Faunabeheerplan Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer OP=OP Remmerswaal Accountants Provincie Zeeland (ProfessioneeC en jpersoonCijfc accountants, belasting- en bedrijfsadviseurs KAPTEIN v.o.f. ADMINISTRATIEKANTOOR NOORD-ZEELAND J.M. Zoeteweij-van Gorsel Provinciale Staten GLASBEWASSING J. I. Slager EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 maart 2005 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 9/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Bijzondere woonplekken Het gebied rondom het Veerse Meer bestaat nu ruim veertig jaar. Na al die tijd heeft het gebied behoefte aan een kwaliteitsimpuls. Provinciale Staten in actie ►Officiële Mededelingen Ontheffingen Flora- en faunawet Opruiming laatste ronde Damestruien 10- Damesshirts 7,50 Damesjassen €15,- Damesbroeken 20,- Herentruien 15,- Herenbroeken 20,— Herenvesten 15- Kinderbroeken 10,- Kindertruien 10- Het Broekenpaleis voor particulier en bedrijf Interesse? Ook te raadplegen voor een second opinion ADMINISTRATIEKANTOOR SLAGER Boekhoudingen, Loonadministraties Belastingaangiften Verzorgen van: belastingaangiften financieringen hypotheken pensioenen verzekeringen Administratiekantoor Administratieburo Moerland Administratiekantoor w.a. donken ADVIESBUREAU BELASTINGAANGIFTEN Heeft u de juiste adviseur? Schipper OAZ wilt u meer wetenbel dan 0166 6012 60 of kijk op www.ondernemendoejesamen.nl 12 Voor Zeeland is een Faunbeheer- plan opgesteld voor de periode 2005-2009 met betrekking tot vogels en kleine zoogdieren. Het plan is een uitvloeisel van de Flora-en Faunawet en betreft het hele gebied waar de Faunabe- heereenheid Zeeland werkt. Het gebied wordt bepaald door de provinciegrenzen en het faunabe- leid geldt voor het gebied buiten de bebouwde kom. Faunabeheereenheid De Faunabeheereind (FBE) is samengesteld uit de volgende organisaties: Staatsbosbeheer, regio Zeeland; Federatie Particu lier Grondbezit; Koninklijke Ne derlandse Jagers Vereniging en de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie. Er zijn twee advise rende leden van Stichting Het Zeeuwse Landschap en de Vereniging Natuurmonumenten. Het adres van de FBE is: Fauna beheereenheid Zeeland, Cereshof 6, Postbus 45, 4460 BA Goes. Telefoon 0113-247721, fax 0113-247777, e-mailadres fbezeeland@hotmail.com De FBE houdt zich op basis van het Faunabeheerplan bezig met het vaststellen van noodzaak en aanvraag van ontheffingen, het doorschrijven ervan naar uitvoe rende grondgebruikers, jachtakte houders en wildbeheereenheden en de registratie van de resulta ten uit beheer en monitoring. Diersoorten Veel diersoorten zijn wettelijk beschermd. In uitzonderingssitu aties kunnen door Gedeputeerde Staten ontheffingen worden ver leend. De ontheffingen worden op voor hand verleend aan de Faunabe heereenheid. Op zijn beurt kan de FBE deze doorgeven aan grond gebruikers, jachthouders of een wildbeheereenheid. Hiervoor zijn in de flora- en faunawet zogehe ten "belangen" of criteria opge steld. Niet alleen deze criteria worden vermeld in het Faunabeheerplan, ook de plichten die de FBE moet vervullen en de gehanteerde voorwaarden voor het werken met ontheffingen. In het faunabeheerplan wordt nader ingegaan op een aantal diersoorten om te bepalen in hoe verre maatregelen zoals verjagen en/of doden wenselijk kunnen zijn. Het Faunabeheerplan is voor 5.00 te bestellen bij het provin ciaal informatiecentrum. Aangezien volgens de bevolkings prognose Zeeland de bevolkings groei in 2024 om zal slaan in een bevolkingsafname, is het provin ciale beleid erop gericht een groeitendens vast te houden en te versterken. Hiertoe is het pro ject Woonmigratie opgesteld. Onderdeel daarvan is een onder zoek naar de aantrekkingskracht van bijzondere woonmilieus in Zeeland op mensen van buiten de provincie. De projectgroep Woonmigratie heeft een lijst opgesteld met twin tig bijzondere woonplekken. Een student van de faculteit Ruimte lijke Ordening en Planologie van de Internationale Hogeschool Breda heeft in "De bijzonder kant van Zeeland" de resultaten ver werkt van een enquête onder bewoners van deze bijzondere woonplekken. Conclusies Uit de analyse van de gegevens blijkt dat 39,8% van de bewoners in bijzondere woonplekken nieuw komers zijn. Vijfenveertig procent van deze nieuwkomers heeft zowel de kwaliteit van de omge ving als van de woonplaats als reden aangegeven om in Zeeland te gaan wonen. Het hoge aandeel nieuwkomers van bijna veertig procent, dat het migratiesaldo vergroot, is reden voor de projectgroep Woonmigratie nader onderzoek te verrichten. Er zal onder meer gekeken worden of bestaande bij zondere woonplekken uitgebreid kunnen worden en of nieuwe plek ken gecreëerd kunnen worden. Versterking van het migratiesaldo moet vooral gezocht worden in pensioengerechtigde personen van 50-70 uit de provincies Zuid- Holland en Noord-Brabant. Het rapport kan opgevraagd wor den bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Nieuws Op initiatief van de provincie heb ben alle partijen, die nodig zijn om veranderingen in het gebied mogelijk te maken, de handen ineen geslagen. Aangezien alle facetten invloed op elkaar heb ben is een samenhangend plan opgesteld, oftewel een integrale gebiedsvisie, die in december 2004 is vastgesteld door Provin ciale Staten. Zeven speerpunten Alle facetten en functies zijn beschreven in zeven speerpun ten: Toerisme en recreatie; Water; Landbouw; Infrastructuur; Natuur; Wonen en werken en Landschap en cultuurhistorie. Welke mogelijkheden er zijn voor de verschillende speerpunten en hoe deze ontwikkeld kunnen wor den kan niet los gezien worden van elkaar. Toerisme en recreatie moetten zich verder kunnen ont wikkelen, maar daarvoor moet het water van het Veerse Meer een gezonde basis bieden, net als voor de natuur. Ook de land bouw staat niet stil en moet marktgericht kunnen werken door bijvoorbeeld schaalvergroting, maar ook door het ontwikkelen van neventakken. De huidige knel punten in de infrastructuur moe ten worden aangepakt. Fietsroutes moeten worden ver beterd en er moeten nieuwe wan del- en ruiterroutes worden aan gelegd. Beroepsvaart over het water en recreatievaart moeten in goede banen geleid worden en bij de plannen moet rekening worden gehouden met de hinder- contouren van vliegveld Midden- Zeeland. De natuur rond het meer moet behouden blijven en waar mogelijk worden uitgebreid, waarbij nieuwe natuur zoveel mogelijk aansluiten aan de be staande natuur. Wonen en wer ken kunnen bijdragen aan het sociale klimaat en de leefbaar heid van de kernen in het gebied en de recreatieve functie van het Veerse Meer voor Goes en Middelburg is en blijft belangrijk. Qua landschap en cultuurhistorie moet het Veerse Meergebied er in grote lijnen uit blijven zien, zoals nu en objecten, zoals de oude veersteigers, moeten wor den behouden en hersteld. Negen deelgebieden Een ander invalshoek voor het gebied is de geografische. Er zijn negen deelgebieden: Het meer zelf en de eilanden; de oevers en de twee dammen; de westkop van Noord-Beveland; de Schenge; de driehoek Middel- burg-Veere-Arnemuiden; Walcheren ten westen van Veere; Wolphaartsdijk en omgeving, de Wilhelminapolder en tot slot het midden en oosten van Noord- Beveland. Binnen deze gebieden zijn vier deelgebiedsvisies ontwikkeld voor: Wolphaartsdijk, Oranjeplaat- Oranjepolder, Veerse Dam en de havens van Kamperland. Alle plannen staan omschreven in de Gebiedsvisie Rondom het Veerse meer. In het februarinum mer van de nieuwsbrief staat een uitgebreide samenvatting. Beide zijn te bestellen bij het pro vinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl De visie is ook te vinden op semeer. leder lid van Provinciale Staten is lid van een politieke partij. Deze partijenAacties organise ren diverse bijeenkomsten om niet alleen met elkaar maar ook met hun achterban en/of doel groepen van gedachten te wisse len over actuele zaken. De 47 leden van Provinciale Staten komen maandelijks bijeen tijdens de statenvergadering. Daarnaast maken deze leden ook deel uit van een of meerdere sta tencommissies. De commissies bespreken o.a. voorstellen die vervolgens in de statenvergadering aan de orde komen. De uiteindelijke besluit vorming vindt plaats in de staten vergadering. In Zeeland kennen we de com missies: Economie en Mobiliteit, Ecologie en Water, Ruimte, en Sociale en Bestuurlijke Zaken. Om goed geïnformeerd te zijn leggen de leden regelmatig werk bezoeken af en nemen zij deel aan bijeenkomsten waar uiteenlo pende onderwerpen ter discussie worden gesteld. Statenleden informeren op hun beurt weer belangenorganisaties, overheden en doelgroepen. Veel van de activiteiten zoals sta ten- en commissievergaderingen zijn openbaar. De agenda's van de vergaderingen worden in deze rubriek en op de website ten/activiteitenoverzicht gepubli ceerd. Indien u belangstelling heeft een van deze bijeenkom sten bij te wonen bent u van harte welkom. Maart Ma 7 20.00 uur Fractievergadering D66 20.00 uur Fractievergadering CDA Provinciehuis Middelburg; Dill 13.00 uur Werkbezoek commissie Ruimte aan de gemeente Terneuzen; Do 14 17.00 uur Fractievergadering WD Provinciehuis Middelburg; Dil5 20.00-22.00 uur Cultuurdebat: Cultuur en Welzijn 't Beest te Goes; Vr 18 09.30 uur Provinciale Statenvergadering; la 19 10.30-12.30 uur Bijeenkomst inzake Nieuwe Omgevingsplan Zeeland georganiseerd door PvdA te Westdorpe; Ma 21 13.30 uur Commissie Economie en Mobiliteit Commissiekamer 2, Provinciehuis Middelburg; 18.00 uur Fractievergadering CDA Provinciehuis Middelburg; 20.00 uur Fractievergadering D66; Wo 23 13.45 uur Commissie Ecologie en Water Commissiekamer 2, Provinciehuis Middelburg; Do 24 09.00 uur Commissie Ruimte Bezoek aan Spieghel- kwartier te Vlissingen, aansluitend reguliere ver gadering, Stadhuis Paul Krugerstraat 1; 13.30 uur Commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken Commissiekamer 2, Provinciehuis Middelburg. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het opzettelijk verontrusten van fazant voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, in de periode van 1 maart t/m 31 mei daarop volgend. De ontheffing heeft betrekking op percelen met graan, vollegrondsgroenten en bieten op de gronden gele gen binnen het werkgebied van de FBE. 2. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het doden van fazant met gebruik van het geweer voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, op per celen graan, bieten en volle grondsgroenten in de periode van 1 maart t/m resp. 15 april, 30 april en 15 mei daar opvolgend. De ontheffing heeft betrekking op de gron den gelegen binnen het werk gebied van de FBE. 3. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het doden van haas met gebruik van het geweer voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, op per celen bloemen, vollegronds groenten, peulvruchten, kool soorten, bieten in de periode van 1 maart t/m 30 juni daar opvolgend, cichorei tot 4- blaadjes-stadium in de periode van 1 april t/m 14 mei daar opvolgend en boomgaarden en boomkwekerijen in de periode van 1 januari t/m 14 oktober daaropvolgend. De ontheffing heeft betrekking op de gronden gelegen binnen het werkgebied van de FBE. Bezwaar De ontheffingen liggen van 4 maart 2005 tot en met 14 april 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 14 april 2005 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Tot ziens bij: Zuid Zijde Haven 25, Bergen op Zoom Tel. 0164-234800 Ruime parkeergelegenheid Glasbewassing Schoonmaak werkzaamheden Gevelreiniging Portiek- en galerijreiniging Dakgootreiniging Gespecialiseerd in etsverwijdering Glasbewassing van uw woning volgens 6 wekelijks contract al vanaf 8 - incl. reinigen raamomlijsting en vensterbanken. Neem geheel vrijblijvend contact met ons op, telefoonnummer: 0166-661511 b.g.g. 06-51 1148 14. Internet: http://www.wibo.zeelandnet.nl/servio/ Servio staat voor: Schoon En Rein Voor Ieder Object REMMERSWAAL GROEP 'Polderhuis' Onder de Linden 7 4695 BV Sint-Maartensdijk Tel. 0166-662469 Fax. 0166-664308 E-mail: sintmaartensdijk@remmerswaal.nl voor het verzorgen van uw administratie, jaarrekening en belastingaangiften Poststraat 2 4696 BB Stavenisse Tel. 0166-697010 Fax 0166-697024 AANGESLOTEN BIJ HET NOAB Wilhelminastraat 4, 4675 BT Sint Philipsland Tel: 0167-577578 Fax: 0167-577570 E-mail: info@noord-zeeland.nl Website: www.noord-zeeland.nl Hogeweg 9 4693 RJ POORTVLIET Tel. 0166-612641 Hierbij de eerste aanzet voor het invullen van uw belastingbiljet!! Bel of mail makkelijker kunnen we het U niet maken, wel leuker! Glen Moerland Hengelosestraat 20 4675 BE Sint-Philipsland Tel. 0167-573495 Fax. 084-8724435 E-mail: administratieburo@moerland.info Watervliethof 17 4691 LD Tholen Tel. 0166-602915 Fax 0166-602589 Verzorging van: - boekhoudingen - belastingzaken Waar persoonlijke service nog werkelijkheid is Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 0166 - 66 29 79 Telefax 0166 - 66 30 17 1 voor E-mail adres: info@donken.nl www.donken.nl Soms gaan de ontwikkelingen zo snel, dat u overweegt om extern advies in te winnen. Het liefst bij een organisatie die bekend is met uw branche, die bekend is met de regio. Zodat u niet alles hoeft uit te leggen. Het liefst wordt u op de hoogte gebracht alvorens u zelf naar uw adviseur moet bellen. Dan bent u bij Schipper/OAZ aan het juiste adres. Dè organisatie met accountants, fiscalisten, bedrijfs- en organisatieadviseurs die voor u klaar staan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 12