Antenne kerktelefoon op Rehobothkerk Meestoof koopt schilderij haven Tholen FIXUS Pleidooi VVV-kantoor in smalstad behouden Vrij en Blij: gemeente moet verplaatsing betalen FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl IND achter gesloten deuren Nieuwe Bedrijven Vierde man in directie van Budelpack Tweede werk van Henk Wolter in collectie van streekmuseum AA :V y Pijp Wilthagen aan zijkant loods Donderdag 3 maart 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Extra subsidie voor verhuizingSGP tegen Het kantoor van de regio-VVV Zuid-Beveland en Tho- len moet in Sint-Maartensdijk gehandhaafd blijven. Daar pleitten PvdA, CDA en VVD maandagavond voor in de commissie ruimte. In de nota recreatie en toerisme wordt voorgesteld om de dekking van de kantoorruimte te vergroten. Dan zou het kantoor in Tholen moeten ko men en agentschappen in de smalstad en Sint-Annaland. Alle fracties, behalve de SGP, stemden in met het verle nen van extra subsidie aan de VVV. Leden dringen aan op actie van bestuur Groei ledental Verlaging subsidie Actiedag voor jeugdwerkloosheid Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Niet slechter Magertjes Een schilderij van H.J. Wolter dat het in bruikleen had, is aangekocht door streekmuseum De Meestoof. Het ge zicht op de Thoolse haven van negentig jaar geleden is blijvend in Sint-Annaland te zien. Voor het museum be tekent het de tweede Wolter in de collectie, naast een schilderij van de werf van Van Duivendijk. De gemeente bezit eveneens twee werken van deze schilder. Accountants en Belastingadviseurs 'Füf De ledenvergadering van speeltuinvereniging Vrij en Blij uit Sint-An naland heeft er dinsdagavond bij het bestuur op aangedrongen om de gemeente alle verplaatsingskosten te laten betalen. De speeltuin aan de Schoolstraat staat ter discussie in verband met de nieuwbouw van twee basisscholen, waarbij ook de grond van Vrij en Blij nodig is. De speel tuin zou dan naar het terrein van de christelijke kleuterschool moeten. Mas Bazen hield een pleidooi om ei sen te stellen aan de gemeente en daarvoor tijdig actie te ondernemen. ..Anders loop je achter de feiten aan en is het geld op omdat er vele mil joen euro's nodig zijn voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis in Tholen." Maya Bungener vreesde dat de speeltuinvereniging weinig in te brengen heeft, maar het bestuur ver zekerde serieus genomen te worden door de gemeente. „De contacten met wethouder Van Kempen zijn goed", aldus voorzitter Bert van 't Hof. Bazen wees erop, dat het niet de eerste keer is dat de speeltuin ver plaatst moet worden en de toenmali ge voorzitters Arie Rijnberg en Leen Hage liepen het gemeentehuis bij wijze van spreken plat om de belan gen van Vrij en Blij te bepleiten. Hij verlangde van het huidige bestuur ook zo'n actieve opstelling. De voorzitter zei dat er goed overleg is met de gemeente. „Maar er is nog niets zeker over de verplaatsing om dat de gemeente eerst het nodige geld moet vinden voor nieuwbouw van twee basisscholen. Het liefst zouden wc blijven waar we zitten, maar we zijn bereid voor het alge meen belang van de scholen naar het terrein van de christelijke kleuter school te verhuizen. Dat lijkt kleiner, maar het is nog wat groter dan onze huidige speeltuin." Secretaris Annie Saarloos vulde aan, dat de gemeente tijdens de gesprek ken met Vrij en Blij verzekerd heeft, dat de verplaatsing voor de vereni ging niets kost. „Wc houden de vin ger aan de pols", zei Bazen. De speeltuinvereniging heeft vorig jaar geen investeringen gedaan. Wel zijn er kleine reparaties uitgevoerd en de lagers van de draaimolen zijn vernieuwd. De oude zaten vol met zand, waardoor dc draaimolen stroef ging draaien. Elke twee maanden worden de toestellen nagezien en dat wordt in het logboek geregistreerd. Waar nodig is er ook geschilderd. De speeltuin aan de Schoolstraat in Sint-Annaland blijkt in een behoefte te voorzien. Vorig jaar waren er 1238 betalende bezoekers: 874 individuen en 364 leerlingen en begeleiders van 3 scholen. Het ledental groeide van 785 naar 790. Er kwamen 42 leden bij, terwijl er 37 afzeggingen waren. Kinderen van de leden hebben veel vuldig gebruik gemaakt van de speeltuin. De nieuwe vlag die vorig jaar vol trots op de jaarvergadering werd gepresenteerd, werd tot teleur stelling van hel bestuur gestolen. Secretaris Pascale van Poortvliet is gestopt en ook bestuurslid Dig Mol legde wegens andere werkzaamhe den zijn bestuursfunctie neer. Hij blijft wel voor karweitjes in dc speel tuin beschikbaar. De twee vacatures werden niet ingevuld, zij het dat Ma- riëlle Knuist - de vrouw van vice- voorzitter Johan Knuist - bereid werd gevonden secretaris Annie Saarloos te assisteren. Zij maakt dan voortaan ook de notulen in plaats van Piet van 't Hof, maar heeft geen stemrecht als bestuurslid. San van Poortvliet, die al 15 jaar bestuurslid is, werd voor drie jaar herkozen. Zij coördineert het toezicht in de speel tuin. voor het nieuwe seizoen is al leen de vrijdag nog niet ingevuld. Tijdens de ledenvergadering in de Lagune presenteerde penningmees ter Wilma Stockx een enigszins vertekend financieel verslag. Door een misverstand met Interpay was de contributie vorig jaar twee keer geïncasseerd. Hel bestuur had daarvoor al verontschuldigingen aangeboden, maar het gaf toch een heleboel werk omdat sommige le den hun geld hadden terugge vraagd, terwijl in overleg met de bank besloten was om het teveel betaalde als contributie 2005 aan te merken. Zonder die dubbele contri butie boekte Vrij en Blij toch nog een batig saldo van 3685,05 euro. De verlaging van dc gemeentelijke subsidie met 10% - vorig jaar kreeg Vrij en Blij 1983,38 van de gemeente - zorgt dit jaar echter voor een lagere inkomstenpost. Al leen aan verzekeringen gaat jaar lijks al r000 euro aan premie weg voor met name rechtsbijstand en ongevallen. Bazen informeerde nog naar het stemrecht bij gezinslidmaatschap pen. Hierover was vorig jaar ge sproken en de statuten boden geen duidelijkheid. De voorzitter zei overleg met de notaris te hebben gepleegd en die adviseerde om nu al uit te gaan van 1 stem per gezins lidmaatschap. Bij de eerstvolgende wijziging van de statuten zou dat goed geformuleerd moeten worden. Bazen beklaagde zich over het feit dat de vergaderstukken niet com pleet ter inzage lagen voor de ver gadering. De voorzitter beloofde beterschap. Bungener wees nog op nieuwe richt lijnen voor de verkoop van snoep in verband met de houdbaarheidsda tum. De voetbalvereniging had daar over bericht ontvangen, maar het be stuur van Vrij en Blij had daarover niets gekregen, terwijl in het winkel tje vorig jaar voor zo'n 800 euro snoep is verkocht. Dc jaarvergadering werd door 10 le den bezocht naast dc 6 bestuursle den. Er moest een grote kraan met een bakje aan te pas komen om de antenne op de torenspits van de Rehobothkerk te plaatsen. In de inzet toont Joost Geluk het kastje dat gebruikers van de kerktelefoon van de Gereformeerde Gemeente in huis krijgen. Het regionaal platform arbeids marktbeleid Zeeland organiseert donderdag 31 maart een actiedag voor dc bestrijding van de jeugd werkloosheid. Staatssecretaris van sociale zaken en werkgelegenheid Henk van Hoof is 's middags aan wezig bij Lété in Middelburg. Voor de Oostcrschelderegio is er 's Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand januari 2005. Wesselink Engineering Contrac ting, Kuipersdreef 3, engineering elektronische installaties, eenmans zaak van R. Wessels. Rombouts, Ceresweg 6, klussen- en servicebedrijf, eenmanszaak van J.P.A. Rombouts. Edunamica, Prinses Beatrixstraat 13, advies en ondersteuning bij de ont wikkeling van teams en individuen, eenmanszaak van A.M. van dc Velde. Le Séjour, Dalemsestraat 11cate ringbedrijf, import van. alsmede klein- en groothandel in delicatessen en keukenbenodigdheden, eenmans zaak van L.J. Hclsdingen. Jareo steigerbouw. Molenstraat 84, steigerbouwbedrijf, eenmanszaak van J.J. Plompen. CrcatiefKopen. Van Zeylstraat 17, kleinhandel in hobby-artikelen, een manszaak van mevr. I. van der Plocg-Zwijgers. Loon- en grondverzetbedrijf Van de Klundert b.v.. Klaverveld 2, agra risch loonbedrijf, landbouwspuitbe- drijf, grond verzetbedrijf, 15 perso neelsleden, directeur-grootaandeel houder Van de Klundert holding b.v. waarvan mevr. J.C. van de Klun- dert-Bijl directeur is. morgens bij het ROC in Goes al een bijeenkomst, waar voorzitter Hans de Boer van de taakgroep jeugdwerkloosheid het woord zal voeren. De slotbijeenkomst is bij het CWI in Terneuzen. Dc Kamer van Koophandel onder steunt het arbeidsmarktbeleid en organiseert 15 maart de eerste van vier cursusdagen over arbeids marktinformatie, waaraan 10 Zeeuwse gemeenten en 3 Centra voor Werk en Inkomen meedoen. Sport- en gemeenschapscentrum de Wellevaete, Hoenderweg 133, buffetexploitatie, 1 personeelslid, nevenvestiging van v.o.f. sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet Tholen. HICS Hof Investment Capital Ser vices, 's Gravenkreek 47, investe ringen en participaties in bedrijven, adviesbureau op het gebied van in formatietechnologie, groothandel in hard- en software, eenmanszaak van L.B.W. van 't Hof. Outdoor Stores b.v. in oprichting, Geulweg 43, kleinhandel in travel outfits, 1 personeelslid, directeur grootaandeelhouder Ultimate Equipment b.v. Outdoor Enterprises b.v. in oprich ting. Geulweg 43, groothandel in traveloutfits, 1 personeelslid, di recteur-grootaandeelhouder Ulti mate Equipment b.v. L.V. Equipment b.v. in oprichting, Geulweg 43, groothandel in travel- outfits en het aanbieden van out- doorreizen. 1 personeelslid, direc teur-grootaandeelhouder Ultimate Equipment b.v. waarvan L. Vroeg- op directeur-grootaandeelhouder is. Kapsalon Op de Mart, Markt 53, dames- en hcrenkappersbedrijf, nagelstudio, sieradenatelier, 2 per soneelsleden. vennootschap onder firma van mevr. M.T.C. Hage en mevr. M. Oostdijk. Axinos makelaardij, Kaaistraat 7, makelaardij in onroerende goede ren. taxatie en beheer, eenmans zaak van R.A.R van Egeraat. Op de toren van de Rehoboth kerk van de Gereformeerde Ge meente in Tholen is gisterenmor gen de eerste kerktelefoonan tenne in onze gemeente geplaatst. Han Geluk van de kerk en Mar cel van den Bos van leverancier Wesotronic gingen - dik gekleed tegen de kou en de sneeuwval - in het bakje van een enorme kraan De leden van de commissie samen leving zijn dinsdagavond bijge praat over het terugkeerbeleid voor vluchtelingen en het uitzettingsbe leid voor uitgeprocedeerde asiel zoekers. Dat gebeurde door de heer Kleinsma, een vertegenwoordiger van de IND de immigratie- en na turalisatiedienst. Hij was samen met een functionaris van het cen traal orgaan asielzoekers (COA) naar de raadzaal in Sint-Maartens dijk gekomen, maar de voorlich ting vond plaats achter gesloten deuren. Hoewel het landelijk beleid geen geheimen kent, mocht Kleinsma alleen in beslotenheid voorlichting geven, zo liet hij weten. „We mo gen informatie geven van de minis ter op voorwaarde dat het op een besloten bijeenkomst gebeurt. De minister zelf (Verdonk - red.) zorgt voor het naar buiten brengen van het beleid. Wij mogen dat niet doen." Wel voor de leden van de commis sie die als volkvertegenwoordiger De nieuwe aanwinst toont links de kadewand en een aantal huisjes. Op de voorgrond liggen verschil lende hoogaarzen. „Wolter heeft ongeveer op dezelfde plek geschil derd als waar naderhand Van Dort junior uit Bergen op Zoom dat deed", vertelt secretaris Willem Hcijbroek van het museum. Het doek van Van Dort was afgelopen jaar eveneens in Sint-Annaland te zien. Voor het schilderij van Wolter moest 6500 euro op tafel gelegd worden, wat nog flink onder de taxatieprijs was. Dankzij bijdragen van het Prins Bcrnhard cultuur- de lucht in om het apparaat en de kabel te bevestigen. Dat nam en kele uren in beslag. De zender wordt aangesloten op de geluids installatie in de kerk. Wie de kerktelefoon wil beluisteren - de Gereformeerd Gemeente heeft 55 aansluitingen - krijgt een speciaal kastje in huis. Dat is afgestemd op de speciale frequentie van de optreden. Ze maakten er verder geen punt van. De bijeenkomst vond plaats op verzoek van de gemeenteraad. On der meer naar aanleiding van de dreigende uitzetting van de Af ghaanse familie Jagga uit Sint- Maartensdijk in december en naar aanleiding van het feit dat de ge meente volgens de provincie te weinig vluchtelingen huisvest. Het onderwerp stond echter ge woon op de agenda als een door de gemeenteraad ingebracht onder werp. Wethouder M. Velthuis be vestigde dat de IND alleen wilde komen als er in beslotenheid werd gesproken over het uitzettingsbe leid. Ook al werd er niet over per sonen gesproken. Helpende Handen. De vereniging gehandicaptenzorg van de Geref. Gemeenten houdt zaterdag 12 maart een contactmiddag. Deze begint om kwart over twee en vindt plaats in gebouw Salem aan de Molenstraat in Nieuwerkerk. fonds Zeeland en het fonds Maurits van Kattendijke kon het Thoolse museum de aankoop realiseren. Het eerste werk van Wolter kocht De Meestoof in 1988 met een bij drage van de Vereniging Rem brandt. Heijbroek is blij met de aanwinst, temeer daar de waardering voor het werk van Wolter toeneemt. De schilder woonde en werkte een groot deel van zijn leven in Am sterdam en in Laren. In Amsterdam werd Hendrik Jan Wolter in 1873 ook geboren. Zijn vader had een militaire loopbaan voor zoon Henk zender. Het systeem is de afgelo pen jaren ontwikkeld als alterna tief voor de vaste lijnverbinding van KPN Telecom. Dat bedrijf besloot namelijk een aantal jaren geleden om het gereduceerde ta rief af te schaffen, waardoor de abonnees het dubbele bedrag moesten gaan betalen. „Jammer dat dit systeem er niet een paar VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens Velthuis komt er een an der soortige dienstverlening. Nu is het vooral het uitlenen van boe ken, straks komen er meer dien sten. „Voor de huidige gebruiker maakt het niet zo veel uit, voor de toekomstige gebruiker wel. De bieb speelt in op de vraag van de gebruiker." Toch bleven de meeste fracties met vragen zitten. Volgens Van Belzen is onduidelijk wat het 'to- versysteem' behelst. „Mensen moeten er niet slechter van wor den. Een sluitend systeem is niet met een paar euro te betalen." Volgens Velthuis wordt Stavenisse de voorloper van het toversys- teem. Een kast met boeken (vooral grote letterboeken en streekro mans) met een computer waarop bezoekers boeken of andere infor matiemateriaal kunnen bestellen. „Stavenisse krijgt de primeur. Als we die stap maken, dan moet het gaan lopen." Ze kreeg er Van Belzen niet mee in gedachten, maar al na een jaar verruilde hij de Militaire School in Haarlem voor de Kon. Academie voor Schone Kunsten in Antwer pen. Wolters tekentalent kwam al tijdens zijn hbs-tijd aan het licht. Drie jaar bleef hij in Antwerpen en daarna studeerde hij nog een jaar in Parijs. De jonge schilder bewon derde de late impressionisten rond Alfred Sisley. Ook de invloed van Claude Monet en Camille Pisarro op zijn vrij realistische manier van werken nam toe. Woltcr schilderde veel buiten (plein-air); stadsgezichten, maar ook de waterkant trok hem (onder meer in Cornwall). Zijn werk valt op door de zonnige, lichtheldere kleurcombinaties. Met name het bijzondere licht spreekt mensen aan.Wolter was dan ook een aan hanger van het luminisme (hoewel hij eigenlijk buiten elke beweging van zijn tijd stond), een stroming in jaar eerder was", zegt Geluk. „Want dan hadden we het bij de bouw van de kerk meteen mee moeten nemen. Nu maken we een hoop extra kosten." De enorme kraan sloot de Ds. G.H. Kersten straat de hele ochtend af. Op de toren zijn meteen vogelstrips aangebracht, bedoeld om kraaien te weren. over de streep. „Ik ben bang dat het geld kost nog voordat het gaat lopen. Zo is het de laatste jaren steeds geweest. Een verzoek van het bestuur met de stok achter de deur." De wethouder beaamde dat. „We zullen ruimte moeten zoeken in de huisvestingskosten. Die zijn nu redelijk hoog. Als we niet mee doen, dan geven de mensen die nu al zoveel geïnvesteerd hebben, de opdracht terug. En zeggen: zoek het maar uit. Dan hebben wc orga nisatorisch een probleem." Velthuis kreeg steun van ABT. Van 't Hof: „We moeten insteken op kwaliteit. Dc jeugd moet uit de voeten kunnen." Het wordt geen hamerstuk in de gemeenteraad, het boek is nog niet gesloten. Vrouwenfestival. Zaterdag is de internationale vrouwendag. Het PvdA-vrouwennetwerk organi seert dan een discussiemiddag met o.a. Hedy d'Ancona en Marije Laffeber. Asnluitend wordt de film 'Frida' vertoond. De bijeen komst in Cinecity te Vlissingen is gratis toegankelijk en begint om half twee. de schilderkunst die de nadruk legt op bijzondere, soms zeer sterke, lichteffecten. Tien jaar lang woon de hij in het kunstenaarsdorp Laren en in 1912 was hij medeoprichter van de Hollandse kunstkring. Toen de Eerste Wereldoorlog hel hem onmogelijk maakte naar het buiten land te reizen, trok Woltcr door ei gen land. In 1915 schilderde hij in Zeeland, naast Tholen bijvoorbeeld ook in Veere. Een jaar eerder was hij teruggekeerd in Amsterdam, de stad waar hij tot zijn twaalfde had gewoond. Zijn atelier zag uit op dc Nieuwe Brug over de Amstcl. In 1923 werd Woltcr professor aan de Akadcmie voor Beeldende Kunst in de hoofdstad. Mede door zijn werk schilderde hij toen minder. Na zijn pensionering in 1938 ging Wolter naar Rome. maar kwam ge dwongen door de oorlog terug en vestigde zich toen in Laren. Hij overleed in 1952 in Amersfoort. Het gaat om 3176 euro per jaar en eenmalig 5635 euro voor de verhui zing in Goes van het kantoor uit het stationsgebouw naar het streekmu seum. Nu betaalt dc gemeente per jaar 21.817 euro. Om het toerisme te bevorderen, zal het voor gasten van buiten het eiland aantrekkelijker moeten worden gemaakt. Tholen mikt op rust- en ruimtezoekers. Op sommige plaatsen zal daar extra ruimte voor moeten worden gecreëerd. Tholen, Sint-Maartens- dijk/Scherpenissc en Sint-Annaland komen daar voor in aanmerking. Tholen is geschikt voor stadstoeris- me. de smalstad en Scherpenisse voor natuur- en cultuurtoerisme en Sint-Annaland voor watertoerisme. De regio-VVV wil Tholen en Zuid- Beveland promoten als een aantrek kelijk gebied voor binnenlandse en buitenlandse toeristen, maar ook als een aantrekkelijke recreatieomge ving voor de inwoners zelf. Om de promotie te verbeteren, moet er ge keken worden naar het gebruik van kantoren en agentschappen. De dek king daarvoor moet vergroot wor den. Dat zou kunnen betekenen dat het kantoor aan dc Haven in de smalstad verkast naar Tholen. En dal er een agentschap komt in Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. J. Oudesluijs (PvdA) begreep niet waarom het kantoor uit de smalstad naar Tholen zou moeten verhuizen. „Terwijl we het toerisme en recre atie aan de zuidkant willen concen treren." J.P. Bout (CDA) was het wel met hem eens. Hij zou het kantoor ook wel in de smalstad willen laten. En De nieuwe schoorsteen van 25 me ter voor spekbakkerij Wilthagen in Tholen komt mogelijk aan de kop van het gebouw te staan. Dat is vol gens de welstandscommissie de beste plek voor de pijp. Donder dagochtend boog de commissie zich voor de tweede maal over de zaak. De bestaande schoorsteen moet op advies van TNO vervangen worden door een groter exemplaar. Dat heeft te maken met een nieuw pro- cede dat Wilthagen wil invoeren. De ondernemer wilde aanvankelijk dat de grote pijp op de plaats van de bestaande wordt geplaatst, maar de welstand maakte daar bezwaar te gen. De pijp zou erg gaan domine ren en te weinig deel uit maken van het gebouw. Voorgesteld werd om op het dak een opbouw te maken, maar die zou te veel wind vangen, zo lichtte ontwerper H. van der Graaf uit Stavenisse toe. „We moe ten er enorme voorzieningen voor treffen." De loods zelf voldoet constructief wel voor het ondersteunen van een grotere schoorsteen, zei Van der Graaf. Hij wilde weten wat er wel standshalve moet gebeuren als de schoorsteen naast het gebouw komt te staan. Of hij dan weer een extra voorziening moet treffen. Volgens voorzitter H.J. Groenenen- wegen is dat inderdaad het geval. „De nieuwe pijp wordt dikker en twee keer zo hoog. Dat is het pro- Ir. Max Berger is per 1 maart be noemd tot vierde directielid van Bu delpack. Hij is verantwoordelijk voor de productie en heeft de titel .chief operations officer' gekregen. Per 1 ju li krijgt hij alle operationele verant woordelijkheden van de niet-levens- middelen in alle fabrieken onder zich. Berger houdt kantoor in Bergen op Zoom, waar Budelpack International zetelt. De andere drie directieleden zijn algemeen directeur André Nieuwkerk, commercieel directeur Peter Ingelse en financieel directeur had geen moeite met het verlenen van de extra gelden voor de VVV. „Als je Tholen in beeld wil houden, dan moetje dat via de VVV doen." P.W.J. Hoek (SGP) stelde dat zijn fractie om principiële redenen tegen de uitgaven is voor het VVV-beleid omdat de organisatie 'activiteiten ondersteunt die op zondag plaats vinden.' Bout begreep de opstelling van de SGP niet: „Onder jullie gelederen zijn er toch ook die op zondag onze streek willen bezoeken?" Maar Hoek wilde daar geen uitspraak overdoen, zo zei hij. Volgens de liberaal G. Hoek is het de taak van de VVV om Tholen 'op dc kaan te zetten'. Maar in zijn be leving gebeurt dat te weinig. „Tho len komt er magertjes af." Hij vond het kantoor voor de VVV in Sint-Maartensdijk een goede plek, maar stelde ook dat er in Tho len op dit gebied wat ontbreekt. J. van den Donker (D66) liet blijken 'enorm voor' te zijn. „Toerisme als speerpunt van de economie van Tholen. Daar is een sterk VVV voor nodig." De SGP zal in de raadsvergadering een stemverklaring tegen het voor stel afleggen, zo liet Hoek alvast weten. Aanvankelijk voelde het college er weinig voor om bij te dragen in de verhuiskosten op Zuid-Beveland. Dat leidde tot enige commotie on der de aangesloten gemeenten Goes, Kapelle Borsele en Reimers- waal. In de statuten van de VVV wordt uitgegaan van een solidari- teitsgedachte. Het besluit van Tho len was daarmee in strijd en strookt ook niet met het beleid dat in 2004 door de raad is vastgesteld. bleem." Van der Graaf wees er op dat Wiltha gen op het bedrijventerrein staat en dat het gebouw alleen vanaf de dijk is te zien en niet vanuit de woonkern Tholen. „Alles wat we gaan schui ven met de pijp kost geld." Maar volgens Groenenwegen moet de bestaande schoorsteen er toch af Burgerlid L. Deurloo kon wel begrip opbrengen voor het bedrijf. „Jammer dat je hoge kosten moet maken. Het is tenslotte ook geen historische plek." Maar volgens architect J. Roelofs is een onderneming gebaat met een 'verzorgd beeld.' Van der Graaf was het daar niet mee eens: „Wat heb je aan een mooi pand als je geen klanten hebt." De pijp zou grijs van kleur moeten worden. De commissie wilde niet meegaan met Van der Graaf om de schoorsteen zonder opbouw te plaat sen. Behalve als het om milieutech nische redenen nodig zou zijn, zo zei Roelofs. „Onderzoek wat wel moge lijk is." Groenenwegen schetste de positie van de commissie: „Wc zitten hier om de kiwi en de geit te spa ren." Het advies van de commissie was om de pijp op de kop van het ge bouw te plaatsen, temeer omdat toch alle leidingen verlegd moeten wor den, zo zei Deurloo. Roelofs: „Het is een zoektocht, een noodzakelijk kwaad." Chris Moerkerken. Nieuwkerk noemt de centralisatie van de operationele zaken van cruciaal belang voor Budelpack. „De benoe ming van Berger, een man met een brede internationale ervaring, is een eerste stap. Diverse andere operatio nele verantwoordelijkheden van onze fabrieken die producten voor per soonlijke en huishoudelijke verzor ging maken, worden met ingang van 1 juli gecentraliseerd." Berger (54) heeft 23 jaar diverse lei dinggevende functies vervuld bij o.a. General Biscuits (Liga) en de Franse zuivelgroep Danone, waarvoor hij met succes de uitbreiding in centraal en Oost-Europa begeleidde. „Zijn mi me ervaring is een uitstekende basis voor zijn nieuwe verantwoordelijk heid bij Budelpack", zegt Nieuwkerk. Advertentie I.M. Secretaris Heijbroek van De Meestoof vindt het zicht op de haven van Tholen knap geschilderd door Wolter. Begeleiding en advisering van ondernemingen en particulieren. Opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen. Verzorging van aangifte inkomstenbelasting. Noordsingel 12, 4611 SE Bergen op Zoom telefoon 0164 - 24 13 52, fax 0164 - 25 75 16 AA-ACCOUMTAMT yVC., Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9