Veel armoede achter voordeur van de boer Procedure losmaking predikant Rehoboth VZOS Sint-Philipsland zet zilveren koorleden in zonnetje Meldpunt moet leiden tot het sneller afhandelen van klachten Gemeente met vaste teams buitendienst in de wijken Provincie dreigt 167 mille van gemeente terug te vorderen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De werkende armen. Zo noemde spreekster Riky Schut- Hakvoort dinsdagavond in het verenigingsgebouw van de hervormde kerk in Oud-Vossemeer de huidige generatie boeren. De strijdbare ex-boerin uit het Noord-Limburgse Horst hield er op verzoek van de Werkgroep Oecu menisch Landbouwproject Tholen een inleiding over de toekomst van de land- en tuinbouw. Met name ging Schut in op de sociale gevolgen van het Europese landbouwbe leid. „Boeren voelen zich slaven die gedwongen worden om tegen dumpprijzen te produceren. Er wordt massaal ingeteerd op de bedrijfsreserves, de sociale contacten staan onder druk en ook de kinderen lijden eronder." Geen overeenstemming over vergoeding De classis Zierikzee van de Protestantse Kerk in Nederland heeft eigener beweging een procedure gestart voor losma king van ds. J. de Goei van de Hervormde Gemeente Re hoboth in Sint-Maartensdijk. De kerkenraad heeft mr. J.A. de Boe uit Poortvliet benoemd tot juridisch adviseur. 'In dit lied is het verklankt: namens ons koor heel harte lijk bedankt'. De leden van zangkoor VZOS uit Sint-Phi- lipsland zongen vrijdagavond drie jubilarissen toe. Mad- dy Scherpenisse, Rosa van 't Hof en Rianne Kunst zijn 25 jaar lid van het koor. Naast een kettinkje en bloemen kreeg het trio een speld en een oorkonde van de Zeeuwse Zangersbond. Donderdag 10 maart 2005 Het ware verhaal Verantwoordelij kheid Nog veel geduld Eerste indruk Dialectgroep bij heemkundekring Subsidie riolering kwetsbare gebieden Belastingen en betalingsproblemen De gemeente Tholen heeft een centraal telefoonnummer in gebruik genomen dat inwoners kunnen bellen met klachten of meldingen over de woonomgeving. Voor bij voorbeeld een kapotte lichtmast, losse stoeptegel, ge- luids- of stankoverlast kan voortaan 0166-667667 gebeld worden. „Het meldpunt moet een begrip worden", zei wethouder F.J. Goossen van openbare werken maandag middag bij de introductie. Naast dit klachtennummer hoopt de gemeente met het invoeren van wijkgericht werken bij de buitendienst klantgerichter en efficiënter te kunnen opereren. 'Boeren mopperen niet meer, ze zijn veel te stil' Schut staat in landbouwkringcn be kend als iemand die in de werk groep De Arme Kant van Neder land. een initiatief van de Raad voor Kerken, opkomt voor de agrarische belangen. Ook is zij actief in diver se sociale projecten. Vaak ontmoet zij onbegrip in haar werk. De bui tenwereld is er volgens haar onvol doende van op de hoogte hoe erg de problemen in de boerenstand zijn. ..De mensen zien enkel de mooie boerderijen. Ze weten niet wat er achter de voordeur gebeurd." Schut toonde zich somber over de economische perspectieven voor de land- en tuinbouw. De cyclus van oplopende kosten en dalende in komsten lijkt door het ingezette Eu ropese landbouwhervormingsbeleid enkel maar versterkt te worden. Uit zicht op betere tijden is er niet. Schut riep de boeren op om vooral de moed niet op te geven en te blij ven strijden voor een ommekeer. ..De landbouw dreigt het slachtoffer te worden van de Europese eenwor ding. De waardigheid van boeren en boerinnen staat op het spel. Er is veel stil verzet. Boeren mopperen niet meer. ze zijn veel te stil. Het is een noodzaak om in beweging te blijven en het gesprek met elkaar aan te gaan." De door Schut gepresenteerde cijfers spraken boekdelen. De inkomenspo sitie van boeren staat meer dan ooit onder druk. Vorig jaar zakte het ge middelde inkomen in de sector met 30 procent. Het inkomen van een ge middeld boerengezin bedraagt op dit moment slechts 15.000 euro en 44 procent van de sector leeft onder het bestaansminimum. Uit cijfers van het CBS blijkt dat er per dag bijna vijf boerenbedrijven stoppen. Deze ontwikkeling heeft volgens Schut verstrekkende gevolgen. „Met de boeren verdwijnt ook het sociale le ven op het platteland. Hiermee ver- Gedeputeerde staten van Zeeland dreigen 166.764,23 euro subsidie in te trekken wanneer de gemeente Tho len voor de eerste weck van april niet met een accountantsverklaring komt. Het gaat over de verplaatsing van slopersbedrijf Jeroense van de Hoen- derweg naar de Bronsgeestweg in Sint-Annaland. In november 1996 zegde de provincie daarvoor de bijna dwijnt ook de zorg voor ons cultuur landschap, dat de landbouwers in de loop van de eeuwen hebben ingericht en onderhouden." De organiserende Werkgroep Oecu menisch Landbouwproject Tholen kon op de thema-bijeenkomst slechts een tiental belangstellenden verwel komen. Ook die lage opkomst is vol gens Yvonne Hccstcrmans tekenend voor de problemen. Bij boeren be staat volgens haar nog altijd veel te rughoudendheid als het gaat om hun sociaal-economische positie. In het kader van een universitair onderzoek houdt de boerin uit Oud-Vossemeer zich direct bezig met de problema tiek. „Maar pas na urenlang praten en doorvragen krijg je soms het ware verhaal te horen." Onder leiding van arbeidspastor Pe ter Oscndarp van het bisdom Breda gingen de aanwezigen op zoek naar mogelijke oplossingen. Veel hoop op een betere toekomst was er volgens de zaal niet. In de eerste plaats ont breekt de solidariteit tussen boeren onderling, waardoor er geen geza menlijk front kan worden gemaakt. Ook de band met de burgers, die voor hun voedsel afhankelijk zijn van de boeren, is er niet. Vanuit de kerk valt evenmin veel te verwach ten, daar de jonge boeren over het al gemeen niet meer gelovig zijn. In de nabije toekomst blijven volgens di verse insprekers in de zaal slechts grote agro-industriële complexen over, waar beleggingsmaatschappij en en banken aan de touwtjes trek ken. In dat proces van schaalvergro ting is voor de grotere boeren enkel nog een rol als plaatselijk manager weggelegd. De kleinere boeren leg gen het loodje en moeten op zoek naar neveninkomsten. Het gevaar dreigt dat deze groep deel gaat uit maken van wat Schut, in navolging van de Engelse schrijver John Ber ger, de vierde wereld noemt. „Een soort derde wereld in ons ontwikkel de westen, met opeenvolgende gene raties die arm zijn en blijven." 176 mille subsidie toe, waarop uit de pot stads- en dorpsvernieuwing 1997 een voorschot van 83.382,11 euro werd verleend. In januari 2002 ver zocht de provincie aan de gemeente om rekening en verantwoording af te leggen met bewijsstukken, dan wel een accountantsverklaring. Dat moest voor 1 maart 2002 gebeuren. De ge meente vroeg de provincie om uitstel tot 2004. Inmiddels is het maart 2005 en de provincie heeft nog steeds geen informatie van b. en w. van Tholen ontvangen. Gedeputeerde staten wil len nu voor april een schriftelijke re actie. Anders wordt de toegezegde subsidie ingetrokken met terugvorde ring van het verleende voorschot. De leden van het koor genoten met hun partners van een warm en koud buffet in De Wellevaete te Sint-An naland. Na de eerste gang stapte voorzitter Henk Geluk naar de mi crofoon. Hij riep de jubilarissen naar voren, waar drie stoelen voor hen gereed stonden. ..Sint-Philips land houdt al ruim 45 jaar een koor in stand, dat in kwaliteit zeker niet minder is dan andere koren in de regio. Ons geslaagde kerstconcert in Halsteren bewijst dat." Zich richtend tot de jubilarissen zei Ge luk dat zij aan die kwaliteit hun steentje hebben bijgedragen. „Ik ben er trots op om drie trouwe le den te mogen huldigen. Bijna jaar lijks zijn er jubilerende koorleden, dus kennelijk heeft VZOS als koor iets extra's te bieden." In met de nodige humor doorspekte toespraakjes belichtte Geluk ver volgens elke jubilaris afzonderlijk. Als eerste Maddy Scherpenisse- Hage uit Sint-Maartensdijk. Ie mand die niet graag op de voor grond treedt, maar zich op de achtergrond beweegt, zei Geluk. „Maar een trouw en punctueel lid, die zich steevast afmeldt als ze niet naar de repetitie kan komen." De voorzitter riep in herinnering dat Maddy eerst bij VZOS in Sint-An- naland heeft gezongen en later de overstap naar de gelijknamige ver eniging in Sint-Philipsland maakte. „Je hebt moeilijke tijden achter de rug, maar je vond de veerkracht om steeds naar de zang te komen en dat waarderen we zeer." Rosa van 'l Hof-Mol is destijds door de voorzitter bij VZOS geïn troduceerd, vertelde hij. Haar man Chris was zijn collega op de Kon. Julianaschool. Geluk haalde herin neringen op aan die begintijd. Van Rosa vermeldde hij dat ze in het bestuur - ze is al vele jaren muziek- commissaris - haar mening luid en duidelijk laat horen. En ook haar gezonde gevoel voor humor en haar gulle lach die op repetitie avonden nogal eens klinkt. De derde jubilaris, Rianne Kunst- Kempeneers, typeerde de voorzit ter als erg behulpzaam, iemand die zich vol overgave ergens voor in zet. „Ze zal nog bij me in het kin derkoor en verrichtte daar al hand en spandiensten." Als er iets geor- een piketdienst. Het meldpunt wordt via de voorlichtingsrubriek en pos ters in bibliotheken en dorpshuizen onder de aandacht gebracht. Samen met de burgemeester onthulde Goossen het nummer ook op één van de bussen van de buitendienst. Na een proefperiode van twee jaar in Tholen-stad en van een jaar in de an dere woonkernen is het wijkgericht werken door de buitendienst nu ook officieel geïntroduceerd. Ter gele genheid daarvan gingen de burge meester en de wethouder samen met sectordirecteur gemeentelijke ont wikkeling mevrouw Y. Gerritsma en afdelingshoofd openbare werken W.J. de Voogd van der Straaten maandagmiddag op pad. Ze deden karweitjes met elk van de drie ploe gen. Wijkteam I werkt in Tholen en Oud-Vossemeer en heeft Jan-Willem Aarnoudse als teamleider; team II is voor Scherpenisse, Sint-Maartens dijk en Stavenisse, met Flip Hartog als leider; en team III. geleid door ganiseerd wordt, zoals de oliebol- lenvcrkoop, als er opgeruimd moet worden, dan is Rianne van de par tij. „Je zet gewoon even alles opzij. Een laatste staaltje daarvan zagen we onlangs bij de actie voor de tsu- namislachtoffers", aldus Geluk. Hij haalde herinneringen op aan het monteren van een film voor de jubilerende dirigent Jan Wesdorp en ging in op Riannes werk bij pot tenbakkerij Prosman en haar kook kunst. Namens het koor kregen de jubile rende leden een halskettinkje en een boeket aangeboden. Daarnaast had Geluk voor ieder een speld en een oorkonde van de Zeeuwse Zan gersbond. Mede door de slechte weersomstandigheden - de regel matig vallende sneeuw - was er geen bondsbestuurder aanwezig om de onderscheidingen uit te rei ken. Nadat het koor de jubilarissen had toegezongen, werd de avond met een gezellig samenzijn ver volgd. Bert Goedegebuure, werkt in Poort vliet, Sint-Annaland. Sint-Philips land en Anna Jacobapolder. Bij de indeling is rekening gehouden met de oppervlakte aan openbaar groen die in die wijk aanwezig is. Onder elk van de drie wijkteams opereert een team van de Belho voor het nor male onderhoudswerk (zoals schoffelen). Voor specialistisch werk en grotere klussen is er een boven- wijks team onder leiding van Jan de Viet. Dat team van zeven mensen rijdt met de houtversnipperaar. de drainagespuit en de vrachtwagen, plaatst nieuwe verkeersborden, on derhoudt gemeentelijke gebouwen en repareert bijvoorbeeld vernielde bushokjes. Teamleider De Viet ver richt bij kermissen en braderieën de nulmeting. Naast deze teams houdt de gemeente nog een garageploeg en een bouwploeg in stand. Het verschil voor de medewerkers is, dat ze niet langer één soort werk doen. Dus niet meer alleen in de plantsoenen werken of alleen bestra- tingswerk doen. Dat wordt als posi tief ervaren. Het werk is afwisselen- Het generaal college voor het op zicht deed eind vorig jaar een uit spraak in de al lang spelende kwes tie die in het voordeel van de predikant uitviel. Een eerdere uit spraak van het regionaal college voor het opzicht werd daarmee te ruggedraaid. Beide partijen moesten met elkaar overleg plegen en dat gesprek vond in januari ook plaats. Tot een over eenkomst over de financiële vergoe ding voor het vertrek van ds. De Goei kwam het echter niet. „Er zou wel een tweede gesprek komen, maar dat is er nog steeds niet ge weest en nu lees ik in het kerkblad dat de classis met een losmakings- proccdure wil beginnen. Zelf heb ik daarover nog geen berichten ont vangen", zegt ds. De Goei. Hij had het verstandiger gevonden wanneer er onderling overeenstem ming zou zijn bereikt. „Dat is het snelste geregeld en kost het minste geld. Nu duurt het jaren en behalve de lange termijn is het ook een kwestie van veel geld. Er hangt na melijk een prijskaartje aan die los making", aldus de predikant. Voorzitter G. Atres van de kerken raad van Rehoboth wil weinig kwijt over de zaak. „De gemeente is tij dens een besloten bijeenkomst inge licht over de zaak, maar we zijn er nog niet uit. Het is nog een heel tra- VERVOLG VAN V(K)RPAGINA Adriaan Klippel, die toevallig pas seerde om zijn vriendin op te halen, was tot aan zijn borst nat. „Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Je moet bij zoiets niet te lang naden ken, maar handelen", zei hij des tijds tegen de verslaggever van deze krant. Voor zijn kordate optreden kreeg hij gisteren een eervolle ver melding. Het ongeval waarbij Lieke van der Aa op 1 mei betrokken was, was veel gecompliceerder. De auto waarin zij en haar vriend zaten, kwam ondersteboven in een sloot langs de Kastelijnsweg in Sint- Maartensdijk terecht. De vriend kwam uit eigen kracht uit de auto, Lieke lag echter met haar hoofd on der water. Voorbijgangers, waaron der geworden en ook meer project matig. Door vaste mensen in vaste wijken te laten werken, hoopt de ge meente ook te bereiken dat de mede werkers herkenbaar worden voor de inwoners. „Deze werkwijze bete kent voor jullie meer verantwoorde lijkheid. Maar dat heeft ieder mens graag, je voelt je daar prettiger bij", zei burgemeester Nuis aan het einde van de middag in de kantine van de gemeentewerkplaats. De bedoeling is dat de ploegen, als ze in de wijk zijn, meteen ook toezicht houden op onderhoudswerk dat aannemers voor de gemeente uitvoeren. Dan hoeft daar niet een ambtenaar uit het gemeentehuis achteraan. In feite zijn medewerkers van de algemene dienst toegevoegd aan de groenploe- gen, en zo zijn teams gevormd. In de oude situatie kwamen buitendienst medewerkers niet in Oud-Vosse- meer, Sint-Philipsland, Anna Jaco bapolder en de wijk Buitenzorg in Tholen, omdat daar de Betho het werk deed. Om de ploegen voldoende uit te rus ten, is de nodige apparatuur aange schaft. Ook zijn mensen bijge schoold, of dat gaat nog gebeuren. „Het is onze taak als bestuur om te zorgen voor de faciliteiten zodat jul lie je werk goed kunnen doen. Daar om is het plezierig te horen dat jul lie tevreden zijn over het materiaal", aldus Nuis. De burge meester was tijdens de 'werkexcur- sie' opgevallen hoe enthousiast de mensen van de buitendienst en de Betho hun werk doen. „Jullie werk staat voor het oog van de gemeente, de eerste indruk die bezoekers op doen. Ik weet nog dat mijn vrouw en ik hier vijf jaar geleden voor het eerst kwamen en toen tegen elkaar zeiden: wat ziet het er netjes uit." Nuis wist ook dat het medewerkers soms stoort hoe de inwoners hier en daar omgaan met het openbaar groen. „Zorg dat de inwoners het écht gaan merken dat er wijkgericht gewerkt wordt. Waar iets netjes is, is de kans groot dat het ook netjes blijft", aldus Nuis. Hij overhandig de elke teamleider een setje visite kaartjes en een schrijfmap met het gemeentelogo. Gekleed in een overall en een hesje, en met werkhandschoenen aan, wa ren Nuis en Goossen een hele mid dag in touw. In de Burg. Van der Hoevcnstraat en de Burg. Lichten bergstraat in Tholen deden ze snoei- werk, en op de Molenvlietsedijk bij de Zoekweg werd een kapotte ver- keerszuil vervangen. In Poortvliet moesten aan het Zuidplantsoen de rozen gesnoeid worden, graffiti van een bushokje verwijderd worden en een stukje gestraat. In Sint-Maar tensdijk tenslotte was achter de Bloemenlaan de beplanting ge snoeid en dat houtafval moest in de versnipperaar. „Het was plezierig om te doen. maar ook leerzaam. Bij voorbeeld over hoe arbeidsintensief dingen kunnen zijn", zei de burge meester. ject. Wc moeten naar een speciale commissie om uit elkaar te gaan. Je mag hopen dat er zo spoedig moge lijk een bevredigende oplossing komt, maar we zullen nog veel ge duld moeten hebben. Dat is jammer, maar je hebt nu eenmaal met proce dures. commissies en briefwisselin gen te maken." Gemeenteleden ervaren de uit spraak van het generaal college voor het opzicht als onrechtvaardig. Bij hen rees de vraag, welke moge lijkheden er zijn om bezwaar te ma ken gezien de tegenstrijdige uitspra ken tussen het regionaal en generaal college. De classis Zierikzee heeft nu uit ei gener beweging een procedure ge start om de vraag voor te leggen aan het generaal college voor de ambts ontheffing of er tot ambtsontheffing kan worden gekomen. Daarvoor is een buitengewone visitatie noodza kelijk. Vermoedelijk zal die nog in maart gehouden worden, aldus de kerkenraad, die in het kerkblad spreekt over ,gcen gemakkelijke weg' die gevolgd wordt. „Er wordt getrokken en geschud aan ons ge loofsvertrouwen." Ds. De Goei zegt dat zo'n bijzonde re visitatie in elk geval weer een langdurig traject inluidt. „Tegen de uitspraken is ook weer beroep mo gelijk, dus dat duurt jaren. En wat win je ermee? Een commissie be paalt uiteindelijk toch de vergoe ding." der Fred Boegem, schoten onmid dellijk te hulp. Zij haalden er Bert van Doeselaar met een tractor bij. Daarmee werd de auto iets omhoog getrokken, waarna Boegem, gehol pen door Fred van der Rest, het meisje uit haar benarde positie kon bevrijden. Helga Geilings, die leer ling-verpleegkundige is, begon met reanimeren. Brandweer (inclusief de duikploeg), ambulance en trau mahelikopter kwamen erbij. Met de heli is Lieke naar Rotterdam over gebracht. Twee inwoners die even eens hulp boden, willen anoniem blijven en hadden de gemeente ken baar gemaakt dat ze de onderschei ding niet in het openbaar willen ont vangen. Bij de uitreiking waren de geredden en ook de hulpdiensten uitgenodigd. Met het uitreiken van onderschei dingen wil de Maatschappij de aan dacht vestigen op het voorkomen van verdrinkingen. Wereldwijd komt jaarlijks ongeveer een half miljoen mensen door verdrinking om het leven. Voor kinderen is ver drinking de nummer twee als doodsoorzaak bij ongevallen. De Thoolse dialectgroep van de Zeeuwse vereniging voor dialecton derzoek treedt donderdagavond voor het voetlicht op de algemene ledenvergadering van de heemkun dekring Stad en Lande van Tholen in de koffiekamer van De Meestoof in Sint-Annaland. Het is voor de eerste maal dat de groep in zijn ge heel naar buiten treedt. Deze groep bestaande uit zeven personen, ver zorgt maandelijks de rubriek We- rentug in deze krant. Er wordt een korte inleiding gehou den over de streektaal. Verder zijn er verhalen, een column en (rap) gedichten uit Tholen. Oud-Vosse meer. Sint-Annaland en Sint-Maar tensdijk. De heemkundekring groeide met dertig leden naar 133. Daarvan zijn er 27 met een gezinslidmaatschap. Het bestuur betreurt het wel dat er nog weinig actieve leden zijn. Het bestuur kan nu niet alles aanpakken wat hei zou willen. Verheugend is wel dat er in toenemende mate schenkingen worden gedaan van ou de boeken, documenten en foto's. Momenteel wordt druk gewerkt aan het boek over de Tweede Wereld oorlog. Het geeft een beschrijving van de belangrijkste gebeurtenissen op Tholen en Sint-Philipsland in de jaren 1940-1945. Maar de nadruk ligt op de slachtoffers. Het bock zal ongeveer 150 bladzijden gaan tellen. In het bestuur zijn W. Blaas. H. Ge luk, C. de Koning en T. Korevaar aftredend. Korevaar is niet herkies baar. De ledenvergadering begint om half acht. De halfjaarlijkse inloopdag is op za terdag 2 april, tussen 10.00 en 12 uur en 13.30 en 16.00 uur. Ook in de koffiekamer van de Meestoof. De gemeente Tholen krijgt 3715 eu ro subsidie van de provincie ten be hoeve van het project riolering kwetsbare gebieden. De totale kos ten van dit al in 2001 uitgevoerde project bedroegen 29.931 euro. Daarvan betaalde de gemeente 14.702 euro en de bewoners 4084 euro. zodat er een tekort van 11145 euro overbleef. Daarvan komt twee derde voor rekening van waterschap Zeeuwse Eilanden, zodat er voor de provincie 3715 euro overblijft. Kindermishandeling. De GGD Zee land krijgt 14.096 euro subsidie van de provincie voor het project gedeel de zorg voor gezinnen met een ver hoogd risico op kindermishandeling. Het kan iedereen overkomen: het zit tegen en daardoor bent u niet in staat om belastingaanslagen tijdig te betalen. U neemt kontakt op met de crediteur, zijnde de belastingdienst. Natuur lijk verwacht u met deze crediteur tot een betalingsregeling te komen. Maar sinds 1 januari jl. is de belastingdienst veel min der bereid om een betalingsregeling te treffen. De belastingdienst maakt een onderscheid tussen zakelijke en persoonlijke belastingschulden. Zakelijke belastingschulden -> o.a. omzetbelasting en loonbe lasting Persoonlijke belastingschulden o.a. inkomstenbelasting Dat verschil is van belang omdat de belastingdienst redeneert dat zakelijke belastingschulden (de bedragen ervan) nooit van u zijn geweest; u heeft die bedragen namens en voor de belas tingdienst van uw klanten dan wel uw personeel geïncasseerd. Voor zakelijke belastingschulden is de belastingdienst haast nooit bereid een betalingsregeling te treffen. Voor persoonlijke belastingen is het sinds kort veel moeilijker een betalingsregeling te treffen. Een betalingsregeling be hoort tot de mogelijkheden, maar dan - voor een looptijd van maximaal 6 maanden (liever nog korter) - moet u zekerheid verstrekken, bijv. een 2e hypotheek en - u moet uw lopende en nieuwe belastingaanslagen op tijd en volledig - blijven - betalen. Kunt u niet aan die voorwaarden voldoen, dan moet u de fi nanciële middelen elders zien te vinden, bijvoorbeeld bij een (handels)bank. En daar zit nu juist het grote probleem; een (handels)bank is meestal niet bereid een financiering te vers trekken, als deze wordt gebruikt om belastingschulden te vol doen. Ook dit spoor loopt dan dood! Een andere mogelijkheid is een lening van de Gemeentelijke KredietBank (GKB). U kunt via de Sociale Dienst een financie- ringsaanvraag indienen. Afhankelijk van uw persoonlijke om standigheden komt u dan in aanmerking voor een lening of be geleidt de GKB u bij een eventuele schuldsanering bij de belastingdienst. Bent u echter ondernemer, dan komt u niet in aanmerking voor een lening van de GKB. U kunt wel een aanvraag BBZ (Bijzondere Bijstand Zelfstandigen) bij uw gemeente aanvra gen. Belangrijk is dat deze BBZ niet is bedoeld voor het aflos sen van belastingschulden, maar soms is een gemeente be reid u bij uw problemen te helpen. Heeft u belastingschulden en bent u niet in staat om die te vol doen, dan is het moeilijk die problemen op te lossen. Vindt u geen oplossing, dan zal de belastingdienst "gewoon" uw fail lissement aanvragen! Inmiddels heeft de Tweede Kamer aan de Minister van Finan ciën vragen gesteld over dit harde invorderingsbeleid van de belastingdienst. E.T.M. (Gidy) Jansen, Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep te Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 678250 e-mail jansen@derijke-partners. nl Advertentie I.M. Terwijl hoofd De Voogd van der Straaten (linksachter) het verkeer in de gaten houdt, wringen burgemeester Nuis (liggend) en wethouder Goossen zich in allerlei bochten bij het vervangen van een verkeerszuil op de Molenvlietsedijk in Tholen. Buitendienstmedewerker G. Oosdijk kijkt lachend toe. Tot nu toe kwamen meldingen van inwoners op verschillende telefoon nummers hij de gemeente binnen. Door dat te centraliseren, ontstaat er een beter inzicht in de hoeveelheid en de aard van de meldingen en klachten. Bovendien kan beter in beeld worden gebracht hoe een mel ding wordt afgehandeld en binnen welke termijn. „We krijgen voor de buitendienst een kleine 2000 mel dingen per jaar zegt coördinator J. Sneep. Duurde de afhandeling vorig jaar gemiddeld nog negen dagen, ondertussen is dat tot zes terugge bracht. En dankzij het wijkgericht werken verwacht Sneep dat dit nóg minder wordt. Naast het verkrijgen van meer inzicht in de klachten, ver wacht het gemeentebestuur door het centrale meldpunt efficiënter te kun nen werken. Zowel de voorberei ding als de uitvoering kan beter ge pland worden, aldus Goossen. „Het meldpunt is een prima aanvulling op de service die we de inwoners willen geven." Het nummer 0166-667667 is ook buiten kantooruren bereik baar. Bellers worden dan doorge schakeld, de gemeente werkt met Drie dames zijn een kwart eeuw lid van zangkoor VZOS Sint-Philipsland en werden daarvoor vrijdag in de bloemen gezet. V.l.n.r. Rosa van 't Hof, Rianne Kunst en Maddy Scherpenisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5