'Als het om gezondheid gaat, zijn we niet meer zo nuchter' Vrijwilligers halen twee containers met rommel uit Thoolse polders "Helemaal niet verwacht" FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl Verpleeghuisarts Teeuw voor NPV in Stavenisse Toiletgebouw voor Zeester Dammen aan één kant van Postweg blijven Scouting op zoek naar oud-leden Nieuwe Bedrijven Donderdag 24 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Arbeidstherapeut Oud-Vossemeer Sint-Annaland Scherpenisse Sint-Philipsland „Als het om de gezondheid gaat, laten we ons gemakke lijk voor de gek houden. Dan zijn we niet meer van die nuchtere mensen." Dr. A.A. Teeuw, verpleeghuisarts in Ridderkerk, zei dat dinsdagavond in de Stove te Stave nisse tijdens de door 64 mensen bijgewoonde ledenver gadering van de Nederlandse Patiënten Vereniging Tho len. Alternatieve geneeswijzen was zijn thema met als ondertitel duistere geneeskunst. Fysiotherapie Lijden en genade Gebedsgenezing Zorgestafette Vrijwilligers hospice De schoonmaakactie in de natuur, opgezet door de wild beheereenheid Tholen/Sint-Philipsland, leverde zaterdag ochtend twee overvolle containers met rommel op. De meest uiteenlopende spullen worden door mensen langs wegen en dijken in de polders gesmeten. Zelfs een rotan stoel werd aangetroffen. Autobanden lijken een onuitroei baar kwaad te zijn, dit keer werden er 84 ingezameld. Reumafonds Ongeval met letsel Concordia oogst waardering Bestel-/Bedrijfsauto's Dc dammen van akkerbouwpercelen aan dc noordkant van de Postweg - tussen de Reimerswaalseweg en de Kadijk - blijven liggen. Het wegha len zou gebeuren in het kader van de herverkaveling, maar levert in de ogen van de provincie slechts een kleine bijdrage aan het weren van het langzaam verkeer van de provin ciale weg. Er ontstaat dan niet de ge wenste gebiedsontsluitingsweg. Al ternatieven die dat wél bereiken, kosten teveel. Aan de zuidkant van de weg. in het verkavelingsplan Poortvliet, zijn de dammen in het verleden wegge- haald. De provincie legde daarvoor 111.176 euro op tafel. Voor de noordkant, in het blok Oud-Vosse- meer, was 65.000 euro voorzien. In middels zijn verschillende mogelijk heden bekeken: het saneren van de toegangswegen naar boerderijen, alsmede het weren van alle lang zaam verkeer van de Postweg. Ge bleken is dat het aanleggen van in- steekwegen 400.000 euro vergt. Een doorgaande, parallele erftoegangs- weg voor het langzame en het be stemmingsverkeer zou 750.000 euro kosten. En het aanleggen van een nieuwe hoofdrijbaan zonder boch ten, waarbij de huidige Postweg de functie van parallele erftoegangs- weg krijgt, zou met 3,2 miljoen het duurste alternatief zijn. Daar komt bij dat de beide eerstgenoemde alter natieven aanvullende werkzaamhe den nodig maken. Maar voor geen van de drie opties heeft Middelburg op dit moment geld beschikbaar. Om het uitvoeren van de kavelaan- vaardingswerken niet op te houden, wordt nu afgezien van het weghalen van dc dammen. Er zullen alleen bij de toedeling toegezegde kavelpaden aangelegd worden. Daarvoor legt de provincie 25.200 euro (exclusief btw) - de helft van de kosten - op ta fel. Scouting Heenetrecht bestaat 25 jaar. De Thoolse scoutinggroep viert dat onder meer met een reü- nie op zaterdag 4 juni. Een groot aantal oud-leden heeft daarvoor inmiddels een uitnodiging ontvan- gen. Maar van een flinke groep mensen die de afgelopen kwart eeuw in de scouting actief was, is bij de organisatie geen adres be kend. Daarom roept het bestuur die oud-leden op zich te melden. Ook kunnen mensen die oud-leden kennen, dat doorgeven. Dan wordt aan hen een aanmeldingsformulier gestuurd. Informatie over de reü nie is te vinden op de website van de scouting www.heenetrecht.nl, of er kan gebeld worden met 0166- 605880. VERVOLG VAN UIT OPTHOLEN Bij het contracteren ervan is door het bestuur een zorgvuldige afwe ging gemaakt. Om de indruk weg te nemen dat vorm ook inhoud is - de brief noemt het 'dubbel spijtig' dat ds. De Jong ste zich door de vorm heeft laten 4 leiden en niet door de inhoud - stuurde Uit op Tholen aan de raads leden een brief mee van de theoloog Peterse. Deze is voorganger in de hervormde gemeente en de rooms- katholieke kerk te Oostburg, voor zitter van de raad van kerken in die plaats en secretaris van de raad van kerken in Zeeland. 'Uit onverdachte hoek kunt u dan gewaar worden wat de werkelijke betekenis van de voorstelling is.' In de brief wordt ook ingegaan op de reactie van ds. De Jongste, vori ge week in deze krant. Daarin zou de indruk worden gewekt dat het gemeentebestuur begrip had voor het standpunt van de kerken en daarom het advertentiebeleid ging wijzigen, terwijl tevens de wethou der een onderhoud met de stichting zou arrangeren. Die interpretatie door de predikant is geenszins een weergave van de feiten, bleek Uit op Tholen toen ze zélf contact op nam met de wethouder. De stichting vindt het van belang om zaken te weerleggen, waar het gaat om het cultuurbeleid en de subsidiëring daarvan in Tholen. Cultuurbeleid en cultuureducatie zijn taken van de overheid, aldus de brief. 'Mislei dende en tendentieuze informatie zou er mogelijk toe kunnen leiden dat beleidskeuzes omtrent subsidië ring negatief beïnvloed worden.' Correspondentie die Uit op Tholen daaromtrent voerde, is meegestuurd aan de leden van de gemeenteraad. VERVOLG VAN PHILADELPHIA Van de Perk is actief als lid van het 'dagelijks bestuur van het Calvijn college en de commissie die perso neel aanneemt voor de vestigingen in Tholen, Krabbendijke, Goes en Mid delburg. De 59-jarige De Haan was van 1992 tot 2004 bestuurslid en contactper soon in zijn woonplaats Sint-Philips- land. Dat laatste blijft hij doen. De Haan was verrast door de onder scheiding. „Heel leuk, ik had het he lemaal niet verwacht." Een contact- persoon is een vraagbaak, maar veel mensen maken er geen gebruik van, zegt De Haan. „Maar ik breng ook kerstpakketten rond. Eerder de ac ceptgirokaarten en bijvoorbeeld de enquête. Dan maak je altijd wel een praatje." De Haan blijft actief meehelpen aan de rommelmarkt. Maar deed een stapje terug omdat hij thuis ook zijn aandacht moet besteden aan zijn ge handicapte dochter. De 68-jarige Herman van Bemmel was tot vorig jaar al sinds 1975 actief op de soosavonden. Hij was arbeids therapeut in Vrederust en kwam via zijn collega Ad Geluk uit Oud-Vos- semeer in contact met Philadelphia. „Gerard Quaak was toen er al een tijdje mee aan de slag. De groep zocht wat personen die wat meer er varing hadden om activiteiten te lei den. We zijn met vier man van Vre derust gestart. Nog in het schooltje van de BLO in Sint-Maartensdijk." (Quaak kwam als werknemer bij aannemingsbedrijf Ligtendag uit Sint-Philipsland voor zijn werk op Vrederust in kwam in contact met Van Bemmel). Van Bemmel was arbeidstherapeut houtbewerking. „We vonden het ge lijk leuk om te doen. De vriendschap van de mensen, de aanhankelijkheid. Het hele gebeuren. Daar deed ik het voor. We knutselden, in de ruimste zin van het woord. We werkten met hout, papier, emaille, lieten ze solde ren en boekbinden. Voor de deelne mers was het vrijblijvend. Ze kon den ook koffie drinken en biljarten, maar we stimuleerden ze wel." Elke donderdagavond kwamen er gemiddeld 18 tot 20 deelnemers. Van Bemmel had geen enkele band met Tholen, zegt hij, maar door het vrijwilligerswerk heeft hij wel een zwak gekregen voor Philadelphia. „Maar we opereerden natuurlijk al tijd apart, onder de stichting ont spanning gehandicapten. Daar ben ik ook nog bestuurslid van geweest. Het is voor het eerst dat ik deze jaar vergadering bezoek." Vanwege gezondheidsklachten moest Van Bemmel gas terug ne men. „Ik vond het genoeg. Het werd me te veel. Maar ik blijf naar de rommelmarkt en de boekenmarkt komen. Dat zijn altijd supermooie dagen." De Haan nam vorig jaar afscheid van het bestuur. Francien van de Rhee uit Sint-Maartensdijk verving hem tussentijds. Sinds oktober woonde ze de vergaderingen bij. Zij werd bij acclamatie gekozen. De vereniging sloot vorig jaar af met een positief saldo van 1083 eu ro. Over het vermogen was pen ningmeester Snoep ook tevreden. Dat was toegenomen met 5269 euro tot 24.435, 52 euro. Maar daarvan moest nog wat worden afgedragen aan andere verenigingen in het Zeeuwse zodat er nog ruim 3000 over zou blijven. Zoals gewoonlijk trad VZOS uit Sint-Philipsland op. Jaap Wesdorp verving zijn broer Jan als dirigent. Inschrijving in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tho len en Sint-Philipsland in de maand februari 2005. Stichting Sint Nicolaas Comité Oud-Vossemeer, Weelhoekstraat 10, voorzitter mevr. G.M. Rijn- berg-Plandsoen, secretaris C.W.M. Plompen, penningmeester mevr. J. van der Plas-Verheijen, allen geza menlijk bevoegd met andere be stuursleden. Lifecare 4u, Marehoekstraat 56, kleinhandel in voedingssupple menten en gezichtsverzorgingspro ducten Herbalife, eenmanszaak van mevr. M.M. van Gorsel-Aarn- oudse, gevolmachtigde A.J. van Gorsel. Richman c.v., Nieuwstraat 6, de deelname in en het beheer voeren over andere ondernemingen, behe rend vennoot Richman International Ltd, Worch.shire bij Cardiff, Ver enigd Koningkrijk, 2 commanditai re vennoten, gevolmachtigde L.J. Hage. A.M. Verburg Nautische Dienstver lening, Laban Deurloostraat 35, eenmanszaak van A.M. Verburg. Mol Orgels, Deldensestraat 19, kleinhandel in nieuwe en gebruikte klasse orgels, eenmanszaak van C. Mol. Klus- en montagebedrijf Marcel de Jonge, Achterstraat 50, eenmans zaak van M. de Jonge, gevolmach tigde T.J. de Jonge-Aarnoudse. Advertentie I.M. Verpleeghuisarts dr. A.A. Teeuw uit Ridderkerk in gesprek met een belangstellende op de NPV-ledenvergadering in Stavenisse. Bestuurslid C. Verloop kijkt toe. Naast hem voorzitter Chr. Koopman en helemaal aan het einde van de bestuurstafel het dinsdagavond herkozen bestuurslid B. Vos. In de praktijk blijkt er grote belang stelling voor alternatieve geneeswij zen te zijn stelde ook voorzitter Chr. Koopman. „Bij een Nigeriaanse evangelist en gebedsgenezer in Stol wijk loopt het storm." Hij noemde in dit verband ook dhr. Zijlstra die veel .mensen aantrekt. Teeuw stelde, dat men om drie rede nen voor alternatieve geneeswijzen kiest. Ten eerste aanvullend op de re guliere geneeskunst, ten tweede uit frustratie en in de derde plaats omdat mensen soms heel principieel voor natuurlijke middelen kiezen. De ver pleeghuisarts vond het toepassen van kruiden als natuurlijk middel positief. „Homeopathie (dr.Vogel) benut de natuur ook en dat is eveneens posi tief. Homeopathie gaat echter ook uit van de verdunningsregel en van het principe dat het gelijke met het gelij ke behandeld moet worden. In de praktijk valt de uitwerking dan ook tegen en de verdunningsregel is heel omstreden. Als je een druppel van een bepaald middel in 10 cc water doet en nog verder verdunt, dan blijft er uiteindelijk niks meer over. Weten schappelijk is er geen enkel bewijs van de goede werking geleverd." Teeuw noemde uit de praktijk re sultaten van onderzoeken, waarbij een deel van de deelnemers het ho- meopatische middel egina force kregen en het andere deel van de mensen een druppel water met een smaakje. „Het ging erom hoe snel men van een verkoudheid af was, maar het maakte in beide gevallen niets uit. Zo zijn er ook onderzoe ken ten aanzien van het effect van fysiotherapie. Is iemand met fysio therapie sneller hersteld? De kans dat u langer in de ziektewet zit, is met fysiotherapie groter dan zon der. Ook de werking van psycho therapie na een burnout' blijkt volgens onderzoek niet zo gunstig te zijn. En iets wat niet helpt, moet je daarvoor collectief blijven beta len? Het rapport Dunning zegt er rigoureus nee op. Wie die niet zin volle middelen wel wil, zou bereid moeten zijn om meer premie te be talen." De verpleeghuisarts stelde, dat als je erin gelooft, de werking van een middel of behandeling beduidend beter is. „Onze suggestie, onze wil, speelt mee. Als je waarde hecht aan een rose pilletje, is dat effectiever. Een sombere patiënt voelt veel meer pijn dan een opge wekt iemand. Hetzelfde geldt voor een eenzame patiënt ten opzichte van iemand die niet alleen is." Gezondheid scoort bij alle onder zoeken hoog, stelde Teeuw. „Dat staat altijd bovenaan, gezondheid is nummer 1. De waarde van ge zondheid is geweldig groot en de levensverwachting is ook met sprongen omhoog gegaan. De be handelingsmethode, het therapeu tisch arsenaal, is enorm. Met die zegeningen van 2005 zijn we ver trouwd geraakt; dat beïnvloedt ons denken. De hedendaagse genees kunst gaat nuchter te werk, met het verstand, heel praktisch. Alles moet waarneembaar, verifieerbaar, bewijsbaar zijn. Dubbel blind on derzoek is het summum van be wijs. Wat ons redeneren overstijgt, wordt afgewimpeld en daarom zeg ik: de geneeskunde ziet te weinig. In de wetenschap is de mens een ingenieuze machine, ons brein een complexe computer, maar er is meer." Teeuw haalde voorbeelden uit de Bijbel aan. De krom lopende vrouw uit Kapernaum. „Wij zou den zeggen dat ze reuma heeft, maar Jezus maakt duidelijk dat ze achttien jaar door de duivel beze ten was. Job had lepra, zou onze diagnose zijn, maar daarmee zeg gen we te weinig. De Heere wil ons met een ziekte stil zetten en hoe ver speelt dat bij ons nog mee? Bij alles wat ons overkomt, leidt de Heere. Door tegenslag maakt Hij ons afhankelijk van Hem, al beweert de satan het tegendeel. De genade die lijden geeft, wordt mis kend." Teeuw zei de complexe werkelijk heid niet te willen versimpelen, maar de moderne geneeskunst en de alternatieve geneeswijzen staan tegenover elkaar. „Wat we niet kunnen aantonen, daar geloven we niet in, aldus de moderne genees kunst. Bij alternatieve geneeswij zen wordt er teruggegaan naar moeder aarde, naar krachtenvel den, voedsel, e.d. Is dat demonie? De Bijbel zegt: let niet op sterren en vogelgeschrei, maar alternatieve geneeswijzen gaan uit van het ho- lisme, de totaalbenadering van het lichaam. Het natuurlijke is belang rijk, de vijf elementen, het yin- en yan-principe. Kijk uit, pas op. zeg ik. Laat de scheppingsorde niet misbruiken. Maar als het nu helpt? Dan betalen we een prijs die een bijbelse grens overschrijdt." Bij de schriftelijke vragen werd verwezen naar Markus 16 en Jaco bus 5, waarin het over gebedsgene zing gaat, dus mag je dan nu geen vertrouwen meer hebben in ge bedsgenezers? „Een moeilijk on derwerp", gaf Teeuw toe, „maar de wonderen in de Bijbel zijn er ter onderstreping van het evangelie. Ter bevestiging en verduidelijking. De wonderen zijn ook volkomen, radicaal. In het Bijbelverhaal pakt de verlamde man zijn bed op en wandelt. In Stolwijk en Lourdes gaat het niet zo radicaal. Daarom heb ik daar scepsis bij. Ziekenzal ving en gebedsgenezing is soms de laatste strohalm die we pakken om dat gezondheid zo'n geweldige waarde heeft. Ik vrees, dat het wel eens teveel nummer 1 staat." De arts, die werkzaam is in een refor matorisch verpleeghuis, waar schuwde om voorzichtig te zijn met het doortrekken van bijbeltek sten. Voorzitter Koopman was blij met de grote opkomst: 64 leden tegen over vorig jaar 41. In zijn ope ningswoord stond hij stil bij het verhaal van de verlamde uit Mar kus. Dat de gezondheid internatio naal in de belangstelling staat, on derschreef hij met actuele situaties als de discussie over het stoppen van de behandeling van een Ameri kaanse vrouw die al vele jaren in coma ligt en de veroordeling van een Leids ziekenhuis tot betaling van schadevergoeding aan een Ne derlands echtpaar dat een gehandi capt kind heeft. ..Per 1 januari treedt de wet maatschappelijke on dersteuning in werking en dal geeft grote zorgen", aldus Koopman. De bestuursleden mevr. M.J. v.d. Dorpel-v.d. Maas uit Tholen. mevr. T. de Vos uit Stavenisse en dhr. B. Bos uit Tholen werden herkozen. De eerste gaat wel druk op zoek naar een jongere vervangster. Penningmeester mevr. M.C. Wie- ringa-van As uit Sint-Maartensdijk presenteerde een nadelig saldo van 248 euro over 2004. De succesvol le zorgestafette was weliswaar de grootste kostenpost met 2157 euro, maar dat werd volledig gedekt door giften. De dames Scherpenisse en Visser uit Sint-Maartensdijk had den de administratie gecontroleerd en goedgekeurd. De NPV Tholen zag het ledental toenemen van 1122 naar 1134 dankzij de bruidsparenactie en in cidentele ledenwerving. Bestuurslid C. Verloop deed een dringende oproep aan de leden om zich aan te melden als vrijwilliger voor het hospice in Sint-Annaland. De benutting van deze nieuwe voorziening is boven verwachting. „Het hospice wordt steeds langer, frequenter en intensiever gebruikt. Om echter 24 uren per dag zorg te kunnen bieden met 24 vrijwilli gers, dan moet je eens in de vier dagen beschikbaar zijn. Dit werk mag niet op enkele schouders te recht komen. We mogen niet het onmogelijke vragen. Daarom zijn er meer vrijwilligers voor het hos pice nodig." Verloop kreeg geen reacties, maar bij de bestuursleden kunnen zich altijd mensen aanmel den. Sinds de opening van het hospice hebben ruim 10 zorgvragers ge bruik gemaakt van de voorziening in de tijdelijke huisvesting van de Schutse in Sint-Annaland. In juni komt er een kamer in de nieuw bouw beschikbaar. De gemiddelde tijd dat de mensen in het hospice verblijven, was in 2004 drie we ken. Volgens Jacqueline Franssen verloopt alles tot grote tevreden heid van alle partijen. „Het hospice voorziet in een duidelijke behoefte op het eiland en de samenwerking van de NPV, Vrijwillige Terminale Zorg en de Schutse is uitstekend." De vrijwilligers komen zes keer per jaar bijeen om te evalueren en om een bepaald onderwerp te be handelen, zoals tiltechnieken of communicatieve vaardigheden. De vrijwillige thuishulp van de NPV bood vorig jaar 247 uren zorg aan. Daarvoor zijn 18 vrijwilligers beschikbaar, maar ook hier is uit breiding van het aantal mensen zeer welkom. Per 31 december werd op acht vaste adressen hulp aangeboden. Veel aanvragen kwa men via het meldpunt in Sint- Maartensdijk binnen, 1 verzoek via Helpende Handen en 1 via het ei gen coördinatiepunt van de NPV. Aan de Veerdijk bij Scherpenisse is zaterdagochtend een gemêleerd ge zelschap bezig: Mieke Bierens en Lies Hage van de ZLTO, gemeente raadslid Karei.Saris, Jan Bolier van de wildbeheereenheid en de leerlin gen Karwan Sarkawt en Robbin Op- ree van het Markiezaat college. Ze ruimen wat stukken hout op die in een hoek van de dijk liggen. Hage en Saris halen twee banden uit een sloot onderaan de dijk. Bolier heeft al een vracht banden naar het inza melpunt bij Gaakeer aan de Zeedijk te Oud-Vossemeer gebracht. Hij laat een plattegrond van het eiland zien. waarop de plekken zijn gemarkeerd waar banden liggen. „Ik rijd nogal eens door de polder en heb de afge lopen weken speciaal naar banden gekeken. Want anders loopje op een dag als vandaag maar te zoeken", legt Bolier uit. Een enkele tractor band wordt er aangetroffen, maar het gros is van auto's. Aan het einde van de ochtend liggen er 84 banden op het terrein van Gaakeer. „Mensen blijven die maar dumpen. Ik heb het idee dat ze niet van de boeren van daan komen", zegt Bolier. Hage vertelt dat er afgelopen zomer een speciale actie onder boeren is ge houden, waarbij op dertig adressen totaal 9000 banden zijn opgehaald. Particulieren kunnen bij de milieu straat van de Olaz in Sint-Maartens dijk geen banden kwijt. „Ze worden inderdaad niet geaccepteerd. Er geldt immers een regeling 'oud voor nieuw', dus mensen kunnen hun banden gewoon bij de garage kwijt", zegt een woordvoerder van de gemeente. Op het erf van Gaakeer arriveren te gen twaalven de vrijwilligers overal vandaan. Op wagens en aanhangers ligt de rotzooi die ze hebben verza meld. Niek Meulmeester uit Sint- Philipsland, gouverneur van de Lionsclubs, is op stap geweest met enkele jongeren van de jeugdraad Joth. „Ik hoorde bij Lionsclub Tho len van deze actie en besloot meteen om mee te doen, want ze past prima in de immateriële dienstverlening van de Lions", zegt hij. Met de jon gelui is een stuk van de Oostdijk op Sint-Philipsland schoongemaakt. Ze troffen er onder meer de restanten aan van een golfplaten bouwsel. Raadslid Chris Koopman liep langs de zeedijk bij de Noord, waar erg veel frisdrankblikjes lagen. „En je vindt daar ook vanalles dat is aange spoeld, op schepen overboord is ge gooid." De aanwezigen zijn overtuigd van het nut van de actie, maar realiseren zich tegelijkertijd dat er volgend jaar waarschijnlijk weer net zoveel troep zal liggen. Hoewel er plekken zullen zijn die, eenmaal opgeruimd, niet meer als 'stortplek' gebruikt zullen worden. Voorzitter Bram van Nieu- wenhuijzen van de wildbeheereen heid bedankt iedereen die deze och tend in touw is geweest, de verschillende organisaties, en ge meente en waterschap voor het be schikbaar stellen van materieel en mensen. De veertiende natuur- schoonmaakdag wordt door vier bla zers van het Eerste Zeeuwse Jacht hoornkorps muzikaal afgesloten. De welstandscommissie vindt dat eigenaar J. van Woerkom van cam ping de Zeester in Scherpenisse een permanente oplossing moet beden ken voor de nieuwe toiletvoorzie- ning voor zijn gasten. Van Woerkom wilde er een ver plaatsbaar gebouwtje neerzetten omdat een eerder plan om het on derdeel uit te laten maken van het bestaande complex, te duur was. Hij kwam nu met het voorstel een mobiele toiletvoorziening achter de kantine te plaatsen, maar de com missie vond het niet passen op het recreatieterrein aan de Gorishoekse- dijk 33 en 33 a. De eigenaar stelde voor om het achter een damwand te plaatsen als hij ook voorzieningen moet treffen voor een de brandstof tank op het terrein. Volgens voorzitter H.J. Groenenwe gen van de commissie was dat ech ter geen eindoplossing. Architecto nisch zou het uit de toon vallen, vond hij omdat het als een apart vo lume naast het bestaande gebouw komt te staan. Van Woerkom zei wel bereid te zijn er een damwand- profiel omheen te plaatsen zodat het van 'ver niet opvalt'. Volgens Van Woerkom heeft een voorbijganger een verrekijker nodig om het te kunnen zien. Volgens Groenenwegen zou het ook een per manent karakter kunnen krijgen als de toiletunit van een dakje met een overstek wordt voorzien. Burgerlid L. Deurloo vroeg zich af of het platte gebouwtje (met beu gels om het te verplaatsen) aan de achterzijde van de kantine met wandplaten was weg te werken. Van Woerkom zou die mogelijkheid gaan onderzoeken. Groenenwegen stelde voor om alle gebouwen op den duur van een groene kleur te voorzien, 'maar dat kunnen we niet eisen.' Nu zijn ze grijs. Overeengekomen werd dat het ook in de bestaande kleur van het gebouw uitgevoerd kan worden. De collecte voor het Reumafonds heeft in Sint-Philipsland en Anna Ja- cobapolder 1060 euro opgebracht, dat is 106 euro meer dan vorig jaar. In Sint-Maartensdijk was de opbrengst 959,62 euro, in Sint-Annaland 993.95 en in Stavenisse 632,39 euro. VERVOLG VAN PAGINA 2 Sint-Philipsland Op de parallelweg van de Krabben- kreekweg verloor zondag om 0.20 uur een 19-jarige automobilist de controle over zijn auto. Bij de kleine bocht in de weg kwam hij in de rechterberm terecht, waarna hij met zijn auto over de kop ging. De auto ging door de struiken heen en kwam tot stilstand naast de hoofdrijbaan. Met verwondingen aan zijn gezicht moest de bestuurder worden overge bracht naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. In dorpshuis De Wimpel was vrij dagavond grote belangstelling voor het jaarconcert van muziekvereni ging Concordia. Het publiek genoot zichtbaar van de uitvoering en liet haar waardering blijken door een groot applaus na afloop van het con cert. Onder de aanwezigen was na mens het gemeentebestuur wethou der Velthuis met haar man. Marjan Nell presenteerde het concert en gaf tekst en uitleg bij de verschillende muzikale werken. Het concert werd geopend door de fanfare onder lei ding van dirigent Walter Siol, waar na de drumband onder leiding van Hans Orgers optrad, waarbij enkele leerlingen voor de eerste keer moch ten optreden. Waardering was er vooral voor de uitvoering van Jaws. Bij deze filmmuziek lieten dc drum mers de kettingen vallen, waarna er een stilte volgde. Na de pauze sloot de drumband een optreden af met het nummer Oil Barrel Beat, waarbij op allerlei olievaten muziek werd gemaakt. De fanfare zorgde voor de finale. Eerst werd gespeeld het num mer Fascinating Drums, waarbij er een mooie drumsolo was te horen. Met The Lion King werd het concert beëindigd. Voorzitter Sam Everaers sprak een dankwoord uit en over handigde aan de dirigenten en Mar jan Nell een bloemstuk. Na afloop zorgde de band JIC nog voor feeste lijke muziek. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Mieke Bierens, Jan Bolier, Robbin Opree en Karwan Sarkawt (v.l.n.r.) troffen in de polder niet alleen autobanden en afval aan, maar ook een straatnaambord van de Sint-Annalandse Kloosterstraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5