31 21 Watersportvereniging neemt jachthaven Sint-Annaland over Marsaki neemt het streekmuseum over Kok krij gt eerste kreeft ndWj Slibdepot Vrouwendijk mag nog niet gebruikt AUTOTEAM Chevrolet- Palen, steigers, loopbruggen voor 930.000 euro Dwangsom 50 mille voor Krabbenkreek Maritieme dag Sint-Annaland Donderdag 7 april 2005 6le jaargang no. 20 uw officiële dealer!! Dagelijks acti voor wonen... De watersportvereniging Sint-Annaland neemt de jacht haven over van de gemeente. Het gaat om de opstallen, palen, steigers, vingerpieren en loopbruggen. Daarmee is een bedrag gemoeid van 930.000 euro. Grond en water wordt in erfpacht overgenomen voor dertig jaar. De pachtsom, plus rente en aflossing van de lening zal jaar lijks 1250 euro bedragen en niet hoger zijn dan de huidi ge jaarlast. De ruim 100 leden reageerden zaterdagavond tijdens de ledenvergadering in de Buutengaets positief op het voorstel van het bestuur. Port Zélande in Ouddorp toonde ook interesse voor overname. B. en w. wezen het verzoek af. Stoutste dromen Raad van State schorst milieuvergunning Kennisgeving Rechtszekerheid Castria wil met de minister praten Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon nififi-§57007 b.g.g. 653474 ;htbode.nl 3vefTn^eQörff!*ttbode.nl BEW^.een^^rsMode.nl jracnj3ode.nl de streek Tholen enTïïul niklipelutra waarinopgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Burgemeester en wethouders voeren de druk op de projectontwikkelaar van chaletparc Krabbenkreek in Sint-Annaland op. De projectont wikkelaar moet binnen twee weken de halfvcrharde bouwwegen wegha len. Doet hij dat niet dal zal het col lege een dwangsom opleggen van 50.000 euro. Dat heeft het college dinsdagochtend besloten. De ter mijn gaat in nadat de projectontwik kelaar de lastgeving heeft ontvan gen. Het gaat om het verwijderen van hoogovenslakkcn, wegenbouwdoek, zand en rioolputten met opzetstuk- ken. Ook de advocaat van de pro jectontwikkelaar wordt op de hoog te gesteld van het besluit. Begin maart werd de ontwikkelaar een dwangsom van twee keer 2500 euro opgelegd. Op zaterdag 4 juni staat Sint-An naland in het teken van de water sport. Op die dag staan alle deuren van bedrijven en gebruikers die bij de haven betrokken zijn, open. De maritieme dag moet een jaarlijks terugkerend evenement worden voor watersportliefhebbers. Dat zei voorzitter A.A.P.M. van Gurp van de watersportvereniging Sint-Annaland zaterdagavond tij dens de algemene ledenvergade ring in Buutengaets. „Sint-Anna land maritiem moet op de nautische kaart worden gezet. Wat de mosseldag is voor Yerseke, moet Sint-Annaland maritiem wor den voor Tholen." Er komen tal van aspecten van de watersport aan bod, van boten- bouw tot zeilkunst. Behalve de wa tersportvereniging is ook rijkswa terstaat van de partij. Het is de dag dat het nieuwe be drijf Busmariteam officieel wordt geopend dat 4000 m: beslaat en voorzien is van een bootkraan met een hefvermogen van tachtig ton. dus komt u vandaag óf ZATERDAG ^*48^-"" APRIL Meubel-Tax van 13.00 - Altijd al willen wet antieke kastje daad' antiek is, of dat kleed bewondering wekt, of fauteuil de moeite van^ stofferen waard is... De experts taxeren. Spannend! APRIL Bewonersdag Klooster De toekomstige bewoners van het Kloosterendaele zijn vandaag op bezoek om bijzondere woon- impressies te bewonderen bij Interieur I APRIL Bambi( van 11.00 - 17.00 uur Aan de kinderen heeft u geen kind vandaag, die kijkeri op het Tijdpad de nieuwste Disney DVD's. Zo heeft u even de handen (en ogen) vrij om de showroom te verkennen. DONDERDAG Workshop Binnen naar Buiten en Buiten naar Binnen deelname op inschrijving ontvangst 9.30 u, 10.00 tot 12.00 uur De woonkamer zou wel iets groter mogen maar niet ten opzichte van ae tuin én an om. Met Hennie Bosman u de mogelijkheden. In< op: 0111 401318. V jj APRIL Zitten werken, werken zitten van 20.00 - 21.00 uur Fysiotherapeut Jaco vleeshouwer vertelt boeiend waar u op moet letten bij het werken (achter bij voorbeeld een beeldscherm) en zitten thuis. Teken in: l?S De overname van de jachthaven geeft de watersporters volgens voorzitter van Gurp voor 30 jaar zekerheid. De watersportvereniging telt 450 le den. Er komt over vier tot zes we ken een extra ledenvergadering zo dat ook de leden die zaterdag afwezig waren een kans krijgen zich uit te laten over het voornemen van het bestuur. Het college van burgemeester en wethouders besloot dinsdag tot de privatisering van de haven. Er is geen uitspraak nodig van de ge meenteraad. Als de overname van de jachthaven in Sint-Annaland een feit is, dan komt de jachthaven van Tholen aan de beurt. „Dat is het ge volg van de bezuinigingen die vorig jaar zijn afgesproken," zegt ambte naar G. Vos. „Het is de eerste jacht haven die overgenomen wordt van de gemeente. De watersportvereni ging neemt de opstallen, steigers en palen over, en de ondergrond geven wij in erfpacht uit. Op voorwaarden zoals die ook voor bedrijventerrei nen gelden." Het overnemen van de jachthaven van de gemeente door de water sportvereniging Sint-Annaland (pri vatisering) geeft volgens het bestuur van de vereniging meer zekerheid voor de toekomst. Nu wordt de ha ven sinds 43 jaar jaarlijks gepacht, zo lichtte voorzitter A.P.P.M. van Gurp toe. „We betalen in de pacht afschrijving en rente van de diverse investeringen en de kosten van on derhoud en toezicht. Dat heeft al die jaren goed gefunctioneerd, maar het gaf ons tevens een zeer korte ter mijn zekerheid. De mogelijkheid tot privatiseren geeft ons onmiddellijke zekerheid van tenminste dertig jaar. Bovendien waren alle plannen al door ons voorbereid en waren we ook bij de uitvoering zeer betrok ken. En de kosten van de organisa tie van een overheid kunnen we best missen." Volgens Van Gurp is er goed geke ken wat de gevolgen zijn van de overname. „Het zou tot een hogere pachtsom kunnen leiden of tot het verhogen van de liggelden. En daar mee zou het bestuur zich in de voe ten schieten. Maar het zou ook kun nen zijn dat we meewerken met de uitbreiding van de haven en dat we de jachthaven tegen de hoogste prijs zouden moeten kopen. Het contract met de gemeente loopt van jaar tot jaar. De gemeente zou ook de pacht som drastisch kunnen verhogen of de jachthaven verkopen aan een grote projectontwikkelaar." Volgens de voorzitter wilde de ge meente een taxatie voor de over dracht en erfpacht, maar daar heeft het bestuur bezwaar tegen gemaakt. „Voor ons waren de huidige kapi- taalslastcn uitgangspunt. De ge meente heeft daarin toegestemd en dat betekent dat de overnamesom op 930.000 euro is gesteld." De w.s.v. heeft zelf een taxatiebu reau (gespecialiseerd in recreatie- projecten) gevraagd de verkoop waarde bij vrijwillige verkoop en de waarde bij gedwongen verkoop vast te stellen. Volgens het bestuur over treft die uitkomst de prijs van de overname ruimschoots. Met deze taxatie in de hand heeft het bestuur offertes gevraagd bij verschillende banken. Verder is er gekeken naar de voor waarden die aan de erfpacht zijn verbonden, onder meer de tussen tijdse verhoging van de pachtsom en de mogelijke bodemvervuiling in de haven. De volgende vraag voor het bestuur was of de vereniging dit kan beko stigen. En of er sprake is van roer end of onroerend goed. Voor de overdracht gelden alleen de palen als onroerend goed. Dat betekent dat er niet over de volle 9 ton zes procent overdrachtsbelasting hoeft te worden betaald, zo zei Van Gurp. Al met al is het bestuur ervan over tuigd dat het mogelijk is om de jachthaven over te nemen. „Het is veel gunstiger uitgepakt dan we in onze stoutste dromen hadden dur ven dromen." De voorzitter was ook te spreken over de positieve houding van de gemeente bij de voorbereiding van de overname. „De liggelden kunnen op een aan vaardbaar peil blijven. We kunnen veel zelf doen om de kosten te druk ken. Eind april hopen we een en an der te kunnen formaliseren." Over de prijs en de tekst van de erfpacht is volgens de voorzitter al overeen stemming bereikt met de gemeente voor een periode van dertig jaar. In november is over de privatisering ook al gesproken, maar het heeft wel enige tijd gekost om alles goed voor te bereiden, zo zei hij. „We konden er nog niet eerder een be sluit over nemen. Er zaten nog een hoop haken en ogen aan het erf pachtcontract en het canon was nog niet afgetekend. Kortom het voor stel was voor de leden nog niet pan klaar." De finale beslissing valt over vier of zes weken als er weer een ledenver gadering plaatsvindt. „Als u akkoord gaat en degenen die nu afwezig zijn er geen genoegen mee nemen, dan hebben we een probleem. Er zijn er vanavond 350 niet." ZIE VERDER PAGINA 7 Het baggerspeciedepot dat waterschap Zeeuwse Eilanden heeft aange legd bij Tholen, mag niet in gebruik worden genomen. De Raad van State heeft de door de provincie verleende milieuvergunning voorlopig geschorst. Daarmee komt staatsraad mr. J. Boll tegemoet aan bezwaren van J. Priem die vlakbij aan de Vrouwendijk woont. Priem is onder meer bang voor stank- via de bodem zal afvloeien. De Raad overlast. Hij vroeg een vcxxlopigc voorziening nadat de provincie zijn bezwaren afwees. De Raad van State wijst die toe op drie punten: het ge vaar voor verontreiniging van de bo dem, onduidelijke voorschriften over hoe vervuiling van de wegen bij het depot moet worden voorkomen en on duidelijke voorschriften over proefne mingen. Andere punten die Priem aanvoerde - stankoverlast, landschap pelijke waarden, geluidsoverlast, con trole slibkwaliteit - hebben volgens de Raad van State geen spoedeisend ka rakter en zullen in de bodemprocedu re gewogen moeten worden. De provincie wilde dat een aantal be zwaren van Priem buiten beschou wing zouden blijven, omdat hij die niet in zijn eerdere bezwaarschrift kenbaar had gemaakt. De Tholenaar stelde tijdens de zitting vorige maand, daar onvoldoende tijd voor te hebben gehad doordat hij niet op de juiste ma nier over het verlenen van de vergun ning is geïnformeerd. De staatsraad stelt Priem op dit punt in het gelijk. Gebruikers van gebouwde eigendom men in de omgeving van een object waarvoor een milieuvergunning is ge vraagd, dienen een kennisgeving te ontvangen 'als die kan dienen om het beoogde doel te bereiken'. De provin cie heeft dat echter achterwege gela ten. Het depot is aangelegd aan de noordkant van de Nieuwe Postweg, op de hoek met de Vrouwendijk. Het waterschap kan er 22.000 kubieke meter slib ontwateren en wil er ver schillende proeven gaan uitvoeren. Priem heeft aangevoerd dat ten on rechte geen bodembeschermende maatregelen in de vergunning zijn voorgeschreven, terwijl licht en matig verontreinigde baggerspecie er ont waterd gaat worden waarbij dat water van State concludeert dat alleen het vastleggen van een nul-situatie en een cinclbodcmonderzoek zijn opgeno men, zodat het optreden van bodem verontreiniging niet is uit te sluiten. Dit punt alleen al noemt de Raad aan leiding om de verleende vergunning te schorsen. Het aan- en afvoeren van slib kan tot vervuiling van de openbare weg lei den en daardoor tot verkeersonveilige situaties, aldus Priem. Voorschriften voor het schoonhouden van de weg ontbreken, er is alleen sprake van een 'zo efficiënt mogelijk gebruik'. Hoe wel hier niet de bescherming van het milieu in het geding is, is vervuiling van het wegdek in de ogen van de staatsraad niet uitgesloten. In de bo demprocedure zal volgens hem be- oordeeld moeten worden of de voor schriften toereikend zijn om dat te voorkomen. De vage formulering acht de staatsraad in strijd met het alge meen rechtsbeginsel van de rechtsze kerheid. En dat vindt hij ook van de voorschriften die betrekking hebben op het doen van proeven met het slib. Priem heeft aangevoerd dat de nood zaak niet is aangetoond om de ver gunning voor een periode van tien jaar te verlenen. Hij vreest stankover last en wees erop dat geen geumorm in de vergunning is opgenomen. Vol gens de provincie is er onder normale omstandigheden geen sprake van stankoverlast, er zijn ook geen klach ten bekend over soortgelijke depots. Ten aanzien van welke klassen ver ontreinigd slib in het depot opgesla gen mogen worden, wijst mr. Boll op een voorschrift waarin dat is vastge legd. De vrees van Priem voor waar devermindering van zijn woning, staat los van de wet milieubeheer, stelt de Raad van State. Marsaki neemt de gebouwen van het streekmuseum De Meestoof in Sint- Annaland over. De koopakte is nog niet bij de notaris gepasseerd, maar dat is slechts een formaliteit, zegt directeur JJ. Kloet van Castria Wonen. Dc woningstichting wil bij minister Dekker van volkshuisvesting gaan uitleggen waarom ze zich niet alleen met huisvesting bezighoudt maar ook met leefbaarheid. Dc stichting is een van de 87 corpora ties die een brief hebben ontvangen van de minister waarin wordt ge vraagd tekst en uitleg te geven over activiteiten die niet direct met volks huisvesting hebben te maken. Kloet: „De brief kwam naar aanleiding van ons jaarverslag. Daar is dit ene punt uitgepikt. We moeten laten weten waarom wij het streekmuseum ex ploiteren, maar wij exploiteren dat he lemaal niet. Het gaat om dc overname van het gebouw door Marsaki. We ne men het beheer van het gebouw over. We hebben haar geschreven dat we al leen de intentie hadden het gebouw over te nemen." Dc overdracht van de gebouwen aan Marsaki staat vanavond op de agenda van de algemene ledenvergadering van het streekmuseum die voor hel eerst in de koffiekamer van de Meestoof wordt gehouden. Aan on derhoud en reparaties aan de gebou wen was het bestuur vorig jaar 569 euro kwijt. Aan huur- en erfpacht 17.040 euro. Kosten van energie en water 1531 euro. Aan de voorziening beleidsontwikkeling werd 11.345 eu ro toegevoegd. Op een totaal van 59.872,35 euro was er een batig saldo van 8159, 92 euro. De grootste bron van inkomsten van de Meestoof is de gemeentelijke subsidie: 42.749 euro. ZIE VERDER PAGINA 5 Deze week Zeeuwse ambulance- chauffeur Kees Kosten stopt in stijl in Roosendaal Tom Hage kri jgt bordje verkeersveiligheidslabel voor Regenboog Bert en Gina Coelers zilveren exploitanten van de Buutengaets EN VERDER... Schutse-bewoners gaan eind juni naar nieuwbouw Dierenwinkel Kina sluit na 27 jaar in de smalstad Middeleeuws kasteel, oude fietsen en beurtschepen in streekmuseum HETSLECHTSTE WIEL RAMMEI T HET HARDST Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Maurice de Coninck, de 34-jarige chef-kok van hotel-restaurant de Gouden Leeuw uit Scherpenisse, heeft de eerste Oosterscheldekreeft in ontvangst genomen. De Zeeuwse commissaris van der koningin, drs. W.T. van Gelder, over handigde hem het achtpotige schaaldier met zijn vlijmscherpe scharen, glanzend pantser en klappende staart De Oosterscheldekreeft wordt echter niet gevreesd, maar Ls juist zeer geliefd omdat het een delicatesse zonder weerga is. De Thoolse burgemeester W. Nuis en gemeentesecretaris S. Nieuwkoop behoorden tot de 300 gasten die de opening van het kreeftenseizoen meemaakten voor de kust bij Zierikzee. aan boord van de rondvaartboot Frisia uit Sint-Annaland. Zij geno ten ook van ,de zilte streling van de tong', zoals burgemeester mr. JJ.P.M. Asselbergs van Schouwen-Duiveland de kreeft aanprees. „De Oosterscheldekreeft met zijn uiterst fijne en zachte smaak, verenigt al het mooie van de zee en heeft zich ont wikkeld tot een krachtig promoticmiddel." Maurice de Coninck viel bij het eerste lustrum van de kreeftenpromotiedag in Zierikzee de eer te beurt om de eerste kreeft in ontvangst te nemen. Hij is één van de leden van ,De kring van de Zeeuwse kreeft', een samenwerkingsverband van zes Zeeuwse restaurants die dc kreeft voor een uniforme prijs, maar volgens verschillende bereidingswijzen voorschotelen. Voor de ondernemer uit Scherpenisse blijkt de Oosterscheldekreeft een middel om allerlei deuren te openen. Hij demonstreerde er drie dagen mee op de Horecava in de Amsterdamse RAI en eind deze maand gaat De Coninck er twee dagen voor naar kas teel Eerenstein bij Kerkrade. Daarnaast staan er zelfs nog trips naar Tsjechië en Moskou op het programma, zoals Maurice vorig jaar de Italianen in Genua en Turijn liet genieten van zijn culinaire kwaliteiten. In Zierikzee had hij zijn medewerkers Jorn Veraart en Lilian Konings meegenomen om de vele gasten te bedienen. Zie ook pagina 7. 401 Zuidweg 20A - Zonnemaire ïo»*1 www.interieur-p. Zeeuwse ReinigingsDienSt Afvalinformatie zo komt u van uw afval af Inwoners van Tholen-stad, Poortvliet en Stavenisse opgelet! In de inzamelkalender is een fout Voor meer informatie kijkt u op geslopen. De inzameling van uw afval www.zrd.nl of belt u met het in de maand april volgt het gebruikelijke servicenummer 0900 4433333 schema: (werkdagen 8.00 tot 17.00 uur) groene container (gft-afval) in de even weken, grijze container (restafval) in de oneven weken ZEEUWSE REINIGINGSDIENST www.zrd.nl Advertentie LM. Aan boord van de Frisia neemt Maurice de Coninck de eerste Oosterscheldekreeft in onlangst van de Zeeuwse commissaris van Gelder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1