Kaak van Middeleeuwse zeewolf bij kasteel Sint-Maartensdijk gevonden Rijschool Johan en autobedrijf Bal hebben flexibiliteit naar klant gemeen Noodkreet van Alma ook bij SGP en PvdA Tandarts Bomas met praktijk in drogisterij Twee Rotterdammers en Hagenaar aangehouden In hoger beroep Katjang en Kloet kopen koelcel Unieke vondst, deel opgravingen op expo in de Meestoof Tholen in bedrijf Donderdag 10 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Postservicepunt St.-Philipsland naar Meermarkt Oranje Poging Slieker om palingroker failliet te verklaren weer mislukt Autobedrijf Bal in Tholen leverde onlangs twee nieu we auto's aan autorijschool Johan: een Renault Scénic en een Renault Modus, een automaat. De rijschool be staat tien jaar en rijdt inmid dels vijf jaar tot volle tevre denheid met wagens van het Franse merk, zegt Johan Heuseveldt. Zowel hij als Marco Bal zijn content over de onderlinge samenwer king. Automaat Wachttijd VERVOLG VAN VOORPAGINA „Ik heb onmiddellijk Jan Oudesluijs van de PvdA en Chris Koopman van de SGP gebeld. Die zullen er zich over buigen in hun fracties. Dat zijn tien van de 19 raadsleden. Maar het moet ook oud-leraar Jaap van den Donker van D66 aanspreken en Paul van Belzen van de CU. Dat zijn ook onderwijsmensen. Ze moeten kijken of het er in zijn geheel uitgenomen kan worden. Dan kan het misschien als een geschenk dienen voor het nieuwe gebouw. Mevrouw Alma zal nu ook een brief aan de gemeenteraad sturen. Ik heb haar sterkte gewenst in de strijd." Volgens Sinja Alma be staan er methodes om de wandschil dering te redden. Ze verwijst in haar brief aan hel college naar het Instituut Collectie Nederland, een instantie die er op toeziet dat kunstwerken behou den blijven. Die heeft haar verzekerd dat de muur met de schildering ver voerd en neergezet kan worden in de nieuwe school. De kosten zouden 'niet extreem hoog hoeven te zijn.' Ze doet ook nog een ander voorstel. Namelijk de muur handhaven en in passen in de nieuwbouw die daar mo gelijk komt. 'Er zou dan een plaquette kunnen komen, dat dit deel bewaard is gebleven ter herinnering aan de school die hier heeft gestaan.' In 2000 bracht ze samen met haar broer een bezoek aan de school. A. Meloen was er toen directeur. Samen met de conciërge M. van den Berg be keken ze de wandschildering. „Het maakte grote indruk op ons. De kleu ren zijn nog mooi helder. Het is jam mer dat er een verlaagd plafond is aangebracht, waardoor het geheel minder goed uitkomt De wand schildering vertoonde op enkele plaatsen beschadigingen, hetgeen niet verwonderlijk is omdat het vroeger een gymnastieklokaal was. Er waren plannen om een ander plafond aan te brengen. Ook zou er aandacht worden besteed aan de beschadigingen en werd erover gesproken de wandschil dering te restaureren." Dat is niet gebeurd. In de tussentijd besloot de raad om de school naar Tholen te verplaatsen. De school zou plaats moeten maken voor woningen. Mevrouw Alma nam ook contact op met het ROC in Etten-Leur waar de vestiging van het Markiezaat college onder valt. Zij kreeg er te horen dat het ROC 'zich niet zodanig betrok ken voelt bij de wandschildering dat ze het nodig vindt dat de muur met de wandschildering in de nieuwe school wordt geplaatst, gezien de kosten.' „Het was een bittere pil voor mij om dat te horen." Ook al was er begrip voor haar standpunt, zo zegt ze. De kunstenaar logeerde tijdens het maken van de decoratie in hotel de Gouden Leeuw op de Markt in het dorp. Uit brieven die hij aan zijn vrouw schreef, blijkt wat hij van het schoolgebouw en de mensen vond: „De technische school is een mooi open gebouw met veel licht en archi tectonisch mooi. De mensen zijn zeer vriendelijk en behulpzaam en mijn ontwerp bevalt de aannemer goed. Met de wandschildering schiet ik goed op en als het zo doorgaat dan wordt het een stuk goed werk. Hier vinden ze hel allemaal goed en begrij pelijk." In een andere brief die be waard is gebleven: „Het werk schiet goed op en ik heb er veel plezier in. Het wordt briljant van kleur en past uitstekend in de zaal. En, de mensen vinden het mooi en dat is een voor naam ding, want het is voor de men sen die er zijn en komen." Alma legde zich toe op monumentale kunst in openbare gebouwen en op grafisch werk dat vermenigvuldigd kan worden. Hij streefde er naar kunst voor een breder publiek toegankelijk te maken. Alma heeft diverse wand schilderingen gemaakt. In het Amstel- station in Amsterdam bijvoorbeeld beeldde hij het treinverkeer van vroe ger en nu uit. Ook de wandschilderin gen in de Oudemanspoort in de hoofd stad zijn van zijn hand. Verder is er werk te vinden in het zendgebouw in Lopik en het Postmuseum in Den Haag. En op tal van andere plaatsen. Sommige werken gingen verloren door de slopershamer, andere werden herontdekt of gerestaureerd. VERVOLG VAN VOORPAGINA In militaire dienst was hij namelijk ook bij een seksueel getinte ontgroe ning betrokken die destijds ook be straft is. Het pleidooi van raadsman mr. F.G.L. van Ardenne dat de verkla ringen van de drie vrouwen 'onge loofwaardig en onbetrouwbaar'wa ren, schoof de rechtbank ter zijde. „Het vonnis is dan ook zeer teleurstel lend. We zijn daarom onmiddellijk in hoger beroep gegaan", laat Van Ar denne weten. „Mijn cliënt kan met dit onjuiste vonnis niet leven. Dat accep teert hij niet." Het hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag betekent weer wel langer onzekerheid, terwijl de raadsman in Middelburg naar vo ren bracht dat zijn cliënt een streep onder de zaak wilde zetten. „Dat uit stel nemen we nu voor lief, want als je veroordeeld wordt voor iets waaraan je niet schuldig bent, is iedere dag te veel", zegt Van Ardenne. Hij noemt het 'heel bijzonder' dat de rechtbank boven de eis van de officier van justi tie is uitgegaan. Er is nog wel reke ning gehouden met de vertraging van de zaak. Daarvoor gaf de rechtbank 3 maanden compensatie, zodat eigen lijk 18 maanden cel als een rechtvaar dige straf werd gezien. Dat is nu 15 maanden geworden, waarvan 5 voor waardelijk. Katjang Pedis heeft de koelcel in de open loods van de voormalige uien- fabriek aan de Sportlaan in Sint- Maartensdijk gesloopt en verwijderd. De grote koelcel op het terrein aan de Nijverheidsweg zal volgens het colle ge van burgemeester en wethouders binnenkort worden gesloopt en weg gehaald door J. Kloet die de cel wil herbouwen op zijn perceel aan de Korte Kruisweg, maar dan aangepast aan de eisen van welstand. De overname levert de gemeente een aanzienlijke besparing op. Wel is er extra geld nodig om de rest te kunnen slopen. Dat antwoorden b.en w. op vragen van ABT. De fractie wijst het college erop dat de uienfabriek al weer enige tijd ei gendom is van de gemeente. ABT be treurt het dat er nog steeds geen acti viteiten zijn ontplooid om de twee ter reinen te exploiteren en het aanzien ter plekke te verbeteren. Een deel van het terrein (ongeveer 2165 vierkante meter) is inmiddels al door Fixet bouwmarkt aangekocht en in gebruik genomen. De kosten voor de sloop en het verwijderen van de kleine en de grote koelcel zijn dus overgedragen, en dat levert een besparing op. Er is nu ook een bestek met kostenraming gemaakt voor de sloop van de reste rende gebouwen en het saneren van de terreinen. Volgens het college zal er geld bijmoeten om dit te kunnen betalen. De kwestie komt in de raads vergadering in april aan de orde. In de tussentijd gaat het college wel - onder voorbehoud - het werk aanbesteden. Als de raad akkoord gaat, dan kan de sloop in mei/juni worden begonnen. De inwoners van Sint-Philipsland zijn begin deze week compleet ver rast door de medeling van drogist N.J.G. Jansen dat hij zijn winkel aan de Schoolstraat uiterlijk 1 juni sluit. Het pand wordt gekocht door tan darts M. Bomas, die al anderhalfjaar naar een grotere praktijkruimte op zoek was. Het servicepunt post verhuist naar de Meermarkt in de Achterstraat, dat het assortiment uitbreidt met drogisterijartikelen. Jansen zocht in november zelf contact praktijk, die nu nog aan huis in de Zij- Vrijwilligster Wil Nelisse toont Maartensdijk gevonden zijn. in de Meestoof bij de maquette een van de aardewerken kruiken die op het kasteelterrein in Sint- Bij het onderzoek naar de opgravingen van het kasteelterrein in Sint- Maartensdijk is een onderkaak van een zeewolf gevonden. De werk groep archeologie van de stichting cultureel erfgoed Zeeland vond en kele onderdelen tussen het vismateriaal dat in de jaren zestig even buiten de smalstad is opgegraven maar nooit eerder was bestudeerd. Het is een unieke vondst. Het is voor het eerst dat deze vis in Neder land bij een archeologische opgraving is aangetroffen. Een deel van de andere vondsten is vanaf zaterdag 9 april te zien in de Meestoof in Sint-Annaiand. De onderdelen van de kaak van de zeewolf, een vraatzuchtige beenvis die in de noordelijke zeeën leeft en over een vervaarlijk gebit beschikt, zijn gedetermineerd door Dave la Feber. Zijn bevindingen zijn inmid dels nagetrokken door de Neder landse visspecialist onder de ar cheologen en correct bevonden. „Het is de eerste keer dat deze vis in Nederland in archeologische con text is aangetroffen" zo stelt drs. H.J.L.C. Koopmanschap. Hij leidt het in kaart brengen van de opgra vingen. Naast restanten van de zee wolf is ook een stuk rendiergewei tevoorschijn gekomen en een hou ten kammetje. Het aardewerk dat tijdens de opgra vingen op het kasteelterrein is ge vonden, is pas kortgeleden in kaart gebracht. Op het terrein van het hof van Frank van Borsele werd vooral kookgerei gevonden. Het meeste materiaal komt uit de vijftiende en zestiende eeuw. Opmerkelijk zijn de vondsten van een houten kammetje en een stuk rendiergewei. Het spul werd in de jaren negentig naar het provinciaal depot voor bodemvond sten in Middelburg gebracht nadat het twintig jaar in een oude schuur had gelegen. Dat staat in de nieuws brief van de stichting cultureel erf goed Zeeland (Scez). Naast het kasteelterrein wordt mo menteel gebouwd aan de uitbreiding van het woonzorgcentrum Maartens- hof. Op het terrein komt een parkeer plaats voor 75 auto's. Het is gedeel telijk opgehoogd en in gebruik als bouwstraat. Er staat ook een rij bouwketen opgesteld. In de winter van 1965-1966, 1967 en 1968 zijn er op het kasteelterrein op gravingen gedaan door de rijks dienst van oudheidkundig bodemon derzoek, onder leiding van professor J.G.N. Renaud. Dat gebeurde op het opperhof, nederhof en buitenhof, waar zich onder meer een stoeterij bevond waar Van Borsele 1396- 1470), hengsten fokte. De spullen bewaarde Renaud in zijn schuur. Toen bekend werd dat de SVRZ en Castria Wonen er wilden gaan bou wen, zijn er maatregelen getroffen om de archeologische resten in het buitenhof te beschermen. Zo mag er niet gegraven worden. De oude sloot die het terrein omsluit, moet gehandhaafd blijven en het terrein mag alleen als parkeerterrein wor den gebruikt. Daarvoor is het ge deeltelijk met zand opgehoogd. ,Zoals bij veel oude opgravingen leidde het vondstmateriaal een wei nig spectaculair bestaan,' schrijft de Scez. Door gebrek aan tijd en geld duurde het tot mei vorig jaar voor dat er weer aandacht kwam voor de 'talloze scherven en andere vond sten.' In september en december maakten vrijwilligers onder leiding van Koopmanschap een inventarisa tie van de resten uit de bodem ten noorden van de smalstad. Zo zijn er kannen en kruiken gevonden. De vondsten zijn onderzocht op baksel, vorm en datering. Het tafel goed werd gebruikt in de veertiende tot en met de zeventiende eeuw, het meeste echter in de vijftiende en zestiende eeuw. Er is ook dierlijk botmateriaal aangetroffen. Dat wordt nu in samenwerking met de rijksuniversiteit Groningen beke ken en bewerkt. Nu blijkt dus dat er met de onderkaak van de zeewolf een bijzondere vondst is gedaan. Er werden weinig bouwmaterialen gevonden. Ook hout en metaal kwam in beperkte mate naar de op pervlakte. Dat verwondert de Scez. 'Blijkbaar is dit materiaal destijds niet verzameld, om redenen die niet meer bekend zijn.' Wel opmerkelijk is de vondst van een deel van een houten kammetje en een bewerkt stukje rendiergewei. Sinds januari wordt er verder ge werkt aan de uitwerking van de ge gevens. De Scez hoopt dat de studie van de vondsten en de documentatie van de opgravingen uitmondt 'in nieu we inzichten in de bewoning van één van de meer bekende kasteel terreinen die Zeeland rijk is.' Een deel van het materiaal uit de bodem van het hof wordt opgeno men in de tentoonstelling 'In naam van Oranje' in de Meestoof. De ex po past in het thema 2005 jaar van het kasteel en de historische buiten plaats. Momenteel wordt de ten toonstelling ingericht. De toeschou wer kan aan de hand van de maquette van het slot van Frank van Borsele en Jacoba van Beieren zien waar de opgravingen zijn ge daan. Ook het kammetje en het ren diergewei maken deel uit de van expositie. Het gerechtshof in Den Haag heeft het verzoek van BZG uit Slie- drecht om palingrokerij Scherpe- nisse b.v. failliet te verklaren, af gewezen. De Middelburgse recht bank had dat al eerder gedaan, maar BZG had daartegen hoger beroep aangetekend. Keek er in Middelburg maar 1 rechter naar, in Den Haag bogen zich drie rechters over de kwestie. Zij waren het met de Middelburgse rechtbank eens, dat BZG-directeur Ad Slieker en zijn advocaat mr. Gomes niet aan nemelijk konden maken dat BZG een vordering had op de palingro kerij. Daarmee werd het faillisse- mentsverzoek wederom afgewe zen. Peter Scherpenisse en zijn adviseur De Smet voerden met succes aan, dat BZG met de pa lingrokerij een overeenkomst had gesloten waarbij de schulden over en weer werden kwijtgescholden. Scherpenisse zou volgens die overeenkomst zelfs nog 25.000 eu ro krijgen, wat nog steeds niet be taald is. „We gaan er zeker achter aan om dat geld nu binnen te krijgen", zegt De Smet. BZG uit Sliedrecht is het financieel advies kantoor waarvan Ad Slieker (de voormalige directeur van de Rabo bank Sint-Annaland/Poortvliet) één van de leidinggevenden is. BZG had de gebouwen van de pa lingrokerij twee jaar geleden over genomen van Scherpenisse. Behalve het succes bij het ge rechtshof in Den Haag kreeg Peter Scherpenisse privé ook meer lucht, aldus De Smet. De Rabobank Tho len gaf hem namelijk een ruime periode uitstel van zijn persoonlij ke hypotheekverplichtingen voor het woonhuis. Hoewel volgens Scherpenisse rente en aflossing steeds is voldaan, vloeit uit een eerdere overeenkomst voort, dat Peter Scherpenisse de hypotheek bij de Rabobank moet beëindigen. Het lukte echter nog niet om een andere financier te vinden. Johan Heuseveldt stapte vijfjaar ge leden over op het merk Renault. Dat viel samen met de uitbreiding van zijn rijschool met een tweede in structeur. Inmiddels zijn ze met vij ven en beschikt autorijschool Johan over zes auto's. „Dat had ik nooit kunnen denken toen ik tien jaar ge leden begon. Het is simpelweg zo gegroeid en zeker niet vooraf mijn opzet geweest." De lange wachtlijs ten - op een gegeven moment wel zes maanden! - maakten de uitbrei ding van de rijschool noodzakelijk. In 2003 kwam de derde man erbij, vorig jaar gevolgd door nog twee instructeurs. „Ieder van ons maakt gemiddeld zo'n 50 tot 60 uren per week." Het voordeel van dat grote aantal instructeurs is, dat je beter kunt inspelen op de wensen van de Johan Heuseveldt (rechts) van autorijschool Johan doet al een aantal jaren naar tevredenheid zaken met Bal (naast hem). Bij de zes auto's van de rijschool staan de instructeurs Anco Nijsse, Folkert Tenwolde en ontbreekt Fred van Steen op de foto. klanten, zoals het aanbieden van spoedcursussen en compactoplei- dingen. Een ander pluspunt is datje als rijschool een groot aantal exa mens kunt inkopen bij het CBR. „Daardoor kan iemand snel een (her)examen worden aangeboden, soms wel binnen een paar weken." De keuze voor Renault werd mede ingegeven door de grote mate van flexibiliteit bij autobedrijf Bal. „We moeten, als er problemen met een auto zijn, met voorrang geholpen kunnen worden. Want een auto die stil staat, kost geld", legt Heu seveldt uit. „En je kunt bij Bal tot 's avonds tien uur in de garage terecht. Er staat zelfs een reserve-lesauto klaar." De auto's van rijschool Jo han rijden gemiddeld een kleine 100.000 kilometer per jaar. Heu- de Thoolse Renault-dealer Marco Harold Vermeulen. Wegens ziekte seveldt koopt dan ook ieder jaar een nieuwe wagen. „De prijsstelling was tot nu toe altijd gunstig." De keuze valt steeds op een luxueuze uitvoering. Door Heuseveldts goed ervaringen met Bal mocht het Thoolse autobe drijf inmiddels ook twee andere rij scholen als klant begroeten. De flexibiliteit en service zijn voor Marco Bal vanzelfsprekende zaken: „Net als de rijschool willen ook wij onze klanten zoveel mogelijk ter wille zijn." Is de autorijschool tien jaar bezig, Bal timmert al 36 jaar aan de weg in Tholen. Het bedrijf aan de Watt straat levert een totaalpakket: ver koop en onderhoud van nieuwe en gebruikte auto's - zowel particulier als voor bedrijven. APK-keurings- station, schadeherstel, benzinesta tion, tankshop en autowasserette. „Onze kracht ligt in de technische vakkennis van onze monteurs en de uitgebreide servicemogelijkheden die we op alle fronten kunnen bie den." De klanten van Bal komen uit heel de regio. Ook autorijschool Johan heeft klan dizie van heel Tholen, Sint-Philips land en West-Brabant. „Ik kan aan bieden wat de consument wenst", zegt Heuseveldt. Anders dan veel andere rijscholen werkt hij niet met pakketten, maar met een vaste - lage - prijs per les. En zonder inschrijf kosten of toeslagen. Dit geldt ook voor de spoed- en compactopleidin- gen. Verder hoort een Rotterdamrit tot de mogelijkheden. Onlangs schafte hij een 'automaat' aan en daarin kan - in samenwerking met het CBR - ook aan mensen met een lichte handicap een rijopleiding worden aangeboden. Voor theorie lessen beschikt de rijschool over een eigen lesruimte aan de Bebouwden- dam. Ook het theoretische deel van het bromfietscertificaat wordt door autorijschool Johan verzorgd. Een goed en volledig op elkaar inge speeld team, hard werken, een per soonlijke omgang met de kandida ten/klanten en doen wat je belooft, dat is waar de Thoolse autorijschool voor staat. En ook autobedrijf Bal kan zich daarin prima vinden. (Advertentie I.M.) met Bomas. Half die maand was er voor de derde keer in twee jaar tijd in gebroken in zijn winkel en dat was voor de ondernemer de druppel die de emmer deed overlopen. ,je kunt je pand maar één keer verkopen", geeft de 62-jarige Jansen aan. 'Ik heb een heel moeilijke beslissing genomen', schrijft hij in de brief die huis-aan- huis in het dorp is verspreid. „Maar je moet beslissingen nemen, dus wat doe je dan." Nü was er de interesse van de tandarts, zodat wachten tot zijn pensionering - over drie jaar - voor Jansen niet aantrekkelijk was. Maar behalve het gunstige moment en de inbraken, zijn er meer zaken die tot zijn beslissing hebben geleid. Zo kan de ondernemer het maar moeilijk ver kroppen dat het postagentschap is 'gedegradeerd' tot een servicepunt, waardoor de klanten voor bepaalde handelingen naar Nieuw-Vossemeer of Steenbergen moeten. „Ik heb het vijf jaar tegen kunnen houden. Maar toen ook Steenbergen werd omgezet, wist ik dat het gebeurd was." Dat zie kenfondsen het verstrekken van elas tische kousen sinds 1 januari hebben gecentraliseerd terwijl Jansen een aantal jaren geleden nog heeft geïn vesteerd in de verlangde certificering, zit hem evenmin lekker. „Dit is puur specialistisch, maar na 36 jaar is het gestopt en dat is een bittere pil." De afgelopen dagen kreeg Jansen een stortvloed van reacties op zijn besluit. De Sint-Philipslanders begrijpen het wel, maar ze vinden het jammer dat er weer een winkel verdwijnt. Dat vindt ook J. de Berg van de Meermarkt, die de drogisterij in afgeslankte vorm aan het assortiment toevoegt. „Het bete kent toch weer aanpassen, want we hadden de zaak net een beetje op orde en het draait prima." De Berg vindt het belangrijk dat voorzieningen in het dorp in stand blijven: „Anders moeten mensen minimaal tien kilo meter gaan rijden." Hij geeft te ken nen dat fotoartikelen en kaarten en abonnementen voor de bus straks bij de Meermarkt te koop zullen zijn. De drogisterij en postzaken zijn hem niet vreemd: „Die had ik ook in mijn vori ge winkel in Herkingen." Tandarts M. Bomas noemt de winkel van Jansen een ideaal pand voor zijn pestraat is gevestigd. „Daar ben ik in 1985 begonnen, maar inmiddels kamp ik met ruimtegebrek. De prak tijk is drie keer zo groot geworden. Met twee behandelkamers kan ik effi ciënter werken. En nu is er voor con troles al gauw een wachttijd van vier tot zes weken." Gezien de groei van het dorp - de wijken Graefnisse en Zuyderdijk zijn in ontwikkeling - zal de praktijk ook op de langere termijn groeien. Ondanks dat hij vol zit, neemt Bomas inwoners van Sint-Phi lipsland en Anna Jacobapolder ge woon nog aan als patiënt. Want hij vindt dat de mensen op het eigen dorp terecht moeten kunnen. Maar voor patiënten van elders - en er wordt da gelijks gebeld - geldt een stop. Eerder bekeek de tandarts samen met Castria Wonen en de Rabobank mo gelijkheden om samen iets te doen. De bank heeft ruimte over. maar die bleek voor Bomas ontoereikend. „Er zou een aanbouw nodig zijn geweest, maar dat was een te grote investe ring." Jansen onthult dat hem in dit verband is gevraagd een deel van zijn winkelpand te verkopen, maar dat was voor hem niet bespreekbaar. De tandarts denkt met het zetten van en kele muren de winkelruimte vrij een voudig te kunnen aanpassen. Met een tweede behandelkamer kunnen zijn assistentes het voorbereidende werk en de nabehandeling doen: de patiënt klaar zetten, gegevens erbij zoeken, eventueel gebitsfoto's en vervolgaf spraken maken. Bomas verwacht op die manier de wachttijden te kunnen bekorten. „Maar de controle van het gebit blijf ik gewoon zelf doen." Hij denkt mogelijk in augustus of sep tember in de nieuwe praktijk te kun nen beginnen. „Maar ik ga niet stres sen. Als het langer duurt, is dat geen probleem." De drogisterij is sinds 1994 aan de Schoolstraat gevestigd, in een deel van het bankkantoor. Jansen nam in 1982 de zaak van Kramer in de Voor straat over, waar hij na de sluiting van het postkantoor in 1991 ook een post agentschap begon. Hoewel de onder nemer het betreurt dat er weer een winkel verdwijnt, is het volgens hem voor een jonge ondernemer niet haal baar om - mede gezien de groeiende concurrentie van grote ketens - in een dorp als Sint-Philipsland een drogis terij over te nemen. Officier van justitie mevr. mr. G. Overveld arriveert bij de loods, waar ze samen met de Thoolse politiechef A. de Regt en rechercheur A.P. van de Belt een onderzoek instelt. Bij de ingang staan pallets vol met schuimplastic. VERVOLG VAN VOORPAGINA Er zijn inmiddels nog meer politie mensen gearriveerd, die komen hel pen bij de ontmanteling van de hen nepkwekerij. Ze lopen af en aan met splinternieuwe houtopstellingen. De eerste container is al snel vol. De tweede wordt gevuld met grijze pot ten gevuld met potgrond, waarin de hennepplanten hadden moeten ko men. Die blijken nog apart in een doos te zitten, zodat de hennepkwe kers vroeg zijn ontdekt. Verwar mingselementen, schuimplastic en andere onderdelen van de kwekerij gaan allemaal in de containers. Ook de bovenverdieping blijkt benut te zijn voor de hennepkwekerij. De politie heeft een 49-jarige inwoner uit Den Haag en twee Rotterdammers van 43 en 62 jaar aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Er werden 2240 hennepplanten in beslag genomen. Het grootste deel stond in 9 kweekbakken; 350 plant jes werden in een aparte ruimte aangetroffen. Alles is vernietigd. Een doos met hennepplanten die gereed stonden om in potten te planten. Een politieman met een hond bewaakt het terrein. Links het pand van de zalmrokerij. In de rechter loods, waarin voorheen de palingrokerij was gevestigd, werd de hennepkwekerij ontdekt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9