Neefjes, nichtjes, bogen en rijst SGP: alleen advies Joth Plaatselijk nieuws Slank element VNG-congres ook in Tholen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 maart 2005 9 Datheen Psalmzangavond Touwtrek wedstrijd Frontale aanrijding Bach in lijdenstijd Beroepen Mini's AVC eerste In de slip door hagel 18 caramboles Verbouwing Vroonland t Zolder Tuinstraat Accelerando terug in de tijd Kaartavond WHS Verkoop begonia's Krachtmeting Inbraak bij bedrijf Start visseizoen Cras in bestuur sehietclub Geslacht in eigen slagerij ^^3 i Shantykoor bij De Zonnenbloem Landinrichting Biljarters scoren hoog Vrachtwagen naar Het Kompas Vandaag cakeverkoop Weinig vis Jaarvergadering Philadelphia 2 Tholen In de Grote Kerk wordt zaterdag avond een samenzangavond gehou den, waarbij gezongen wordt uit de oude psalmberijming van Dathcen. Het 3-klaviers Van Dam orgel zal bespeeld worden door organist Pie- ter Heijkoop uit Ycrseke. Hij zal onder andere een improvisatie geven van Psalm 42. Ds. J. Schipper uit 's Gravenpolder verzorgt de opening en en sluiting van deze samenzang avond en houdt een meditatie. Op deze zangavond wordt er een collec te gehouden voor de verdrukte chris tenen in China. De avond begint om half acht. Stichting S.T.A.D. organiseert op Koninginnedag voor de tweede keer een touwtrekwedstrijd. Verenigin gen, bedrijven, straten of vrienden clubs kunnen voor deze krachtme ting teams vormen van zes heren of zes vrouwen. De wedstrijd wordt vanaf half vier gehouden op het ter rein van de voormalige oesterputten. Teams kunnen zich aanmelden via het mailadres: stichting.stad@zee- landnet.nl of telefonisch via het nummer: 604872. Op de Postweg zijn vrijdagmorgen rond zeven uur twee personenauto's frontaal met elkaar in botsing geko men. Een 21-jarige automobiliste uit de gemeente Veere wilde een voor haar rijdende vrachtauto inhalen, maar botste hierbij frontaal op de auto van een 26-jarige inwoonster. De voertuigen moesten zwaar be schadigd worden weggesleept, maar de bestuurders kwamen met de schrik vrij. De vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB organiseert donderdag 24 maart een koffieochtend, waarbij musicus en theologe Annemiek Vo gels een inleiding zal houden over de Johannes Passion van Johann Se bastian Bach. Naast een toelichting over dit bekende muziekwerk zullen er ook enkele delen uit de Johannes Passion te horen zijn. De toehoor ders mogen tevens enkele bekende koralen meezingen. Annemiek Vo gels zal aandacht schenken aan de theologische achtergronden van het werk van Bach, aan de muzikale vertaling ervan en vooral aan de pas torale betekenis die zijn muziek heeft. De morgen begint om tien uur en wordt gehouden in het kerkge bouw van de NPB aan de Oude- landsestraat. Dominee C. de Jongste van de Gere formeerde Gemeente heeft een be roep ontvangen van de gemeente te Gorinchem. In Zierikzee behaalden de mini's van volleybalvereniging AVC bij een toernooi de eerste plaats. Eén team speelde op niveau 1 en 2 en twee teams op niveau drie. Op niveau drie won AVC 2 en werd AVC 1 tweede. Ook de spelertjes van niveau 1 en 2 gaan steeds beter presteren. Op 2 april wordt vanaf negen tot twaalf uur in Meulvliet een toernooi geor ganiseerd voor de mini's. Oud- Vossemeer Op de Broekseweg is zaterdagmor gen rond acht uur een 19-jarige vrouw uit Hilvarenbeek met haar be drijfsauto van de dijk gereden. Door een stevige sneeuw- en hagelbui was het wegdek glad geworden. De auto mobiliste raakte in de slip en rolde vervolgens met haar auto de dijk af. In de sloot kwam het voertuig tot stilstand. De auto raakte flink be schadigd, maar de jonge vrouw kwam met de schrik vrij. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers werden wegens ziekte van enkele spelers slechts drie wedstrijden gespeeld. C. Burgers maakte met 18 caramboles de hoog ste serie. Jos Hommel speelde in 22 beurten de kortste partij en behaalde met 3,18 het hoogste gemiddelde. Uitslagen: 1. J. Hommel-N. Rooij- akkers 10-3,83; L. van Wezel-C. Burgers 6,66-10: K. Hommel-J. van Daalen 10-6,66. De welstandscommissie houdt de bouwaanvraag van de familie Oos- terbaan aan Vroonland 15 aan. Het gaat om het vergroten van de woning met een kap op de garage. Volgens de welstandscommissie zal er eerst overleg moeten plaatsvinden over de kleur waarin de zijkant van de kap wordt geschilderd. De eigenaren stellen een gebroken witte verf voor, maar daar kan de welstandscommis- sie geen genoegen mee nemen. Volgens voorzitter H.J. Groenenwe gen is de opbouw onder de maat omdat er een groot en licht vlak op de garage komt. Er was eerst een raam in getekend, maar dat is uit het ontwerp gehaald omdat het geen functie heeft. Groenenwegen zei de detaillering te missen. Niet alleen mist hij een raam in de zijkant, ook zijn er geen boeiborden aangebracht. „Het is nu een kaal stuk, recht onder de pan. Ik durf hier geen goedkeu ring aan te geven. Ik wil het aanhou den in afwachting van een kleur- monster." Hij vond de kap groot ten opzichte van de rest van de woning. Burgerlid L. Deurloo en ambtenaar J. Fase wezen er op dat er ook voor de hui zen in de buurt lichte kleuren zijn gebruikt Groenenwegen stelt voor een leverkleur te gebruiken om meer een eenheid te creëren. Zijn collega T. Jansen was het met hem eens: „Anders staat er alleen een kap te zweven." De welstandscommissie verleende donderdag goedkeuring aan het ver groten van een zolderruimte aan de Tuinstraat 22. De hoogte van het ko zijn was in de eerste aanvraag een probleem, maar de aanvrager volgt nu het advies van de commissie. Het gaat om een dakopbouw aan de ach terzijde. Dat loopt nu meer in de dakrichting mee doordat de binnen borstwering ongeveer een meter hoog wordt gemaakt en ook het ko zijn dezelfde hoogte krijgt. De com missie benadrukte het belang van de vorm van deze dakopbouw omdat het de eerste is in de straat. Muziekvereniging Accelerando is druk aan het repeteren voor de jaar uitvoering, die op vrijdag 15 april in De Wellevaete wordt gegeven. Met het thema 'Accelerando goes clas sics' willen de muzikanten verschil lende muzikale toppers uit het verle den laten horen. Naast de fanfare treedt ook de slagwerkgroep en het leerlingenorkest op. Een vocale bij drage wordt gegeven door het Schorrekoor, dat onder leiding staat van Pierre van Broekhoven, die eer der het dirigeerstokje in handen had bij Accelerando. Voor dirigent Ste ven Wiché wordt het zijn eerste jaar uitvoering met Accelerando. Het op treden van de muziekvereniging wordt afgewisseld met diverse muzi kale verrassingen. Cees van Broek hoven is presentator van het jaarcon cert. De donateurs van Accelerando kunnen zaterdagmorgen tussen tien en twaalf uur een toegangsbewijs kopen in de Sakofahal. Op 26 maart start de vrije verkoop eveneens van uit de Sakofahal tussen tien en twaalf uur. D.V. maandag 21 maart wordt er door de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. In de kantine van WHS organiseert de activiteitencommissie van de voetbalvereniging vrijdag de derde en tevens laatste kaartavond van dit seizoen. Spelers kunnen weer deel nemen aan klaverjassen, petoeten en jokeren. Aan het eind van deze kaartavond wordt een totaalklasse ment opgemaakt, waarbij de twee beste scores worden opgeteld. De aanvang is om acht uur. Leden van de jeugdvereniging van de Gereformeerde Gemeente gaan zaterdag weer langs de deur om be gonia's te verkopen. Zo'n dertig leden gaan tussen tien uur en één uur met zeven tot acht auto's vol plantjes op pad. Vorig jaar was de actie een groot succes. De veelkleu rige voorjaarsbloemen werden in een mum van tijd verkocht. De plantjes kunnen ook besteld worden bij de familie Van Dijke (tel: 652438). De nieuwe bedrijfsruimte met wo ning aan de Buurtweg 283 is een krachtmeting geworden tussen de opdrachtgever en ontwerper ener zijds en de welstandscommissie an derzijds. Het huis met de schuur voor A.P. Heijboer stond donder dagochtend op de agenda van de welstandscommissie maar was al eerder in de grote commissie ge weest die probleemgevallen be spreekt. Voor de welstand was de schets voor de nieuwe boerderij, uit gevoerd door de dienst landelijk ge bied afdeling bouw, milieu en tech niek zo'n probleemgeval. Het huis heeft een wolfseind dak waar de welstandcommissie be zwaar tegen maakte omdat het niet zou passen in de Zeeuwse karakte ristiek. Architect T. Jansen vond het geheel op een landgoed lijken. Zeker met het balkon aan de voorzijde van het huis. Volgens Jansen is die heel beeldbepalend. Volgens voorzitter H.J. Groenenwegen van de commis sie zijn dit type woningen huizen zonder 'echt karakter'. Het geheel komt 35 meter vanaf de weg te staan. De commissie ging akkoord. Het college van burgemeester en wet houders had over de nieuwbouw al een uitspraak gedaan (het betreft een verplaatsing van het bedrijf van de Poststraat in verband met het be stemmingsplan voor de nieuwbouw wijk). Groenenwegen stelde vast dat het een soort krachtmeting is gewor den. Hij vond het verder een 'gemis te kans' omdat er volgens hem te weinig naar de Zeeuwse schaal is gekeken. Er had volgens hem veel meer in kunnen zitten. Het bedrijf wordt landschappelijk ingepast met streekeigen beplanting. Sint-Maartensdijk Tussen zondagmiddag twee uur en maandagmorgen acht uur is er inge broken bij een bedrijfspand aan de Nijverheidsweg. De toegang werd geforceerd en van het bedrijfsterrein werden vier spcciekuipcn gestolen. De braakschade bedraagt enkele honderden euro's. Scherpenisse De eerste bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Zeebaars is zaterdag gewonnen door J. Kodde. Ondanks de minder gunstige weer somstandigheden wierpen 40 henge laars aan de Gorishoeksedijk hun lij nen uit. De uitslag is: 1. J. Kodde 99 cm.; 2. J. Bijl 42 cm.; 3. A. Beurkens 39 cm.; 4. H. van Popering 37 cm.; 5. L. van Vossen 36 cm.; 6. W. van As, H. Fase en A. Munter 34 cm.; 9. Jeromy van Houdt (jeugd) 33 cm.; 10. N. de Graaf en C. v.d. Werff 32 centimeter; 12. M. v.d. Jagt en G. Bijl 31 centimeter. Op de ledenvergadering van schiet vereniging Prinses Juliana werd door de 40 leden Victor Cras als bestuurs lid gekozen. Hij neemt de plaats in van Johan van Houdt die tussentijds aftrad. De bestuursleden Johan de Graaf en Comé v.d. Slikke werden met bijna algemene stemmen herko zen. Bij de opening van de vergade ring werd met een ogenblik stilte het overlijden van Kees Bruijnzeel her dacht, die vanaf 1961 lid was van de schietvereniging. Na een openings woord door voorzitter Jan Poot volg den de jaarverslagen van de secreta ris en de penningmeester. Op de bijeenkomst werd aandacht geschon ken aan de Zeeuwse schietbond, die 50 jaar bestaat. In verband met het jubileum wordt in april op de schiet baan van Prinses Juliana een provin ciale wedstrijd voor klein kaliber ge weer georganiseerd. Op de jaarvergadering werden ook de diverse clubkampioenen bekend gemaakt. Dit zijn: Klein kaliber ge weer 12 meter: Klasse A: Victor Cras 47,97; Klasse B: Frits Wortel- boer 46,97; Klasse C: Merien Moer land 45,72; Klasse D: Paul Schot kamp 42,63. Klein kaliber karabijn staand: Klasse A: Thijs Geuze 47,53; Klasse B: Arno Moer land 46,69; Klasse C: Wilbert v.d. Male 44,25; Klasse D: Peter Wage- maker 43,83. Klein kaliber kara bijn liggend: Klasse 1: Victor Cras 48,79; Klasse 2: Peter Wagemaker 45,77. Klein kaliber pistool 10 meter: Klasse D: Armand Baaijens 37,75; Klasse E: Victor Cras 41,74; Klasse F: Corné v.d. Slikke 35,35; Jeugd luchtgeweer 12 meter: Klas- Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag ^Hamlappen 1 kg 5,60 ♦Varkensschnitzels 500 gr. 4,- ♦Bami-/nasivlees 250 gr. 2,50 Kiprollade met gratis bakje piri piri saus 500 gr. 4,- Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Boerenmetworst 150 gram 1,- Gekookte worst 200 gram 1,20 Beckers bami-/nasischijf 5 stuks 1,50 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rundvlees met randje 1 kg 6,- Vet spek 1 kg 3,50 Magere vleeskluiven 1 kg 3,80 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN J Advertentie I.M. Voor alle gasten en vrijwilligers van de drie eilandelijke afdelingen van De Zonnebloem wordt woens dag 20 april een ontspanningsmid dag georganiseerd in Meulvliet te Tholen. Het shantykoor 'Op Volle Kracht' uit Goeree-Overflakkee zingt op deze middag bekende zeemans- en vissersliederen. Ook de vrienden club De Citroentjes uit Sint-Anna land treedt op. De middag begint om twee uur en duurt tot vijf uur. Deelnemers kunnen zich tot 7 april opgeven bij: Wilma Boer, tel. 607122; Anneke Heydra, tel. 672395; Nel van Vliet, tel. 613182. se 1: Jan Willem Bijnagtc 45,75; Klasse 2: Maurice Uijl 37,40. Ook waren er bekers voor de schut ters, die op hun seriekaarten de meeste rozen wisten te schieten. Deze wisselbekers gingen naar: Abel Potappel (liggend geweer); Wilbert v.d. Male (liggend karabijn); Nico Tijssen (staand karabijn); Victor Cras (pistool 10 meter); Jan Willem Bijnagtc (jeugd). Poortvliet Hoewel de werkzaamheden van de landinrichtingscommissie vrijwel gedaan zijn, wil de provincie de leden tóch nog voor een nieuwe ter mijn benoemen. De procedure met betrekking tot de lijst geldelijke re gelingen is namelijk nog niet volle dig afgerond. De zittende leden wor den herbenoemd: voorzitter M.D. Geuze, E. Hage, L. Hoek en A.G.M. Sauter, alsmede de adviserende leden J.A. Dees en de directeur van de provinciale directie ruimte, mi lieu en water. Maandag 21 maart haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Tijdens de onderlinge competitie van biljartvereniging 't Centrum werden door de spelers hoge series gemaakt. J. van Dijke maakte een serie van 22 caramboles en C. Na- gelkerke noteerde een serie van 21 en 26 caramboles. R. Polderman en M. Hage speelden beiden een partij van slechts 15 beurten. De uitslagen zijn: C. Schot-S. de Wit 7,78-10; M. Uijl-R. Poot 10-8,57; M. Uijl-L. Bijl 8,57-10; A. Burgers- W. Bijl 10-6.99; M. Hage-A. Bur gers 10-5,68; M. Hage-C. Goud zwaard 10-8,60: R. Elenbaas-L. Bijl 9.41-10; R. Elings-C. Nagelkerke 6,34-10; R. Polderman-A.Burgers 10-3,18; M. Hage-C. Nagelkerke 4,78-10. Sint-Philipsland De leerlingen van basisschool Het Kompas uit Anna-Jacobapolder werden maandag bepaald bij de ge varen van een vrachtauto in het verkeer. Een team lesgevers van Transport en Logistiek Nederland kwamen met een vrachtauto naar de school om aan de kinderen voorlich ting te geven. De leerlingen van groep 5 t/m 8 kregen een theorieles De fractie van de SGP in de gemeen teraad wil dat de jongerenraad Tholen (Joth) zich beperkt tot het geven van advies aan het college van burge meester en wethouders. De jongeren- raad zou verder geen activiteiten voor de jeugd moeten ontplooien. Dat was de Ixxxlschap die drie jongeren van de raad kregen in een gesprek met enke le fractieleden van de SGP. Dat vertelde voorzitter Hermen Geluk van Joth maandagavond op de open bare bijeenkomst in het Holland Huis in Scherpenisse. Hij was samen met Jan-Dries Reitsma van de raad uitge nodigd voor een gesprek. „De SGP beschouwt ons als haar achterban in de jongerenraad. (de vader van Her men is SGP-raadslid H. Geluk - red). „Dat was hun eerste insteek, maar wij hebben gezegd dat ze ook de andere leden van de raad moesten uitnodi gen." Reitsma. Geluk en Femke van Loon spraken vervolgens met de vertegen woordigers van de staatkundig gere formeerden. Geluk: „Het gesprek is goed verlopen. Ze zijn het er niet mee eens dat wij activiteiten ontplooien voor de jeugd. We zouden alleen de gemeente moeten adviseren. Dus al leen als adviseur opreden. Dat was het hele gesprek." Volgens Frans Bcx>gaard zou de jon gerenraad wel activiteiten ontplooien. Hij verwees naar de allereerste bijeen komst van de raad waarbij dat is aan gegeven. Jongerenwerkster I. Brasz vroeg de leden van de raad of ze op dergelijke verzoeken in moeten gaan. Ze wees er op dat er nog meer fracties in de raad zitten. Volgens Geluk is het niet raad zaam om met elke fractie afzonderlijk rond te tafel te gaan zitten. „Dan zou den we beter met alle partijen bij el kaar kunnen zitten. Niet apart." Volgens Brasz heeft de jongenraad de taak om het college van burgemeester en wethouders te adviseren. En is het de vraag in hoeverre Joth tegemoet moet komen aan verzoeken vanuit de gemeenteraad. Volgens Geluk had de SGP een brief met het verzoek voor een onderhoud naar de hele raad moe ten sturen. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het gebouw vormt volgens Diele- man een scharnier. De hoge aanzet tegen het bestaande gebouw en de twee vleugels. In het scharnierpunt is ook de ingang getekend. Maar volgens Groenenwegen veronder stelt een scharnier een 'slank ele ment.' En dat zag hij niet. „Het is heel volumineus. Onze eerste reactie is dat het heel erg groot is." Dieleman kon dat wel verklaren. „Dat volume heb ik nodig. Dat poets ik niet weg. We kunnen wel discus siëren over de trapvorm, maar ik wil het duidelijk niet op de bestaande gebouwen laten lijken." Uit de ste denbouwkundige schets blijkt dat het gebouw dat het bestaande met het nieuwe verbindt, zelfs nog hoger zou kunnen worden. Zeven bouwla gen noemt het RBOI voor dat gebied in de grootste woonkern van onze gemeente 'licht kritisch.' Deurloo was ook niet enthousiast over de uitwendige balkons. Die worden volgens hem nooit gebruikt. Bewoners maken er volgens hem eerder een kamertje van door er een raam in te zetten, zo was zijn erva ring opgedaan als uitvoerder in de bouw. Architect T. Jansen (hij verving J. Roelofs) vond dat de welstandscom missie te laat bij de planvorming wordt betrokken. Hij wees er op dat de schetsen van het RBOI al in au gustus 2003 zijn gemaakt. Daarin zijn verschillende mogelijkheden voor het hele gebied bekeken. Onder meer met gebruik van het politiebu reau en het gebouw van de voorma lige Oesterschelp. Jansen: „De schets is er al lang. Wij zitten op de achterhand. In 2003 hadden we er al over kunnen praten. Nu kunnen we het alleen achteraf." Maar volgen ambtenaar Jongenelen is de wel standscommissie er voor om advies uit te brengen over de bouwvormen en niet over een stedenbouwkundig plan. „Een stedenbouwkundig plan wordt nooit aan welstand voorge legd." Groenenwegen vond ook dat er niet alleen rekening gehouden moet wor den met de stedenbouwkundige mo gelijkheden, maar ook met de men sen die in de omgeving wonen en straks uitkijken op de nieuwe servi ceflat van Ten Anker. Deurloo zei moeite te hebben met het hele plan. maar kon wel begrij pen dat de opdrachtgevers het volu me nodig hebben. Afgesproken werd dat de commissie poolshoogte gaat nemen en een gesprek aanknoopt met het RBOI waar ook de architect Dieleman bij aanwezig zal zijn. aan de hand van een video en een les vel. Vervolgens kregen ze een praktijkles, waarbij gebruik ge maakt werd van de demonstratie vrachtauto. De vrouwenvereniging van de Her vormde gemeente organiseert van daag haar jaarlijkse cakeverkoop. Vanaf negen uur worden de cakes huis aan huis verkocht. Ook is het mogelijk om telefonisch een cake te bestellen via mevr. Breeman, tel. 573205. Bij de viswedstrijd van hengelsport vereniging De Makreel werden za terdag slechts drie botten de gevan gen. De uitslag is: 1. Bram van Oeveren 24 cm.; 2. Adrie Reijngoudt 19 cm.; 3. Leen Reijngoudt 19 centi meter. Danny Wagenaar en Jeannet Reijngoudt uit Sint-Philipsland worden opgewacht door nichtjes en neefjes met hun ouders voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Danny Wagenaar en Jeannet Reijngoudt uit Sint-Philipsland werden vrijdagmiddag voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk opge wacht door nichtjes en neefjes nadat ze in de echt waren verbonden. De kleintjes stonden met bogen klaar maar kregen daarbij wel hulp van hun vader of moeder die ook nog eens een handje rijst over het bruidspaar gooi- I den. De 22-jarige Jeannet is ziekenverzorgster in verpleeghuis De Lindenburgh in Steenbergen. Ze werkt er op de afdeling De Hille. Haar 22- jarige bruidegom is een autofreak maar liet zich op deze dag met zijn bruid naar het ge meentehuis rijden. Wagenaar rijdt graag met caddy's. Het is zijn lust en zijn leven. Terwijl het bruidspaar binnen werd toegesproken, blies buiten de harde koude wind het boeket van de motorkap van de wagen. Maar dat lag weer op zijn plaats toen het stel naar buiten kwam. Het echtpaar vertrok met het gezel schap naar de Wouwse Tol in Bergen op Zoom om feest te gaan vieren. Het stel woont in Sint- Philipsland en blijft daar ook wonen. Predikbeurten Zondag 20 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 18.30 dr. Buitelaar. Ridderkerk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Zee, Sleeuwijk. do 24/3 19 u. da. Van der Poll (H.A.). GEREF. KERK 10 u. ds. Versteeg, Rotterdam. do 24/3 19 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis, Werkendam. do 24/3 19 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. do 24/3 19 u. regioviering Halsteren. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. 18.30 u. ds. Van Vliet, Zaamslag. GEREF KERK 10 u. ds. Kolkman, Anna Jacobapolder (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. woord-, gebed- en communie viering. za 17.30 woord-, gebed- en commu nieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Verheij, Polsbroek. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Hoek, H.D. 16 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. GEREF. GEM. 9 (H.A.) en 14 u. ds. Harinck. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 (H.A.) en 18 u. ds. Den Butter, Hui zen. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. 19 u. ds. Trouwborst, Scharendijke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 22/3 19.30 u. ds. Molendijk, Oos- terland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Boessaard, Katwijk. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. dr. Bos, Serooskerke (Sch.). do 24/3 ds. Broere (H.A. in Tholen). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Burger, Waddinxveen (H.A.). 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. De ouderenvereniging Philadelphia komt dinsdag 22 maart in het Holland Huis te Scherpenisse bij elkaar voor de jaarvergadering. De vereniging is er voor mensen met een verstandelijk handicap, hun ouders, familie en vrienden. Dhr. J. Westert, directeur van Philadelphia Support (de nieuwe naam van Philadelphia) zal uitleg geven over de inhoud en de mogelij ke gevolgen van de voorgenomen Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). Traditiegetrouw zal het gemengd koor VZOS uit Sint-Phi lipsland een optreden verzorgen. De vergadering begint om half acht. Dinsdag 7 juni is de gemeente Tholen gastheer voor een deelcongres van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Vele tientallen bur gemeesters, wethouders, raadsleden, griffiers en gemeentesecretarissen uit heel Nederland zullen dan een rond vaart maken met dc rondvaartboot Frisia uit Sint-Annaland. De deelne mers kunnen dan van de Oosterschel- de genieten, maar ook luisteren naar inleiders en een panel over het onder werp .burgerinitiatief, de rol van de gemeenteraad versterkt.' Het twee daagse VNG-congres wordt in de Zeelandhallen te Goes gehouden, maar in de hele provincie zijn er deel- congressen, zoals op Tholen. Het cen trale thema van het jaarcongres is ,De burger in beeld.'Woensdag 8 juni is de algemene vergadering. Dan spreekt o.a. voorzitter Deetman, de burgemeester van Den Haag. Minister van binnenlandse zaken Remkes is daarbij als gast aanwezig. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 vr. donderdag 17 7.49 -20.12 vrijdag 18 8.37 -20.52 zaterdag 19 9.42 -22.12 zondag 20 11.27 - maandag 21 0.22 -12.57 dinsdag 22 1.27 - 13.52 woensdag 23 2.22 -14.42 donderdag 24 2.57 - 15.15 vrijdag 25 3.27 - 15.47 do 17/3 20.19 EK vr 25/3 22.01 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 19 mrt. Toneeluitvoering Rederij kerskamer Eendracht, Meulvliet, 19.30 u. 19 mrt. Voorjaarskermis. 19 mrt. Kinderdag Classicale herv. jeugdraad, Calvijn college, 10-15.30 u. 23 mrt. Viering 45-jarig bestaan Plattelandsvrouwen, Meulvliet, 19.30 u. 24 mrt. Koffieochtend NPB, Oude- landsestr. 11, 10 u. 26 mrt. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. 28 mrt. Kitschbonbons maken, Plat telandsvrouwen, gebouw NPB, 20 u. 30 mrt. Joodse avond. De Passage, Het Visnet, 19.45 u. 2 apr. Concert Ensemble les Délices, vml. stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 19 mrt. Wielerronde, v.a. 11.30 u. 19 mrt. Voorstelling Jesus, my boy, Vossenkuil, 20.15 u. 22 en 29 mrt. Koersbal Anbo, Vos senkuil, 14 u. SINT-ANNALAND 17 mrt. Alg. ledenvergadering heem kundekring, koffiekamer Meestoof, 19.30 u. STAVENISSE 22 mrt. Alg. ledenvergadering NPV, De Stove, 19.30 u. 9 apr. Koor- en samenzangavond Woord en Daad, hervormde kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 19 mrt. Fancyfair, Maartenshof, 10- 15 u. 21 mrt. Politiek café VVD, De Bab belaar, 20 u. 27 mrt. Bulldog wandeling in na tuurpark Oosterschelde. 29 mrt. Eerste rit tourclub Bidon, Haestinge, 18.30 u. SCHERPENISSE 22 mrt. Jaarvergadering ouderver. Philadelphia, Holland Huis, 19.30 u. 26 mrt. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Platteweg, 9.30-12 u. SINT-PHILIPSLAND 19 mrt. Excursie Zeeuws Landschap in slikken van De Heen, parallelweg Philipsdam, 13.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 20 mrt. Bergse operette vereni ging Mame, De Maagd, do, vr en za 20.15, zo 14 u. 18 mrt. Optreden Di-rect, De Stoele- mat, 21 u. 20 mrt. Orgelconcert door Janno den Engelsman, St. Gertrudiskerk, 16 u. 23 mrt. Cabaretier Bert Klunder, De Maagd, 20.15 u. 24 mrt. Operette Die lustige witwe, Dc Maagd, 20.15 u. 26 mrt. t/m 3 apr. Bergse kermis, stadspark Kijk in de Pot. 30 mrt. Kung-fu spektakelshow. De Maagd, 20.15 u. 31 mrt. Illusieshow Hans Klok, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Hitch - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21 u„ za 13.45, 18.30 en 21 u„ zo 13.45, 16.15 en 20 u., wo 13.45 en 20 u. ROXY II: Streep wil racen - za, zo en wo 13.45 u. Vet hard - vr en za 18.45 u., zo 16 u., wo 20 u. Constan- tine - do en zo t/m di 20 u., vr en za 21 u. CINEM'ACTUEEL: The ring - do en ma t/m wo 20 u., vr cn za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u. Der untergang - vr t/m zo 21 u., ma 20 u. Finding neverland - di 20.30 u. Lepel - za, zo en wo 16 u. Meet the Fockers - vr en za 18.45 u., zo 21.15 u., wo 20 u. Plop en kwis- pel - za, zo en wo 13.45 u. Sponge bob squarepants - za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. Streep wil racen (Ned. gespr.) za, zo en wo 16 u. Hitch - do, di en wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 16, 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 18.45 u. Verrassingsvoor première - do 20.30 u. Robots - za, zo en wo 13.45 u. Before sunset - zo 19 u. en di 20.30 u. Kitchen stories - di 20.30 u. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2