wonen Met Van Houte Wonen wordt Tholen echt het meubeleiland Topmerken moderne en klassieke meubels op Welgelegen II Opening met diverse acties Donderdag 24 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Interieurdagen Onze bezoekers krijgen trek om het interieur te veranderen, zegt verkoopleider Michel van As We proberen mensen met deze winkel meer durf te geven, aldus binnenhuisarchitect Carla Janus Wie echt iets moois wil, die gaat naar Van Houte toe, meent linnenspecialist José Kruize Vitrage moet je zeker niet als een sluitpost gaan zien, zegt Marianne Beens van het atelier Het nieuwe gemeentehuis zou een prachtig karwei voor ons zijn, aldus projectspecialist Vincent Verkamman I OPENING Van Houte Van Houte Wonen maakt in Tholen een nieuwe start. De ver koopoppervlakte gaat van 1600 naar 4000 m2 maar er is meer naast de verdriedubbeling van het assortiment. Er is sprake van een totaal nieuwe uitstraling en aanpak. Van de dorpswin kel in het centrum van Sint-Maartensdijk is Van Houte Wo nen nu uitgegroeid tot een moderne woonboulevard op be drijventerrein Welgelegen II bij Tholen. Met een enorme, eigentijdse keuze wordt ingespeeld op de wensen van de con sument van 2005. Met volop parkeergelegenheid en brasserie Du Bois voor een kop koffie of een maaltijd tussendoor, want je kunt een hele dag genieten temidden van de prachtige meu bels, (gordijn)stoffen, bed-, bad- en huishoudlinnen en tapijt. Directeur Erik van Houte (34) merkt de afgelopen weken al dat het nieuwe concept aanslaat. „We zijn blij dat we zo flink kunnen uitpakken. Je zit hier op een zichtlocatie, dus je hebt meer aanloop. Er zijn heel veel passanten en daarom hebben we vier nieuwe mede werkers aangetrokken. Men oriënteert zich hier gemakkelijker dan in Sint- Maartensdijk, waar we een dorpswinkel waren. In Tholen heb je toch meer het woonboulevard-idee, waar het recre atief winkelen (.funshoppen') mogelijk is. Onze doelgroep reist wat langer - 20 km is voor meubels geen probleem - dus daarom is het restaurant ook be langrijk." Van Houte Wonen is de eerste van een reeks nieuwe winkels die op bedrijven terrein Welgelegen II zullen komen. Hier heeft de gemeente met toestem ming van de provincie een strook voor grootschalige detailhandel gereserveerd. „We zijn blij dat we als nummer 1 hier kunnen beginnen, maar het zou toch fijn zijn als er meerdere winkels komen. Want alleen is zo alleen en hoe meer be zoekers, hoe beter. We vullen elkaar str aks aan en dat is positief." Uitstraling verrast Het door de Thoolse architect Tom Moerland gemaakte basisontwerp voor het moderne pand is uitgevoerd door bouwbedrijf Nieuwenhuis. ..Onze uit straling verrast vele mensen omdat we in Sint-Maartensdijk als een klassieke zaak bekend waren met veel donker ei ken en grenen. In Tholen hebben we echter eveneens volop klassieke meube len. Ook dat assortiment is verdrievou digd. Daarnaast hebben we een heel groot assortiment moderne meubelen van kwalitatief hoogwaardige merken gekregen. Zo zijn we ontzettend trots met topmerken als De Sede en Hans Kauffeld (klassiek). We hebben hier de primeur van de eerste Wauww studio in Nederland, hele trendy bankstellen, goed betaalbaar, met de uitstraling van design meubelen." Door zich te onderscheiden heeft Van Houte zich volop staande kunnen hou den, terwijl diverse meubelzaken in Bergen op Zoom, Halsteren en Steen bergen zijn gesloten. „Er is een catego rie klanten die graag bij ons koopt", stelt Erik van Houte tevreden vast. „Het komt door onze andere benade ring met meer service en betere advie zen. We proberen in ons assortiment met kwaliteitsmeubelen ook een be paalde exclusiviteit te bereiken." Naast de verkoop aan particulieren is de projectinrichting een belangrijk on derdeel van Van Houte Wonen. „In 1996 ben ik daarmee begonnen en in korte tijd hebben we een heel groot klantenbestand opgebouwd: zieken huis Lievensberg, de verzorgingshuizen van Savelanden, GGZWNB (beter be kend als Vrederust), enz. We kregen er ineens 80 panden bij en we groeiden mee met de fusies van de zorginstellin gen. Heel veel van die mensen kopen ook privé hier." Grote karweien De projectafdeling is nu bezig met de inrichting van de vernieuwde operatie kamers in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. In het provinciehuis te Middelburg wordt er marmoleum gelegd in de Abdijgebouwen. „Ons grootste karwei in deze sector was de stoffering van het gemeentehuis in Hil versum met het gebouw van de om roep IKON. Daar gingen twee vracht wagens vol met rollen tapijt naar toe. Het meubelzaakje uit Sint-Maartens dijk is dus wel veranderd. Met onze nieuwe vestiging en Woonboulevard Poortvliet kun je wel zeggen dat Tho len het meubeleiland is, want we heb ben wel veel vierkante meters woning inrichting op het eiland. Daar staat de sluiting van meubelzaken in West-Bra bant tegenover, dus de komende jaren zullen we nog groeien. Wij verwachten hier zes keer zoveel bezoekers als in De officiële opening van Van Houte Wonen aan de Stevinweg in Tholen (bedrijventerrein Welgelegen II) gaat vanaf vandaag, donderdag, gepaard met diverse acties. Bij de openingsshow voor Pasen zijn er o.a. bankstellen tegen aantrekkelijke prijzen. Verder geeft Van Houte interessante kortingen bij de aankoop van zonwering en tapijt. Ook voor gordijnstoffen zijn er leu ke acties. Voor de kinderen is er een springkussen in her magazijn en bij het restaurant, brasserie Du Bois geheten, is een gezellige kinderhoek ingericht. „Tijdens de uitverkoop in onze oude zaak in Sint-Maartensdijk zijn wc de laatste weken wel drukte gewend", lacht Erik van Houte. „Hier in onze veel ruimere showroom in Tholen kunnen we de bezoekers gastvrij ontvangen. Wc verwachten hier zes keer zoveel mensen." Sint-Maartensdijk. Het is heel normaal dat mensen drie tot vier meubelzaken bezoeken, maar nu heeft men alleen op het eiland Tholen al enorme keuzemo gelijkheden." Ruim 50 jaar Met de opening in Tholen verhuist Van Houte voor de tweede keer. In 1953 werd in de Kaaistraat in Scherpe- nisse begonnen, waarna in 1968 een grotere stek aan de Markt in Sint- Maartensdijk werd gevonden. De groei bleef en op het industrieterrein werd een magazijn met naaiatelier gebouwd. Vanaf 1998 is Erik van Houte al bezig met plannen om alles weer onder één dak te krijgen. „Eerst in Sint-Maar tensdijk, maar op het industrieterrein was er geen detailhandel haalbaar. In 2000 zijn we met de zilveruien fabriek bezig geweest, samen met Fixet Muller en Verjaal. De schetsen hadden we al gereed, maar de Italiaanse eigenaren wilden het pand niet verkopen. Toen ben ik naar Welgelegen II in Tholen gaan kijken. Ook daar ging het stroef, zodat we zelfs naar Halsteren uitwe ken, waar op industrieterrein Klein Molenbeek bouwmogelijkheden kwa men. Gelukkig kwam er toen alsnog snelheid in Welgelegen. Alleen zat de economie op dat moment tegen, zodat het allemaal langer heeft geduurd. Maar nu zitten we in Tholen en dat is gunstig voor onze klantenkring. Ze ventig procent van onze omzet halen we uit West-Brabant, zowel qua projec ten als particulieren. Een logische vesti gingsplaats dus, want de afstanden zijn korter geworden." Kantoorlij n Erik van Houte kwam op zijn 21ste in het bedrijf van zijn vader Mart van Houte. Hij begon na zijn militaire dienst met de administratie omdat de toenmalige boekhouder Dig van der Slikke vertrok „Ik heb toen direct een computer aangeschaft en de hele ad ministratie geautomatiseerd. Naast de woninginrichting deed ik ook de ad ministratie van het bouwbedrijf en de verhuur van onroerend goed. Na het aantrekken van Coby Scheermeijer voor de administratie kon ik met de verkoop bezig gaan houden: zes jaar lang voor particulieren en later ook voor de projecten. Inmiddels is onze organisatie zodanig gegroeid dat wc op alle afdelingen, enthousiaste, gemoti veerde medewerkers hebben, waardoor ik zelf meer kan coördineren. Geluk kig ondersteunt mijn vrouw Mariët me uitstekend en zij werkt ook volop mee in de verkoop. Bij de projecten blijf ik bij de verkoop betrokken. Met totaalinrichtingen kunnen we wat ex tra's bieden, mede dankzij onze con tacten met interieurbouwer Shopwand en bouwbedrijf Mart van Houte. Het merendeel van wat het bouwbedrijf bouwt, richten wij in. Onze projectaf deling is nu uitgebreid met kantoor meubilair. In onze nieuwe showroom hebben we een twaalftal opstellingen met systeemmeubilair, kasten en schei dingswanden. We importeren dat rechtstreeks van Frezza uit Venetië. Het kantoorpakket is compleet met in hoogte verstelbare bureaustoelen." Jeugdig meubilair Het overgrote deel van de nieuwe showroom bestaat uit meubels voor particulieren. Beneden modern en bo ven klassiek. Wie niet met de royale trap kan, heeft een lift tot zijn be schikking. Er staat ook een rolstoel klaar. De paden zijn breed genoeg voor iedereen. Over de toevoeging van de moderne meubellijn zegt Erik van Houte: „Je merkt een verschuiving in de markt. Ook de nieuwe generatie ouderen kiest veel voor jeugdig meubilair. Bij het inkopen gaan we zelf in een stoel zitten, zodat we weten wat we de klant aanbieden. En aangezien de en tourage het sfeerbeeld bepaalt, kiezen we voor fabrikanten waar heel veel mogelijk is. Dat zal ook bij de ope ningsshow voor Pasen te merken zijn met diverse acties. Naast de meubels doen we ook veel in technisch slapen, dus de bodems en matrassen. Auping is daarbij één van de bekende merken. We zijn echt een complete woningin richter en met drie keer zoveel capaci teit kunnen we veel meer aan. Met 53 parkeerplaatsen kunnen de klanten hun auto voor de deur kwijt." De particuliere markt noemt Erik van Houte nog ,taai' maar project matig wordt er flink geïnvesteerd.' „Onze klanten in de zorgsector zijn ook trouwe klanten. Als er een nieu we Ten Ankerflat wordt gebouwd, zouden we die ook graag inrichten zoals we dat nu ook bij de Schutse doen. Dat zou een prachtig karwei voor ons zijn en architecten en op drachtgevers kunnen zich in onze showroom ruim oriënteren. We heb ben een speciale presentatieruimte voor bouwers. Wat projecten betreft hebben we inmiddels veel ervaring. Zo zijn we gespecialiseerd in brand vertragende stoffen." Erik van Houte heeft allerlei plan nen in zijn nieuwe showroom in Tholen. „We denken aan her orga niseren van interieurdagen met ar chitecten en workshops voor interi eurinrichting met o.a. deskundigen als Wilma v.d. Berg. In brasserie Du Bois hebben we daarvoor een mooie ruimte. Het restaurant biedt verschillende mogelijkheden en de activiteiten hebben allemaal raak vlakken met de inrichting van het huis of kantoor. En daarvoor kun je dan gelijk weer ideeën opdoen in onze showroom." De medewerkers van Van Houte Wonen op de grens van modern en klassiek, de trap die de verbinding vormt tussen de twee afdelingen. Op de begane grond is een groot assortiment moderne meubelen te vinden, boven is de klassieke afdeling te vinden met het bed-, bad- en huishoudlinnen. Op de foto linksonder Erik en Mariët van Houte met hun kinderen en Mart van Houte en zijn vrouw. Deze bijlage is in opdracht van Van Houte Wonen samengesteld door de Eendrachtbode Er is een categorie klanten die graag bij ons koopt'", zegt Erik van Houte, die het assortiment in de nieuwe vestiging Tholen heeft verdrievoudigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 29