koers te varen? Die vraag komt aan de orde op een bijeenkomst van de SGP-studiever- eniging Calvijn. Sprekers zijn jeugdwerkadviseur Gert van Veld huizen van de SGP-jongeren en voorzitter Marcel Benard van de CU-jongerenorganisatie Perspectief. Na de pauze is er met beide sprekers een forumdiscussie, geleid door voorzitter Erik Roeland. De bijeen komst wordt donderdag 28 april ge houden in het Holland Huis te Scherpenisse en begint om half acht. Als thema voor deze verenigings avond is gekozen 'Zorgen voor mor gen, linkse dromen en rechtse da den'. Linkse politieke partijen heb ben grote zorgen over wat zij het afbraakkabinet Balkenende noemen. De SGP wordt vaak als een rechtse partij bestempeld en stemt in de Tweede Kamer vaak mee met de partijen die in het kabinet zitten (CDA, VVD en D66). Omdat de CU vaker dan de SGP meestemt met de linkse oppositie (PvdA, SP en GL), krijgt deze partij vaak het etiket 'links' opgeplakt. Dat is vooral merkbaar als het gaat over asielbe leid, sociaal-economische thema's en milieubeleid. Boerderijenstichting. De Boerderij enstichting Zeeland krijgt 2500 euro subsidie van de provincie voor 2005.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 7