'Als ik maar uit de kosten ben' 5 Plaatselijk nieuws Laban Meestoof zoekt hijswerktuigen Reumacollecte 2 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT Donderdag 10 maart 2005 Geslaagd Wegpiraat gezocht Fietsers omver geduwd Alcoholcontrole op brug Cv-ketel gestolen Kinderdag in Calvijn College Dominee beroepen Kleding- en speelgoedbeurs Decoratieve bonbons Hage wint klaverjassen Open ochten De Ark VERF NODIG? Jeugddienst 15 caramboles Koninginnedag Contributie Accelerando Geslaagd dorpsfeest Chr. school bovengemiddeld Predikant beroepen Ruit vernield Passiedienst met gospelgroep Geslacht in eigen slagerij Jubileum juf De Klerk Straten op de schop Drugs- en d rank verslaafden Schade van reeën Concert Concordia Diefstal uit bedrijfsauto Ze vinden het vooral gezellig. Natuurlijk willen ze zo veel mogelijk verkopen, maar als ze de huur van de tafel er maar uit hebben, is het ook goed. Ina van Schilt, Mar lies Baerends en Sandra van Elzakker uit Tholen hebben zaterdag samen de weg naar Meulvliet gevonden. Ze ruimden hun zolder op. Het is vooral speelgoed dat ze meegebracht hebben: jeugdboeken, knuffels, schoenen, kleding en een fietsje. Een poppenwagen en een bikini verkochten ze al, maar hard gaat het niet. Dwangsom voor ontwikkelaar van Krabbenkreek Tholen Matthijs Kettelerij is aan de Fontys Hogeschool in Tilburg geslaagd voor journalist, met als afstudeer richting tijdschriftjoumalistiek. Zijn afstudeerscriptie gaat over de rol van de mannelijke journalist op de re dactie van vrouwenbladen. De politie zoekt mensen die vrijdag morgen omstreeks vijf voor zeven getuige waren van het gevaarlijk rij gedrag van een automobilist op de Thoolse brug. Toen een inwoner met zijn personenauto wilde invoegen op de rijbaan van de Thoolse brug haal de eer achteropkomende auto hem met een extreem hoge snelheid in. Tijdens deze inhaalmanoeuvre nam de bestuurder van de auto een paar signaleringskegels mee. Ondanks de mist haalde de wegpiraat vervolgens ook nog een vrachtwagen in, waarbij tegenliggers ternauwernood een aan rijding konden voorkomen. De Thoolse automobilist probeerde de bestuurder tot stoppen te dwingen. Deze gaf hier echter geen gehoor aan en probeerde vervolgens de auto te rammen. Hierdoor kwam de man die de achtervolging had ingezet op de linkerweghelft terecht en botste hij tegen een tegenligger. De wegpi raat vervolgde zijn weg met hoge snelheid richting Halsteren. Getui gen worden verzocht zich te melden bij de politie via 0900-8844. Twee jongens die maandagmiddag over het fietspad langs de Postweg richting Tholen reden, zijn gevallen doordat ze een duw kregen van een groepje fietsers dat hen inhaalde. Dat groepje, een zestal fietsers, is door gereden. Eén van de jongens, 13 jaar, hield aan de valpartij schaaf wonden en zwellingen over en ook raakte zijn fiets beschadigd. De politie Zeeland hield samen met de politie Midden/West-Brabant za terdagavond een alcoholcontrole op de Thoolse brug. De brug werd afge zet, zodat alle verkeer dat Tholen in en uitging op het gebruik van alco hol werd gecontroleerd. Ook waren er medewerkers van 3VO bij de con trole aanwezig, die de bestuurders een informatiefolder en een BOB- sleutelhanger gaven. In totaal wer den er 680 blaastesten uitgevoerd. Het aantal overtredingen bleef be perkt tot twee. Zij kregen beiden een bekeuring en een rijverbod van twee uur opgelegd. Een complete cv-ketel en een televi sie zijn uit een woning aan de Zoek weg gestolen. De inbraak vond plaats tussen woensdagavond half elf en donderdagmorgen acht uur. De waarde van de weggenomen goe deren is niet bekend. De Classicale Hervormde Jeugdraad (CHJR) organiseert zaterdag 19 maart de jaarlijkse kinderdag in het gebouw van het Calvijn College te Tholen. De kinderdag wordt georga niseerd als afsluiting van het winter seizoen en is bedoeld voor de kinde ren van zes tot en met tien jaar. Het begint om tien uur en het program ma wordt rond half vier afgesloten. Het thema van de bijeenkomst is in geschakeld'. Deelne- mers kunnen zich aanmelden bij Janneke Hage. tel. 602059. Ds. C. de Jongste van de Gerefor meerde Gemeente heeft een beroep ontvangen van de gemeente te Go- rinchem. Op woensdag 16 en donderdag 17 maart wordt een tweedehands kle ding- en speelgoedbeurs georgani seerd. De opbrengst van deze beurs gaat naar de truckersrit voor de ge handicapten van DAC en de Schut- se. De verkoopdagen worden gehou den in de hal op de Energieweg 17 aan het industrieterrein Welgelegen. De verkooptijden zijn woensdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur en donderdag van 9.00 tot 11.30 uur. De leden van de Plattelandsvrouwen maakten op hun verenigingsavond decoratieve bonbons. Een twintigtal dames gingen onder leiding van Ellie Breure en Anneke Verspuy cre atief aan de slag. De bonbons wer den gemaakt van een kleisoort die nog afgebakken moest worden. De dames waren zeer enthousiast en be dachten spontaan nieuwe modellen. De volgende bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen is op woensdag 23 maart. Op deze dag wordt het 45- jarig bestaan gevierd van de afdelin gen van het eiland. Een cabaretgroep uit Fijnaart verzorgt in Meulvliet een optreden. De aanvang van deze bij eenkomst is om half acht. Leden die nen zich vooraf op te geven bij Ineke Nieuwkoop, tel. 604335. Jam-sessie In eetcafé The Sixties wordt zondag vanaf half vijf weer een jam-sessie gehouden. Speciale gast en sessielei der Kees Schipper wil deze middag vooral de nadruk leggen op de Real Blues. Daarnaast heeft een aantal be kende muzikanten uit de regio aan gegeven dat ze komen om blues- en rockmuziek te spelen. Uitslag van de laatstgehouden club avond van klaveijasvereniging Stad Tholen: 1Leen Hage 5399 punten; 2. Sonja Doelman 5030 p.; 3. Aad Vol werk 4896 p.; 4. Peter Luten 4814 p.; 5. Nelly Bestman 4765 pun ten. Oud- Vossemeer School met de Bijbel De Ark organi seert dinsdag 15 maart tussen half negen en half elf een open ochtend, waarbij ouders met jonge kinderen een kijkje kunnen nemen bij de leer lingen van de groepen 1 en 2. De open morgen is vooral bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd van 2 en 3 jaar. De peuters mogen op deze open ochtend gewoon met de lessen meedraaien. Ook is er op school opvang aanwezig voor de al lerkleinste kinderen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Sch ilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 ■Jl Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de hervormde gemeente wordt zon dagavond een jeugddienst gehouden met als thema 'De Bijbeloud of actueel?'. Ds. P. de Graaf uit Zeven bergen is als gastpredikant uitgeno digd om deze dienst te leiden. Ook het jeugdkoor Polyhymnia treedt op. De collecte in deze dienst is bestemd voor de opvang van zigeunerkinderen door een predikantenechtpaar in Valea Lui Mihai in Roemenië. Ds. De Graaf zal zelf iets over dit project vertellen. De dienst begint om half zeven. In de clubcompetitie van biljartclub De Treffers maakten zowel J. Hommel als A. Deurloo een serie van 15 car amboles. J. Hommel scoorde met 2,59 het hoogste gemiddelde. In 24 beurten speelde J. Etiënne de kortste partij. De uitslagen zijn: C. Burgers-K. Hommel 7,38-10; A. Hommel-J. Etiënne 8,22- 10; P. Goossens-A. Hommel 6,22-10; J. Etiënne-J. Hommel 7,17-10; N. Rooyakkers-L. van Wezel 10-5,41; A. van Daalen-P. de Leeuw 10-6,94; K. Hommel-A. Deurloo 10-8,50 en J. van Daalen-A. Deurloo 10-9,33. Sint-Annaland Hoewel koninginnedag op zaterdag valt, zijn er zowel van de peuters als van de groepen 1 tot en met 4 van beide basisscholen voldoende deel nemers om er een mooie spelletjes morgen van te maken op 30 april. Het zou nog leuker zijn, als er meer kinderen uit de groepen 5 tot en met 8 meedoen aan de aubade. Deze au bade van negen uur tot half tien wordt gezien als iets specifiek beho rend bij de totale dorpsgemeen schap. Een gezamenlijke activiteit als samen zingen, kan de saamhorig heid bevorderen. De leden van de koninklijke fanfare Accelerando hebben ingestemd met verhoging van de contributie. Gezien het verwachte tekort van 5000 euro op de begroting 2005 gaat de bijdra ge van de leden met 13 tot 15 euro omhoog. De donateursgelden blijven op hetzelfde peil. De lesgelden wor den met 50 euro verhoogd. Tot nu toe betaalde de vereniging tweederde van de muzieklessen, maar de bedoeling is dat voortaan de leden tweederde van de kosten betalen, zodat er maar een derde voor Accelerando over blijft. De fanfare blijft nog wel een jaar van de Sakofahal gebruik maken. Het programma van eisen voor de nieuwbouw bij de Wellevaete is vast gesteld, maar verwezenlijking zal pas volgend jaar zijn beslag krijgen. In café Havenzicht werd vrijdag avond bewezen dat het dorp genoeg plaatselijk talent heeft om een feest avond te verzorgen. Voor de vierde keer organiseerden voetbalvereniging WHS en muziekvereniging Accele rando een dorpsfeest met muziek van eigen bodem. Zo waren er onder meer optredens van het Schorrekoor, Lennard Hage en Janine Vroegop. Ook Linsey Maasland en het duo Rob Co waren van de partij en de vrien- dinncnclub De Citroentjes en de Fe male Hooligans bundelden voor de gelegenheid hun krachten in de Ci- troeligans. Zij brachten een medley van verschillende nummers, waaron der het clublied van WHS. Zanger Rob ontpopte zich als een echte Sina tra met het lied 'New York. New York'. Laban Hage bracht twee num mers van de Sjonnies. Waardering was er ook voor zangeres Janine Vroegop, die samen met het Schorre koor 'Molly Malone' zong. Blaaska pel Dak d'r Af uit Sint-Maartensdijk zorgde voor een spetterende afslui ting van het feest. Als toegift zongen alle plaatselijke artiesten de Setal- landsc Hymne. Miranda Jansen-Pleu- ne presenteerde de avond en maakte de winnende nummers van de verlo ting bekend. De prijzen waren slag roomtaarten. een dinerbon voor twee personen en waardebonnen van een kledingzaak. De onderwijsinspectie heeft de School met de Bijbel een 'bovenge middeld' cijfer gegeven naar aanlei ding van het tweedaagse bezoek op 17 en 18 januari. Voor kwaliteits zorg, toetsing, leerstofaanbod, onder wijsleerproces. zorg en begeleiding en opbrengsten kreeg de school een voldoende. Voor tijd en schoolkli maat gaf de inspectie zelfs goed. Di recteur M.D. Baaij is trots op de gun stige beoordeling. „De kwalificatie goed wordt namelijk niet vaak afge geven. En de voldoende voor kwali teitszorg is ook een hoge score omdat slechts 25% van de Nederlandse ba sisscholen dit niveau bereikt." De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. B. v.d. Heiden te Alblasserdam. Maandag 14 maart haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse Tussen zaterdagavond negen uur en zondag twaalf uur werd van een ge bouw in de Voorstraat een ruit ver nield. De schade bedraagt enkele honderden euro's. Dinsdag 15 maart wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk In de Rehobothkerk treedt gospel groep The Happy Voices zaterdag 19 Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag $Bieflappen 500 gr. €5,20 ♦Kalkoenfilet of ♦rollade 500 gr. 4,- ♦Kalkoenschnitzels 500 gr. 4,50 JSatévlees <*v. 500 gr. 3,50 Rundergehakt Hacheevlees 1 kg 500 gr. €4,- 3,20 Kip zigeunerfeinf 4/cto 500 gr. 3,75 Slavinken 5 halen 4 BETALEN Cornedbeef 150 gram 1,20 Blok lever 150 gram 1,- Zwitsers gehakt 150 gram 1,- Kaassalade 100 gram 1,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 46 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. maart op in een passiedienst. In de bijeenkomst worden lezingen en lie deren met elkaar afgewisseld. De titel is Jezus uit Nazareth, Koning der Joden. De muzikale leiding is in handen van Ruud Krijnen, op piano speelt Amoud Hobbel en op fluit An- nemarie van Nierop. De Willemstad se sopraan Jessica Rozendaal zal de solo's op zich nemen. Onder andere zullen de bekende liederen Via Do lorosa en Pie Jesu worden gezongen. Wil Balder zal de teksten lezen. De dienst zal ongeveer een uur duren. De passiedienst begint om acht uur. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Bij de protestants-christelijke Julia na van Stolbergschool was juf José de Klerk maandag 12,5 jaar werk zaam. Vanaf haar eerste dag heeft ze les gegeven aan de leerlingen van de groepen 1 en 2. Gisteren werd haar jubileum met de leerlingen en perso neel van de gehele school gevierd. De kleuters haalden de juf thuis op, waarna ze onder de erebogen door het schoolgebouw binnenging. In de gemeenschapsruimte werd vervol gens de gehele morgen feest gevierd, waarbij de verschillende groepen zorgden voor een afwisselend pro gramma. De gemeente is deze week de weg werkzaamheden begonnen aan de Albert Schweitzerstraat, de Presi dent Kennedystraat en de Molen dijk. In de Alb. Schweitzerstraat en de Pr. Kennedystraat omvat het werk het herinrichten van de parkeervak ken en het aanbrengen van plantvak- ken. Ook wordt het kruispunt Alb. Schweitzerstraat en Bloemenlaan aangepast. Tegelijkertijd wordt er ook gewerkt aan de Molendijk. De rijbaan vanaf de splitsing met de Sportlaan tot en met het pand Mo lendijk 12 zal opnieuw bestraat wor den. De stichting Vrienden van de Hoop is donderdag 17 maart om half acht te gast in de Rehobothkerk. Er wordt dan informatie gegeven over het op vangcentrum voor drugs- en drank- verslaafden, maar steeds meer soor ten verslavingen krijgen een plaats bij het opvangcentrum. De collecte is bestemd voor het werk van de Hoop. J. de'Jager van de maatschap de Stel- berg heeft bij het provinciaal bestuur ontheffing van de flora- en faunawet gevraagd voor het doden van ree met behulp van het geweer ter voorko ming van belangrijke landbouw- schade. De procedure daarvoor duurt een aantal weken. Muziekvereniging Concordia geeft vrijdagavond 18 maart haar jaarcon cert in dorpshuis De Wimpel. De fanfare onder leiding van Walter Siol en de drumband onder leiding van Hans Orgers brengen een gevarieerd muziekaanbod. In de pauze wordt er een verloting gehouden. Het concert begint om half acht en is voor een ieder vrij toegankelijk. Na afloop zal er een gezellig samenzijn met me dewerking van JIC. Uit een geparkeerde bedrijfsauto aan de Krabbenkreekweg werd vorige week woensdag gereedschap gesto len. Streekmuseum de Meestoof zoekt hijswerktuigen die in de beurtvaart gebruikt werden. Hijswerktuigen voor zowel zakken als voor tonnen. Bonnie Joosse wil die gebruiken voor de tentoonstelling over de beurtvaart die in april te zien zal zijn in het streekmuseum. Wie kan haar met hijswerktuigen helpen? Bel dan 602130. Muziek Moller. Een tiental exa menleerlingen van het Mollerly- ceum in Bergen op Zoom organi seert woensdag de jaarlijkse muziekavond, die voor hen een on derdeel vormt van het examen. Toe gangskaarten zijn via de administra tie van de school te bestellen. De uitvoering begint om acht uur. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 11 mrt. Expositie schilderijen xuan-techniek, zorgcentrum Ten Anker, 9-17 u. 10 mrt. Lezing over Thoolse geschie denis, bibliotheek, 20 u. 10 mrt. Lezing 'Komt er nog een bloeitijd voor de kerk en voor Israël?', Calvijn college, 20 u. 10 mrt. Informatieavond borstvoe ding, Jhr. Van Vredenburchlaan 55, 20 u. 12 mrt. Rommelmarkt Concordia, Ou- delandsepoort, 13-15.30 u. 19 mrt. Toneeluitvoering Rederijkers kamer Eendracht, Meulvliet, 19.30 u. 19 mrt. Vooijaarskermis. 19 mrt. Kinderdag georganiseerd door de classicale herv. jeugdraad, Calvijn college, 10-15.30 u. 28 mrt. Kitschbonbons maken. Platte landsvrouwen. gebouw NPB, 20 u. 2 apr. Concert Ensemble les Délices, vmi. stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 12 mrt. Toneeluitvoering Rederijkers kamer Eendracht, Vossenkuil, 19.30 u. 15,22 en 29 mrt. Koersbal Anbo, Vos senkuil, 14 u. 16 mrt. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 19 mrt. Wielerronde. 19 mrt. Voorstelling Jesus, my boy, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 17 mrt. Alg. ledenvergadering heem kundekring, koffiekamer Meestoof, 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 12 mrt. Jaarconcert muziekver. Euter pe, Haestinge, 19.30 u. 13 mrt. Toertocht de Bidon, Haestin ge, 9.30 u. 16 mrt. Regionale voorleesmiddag, Haestinge, 14 u. 16 mrt. Voorstelling Rederijkerskamer Eendracht, Maartenshof, 19.30 u. 19 mrt. Fancyfair, Maartenshof, 10-15 u. SINT-PHILEPSLAND 19 mrt. Excursie Zeeuws Landschap in Slikken van De Heen, parallelweg Philipsdam, 13.30 u. BERGEN OP ZOOM 11 mrt. Talentenjacht, halve finale, Centrum voor de Kunsten, 20 u. 13 mrt. Excursie IVN naar poelen landgoed Zoomland, vertrek sporthal Gageldonk, 10 u. 13 mrt. Matthaus Passion, St. Gertru- diskerk, 19.45 u. 15 t/m 20 mrt. Bergse operette vereni ging Mame, De Maagd, di, do, vr en za 20.15, zo 14 u. +filni+++film+++film+++film+ ROXY I; Hitch - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21 u., za 13.45, 18.30 en 21 u., zo 13.45, 16 en 20 u., wo 13.45 en 20 u. ROXY II: Streep wil racen - za, zo en wo 13.45 u. Vet hard - vr en za 18.45 u., zo 16 u., wo 20 u. Constantine - do en zo t/m di 20 u., vr en za 21 u. CINEM'ACTUEEL: Der untergang - vr t/m zo 20.45 u„ ma en wo 20 u. Lepel - za, zo en wo 16 u. Meet the Fockers - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 18.45 en 21.15 u. Novecento deel 1 - ma 20.30 u. Plop en kwispel - za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. Spongebob squarepants - vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Streep wil racen (Ned. gespr.) za, zo en wo 13.45 u. Hitch - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 16, 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.15 u. Ver rassingsvoorpremière - do 20.30 u. Maria full of grace - zo 19 u., di 20.30 u. Standhouder G. van Dijke (links) bekijkt samen met haar dochter en kleindochter ook de andere tafels in Meulvliet. „Het was een gezamenlijk plan. Het komt voort uit de kinderbraderie," vertelt Van Schilt Ze kennen elkaar via hun kinderen. Die zitten alle maal in dezelfde klas op de Regen boog. Van Elzakker: „Alles komt echt van de zolder, maar het is geen rommel. De meeste bezoekers kij ken, maar kopen niet. Maar ach, als we maar uit de kosten komen is het goed. Het mooiste is natuurlijk om met lege handen naar huis te gaan." Dat zal niemand lukken die dag. Ook G. van Dijke uit Tholen zal niet al haar spullen kunnen slijten. Ze doet legpuzzels van de hand. Van 500 tot 1500 stukjes. Ze heeft ze eerst allemaal zelf gelegd. „Dan is het goed. Dan heb ik het wel gehad en doe ik ze van de hand. Ik hoef ze geen tweede keer te leggen." Ze zit voor de tweede keer op de snuffelmarkt van STEP. Vorig jaar had ze video's in de aanbieding. Ook voor haar geldt dat ze tevreden is als ze de kosten van de stand heeft verdiend. „Ik moet het van de echte liefhebber hebben. Ik doe het voor mijn plezier. En veel moeite kost het me niet. De dozen zijn gemakkelijk te vervoeren. Ze wegen niks." Herberien Theunissen is ook tevre den achter haar tafel. Ook zij heeft haar zolder leeggemaakt. Er kwam serviesgoed tevoorschijn, een gas stel, een camera, een bandrecorder. „Ik heb al wat verkocht. Het gaat best goed." STEP is tevreden met het aantal be zoekers. De entree is dit jaar gratis. Voorzitter J. van 't Hof: „We heb ben het bewust gratis gemaakt om meer mensen te trekken. De belang stelling liep terug en dan wordt er ook weer minder verkocht. Wc heb ben in overleg met de standhouders ook minder per tafel gerekend. Het voldoet aan de verwachtingen. De mensen die hier staan doen het voor de hobby. Er staat hier niemand die er van moet leven." Predikbeurten Zondag 13 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Ver- nooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.15 u. kand. Bouman, Sommels- dijk. 18 u. ds. Hoek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Broere. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Poll. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel 19.30 u. gebedsdienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.PB. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. D.M. Heijkoop, Ilpendam. 18.30 u. ds. De Graaf, Zevenbergen, jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Lolkema, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds-, en com muniedienst, m.m.v. kinderkoor. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kolijn, em. pred., Krimpen a.d. IJssel, H.A. 18 u. ds. De Lange, Bruchem. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Bloemendal, Oud-Beijer- land. 18 u. ds. De Jong, Sliedrecht. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Den Dolder, Rotterdam. 19 u. ds. Van Beek, Puttershoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis, H.A. 14.30 u. ds. Lohuis. wo 16/3 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Wattum, Oud-Beijerland. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Rijm, Nieuwerkerk a/d IJssel. 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. di 15/3 19.30 u. ds. Moens, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. Projectontwikkelaar Grotenhuis van het nieuwe Chaletparc Krabben kreek in Sint-Annaland is gisteren door b. en w. gesommeerd de aanleg van een bouwweg op het nieuwe stuk van het park te stoppen. Als de projectontwikkelaar niet onmiddel lijk de werkzaamheden stillegt, dan legt het college Grotenhuis een dwangsom op van 2500 euro per dag, met een maximum van 25.000 euro voor tien dagen als hij geen ge volg geeft aan de eis van het colle ge. Vandaag (donderdag) is de project ontwikkelaar ontboden op het ge meentehuis. Wethouder K.A. Heij- boer (hij vervangt W.C. van Kempen), wethouder F.J. Goossen en de beleidsambtenaren gaan dui delijk maken dat het college eist dat Grotenhuis zich aan de gelden de procedures en wetgeving houdt. Het afwijken en overtreden daar van wordt niet langer getolereerd, aldus het college. In februari hebben b. en w. de pro jectontwikkelaar meegedeeld dat op het uitbreidingsdeel geen werk zaamheden verricht mogen worden die 'onomkeerbare gevolgen' heb ben voor het lopende bestem mingsplan. In dat bestemmings plan heeft dit deel nog een agrarische bestemming. Het aan leggen van een bouwweg hoort volgens het college tot de werk zaamheden die onomkeerbare ge volgen hebben. De uitzending van het programma Tüssen Kunst en Kitsch komt van avond vanuit het Markiezenhof in Bergen op Zoom. De uitzending be gint om 20.55 uur op Nederland 1 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor re serveringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRUWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9- 10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 604275 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 mrt. donderdag 10 3.29 -15.52 vrijdag 11 4.10-16.35 zaterdag 12 4.50 -17.15 zondag 13 5.29 -17.55 maandag 14 6.05 -18.32 dinsdag 15 6.42 -19.02 woensdag 16 7.17-19.39 donderdag 17 7.49 - 20.12 vrijdag 18 8.37 -20.52 do 10/3 10.13 NM do 17/3 20.19 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Het reumafonds houdt volgende week de jaarlijkse collectie. Van maandag tot en met vrijdag gaan de collectanten weer langs de deur. Tij dens deze nationale collecteweek staat atrose centraal. Dat is meest voorkomende vorm van reuma waarvoor nog geen genezing be staat. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2