vernieuwd verfrissend verhuisd ,We proberen mensen met deze winkel meer durf te geven Vitrage moet je zeker niet als een sluitpost gaan zien' Verhuisd! Opening Proficiat Van Houte Wonen met de prachtige nieuwe showroom Binnenhuisarchitect Carla Janus geeft opwaardering Van Houte Marianne Beens met drie collega's in eigen atelier holtkamp Verkrijgbaar bij Van Houte Wonen Donderdag 24 niaart 2005 Stevinweg 1, Tholen, tel. 0166-609222, fax 0166-609223 wonen HOE MODICA, PASSEND IN UW HUIS, KAN WORDEN ONTWORPEN. Van Houte Wonen betrekt een nieuw pand EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT V TWftcsaniB 121 W i -IP wHI- ■t <jS,LI Stevinweg 1, Tholen Van HouteWonen is in de persoon van Carla Janus uit Sint-Maartensdijk ook een binnenhuisarchitect rijk. Ze werkt nu voorna melijk voor de projectin richting, maar er zijn plan nen om veel meer voor particulieren te gaan doen. Bijvoorbeeld de kleuren- en stoffencursussen in de eigen brasserie Du Bois. Carla Janus heeft ruim dertien jaar ervaring bij een fabriek in Hasselt, bij Zwolle, die meubels maakt voor zorginstellingen, theaters en hore cabedrijven. September 2003 ver huisde ze naar Sint-Maartensdijk en via een stoffenproducent in Roosendaal hoorde ze dat Van Houte veel in projectinrichting deed. „Dat was voor mij een verras sing omdat ik zoiets niet direct van een meubelwinkel op het platteland had verwacht. Er gebeurt hier ech ter veel meer dan mensen denken. Ik bewonder Erik van Houte dat hij op zijn jonge leeftijd zo'n gedurfde aanpak toont. Hier in Tholen ma ken we nu een hele draai door en de projectinrichting is zeer in ontwik keling. Het gaat snel met de groei van dit bedrijf. Vanuit de basis vloerbedekking en zonwering voe ren we steeds meer sleutelklare plannen uit. We verzorgen de totale aankleding en gezien onze relatie met interieurbouwer Shopwand in Sint-Maartensdijk en bouwbedrijf Van Houte lukt ons dat steeds be ter. En de klant heeft 1 aanspreek punt, dat is van groot belang." Blij maken Carla Janus zegt het mooiste werk van de wereld te hebben. „Ik kan namelijk mensen blij maken. Wie na 10 tot 15 jaar nieuw meubilair wil of de totale inrichting wil aan passen, kan bij ons terecht. Wij kunnen de huizen wel verfraaiien. Het pakket van eisen van de klant vertalen wij in producten en soort materialen." Als voorbeeld noemt ze zorgcen trum de Schutse in Sint-Annaland. „Zorginstellingen zijn veelal kil, maar met kleuren en stoffen kun je daar toch iets huiselijks en gezelligs van maken. Voor de noordkant ge bruik je dan warme kleuren en voor de zuidkant waar de zon veel Binnenhuisarchitect Carla Janus geeft een meerwaarde aan Van Houte Wonen. te zien is, benut je weer andere tin ten. Dat is een heel boeiend en spannend spel. Je zoekt naar har monie tussen kleuren en vormen. Zo schep je rust in een slaapkamer met blauw of groen." De binnenhuisarchitect hoopt in de nieuwe vestiging Tholen meer voor particulieren te kunnen doen. „Tijdens mijn vierjarige studie heb ik me daar ook mee beziggehou den. Bij Sikkens heb ik de oplei ding voor kleurenspecialist gevolgd en mijn kennis probeer ik te benut ten bij de adviezen aan de klan ten." Architecten Carla Janus maakt driedimensiona le tekeningen voor inrichtingen. „We zorgen voor plattegronden en een stappenplan en samen met de klant lopen we naar buiten en naar boven. Iedereen kan vragen wat hij of zij nodig heeft en Van Houte le vert maatwerk, zelfs inclusief een lichtplan." De nieuwe huisvesting in Tholen biedt volgens de binnenhuisarchi tect mogelijkheden voor kleuren- en stoffencursussen van 6 tot 10 weken. „Met zo'n leuk eigen res taurant kun je dat hier goed doen. We proberen mensen met die cur sussen en ook met deze nieuwe winkel meer lef en durf te geven. We prikkelen om stappen te zetten, want daarvoor zijn hier legio mo gelijkheden. Spring echter niet ge lijk in het diepe, dus schilder bij voorbeeld eerst een klein stukje in je kamer en kijk daar een week naar. Zelf ben ik aanspreekbaar over allerlei problemen met wonen. In brasserie Du Bois leggen we ook woonboeken. De mensen zijn door de woonprogramma's op de televi sie al mondiger. Met onze vakken nis geven we echter toch nog een plus. Ik kom uit de hoek van de productontwikkeling en daarom kan ik hier wat toevoegen. We heb ben voor architecten ook een spe ciale presentatieruimte waar de bouw- en inrichtingsplannen met klanten nader uitgewerkt kunnen worden. De enorme keuze aan stoffen en andere materialen hier maakt die oriëntatie gemakkelij ker." Bruisend De binnenhuisarchitect stelt met genoegen vast, dat Van Houte Wo nen in Tholen zich sterk profileert. „Dit pand is ook een opwaardering voor het gehele eiland. We ontstij gen de plattelandsmeubelwinkel. Met deze nieuwbouw doorbreken we dat. We bieden een meerwaarde op het gebied van woninginrich ting. Tot ons genoegen weten men sen dat ook al te waarderen. Dat merken we bijvoorbeeld door de opdrachten van het Waterfront Tholen. Dat wordt een grandioos project voor ons. Voor heel veel stijlen kun je hier immers terecht. We hebben super moderne meu bels en heel landelijke, gezellige, romantische stukken. Echte sfeer makers ook. Engels georiënteerd. Mijn aanpak is gevoelsmatig en kleur is ook heel subjectief: appel- of limoengroen of citroengeel. Kleuren hebben invloed op men sen. Ik pleit voor contrasten, zowel wat kleur als vorm betreft. Natuur lijk proberen wij zo dicht mogelijk bij de wensen van de opdrachtge ver te blijven. En ook binnen het budget." De ervaring van Carla Janus is, dat de Tholenaren met duurzaamheid zijn opgevoed. „Dat is zeker een belangrijk aspect, maar je ziet toch dat mensen vrijer in hun keuzes worden, minder star en wij kunnen aan die gewijzigde wensen voldoen. Alles hebben we onder één dak. Mensen kunnen hier een dagje uit, ouders en kinderen, want bij het restaurant is ook een leuke kinder hoek. Het wordt heel bruisend bij Van Houte Wonen", aldus binnen huisarchitect Carla Janus. „Met zo'n hele mooie collectie gordijnen en vitrage kan ik me niet voorstellen dat je geen keuze kunt maken. Er is zoveel, voor iedereen is er volop keus!" Marianne Beens vertelt enthousiast over haar producten en haar werk. In de 2,5 jaar dat ze bij Van Houte werkt, heeft ze zich als een vakvrouw ontwikkeld. In Tholen gaat ze Volwaardig onderdeel ook het verkoopteam versterken, naast haar werk in het atelier. inpakken, we maken er echt werk van. Het werken voor particulieren en projecten vormt ook een mooie afwisseling. Bovendien is er hier een leuke sfeer." Voor de 37-jarige Marianne Beens uit Scherpenisse en haar drie colle ga's betekende de verhuizing naar Tholen een hele vooruitgang. „We zaten apart op het industrieterrein en moesten veel telefonisch met de winkel aan de Markt regelen. Nu zit alles bij elkaar en dat is ook ten gunste van de klant." Wat Marianne Beens betreft, draait het bij Van Houte Wonen niet al leen om bankstellen, bedden en vloerbedekking. „Nee, zeker niet, want we hebben een hele mooie collectie gordijnen en vitrage. En vitrage moet je niet als sluitpost zien. Met zoveel keus, trends, stij len en prijsklassen kan dat ook Het eigen atelier is een sterk punt bij Van Houte Wonen. „De lijnen zijn kort en dat is echt een groot voordcel. Met z'n vieren maken we een mooi eindproduct. We wisse len elkaar goed af en iedereen is even vakkundig." Het atelier werkt zowel voor parti culieren als grotere projecten. „Voor scholen, kantoren en zorgin stellingen moet je een flink aantal meters maken. Dan werk je ook met brandwerende stoffen en de af werking moet extra stevig zijn. Voor particulieren wordt het pro duct blind afgewerkt en dat moet heel mooi zijn. Strijken, stomen, „Vitrage is een volwaardig onder deel van de inrichting", zegt Ma rianne Beens. „Glasgordijnen blij ven ook altijd. ,In between' is tegenwoordig heel erg in trek. Dan praat je over een gordijn dat gelijk fungeert als vitrage. Er zijn heel veel mogelijkheden, ook in combinatie meteen rolgordijn. En wanneer mensen verhuizen kun nen ze 's morgens hun vitrage en gordijnen brengen en 's avonds is alles klaar voor de nieuwe wo ning." De vier dames van het atelier wer ken allemaal heel precies. Voor de schaar in de stof gaat, wordt er goed gemeten. „Als je gordijn na melijk 2 cm te lang is, hangt die al niet meer mooi." Ondanks dat er gewerkt wordt met gedeeltelijk computergestuurde naaimachines - er worden ook investeringen ge daan om ook in het atelier bij te blijven - komt het nog veel op het ambachtelijke handwerk aan. „We werken met mooie materialen als zijde, geweven stoffen, velours, voile, wit, crème, met ingeweven bloem- of trendy motieven, e.d. De ene stof valt gewoon anders dan de andere en daar houd je re kening mee." Marianne Beens versterkt in Tho len het verkoopteam die er daar mee een specialist op het gebied van de vitrage en gordijnen heeft bijgekregen. „Mensen willen een goed advies en men wil ook lang plezier van het product hebben. Het is ook een investering, maar wanneer het mooi is en naar wens uitgevoerd, dan vergeet je de kos ten. En zoals gezegd kan iedereen hier wel een keuze maken. Er is zoveel te combineren met bijpas sende vitrage, overgordijnen en rolgordijnen. Eigenlijk is er overal wel een oplossing voor", zegt Ma rianne Beens. «wt m Marianne Beens vormt samen met Riekje Stoutjesdijk, Louwtje Heyboer en Lianne Jansen de vakkundige bezetting van het eigen atelier van Van Houte Wonen. vh'iimo textiles (Vrwwni vfcwnveftragende gonflpv «n mndMHoDr vow propdan T 0106 W3©10 F0166SS4855 fffoOaitimo.nl «ww artimo nl VAXNÊIOEEN 1 mooi binnen één week geleverd rolgordijnen i horizontale jaioezieen I vertkale jaloezieën vouwgordijnen plisségordljnen i gordijnen paneetgordijnen Van Houte Wonen is verhuisd naar de Stevinweg in Tholen en dat moet gevierd worden. Breng een bezoek aan de nieuwe winkel en profiteer van de feestelijke actie. U ontvangt io% korting op uw bécé rolgordijn besteld vóór n april. Kijk voor meer informatie over bécé raamdecoratie op www.bece.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 33