Provincie Zeeland Sociale Agenda 2005-2008 AVC doorbreekt neerwaartse spiraal 13.995 nnovatieve Acties De Zeeuwse Boerderij Modus Boek Kees Slager leest in één adem uit RENAULT Donderdag 10 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 10/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In de Sociale Agenda 2005-2008 zijn de hoofdlijnen van het provinciaal sociaal beleid beschreven voor genoemde periode. Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten Officiële Mededelingen i Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Sensatie heren 2 blijft uit Autobedrijf Maat Autobedrijf C. Bal V.O.F, Abdij Nieuws De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland heeft samen met de Boederijenstichting Zeeland en de provincie een tentoonstelling samengesteld over de Zeeuwse boerderij. Het initiatief voor de tentoonstelling is genomen in 2003, het Jaar van de Boerderij. De start van de reizende tentoon stelling is op 19 maart in het Streek- en Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland in Dreischor. Tot en met 12 juni is "De Zeeuwse Boerderij" nog te zien in Dreischor. Daarna gaat de ten toonstelling van 18 juni t/m 25 september naar het Streeklandbouwmuseum Agrimuda in Sint-Anna ter Muiden. Daarna kan de tentoonstelling nog verder door de provincie gaan reizen. Inlichtingen daarover kunnen verkregen worden bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, telefoon 0118-670870. De tentoonstelling is ingedeeld in vier perioden: van het begin van de jaartelling tot 1650, van 1650 tot 1900, van 1900 tot 1960 en na 1960. Niet alleen de ontwikkeling van de boerderij komt aan bod, ook de regionale verschillen worden belicht. De tentoonstelling is interactief van opzet en kent onder meer enkele spelmatige onderdelen om de Zeeuwse boerdij nader te ver kennen. Uiteraard wordt ook ingegaan op de toekomst van de boerderij in Zeeland. Op de website van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (www.scez.nl) is meer informatie te vinden over De Zeeuwse Boerderij. Op de expositieagenda van de website zal te zijner tijd ook te zien zijn waar de tentoonstelling te bezoeken is na Dreischor en Sint-Anna ter Muiden. De Sociale Agenda Zeeland 2005-2008 is op 10 december 2004 door Provinciale Staten vastgesteld. De agenda is geba seerd op het Sociaal Rapport Zeeland 2004 dat, in opdracht van de provincie, is opgesteld door de Zeeuwse welzijnsstich- ting SCOOP. Ook de uitkomsten van sociale debatten in drie regio's van Zeeland dienden als basis voor de beleidsthema's die in de Sociale Agenda zijn geformu leerd. Beleidsthema's De zes centrale beleidsthema's luiden als volgt: 1. Zeeland: voor jeugd en jonge ren. De aanpak van de onderwijsach terstand van autochtone leerlingen en het terugdringen van de wacht lijsten voor de jeugdzorg krijgen hierin onder meer aandacht. 2. Zeeland: voor vrijwilligers. Eén van de onderwerpen is de versterking van de ondersteu ningsstructuur voor vrijwilligers en hun organisaties, zodat er een dekkend netwerk in de provincie ontstaat. 3. Zeeland: niemand aan de zijlijn. De innovatieve projecten voor kwetsbare groepen om hun kan sen op de arbeidsmarkt te ver groten wordt onder andere genoemd. 4. Zeeland: voor ouderen. Ouderen deel laten nemen in sport, educatie, cultuur en vrijwil ligerswerk is één van de aan dachtspunten. 5. Zeeland: goed voorzieningenni veau. Gericht op spreiding en bereik baarheid van voorzieningen per regio. 6. Zeeland: sociaal veilig. Negatieve beeldvorming van jon geren en huiselijk geweld zijn agendapunten bij dit thema. Vervolg Gedeputeerde Staten gaan de komende jaren aan de slag met de uitwerking van deze agenda punten. Dat zal in nauwe samen werking gebeuren met de Zeeuwse gemeenten. De vorde ringen worden jaarlijks gerappor teerd aan de statencommissie Sociale en Bestuurlijke Zaken. De centrale beleidsthema's van de Sociale Agenda zullen vorm krijgen in de programma's van het Beleidskader Sociale Zorg 2005-2008. In juni 2005 zal een brochure uit gebracht worden over het beleidskader. Aanvragen De Sociale Agenda 2005-2008 is te lezen, te downloaden en te bestellen via de website van de provincie www.zeeland.nl/loket/ publicaties/brochures/ sociale_agenda De Sociale Agenda kan ook afge haald of besteld worden bij het informatiecentrum van de provin cie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400. E-mailadres infocentrum@zeeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. mmmÊÊÊiÊÊmZeeland De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten te volgen. U kunt ook een deel van de vergadering of één agendapunt bijwonen. Datum: vr 18 maart Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn De agenda van de staten wordt voorbereid door het Presidium. Het Presidium bestaat uit de Commissaris van de Koningin en de tien fractievoorzitters van de in de staten zitting hebbende par tijen. Zij hebben zich gebogen over de volgende conceptagenda van de statenvergadering van 18 Agenda: - Opdrachtformulering Maatschappelijke Kosten-Baten Analyse m.b.t. de WCT; - Actualisering Statenagenda; - Verbouwing en inrichting Zeeuws Museum; - Streekplanherziening Woonvisie; - Tussennotitie locatiecriteria voor hotels als voorbeeld van bijzondere voorzieningen'; - Statutenwijziging Delta N.V.; - Initiatiefvoorstel van het lid Van der Giessen inzake bomen- effectanalyse; - Initiatiefvoorstel van het lid Wiersma inzake co-vergisting; - Initiatiefvoorstel van de leden Luijendijk-Bergwerf en De Koster inzake heroriëntering emancipatiedoelstelling provin cie Zeeland; - Iniatiefvoorstel van het lid Wiersma e.a. inzake Zeeland waterstofland; - Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium. Statenagenda Vlak na de verkiezingen in maart 2003 hebben de Staten een eigen Statenagenda vastgesteld. Dit is een document waarin de Staten de thema's vastleggen waarvan Provinciale Staten wen sen dat ze op de politieke agen da worden geplaatst, leder jaar wordt deze agenda geactuali seerd. Gedeputeerde Staten gaan deze thema's uitwerken in voorstellen die ze ter besluitvor ming voorleggen aan de Staten. De Statenagenda die op 18 maart wordt vastgesteld is weer al de eerste voorbereiding voor het maken van de begroting van 2006. Vragensessie Tijdens de statenvergadering is er gelegenheid voor de Staten leden tot het stellen van vragen. Een statenlid kan vragen aan de leden van Gedeputeerde Staten stellen over actuele politieke aan gelegenheden. Statenvergadering via radio te beluisteren Heeft u interesse in de Zeeuwse politiek, dan kunt u via radio 91.0 fm op de kabel rechtstreeks de vergaderingen van Provinciale Staten volgen. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het opzettelijk verontrusten van fazant voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, in de periode van 1 maart t/m 31 mei daarop volgend. De ontheffing heeft betrekking op percelen met graan, vollegrondsgroenten en bieten op de gronden gele gen binnen het werkgebied van de FBE. 2. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het doden van fazant met gebruik van het geweer voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, op per celen graan, bieten en volle grondsgroenten in de periode van 1 maart t/m resp. 15 april, 30 april en 15 mei daar opvolgend. De ontheffing heeft betrekking op de gron den gelegen binnen het werk gebied van de FBE. 3. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het doden van haas met gebruik van het geweer voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, op per celen bloemen, vollegronds groenten, peulvruchten, kool soorten, bieten in de periode van 1 maart t/m 30 juni daar opvolgend, cichorei tot 4- blaadjes-stadium in de periode van 1 april t/m 14 mei daar opvolgend en boomgaarden en boomkwekerijen in de periode van 1 januari t/m 14 oktober daaropvolgend. De ontheffing heeft betrekking op de gronden gelegen binnen het werkgebied van de FBE. Bezwaar De ontheffingen liggen van 4 maart 2005 tot en met 14 april 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 14 april 2005 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. „Wat een boek!" De Zeeuwse commissaris der koningin drs. W.T. van Gelder was gisteren vol lof bij de presentatie van het door Kees Slager uit Poortvliet geschre ven boek .De Zeeuwse geschie denis in meer dan 100 verha len.'„Niet eerder zijn in de Zeeuwse geschiedschrijving zo veel mensen uit het verleden tege lijkertijd aan het woord geweest. Elk verhaal leest als een mini-ro man. Je kunt niet ophouden met le zen omdat er elke keer weer een bijzonder, ontroerend, schokkend of avontuurlijk verhaal de revue passeert. Echt een boek om in één adem uit te lezen. En dat Kees Sla ger gedreven kan schrijven, dat weten we al langer, ook al zijn het deze keer vooral bewerkte verha len van anderen. Is hij in Zeeland vooral bekend als de ongekroonde koning van de ,oral history', hij is er deze keer in geslaagd vooral de geschreven histories van meer en minder bekende Zeeuwen en Zeeuwse bezoekers vast te leggen. Kees Slager heeft hun emoties, be vindingen en avonturen vastge legd. Het boek geeft een goed beeld van Zeeuwen en Zeeland I door de eeuwen heen." Het herenteam van AVC '87 probeert zich weer te nestelen in de sub-top van hun klasse. De Thoolse volleybalvereniging begon slecht aan de twee de helft van de competitie, maar lijkt zich steeds meer te herstellen. Te gen MWVC uit Tilburg werd een eenvoudige 4-0 overwinning behaald. Met deze ruime zege behaalde AVC vijf punten, waardoor de Tholena- ren weer stijgen op de ranglijst. AVC moet het sinds de kerst doen zonder middenaanvaller Mathijs Hage die voor zijn studie een half jaar in Nieuw-Zccland vertoeft. Ze ker in de eerste wedstrijden van 2005 brak AVC dit op. Het heren- team verloor de eerste wedstrijden en zakte terug naar de zesde plaats. Om het team weer op de rails te krijgen volgden er diverse gesprek ken en werden er afspraken ge maakt. De neerwaartse spiraal werd doorbroken door een knappe over winning op Cometo uit Bergen op Zoom. Vervolgens werd er van kop loper Gepidae in Tilburg met 3-1 verloren, maar het spel van de Tho- lenaren bood perspectief. De wed strijd tegen MWVC, die iets lager stond geklasseerd dan het Thoolse team, werd dan ook met vertrouwen tegemoet gezien. De eerste confron tatie in Tilburg was ook al met 4-0 gewonnen. AVC begon goed aan de wedstrijd en kwam al snel op een 4-0 voor sprong, maar MWVC kwam terug in de wedstrijd, zodat de eerste set gelijk op bleef gaan. Bij een 21-21 tussenstand volgde een time-out, waarbij de coach de spelers op scherp zette voor de beslissende punten. Met 25-22 behaalden de Tholenaren de setwinst. In de twee de set won AVC met 25-20. Wel werd het spel steeds grimmeriger. zodat de scheidsrechter de aanvoer der van MWVC een waarschuwing moest geven. De derde set leek wei nig problemen op te leveren voor AVC. Bij een 22-11 tussenstand verzuimde AVC om de set eenvou dig uit te spelen. Het gedrag van de tegenstander riep steeds meer irrita tie op bij de Tholenaren en ook de beslissingen van de arbiter riepen ergenis op. MWVC kwam terug tot 22-18, waarna de coach van AVC opnieuw een time-out vroeg. AVC concentreerde zich weer op het spel en won uiteindelijk de derde set met 25-19. De vierde set kende een spannend verloop. De Tholenaren raakten opnieuw geïrriteerd door de tegenstander en arbiter, zodat de setwinst moeizaam tot stand kwam. Het tweede herenteam van AVC verloor met 3-1 van Cometo uit Bergen op Zoom. AVC heeft het dit seizoen moei lijk doordat diverse spelers kampen met een blessure. De eerste set begon AVC sterk tegen de nummer twee van de ranglijst. Verrassend kwam AVC op voorsprong, maar de tweede en derde set werden in het voordeel van de Bergena- ren beslist. In de vierde set herpakte AVC zich enigszins en leek er een sensa tie in de lucht te hangen. Cometo trok in de slotfase de zaken recht en won uitein delijk de partij met 3-1. Heren 3 speelde tegen het derde team van Cometo. AVC behaalde een 3-1 overwinning. De eerste set werd nog met 22-25 verloren, maar de tweede en derde set werden respectievelijk met 25-20 en 25-18 in het voordeel van AVC beslist. Voor de vierde set kwam A-jeugdspeler Menno Ruiter in het veld voor Arco de Rooij. Deze set werd met 25-18 gewon nen. Het derde herenteam heeft na de winterstop nog maar één wedstrijd ver loren en draait dan ook goed mee in deze klasse. Het tweede damesteam speelde met 2-2 gelijk tegen VVR uit Kruiningen. De Tholenaren kwamen in het begin van de competitie nog moeilijk tot setwinst, maar ze gaan steeds beter spelen. Het Thoolse team kwam tegen het hoger ge klasseerde VVR tot twee keer toe op achterstand. In de beslissende vierde set wonnen de Thoolse dames, zodat de punten werden gedeeld in deze wed strijd. CRÉATEUR D'AUTOMOBILES VANAFPRIJS Met onder andere In hoogte verstelbaar stuurwiel en bestuurdersstoel Verschuifbare 'Triptic' achterbank Boordcomputer Stuurbekrachtiging Elektrisch bedienbare zijruiten vóór Vier airbags Centrale portiervergrendeling mét afstandsbediening ABS remsysteem met elektronische remkrachtverdeler en noodstopbekrachtiging - Gordelspanners en krachtbegrenzers vóór en op de zijzitplaatsen achter O» Renault Modus is er vanal 13 99$. Ind. BTW en BPM. exd. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken, leaseprrjs vanal 349. v,a Renault Financial Services. Full Operational lease e«l 80*. brandstol en adviseert Ciri^Z van 48 maanden/20.000 km per pui Mm/ma, vr4.6 7.5 1/100 km. resp. 21.713.3 km/1. COrUltsloot. resp122 180 g/km like Renault heelt een fabrreksgarantte van 2 jaar en 12 jaar plaatwerkgarant, RENAULT plCfl adviseert van 48 van standaaiduitvoering Prijs en ipeofta .oer op ba vu model kan afwijken r bel gratis 0400 OJOJ of kijk op www reneok m Veilingweg 15, 4697 RB St. Annaland, telefoon 0166-653625 Wattstraat 3, 4691 RCTholen, telefoon 0166-602440 2004 is het Projectbureau i lovatieve Acties Zeeland van i rt gegaan. Samen met de r^ opese Unie maakt de provin- c^Zeeland werk van innovatie. Bedrijven en instellingen worden gestimuleerd vernieuwend aan de slag te gaan met ICT-ontwikkelin- gen, product- en procesvernieu wing, nieuwe vormen van samen werking en kennisuitwisseling. Met succes, want sinds de start in 2004 zijn dertien verschillende projecten opgezet waardoor tien tallen bedrijven en instellingen innovatief aan de slag zijn gegaan. Vernieuwsflits! De nieuwsbrief "Vernieuwsflits!" laat het komende jaar zien wat er in Zeeland gebeurt op het gebied van innovatie en wat de projecten teweegbrengen. In nummer 1 vertelt Jan van Asseldonk van de stichting Jong Ondernemen over het project "Van leerling naar innovatieve MKB ondernemer" (Midden- en Kleinbedrijf). Kwam voorheen "ondernemen" alleen voor in mini-ondernemingen op het Middelbaar- en Hoger Beroepsonderwijs, nu komen de leerlingen tijdens hun hele school- carrière in aanraking met alle facetten van ondernemen. Joost Douma is projectleider van "Taskforce Zeeland". In het inter view vertelt hij dat Zeeland een voorhoederol vervult met innova tieve samenwerkingsvormen tus sen brancheorganisaties. In som mige kringen wordt zelfs gespro ken over het "model Zeeland". Jach Hoogenboom is adviseur bij Syntens, hét innovatienetwerk voor ondernemers. Bij het project "Strategisch innoveren" zet Syntens mensen en kennis in om in het MKB, de industrie en de zakelijke dienstverlening innova tieve ideeën om te zetten in pro ducten, nieuwe systemen of bedrijfsprocessen. De Vernieuwsflits is te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400. E-mailadres infocentrum@zeeland.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17