Provincie Zeeland Strategisch milieuoordeel Een lange, maar boeiende zit waarin wat te kiezen was €29,00* In beroep Klachten vliegveld Ontwikkelings- schets Schelde VAKGARAGE VAN DAALEN De beste "BAND" WZdie er bestaat, dat is die tussen u en ons!!! Provinciale Staten Uit de staten van Zeeland met Paul van der Wal Nu banden vanaf Donderdag 14 april 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 15/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Ter uitvoering van Europese regelgeving is de provincie doende met de opstelling van regels voor een strategische milieubeoordeling. sOfficiële Mededelingen Milieu Vergunning varkens houderij Cochon B.V. WCT Woonvisie Hotels ZO STERK! Inclusief ventiel - balanceren en monteren ACTIE GELDIG TOT 30 APRIL 2005 Dinsdag 19 april zijn er drie openbare zittingen van de advies commissie bezwaarschriften in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De zitting van 14.30 uur behelst het bezwaarschrift van de politie ke vereniging Zeeuws Belang! te Kamperland. De vereniging is het niet eens met de afdoening van een verzoek om informatie over de investeringen voor de Westerschelde containerterminal. Om 15.00 uur behandelt de com missie het bezwaarschrift van Abdij Nieuws waar klachten over het vliegveld kunnen worden ingediend. De dienst registreert de klachten en zorgt voor de afhandeling. Wie een klacht heeft, wordt aan geraden daarbij het registratie nummer" en de kleur van het vliegtuig te noteren, evenals de tijd waarop de overlast zich voordeed. Telefonische klachten worden ingewacht op nummer 0113- 670018. Schriftelijke klachten worden gericht aan de Commissie 28 luchtvaartwet, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hel vliegveld voor de verdrijving van de zwanen Platform N57 te Serooskerke (W) tegen de mate van bodemveront reiniging die Gedeputeerde Staten hebben bepaald op veer tien locaties van het tracé van de Dammenweg. De gemeenten Kapelle en Borsele worden 15.30 uur gehoord over hun bezwaar tegen het verdeelplan vrij te besteden geld uit de stads- en dorpsver nieuwing. De havendienst van het vliegveld Midden-Zeeland is de instantie De commissie krijgt inzicht in alle klachten. Zij bestaat uit ver tegenwoordigers van de gebrui kers, omwonenden en de exploi tant van het vliegveld en van de overheid, zoals de gemeenten Goes, Middelburg en Noord- Beveland, de provincie en het rijk. Ook de Zeeuwse Milieufederatie is lid. Over de klachtenprocedure is een folder beschikbaar bij de gemeenten Goes, Middelburg en Noord-Beveland en bij het provin ciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: ir Vrijdag 20 mei praten Provinciale Staten over de Ontwikkelings- schets 2010 voor de Westerschelde en de daaraan voor Zeeland verbonden gevol gen. Voorafgaand zijn er informatieve bijeenkomsten, waarbij de Statenleden en de leden van het Bestuurlijk overleg Westerschelde met elkaar van gedachten wisse len. 20 april komt de schets in de vergadering van de staten commissie economie en water aan de orde. Voor de Staten is het vooral van belang hoe de compenserende maatregelen die het rijk in het vooruitzicht heeft gesteld bij een nieuwe verdieping van de Westerschelde gestalte krijgen. Overigens gaat de ontwikkelings- schets niet alleen over de verdie ping; van even groot belang zijn de veiligheid van de dijken langs de rivierarm en de natuurlijkheid van het(stroom)gebied. Invloed De Statenleden buigen zich over vragen als hoe de Zeeuwse invloed kan worden gewaarborgd op het beleid en beheer van het estuarium en welke afspraken er nu precies zijn over de verbre ding van de toeleidende wegen naar de Westerscheldetunnel en de aanleg van de Sluiskiltunnel. Andere punten zijn hoe het rijk aan een oppervlakte van 600 hectare voor natuurcompensatie is gekomen en of het bedrag van 200 miljoen euro hieraan is gekoppeld. Inzicht wordt ook gevraagd in de manier waarop de Zeeuwse landbouw bij het geheel is betrokken. De strategische milieubeoorde ling gaat vooraf aan een eventu ele milieu-effectrapportage. De Europese commissie vindt dat die rapportages vaak te laat in de plannen aan bod komen. Regel wordt dan ook dat in een vroeg stadium van plannenmake rij al een milieubeoordeling moet worden gegeven. Als bijkomend voordeel wordt gezien dat bestuurders en ambtenaren zich tijdig rekenschap geven van de keuzen die zij maken. In de beoordeling moet worden gekeken naar volksgezondheid, flora, fauna, bodem, water, lucht, klimaatfactoren, biodiversiteit, materiële goederen, zoals bebou wing, en cultureel erfgoed. Ook moet een onderlinge afweging tussen de diverse facetten wor den gemaakt. Op termijn komen de regels in de Wet milieubeheer; voorlopig worden de provinciale regels onderdeel van het omge vingsbeleidsplan. Reikwijdte Alle plannen, waarvoor een milieu-effectrapport nodig is of die vallen onder de Vogel- en habitatrichtlijn, worden in de toe komst aan de milieubeoordeling onderworpen. Andere, met name genoemde onderwerpen, die straks ook in het omgevingsplan komen, zijn onder meer een mogelijk bedrijventerrein op de westelijke kanaaloever bij Terneuzen, locaties voor windmo lens en de uitbreiding van water sport op de Deltawateren, inclu sief jachthavens. In het algemeen kan worden gesteld dat projecten van grote omvang op termijn een milieubeoordeling moeten krijgen. Op voorhand worden al genoemd de verbreding van de toeleidende wegen naar de Westerschelde tunnel, de tunnel bij Sluiskil, de concentratie van glastuinbouw in de Kanaalzone van Zeeuwsch- Vlaanderen en de versterking van de zeeweringen in West Zeeuwsch-Vlaanderen en op Walcheren. In werking Het duurt nog even voor de stra tegische milieubeoordeling pro vinciaal voorschrift wordt. De planning is de regels tegelijk met het omgevingsplan van kracht te laten worden. Dat zal in de loop van volgend jaar zijn. Voor het zover is wordt de regeling, tege lijk met het omgevingsplan, ter inzage gelegd. De nota reikwijdte strategische milieubeoordeling is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Zeeland hbbhmhhh Komende week staat in het teken van de commissievergaderingen ter voorbereiding van de staten vergadering van 20 mei. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. Commissie Ecologie en Water Datum: wo 20 april Aanvang: 13.45 uur Locatie: commissiekamer 2 Voorz.: mw. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe Tel. 0118-631437 Agenda; -Faunabeheerplan Zeeland 2005- 2009; -Rapportage "Karakterisering stroomgebied Schelde". Commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken Datum: vr 22 april Aanvang: 13.30 uur Locatie: commissiekamer 2 Voorzitter: E. Hageman Commissiegriffier: M. Trimpe 5tatenCQmmissie@zeelandni Tel. 0118-631437 Agenda: -Statenvoorstel Kadernotitie inte graal jeugdbeleid; -Brief GS inzake aanschaf en dis tributie instructiefilm 'hoe zorg ik voor een ander'; -Brief GS met beleidsinformatie over jeugdzorg; -Brief GS inzake de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO); -Brief Van Heukelom met eindrap portage Onderzoek verantwoord onderwijsaanbod voor leerlingen met diagnose autistisch spec trum stoornis binnen Zeeland; -Brief GS met nota Brede Bibliotheek Zeeland Marsrouteplan 2005-2007; -Brief gedeputeerde inzake stand van zaken doelgroepenbeleid. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 25 april Aanvang: 13.30 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saaman Commissiegriffier: A.Lobik StatencQmmis$ie@zeeland.nJ Tel.: 0118-631888 Agenda: -Brief GS inzake praktijk-onder- zoek 'Belonen van duurzaam consumeren'; -Brief GS inzake Actie-programma Biologische Landbouw Zeeland; -Brief GS inzake Beleidsplan Verkeersveiligheid Zeeland 2005- 2010; -Voortgangsverslag 2004 inzake de imagocampagne Welkom in Zeeland; -Startnotitie Visserij Initiatief Zeeland; -Concept actieplan Fiets. Commissie Ruimte De vergadering van de commis sie Ruimte die gepland stond op vrijdag 22 april komt wegens te weinig agendapunten te vervallen. De volgende vergadering vindt plaats op 27 mei a.s. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie ■Hl Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Cochon B.V. een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter bescherming van het milieu ver leend voor het veranderen en in werking hebben na die verande ring van een inrichting aan de Priestermeetweg 7 te Poortvliet. De inrichting wordt uitgebreid met 2880 vleesvarkens. In de vergunning zijn een aantal wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. De vergunning ligt van 14 april 2005 tot en met 25 mei 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst 13). Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning, degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-ver gunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont werp-vergunning kunnen tot en met 26 mei 2005 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 27 mei 2005 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Handelsonderneming Vroegindeweij Middelharnis Tel. 0187-482319 fax 0187-482118 http://www.tref.nl/middelharnis/vroeghef TE KOOP: Gebruikte Clark vorkheftruck 2 ton l.p.g. Verkoop en verhuur van nieuw en gebruikt intern transport De statenvergadering van maart had weer een flinke agenda met drie dagdelen vergaderen. De besprekingen door onze regering met België over de verdere verdie ping van de Westerschelde zijn afge rond. Ons provinciaal bestuur heeft daar in de marge over kunnen mee praten en adviseren. Voor ons als sta tenleden stond nu in feite hun inzet in en het uiteindelijke advies van de werkgroepen waar zij zitting in heb ben, ter bespreking op de agenda. Het agendapunt heette dan ook: De brief van g.s. inzake ontwikkelingsschets 2010 Schclde-cstuarium aangaande het eindadvies van het Overleg Advi serende Partijen en het MER-rap- port.' Ondanks dat de afzonderlijke partijen zich in het algemeen wel kon den vinden in de opstelling van g.s., duurde dit punt de gehele ochtend. Al hoewel? Enkele statenleden vroegen zich af of een krachtdadiger optreden van g.s. niet tot betere resultaten zou hebben geleid. Ook hadden de staten nog wel grote zorgen bij dit dossier, met name daar waar het ging over de veiligheid en de betalingsgarantie wat betreft de toezeggingen door onze re gering voor de ontwikkelingen nu en die in de toekomst. Groenlinks zag ook positieve kanten en noemde de derde verdiepingsslag de mogelijk heid om tot duurzame ontwikkeling van de Westerschelde te komen. Te vens lag er een breed gedragen motie om in de kader te komen tot heldere bestuurlijke verhoudingen. Op initia tief van g.s. komen er nog enkele de batten of informatieve bijeenkomsten zodat we rondom deze besluitvor ming het een en ander kunnen verdui delijken. Vervolgens was het voortslepende dossier over de Westerschelde Contai ner Terminal aan de beurt. De staten hadden g.s. oktober vorig jaar de op dracht gegeven, te komen tot een Maatschappelijk Kosten Baten Ana lyse (MKBA) waarbij de staten zich over de opdrachtformulering wilden uitspreken. Gedeputeerde staten waren de afgelopen maanden onder de begeleiding van Buck consultancy met deze opdrachtformulering bezig geweest en deze lag nu ter bespreking voor. Gedeputeerde staten hadden goed werk geleverd. Er werden wel enkele opmerkingen gemaakt, maar men kon zich in het algemeen wel vinden in hetgeen geformuleerd was. GS mochten doorgaan op de ingezette weg en kunnen nu de aanbesteding openstellen. Uiteindelijk moet de MKBA de basis worden waarmee de staten haar uiteindelijk afweging en besluit over een ,go or no go' voor de aanleg van de WCT zullen geven. Al leen GroenLinks was daartegen. Hun motie om de onderzoeksopdracht af te wijzen, werd dan ook alleen door GroenLinks ondersteund. Paul van der Wal, PvdA- statenlid, Sint-Maartensdijk Het was ook het moment om naar de actualisering van de statenagenda 2003-2007 te kijken. Dit is het instru ment om bij het begrotings- en be leidsproces betrokken te kunnen wor den. Ook bepalen wij hiermee de politieke agenda voor de komende perioden. Er waren weer de nodige voorstellen tot wijzigen van de tekst. Vooral GroenLinks had haar best weer gedaan maar geen van hun amendementen haalde het. Wel het voorstel van de VVD waarin verzocht wordt aan het hoofdstuk .Zoet en zout water' onder het kopje landbouw en visserij, toe te voegen:. Provinciale staten willen dat in de tekst het vol gende in beeld wordt gebracht ten be hoeve van planologische afwegingen: "positie en ontwikkeling van bestaan de en innovatieve economische acti viteiten in gebieden waarop de Vogel Habitat Richtlijn van toepassing is". Een toch wel heel dwingende richtlijn vanuit Europa die vergaande conse quentie heeft, zeker bij planologische en ruimtelijke ontwikkelingen. Dit amendement werd gesteund door de fracties van de VVD. SGP. CDA. Par tij voor Zeeland, Zeeuws Belang, ChristenUnie en Paul van der Wal van de PvdA. Voor het Zeeuws museum moesten de staten extra geld vrij maken. Eindelijk is er nu zicht gekomen op de herope ning van het Zeeuws Museum. Deze staat gepland voor de 2e helft van maart 2007. De extra middelen moes ten er komen om het voorliggende plan van aanpak mogelijk te kunnen maken. Provinciale staten, m.u.v. de fracties GroenLinks, SP, Zeeuws Be lang, Partij voor Zeeland en drie leden van de VVD, stemden in met het voorgestelde. De Woonvisie is een van de bouwste nen van het Omgevingsplan en is in de vergadering van 12 november 2004 vastgesteld. Bij deze vaststelling is tevens besloten tol het opstellen van een Streekplanhcrzicning voor die de len van de Woonvisie die in strijd zijn met het vigerende streekplan. De ont- werp-streekplanhcrzicning Woonvisie heeft ter inzage gelegen en er zijn zes reacties binnengekomen, die aanlei ding hebben gegeven tot een wijzi ging op ée'n punt. De unieke projecten Sluis aan Zee en Cavelot worden niet meer expliciet genoemd in de streek planherziening Woonvisie. In plaats daarvan wordt gesproken over unieke projecten bij de beboüwingsconcen- tratie Cadzand-Bad en de kem Sluis. Ook hier waren we het als staten una niem mee eens en er werden niet veel woorden aan besteed. Anders lag dat met de dexir de staten gevraagde zgn. tussennotitic. Deze gaat over de locatiecriteria voor hotels als voorbeeld van bijzondere voorzie ningen. De staten hadden behoefte aan een afwegingskader omdat er een initiatief was om een project op te starten dat niet paste in het huidige streekplan en of omgevingsplan maar dat wel als project werd omarmd. Zo is er nu. vooruitlopend op de uilwer king van het omgevingsplan, in een tussennotitie de systematiek voor een afwegingskader uitgewerkt dat de ontwikkeling van hotels op unieke lo- Hofstraat 25a 4698 CH Oud-Vossemeer Telefoon: 0166-672546 Telefax: 0166-672010 E-mail: vandaalen@vakgarage.nl Internet: www.vakgaragevandaalen.nl caties in Zeeland mogelijk maakt. De PvdA en VVD komen bij dit punt met een gezamenlijke motie om het ge noemde initiatief nadrukkelijk ook binnen het nu vastgestelde afwegings kader een kans te geven. Behoudens de fracties van de ChristenUnie, GroenLinks, D66 en twee leden van de SGP is deze motie aanvaard. Ook de subsidieverordening werd aangepast door op basis van deregule- ringsvoorstellen het maximumbedrag voor lumpsum-subsidieverlening te wijzigen in 10.000,- Provinciale staten stemmen unaniem in met het voorgestelde besluit met ingang van 1 april 2005. Het initiatiefvoorstel van D66 inzake bomeneffectanalyse werd aangehou den en de indiener komt t.z.t. terug met een aangepast voorstel. Ook lag er het initiatiefvoorstel van I GroenLinks inzake co-vergisting waarbij het ging over het Kyoto pro tocol, gericht op beperking van de C02 uitstoot. Met dit voorstel wil GroenLinks initiatieven laten ontwik kelen om co-vergisting in Zeeland te bevorderen. Gedeputeerde staten on dersteunen het initiatief en zullen nog voor de zomervakantie met een uitge breid vcxrrstel komen. Er was nog een initiatiefvoorstel te bespreken van de leden Wiersma. Van Beveren, Smits, Van Ginkel en Van der Wal inzake Zeeland waterstof- land. Zij stellen voor op korte temiijn een conferentie .Kansen voor water stof' te organiseren in Zeeland. Una niem werd ingestemd met het initia tiefvoorstel. Gedeputeerde Suurmond stelde voor om de organisatie op te zetten in samenwerking met de com missie ecologie en water. Dan waren er ook nog twee moties welke niet bij een agendapunt horen zoals de motie van GroenLinks inza ke fusie Zeeuwse waterschappen. Zij houdt de motie waarin zij vroegen naar een onderzoek naar de voordelen van een waterschapsfusie. aan. Ook het CDA had samen met de VVD een motie geformuleerd over het beleid aanwijzing tot foerageerge- bied voor ganzen. Ondanks de opmer king van g.s. dat dit een overbodige motie was omdat het voorgestelde al de manier was waarop de provincie probeert het beleid vorm te geven, werd de motie toch in stemming ge bracht en aanvaard. Tegen stemden de fracties van GroenLinks, PvdA, SP. D66 en CU. Al met al een lange zit maar wel een boeiende zit waarin weer wat te kie zen was. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17