Zorg kosten bieb blijft, raad akkoord f Projectontwikkelaar 5000 euro aan gemeente kwijt wegens dwangsom Fred van Steen verwezenlijkt een droom met eigen motorrijschool Allévo schrapt banen, personeel ongerust Onrendabele investering betalen uit winst bij verkoop huurwoningen Politiek café in smalstad Halfverharde wegen chaletparc aangelegd ondanks verbod Donderdag 17 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Fusie besturen Oosterschelderegio De zorgen bij SGP, CU en CDA over de kosten voor de openbare bibliotheek blijven, maar de meerderheid van de raad ging donderdagavond akkoord met het vernieu wingsproces van zes bibliotheken in de Oosterscheldere gio. Bij de SGP was niet iedereen overtuigd. Een meer derheid van deze fractie is echter voor het plan, CU gaf het plan het voordeel van de twijfel. Stemverklaring NPV en vragen alternatief genezen Projectontwikkelaar Grotenhuis moet 5000 euro beta len aan de gemeente omdat er donderdag en vrijdag half verharde wegen zijn aangelegd op het uitbrei dingsperceel van chaletparc Krabbenkreek in Sint-An- naland. Volgens het bestemmingsplan is dat verboden en daarom hadden b. en w. bij overtreding een dwang som van 2500 euro per dag opgelegd. Het college be raadt zich nog over vervolgstappen. Welke dat zijn, wordt volgens wethouder K.A. Heijboer nog uitge zocht door de juridisch adviseur van de gemeente. Delta Nuts Intensief toezicht Van jongsaf aan is Fred van Steen uit Poortvliet geobse deerd door motorrijden. Hij had zijn motorrijbewijs ja ren eerder dan dat voor de auto en was heel veel op pad. Gaandeweg kreeg hij belangstelling voor het instruc teursvak. Van Steen volgde de opleiding, haalde twee maanden geleden het laatste papiertje en begint nu een eigen motorrijschool: Verkeersschool Tholen. Tholen Verstand gebruiken Verzorgenden voorgelicht in Holland Huis De thuiszorgorganisatie Allévo gaat zo'n 35 voltijds ba nen schrappen onder de 2300 personeelsleden in het ver zorgingsgebied rond de Oosterschelde. Op Tholen en Sint-Philipsland werken 225 mensen bij Allévo, voorna melijk in de verzorging. Ze worden vanuit het kantoor in Sint-Maartensdijk aangestuurd. Hoeveel mensen er in onze streek hun baan verliezen is nog niet bekend. Gis teravond werd het personeel in het Holland Huis in Scherpenisse ingelicht over de bezuinigingen. Onverdroten Offertes Wantrouwen De bestuurlijke fusie moet op I ja nuari 2007 rond zijn. Voor het pro ces is extra geld beschikbaar van de provincie. Een en ander moet leiden tot een basisbibliotheek vanuit de bestaande bibliotheekvoorziening in de eigen gemeenten. Wat er daarna aan geld nodig is blijft volgens P. van Belzen (CU) ongewis. De raad heeft afgesproken 550.000 euro voor de Thoolse bibliotheek uit te trekken. CU is bang dat dit niet ge noeg is als het proces van vernieu wing voor de bibliotheken is door gevoerd en er van de provincie geen extra geld meer is. „We krijgen dan toch weer gesteggel over geld als we het beleidsplan van de bibliotheek als leidraad nemen." Volgens PvdA is de bcstuursop- dracht om tot vernieuwing te komen juist ingegeven door het feit dat het met het beleidsplan van de Thoolse bieb niet kon worden gerealiseerd. Ook M.J. Klippel (SGP) bleef scep tisch over de bekostiging op de lan gere termijn. Hij vroeg zich af hoe het regionale beleid te batelen. Hij had begrepen dat hel rijk de bijdrage naar de gemeenten door zou sluizen. Volgens Klippel was dat niet meer dan een intentie. Hij noemde dat bo terzacht. Volgens E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) was er geen andere keuze. „We moeten er bij blijven. Dit is een stap in de goede richting." Ook VVD. ABT en D66 lieten zich posi tief uit over het plan. Van Belzen zei een groot voorstander te zijn van de bibliotheek. „Het enige dat steeds opgebroken is, zijn de financiën." Wethouder M.A.E. Velthuis pro beerde de zorgen bij SGP en CU weg te nemen. „Er ligt een aantal af spraken. Die zijn niet boterzacht. Er is 550.000 euro voor de lokale bieb. Dat blijft. Daar wordt niets van af gesnoept. De gelden die we nu tot 2007 incidenteel krijgen, worden na 2007 structureel. Die gaan direct naar het gemeentefonds of ze komen via de provincie. Die zijn voor de re gionale samenwerking bestemd. Het rijk wil dat wc een kwaliteitsslag maken. Het is jammer dat het uit mondt in gesteggel over geld." Maar Van Belzen was niet over tuigd. Hij betreurde het dat de 'pe- cunia's steeds de hoek om komen kijken. Als de bestuursopdracht lei dend is en de 550.000 euro is voor hel beleidsplan bestemd, dan mag de raad niet verrast worden. „Het moet dan niet zo zijn dan we dan zo moe ten beknibbelen op de nevenvesti gingen dat ze die naam niet meer verdienen." Ook M. Ligtendag-Quist (CDA) zei zich zorgen te maken over de finan ciën. Toch wilde de CDA-fractie het vernieuwingsproces steunen. Ze be nadrukt dat het eigen lokale beleid het belangrijkste moet blijven. Klippel zag het niet zo zitten om mee te gaan in de 'vaart der volke ren.' „Bij fusies wordt het zelden goedkoper. Wij verwachten dat het na 2007 meer geld zal gaan kosten." Hij stelde voor het geld dat extra komt van het rijk te 'oormerken', dus alleen te bestemmen voor de bi bliotheekvoorziening. „Als het col lege dan meer geld nodig heeft, dan zijn wij niet thuis. Wij gaan node met het plan mee. Dat wil zeggen dat een meerderheid van onze fractie mee wil werken. Een van onze frac tieleden kan zich er niet in vinden." Velthuis was blij met de steun van de fracties. Ze benadrukte dat de raad zelf het lokale beleid in de hand heeft. En dat de 550.000 euro vol doende is voor de Thoolse bieb, maar niet voldoende om alle vesti gingen open te houden. Daarom wordt samen met een extern bureau onderzocht hoe het verder moet. Ze nam het voorstel van SGP over om het rijksgeld voor de bibliotheek voorziening te oormerken. Van Belzen legde een stemverkla ring af. Hij zei dat zijn fractie 'nog niet overtuigd is', maar er wel het belang van in ziet. „We geven u het voordeel van de twijfel, maar gaan wel mee." Klippel liet weten dat een van de le den van zijn fractie niet akkoord kon gaan met het voorstel voor de ver nieuwing van de bibliotheek. Op de jaarvergadering van de afde ling Tholen van de Ned. Patiënten vereniging (NPV) wordt ingegaan op alternatieve geneeswijzen. Als een arts geen beterschap kan geven, gaan we dan naar een kruidendokter of een natuurgenezer? Tot hoever mogen we gaan? Is iedere behande ling op het terrein van de alternatie ve geneeswijzen verantwoord? Lo pen we het risico om met 'machten van de duisternis' in aanraking te komen? Verpleeghuisarts A.A. Teeuw uit Ridderkerk, die ook theo logie heeft gestudeerd, zal op deze vragen ingaan. De bijeenkomst wordt dinsdag ge houden in dorpshuis De Stove in Stavenisse en begint om half acht. Na de pauze worden huishoudelijke zaken afgehandeld. De afdeling telt 1134 leden. Alles wat Sint-Maartensdijk in het bijzonder en de gemeente Tholen in het algemeen aan gaat, kan aan de orde gesteld worden tijdens het po litiek café dat de VVD maandag or ganiseert in café De Babbelaar. Ook niet-leden zijn welkom om met de liberale politici te discussiëren. De avond begint om acht uur in het café aan de Haven te Sint-Maartens dijk. Op 26 april belegt de VVD een le denvergadering. Dan zal onder meer voorzien worden in de vacatu re voor een penningmeester, ont staan doordat K.P.M. Saris uit Poortvliet lid is geworden van de gemeenteraad. Op het uitbreidingsdeel van chaletparc Krabbenkreek zijn halfverharde bouwwegen aangelegd en dat is volgens b. en vu een brug te ver. Door de hoogovenslakken kan de grond niet meer voor agrarische doeleinden gebruikt worden en volgens het nu geldende bestemmingsplan heeft het perceel nog steeds een landbouwbestemming. B. en w. spraken dinsdagmorgen tijdens de wekelijkse vergadering hun .uitdrukkelijk ongenoegen uit over de gang van zaken.' „Het college treedt zo snel als de zorg vuldige naleving van procedures toelaat, verder handhavend op te gen de illegale werkzaamheden van de projectontwikkelaar op het chaletparc Krabbenkreek", laat het gemeentebestuur weten in een ver klaring. Gisteren ontving de pro jectontwikkelaar een wettelijk ver plichte vooraankondiging van de nieuwe maatregelen tot handha ving van de regels. De advocaat van P.M.Scherpenis- se, mr. P. Groeneveld, had het ge meentebestuur vorige week ver zocht om bestuursdwang toe te passen in verband met de illegale activiteiten van Grotenhuis. Hij wilde hierover voor dinsdagmid dag twee uur uitsluitsel van de ge meente, maar G.D. Roeland (waar nemend hoofd volkshuisvesting) liet de advocaat weten die termijn niet toereikend te achten. Groene veld had geconstateerd, dat on danks het opleggen van een dwangsom, het bouwrijp maken van het uitbreidingsdeel van het chaletparc gewoon doorging. Grotenhuis had aangegeven, dat het onvermijdelijk was om bouw wegen aan te leggen in verband met het leggen van kabels en lei dingen door energiebedrijf Delta. Woensdag 9 maart begon aanne mer gebr. Moerland in opdracht van Grotenhuis met het ontgraven van de bouwwegen, het aanbren gen van gewapend wegenbouw- doek en hoogovenslakken van 40 cm dik. Gezien de agrarische be stemming die nog op het perceel rust, waren die werkzaamheden volgens b. en w. niet toegestaan. „Dit leidt namelijk tot een onom keerbare situatie waardoor het per ceel niet meer voor de landbouw te gebruiken is", lieten b. en w. aan de projectontwikkelaar weten. Donderdag vond er in het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk een ge sprek plaats tussen de wethouders K.A. Heijboer en F.J. Goossen met de projectontwikkelaar. „Het was een duidelijk gesprek", zegt He ijboer. „We hebben de projectont wikkelaar gevraagd om te stoppen met het aanleggen van de half ver harde bouwwegen, maar zijn ant woord was nee." De half verharde wegen werden donderdag 10 en vrijdag 11 maart aangelegd en toen was het karwei klaar, want maandag werd er niet meer aan gewerkt, zo constateerde wethouder Heijboer. De project ontwikkelaar heeft dus de dwang som van 2x2500 euro op de koop toegenomen. De uit Duitsland af komstige slakken waren per schip aangevoerd en die moesten op hun plaats van bestemming komen. Tij delijke opslag en dan later alsnog naar hel chaletparc transporteren, zou veel duurder uitvallen. De advocaat van Peter Scherpenis- se bestookte vrijdag de gemeente met stukken, dat het college .dit toch niet kon laten gebeuren.' „Snelle maatregelen zijn nu gebo den." Mr. Groeneveld verzocht b. en w. om naast de dwangsom ook bestuursdwang toe te passen in verband met de overtredingen. Hij had hier ook VROM-inspecteur drs. D.J.A.Bolsterlee over inge licht, want die had 14 februari het gemeentebestuur van Tholen toch op het hart gedrukt om intensief toezicht te houden op het chalet parc en onverwijld handhavend op te treden tegen illegale activitei ten. Ook in voorbereidende zin zijn geen werkzaamheden toege staan die in strijd met het geldende (agrarische) bestemmingsplan zijn. De advocaat wees ook nog op de geplande plaatsing van een chalet, dat strijdig zou zijn met de uit spraak van de Middelburgse rech ter in kort geding op 13 januari. ken wel samen. Sinds Van Haaften naar Bergen op Zoom is verhuisd, is er op Tholen geen rijschool voor motoren meer. Terwijl het motorrijden nog steeds in opmars is. „Er is zeker een markt, daar heb ik alle vertrouwen in", zegt Van Steen. Mensen die het motor rijbewijs willen halen, zijn erg ge motiveerd en de doelgroep is ook heel divers qua leeftijd en achter grond. „Vaak zijn het mensen die al wat ouder zijn, die de tijd krij gen om er met de motor op uit te gaan." Van Steen is bezig met de aan schaf van een lesmotor, bij De Jonge Motor in Tholen. Dat be drijf aan de Wattstraat zal de uit valsbasis worden voor de rijles sen, zegt hij. „Zodra de lesmotor er staat, ga ik aan de slag. Er heb ben zich al klanten gemeld. Voor het volgen van de cursist gebruik ik mijn eigen BMW-motor. Door op een motor te volgen, voel je als instructeur de omstandigheden be ter aan." De Poortvlietenaar gaat niet met pakketten werken, maar hanteert een redelijke lesprijs per uur. Hij legt uit dat jongeren tot 21 jaar niet met een zware motor mo gen rijden, maar zich bij de lichte categorie (tot 25 kW vermogen) moeten houden. „Bij het lessen voor het autorijbe wijs raakte ik enthousiast over het instructcursvak", vertelt Fred van Steen. Hij was toen 25, 26 jaar oud. Een motor stond bij hem thuis al in de schuur toen hij nog acht tien moest worden. „Ik heb dag en nacht gereden, was altijd op pad. Zodoende deed ik veel rijervaring op." Drie jaar geleden besloot hij die ervaring en zijn belangstelling te combineren en hij begon aan de opleiding voor instructeur. Voor zowel auto als motor. Een pittige opleiding, zeker als je beide tege lijkertijd doet. Eerst is er het theo retische gedeelte, over de wetge ving en dan volgt de praktijk om perfect te leren rijden. Pas dan komt het lesgeven in beeld. Totaal negen examens moest Van Steen doen om de benodigde papieren te halen. Zijn stage deed hij bij auto rijschool Johan in Tholen, waar hij nu op franchise basis als auto- rij-instructeur werkt. De motorrijschool is daarmee goed te combineren, aldus de Poortvlietenaar. Deze staat los van de autorijschool, maar beide wer- Het is niet zo, dat motorrijden te vergelijken is met het rijden op een bromfiets. „Een motor is zwaarder en heeft een groter ver mogen. Maar de machine is ook een stuk stabieler dan een brom mer en dus veiliger." Motorrijden is een bijzondere ervaring, zegt Fred van Steen. „Je beleeft het veel meer dan in een auto rijden. Je bent met je hele lijf bezig en dat Fred van Steen uit Poortvliet kan zijn motorrijschool Verkeersschool Tholen goed combinren met het werk als autorij-instructeur. geeft een bepaalde ontspanning." Iedere rijder ervaart dat, na een tijdje niet rijden, het gevoel weer terug moet komen. „Je moet weer even wennen en daarvoor moet je jezelf de tijd gunnen." Van Steen weet dat er motorrijders zijn die met extreem hoge snelhe den over bijvoorbeeld de Thoolse wegen razen. Hij betreurt het dat deze groep de motorrijders in het algemeen éen negatief imago be zorgt. „Wie wil racen, moet dat maar op een circuit doen. Daar kun je je uitleven onder deskundi ge begeleiding. Op de openbare weg moet je je verstand gebrui ken." Als je op een verantwoorde manier rijdt, is motorrijden niet gevaarlijk, geeft Fred van Steen aan. Hij begint vol enthousiasme met zijn rijschool, maar heeft niet de ambitie om die tot een groot bedrijf te laten uitgroeien. „Ik wil het voor mezelf houden, om op die manier lekker met mijn hobby be zig te kunnen zijn." Belangstel lenden voor motorrijlessen kun nen bellen: 06-29457478. De eerste vijf die zich aanmelden, krijgen de eerste les gratis. Advertentie LM. Volgens wethouder Heijboer gaat het hier echter om een enkel chalet dat niet vergunningplichtig is. De gemeente heeft mr. Groeneveld inmiddels laten weten de proces kosten van 917 euro te zullen beta len door het verliezen van het kort geding in Middelburg op 13 janu ari. De gemeenteraad sprak donder dagavond over de kwestie Krab benkreek, waarbij CU, ABT en D66 om het dossier vroegen om volledige opening van zaken te krijgen. De projectontwikkelaar van cha letparc Krabbenkreek in Sint-An- naland gaat 'onverdroten' verder met de aanleg van een bouwweg op het nieuwe stuk van het recre atieterrein. Het college van burge meester en wethouders som- meer den hem woensdag de werkzaamheden te staken, maar Grotenhuis trekt zich daar niets van aan, zo zei wethouder K.A. Heijboer donderdagavond in de gemeenteraad op vragen van CU, ABT en D66. De raad krijgt inza ge in het dossier van rekeningen, bestemmingsplanprocedures, bouwvergunningen en de briefwis seling tussen gemeente en de pro jectontwikkelaar. Heijboer schetste de stand van za ken over de aanleg van het park in de Grote Suzannapolder. Hij wees er op dat de projectontwikkelaar op 7 maart in een brief te verstaan is gegeven dat het aanleggen van een halfopen verharding in strijd was met het bestemmingsplan. Hiervoor kon geen toestemming worden verleend. „Woensdag kre- Het gaat om het schrappen van ba nen in alle geledingen van de orga nisatie: leidinggevenden (staffunc ties), administratie, ondersteunende diensten en uitvoerenden zoals ver zorgenden. Het hoofdkantoor staat in Goes. Waar precies de klappen vallen is nog niet bekend, zegt voorzitter M.L.R van Campen van de raad van bestuur van Allévo. „Dat wordt pas op zijn vroegst in mei bekend. Dan moet helder zijn hoe het over de diverse onderdelen wordt ver deeld. We proberen het zo veel mo gelijk op te vangen met natuurlijk verloop." Van die 35 voltijdbanen is twintig procent uitvoerenden, dat zijn de verzorgenden die bij de mensen thuis huishoudelijk werk verrichten. „Dat zijn zeven vol- tijdsbanen verdeeld over het hele gebied in Zuid-Beveland, Schou wen-Duiveland, Tholen en Sint- Philipsland. Er komt een sociaal plan voor. Dat wordt in overleg met de ondernemingsraad opgesteld." Allévo is genoodzaakt te bezuini gen omdat er minder geld binnen komt via de algemene wet bijzon dere ziektekosten (AWBZ). „Dat gaat om behoorlijke bedragen. Per geleverde uur zorg gaat dat vanaf volgend jaar met euro's omlaag, terwijl dat nu nog om enkele euro centen gaat." De vraag naar thuis zorg zal echter niet verminderen. Volgens Van Campen zal de vraag juist toenemen omdat de bevolking steeds ouder wordt en meer hulp behoeft. „Maar er moet dan goed kopere zorg geleverd worden om dat er minder geld wordt ver strekt." Allévo heeft ook te maken met an dere thuiszorgorganisaties. Curado- mi uit Kapellc, RST uit Barneveld en Privazorg uit Sint-Maartensdijk zijn ook actief in onze streek. Maar volgens Van Campen is concurren tie niet de reden om te bezuinigen. „We werken samen en zij hebben ook last van dezelfde financierings maatregelen. Het wordt een ander verhaal als ze onder de prijzen gaan zitten. Voor de cliënten maakt het geen verschil. Die moeten toch al lemaal de wettelijke eigen bijdrage betalen." Met de invoering van de wet maatschappelijke ondersteuning WMO) verandert er wel het een en ander voor de thuiszorginstellin gen. „Dan worden we afhankelijk van de gemeenten die de gelden gaat verdelen. Dan zullen de ver schillende organisaties offertes aan moeten gaan bieden. De thuiszorg wordt dan vrijgegeven. Dat zal de concurrentie wel bevorderen." Volgens Van Campen is het perso neel ongerust over de aangekon digde maatregelen. „Iedereen wil weten waar het plaats gaat vinden. Het is niet als een bom ingeslagen, maar mensen kijken wel om zich heen." gen we tegen twaalf uur bericht van een van onze ambtenaren dat er toch nog aan gewerkt werd. Dat was voor ons cruciaal, 's Middags om twee uur hebben we een colle gevergadering ingelast om de zaak te bespreken en besloten om de projectontwikkelaar te sommeren het werk te stoppen en hem een dwangsom op te leggen van 2500 euro per dag dat hij langer door zou gaan." De projectontwikkelaar is vervol gens op donderdag om drie uur 's middags ontboden op het gemeen tehuis waar een gesprek plaats vond met Heijboer en wethouder F.J. Goossen. „We hebben hem zeer nadrukkelijk gevraagd hoe hij over de zinsnede in de brief en de uitleg van zijn raadsman in de commissie ruimte dacht. (A. Keu ken liet toen weten dat de gemeen te de bakens uitzet en dat de pro jectontwikkelaar zich daar aan zou houden -red.). Hij heeft dat gepro beerd, maar is er niet in geslaagd. Hij heeft daar zijn excuses voor aangeboden, maar hij accepteert het niet. Hij heeft zich niet aan de brief gehouden. De projectontwik kelaar gaat onverdroten door." Het college gaat zich nu eerst goed laten inlichten over de juridische haken en ogen voordat er verder stappen worden ondernomen, zo zei de wethouder. De oppositiepartijen dienden twee dagen voor de raadsvergadering een schriftelijke vraag in over de Krabbenkreek. W. Mol (CU) zei namens deze fracties inzicht te willen in het 'totale dossier' van de Krabbenkreek. Burgemeester W. Nuis vond dat wat vaag en wilde weten wat Mol er mee bedoelde. Volgens Mol heeft de zaak een kop en een staart. „Daartussen zit vlees. Dat willen we determineren. Waar is het fout gegaan?" Volgens de burgemeester moesten CU, ABT en D66 daarvoor bij de projectontwikkelaar zijn, maar daar was J. van den Donker (D66) het niet mee eens. „We willen in zicht in het hele proces. Van begin tot eind. Waar is het de verkeerde kant opgegaan. Daar is toch niks mis mee?" Heijboer zei daar niet meteen een antwoord op te hebben en stelde voor een schorsing in te lassen. Zijn partijgenoot PW.J. Hoek van de SGP vond dat er eerst gekeken moest worden of er steun bij de overige fracties was voor het ver zoek van CU, ABT en D66, maar volgens Van den Donker was dat niet nodig. „Als een raadslid dat wil, dan kan dat al." M.A.J. van der Linde (PvdA) vroeg zich af wat voor werk het voor het ambtelijk apparaat oplevert. „Ik hoop niet dat hier een wantrouwen ten opzichte van het college uit spreekt." Volgens P van Belzen (CU) was dat niet het geval. Hij wees er op dat zijn fractie vorig jaar er ook al een vraag over had gesteld. „Maar het gaat maar door. Dit is alleen een verzoek om inzage in het dossier." Nuis zei dat er niet gezocht hoeft te worden naar een raadsmeerderheid om inzicht te verschaffen in het Krabbenkreekdossier. „Elk indivi dueel raadslid heeft daar recht op." De vergadering werd geschorst voor beraad van het college. Na tien minuten deelde Heijboer mee dat het college het dossier ter inza ge zal leggen voor de raadsleden. „We zullen ons beraden hoe het te organiseren. We zullen u zo vlug mogelijk informeren over hoe we het aan zullen pakken." Mol was tevreden met het antwoord. VERVOLG VAN VOORPAGINA Desondanks blijft er volgens hem sprake van een .onrendabele inves tering.' „Dat kan wel oplopen tot 50 tot 60.000 euro per woning. Die extra kosten betalen we uit onze reserves, want de appartementen moeten wel betaalbaar blijven. Bo vendien moeten we binnen de grenzen van de huursubsidie blij ven. Tussen de kosten van deze verplaatsing en de huursom is dan ook geen enkele relatie. Door de jaren heen hebben we veel huizen verkocht voor bedragen die hoger waren dan de boekwaarde. Die winst wordt nu voor de tijdelijke huisvesting van de Ten Ankcrflat in Tholen ingezet. De SVRZ (ex ploitant van Ten Anker) draagt aan de verplaatsingskosten niets bij." Droogcndijk heeft positieve reac ties ontvangen op het feit dat de mensen in Tholen kunnen blijven. Hij wacht nu de gemeente af. die twee opties voor de tijdelijke huis vesting onderzoekt. Welke, laat ook de Castria-woordvoerder nog in het midden. Wethouder He ijboer benadrukt wel, dat de ver gunning maar voor maximaal vijf jaar gegeven wordt. „Voor de Schutse was die periode korter, maar die ontheffing is onlangs ver lengd." Castria heeft het gehele tijdelijke complex van de Schutse gekocht. Als het rechter deel naar Tholen gaat, blijft het linker deel met keu ken, recreatiezaal, e.d. aan de F.M. Boogaardweg in Sint-Annaland staan. Castria wil daar in elk geval de bewoners van gezinsvervan gend tehuis de Annewas tijdelijk huisvesting tijdens de verbouwing van de woningen bij de ijsbaan aan de Hoenderweg. „En we hebben nog meerdere opties om de gebou wen te benutten, maar daar kan ik nu nog niets over zeggen." De tijdelijke huisvesting is voor de bewoners van de Ten Ankerflat ac ceptabel. Op 12 januari hebben ze een bezoek aan Sint-Annaland ge bracht. „De reacties waren overwe gend positief", zegt Droogendijk.1 „Alleen de plaats vormde voor een groep een groot probleem omdat ze hun contacten met verenigingen, kennissen en familie zagen afne men bij vertrek uil Tholen." Castria en SVRZ hebben met ver tegenwoordigers van de bezwaar den en de huurderscommissie overleg gevoerd en door halvering van de verplaatsing en herbestem ming van het resterende deel. kun nen de uitgaven enigszins beperkt blijven. Daardoor wordt verplaat sing financieel alsnog mogelijk. In april hoopt Castria van de gemeen te uitsluitsel te krijgen, waar de tij delijke huisvesting in Tholen kan komen. „Begin 2006 hopen we dan met de sloop en nieuwbouw van de Ten Ankerflat te kunnen be ginnen", aldus Ko Droogcndijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 7