Fast Ferry Vlissingen-Breskens O Spieghelkwartier Provincie tegen glastuinbouw Sint-Annaland Razendsnelle machine stazakken in Poortvliet Budelpack verovert werk concurrenten Donderdag 17 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vanaf maart 2003 kunnen voetgangers en fietsers de oversteek van Vlissingen naar Breskens en vice versa maken met twee Small Waterplane Area Twin Hull (SWATH) schepen, de "Prins Willem Alexander" en de "Prinses Maxima". Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 11/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Zitting Hoorcommissie Ontheffingen Flora- en faunawet Coffeeshop Geavanceerd Provinciale Staten I Brief GS met notitie toezicht veiligheid regionale waterkerin gen; Brilpoetsdoekjes Enorme doorbraak sOfficiële Mededelingen Diversen Ontwerp-faunabeheer plan hoefdieren Flora- en faunawet Provincie Zeeland Niet langer in verenigingsversband „We kunnen met deze unieke verpakkingsmachines een nieuwe markt aanboren." Franklin Fransen van Budel pack II in Poortvliet is blij met de nieuwe mogelijkhe den. „We deden niets in deze markt en nu doen we het werk dat voorheen onze concurrenten deden", lacht Fransen. Het Poortvlietse verpakkingsbedrijf begint daarmee 2005 goed, na het slechte jaar 2004 met bijbe horende reorganisaties. De provincie heeft samen met de gemeente Vlissingen onderzoek laten doen naar de cultuurhistori sche elementen en structuren van het Spieghelkwartier, het ter rein van de Koninklijke Schelde groep (De Schelde) in Vlissingen. Het onderzoek is uitgevoerd door Lantschap, een adviesbureau voor landschap en cultuurhistorie, in samenwerking met Buro 02 (bouwhistorie, ruimtelijke orde ning en monumentenzorg), Vista landscape and urban design en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Geschiedenis De geschiedenis van Vlissingen en De Schelde gaat ver terug. In 1875 wordt De Schelde opge richt, waarbij de gebouwen en terreinen van de voormalige mari newerf in erfpacht worden verkre gen van de staat. De geschiede nis van de Schelde kent hoogte en dieptepunten. Grote bloei in de jaren '60/70 vooral door mari neorders. In 1964 wordt een gedeelte van de activiteiten naar Scheldepoort in het Sloegebied verplaatst en daarna breken zware tijden aan door de RSV-periode. De Schelde Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat het fauna- beheerplan dat op 16 februari 2005 door de Faunabeheereen- heid Zeeland in concept is vast gesteld ter inzage ligt op het pro vinciehuis. Het faunabeheerplan is op grond van de Flora- en fau nawet aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten onderwor pen. Het faunabeheerplan is opgesteld voor de volgende diersoorten: damhert en ree. Gedeputeerde Staten kunnen op grond van een goedgekeurd fau nabeheerplan aan de Fauna- beheereenheid Zeeland ontheffing verlenen van de verboden hande lingen zoals het vangen, doden en opzettelijk verontrusten van beschermde inheemse diersoor ten. Tevens is het mogelijk dat De raad behandelde maandagavond in het Holland Huis in Scherpenisse de besteding van de gelden van de ge meente voor jeugdactiviteiten. De ge meente vraagt Joth om advies voor negen projecten waarvoor dit jaar in totaal 72.000 euro beschikbaar is. Voorzitter Hermen Geluk stelde vast dat er minder te besteden is dan vorig jaar. Toen was er 86.000 euro voor uitgetrokken. Volgens ambtenaar W. van der Weele is het negentien procent minder, dat komt overeen met het percentage van de btw. Die was er nu vanaf gehaald omdat er een andere methode was toegepast, maar volgens haar is het wordt losgemaakt uit de failliete boedel en uiteindelijk overgeno men door Damen Shipyards. Ontwikkeling Begin 2004 heeft de gemeente Vlissingen het terrein van onge veer 25 hectare van De Schelde aangekocht om het te ontwikke len tot een stedelijk gebied voor wonen, voorzieningen en werken. Op het terrein zijn diverse gebou wen en elementen aanwezig die gebruikt werden voor de scheepsbouw, de machinebouw en andere industriële activiteiten. De Schelde is een bedrijf dat van grote betekenis is geweest voor de stad en er ook mee verbon den is door vele "verhalen". In het onderzoek wordt een beeld gegeven hoe er met sommige cultuurhistorisch waardevolle ele menten omgegaan zou kunnen worden. Een afgewogen steden bouwkundig plan wordt niet gege ven. Er zijn alleen mogelijkheden geschetst van wat er gedaan kan worden met de verschillende onderdelen van het Scheldeter- rein, zodat het oorspronkelijke karakter en de identiteit een plek gegeven kan worden in het stede lijke landschap van de toekomst. Vanaf 18 maart 2005 tot en met 14 april 2005 ligt het ontwerp- faunabeheerplan ter inzage in het provinciehuis, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Het pro vinciehuis is tijdens werkdagen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur. Gedurende de termijn van terinza- gelegging wordt een ieder in de gelegenheid gesteld over het ont- werp-faunabeheerplan schriftelijk of mondeling een zienswijze ken baar te maken. Schriftelijke ziens wijzen kunnen gericht worden aan Gedeputeerde Staten van Zee land, t.a.v. de afdeling Landelijk Gebied en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot René Steijn (0118-631196) of Loes Wijgman (0118-631984). toch zaak dat het bedrag volgend jaar weer op het niveau van 2004 komt. Het college van burgemeester en wet houders wil de stimuleringsregeling voor jeugdactiviteiten schrappen. Ze was bedoeld voor activiteiten door en voor de jeugd, maar dat kwam niet goed uit de verf. Het ging meer om verenigingen die voor de jeugd geld aanvroegen. B. en w. vragen de jon- gerenraad om advies of ideeën. „Dat schudden we niet zo maar uit onze mouw, reageerde Geluk. Vol gens Femke van Hoorn kan het geld net zo goed naar de verenigingen gaan omdat die minder subsidie krij gen. Maar daar voelde de rest niet Dinsdag 22 maart is de eerstvol gende zitting van de adviescom missie bezwaarschriften in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. Om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Het Klaverblad Zeeland uit Goes behandeld tegen een besluit van Gedeputeerde Staten (GS) over de subsidie 2005 voor het pro ject Jongerenparticipatie binnen Bureau Jeugdzorg Zeeland. Om 15.30 uur volgt de behande ling van het bezwaarschrift van Primrose, Academie voor Neer landistiek uit Gapinge tegen een besluit van GS over subsidie voor het project Literatuur als tijdsbe steding en troost. Om 16.00 uur tenslotte wordt het bezwaarschrift behandeld van de Stichting Agogische Zorgcen tra Zeeland uit Middelburg tegen een besluit van GS over voor schotverlening, vooruitlopend op de beslissing op het subsidiever zoek voor 2005. Op woensdag 30 maart om 9.30 uur worden de bezwaren behan deld tegen het bestemmingsplan "Bebouwde kom Oosterland". De zitting vindt plaats in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Behalve het college van burge meester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland zijn vijfentwintig belanghebbenden uitgenodigd hun bezwaren nader toe te lichten en één bezwaarma ker mag argumenten aanvoeren waarom zijn bezwaar niet voldoet aan artikel 27 van de Wet op de ruimtelijke ordening. Het ontwerp-faunabeheerplan is te downloaden via de provinciale tegen kostprijs verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland (tel. 0118- 631400). Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het vangen van grauwe gans met behulp van vangkooien en (slag)netten voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, in de perio de van 1 mei t/m 30 juli daar opvolgend. De ontheffing heeft betrekking op de gron den gelegen binnen het werk gebied van de FBE in Zeeuws- Vlaanderen, Noord-Beveland, voor. Het gaat er volgens jongeren werkster I. Bras om jongeren warm te maken om met ideeën te komen. Al leen is de vraag hoe dat moet gebeu ren. De website van Joth is één van de mogelijkheden om dat te doen. Vol gens Geluk moeten jongeren daarop uitgenodigd worden om hun plan te komen presenteren op de openbare vergaderingen van de jongerenraad. De jongeren konden zich in de meeste punten wel vinden. Sommige zaken zijn al eerder gestart en lopen door. Zoals de weerbaarheidscursus voor leerlingen uit groep 7 en 8 van de ba sisscholen. Bedoeld om wat steviger in de schoenen te staan als ze naar de middelbare school gaan. Er hebben al negen scholen meegedaan aan het project van Sport Zeeland. Er is weer 15.000 euro voor opgenomen. Voor de drie laptops in de jeugdhon ken moet apparatuur aangeschaft Toen de keuze voor de aanleg van een tunnel voor snelverkeer tussen Terneuzen en Ellewouts- dijk was genomen, heeft de pro vincie beloofd een goede fiets- en voetgangersverbinding in stand te houden. Zij heeft een budget van 29 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de bouw van de twee schepen. Zowel de bouw van de schepen als de dienstverlening zijn vol gens Europese regels aanbe steed. Damen Shipyards te Gorinchem heeft de schepen gebouwd op de Royal Schelde Werf in Vlissingen en de NV BBA kreeg de exploitatie van de veer dienst. Hiervoor werd een aparte dochter opgericht: BBA fastfer- ries BV. Sinds mei 2004 zijn de schepen in de vaart en 750.00 passagiers maakten in 2003 en 2004 ge bruik van deze openbaar vervoer- verbinding. Dat aantal ligt weliswaar iets onder de prognose, maar het slechte weer in de zomer van 2004 is daar voor een deel de oorzaak van. Techniek SWATH-schepen De SWATH-schepen zijn een toon beeld van technisch vernuft. Ze zijn bijna 38 meter lang en ruim 17 meter breed. Er kunnen 181 passagiers vervoerd worden, 50 fietsen, 20 brommers en voertui gen voor gehandicapten. Elk schip heeft twee dekken. Op het onderdek zijn de ruimten voor de techniek, het personeel en de bergingen voor de fietsers en brommers ondergebracht. Voor gehandicapten hebben de Prins Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. 2. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het doden van grauwe gans met gebruik van het geweer voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, in de periode van 1 april t/m 14 september daaropvolgend. De ontheffing heeft betrekking op cultuurgronden gelegen bin nen het werkgebied van de FBE. 3. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het opzettelijk verontrusten van waterhoen voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, op percelen graan in de periode van 1 november t/m 31 maart daar opvolgend en op percelen grasland gedurende het gehe le jaar. De ontheffing heeft betrekking op de gronden gelegen binnen het werkge bied van de FBE. 4. Mts. De Stelberg te Anna Jacobapolder voor het opzet telijk verontrusten en het doden van ree met gebruik van het geweer voor de perio de van 16-03-2005 t/m 30- 04-2005. De ontheffing heeft betrekking op een perceel fruitbomen gelegen aan de Lange Weg te Anna Jacobapolder, gemeente worden om ze af te kunnen sluiten en te beveiligen. Daar is een bedrag van 1000 euro mee gemoeid. In de hon ken zal doorTechnika 10 voor meis jes een computercursus worden ge houden. Voor het geven van voorlichting aan ouders over genotsmiddelen is 1500 euro opgenomen. De bijeenkomsten over roken, alcohol en drugs worden thuis bij een van de deelnemers ge houden. Vorig jaar hebben tien van dergelijke bijeenkomsten plaatsge had. Het is bedoeld voor ouders van kinderen tussen de 10 en 15 jaar. Ook voor dit jaar zijn er weer tien bijeenkomsten, zogeheten homepar ty's. Ook betaalt de gemeente jaarlijks 8000 euro aan het preventieproject Willem Alexander en de Prinses Maxima aparte ruimten. Het bovendek is bestemd voor de passagiers. Net als op het onder dek is er op het bovendek een klein promenadedek gemaakt. Het stuurhuis is voorzien van hoogstaande nautische navigatie- apparatuur, zoals een daglichtra dar, een gyro- en magnetisch kompas, een automatische piloot, Navtex, automatische positie- en identificatiebepaling (GPS en AIS) en radio. Een groot deel van de techniek zit onder de waterlijn. De sche pen hebben een zogeheten die- selelektrische voortstuwing. Elk schip heeft twee krachtige diesel motoren met daaraan gekoppel de generatoren. Daarmee wordt energie opgewekt voor de elek tromotoren, die voor de schroef- aandrijving zorgen. De motoren zitten in de twee torpedo's van de catamaranromp, die tevens zorgen voor een grote stabiliteit. Het schip kan een snelheid halen van bijna 17 knopen, ongeveer 30 kilometer, per uur. Een ander Tholen, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven. Bezwaar De ontheffingen liggen van 18 maart 2005 tot en met 28 april 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 28 april 2005 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. drugsgebruik van de GGD in de Oosterschelderegio, waar zeven ge meenten aan meedoen. De GGD be zoekt onder meer verenigingen. In het gedoogbeleid voor softdrugs is Goes aangewezen als de gemeente met een coffeeshop. De gemeente Goes vraagt op haar beurt andere ge meenten een bijdrage te leveren aan het preventiebeleid door voorlichting te geven. Femke van Hoorn begreep niet dat Tholen daar aan mee moet betalen als Goes besloten heeft een coffeeshop te gedogen. Volgens haar heeft de gemeente Tholen daar geen boodschap aan. Maar Van der Weele legde uit dat gemeenten hierin sa menwerken en er op deze manier voorkomen kan worden dat de ge meente Tholen ook een coffeeshop moet gedogen. voordeel van de SWATH-schepen is dat ze tot windkracht negen probleemloos kunnen varen. "OV te water"-dag In Rotterdam wordt op 19 maart een dag georganiseerd met het thema "Openbaar Vervoer te water". Het is de bedoeling dat één van de beide SWATH-schepen acte de présence zal geven. Bezoekers kunnen niet alleen een kijkje nemen aan boord, ze kun nen ook de brochure "Fast Ferry Vlissingen Breskens" meenemen. Velen zullen niet in de gelegen heid zijn de open dag in Rotterdam te bezoeken. Wie de brochure toch wil ontvangen kan deze opvragen bij het informatie centrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. De nieuwe machines in Poortvliet zijn elders gemaakt, maar er zit een heel stuk eigen ontwikkeling in, verzekert Fransen. ,,We bespa ren op transport- en machinekos- ten. Voorheen hadden we drie ma chines nodig om vloeibare zepen in stazakken (doypacks) te ver pakken met een hersluitbare schenktuit. Dat kan nu allemaal op 1 machine." De vloeibare zeep waarom het in Poortvliet gaat, is bestemd voor de Duitse markt. Fransen legt uit dat je in Duitsland voor verpakkings middelen moet betalen. Daarom streven fabrikanten ernaar om de verpakkingen zoveel mogelijk te rug te brengen. Voor de hand pompjes met zeep die in de keu ken, het toilet en de badkamer van woningen staan en in toiletten van bedrijven, worden uit milieuover wegingen navulverpakkingen ge maakt. Budelpack haakte in op die groeiende vraag naar goedkopere verpakkingen. De volledig geauto matiseerde machines kunnen op hoge snelheid stazakken met her sluitbare schenktuiten vullen. „In de groeimarkt voor stazakken is onder merkeigenaren een toene mende behoefte aan het kostenef ficiënt verpakken door lage voor raden aan te houden", vertelt Nanneke Nieuwkerk van Budel pack International. „Om in deze behoefte te voorzien, heeft Budel pack geïnvesteerd in machines die uitermate geschikt zijn voor klei nere oplages. De klant kan daar mee flexibel reageren op verande rende marktomstandigheden." Nanneke Nieuwkerk spreekt over 'een unieke, geavanceerde lijn.' „Daar waar de traditionele tech nieken gebruik maken van voorge vormde stazakken voor het afvul- proces, maakt de nieuwe lijn in Poortvliet gebruik van een tech niek om de stazakken direct vanaf een rol folie te vormen, waar- Zeeland De komende twee weken worden de commissievergaderingen ter voorbereiding van de statenver gadering van 15 april gehouden. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: wo 21 maart Aanvang: 13.00 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saaman Commissiegriffier: A.Lobik Statencommissie@zeeland.nl Tel.: 0118-631888 Agenda: - Statenvoorstel inzake Antwoord nota bij concept Provinciaal So ciaal Economisch Beleidsplan; I Statenvoorstel inzake Recreatie- veer Perkpolder-Hansweert; Statenvoorstel Beleid inzake Brede Doeluitkering Verkeer en Vervoer; iNota m.b.t. Wet op de Open luchtrecreatie. Commissie Ecologie en Water Datum: wo 23 maart Aanvang: 13.45 uur Locatie: commissiekamer 2 Voorz.: mw. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe Tel. 0118-631437 Agenda: I Stand van zaken Ontwikkelings- schets 2010 Schelde- estuarium. Extra vergadering Commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken inzake de problematiek AZZ op vervolgens de hersluitbare schenktuit wordt aangebracht. De ze speciale techniek, gecombi neerd met goede apparatuur voor kwaliteitscontrole en een aantal veelgevraagde standaardformaten stazakken, stelt Budelpack in staat aanzienlijke kostenbesparingen te realiseren." Behalve in Poortvliet heeft Budel pack ook in de Duitse en Engelse vestigingen nieuwe machines ge plaatst. In de markt voor sachets en flessen verbetert het Europese verpakkingsbedrijf de doelmatig heid door technologieën in te zet ten die op hoge snelheid grote vo lumes kunnen verwerken, volledig geautomatiseerd. De fabriek in het Duitse Ranstadt, in 2001 overge nomen van concurrent Klöckner Pentapack, heeft toonaangevende machinefabrikanten ingeschakeld om het verpakkingsproces van sa chets volledig te automatiseren. De tweede meerbaans verpak kingsmachine voor sachets wordt in april verwacht. Hierbij is ook het eindverpakkingsproces volle dig geautomatiseerd. De Duitse vestiging van Budelpack is in staat om ruim een miljoen sachets per dag te produceren. In eerste instantie zal deze nieuwe machine voornamelijk worden gebruikt voor het verpakken van brilpoets doekjes. Dat is een kernactiviteit van deze fabriek, die meer dan 40 jaar ervaring heeft in het verpak ken van enkelvoudige doekjes. Ook in de Engelse vestiging van Budelpack Rhymney is het machi nepark gemoderniseerd. Hier gaat het om het afvullen van persoon lijke verzorgingsmiddelen en huishoudelijke producten in fles sen. De snelheid en de flexibiliteit zijn verbeterd. Nanneke Nieuw kerk spreekt over 'een enorme Datum: vr 21 maart Aanvang: 17.00 uur Locatie: comissiekamer 2 De vergadering van de commis sies Sociale en Bestuurlijke Zaken en Ruimte vinden in ver band met de viering van Goede Vrijdag op donderdag plaats! Commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken Datum: do 24 maart Aanvang: 13.30 uur Locatie: comissiekamer 2 Voorzitter: Mw. M. Le Roy Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631437 Agenda: - Presentatie versterkingstraject Spoedeisende Medische Hulp; - Brief GS inzake toezegging con tracten reductie wachtlijsten jeugdzorg; - Statenvoorstel inzake subsidie verordening hulp bij calamitei ten. Commissie Ruimte Datum: do 24 maart Aanvang: 10.45 uur Locatie: Raadszaal van de gemeente Vlissingen, Stadhuisplein 2 Voorzitter: mw. H.A. Polderman-Martin Commissiegriffier: A. van Wallenburg statencomissie@zeeland.nl tel.: 0118-631265 Voorafgaand aan de commissie vergadering, bezoeken de leden o.a. het Spieghelkwartier te Vlissingen. Agenda: - Statenvoorstel Zeeuws Kustbeleidsplan 2004; - Brief GS inzake eindrapportage "Duurzaam door Goes" over spoorproblematiek; - Brief GS inzake uitvoeringspro gramma Rondom het Veerse Meer. doorbraak.' „De productiviteit is omhoog gegaan door de snelheden van 120 flessen per minuut. De toegenomen capaciteit in combi natie met deze snelheid betekent niet alleen een druk op de kosten, maar verhoogt bovendien de snel heid waarmee nieuwe producten op de markt gelanceerd kunnen worden, ook ten tijde van piekpro- ductie." De nieuwe lijn kan fles sen aan van 250 tot 700 milliliter, waarop diverse sluitingen aange bracht kunnen worden, inclusief pompjes, spray- en schroefdop- pcn. Dinsdagochtend om 4.20 uur is er brand uitgebroken bij Budel pack Rhymney in Zuid-VVales, waardoor grote schade ont stond. De nachtploeg kon onge deerd het gebouw verlaten. De brandweer had vijf uren nodig om het vuur onder controle te krijgen. Het nablussen in het pand van 13.600 m2 vergde nog veel tijd. Budelpack vormde een crisisteam om de levering van producten aan de klanten veilig te stellen. Daarvoor worden an dere vestigingen van het verpak kingsbedrijf op het Europese vasteland ingeschakeld. In En geland worden geneesmiddelen en persoonlijke verzorgingspro ducten verpakt. Er werken 200 mensen. De provincie blijft tegen de vesti ging van nieuwe glastuinbouwbe drijven van totaal 40 ha bij Sint- Annaland. Dat blijkt uit de antwoordnota van gedeputeerde staten bij het sociaal-economisch beleidsplan 2005-2008. De ge meente Tholen had om uitwerking van de dynamiekvariant gevraagd voor meerdere kleinere glastuin- bouwconcentraties. De provincie houdt echter vast aan de twee concentraties in Kapelle en Rei- merswaal, naast de Kanaalzone van Terneuzen. Daarbuiten is glastuinbouw slechts toelaatbaar als een beperkte ondersteunende- neventak van maximaal 2000 m2 op een bestaand agrarisch bedrijf, mits dit landschappelijk en mi lieuhygiënisch aanvaardbaar is. Gedeputeerde Staten bij de aan wijzing van bepaalde (categorieën van) personen om de stand van een diersoort te beperken een goedgekeurd faunabeheerplan nodig achten. Gedeputeerde Staten hebben besloten om voor de goedkeu ring van het faunabeheerplan de openbare voorbereidingsprocedu re van afdeling 3.4 Algemene wet bestuursrecht te volgen. De jeugd kan bij de jongerenraad Tholen (Joth) verzoeken indienen om Tfxfl'i 1 PI 1 (Tri lAIA 1 f\ npnn nPPCPllfpPPtl activiteiten te ontplooien. Maar tot nu toe zijn het alleen verenigingen «JU lil I Ut/Ul ICuUU llU lUCvCll IC IJl vdClllCl t/11 geweest die voorstellen indienden voor hun jeugdleden. Joth wil dat ver anderen en de jeugd via de website vragen om met ideeën te komen voor activiteiten die voor alle jongeren toegankelijk zijn en niet in vereni gingsverband plaatsvinden. Er is voor dit jaar 10.000 euro te besteden. wmmmmmmmmmammM wmmmm mm■in Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15