WHS heeft titel niet meer in eigen hand Smash eert drie kampioenen Heren Sint-Annaland winnen opnieuw SffitlaSs! Omni sportvereniging is gevaar voor Noad Aantal tafeltennistitels valt verrassend hoog uit Lijdensweg Noad duurt voort Babette geen voorleeskampioen Donderdag 21 april 2005 Thol.Boys op stoom richting nacompetitie EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Honderdste tegentreffer voor Fluplanders Monsteroverwinning Tholense Boys Westdorp de beste Voor het eerst Nipt verlies Emergo 2 Smerdiek 2 bijna terug op oude niveau Ruime zege Thoi. Boys 4 WHS 3 redt het niet De heren van Sint-Anna land klopten in de zondag competitie Dinteloord met 4-2, hun tweede zege op rij. De drie damesteams van De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland speelden allemaal gelijk. Dames Fout kost punten Tandje Bij rijdt ook op woensdag Koor A58 zingt in Sint-Annaland Alleen een voetbalwonder kan WHS nog in de nacompetitie brengen. De Setallanders zijn na het onverwachte 2-1 verlies bij ZSC'69 afhankelijk van de resultaten van andere ploegen. Het droomscenario van twee con frontaties met Tholense Boys lijkt daardoor onhaalbaar. Tholense Boys had in het bezoekende Baronie een ideale sparringpartner om het zelf vertrouwen richting nacompetitie op te vijzelen. De ploeg van Gaby Nie- mantsverdriet won tegen de ongeïnspireerde Bredanaars met 9-1. De drie kampioensteams, knielend v.l.n.r. Jochem v.d. Klooster, Alieke Vroegop, Cindy v.d. Klooster en Martijn v.d. Klooster. Zittend Smash 2 met Peter Bazen, Harm Westdorp, Remco Vroegop en Gahriël Gunter. Geheel links staande sponsor Wim Slager die de kampioenen een taartje in de clubkleuren aanbood. Achteraan Smash 3 met v.l.n.r. Matthijs v.d. Graaf, Marnix v.d. Graaf, David van Driel en Kees van Poortvliet. Voorzitter Kees Vroegop van tafeltennisvereniging Smash '76 werd za terdagmiddag verrast met drie kampioenen. De titel van het derde he renteam was bekend en in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam het kampioenschap van het tweede herenteam erbij. Een halfuur voor de huldiging in de Wellevaete voegde het eerste jeugdteam zich nog bij het kampioenstrio. Een aangename verrassing voor de Smash-voorzitter. Het is Noad'67 niet gegund om rustig uit te bollen naar het eind van het seizoen. De Fluplanders troffen zaterdag met De Zwerver een ploeg die haar plaats in de nacompetitie veilig wilde stellen. De formatie uit Kinder dijk gaf daarom vol gas en won met afgetekende 1-7 cijfers. Elftalleider en interim-coach Marco Verkerke stond machteloos aan de kant. „De Zwer ver was optimaal gemotiveerd en is een van de betere ploegen in deze klas se. Daar konden we, op enkele korte fases na, weinig tegenoverstellen." Na een gelijkopgaand begin was het vrije trap: 0-4. De spelers protesteer- voor de bezoekers in de 10c minuut raak. De manier waarop de treffer tot stand kwam was illustratief voor het Noad van dit moment: te jong en te onervaren. Doelman Leander Rouw was bij een vrije trap de muur nog aan het formeren toen De Zwerver al raak schoot: 0-1. Onlangs kwamen de Fluplanders bij De Meeuwen op de zelfde wijze op achterstand. Verkerke: „Het leerproces duurt voort." Even later werd hel op ongelukkige wijze 0-2. Een inzet werd van richting veranderd en de na dit seizoen naar SKNWK vertrekkende Rouw was meteen kansloos. Na een halfuur bouwden de bezoekers de voorsprong verder uit. Ditmaal was het een fraai doelpunt, met een voorzet op mait die bij de tweede paal werd binnen ge werkt: 0-3. Bij de thuisclub viel Erik Fonteijne geblesseerd uit en kwam A- junior Rob den Engelsman binnen de lijnen. Nog voor de pauze werd Noad verrast door weer een snel genomen den nog tegen de beslissing van de ar biter toen de bal alweer in het netje lag. „Ze waren op dat moment meer met de scheidsrechter bezig als met de wedstrijd", aldus Verkerke. Tien minuten na de hervatting werd Iwan Geense op de rechtervleugel de diepte ingestuurd. Diens voorzet werd door Corné de Frel, bijna zoals vroe ger, achter de keeper geschoten: 1-4. Noad putte moed uit het doelpunt en kende even een sterkere fase. Het luk te de Fluplanders echter niet om meer kansen af te dwingen. Bij een uitval maakte De Zwerver er 1 -5 van en was de thuisclub voorgoed geknakt. De Frel ging geblesseerd naar de kant en werd vervangen door Lars Steijn. De Zwerver was heer en meester en drukte het surplus aan kwaliteit uit in nog twee treffers. Met de zoveelste grote nederlaag van dit seizoen zocht Noad de kleedkamer op. Het aantal tegentreffers bedraagt nu precies hon derd. Als de gemeente Tholen het onderzochte NOC/NSF-model voor een of meer grote omni-sportverenigingen in de praktijk zou volgen, zou dat een dorpsclub als Noad '67 in groot gevaar brengen. Dat concludeert het bestuur van de Sint-Philipslandse voetbalvereniging na een gesprek met het CDA. In Scharendijke begon WHS sterk aan het cruciale duel met ZSC. In de 10e minuut resulteerde die goede opening in de 0-1 door Hans Leune. Een mooie combinatie tussen Leon de Witte en Patrick van Schetsen lag aan de Setallandse treffer ten grond slag. Niet veel later kwam de thuis club langszij. Na een voorzet vanaf de rechterkant mocht een Schouwse aanvaller ongehinderd inkoppen: 1- 1. „Een goal die eigenlijk niet had mogen vallen", vond trainer Kees Stoutjesdijk. ZSC, tot zaterdag nog niet helemaal veilig, gooide alle wa pens in de strijd. Dat ondervond met name Egbert Moerland aan den lij ve. Een zware overtreding op de snelle WHS-spits leek halverwege de eerste helft goed voor een rode kaart, maar de scheidsrechter vol stond met geel. WHS hield het ini tiatief en speelde vooral op de helft van de tegenstander. Ondanks het goede breedtespel en de voortduren de druk op het Schouwse doel wer den er echter weinig kansen afge dwongen. In het eerste kwartier na de hervatting leek WHS de partij naar zich toe te trekken. Een inzet van Patrick van Schetsen eindigde op de lat en ook een handvol vrije trappen rond het zestienmetergebied boden perspectief. Halverwege de tweede helft viel de winnende treffer echter aan de overkant. Een lange trap van ZSC werd slecht beoor deeld door de Setallandse defensie en de thuisclub scoorde: 2-1WHS moest risico's nemen om in de race te blijven voor de periodetitel. Het offensief resulteerde in een bal van Leune op de lat en een reeks cor ners. Na een goede actie van Egbert Moerland legde Van Schetsen de bal prima terug op de inkomende Leu ne, maar ditmaal werd de inzet van de lijn gehaald. In de slotfase liep de door alle tegenslag gefrustreerde Matthijs Bruijnzeel op domme wijze tegen een tweede gele kaart aan, zo dat WHS met tien man het einde haalde. De felle Schouwse verdedi ging stapte van het veld met voor ie dereen een gele kaart. Die boekin gen waren gauw vergeten, want dankzij de overwinning verzekerde de ploeg uit Scharendijke zich ook voor volgend seizoen van het derde klasserschap. Voor WHS waren de druiven zuur. Ook winst op Seroos- kerke op de slotdag van de competi tie is niet meer voldoende voor het halen van een periodetitel of een tweede plaats op de ranglijst. Stout jesdijk sprak na afloop van een te leurstelling. „We hebben dit seizoen gezorgd voor een mooie taart. Maar de slagroom en de kaarsjes ontbre ken en dat is jammer. We hebben theoretisch nog een klein kansje op een prijs, maar dan moet er zoveel meezitten. We zijn in alles afhanke lijk van andere clubs, zodat het een flinterdun verhaaltje is geworden. Zeker voor de oudere spelers in de groep komt dit hard aan. Voor jon gens als Leon de Witte en Vincent de Jonge komen er niet veel kansen meer om ooit nog een keer nacom petitie te spelen." Stoutjesdijk zelf spoedde zich na de wedstrijd rich ting Sint Maartensdijk, waar zijn dochter Lenny met de vrouwen van Smerdiek kampioen werd. „Zo ein digt voor mij een vervelende zater dag toch nog in feestgedruis." Tholense Boys trof in het ervaren en doorgaans taaie Baronie een gemak kelijke tegenstander. De Bredanaars arriveerden een halfuur te laat in Tholen. Eenmaal op het veld leek de echte motivatie bij de bezoekers te ontbreken. Johan Schot effende al na vijf minuten het pad richting een monsteroverwinning. Na een combi natie met Michael de Jong kogelde hij van ruim twintig meter in de ui terste kruising: 1-0. Koud drie minu ten later schoot Niels Hopmans de 2- 0 binnen en legde Baronie het hoofd in de schoot. Bij de volgende aanval was het weer raak, ditmaal door Mi chael de Jong: 3-0. Na die wervelen de start verdween ook bij Tholense Boys een tijdlang het heilige vuur. Het duurde tot de 38e minuut, voor dat er weer gejuicht kon worden. Het was Niels Hopmans die met zijn tweede treffer van de middag voor 4- 0 zorgde, een doelpunt waar de blun derende Bredase keeper tegen zijn zin aan meewerkte. Op slag van rust werd het 5-0 door Ronnie de Graaf die voorbereidend werk van Jaben Kortland afrondde. Na de pauze keerde Johan Schot niet terug en maakte Jeroen Nieuwkoop zijn op wachting. In de 53e minuut kregen de bezoekers een penalty, na een met geel bestrafte overtreding van doel man Marius Bal. Ook Jan de Graaff liep op domme wijze tegen een boe king op. Na een uur spelen werd het 6-1, dankzij een lob van Ronnie de Graaf die goed anticipeerde op een dieptepass van Carlo Heijboer. Mou- rad Tihani kreeg speeltijd, ten koste van Niels Hopmans. Baronie geloof de het allemaal wel en Reinier de Groen maakte er na een solo 7-1 van. Michael de Jong maakte plaats voor Mohammed Eljilali. De derde inval ler van de middag nam meteen de 8- 1 voor zijn rekening. In de slotfase pikte ook Reinier de Groen nog een doelpuntje mee: 9-1. Tholense Boys sluit de competitie af met een uit wedstrijd tegen het gedegradeerde Internos, veruit de zwakste broeder in de derde klasse. „Het is vrij uniek voor een vereni ging om drie kampioenen te kunnen huldigen. Zo'n hele ploeg had ik niet verwacht als je bedenkt dat we vrij dagavond nog alleen het derde heren team hadden. Het tweede herenteam ging in het begin als een trein, maar de laatste paar wedstrijden werd het toch benauwd toen er een aantal ke ren met twee man gespeeld moest worden. Om dan toch nog met 5 pun ten voorsprong te eindigen, dan is het een prestatie die er mag zijn. Volgend jaar gaat het hopelijk goed in de tweede klas. Na 1 jaar keren jullie weer terug in die klas. De -meeste spelers zijn al een keer eerder kam pioen geweest, maar voor Matthijs v.d. Graaf is het de eerste keer. Gefe liciteerd dus met deze hele goede prestatie." De voorzitter wenste ook het derde team geluk met de titel. „Smash 3 in de derde klas, dat is nog nooit ge beurd." De jeugd zorgde in de vijfde klas voor de grootste verrassing, want dat team had het niet in eigen hand. De kleine theoretische kans om kam pioen te worden, werd met beide han den aangegrepen. „Ze praten er zelf al vier weken over en een half uur ge leden werd het nog werkelijkheid ook. De hele middag liep de jeugd al zenuwachtig door de Wellevaete en het telefoontje dat Yerseke met 7-3 had verloren, werd een paar keer ge controleerd voordat we er zeker van waren. De 10-0 overwinning bij Ou deland had al een goede basis voor het kampioenschap gelegd, maar de oven bij onze sponsor was toch al uit toen de titel bekend werd. Daarom moeten jullie nu met z'n vieren met een vlaai doen, maar dat komt nog wel een keer goed. Onze verwachting is, dat ons eerste jeugdteam volgend jaar het klasje hoger zeker aan kan", aldus Smash-voorzitter Kees Vroeg op. Voor de tafeltennisvereniging uit Sint-Annaland, dat met vier senioren en vijf jeugdteams meedeed, een prachtige afsluiting van de NTTB- vooijaarscompetitie in de afdeling Zuidwest. Het eerste herenteam moet nog even afwachten of ze in de hoofdklas mag blijven. Geen enkele ploeg is gedegradeerd. Het vierde se niorenteam heeft zich tijdens de laat ste speelronde veilig gespeeld in de vijfde klas. Het tweede herenteam behaalde 63 punten, 5 meer dan Middelburg 6. Harm Westdorp behaalde de hoogste score met 89% (6 wedstrijden) en won daarmee tevens de percentage trofee (wisselbeker voor beste com petitiespeler bij Smash). Ook Remco Vroegop kwam sterk voor de dag met een score van 74%. Peter Bazen won 53% van zijn wedstrijden. De drie speelden vrijwel alle wedstrijden mee; Gabriël Gunter en Kees van Poortvliet waren invallers. Smash 2 verloor 2 wedstrijden en speelde er 1 gelijk. In al die gevallen was West dorp er niet bij, maar gelukkig voor zijn ploeggenoten bleef zijn afwezig heid beperkt tot 3 wedstrijden. Het tweede herenteam is na 1 jaar weer terug in de tweede klas. Bij Smash 3 was Mamix v.d. Graaf met 76% de sterkste speler. Rafaël Fructuoso kon wegens een blessure de gehele competitie niet meedoen, maar de anderen vingen dat goed op. Halverwege de competitie was de voorsprong nog maar 3 punten, maar in de tweede competitiehelft werd de afstand tot de concurrenten 10 pun ten. Alleen de laatste wedstrijd werd verloren, maar toen was de titel al binnen. Daarnaast werd 1 gelijkspel toegestaan. De laatste jaren eindigde Smash 3 in de middenmoot, maar nu kregen Mamix en Mathijs v.d. Graaf, David van Driel en Kees van Poort vliet loon naar werken voor hun trou we trainingsopkomst. Het vierde seniorenteam heeft zich tijdens de laatste wedstrijd veilig ge speeld in de vijfde klas. Er werd met 8-2 gewonnen van het gedegradeerde Tanaka 9 uit Etten-Leur. Anky Vroegop bleef ongeslagen. Met 45 punten eindigde Smash 4 zo net bo ven de degradatiezone en daarmee was de doelstelling voor Vroegop, Chris Hage, Leen Guiljam, Peter Dicleman, Jacob Elcnbaas en Esther Bruijnzeel bereikt. De laatste werd met 65% de beste speelster. Het eerste herenteam speelde voor de derde keer op het hoogste niveau van Zeeland en West-Brabant in de hoofdklas. Vorige keren was degra datie meteen een feit, nu eindigde het vlaggeschip op de voorlaatste plaats met 36 p. Belcrum 4 uit Breda was met 16 p de zwakste broeder in deze klas en daar wist Smash dan ook twee keer van te winnen. Routinier Christian van 't Hof kwam niet ver der dan een 50% score in het enkel spel. „Mijn doelstelling was 60- 70%, maar dat is helaas niet gelukt." Anné van Dijke liet wel progressie zien met een score van 37%. Beiden waren sterk in het dubbelspel met maar liefst 60%. Voor Mcrijn v.d. Klooster was dit niveau met 11% te „Gelukkig is het omni-model voor de christen-democraten ook geen onderwerp voor de komende ja ren", zegt Noad. „Het CDA staat voor de leefbaarheid van de kleine dorpen met behoud van goede win kelvoorzieningen en verenigingen. Wij hebben de uitspraken daarover van fractievoorzitter Jaap Bout met instemming ontvangen." Het Noad-bestuur verheelt echter niet, dat er veel zorg op tafel is ge legd vanwege de meer dan evenre dige kostenstijgingen voor de sport clubs gedurende de laatste jaren. „Was bij Noad het verschil tussen subsidie en huur van de velden een aantal jaren geleden nog minimaal, nu moet een forse meerprijs betaald worden. Omdat ook andere kosten als energie, KNVB-bijdrage en in- hoog gegrepen, maar ook hij heeft weer ervaring kunnen opdoen. Re- servespeler Johan Snoep hoefde niet in actie te komen, maar hij is voor het nieuwe seizoen gevraagd meer mee te doen. Merijn v.d. Klooster kan dan het tweede herenteam ver sterken. In de hoofdklas werd Val- kenswaard 2 kampioen met 68 pun ten. Hoewel Smash op de voorlaatste plaats kan degraderen, leerde na vraag bij de bond. dat de kans op handhaving erg groot is in verband met de Brabantse en Zeeuwse teams die degraderen uit de landelijke com petitie. Voor het eerst in de historie handhaven de Sint-Annalanders zich dan in de hoofdklas. kopen voor de kantine een stevige stijging te zien hebben gegeven, wordt er op dit moment sterk inge teerd op de reserves. Bij Noad kan de broodnodige opknapbeurt van de oude kleedlokalen niet meer uit ei gen middelen worden gefinancierd. Met behoorlijke stijgingen van de contributies en verkoopprijzen in de kantine zijn de kosten/baten nog enigszins in balans, maar ook dat houdt een keer op." Volgens Noad is de gemeentelijke korting van 10% op de subsidies bij alle clubs hard aangekomen. „Als de kostenstijgingen van de laatste vijf jaar in hetzelfde tempo doorzet ten, is het voor vele verenigingen niet meer mogelijk om het hoofd fi nancieel boven water te houden", aldus het Noad-bestuur. Hoofdtrainer Gerard Rens uit Halste ren slaagde erin om ook het eerste jeugdteam een kampioenschap te be zorgen met 72 punten voor Yerseke met 69 p. Een opsteker van jewelste voor Alieke Vroegop, Cindy, Jochem en Martijn v.d. Klooster. Cindy is met 86% de sterkste van het team. Eric Bruijnzeel en Jan Willem van Vossen vielen enkele keren verdien stelijk in. De andere jeugdteams eindigden in de middenmoot. Het derde team werd laatste in de vijfde klas, maar kan niet degraderen. Zaterdag a.s. houdt Smash een olie- bollcnactie om de kasposilie te ver stevigen. Emergo 2 kwam zaterdag met een nipte 6-4 nederlaag terug uit Goes. Tegenstan der TOGO had al drie keer de korf weten te vinden vóór de Thoolse korfballers aan scoren toe kwamen. Bij de rust stond het 3-2 en na de hervatting liep de thuis club uit naar 5-2, maar Emergo wist tot 5-4 terug te komen. Het laatste woord was echter aan TOGO, dat een zesde keer doel trof. Voor de Tholenaren scoor den Gerrie Anthonisse en Ad Farla ieder twee keer. De B-jeugd speelde pas de eerste wed strijd van het seizoen, tegen Vrienden schaar uit Hardinxveld, en won met 4-3. Pascal Farla (2x), Rick Bazen en Jeffrey Pals waren trefzeker. De C-meisjes van de Thoolse korfbalclub wonnen met 3-0 van Zaamslag. Emergo E nam tegen Scheldevogels net voor de rust de leiding, scoorde na de hervatting 0-2 en stond vervolgens niet meer dan één tegentreffer toe. De doel punten in deze tweede winstpartij kwa men van invaller Casper Leijs en Juliun Zimmerman. De F-jeugd had het zwaar tegen Ventura Sport en verloor met 1-10. Romy Lind- houl tekende voor de enige Thoolse treffer. Tegen het sterke Juliana uit Oud-Gastel bleven de welpen van Emergo met lege handen achter. Na een 0-3 ruststand ein digde de wedstrijd in 0-7. Welpen 2 won in een kansrijke wedstrijd met 1-0 van DSO. In de slotfase maakte Jasmijn v.d. Hoek het enige doelpunt. Programma: Emergo-KVK 16u.,Tjoba 7-Emergo 2 14.30 u.; Voltreffers-Emergo B 11.15 u., PKC/Café Bar-Emergo E 10 u„ Scheldevogels-Emergo W1 11 u., Scheldevogels-Emergo W2 10 u. Reserve vierde klasse Smerdiek 2 heeft de kans om na één sei zoen terug te keren naar de derde klasse. Dan zal het zaterdag op eigen veld wél moeten winnen van SKNWK 3, want al leen dan doet het resultaat van concur rent ZSC er niet toe. Smerdiek gaat met twee punten voorsprong aan de leiding. In Tholen veegde Smerdiek zaterdag de vloer aan met de derde keus van de geel zwarten: 2-9. Al na een paar minuten spelen verzilverde Frans Ista een voorzet van Niels Hage. Even later viel de ge lijkmaker, maar Smerdiek liet het er niet bij zitten. Verschillende keren werden de bezoekers gevaarlijk voor het Thoolse doel, zodat Jelle Rinses. Niels Hage en Hilberf Brinkman de score naar 1-4 op voerden. Met een afstandsschot in de kruising maakte Tholense Boys 2-4. Op slag van rust ging dc bal echter op de stip na een handsbal van een Thoolse verdediger cn Gert-Jan van Ham benutte dat buitenkansje: 2-5. Voor de tweede helft kwamen bij Smerdiek Ivo Kloet, Marc Dawson en Ludwin Tröster in de ploeg voor Peter van Ast, Ramon Bijl en Wilco Keur. De blauw-zwarten bleven aanvallen, maar de voorwaartsen lieten erg veel kansen onbenut. Niettemin werd er nog vier keer gescoord: Mare Dawson rondde twee aanvallen af, Niels Hage kopte de bal binnen en Gert-Jan Snip knalde de negende erin. Vlak voor tijd had Hilberf Brinkman de tiende treffer op zijn schoen, maar die bal stui terde op wonderbaarlijke wijze van de lijn. De vierde keus van Tholense Boys heeft WC 3 met 0-7 geklopt. Na de ope ningstreffer van de Tholenaren voor kwam doelman Erik Nieuwkoop de ge lijkmaker. Nog voor de rust stond de tweede Thoolse treffer op hel scorebord. Ook werden nog de nodige kansen om zeep geholpen. Na de thee stond Rini Potappel onder de lat. Erik Nieuwkoop voerde met twee treffers de score op en Stefan Zoeteweij maakte er 0-5 van. Na een half uur verzilverde Nieuwkoop een voorzet van Marco van Velzen. Laatst genoemde tikte zelf de zevende binnen, na een prima actie van een ploeggenoot. De derde keus van WHS maakte het de nummer twee, ZSC 2, niet gemakkelijk, maar verloor met 1-2. ZSC was de meest aanvallende van beide ploegen, maar kreeg weinig kansen. Bij WHS stonden verdediging en middenveld goed. De ruimtes werden klein gehouden zodat ZSC er moeilijk doorheen kon komen. De groen-witten lieten de tegenstander komen, om zelf gebruik te kunnen ma ken van de snelheid van spits Richard de Jonge. Die tactiek lukte aardig: ZSC was veel in de aanval, maar WHS was het gevaarlijkst met de counter. Dc Jonge dook twee keer alleen op voor de keeper. Na een kwartier werd hij opnieuw de diepte in gestuurd, waarna zijn voorzet door de mee opgekomen Ruurd Kats werd ingetikt (1-0). WHS controleerde vanaf dat moment de wedstrijd. Maar toen aanvoerder Siem Snoep vijf minu ten voor de rust geblesseerd uitviel, was dat het breekpunt. Met de nodige omzet tingen en met Rudi Hage als vervanger kregen de Sint-Annalanders het moei lijk. Vlak voor de rust kon de vrijstaande ZSC-spits uit een aanval over rechts de gelijkmaker scoren. Ook in de tweede helft een aanvallend ZSC en een goed verdedigend WHS dat er maar spora disch uit kwam. Bij de thuisclub ging de vermoeidheid meespelen en daardoor verslapte dc grip op het middenveld. Toen Theo van 't Hof geblesseerd uitviel en voor hem dc lichtgeblesseerde Abby Hommel in het veld kwam, leek de ne derlaag zich al af te tekenen. WHS hield de bal niet meer in de ploeg. En bij slecht uitverdedigen door de groen-wit- ten halverwege de tweede helft profi teerde de ZSC-spits door de 1-2 in te schieten. In het restant van de wedstrijd ontbrak bij WHS dc overtuiging om er nog een gelijkspel uit te kunnen slepen. Tennis Bij Sint-Annaland begon Curtis Goe- degebuure en verloor in een spannende driesetter (2-6, 7-6, 6-0). Vervolgens won veteraan Cent van Dijke dankzij zijn jarenlange ervaring in de hoofd klasse van zijn jeugdige tegenstander (4-6, 4-6). Daarna was het de beurt aan Robert van 't Hof, die zijn opponent in twee sets deklasseerde (3-6, 0-6). Luud van Dijke tenslotte won de laatste en kelpartij, een zware driesetter (6-0, 6- 7, 0-6). In de tweede set werkte hij op een indrukwekkende manier twee matchpoints weg, waarna hij in de tie break toesloeg en geen punt meer weg gaf. Cent van Dijke en Robert van 't Hof traden aan voor de eerste dubbel- partij. Maar ze waren niet op elkaar in gespeeld en verloren kansloos (6-1, 6- 1). Luud van Dijke en Curtis Goedegebuure wonnen wél. maar pas na een moeizame driesetter (6-4, 4-6, 1-6). Door de zege staat Sint-Annaland op de tweede plek. Zondag treft het team koploper het Halve Maantje uit Goes en dan zal vaste tcamspeler René Moerland weer van de partij zijn. In Kapelle werkten de heren van Jaco- ba van Beieren zaterdag hun wedstrijd in dc sporthal af, omdat op de buiten banen plasjes water stonden. Het ver trouwen was toegenomen bij de tennis sers uit de smalstad en dat vertaalde zich in een 0-6 overwinning. Jan Leeu wenhaag en Kees Lindhout vochten zich in de derde set terug uit een 2-5 achterstand en wonnen de tie-break met 10-8. Ook John Geluk en Martin Oosdijk hadden drie sets nodig. Leeu wenhaag won zijn enkelpartij doordat de tegenstander geblesseerd opgaf bij een 4-4 stand in de eerste set. Lindhout had het zwaar. Hij verloor de eerste set met 6-4 en won de tweede met 2-6. In de derde set ging het tot de tie-break gelijk op, maar dc Tholenaar pakte met 7-3 de winst. Geluk won in twee sets (2-6, 1-6) en Oosdijk had drie sets no- did (6-2, 3-6, 4-6). Het tweede herenteam won met 4-2 van Biervliet. Maar Jacoba van Beieren 3 verloor. Alleen Bas Vroegop wist tegen Schelde 3 een partij te winnen: 1-5. De 35-plussers verloren met 4-0 van hun leeftijdgenoten uit Sint-Philipsland. De Corry Egberts (op de voorgrond) en andere leden van TOVkwamen in actie op het openingstoernooi. jongens t/m 17 jaar wonnen simpel van Zierikzee: 4-0. In de zes partijen wer den maar zeven games afgestaan. Mar tijn van Damme en Ruud Schot wonnen hun enkelpartij met twee keer 6-0. Het eerste damesteam van de Ruuc stoppelen heeft de punten gedeeld met Kruiningen: 2-2. In de eerste wedstrijd gaven Leni Verwijs en Anja Jansen goed partij tegen de Bevelanders die al jaren in de hoofdklasse spelen. Ze ver loren de eerste set met 6-3 en beslisten de volgende met dezelfde cijfers in hun voordeel. In de derde set was het geluk met de Kruiningers, die met 6-4 won nen. In de volgende partij namen Lijdie Kot en Elly van Dijke een comfortabe le 1-5 voorsprong in de eerste set, maar verloren die alsnog in de tie-break. Ook in de tweede set moest een tie-bre ak de beslissing brengen en die viel nu in het voordcel van de Sint-Philipslan- ders uit. Maar in de derde set ging deze bijna drie uren durende partij tóch naar de thuisploeg (6-1). In de derde partij stonden Leni Verwijs en Elly van Dijke al snel met 4-1- achter. Maar ze kwa men terug en wonnen de eerste set met 5-7. In de tweede set moest het duo voortdurend een achterstand wegwer ken, maar bij 3-3 gaf het koppel geen game meer weg en won met 3-6. Lijdie Kot cn Anja Jansen hadden in de slot partij niets in te brengen in de eerste set (6-2), maar de tweede wonnen ze in de tie-break (6-7). Hierdoor kwam het tweetal beter in zijn spel en dwong ook de derde setwinst af (3-6). Ook Ruucstoppelen 2 kwam met twee punten terug uit Goes, waar 't Halve Maantje de tegenstander was. Rian Baauw en Maddy Filius verdienden het eerste punt door in twee sets te winnen (5-7, 0-6). Anja Koldijk en Rietje Ver wijs moesten daarentegen de winst aan de tegenstanders laten (6-1, 6-3). In drie sets met lange rally's wonnen Fili us en Verwijs daarna hun partij (6-4, 2- 6, 4-6). In de slotpartij hadden Baauw en Riet Sondermeijer moeite met de zeker spelende tegenstander, ze verlo ren in twee sets (6-2, 6-4). Ruucstoppelen 3 moest eveneens met een gelijkspel genoegen nemen tegen 't Halve Maantje 2. Anja Everaers en Els v.d. Giesen beten de spits af en verlo ren in twee sets (3-6, 2-6). Joke Bomas en Lia van Dijke deden het beter. Zij wonnen de eerste set overtuigend (6-0) en namen in de tweede een 3-0 voor sprong. Hierna kwamen de tegenstan ders op gelijke hoogte, maar in een set met lange rally's en heel vaak deuce won Ruucstoppelen toch met 6-3. In de volgende partij het het koppel Van Dij- ke/Everaers het zwaar. Laatstgenoem de is herstellende van een beenbles sure, kon daardoor moeilijk afzetten en zo werden niet alle ballen goed gere tourneerd. Tóch ging de eerste set naar de Sint-Philipslanders (6-3). In de tweede gaven ze een 4-1 voorsprong uit handen: het werd 4-4 en uiteindelijk een 5-7 verlies. De derde set ging tot 4- 4 gelijk op, maar was met 4-6 tóch voor de Goesenaren. Bomas en Van der Giesen hadden in de slotpartij pittige tegenstanders aan twee dames op leef tijd, maar ze wonnen wél (6-4. 6-3). TOV 2 kreeg in Oud-Vossemeer Beve land 3 op bezoek en won daarvan met 4-0. De setstanden waren als volgt: Ju liette Geluk/Jessie Aarden 7-5 en 6-0; Corry Egberts/Marja Egberts 7-6, 2-6 en 6-1; Corry Egberts/Els Frigge 7-6 en 6-3; Juliette Geluk/Els Frigge 6-2 en 6-3. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1mevr. A. Bosters 24 p; 2. mevr. N. Minheere 23 p; 3. mevr. C. Havermans en mevr. L. van Poort vliet 20 p; 5. mevr. J. van Houte 13 p; 6. mevr. A. Blommerde 11 p. Sint-Maartensdijk: 1C. van Gorsel en W. Bijl 55 p; 2. L. Wielaard en A. Poot 39 p; 3. A. Wielaard en C. Breure 32 p; 4. B. Bijnagte en J. Bijnagte 25 p; 5. T. Breure 13 p. Meulvliet: 1T. Goode 65 p; 2. G. Bo- lier en L. van Bale 34 p; 3. J. Bos en L. Verschoor 32 p; 4. A. Hilgerson en W. Bijl 18 p; 5. R. Bolier en R. Vroegop 16 P- Tholen stad: 1. L. Soomers 39 p; 2. N. Moerkerken 26 p; 3. mevr. R. Burrows 25 p; 4. mevr. C. Wilsing 19 p. Paardensport Een fout van de voorlezer kostte Isabel Wessels met Tebbens zondag punten op een dressuurwedstrijd in Stad aan 't Haringvliet. Er werd ar- beidsstap gezegd in plaats van ar- beidsdraf en dat scheelde minimaal drie punten én de eerste plaats. De combinatie scoorde in de LI-klasse- in twee proeven respectievelijk 169 en 170 punten, wat een eerste en een tweede prijs opleverde én vier winstpunten. Hel paard Tebbens ge droeg zich voor het eerst voorbeel dig. Dankzij de winstpunten start de combinatie de eerstvolgende keer in een hogere klasse, de L2. Wielrennen Toerclub Tandje Bij rijdt de clubritten momenteel met gemiddeld twaalf deel nemers, mede dankzij een aantal gastrij- ders. Drie leden voeren het klassement aan met 304 kilometer: Leen van Driel, Mas Andriesse en Jan v.d. Reest. Ook gastrijder Wim Poot reed datzelfde aan tal. Bij de toerclub is de 75-jarige Ar- jaan den Braber gestopt. Maar dankzij de aanmelding van Henk Westerlaken blijft het ledental gelijk. Op verzoek van twee leden wordt geprobeerd de woens dag in ere te herstellen als avond voor clubritten, naast de zaterdag. Komende woensdag is het vertrek om half zeven bij het clublokaal. Het bestaansrecht van de extra avond zal eerst bewezen moeten worden, alvorens de dan gere den ritten meetellen voor het klasse ment. Babette Verkouteren uit Tholen is met een oorkonde, een zonnebloem en wat plaatjes teruggekomen van de Zeeuwse voorleesfinale in Mid delburg. De leerlinge van TerToIne eindigde niet in de topdrie, maar had zaterdag een leuke ervaring in de Zeeuwse Bibliotheek, vertelt ze. Babette won eerder de Thoolse voorronde in Sint-Maartensdijk. In Middelburg las ze voor uit 'Het Hercynische woud' van Simone v.d. Vlugt. Thuis had Babette Hink ge oefend en het ging dan ook best goed. „Maar iedereen was wel goed. De winnaar, Sanne Gudde uit Renesse, had een heel mooie stem." In Middelburg lazen tien kinderen voor en de winnaar mag op 25 mei naar de landelijke finale in Utrecht. Het koor lichte muziek A58 treedt 29 april op in Sint-Annaland. De ruim tachtig leden zingen lichte mu ziek in uitdagende arrangementen. Dirigent Rob v.d. Meule en pianist Bart Orye schrijven de arrangemen ten vrijwel allemaal zelf. Van één tot twaalfstemmig, van traditionele koorzettingen via close harmony richting vocal jazz. Voor de jubi leumshow bij het eerste lustrum koos A58 - opgericht in 1999 - nummers uit dc rijke historie van het Eurovisie songfestival. Ook liedjes van Boudewijn de Groot en van Abba worden gezongen. De le den uit Zeeland en West-Brabant re peteren wekelijks in Rilland. Het optreden in De Wellevaete be gint om kwart over acht en betekent voor Uit op Tholen de afsluiting van het seizoen. De stichting is al weer volop bezig met het nieuwe theater seizoen. Dat gaat op 16 september van start met cabaret van Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers. Ondernemersklankbord. Het On- dcrncmersklankbord, dat bedrijven adviseert bij allerlei problemen als opvolging, financiering, e.d. krijgt van 2005 tot en met 2007 maximaal 20.000 euro per jaar van de provin cie Zeeland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17