Vier uitleenposten blijven er maar veel kleiner dan nu Spijkeren voor weeshuis en beamer Verburgh 'Bij links afslaan goed achterom kijken' Plaatselijk nieuws Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Sint-Philipsland, Stavenisse Donderdag 21 april 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De bibliotheken gaan op de schop. Tholen krijgt een splinternieuwe vestiging, de dorpen moeten het met veel kleinere voorzieningen doen of zelfs helemaal zonder uit- leenpóst. Gemeente en bibliotheekbestuur zien in de ver plaatsing van het Markiezaatcollege van Sint-Maartens dijk naar Tholen een kans om tegelijk een nieuwe bibliotheek te bouwen. Het ROC West-Brabant heeft daar wel oren naar, want die kan de kosten drukken en jaarlijks zo'n 100.000 euro aan huur ontvangen. „Er zou hier wel iets moois kunnen komen", zei mevr. Gerards van advies bureau Eugenius dinsdagavond tegen de raadscommissie samenleving. Zij bracht ook naar voren, dat je de kwanti teit moet verlagen als je de kwaliteit wil behouden. Geldverslindend Mediatheek Vrijwilligers Variant 2 omhelzen Maartenshof uitverkocht Auto tegen aanhangwagen Dief gepakt Klaverjassen onbeslist Inleveren kinderkleding Dominee blijft Rommelmarkt kerk Actie Dorcas voor Lesotho Van Haaften beste klaverjasser Voorjaarsmarkt Huizen Wilhelminastraat Brandweerwedstrijd Koninginnedag Ree aangereden Opening Ons Dorpshuis D OLIJS C'J'J&i f ZOA vluchtelingen Ondergrondse Kerk Autoruit vernield Zeskamp op Pluimpot Molenstraat vertraagd Bestel-/Bedrijfsauto's Burgemeester opent kunstroute met veel muziek Bose 32 1 GS digitaal home entertainment systeem De commissie koos uiteindelijk unaniem voor een centrale biblio theek bij het Markiezaatcollege aan de Zoekweg in Tholen. maar er kle ven toch een aantal minpunten aan. Om te beginnen voor de stadskern van Tholen. „We willen een leven dige binnenstad en dan gaat de bi bliotheek van de Dalemsestraat naar de Zoekweg", zei CU-raadslid P. van Belzen, die de bieb een sociaal ontmoetingspunt voor de oudere in woners noemde. „De afstand wordt wel groter, maar de mensen hebben het in de nieuwe bibliotheek aan de Zoekweg wel prettiger", zei mevr. Gerards. „Het onttrekt toch leven digheid aan de binnenstad en wegen de voordelen nu wel op tegen de nadelen", hield Van Belzen vol. SGP-raadslid M.J. Klippel had de zelfde bedenkingen, maar zag ook voordelen gezien de veel betere par- keermogelijkheden aan de Zoek weg. Volgens CDA-raadslid J.P. Bout is de loopafstand van Ten An ker met of zonder rollator naar de Zoekweg even ver als naar de Da lemsestraat. „Tholen wordt met de nieuwe wijk Stadszicht ook groter en er wonen niet alleen in de stads kern ouderen." Van Belzen voorspelde dat er toch heel wat geklaag zal zijn als de bi bliotheek in de Dalemsestraat ver dwijnt. „De bieb heeft bij uitstek een sociale functie, dus het verlies voor de stadskern blijf ik een min punt vinden. Het parkeren aan de Zoekweg is beter en voor de toe komst is dat ook de beste keuze", erkende het CU-raadslid. „De be reikbaarheid met de auto is heel be langrijk", zei ook D66-raadslid J. van den Donker. PvdA-commissielid mevr. E.Bastia- nen deelde echter de zorgen van Van Belzen. „Door vertrek van de Cl000 is er al een leegte ontstaan in het centrum van Tholen, dus daar hebben we wel zorg over." Eugenius had in opdracht van de ge meente vijf plannen uitgewerkt, voor een bibliotheekvoorziening die past bij de behoeften van de inwo ners van Tholen, aansluit bij de bi bliotheekontwikkelingen in de Oos- terschelderegio, in het Zeeuwse netwerk en in het land en die de tand des tijd kan doorstaan. Een sluitende begroting, een groot be reik en ruimte voor een kwaliteits impuls zijn belangrijke weegpun- ten.' Klippel zette daar vraagtekens bij. Hij vroeg zich af of de eilandbewo ners wel zitten te wachten op één centrale bibliotheek van hoge kwa liteit. „Is de Thoolse lezer wel uit op zo'n hoog niveau? Dat is nooit in onze samenleving getoetst!" De SGP-leider pleitte ervoor om zoveel mogelijk vrijwilligers in te zetten om de kosten te drukken. „Want de bibliotheek blijft een geldverslin dende voorziening. De gebruiker mag ook best naar verhouding beta len. Alle kosten hoeven niet op de samenleving te drukken." Klippel was evenmin enthousiast over de bi bliotheekfusie in de Oosterschelde- regio. „Ik heb nog nooit een fusie meegemaakt waarbij het goedkoper is geworden. Het wordt altijd duur der met reiskosten en de zwaardere top." Het SGP-raadslid noemde het .ten dentieus taalgebruik' in het rapport van Eugenius, dat er .vestigingen om budgettaire redenen moeten sneuvelen.' Hij vond het plan voor de nieuwe Thoolse bibliotheek aan de Zoekweg wel royaal met 1200 m2. „Wat moetje daar allemaal wel niet in doen?" Niettemin gaf ook de SGP een lich te voorkeur aan een nieuwe centrale zou zijn. „We willen een functionele en be taalbare bibliotheek", liet CU- raadslid Van Belzen weten. Variant 2 lag hem voor de hand omdat hel benutten van multifunctionele ge bouwen voor de bewoners meer vastigheid biedt dan de verrijdbare bibliobussen. „Variant 2 moeten we dus omhelzen omdat het gemakke lijker is om met openingstijden te schuiven in vergelijking met biblio bussen. Ook voor Van den Donker gaf va riant 2 meer vastigheid, al sprak hem ook variant 5 met de bibliobus sen aan. Een overschot zou het D66-raadslid aanwenden voor de digitale uitleenposten. Voor VVD-raadslid Saris was het uitgangspunt om de kwaliteit voor de toekomst te garanderen. „We moeten naar de functionaliteit kij ken." In tegenstelling tot Klippel keek hij niet op van een centrale bi bliotheek van 1200 m2 in Tholen. „Alle huidige bibliotheekgebouwen bij elkaar zijn ook wel 1200 m2. Die andere gebouwen kun je bij va riant 5 met de biliobussen in de dor pen, allemaal afstoten", zei het VVD-raadslid. ABT-raadslid J.J.P.A. Boulogne koos voor kwaliteit en variant 2, maar hij signaleerde onduidelijkhe den in de huursom die het Markie- Oosterschelderegio is dat ook niet mogelijk." Mevr. Bastianen koos voor variant 2, maar dan wel met uitleenposten in minimaal 4 dorpen. Het liefst wilde ze er meer. Mevr. Gerards van adviesbureau Eugenius merkte op, dat de contri buties alleen in Zeeuws verband verhoogd kunnen worden. „Dat kun je als Tholen niet in je eentje doen." Wethouder Velthuis onderschreef dat. „De ledenbijdrage is provincie- breed besproken." De wethouder hield Klippel ook voor, dat een bibliotheek van 1200 m2 met 1 vestiging voor 24.000 in woners niet overdreven is. „Je moet het aantal vierkante meters in Tho len terugbrengen als je in zoveel mogelijk plaatsen servicepunten wil." Velthuis wees de SGP erop, dat er voor de fusie extra geld komt, dus de 550.000 euro van de ge meente wordt puur op Tholen be steed en niet in de Oosterscheldere- gio. Klippel hield de wethouder voor, dat de extra fusiebijdrage toch ook gemeenschapsgeld is en dat be vestigde Velthuis. Voor de overtollige'bibliotheekge bouwen in Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland en Tholen is al belang stelling getoond, meldde de wethouder aan raadslid Saris. Over de inzet van vrijwilligers ble ven Velthuis en Klippel van mening Anthonie Verloop zit te lezen in de vestiging van de openbare bibliotheek in Sint-Annaland. Volgens het nieuwste plan zal deze vestiging moeten sluiten. bibliotheek bij het Markiezaatcolle ge in Tholen en 3 uitleenposten in Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland en Sint-Philipsland. Wat service be treft, zou het advies van Eugenius met 1 bibliotheek in Tholen en bi bliobussen in alle dorpen beter zijn, maar de andere variant had de lichte voorkeur van zijn fractie. Ook CDA-raadslid Bout koos voor variant 2, maar dan wel met 4 uit leenposten, inclusief Stavenisse. „Een bibliotheek is niet weg te den ken in onze samenleving omdat het onze kennis kan verrijken. Zo'n voorziening moet laagdrempelig zijn, dus daarom moet je de eigen bijdrage van de lezers niet verho gen. Wel moeten we de kosten van de bibliotheek in de hand houden", zei Bout, die variant 5 met de bi bliobussen als optie achter de hand hield wanneer variant 2 onmogelijk zaatcollege aan de bibliotheek wil berekenen. Ook was hij benieuwd naar de kosten van de mediatheek, waar allerlei digitale informatie be schikbaar zal komen die zowel door de leerlingen van het Markiezaat college als de bibliotheekbezoekers benut kan worden. „We willen niet voor verrassingen komen te staan", zei Boulogne. Ook Van Belzen vond dat er over de mediatheek goede af spraken gemaakt moeten worden. Wethouder M.A.E. Velthuis maakte duidelijk, dat dit ook zal gebeuren. De bedoeling is dat ROC en ge meente ieder voor de helft de kosten van de mediatheek zullen betalen. „Het moet niet ondoorzichtig zijn. Het ROC regelt de computers, het internet en het onderhoud, de bibli otheek doet de boeken." PvdA-commissielid Bastianen stoorde zich aan het SGP-voorstel om meer leesgeld te vragen van de bibliotheekbezoekers. „Gezien de besprekingen rond de fusie in de verschillen. Kwaliteit was voor de gemeente het belangrijkste en dat vereist inzet van beroepskrachten. „Bij een minieme voorziening in de uitleenposten zouden we daar met 1 beroepskracht naast vrijwilligers kunnen volstaan. We moeten een goede mix zien te vinden", zei de wethouder. „Vrijwilligers moet je koesteren", vond Klippel. Hij zei bibliotheek- vrijwilligers gesproken te hebben die zich blijvend willen inzetten voor hun plaatselijke voorziening. Het SGP-raadslid vroeg de wethou der dat mee te nemen bij de verdere planvorming. De sluiting van de bibliotheek in Oud-Vossemeer, het verdwijnen van de bibliobus in Scherpenisse en de komende stopzetting van de uitleen- post in 't Ouwe Raed'uus in Poort vliet kwamen dinsdagavond tijdens tie hele discussie in de raadscom missie samenleving niet aan de or de. De spijkerbalk voor de Wingerd was zaterdag één van de attracties tijdens de bazar van de Hen'ormde Gemeente Tholen. De bazar en rommelmarkt van de Hervormde Gemeente Tholen heeft zaterdag netto 2541 euro opgebracht. Daarvan gaat de helft naar een weeshuis in het Afrikaanse Malawi. De andere helft is bestemd voor de aanschaf van een beamer die voor allerlei doeleinden in verenigingsgebouw de Wingerd gebruikt kan wor den. De beamer kost 3000 euro, maar naast de opbrengst van de bazar worden er nog meer potjes voor aangesproken. Joanne Roggeband, die samen met Suzanne Baaij en Mariena van Zetten de jaarlijkse rommel markt organiseerde, kijkt terug op een fijne, gezellige dag. „Voor iedereen was er wel wat te doen, voor zowel jong als oud. Het was best wel druk, maar op een gege ven moment ging het zodanig re genen, dat de belangstelling toch minder werd." Buiten de Wingerd waren er di verse kramen met allerlei spul len. Er werd ook druk gebakken: kibbeling, tongetjes en patates- frites. Dat had zoveel aftrek, dat alles op ging. In het verenigings gebouw kon men koffie drinken en allerlei artikelen kopen. De kinderen mochten een ballon doorprikken en dan een cadeau tje uitkiezen. Er kon geraden worden wie er op oude trouwfo to's stond en hoeveel koffiebonen er in een krans zaten. De rommel die over was, ging niet op de af valhoop, maar naar Oud-Vosse meer, waar de Hervormde Ge meente binnenkort ook een rommelmarkt houdt. Op het Van der Lek de Clercq- plein in Stavenisse was het maan dagmorgen een hele drukte. 88 leerlingen uit de hoogste groepen van de basisscholen kwamen met hun fietsen naar het plein voor het praktisch verkeersexamen. Vrijwilligers van verkeersorgani- satie 3VO deelden hesjes uit en lichtten de route toe. Ook werd gekeken of eventuele gebreken aan de fietsen hersteld waren. Vanaf even na negenen mochten de 22 leerlingen van De Schalm hun rondje door het dorp rijden. Rechts houden, niet te hard rij den, duidelijk richting aangeven en bij het links afslaan achterom kijken, hield 3VO-voorzitter H. de Wit de kinderen voor. Met tus senpozen van een minuut liet J. van Oudenaarde hen bij de kerk vertrekken, onder het toeziend oog van de politie die ook een kijkje kwam nemen. Ieder kind had een oranje hesje aan met een nummer erop. Eén jongen ging thuis gauw om een andere fiets, toen bleek dat bij zijn eigen rij wiel de ketting eraf was. Pijlen gaven de richting aan die gereden moest worden, bovendien zat bij elke pijl een controlepost. De kin deren die terugkeerden, vonden het examen niet moeilijk, zeiden ze. Wel was een jongen wat ge- Dennis Moerland en Michelle Nagelkerke hebben hun verkeersproef er bijna opzitten. Op de achtergrond bij de kerk staan hun klasgenoten van De Schalm te wachten tot ze aan de beurt zijn. Adrie Scherpenisse van verkeersorganisatie 3VO houdt een oogje in het zeil. schrokken van een auto, die hij niet had zien aankomen doordat struiken op een kruising het zicht belemmerden. Van de Rehoboth- school deden 66 leerlingen mee aan het examen. Van hen waren er 's morgens vroeg al, uit onder meer Oud-Vossemeer en Tholen, op de fiets naar Stavenisse geko men in plaats van met de bus. Dinsdag was Sint-Philipsland aan de beurt, gisteren Tholen en van daag Scherpenisse. Morgen is de verkeersproef in Sint-Maartens dijk en maandag sluit Oud-Vosse- meer de rij. Het landelijke theo rie-examen is vandaag op alle scholen. VERVOLG VAN PAGINA 2 Alle koopwoningen zijn verkocht en alle huurappartementen verhuurd van het uitbreidingsdeel van woonzorg centrum Maartenshof. De bouw heeft inmiddels het hoogste punt bereikt en zal naar alle waarschijnlijkheid in ok tober voltooid zijn. Huurders en ko pers hebben hun kleurkeuzes van te gelwerk en keukeninrichting bij Castria Wonen gemaakt. Een 42-jarige automobiliste verleen de woensdagmiddag omstreeks 16.00 uur op de splitsing Tazelaar- straat/Provincialeweg geen voorrang aan een 44-jarige plaatsgenoot. De vrouw reed tegen de aanhangwagen van de man op. De auto van de vrouw liep beperkte schade op, maar de aanhangwagen raakte door de aanrijding vermoede lijk total loss. In een loods op het bedrijventerrein is vorige week woensdagmiddag een 55-jarige man aangehouden. De man werd gearresteerd op verdenking van het stelen van een draaibank. De inhaalwedstrijd van klaverjasver- eniging De Pendelaars leverde geen winnaar op. Zowel M. van der Molen en R. van Putten behaalden 5266 punten. De uitslag is: 1M. v.d. Mo len en R. van Putten 5266 p.; 3. J. Geldhof 4876 p.; 4. L. Kampman 4492 p.; 5. M. den Haan 4424 p.; 6. A. van Zetten 4398 p.; 7. J. van Splunter 4296 p.; 8. P. Bazen 3966 punten. Voor de jaarlijkse fancyfair verzoekt de protestants-christelijke Juliana van Stolbergschool kinderkleding in te le veren. Alle soorten kinderkleding tot en met maat 176 en schoenen kunnen na schooltijd worden ingeleverd. Dominee Brugge van de Gerefor meerde Gemeente heeft bedankt voor het beroep dat hij ontving vanuit Randburg in Zuid-Afrika. De vrouwenvereniging van de Her vormde gemeente organiseert zater dag 7 mei haar jaarlijkse verkoping. Op deze verkoopdag is er tevens een rommelmarkt. Tweedehands baby- en kinderkleding en overige spullen kunnen worden ingeleverd bij me vrouw Franssen, Bakkerstraat 13, tel. 662829. In het hoofddepot van Dorcas aan de Platteweg wordt op Koninginnedag tussen half tien en twaalf uur een ver koping van vaste plantjes gehouden. De opbrengst van deze actie is be stemd voor het project Thuiszorg in Lesotho. In dit Zuid-Afrikaanse land leven vele mensen in armoede. Bij het depot kunnen deze dag ook hulpgoe deren worden ingeleverd en oude mo bieltjes. De werkgroep bestaat dit jaar vijf jaar, terwijl de landelijke organi satie het 25-jarig bestaan viert. Wim van Haaften heeft met 100.813 punten de onderlinge competitie ge wonnen van klaverjasclub De Roe mers. Ook sleepte hij de marsenprijs in de wacht met 43 marsen. De verde re uitslag: 2. J. Pijl 97.878 p; 3. P. de Heer 97.824 p; 4. J. Bijl 96.845 p; 5. W. Geluk 96.586 p; 6. L. Poot 96.463 p; 7. mevr. A. Koetsier 96.263 p; 8. B. Emmelot 95.745 p; 9. L. Mayer 95.239 p; 10. C. Opree 94.964 p; 11. J. Opree 94.836 p; 12. mevr. R. van Putten 94.572 p; 13. J. Smits 94.400 p; 14. mevr. R. van Praag 94.018 p; 15. mevr. N. Vellekoop 93.623 p; 16. mevr. C. Burggraaf 93.383 p; 17. me vr. D. van Gijlswijk 93.355 p; 18. W. Breuer 92.945 p; 19. mevr. G. Geluk 92.802 p; 20. P. Opree 91.958 p; 21P. Poot 90.619 p. verstrekt. De totale onderhoudskosten in het achterliggende jaar waren 6856 euro. Op het plein aan de Markt/Smids straat wordt zaterdag tussen acht en twee uur de jaarlijkse voorjaarsmarkt gehouden. Er zal een ruim gesorteerd aanbod zijn door verschillende stand houders met onder andere plantjes, kaas, stoffen, kleding, textiel, gebak en oliebollen. De opbrengst is be stemd voor de zending van de Gere formeerde Gemeente. Sint-Philipsland Castria Wonen heeft de bouw van vier huizen aan de Wilhelminastraat/Del- densestraat aanbesteed. Fraanje uit Lewedorp is de aannemer die voor vervangende nieuwbouw zorgt op de plaats waar vroeger het wijkgebouw en het postkantoor stonden. Dit pro ject wordt tegelijk met de bouw van twee huizen in Stavenisse door Fraan je uitgevoerd. De blusgroep organiseert zaterdag tussen kwart voor acht en vier uur een provinciale brandweerwedstrijd. Er doen tien ploegen mee, waaronder de blusgroepen uit Sint-Annaland en Stavenisse. De wedstrijd maakt on derdeel uit van klasse tankautospuit hogedruk. De nummers 1 en 2 van deze dag gaan door naar de geweste lijke wedstrijden in juni. De werkgroep koninginnedag heeft het programma weer rond' voor een feestelijke dag op 30 april. Na de au bade bij De Wimpel zijn er kinderspe len bij de Kon. Julianaschool. Na de middag is er in De Wimpel een kin derrommelmarkt. Verder staan een autopuzzelrit en een stratenvoetbal- toernooi op het programma, 's Avonds geeft de brandweer een de monstratie bij de haven en in De Wimpel is er een Oranjebal met de Veronica drive-inshow. Op de Philipsdam is vrijdagnacht om half drie een ree door een personen auto doodgereden. De ree was vlak voor de auto van een 32-jarige man uit de gemeente Middelharnis de weg overgestoken. De automobilist kwam met de schrik vrij, maar zijn auto raakte aan de voorzijde flink bescha digd. Op Koninginnedag wordt het gereno veerde dorpshuis van Anna-Jacoba- polder officieel geopend door wet houder M.A.E. Velthuis. De opening van Ons Dorpshuis wordt in samen werking met de Oranjevereniging ge organiseerd. Om tien uur wordt de au bade gehouden met medewerking van muziekvereniging Concordia, waarna er een rondgang wordt gemaakt. De kinderen van christelijke basisschool Het Kompas kunnen deelnemen aan een ballonnenwedstrijd. Rond 10.20 uur is de openingshandeling van Ons Dorpshuis gepland, waarna iedereen het gebouw kan bezichtigen. De collecte voor ZOA Vluchtelin genzorg heeft in Anna Jacobapolder 247,80 euro opgebracht, in Sint- Philipsland 501,96 euro en in Scherpenisse 354,64 euro. De stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK) heeft in de gemeente Tho len 1872,71 ingezameld. De op brengst van deze collecte wordt be steed aan de opvang van straatkinderen in Roemenië en In dia. De organisatie kan ook kleding gebruiken en zoekt alweer collec tanten voor volgend jaar. Poortvliet Aan de Dorpsweg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een ruit vernield van een geparkeerde auto. Uit het voertuig zijn geen goederen wegge nomen. De schade bedraagt enkele tientallen euro's. Op Koninginnedag organiseert de Oranjevereniging 's middags een zeskamp op het Pluimpotterrein. Tevoren maakt de blaaskapel Dak d'r af een rondgang door het dorp om publiek en deelnemers naar het terrein te brengen. De opening van Koninginnedag is 's morgens eveneens op hel Pluimpotterrein, waarna er bij voldoende deelname kinderspelen worden georgani seerd. Het traditionele Oranjebal in het Holland Huis sluit de dag af. De aanbesteding van de veertien hui zen (7 koop en 7 huur) aan de Molen straat heeft enige vertraging opgelo pen. Daardoor is ook de aannemer nog niet bekend. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Subsidie molen Voor het onderhoud aan molen De Korenaar is voor het jaar 2004 een provinciale subsidie van 1371 euro VERVOLG VAN BROMMER KEURING De leerling mag gewoon op zijn brommer blijven zitten om gas te geven of om naar de hoogste ver snelling te schakelen. Van Eenen- naam houdt de machine bij het stuur vast. Met spanning kijken de medeleerlingen naar de wijzer op het meetinstrument naast het ach terwiel. De uitlaatgassen vliegen de lucht in. Het vermogen wordt uitgedrukt in kilowatt en omgerekend in kilome ters per uur. Ook vindt er dan nog een correctie plaats. Het maximum vermogen mag een halve kilowatt bedragen, maar pas als er 0,7 kilo watt gemeten wordt, dan zou er een bekeuring volgen. Een van de leerlingen laat zijn ma chine op de rollers vol gas loeien en laat de wijzers van de appara tuur tot boven de 2 kilowatt uit slaan. Het is een record. Omgere kend in kilometers zou 2 kilowatt overeenkomen met 79,38 kilometer per uur. De politie trekt er drie ki lometer af. Ook het geluid is met 107,1 deci bels niet mals op het schoolplein naast de brommerstalling. „Oor verdovend," oordeelt de agent. Als het geluid boven de 97 deci bels uitkomt, gaat de politie bekeu ren. Tussen de 97 en 101 db be draagt de boete 40 euro, tussen de 102 en 110 db volgt er een schik king uit Middelburg. Het zou de leerling uit de hoogste klas van het vmbo voor beide overtredingen op meer dan 300 euro komen te staan. Docent J. Bolier van het Markie- zaat college noteert alle gegevens. De een na de ander rijdt zijn brom mer op de rollerbank. De leerlin gen zijn nieuwsgierig naar de re sultaten. Degenen die te hard rijden, weten dat maar al te goed. Degenen die er niets aan versleu teld hebben ook. De leerlingen staan dan ook niet echt voor ver rassingen, maar ze zijn nu wel ge waarschuwd. Ze weten wat de ge volgen zijn als een van de twee zaken niet in orde is. Brommers mogen in Nederland nu eenmaal niet harder rijden dan 40 kilometer per uur. Als ze uit de fa brieken komen rijden ze 45 kilo meter per uur (De politie noemt dit de constructiesnelheid). De brom mer of scooter moet ook van een goedkeuringsnummer (op een sti cker) zijn voorzien, maar ook dat is niet altijd het geval. De sticker is vervaagd en slecht te lezen. Van Eenennaam en Schrijver kijken daar nu niet naar. Burgemeester W. Nuis opent vrij dagmiddag 29 april om half vier de kunstroute in de Grote Kerk. Dries van Leeuwen en gitarist Piet van Zijst verlenen muzikale medewer king. In de Gasthuiskapel en in de tuin kan men vervolgens de ten toonstelling van monumentale mo de van Tamaar Toth Varju en de bronzen sculpturen van Margreeth Bronke bewonderen, 's Avonds om zeven uur geeft de koninklijke har monie Concordia een concert in de Rooms Katholieke Kerk aan de Markt met saxofoniste Corina Zwaan als solist. Om acht uur treedt het Zeeuws Jeugd Orkest op in de koorkerk van de Grote Kerk. VERVOLG VAN SPEELMANSPLATEN Tegen het laatste spoor liep nog een bezwaar. De rechtbank heeft die behandeld, maar er is nog geen uitspraak over, zo lichtte hij toe. Wat het volgens het college extra moeilijk maakt is dat Verweij een milieuvergunning aan wil vragen voor de activiteiten die er nu zijn, maar ook voor die er later gaan plaatsvinden. Daarvoor waren ex tra gegevens nodig, voor verblijfs- recreatie en horeca-activiteiten. Verweij wil er 75 vakantiehuizen plaatsen, waarvan 11 paalwonin gen aan het water. Film by the Sea. Stichting Film by the Sea te Vlissingen krijgt dit jaar 45.000 euro subsidie van de provin cie Zeeland. Home cinema uit slechts twee luidsprekers De luidspreker arrays zijn leverbaar in de kleuren grafiet en zilver Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Uit het zkht te plaatsen Acoustimass' basmodule niet afgebeeld Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5