Roetje blijft in de Schutse Plaatselijk nieuws VERF NODIG? Laban r EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 april 2005 Meditatief boetseren Groen Kuipersdreef Reveille niet van toren Kentekenplaat onleesbaar Restauratie stadhuistoren Inbraken bij bedrijven Verkoping in hal De Kraal op rolletjes Bedankt voor beroep Verkoping kerk Schoolstraat leeg Verkoping vrouwenvereniging Inzameling kleding Zingen voor Israël Lentemarkt voor Thailand Doe-dag Die Heenetrecht Geslacht in eigen slagerij Lokaalverbod Brand op kermis Schorrekoor krijgt grote rol bij Accelerando Zo kan het ook Subsidie watersport Inbraak aardappelhandel Aanrijding op kruising Smash bakt oliebollen Kok op school Optocht Koninginnedag Afsluiting Kerkstraat f Poststraat Zuid Koning Haakonstraat Geluidsapparatuur weg EHBO jeugddiploma's Rommelmarkt kerk 2 Tholen In het kerkgebouw van de Vrijzinni ge geloofsgemeenschap NPB. aan de Oudclandsestraat. wordt woensdag morgen een workshop 'Meditatief boetseren' gegeven. Na een inleiding en een meditatie is het de bedoeling dat de deelnemers in stilte zelf met klei aan de slag gaan. Deelnemers hoeven geen ervaring te hebben met het werken met klei. Hen wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd en ook wordt aan de bezoekers gevraagd om zelf een plankje en mesje mee te nemen. De workshop begint om tien uur en wordt gegeven door beeld houwster Maria Geschiere uil Bos koop. De bewoners van de Kuipersdreef hebben verschillende plannen inge diend voor de inrichting van de groenstrook. Ook vroeg een aantal van de bewoners het lapje grond te kopen van de gemeente. „Maar dat was niet unaniem," zei wethouder F.J. Goossen maandagavond in de commissie ruimte over het overleg dat met betrokkenen is gevoerd. ..Er zijn meerdere varianten ingediend. We gaan daaruit een keus maken en komen daar straks mee naar de com missie." De traditionele reveille op Koning innedag zal dit jaar niet vanaf de mo numentale kerktoren klinken. Van wege de veiligheid heeft het gemeentebestuur besloten om hier geen toestemming meer voor te geven. Stichting Stad heeft nu aan Omroep Tholen gevraagd om 's morgens om acht uur een opname van de reveille uit te zenden en roept de inwoners op om de radio duide lijk hoorbaar daarop af te stemmen. Het feestprogramma kent de vaste onderdelen: aubade, rommelmarkt en kinderspelen met ballonnenwed strijd 's morgens en een puzzeltocht 's middags. Om half twaalf geeft gymvereniging Concordia een dans- optreden. van drie tot zes uur is er op de voormalige oesterputten een mu ziekfeest in de open lucht met voor de kinderen ponyrijden en een springkussen. Om half vier begint hier ook een touwtrekwedstrijd. En om vijf uur treedt het leerlingenor kest van Concordia op de Markt op. 's Avonds staat de traditionele vis wedstrijd voor de jeugd in de Vest op het programma, alsmede een versier- de-fietsenwedstrijd. Tussen één en drie uur 's middags bekijkt een jury welke straat er het mooist is ver sierd. Bij een verkeerscontrole op de Ten Ankerweg en de 'Gortzakweg schreef de politie zondag diverse be keuringen uit. Twee keer voor het niet dragen van de autogordel, I x voor een onleesbare kentekenplaat, 1 x wegens een verkeerde kenteken plaat op een aanhangwagen en 1 x voor het overschrijden van de snel heid met 28 kilometer per uur. Het torentje van het voormalige stadhuis wordt in de komende maan den gerestaureerd. Het houtwerk in de torenspits en de dakleien worden hersteld. Tevens worden er klimha- ken aangebracht en voeg- en schil derwerk verricht. Ook worden de or namenten op de torenomloop opnieuw aangebracht. Vanwege de werkzaamheden is de Hoogstraat van maandag 25 april tot en met woensdag 4 mei ter hoogte van de Brugstraat en Visstraat afge sloten. Woningen en winkels blijven via het trottoir bereikbaar In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken bij bloemen handel Van de Berge aan de Een- drachtsweg. Uit het pand werd een geldbedrag meegenomen. Ook ma kelaar Leunis kreeg ongewenst be zoek. In de nacht van donderdag op vrijdag is uit zijn kantoor in dezelfde straat computerapparatuur ont vreemd. De politie heeft de zaken nog in onderzoek. hl de bedrijfshal aan de Energieweg 17 op het industrieterrein Welgele gen wordt zaterdag een verkoping gehouden van tweedehands artike len. Tussen negen en drie uur wordt een groot assortiment van huishou delijke artikelen, kleinmeubelen, speelgoed, kleding, hoeden, tassen én schoenen te koop aangeboden. Op Montessorischool De Kraal wer ken de leerlingen aan het project 'vervoer en techniek'. Woensdag bracht fietsenmaker P. Terlouw een bezoek aan de kleuters en gaf uitleg over de fiets. De kinderen van groep 3 tol en met 5 krijgen een gastles over de ambulance. De groepen 3 tot en met 6 brengen in hel kader van het project een bezoek aan de brand weer en bezoeken woensdag 27 april streekmuseum De Meestoof te Sint- Annaland, waar een tentoonstelling óver de fiets is te zien. De leerlingen mogen vrijdag met diverse voertui gen naar school komen en een par cours afleggen. Op donderdag 28 april wordt het project afgesloten. De leerlingen mogen dan zelf hun fiets versieren, waarna er om twee uur een parade is met de versierde fietsen. Ook is op deze dag een ten toonstelling te zien over het project. Ds. C. de Jongste heeft bedankt voor het beroep dal op hem werd uitge bracht door de Gereformeerde Ge meente te Utrecht. Op het terrein en in de zalen van de kerk van de Gereformeerde Ge meente wordt vrijdag 6 en zaterdag 7 mei de jaarlijkse voorjaarsverko ping gehouden. Op de markt zijn vele dingen voor moederdag te koop, zoals bloemen, pot- en perk- planten en artikelen van de crea- kraam. Voor de kinderen is er een workshop waar ze een plantenbakje voor hun moeder of oma kunnen maken. Verder zijn er vele dingen te koop, zoals boeken, kinderkleding, sokken, ondergoed, speelgoed, kaar ten, cd's en koek. Tevens is er een nostalgische snoepkraam en zorg boerderij De Mekkerstee uit Oud dorp zal aanwezig zijn met diverse producten. In de kerk bespelen tij dens de markt diverse organisten het gerestaureerde Van Oeckelenorgel uit 1841. De opbrengst van de voorjaarsver koping is voor het grootste deel be stemd voor de aflossing van het nieuwe kerkgebouw. Daarnaast gaat een deel van het geld naar Siloah ge handicaptenzorg en comité Ditho, dat hulp geeft aan mensen in Roe menië. De openingstijden van de markt zijn: 6 mei van half vier tot negen uur en 7 mei van half tien tot half een. Oud- Vossemeer Castria Wonen heeft met de drie laatste bewoners van de huisjes aan de noordkant van de Schoolstraat overeenstemming bereikt over her huisvesting. Eind mei staan alle wo ningen daar leeg. Nog voor de bouwvakvakantie moeten deze hui zen, het voormalige wijkgebouw en het grootste deel van dorpshuis de Vossenkuil gesloopt zijn. De vervan gende nieuwbouw vergt veertien maanden, zodat het nieuwe dorps huis met woonzorgcentrum in okto ber 2006 klaar kan zijn. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLE URADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachlsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In het verenigingsgebouw De Voor hof aan de Molenstraat organiseert vrouwenvereniging Wees een Zegen van de Christelijk Gereformeerde Kerk zaterdag tussen tien en twee uur een verkoping. De opbrengst is bestemd voor kerk en zending. Er zijn vele dingen verkrijgbaar, zoals keuken- en badkamertextiel, kinder slaapzakken, badcapes, slabbetjes, decoraties voor huis en tuin, kaarten en geraniums en perkgoed. Ook zul len er rommelmarktspulletjes en boeken op de verkooptafels uitge stald worden. Voor het eerst wordt er ook kinderkleding in de maten 50 tot en met 176 te koop aangeboden. Te vens is op deze verkoopdag een er varen kapster aanwezig. Voor de kinderen is er speelgoed, snoep en een grabbelton. Aan de inwendige mens heeft de organisatie eveneens gedacht met verkoop van friet en snacks, koeken, brood, slaatjes, ad vocaat. eieren en fruit. Voor de noodhulpprojecten van de organisatie 'Mensen in nood' wordt zaterdagmorgen tussen tien en twaalf uur kleding ingezameld. Ge vraagd wordt om de kleding in ge sloten plastic zakken aan te bieden. Mensen in nood biedt wereldwijd noodhulp aan mensen die hel slacht offer zijn geworden van oorlog, na tuurrampen, honger of onderdruk king. In de Hervormde kerk organiseert de Christelijke Gereformeerde Kerk dinsdag een zangavond voor het Ebcnezer Home in Israël. Dit chris telijk tehuis biedt zorg aan bejaarde Messiasbelijdenden joden en chris ten-arabieren. Al eerder werd voor dit project een geslaagde fietstocht en verkoping gehouden. De zang avond vormt de afsluiting van het project. Er zal een collecte worden gehouden, waarna de totale op brengst bekend gemaakt wordt. Het bedrag zal symbolisch overhandigd worden aan een medewerker van de- putaten Hulpverlening binnen- en buitenland en deputaten Kerk en Is raël. Medewerking aan deze zang avond verlenen het gemengd koor De Lofstem en het kinderkoor De Jonge Lofstem uit Scherpenisse. De bijeenkomst begint om half acht. De Sint Anthoniusschool organiseert zaterdag van twaalf tot vier uur een lentemarkt voor de tsunami-slacht- offers in Thailand. Er is onder ande re een fancyfair met allerlei spelle tjes, zoals sjoelen, visspel, enve- loppentrekkcn, ballenbaan, darten en spijker slaan. Voor de kleinsten is er een grabbelton en tevens is een springkussen aanwezig. Ook wordt er tijdens de lentemarkt gestreden om het knikkcrkampioenschap en is er een workshop waar deelnemers een creatief werkstuk mogen maken van schelpen. Daarnaast is er een grote rommelmarkt waar bezoekers koopjes kunnen doen. Juf Sandy, die werkzaam is geweest op de Sint Anthoniusschool. verricht al enkele jaren vrijwilligerswerk in Thailand. Zij woont in het gebied dat door de vloedgolf getroffen is en biedt nu hulp bij de wederopbouw. Om geld in te zamelen, organiseert de basisschool naast de lentemarkt ook een sponsorloop, waarbij de leerlingen rondjes lopen rondom het schoolgebouw. Bij slecht weer wijkt men voor deze sponsorloop uit naar binnen. Voor de leerlingen van Die Heene- trechtschool was de jaarlijkse doe- dag een knutselfeest. Met veel ple zier en goede samenwerking tussen de kinderen werden prachtige werk stukken gemaakt. Enthousiaste klus- ouders verleenden deze dag hand- en spandiensten. Met een lege schoe nendoos als basis mochten de kinde ren creatief aan de slag gaan. Eerst werden de wanden van de doos be kleed met behang, stof, papier of een verflaag. Na de ochtendpauze werd een begin gemaakt met het maken van allerlei onderdelen voor in de doos. Sommigen maakten een aqua rium met diverse vissen en anderen een dierentuin of een prinsenkamer van de doos. De kinderen hadden bijzonder veel oog voor de details. Een leerling had zelfs een grasmaai er met een bak met gemaaid gras ge maakt. 's Middags werden de werk stukken afgemaakt en sommige kinderen hadden nog tijd over om een tekening te maken, 's Avonds konden ouders en andere belangstel lenden de werkstukken van de kin deren in het schoolgebouw bewon deren. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensda ♦Hamlappen 1 kg ♦Varkensschnitzels 500 gr. Bami/nasivlees 250 gr. ♦Pizza hawaï of champignon 5,60 4,- 2,50 2,75 Rundvlees met randje 1 kg 6,- Vet spek 1 kg 3,50 Varkensribbetjes 1 kg 3,80 J Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN nu 2 voor maar 5,- Ontbijtspek 150 gram 1f- Leverkaas 150 gram 1r- Grillworst div soorten 150 gram 1,- Bamiballetjes 250 gram 2f- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Sint-Annaland Een inwoner heeft gedurende een jaar een lokaalverbod gekregen in café Havenzicht, nadat hij zaterdag nacht zijn handen niet kon thuishou den en twee meisjes met respectie velijk een kopstoot en een klap mishandelde. Bij een brand op de kermis op het Havenplein is een kermiswagen ver loren gegaan. De eigenaar A. Ca- luwé uit Bergen op Zoom merkte dat er rook uit een van zijn wagens kwam. Toen hij de deur opende om te kijken, ontdekte hij de brand en sloeg alarm. De brandweer rukte uit om de brand te bestrijden. Het was niet gemakkelijk om de vuurhaard te vinden omdat de luiken van de kermiswagen (met grijper voor teddyberen en horloges) niet meer open gingen. Ze openen en sluiten hydraulisch, maar dat sys teem werkte niet meer. Nadat de brandweer er in was geslaagd de wagen open te maken, konden de spuitgasten de vlammen doven, maar was de kermisattractie verlo ren. De oorzaak van de brand is on bekend. D.V. maandag 25 april wordt er door de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Met optredens voor en na de pauze kreeg het Schorrekoor vrijdagavond een grote rol tijdens het jaarconcert van de koninklijke fanfare Accele rando. In de sportzaal van de Welle- vaete genoten 360 bezoekers van een gevarieerd optreden. Onder hen burgemeester en mevr. Nuis en de wethouders Velthuis en Van Kem pen. 'Accelerando goes classics' was het thema, maar dat betekende niet dat er alleen klassieke muziek van Richard Strauss, Verdi of Bizet was te horen. Het ging meer om klassiekers, bekende nummers die bij een bepaalde tijdsperiode horen. Met het oog op de komende 60-jari- ge herdenking van de bevrijding was de muziek bij de filmklassieker 'De langste dag' over de invasie in Normandië heel toepasselijk. Een andere filmklassieker was de West Side Story van Bernstein. Voor diri gent Steven Wiché was het zijn eer ste jaarconcert met Accelerando, terwijl Pierre van Broekhoven het Schorrekoor leidde. De luisteraars kregen diverse nieuwe liedjes te horen en in de gebroeders Neef ook twee solisten, waarvan één met gi taarbegeleiding. Het uit 25 mannen bestaande koor is met zeemanslie deren begonnen, maar liet nu ook de klassieker 'Aan de Amsterdamse grachten' horen. Op 4 november komt men zelfs met een eerste eigen jaaruitvoering, maar over aandacht mocht het Schorrekoor vrijdagavond al niet klagen. Janine Vroegop-Pleune trad nog als solist op bij het nummer Molly Malone van het mannenkoor. Accelerando zorgde met 'Let me entertain you' van Robbie Williams voor een klin kende finale. Daarvoor was Arie van Meerwijck op doedelzak nog te horen, de slagwerkgroep o.l.v. Ma- thieu Rievers en het leerlingenor kest o.l.v. Meike Warmoeskerken, voor wie dit jaarconcert het af scheid van Accelerando betekende. Dat deed ze met een aantal num mers van de Belgische meiden groep K3, waaraan ook enkele dan seresjes meewerkten. Kees van Broekhoven presenteerde het pro gramma, waarbij ook de klassieke verloting en dansmuziek van Ko Je- roense niet ontbraken. Vijf jongeren die vernielingen pleegden aan een speeltoestel aan Vroonland, zijn door een buurtbe woner op hun gedrag aangesproken. Samen kwamen ze tot de conclusie dat <j|it bepaald geen 'stoer' gedrag is en overeengekomen werd om te proberen het toestel zelf te repare ren in plaats van aangifte te doen bij de politie. De jongens namen de handschoen op en herstelden de schade op een zodanige manier, dat er niets meer van te zien is. De kin deren uit de buurt maken alweer en thousiast gebruik van het speeltoe stel. Gedeputeerde staten hebben dins dag een subsidieverzoek voor het evenement Krabbenkreek mariteam op 4 juni uitgesteld. Hiervoor was 8500 euro gevraagd uit de post pro motie recreatie en toerisme van de provincie. De provincie geeft wel 7494,90 euro voor het Maya2-project voor uitbreiding van de jachthaven. Van juni tot november 2004 is hiervoor 25.329,15 euro uitgegeven, waar aan 29,59% wordt bijgedragen. De ruim 25 mille betreffen rekeningen van Den Boer consult voor het be stek damwand. De overheadkosten bedragen 57.033 euro waarvoor in drie termijnen een bijdrage wordt gegeven. De eerste termijn van 19.011 euro is al verrekend en in juni a.s. volgt de tweede. Bij aardappelhandel Bijl aan de Lan- geweg is tussen donderdagavond kwart voor tien en vrijdagmorgen zeven uur ingebroken. Het pand werd doorzocht, maar voor zover be kend werden er geen goederen weg genomen. Op de kruising Schoolstraat/ Raiffeisenstraat vond er woens dagavond omstreeks 17.45 uur een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. Een 21-jarige auto mobiliste verleende geen voorrang aan een van rechts komende perso nenauto die bestuurd werd door een 46-jarige man. Door de botsing raakte de auto van de vrouw aan de gehele voorzijde zwaar bescha digd. De auto van de 46-jarige man liep schade op aan de linkervoorzijde. Beide bestuurders bleven onge deerd. Tafeltennisvereniging Smash '76 organiseert zaterdag ter versterking van de clubkas een olicbollenactie. De leden van de vereniging komen 's morgens tussen negen en twaalf uur met de lekkernijen langs de deur. Ook kunnen de oliebollen op gehaald worden aan de zijkant van bakkerij W. Slager. De leerlingen van groep 2 van de School met de Bijbel werken al en kele weken over het restaurant. Het leslokaal is hiervoor omgetoverd tot een restaurant met een grote keu ken. De kinderen leerden de tafel te dekken, bestellingen op te nemen en betalingen te doen. Ook werden er koekjes gebakken. Toen ze dach ten dat ze volleerd waren, kwam als verrassing een kok binnenwande len. Martin van Popering vertelde, als vader van één van de leerlingen, over zijn werk en bracht in vol or naat een bezoek aan de school. Hij vertelde de kinderen dat een kok niet alleen leert om te koken, maar ook om af te ruimen en af te wassen en dat er om het vak te leren een kokschool is. De kok had voor het schoolrestaurant een reuzengarde meegenomen. Na afloop kreeg ieder kind een koksmuts en een ge zond hapje. De scholieren brachten ook een be zoek aan restaurant Havenzicht. Ze kregen een rondleiding door de zaal, door de keuken en zelfs in de kelder. Ze zagen grote koelkasten, diepvrieskasten en frietpannen, maar ook een papegaai trok de aan dacht van de kinderen. Na de rond leiding werd de klas ontvangen in het restaurant waar iedereen friet kreeg met fris. Het was een gezellig en leerzaam uitje voor de kleuters en de jufs. De leerlingen van de groepen 4 en 5 brachten in het kader van het pro ject vervoer een bezoek aan garage bedrijf J. Maat. Ze werden rondge leid in de werkplaats en mochten de onderkant van een auto bekijken die op de brug stond. Aan de kinderen werd uitgelegd hoe een nieuwe band aan de velg wordt gedaan. Ook de remmen van de auto werden getest op een rolband. Daarna be zocht men het magazijn en de showroom. Bij vertrek kregen de leerlingen een ballon en een pen uitgereikt. Stavenisse De Stichting Actief Stavenisse or ganiseert op Koninginnedag een optocht. Familie, vrienden, sport clubs of straten kunnen zich voor dit evenement aanmelden bij Elles Steendijk, Kerkstraat 69, tel. 697081. Er kan individueel of als groep aan de optocht worden mee gedaan, met wagen, fiets, skelter of te voet. Donderdag 28 april wordt er voor de zending en Adullam oud pa pier opgehaald. Advertentie I.M. De Kerkstraat wordt in de komende week opnieuw bestraat. Wegens de werkzaamheden is de straat van maandag 25 april tot en met vrijdag 29 april gedeeltelijk voor het ver keer afgesloten. De familie Rijnberg bij de hloemenstand van Ine van Ommen. Met een bruto opbrengst van 4000 euro heeft de verkoping in zorg centrum de Schutse zaterdag de verwachtingen van de organisato ren overtroffen. „Buitengewoon", zegt Rolinda Vos. „Het was echt geweldig. Behalve dat het gezellig was, werd er Ook veel verkocht. Eerder hebben we in anderhalf uur al duizend slaatjes verkocht, zodat we namens het personeel voor het nieuwe zorgcentrum in juni een mooi cadeau kunnen aan bieden." Rolinda Vos is ziekenverzorgster in de Schutse en tijdens haar func tioneringsgesprek kwam het idee voor een verkoping ter sprake. De personeelsvereniging en de dag opvang organiseerden eerder al een fancyfair, maar voor het eerst werd er een verkoping op grotere schaal georganiseerd. Ruiten begon het al met groenten en fruit en oliebollen. Je kon met aardbei en beginnen en vervolgens een zak oliebollen kopen. Oud-directeur J. Wesdorp en vrijwilliger J. den f Haan bakten de lekkernijen bruin. In het gebouw kon men raden naar de naam van een pik zwart konijn van de dagopvang. Roetje was door niemand gera den. Roetje blijft dus in de Schut se. Ook de prijsvraag waarbij naar het gewicht van een krokodil moest worden geraden, bleef zon der winnaar. De dichtstbijzijnde zat er bijna 1 kilo naast en dat vond de jury een te groot verschil. Wel veel goede oplossingen waren er van de raadwedstrijd met de jeugdfoto's van personeelsleden. Willem Jan Wesdorp uit Stave nisse won een VVV-bon, Rianne de Wit uit Sint-Annaland een pe dicurebon. In de recreatiezaal was er speelgoed, gebak, stoffen, bloemen, e.d. „Met name 's mor gens was het druk, 's middags kwamen er meer kinderen voor het speelgoed en de snoep", ver telt Rolinda Vos, die tevreden te rugkijkt op de succesvolle verko ping, die om half drie werd beëindigd. Predikbeurten Zondag 24 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vemooij. 18.30 u. kand. Klaassens, Rhenen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Van der Want, Schiedam. 18 u. ds. Joppe, St.-Maartensdijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Kolkman, Anna Jacobapol- der. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Egmond, Hasselt. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 10.30 u. ds. Glastra, Den Haag. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSFMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 18.30 u. kand. Scheurwater, Viancn. GEREF. KERK 10 u. ds. De Zeeuw, Zierikzee. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering m.m.v. koor The Next. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. Wiegeraad. Reeuwijk. 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Post, Putten. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Brugge. di 26/4 19.30 u. stud. Van Belzen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11.00 uur kand. Breugem, Delft. 18.00 uur ds. Heikoop, Nieuwegein. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Van de Graaf-Leen. 19 u. ds. Reinders, Yerseke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Den Hartogh, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kornaat. 17 u. ds. Teeuw. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. Aannemingsbedrijf Aarts uit Steenber gen gaat voor 9810 euro, exclusief btw, de voorbelasting aanbrengen voor de nieuwe woonwijk Poststraat Zuid. Het karwei begint in mei, nadat 27 april eerst de aktes van de grondaan kopen van o.a. Heijboer en Lindhout bij notariskantoor Knook en Schot ge passeerd zijn. Bij de aanbesteding was Moerland en Dost uit Steenbergen tweede met 10.850 euro, terwijl de plaatselijke aannemer C.W. van Haaf- ten inschreef voor 16.000 euro. Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp begint in mei met de bouw van twee koopwoningen aan de Koning Haakonstraat. Deze vervangen de twee houten Noorse huizen die hier gesloopt zijn en waarvan er één is op gebouwd bij het streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk In een schuur aan de Veerhoekseweg is ingebroken tussen maandagavond tien uur en dinsdagmiddag half vijf. De daders gingen ervandoor met ge luidsapparatuur met een waarde van meer dan duizend euro. De leerlingen van de groepen 7 en 8 van de protestants-christelijke Juliana van Stolhergschool zijn allen geslaagd voor het jeugddiploma EHBO. De ka derinstructeur Vincent Nooren sprak van een hoog niveau. Dokter Janssen reikte de diploma's uit aan: Marcel v.d. Berge, Martijn Brinkman, William Flikweert, Mechiel Hengstmengel, Arend-Jan K(x>pman, Rick Kwaak, Bas Polderman, Richard Struyk, Co- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom ex)., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2). ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp- sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 apr. donderdag 21 2.32 -14.57 vrijdag 22 3.12 - 15.35 zaterdag 23 3.52 -16.12 zondag 24 4.25 -16.45 maandag 25 5.02 -17.22 dinsdag 26 5.35 -17.59 woensdag 27 6.12 -18.37 donderdag 28 6.52 - 19.17 vrijdag 29 7.35 -20.02 zo 24/4 12.09 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 23 apr. Verkoping tweedehands kle ding en artikelen. Energieweg 17, 9- 15 u. 28 apr. Verrassingstocht, Chr. Oude- renver.. De Wingerd, 14.30 u. 29 en 30 apr. Tholen kunststad, Kunstkring. 30 apr. Dorcas depot hulpgoederen, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. OUD-VOSSEMEER 26 apr. Koersballen Anbo, Vossen kuil, 14 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren. De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 23 apr. Oliebollenactie tafeltennis- ver. Smash '76, 9-13 u. 29 apr. Koor lichte muziek A58, De Wellevaete, 20.15 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 apr. Rommelmarkt herv. gem. Rehoboth, gebouw Westvest, 9-12 u. 23 apr. Excursie Staatsbosbeheer door de Pluimpot. start einde Kaste- lijnsweg, 10 u. 28 apr. Conferentie GOA, Haestifi- ge, 14 u. 30 apr. Oranjebal, Haestinge. SCHERPENISSE 28 apr. Bijeenkomst 'Zorgen voor morgen' van SGP-studiever. Calvijn, Holland Huis, 19.30 u. 30 apr. Dorcas depot hulpgoederen met verkoop vaste plantjes, Platte- weg, 9.30-12 u. SINT-PHILIPSLAND 30 apr. Oranjebal met Veronica drive-inshow, Wimpel, 21-1 u. BERGEN OP ZOOM 21 apr. Theaterspektakel CatwalTc, De Maagd, 20.15 u. 23 apr. Opera Cosi Fan Tutte, De Maagd, 20.15 u. 26 apr. Connie Jansen danst. De Maagd, 20.15 u. 27 apr. Muziektheater Het groot niét te vermijden. De Maagd, 20.15 u. 28 apr. Het Nationale Toneel, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Cursed- vr en za 21.30 u., zo 21.15 u., wo 20 u. Miss congeniality - vr 18.45 u., za 13.45 en 18.45 u., zo 13.45 u. Hitch - vr 21.30 u, za 16 en 21.30 u., zo 16 en 21.15 u., wo 20 u. Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Robots - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Closer - zo 19 u., di 20.30 u. Poeh's lollifan- tenfilm - wo 13.45 en 16 u. The edu- kators - ma 20.30 u. Son of the mask - do, ma en di 20 u., vr 18.45 u., za en zo 13.45, 16 en 18.45 u., wo 13.45 en 16 u. White noise - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u. The dreamers - ma en di 20.30 u. rianne Blaasse, Ariëlla op den Brouw, Yvette van Dijk, Glenn van Gorsel, Marleen van Gurp, Kevin Hogen- doorn, Wilbert Janssen, Yvonne de Jong, Joanne Joppe, Koen Knuist, Lennard Koopman, Carola van Oeve- ren, Annemarie Ponse, Josefinc Ponse, Aijan Schot, Mandy Stokman, Jiska Visser, Martijn de Vos en Mat- thijs Joppe. De EHBO-lessen werden gegeven door de dames Hengstmen gel en Scherpenisse. De activiteitencommissie van de Her vormde gemeente Rehoboth houdt in en rondom het kerkgebouw zaterdag de jaarlijkse rommelmarkt. Naast tweedehandse spulletjes zijn op dezë verkoping onder andere bloembollen en oliebollen te koop en wordt er kof fie en thee geserveerd. De verkoping wordt gehouden tussen negen en twaalf uur. De Klomp in Maartenshof In de recreatiezaal van Maartenshof houdt donderdag 28 april tussen half tien en half twaalf de charitatieve in stelling De Klomp een verkoping van gebruikte en nieuwe kleding. ZIE VERDER PAGINA 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2