Provincie Zeeland Grondwetkrant Verkeersveiligheid op maat O Thol. Boys F1 kampioen Donderdag 21 april 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatieruoriek van de Provincie Zeeland, nr. 16/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Wegafsluiting De wegbeheerders in de provincie hebben afgesproken inhaalverboden in te stellen op de honderd- en de tachtig-kilometer-wegen. Provinciale Staten Brochure 'Praten met de Officiële Mededelingen Herziend ontwerp- vergunning varkens houderij Britt B.V. Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten Thoolse inbreng bij survivalloop in Steenbergen Titel 't Baeken en d'n Overkant 1 El-pupillen van Noad pakken titel Winst in slotduel brengt SPS 2 de titel Drie winstpunten Milieu Abdij Nieuws Recht op onderwijs wordt Europees geregeld De Nederlandse regering heeft de volledige tekst van de Europese grondwet opgenomen in de Grondwetkrant. la de overwegingen of preambu- j, waarom Europa een grondwet wil, volgen 448 artikelen, die ver deeld zijn over vier hoofdstukken. In de preambule staat onder meer dat Europa staat voor het goed van al zijn bewoners, ook van de meest kwetsbaren en de meest behoeftigen. Er is vertrouwen dat de volkeren van Europa, onverminderd trots op hun identiteit en hun nationale geschiedenis, vastbesloten zijn hun oude tegenstellingen te over winnen, en, steeds hechter ver enigd, vorm te geven aan hun gemeenschappelijke lotsbestem ming. In het eerste deel van de Grondwet worden de waarden van de Unie beschreven: De waarden, waarop de Unie berust, zijn eerbied voor de men selijke waardigheid, vrijheid, democratie, gelijkheid, de rechts staat en eerbiediging van de mensenrechten, waaronder de rechten van personen die tot min derheden behoren. Deze waarden hebben de lidstaten gemeen in een samenleving die gekenmerkt wordt door pluralisme, non-discri minatie, verdraagzaamheid, rechtvaardigheid, solidariteit en gelijkheid van vrouwen en man nen. Artikel 11-74 behelst het recht op onderwijs: Eenieder heeft recht op onderwijs en op toegang tot beroepsopleiding en bijscholing. Dit recht houdt de mogelijkheid in verplicht onderwijs kosteloos te volgen. De stichting van scholen volgt de nationale wetten van het betreffende land. Regels zijn er voor het onderne merschap en de daarmee gepaard gaande mededinging en voor financiële zaken, zoals de euro als munteenheid. Werkgelegenheid en sociaal beleid, landbouw en visserij, onderzoek en technologie, asiel beleid, volksgezondheid, politie en justitie en een gemeenschap pelijk veiligheids- en defensiebe leid - alle komen aan bod. De Grondwetkrant, die ook infor matie geeft over het referendum over de wet op 1 juni, is verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De adviescommissie bezwaar schriften van de provincie houdt dinsdag 26 april openbare zitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Schouwenland Eventures in Renesse wordt 14.30 uur gehoord over de beslissing van gedeputeerde staten over subsi die voor onderzoek naar de ima goverbetering van Schouwen- Duiveland als recreatiegemeente. De Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging, Amersfoort, is het niet eens met de ontheffing aan de Faunabeheereenheid Goes voor het verjagen met ondersteuning van afschot van grauwe ganzen. Met de jacht moet de schade aan landbouwge wassen zoveel mogelijk worden beperkt. De Jagersvereniging wordt 15.00 uur gehoord. Eenzelfde soort bezwaarschrift van de stichting De Faunabescherming in Amstelveen richt zich tegen de ontheffing van de provincie aan de Faunabeheer eenheid Goes voor de jacht op holenduiven. De duiven richten schade aan op percelen met peulvruchten. De zitting begint om 15.30 uur. Achtergrondinformatie over de onderwerpen van de zittingen kan worden verkregen bij secretaris mw. C.W. Ramondt van de advies commissie, tel. 0118-631377. De Domburgseweg wordt woens dag 27 en donderdag 28 april vanaf de rotonde bij Westhove tot de bebouwde kom van Domburg afgesloten voor het doorgaande verkeer. In die dagen worden de drie drempels in de weg geasfalteerd. De afsluiting is alleen overdag. Bestemmingsverkeer en brom mers en fietsers kunnen tijdens het werk worden toegelaten. Ook de hulpdiensten kunnen er in spoedeisende gevallen gebruik van maken. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. ■■■■■■■■■Zeeland ■hbbhbh De maatregel wordt de komende drie jaar doorgevoerd; in die tijd wordt ook bekeken of de ver keersveiligheid ermee is gediend en of de meeste weggebruikers zich eraan houden. Dat blijkt uit de notitie toepassing verkeersveiligheid op maat van rijkswaterstaat Zeeland, de water schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen, het provinci aal bestuur Zeeland en het Regionaal orgaan verkeersveilig heid Zeeland. De notitie staat op de agenda van de statencommissie econo mie en mobiliteit van maandag 25 april. Weginrichting Het wegennet is onderverdeeld in stroomwegen, gebiedsontslui- tingswegen en erfontsluitingswe- gen. Elke categorie krijgt zo veel mogelijk zijn eigen aankleding, waardoor de gebruikers na ver loop van tijd al automatisch zien aan welke snelheid zij zich moe ten houden. Aanvullende bebor- ding en belijning doen de rest. Voor de stroomwegen geldt een limiet van honderd kilometer per uur, voor de gebiedsontsluitings- wegen tachtig kilometer per uur en voor de erfontsluitingswegen zestig kilometer per uur. De inrichting en aankleding van de wegen zijn gebaseerd op duur zaam veilig verkeer. Inhaalverbod De meest in het oog springende grote wegen, waarop het inhaal verbod wordt ingevoerd, zijn de dammenroute (N57), inclusief de weg over de stormvloedkering, de N59 aan de zuidkant van Schouwen en op het Duivelandse deel tot het Hellegatsplein, de Tractaatweg in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en delen van de oost- westverbinding in Zeeuwsch- Vlaanderen (N61); Verder gaat het om kleinere wegvakken her en der verspreid over de provin cie. In de nota en op de website van de provincie zijn kaartjes opgeno men, waarin alle wegen met toe komstige inhaalverboden zijn weergegeven. Op wegen waar geen parallelwe gen zijn, mag landbouwverkeer wel worden gepasseerd als het inhaalverbod is ingesteld. De komende weken wordt het verbod op de Tractaatweg van kracht. Dit wordt versneld inge voerd in verband met de toege nomen verkeersdruk door de werkzaamheden aan de Ring van Antwerpen. Raadpleging In mei wordt iedereen gevraagd te reageren op de voorgenomen inhaalverboden. Bovendien wor den voor alle wegen afzonderlijke besluiten genomen, waarop inspraak mogelijk is. Verder gaan de wegbeheerders allerlei belangengroeperingen informeren, zoals grote bedrijven, rijschoolhouders, politie en justi tie. In september wordt dan de defini tieve beslissing over de inhaalver boden genomen. Een samenvatting van de nota Toepassing verkeersveiligheid op maat is verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. en te raadplegen op www.zeeland.nl (via knop 'zoeken' intypen veiligheid op maat; in de lijst die dan verschijnt aanklikken toepassing verkeersveiligheid op maat/l&V0501215 Elke maand neemt het provincie bestuur besluiten over allerlei onderwerpen die voor de inwo ners van Zeeland van belang zijn. Iedere burger of organisatie heeft het recht om zijn of haar mening te laten horen bij het bestuur van de Provincie. woord voeren over een van de agendapunten of als inwoner van Zeeland zaken in een vergadering van Provinciale Staten bespreken en op de agenda laten plaatsen. Hieraan zijn wel voorwaarden ver bonden. In de nieuwe folder 'Praten met de Staten' vindt u informatie over het spreekrecht, openbare verga deringen, werkbezoeken, school bezoeken en het burgerinitiatief. U kunt de folder gratis opvragen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. In maart 2003 is het dualisme ingevoerd met o.a. als doel de politiek dichter bij u als burger of als vertegenwoordiger van een organisatie te brengen. Voor u als burger betekent deze bestuursvorm dat er meer moge lijkheden worden geboden om uw mening te geven. Dat kan op ver schillende manieren. Zo kunt u o.a. tijdens een open bare commissievergadering het Een verzoek om toezending kunt u richten aan: e-mail: infocen- trum@zeeland.nl of per telefoon: 0118-631400. Bezoek een openbare verga dering van Provinciale staten Indien u belangstelling heeft een vergadering van Provinciale Staten bij te wonen dan kunt u zich aanmelden via het invullen van de bon onder aan deze pagina. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Britt B.V. voor het veranderen en in werking hebben na die verandering van een inrich ting aan de Groene- of hokseweg 9 te Oud Vossemeer. De inrich ting wordt uitgebreid met 1800 vleesvarkens. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 21 april 2005 tot en met 18 mei 2005ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst 13). Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 19 mei 2005 december 2004 schrifte lijke bedenkingen tegen de ont werp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 12 mei 2005 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631958). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen heb ben ingediend tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper, (tel. 0118-631958). Maandelijks nemen de leden van Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, besluiten over onder werpen die u als inwoner van Zeeland betreffen. Heeft u belangstelling dan kunt u een Statenvergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Statenleden heten u voor aanvang van de vergadering welkom en geven u uitleg over de agenda onder het genot van een kopje koffie of thee, het verloop van de vergadering en, indien u dat wenst, toelichting geven op specifieke onderwerpen. Ook de wandelgangen zijn voor publiek toegankelijk. Een informele mogelijkheid voor statenleden om met u in contact te treden. Wanneer u de hele dag de vergadering bijwoont bieden wij u een broodje en drank je aan. De vergaderingen van Provinciale Staten, Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg worden gehouden op vrij dag 20 mei, 17 juni, 1 juli, 7 oktober, 11 november en 9 december 2005 en beginnen om 09.30 uur. Wij verwachten u een kwartiertje eerder om u voor aanvang van de vergadering wegwijs te maken. Indien u belangstelling heeft meldt u dan schriftelijk aan bij Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg onder vermelding van naam, adres, e-mail en datum van de vergadering die u wenst bij te wonen. Aanmelden kan ook digitaal via www.zeeland.nl/ provinciale staten/bezoeker. M Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum* 20 mei 17 juni 1 juli 7 oktober 11 november 9 december omcirkel uw voorkeursdatum Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Tholenaar Ton van Os bezoekt het hele jaar door survivalwedstrijden in Neder land en België. Hij doet mee aan de lan delijke RUC-competitie (Run Up Cir cuit) van de Survival Bond Nederland. Maar als het om de Oranje Survival gaat van sportvereniging Diomedon in Steen bergen, is Van Os actief in de organisa tie. Samen met zijn vrouw Jacqueline en plaatsgenoot Tineke Fopma maakt hij deel uit van het bestuur dat de wedstrijd organiseert. De verwachting is dat ko mende zondag meer dan 250 lopers van start gaan op het sportpark aan de Serin genlaan in Steenbergen. De wedstrijd telt mee voor het Nederlands kampioen schap en daarom verschijnt de top uit de landelijke competitie aan de start. Een survivalrun is een hardloopwed strijd met natuurlijke en onnatuurlijke hindernissen over weilanden, zandpa den en door sloten. De hindernissen zijn opgebouwd in diverse hoogtes en moei lijkheidsniveaus. Daarbij worden touw, netten, balken en boomstammen ge bruikt. Eén van de vrijwilligers die bij het opbouwen ervan helpt, is René Moeliker uit Tholen. Tijdens de onge veer 17 kilometer lange wedstrijd voor de TSC wedstrijdlopers moeten zo'n 60 hindernissen worden genomen. De RUC-lopers moeten ongeveer elf kilo meter afleggen met 40 hindernissen. Voor de jeugd is een parcours uitgezet van zeven kilometer met 30 hindernis sen. Bij de hindemissen staan juryleden om de lopers te begeleiden en daarbij vormen Chris Boot en Marry Free uit Sint-Annaland en de familie Copier uit Sint-Philipsland de Thoolse inbreng. Naast de wedstrijdlopers kunnen om tien uur 's morgens recreanten starten voor een loop over 7, 11 of 17 kilome ter. 't Baeken uit Sint-Annaland is kampioen geworden in divisie 3B van de Roosen- daalse dartsfederatie. Het won de derby tegen The Oldies B uit Tholen met 9-1 en is met nog één wedstrijd te gaan on bereikbaar geworden voor de concurren tie. In divisie IA kan ook d'n Overkant 1 uit Sint-Maartensdijk niet meer achter haald worden. Het klopte naaste concur rent Trefpunt met 10-0 en staat 22 pun ten voor. In 3C hield koploper Haestinge de naaste concurrent Fendertse Hoeve op een gelijkspel, zodat de voorsprong van twee punten intact bleef. De uitslagen van de 24e competitieronde zijn als volgt. Eredivisie: Pole Position- Blits Boys 9-1. De Babbelaar 1-Calypso Wizards 2-8. IA: Jupkes-The Pub 6-4. IB: Arrows-New Flyzone 0-10. 2B: Ke- feeke 2-d'n Overkant 3 6-4. 2C: Dart- centrum-Shanghai Sieben 4-6. 3B: De Babbelaar 2-Spinooltjes 2 6-4. 3C: Jan sen Jansens 4-The Oldies A 6-4, Haestinge-De Fendertse Hoeve 2 5-5. De 1-8 overwinning op Tholense Boys bracht de El-pupillen van Noad '67 zaterdag het kampioen schap. Tegen de nummer drie had den de Sint-Philipslanders aan een gelijkspel voldoende, maar in hun achterhoofd hielden ze de moei zaam verlopen eerdere ontmoe ting. Ook in de najaarscompetitie waren de E-pupillen het sterkst gebleken, zodat ze de dubbel pak ten. Bij de rust leidde Noad al met 1-5, dankzij treffers van Lennart Noort- hoek (3x) en Jouko Gorissen (2x). Na de hervatting werd het 1 -6 toen een Thoolse verdediger de bal uit een hoekschop van Niels van Wes ten achter zijn eigen doelman kop te. Jouko Gorissen scoorde nog een keer en de achtste Noad-treffer kwam uit een strafschop van Jef frey Walpot. De overige spelers van het kampioensteam zijn Bas van Nieuwenhuizen, David Mees, Mare Noorthoek, Robin van Wes ten (keeper) en Jeroen Vos. Op sportpark De Bent was de vreugde groot na het laatste fluit signaal. Geel-groene rookbommen en 'champagne' begeleidden het feestje op het veld. Terug in Sint- Philipsland reden de auto's met de spelers luid toeterend een ererond je door het dorp. Op het sportveld schalde het 'We are the cham pions' uit de luidsprekers. In de kantine speelden de kampioenen een quiz en genoten van een portie friet. Vóór de wedstrijd van het eerste elftal maakten de jongens een ererondje over het veld. Nadat eerder in de week het kampioenschap al binnen was gehaald, lie ten de F-pupillen van Tholense Boys het er zaterdag tegen Unitas niet bij zitten. Ze wonnen deze partij met 6-2. De kampioenswedstrijd was een 1-2 zege geworden tegen Gastel. In een felle, spannende partij kre gen de geel-zwarten (waarbij Wouter Leemreijze terug was van een blessure) al snel een kans om te scoren. Maar de keeper stopte het har de schot van Nordin de Korte en ook de rebound van Bart Nieuwkoop werd onschadelijk gemaakt. De Brabanders werden overigens nauwe lijks gevaarlijk in dit duel, terwijl ook Tholen weinig echte kansen kreeg. Nordin profiteerde toen een Gastel-speler weggleed, hij pikte de bal op, passeerde de laatste man en maakte alleen voor de keeper geen fout (0-1). In de tweede helft was bij Tholen de combinatie en de indivi duele actie goed. Maar de Brabantse keeper schoot steeds uit tot ver over de middenlijn en daardoor werd het drie keer gevaarlijk voor het Thoolse doel. Eén zo'n bal resulteerde in een hoekschop en daaruit maakte Gastel 1-1. Corné Geuze werd gewisseld voor Damian Groene- wegen, waardoor er achterin meer snelheid kwam. Er kwamen kansen en daaruit werd 1-2 gescoord. Danny van Haaften veroverde de bal, passte op Raymond ten Voorden die met een mooie beweging Luc v.d. Berg wegstuurde. Deze hield overzicht en speelde Nordin aan, die op de uit zijn doel komende keeper afging en breed legde op Bart Nieuwkoop. Deze tikte de bal in het lege doel. Nordin de Korte had ook de derde treffer op zijn schoen, maar werd vanachteren getackled en daarmee was de kans verkeken. De winst was binnen en daarmee de titel in de hoogste F-klasse van West-Brabant. Als SPS 2 zaterdag de laatste wedstrijd wint van concurrent Kogelvangers 3. is het kampioen in de derde klasse reserve. Eindigt het duel in Willemstad gelijk, dan hangt het ervan af wat de derde kansheb ber. Klundert 3, doet tegen Papendrecht. SPS heeft één punt voorsprong op beide Brabantse teams. Zelf wonnen de rood- witten afgelopen zaterdag met 3-1 van Klundert. terwijl Kogelvangers gelijk speelde tegen de reserves van Tholense Boys. Voor het duel tegen Klundeit bracht SPS de sterkst mogelijke opstelling in het veld. Niettemin bouwde Klundert in de eerste 25 minuten van de wedstrijd een licht veldoverwicht op. Verder dan wat kleine kansjes kwamen beide ploegen echter niet. Klundert leek na deze fase wat gas te moeten terugnemen en dat resulteerde na een half uur in de openingstreffer door Berrie Hage. Hij kon een lange pass van A P. v.d. Belt vrij aannemen en maakte al leen voor de keeper geen fout. Drie minu ten voor de rust kwam de ommekeer in de wedstrijd. Aan de zijlijn kreeg Wim de Groen een kopstoot van een tegenstander en deze kreeg dan ook de rode kaart voor gehouden. Met een man meer in het veld kon SPS de aanvallen rustiger opbouwen en zorgvuldiger omgaan met balbezit. Behalve een speloverwicht, leverde dat in de tweede helft een aantal goede kansen op. Peter Noordijke schoot echter twee keer tegen de paal en zo stond het tien mi nuten voor het einde nog altijd 1-0. Een onnodige terugspeelbal van Hans Hage leidde een situatie in waarbij een Braban der met een in de ogen van SPS fraai stuk je toneel een strafschop wist te versieren. Alexander van As zou, liggend, de man geschopt hebben terwijl er geen bal in de buurt was. Ondanks dat hield de arbiter de kaarten op zak, wal de beslissing nog curi euzer maakte. In ieder geval werd het 1-1 en toen moest SPS op jacht naar een doel punt om mee te blijven doen voor het kampioenschap. De druk werd opge voerd, maar treffers bleven uit. Tot in de laatste minuut Peter Noordijke de bal over de keeper stifte. die geen andere uitweg zag dan de SPS'er te torpederen. Ook nu ging, ondanks hevige protesten, de bal op de slip. Via binnenkant paal schoot Hans Hage de 2-1 binnen. Klundert was lamge slagen. En toen Berrie Hage de buiten- spelval omzeilde. René van Vossen aan speelde en deze alleen voor de keeper geen fout maakte, stond het 3-1. Door dit resultaat wacht SPS een spannende zater- Met een score van 198 punten boekte Helma v.d. Slikke van de Eendrachtrui- ters zaterdag een prima resultaat bij een dressuurwedstrijd in Oude Tonge. Met Lucky reed ze twee proeven in de Z2- dressuur, de tweede leverde 193 punten op. Beide ritten waren ook goed voor re spectievelijk twee en één winstpunten. De weg over de stormvloedkering is één van de wegen waar een inhaalverbod gaat gelden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19