Brasserie Du Bois is er voor het winkelend publiek en passanten Veel succes medewerkers van Sjaloom Zorg in Brasserie Du Bois bij Van Houte Wonen in Tholen XSARUS I Shopwand Restaurant telt 72 zitplaatsenook nog een zomerterras Vroegindeweij Graaf drukkerij kranse bv HOVENIERS EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 maart 2005 VAN VLIES PARTNERS BORN Schelpweg 29 - 4323 TA Ellemeet -I VI Brasserie Du Bois is een bijzonder onderdeel van de nieuwe vestiging van Van Houte Wonen aan de Stevinweg in Tho- len. Het glasrijke etablissement is op de kop van het pand uitermate goed zichtbaar voor het doorgaande verkeer. Ook het beheer van dit bedrijfsrestaurant is niet alledaags. Sjaloom Zorg maakt er met dagbesteding van gehandicap ten een bijzonder project van. Sjalouin Zorg biedt sinds 1964 zorg aan mensen met een beperking. Ook het bieden van aangepast werk valt daaronder. De winkel Menorah in Middelharnis is daar een voorbeeld van en het dagcentrum de Oranjerie in Sommelsdijk. „Maar hier in Tho- len bij Van Houte gaat het om de eer ste woonboulevard waar gehandicap ten ingezet worden. Dit is uniek in Nederland", zegt directeur Henk Brinkman van Sjaloom Zorg. Als oud-inwoner van Sint-Maartensdijk vond hij het een uitdaging om dit project van de grond te krijgen. „Ne gen maanden geleden zijn we eraan begonnen en onlangs kregen we de toestemming van zowel het Zorgkan toor te Goes als het ministerie van volksgezondheid, welzijn en sport. Stap voor stap gaan we onze 10 deel nemers en 3 stagiaires een taak geven in het restaurant, bij het schoonma ken van de winkel en bij het tuinon derhoud." Er wordt eerst gestart met het horeca gedeelte. Hierbij is het van belang dat zowel de cliënten als het personeel een goede basis creëeren bij de start van dit project. De medewerkers van Sjaloom Zorg worden hierbij gericht getraind door Philadelphia Zorg te Nunspeet. Met deze organisatie heeft Sjaloom een fiscaal juridische samen werkingsovereenkomst. Philadelphia is een landelijk netwerk dat her en der werk c.q. stageplaatsen heeft ge creëerd o.a. in het hotelwezen en de horecabranche. Wanneer vanaf medio mei de clienten instromen, zal kort daarna nadere in vulling worden gegeven aan de te yer- richten schoonmaakwerkzaamheden en het tuinonderhoud rondom het gebouw. Gezien de grootte van het gebouw en de terreinen zijn er ver schillende mogelijkheden voor de doelgroep. Ervaring Peter Goedhart is namens Sjaloom Zorg de begeleider van het project, maar de dagelijkse leiding is in han den van Brandine Bosman uit Sint- Maartensdijk. Vijf horecamedewer- kers, twee vaste begeleiders met een zorgopleiding en nog eens twee acti viteitenbegeleiders die als oproep kracht fungeren, zorgen ervoor dat brasserie Du Bois van dinsdagmorgen half tien uur tot zaterdagmiddag vijf uur open is. Op de koopavond, vrij dag, is het restaurant tot negen uur geopend. De cliënten van Sjaloom Zorg werken gemiddeld dertig uren per week en als die aanwezig zijn, moet er ook een activiteitenbegelei der beschikbaar zijn. Van de tien deelnemers komen er vijf van Tholen en vijf van Goeree-Over- flakkee. Het project start 1 mei, zodat de vijf horecamedewerkers het nog ruim een maand alleen moeten doen. Ze kunnen dan alvast vertrouwd ra ken met de apparatuur en de dage lijkse gang van zaken. Brandine Bos man heeft er alle vertrouwen in. „Drie van ons hebben ervaring in een soortgelijk bedrijfsrestaurant en ook de twee andere collega's hebben in de horeca gewerkt." Snel wat eten Brasserie Du Bois telt 72 zitplaatsen inclusief een leestafel, waar o.a. aller lei woonbladen doorgenomen kun nen worden met een kop koffie of thee of een frisdrank binnen handbe reik. Het personeel beschikt over een bar en een wandkast en in een aparte ruimte is de keuken gevestigd, voor zien van allerlei apparatuur om o.a. een biefstuk- en schnitzelmenu met frites te bereiden. „Winkelende men sen willen snel wat eten", is de erva ring van Brandine Bosman. Ze ser veert ook twee dagsoepen, tosti's, pannekoeken, een broodje kroket, belegde broodjes, e.d. Er is ook een kindermenu en allerlei drankjes. „En in de zomer hebben we een terras met een prachtig uitzicht op de Oud-Vos- semeersedijk en Welgelegen. Als de zon schijnt, serveren we lekkere sor bets. Mensen die een rondje fietsen, kunnen hier wat drinken en een ijsje eten. Wanneer het lekker naar soep en frites ruikt, komen de bezoekers vanzelf." De openingstijden zijn: Maandag gesloten Dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag 9.30 uur tot 17.00 uur Vrijdag van 9-30 uur tot 21.00 uur. Daarnaast is het mogelijk om Du Bois in overleg te huren voor kleine partijen en bijeenkomsten buiten de voornoemde openingstijden. Je kunt hiervoor tijdens kantooruren een te lefonische afspraak maken via 0166- 609228 ofO 166-609222. Speelhoek Brandine Bosman en haar collega's zijn klaar voor de grote aantallen bezoekers die rond Pasen worden verwacht. Met een aantal feestelijke bijeenkomsten voor personeelsle den en hun familieleden, alsmede bouwers en leveranciers hebben ze Brasserie Du Bois alvast kunnen in wijden. „Met een speelhoek om de hoek van het restaurant kunnen ook de kinderen zich prima verma ken." De inzet van gehandicapten in het restaurant wordt ook voor de mede werkers iets aparts. „We krijgen nog een speciale cursus in het omgaan met hiensen met een psychische, verstandelijke of lichamelijke beper king", vertelt Brandine Bosman. Naast de horecamedewerkers is er ook altijd een activiteitenbegeleid ster aanwezig. Er is hier ook een computeraansluiting die verbinding heeft met het kantoor van Sjaloom Zorg in Dirksland, zodat we de on dersteuningsplannen van de deelne mers, met voor hen doelen en bege leidingsadviezen, altijd bij de hand hebben. Het hele project gebeurt ook in samenwerking Philadelphia uit Nunspeet, zodat er veel kennis op dit terrein aanwezig is." Catering Het is ook mogelijk dat vanuit de di recte omgeving o.a. industrieterrein Welgelegen een beroep gedaan kan worden op de catering van Du Bois. De afgelopen twee weken heeft aange toond dat vanuit de directe omgeving hier behoefte aan is maar dat dit nog niet bij iedereen bekend is. Sjaloom Zorg zal op korte termijn hiervoor folders uitdelen waarin staat vermeld hoe van Du Bois qua dienstverlening gebruik gemaakt kan worden. De medewerkers van Sjaloom Zorg die brasserie Du Bois, het restaurant van Van Houte Wonen, gaan exploiteren: voor de horeca Brandine Bosman-Kot, Corrie Scherpenisse-MoL Herberien Theunissen, Anja Rijnberg en Joanne Post-Janse; als activiteitenbegeleidster Anne van Houdt, Henny Ketting- Verwijs, Arianne Ligtendag-Scherpenisse en Ilona (Juist. Zij staan onder leiding van Peter Goedhart en directeur Henk Brinkman. Het restaurant is ook beschikbaar voor catering van bedrijven op Welgelegen en de Slabbecoornpolder, alsmede voor de verhuur voor kleine partijen en bijeenkomsten buiten de openingsuren van Van Houte Wonen. Brasserie Du Bois telt 72 zitplaatsen en is van dinsdagmorgen tot en met zaterdagmiddag geopend van 9.30 tot 17.00 uur en op vrijdag tot 21.00 uur. Woning- en utiliteitsbouw Nieuwbouw Verbouw Onderhoud Renovatie Aannemingsbedrijf J. Kroon Zn B.V. Kroon Projektontwikkeling B.V. Voorstraat 32,3258 BA Den Bommel Postbus 27, 3258 ZG Den Bommel Telefoon: 0187-611295 Fax: 0187-611421 E-mail: info@JKroon.nl dnsign e-commtrtc content-management consultancy hotting IMERIEURBETIMMERINGEN SCHEIDINGSWANDEN KASTEN 'BALIES Pluimpotweg 21B 4695 RS Sint-Maartensdijk Tel. 0166-662000 drukkerij j Langeweg 29 Sommelsdijk 0187 483142 D'Heule 33 Nieuwerkerk 1 www.drukkerijdegraaf.nl registeraccountants architectenbureau middelharnis b n a 0187-482466 BOETER BOUWBEDRIJF MIDDELHARNIS TEL. 0187-485777 y\LLOFFICE, Serard walschapstraat 2-6 3245 md sommelsdijk postbus 198 3240 ad middelharnis telefoon (0187) 476333 telefax (0187) 476330 www.kranse.nl info@kranse.nl c fS5E AMTlSf Watertoren 45c 3247 CL Dirksland Tel. 0187-609005

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 34