fiT Veel jubilarissen, weinig keurmeesters Plaatselijk nieuws Laban Penningmeester Zoetemeijer 25 jaar in functie bij Vogelvreugd EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 februari 2005 Jaareoneert Concordia VERF NODIG? Valentijnsdisco Bogert en Christengemeente Passage creatief Rommelmarkt Concordia Snepvangers wint Hommel en Etienne in bekerfinale biljarten Vosmeer zoekt rommelmarktspullen Alcoholcontrole Informatie Krabbenkreek Vacatures Vrij en Blij Smurfenvoetbal Hulphonden bij Plattelandsvrouwen Verkoping Adullam I Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Tien procent rijdt te hard Brommer geschept Kinderboerderij School verdiept zich in het joodse volk 14 garages Langeweg Bingo Roemers Nieuwe loods Geneeskracht bloemen Auto in de slip Uitbreiding camping Niet nuchter achter stuur „We hebben nog nooit zoveel jubilarissen in één keer gehad", zegt voorzitter Karei Bicker van Vogelvreugd. Acht trouwe leden werden vrijdagavond in Meulvliet lof toegezwaaid en voorzien van bloemen, een speld of zelfs een herinneringsbord. Dat laatste aandenken viel pen ningmeester Wim Zoetemeijer uit Tholen te beurt. Hij beheert maar liefst 25 jaar onafgebroken de penningen van de vogelkwekersvereniging. 2 Tholen De harmonie Concordia geeft zater dag 5 maart haar jaarconcert in sporthal Meulvliet. Op het concert wordt muziek uit alle windstreken ten gehore gebracht. Naast het har monieorkest van Concordia treedt ook het Nieuwe Veste Hoornensem ble onder leiding van Marjolein Timmer op. Ook het leerlingenor kest onder leiding van Andrea Slab- bekoorn en het slagwerkensemble onder leiding van Barry van Bavel komen in actie. Het publiek wordt een gevarieerd programma aangeboden met ver schillende muzieksoorten en stijlen. Het concert wordt geopend met De Suite, een klassiek concertstuk van Jan Zegers. Daarna wordt samen met het hoorncnscmblc Lc Rendez-vous de chassé van Rossini gespeeld. Ver volgens wordt Libertango van de Ar gentijnse bandoneonist Astor Piazol- la uitgevoerd en het nummer Portraits of Spain. Na de pauze treedt het leerlingenor kest op. Zij spelen onder meer Dis ney's Magic Kingdom, waarin ook de leden van de samenspelgroep een bijdrage hebben. Het harmonieor kest speelt vervolgens Africarin, waarna de slagwerkgroep zich kan uitleven bij het nummer Go on Fore ver, waarbij de melodie van het lied 'We zullen doorgaan' van Ramscs Shaffy voor de aanwezigen herken baar zal zijn. De avond wordt afge sloten met het rocknummer Real Rock van A Ravizza. Het harmonieorkest van Concordia bestaat uit zeventig personen. Tij dens het jaarconcert zal voorzitter Piet Geuze nog enkele jubilarissen huldigen. Het concert begint om acht uur, maar vanaf half acht verwel komt de samenspelgroep de bezoe kers met vrolijke muziek. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Sch ilderspeciaalzaak n is Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Valentijnsdag was reeds gepasseerd, maar dit mocht de pret op de Valen tijnsdisco vrijdagavond in het schoolgebouw van Ter Tolne niet drukken. De leerlingen van groep 7 en 8 kwamen 's avonds geheel in stijl op school aan. Volgens afspraak had iedereen witte, roze of rode kle ding aan. Groep 8 zorgde voor de sfeervolle aankleding van de feest- ruimte. D.j. Rob zorgde er met zijn muziek voor dat de kinderen vrolijk konden swingen. Bekende nummers zoals Girl van Anouk, Scooter en de hit Snappie verhoogden de feest vreugde. Ook vormden zich steeds meer stelletjes op de dansvloer. Toen de ouders hun kroost weer kwamen ophalen, werd voor de laat ste keer de polonaise ingezet. Met rode wangen ging iedereen na een geslaagd feest naar huis. Wethouder Heijboer geeft maandag avond in de raadscommissie ruimte informatie over de eerste herziening van bestemmingsplan bedrijvenge bied Slabbecoornpolder/Welgele- gen. Hieronder vallen twee omstre den zaken: de inpandige huisvesting van de familie Bogert aan de Schel- de-Rijnweg en de gewijzigde be stemming van de voormalige druk kerij NPN aan de Slabbecoornweg tot kerkgebouw voor de Christenge meente. De vergadering is openbaar en begint om half acht in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. De christelijke vrouwenbond Passa ge kwam met 40 dames in Het Vis net samen voor een creatieve avond. Bij de opening van de bijeenkomst werd Psalm 8 gezongen, waarna mevrouw Laban-Schotkamp voor ging in gebed. In de meditatie werd naar aanleiding van Psalm 8 stilge staan bij het wonder van Gods schepping. Na het zingen van lied 323 vers 6 vertelde mevrouw Laban-Schotkamp de aanwezigen over symbolisch bloemschikken, waarbij de vorm van de gemaakte bloemstukken iets wil aangeven. Zo wijst een rond geheel op trouw, ter wijl loslaten of vrijheid wordt uitge beeld door een ontbrekend stukje in het geheel. Ook de bloemen zelf hebben een symbolische betekenis. Mevr. Laban maakte duidelijk dat een tulp symbool staat voor het gebed; de bloem vouwt immers zijn blaadjes over elkaar heen, net als gevouwen handen. Op de tafels in de zaal lagen ook kaarten met bloe men en gedichten over bloemen. Zelf hadden de dames oude poëzie albums meegebracht, waar ook di verse versjes over bloemen inston den. Na de pauze gingen de dames zelf creatief aan de slag. Met hulp van mevr. Laban-Schotkamp en me vrouw Van Dijke-Potter werden er mooie bloemstukjes gemaakt. Tij dens hun werkzaamheden kregen ze een kopje koffie aangeboden met daarbij chocolaatjes in de vorm van een bloem. Na het zingen van lied 479 werd de avond afgesloten met dankgebed. Enkele weken geleden brachten de dames van Passage een bezoek aan het bedrijf Camille aan de Energie weg. Dhr. Stoorvogel gaf uitleg over de antiekhandel en gaf een rondlei ding in de hal. De koninklijke muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 12 maart haar jaarlijkse rommelmarkt op het pleintje voor het repetitielokaal aan de Oudelandsepoort. Vele artikelen worden te koop aangeboden en ook zijn er hapjes en drankjes verkrijg baar. Het samenspelgroepje van Concordia verzorgt tijdens de rom melmarkt een optreden. Spullen voor de rommelmarkt kunnen door de leden van de muziekvereniging worden opgehaald. Hiervoor kan contact worden opgenomen met Petra van Dis, tel. 600704 of Corrie Verkamman, tel. 603303. De rom melmarkt wordt gehouden van een uur tot half vier. De uitslag van de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging Stad Tholen is: 1. Henk Snepvan gers 5567 punten; 2. Monique Kij- zer 5336 p.; 3. Anita Aarnoudse 5152 p.; 4. Marie Verkerke 4650 p.: 5. Aad Volwerk 4395 punten. Uitslag wedstrijd 10 februari: 1. Sonja Doelman 5358 punten; 2. Herman Perk 4950 p.; 3. Peter Luten 4903 p.; 4. Nelly Bestman 4799 p.; 5. Herman Oldenburg 4716 punten. Oud- Vossemeer Jos Hommel en Sjaak Etienne staan tegenover elkaar in de bekerfinale van biljartvereniging De Treffers. Zij klopten in de halve finales re spectievelijk Hans van Daalen en Han van Daalen. In de onderlinge competitie zijn vijf partijen gespeeld. C. Burgers speel de de kortste in 23 beurten en had ook het beste gemiddelde (2,82). J. Hommel liet met 18 caramboles de hoogste serie noteren. De uitslagen: J. Hommel-P. de Leeuw 10-9,7; P. Goossens-N. Rooijakkers 6,22-10; L. van Wezel-A. Hommel 6,25-10; C. Burgers-A. van Daalen 10-7,14; J. van Daalen-J. Etienne 9,7-10. Voetbalvereniging Vosmeer is druk bezig met de voorbereidingen voor de viering van het 60-jarig jubileum in 2006. Om geld bijeen te brengen voor de festiviteiten houdt de jubi leumcommissie op zaterdag 4 juni een rommelmarkt op sportpark De Vossenberg. Om dit evenement te laten slagen, wil de commissie graag een beroep doen op mensen die nog goede gebruikte spullen hebben liggen waar bij hen thuis niets mee wordt gedaan. De rom melmarktspullen kunnen worden in geleverd bij W. Bosters, School straat 2, tel. 672112. Bij een vooraf aangekondigde alco holcontrole op de Veilingweg liet de politie 61 automobilisten blazen. Eén chauffeur bleek de limiet te hebben overschreden en kreeg een bekeuring. iU- lriiig IK fahrnnri u ardt er door de zending oud papier op gehaald. Atltct iPlltlP I.M. Wethouder Van Kempen geeft maandagavond in de raadscommis sie ruimte informatie over de stand van zaken rondom chaletparc Krab benkreek. Bij de rechtbank in Mid delburg heeft zich intussen het nodi ge afgespeeld en b. en w. hebben ook brieven gestuurd over de kwes tie, zodat de raadscommissie nu wordt bijgepraat. In het bestuur van speeltuinvereni ging Vrij en Blij ontstaan twee vaca tures. Dig Mol en Pascale van Poortvliet zijn op de jaarvergade ring op 1 maart aftredend en niet herkiesbaar. Daarentegen blijft San van Poortvliet op haar post. Zij is periodiek aftredend als bestuurslid, maar weer voor een nieuwe periode herkiesbaar. WHS begint vanaf 16 maart weer elke woensdag van half vijf tot kwart over vijf met smurfen voetbal. Zowel jongens als meisjes die 5 jaar zijn of die leeftijd dit jaar hopen te bereiken, kunnen zich aanmelden bij Jos Poot, telefoon 652368. Er is begeleiding aanwezig. Er zijn geen kosten aan verbonden. WHS wil zo de laatste paar maanden van het lo pende voetbalseizoen de jeugd gra tis laten kennismaken met het voet balspel en het samen spelen met andere kinderen. Op een indrukwekkende wijze namen de leden van de Plattelands vrouwen kennis van het gemak dat mensen met een beperking kunnen hebben van een hulphond. De 24 dames kregen op de ledenavond eerst te horen hoe Hulphond Neder land op twee trainingscentra de hon den opleiden voor hun taak. Door de inzet van hulphonden wordt de zelf standigheid, zelfredzaamheid en de integratie in het maatschappelijke leven van gehandicapte mensen be vorderd. Er worden twee typen hulphonden onderscheiden, de ADL-honden en de signaal-honden. Een ADL-hond heeft tijdens een speciale training geleerd om iemand met lichamelijke beperkingen te helpen bij algemene dagelijkse ver richtingen. Een hulphond wordt ge oefend om deuren te openen, een liftknop te bedienen en om bijvoor beeld een kledingstuk uit te trekken. De signaal-hond heeft als taak om zijn dove baas te waarschuwen voor uiteenlopende situaties. Vervolgens werd er een demonstratie gegeven door de Thoolse Rene en zijn 2-jari- ge hond Joeri en door Ina met haar hond Ajs. Er werden allerlei spullen van de grond gepakt en van de tafel en zelfs een rietje werd niet bescha digd. Op 15 maart komen de Platte landsvrouwen weer bij elkaar, waar na er op 23 maart een eilandelijke bijeenkomst is in Tholen. Stavenisse De stichting Adullam houdt zater dag haar jaarlijkse verkoping in de Rehobothschool. De openingstij den zijn van tien tot half een en van half twee tot half vier. Er wordt weer van alles te koop aan geboden, zoals oliebollen, kaas, advocaat, noten, gebak, friet, snoep, hobbyartikelen, kaarten, boeken, speelgoed, kleding, plan ten en groente en fruit. Ook is er gelegenheid om sieraden te laten polijsten. Voor de kinderen zijn er eveneens diverse activiteiten, zoals skelteren en spelletjes. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gr. 3,25 Magere speklappen 1 kg 3,80 Varkensfilet 500 gr. 4,50 Procureurlapjes 500 gr. 2,75 1 kg 4,50 Hachee kant klaar 500 gr. 3,50 1 kg 3,50 Hamburgers 5 halen ♦Spareribs Drumsticks Coburger rauwe ham 100 gram 1,50 Beenham 100 gram 1.35 Palingworst 100 gram 0,80 Beckers kroketten 10 stuks 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Bij een snelheidscontrole op de Pro- vincialeweg zijn dinsdagochtend twintig bestuurders bekeurd. Zij reden harder dan de toegestane 80 km/u. Tussen acht uur en half twaalf passeerden 210 voertuigen het con trolepunt. Op de Dokter Tazelaarstraat vond dinsdagmiddag om twintig over één een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een auto. De 16-jarige bestuurder van de bromfiets kreeg geen voorrang van een 45-jarige au tomobilist. Door de aanrijding sloeg de jongen over de auto heen. De auto had door het ongeval behoorlijke schade en de brommer was volledig ontzet. De 16-jarige jongen liep en kele schaafwonden op. De politie maakte proces-verbaal op tegen de automobilist. De slepende kwestie rondom kinder boerderij 't Lamsoortje komt 18 april in de raadscommissie ruimte. Voor de kerst ontvingen b. en w. hier weer een rapport over, dat van amb telijke adviezen werd voorzien en in het college aan de orde komt. Kno pen zijn er nog niet doorgehakt. De zaak, waarbij ook multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis is betrok ken, vergt veel tijd. De leerlingen van de protestants- christelijke Juliana van Stolberg- school hebben tijdens het schoolpro ject stilgestaan bij Israël, als het land van de Bijbel. De groepen 1 en 2 be handelden de reis van het volk Israël van Egypte naar het Beloofde Land. De leerlingen van groep 3 en 4 ver diepten zich in de cultuur van de Is raëlieten. De groepen 5 en 6 werkten over het schrift en over beroepen zoals vissers, herders en geldwisse laars. De leerlingen van groep 7 en 8 verdiepten zich in het Jodendom. Tijdens het project liet meester Post, die jaren geleden op deze school werkzaam was. dia's zien over Is raël. De groepen 5 en 6 maakten joodse gerechten en de groepen 5 tot en met 8 bezochten de synagoge in Bergen op Zoom. Op de project avond werd dinsdag een video ver toond. waarbij de belangstellenden een indruk kregen van de diverse ac tiviteiten. Scherpertisse .J. Knop heeft toestemming gekre gen voor de bouw van veertien gara ges aan de Langeweg. De provincie Zeeland heeft op grond van artikel 19 een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Klaverjasclub De Roemers organi seert op vrijdag 4 maart een bingo in café Zeelands Welvaren. Vanaf 's avonds acht uur worden er drie ron den gespeeld, waarbij diverse prij zen zijn te winnen. H. Maljaars heeft van de provincie Zeeland toestemming gekregen voor het bouwen van een loods en het ver bouwen van een woning op het per ceel Molenweg 27. De Plattelandsvrouwen kregen op hun bijeenkomst uitleg over (de ge neeskracht van bloemen. Gast spreekster Diny Wolt vertelde over de Bach-bloesemtherapie. De thera pie dankt zijn naam aan de Engelse arts Edward Bach, die zijn patiënten behandelde met behulp van bloe men. Op eenvoudige wijze onttrok hij het melange aan de bloem, ver dunde deze met water en voegde al-' cohol toe voor de houdbaarheid. Door het innemen van deze druppels boekte de arts opmerkelijke resulta ten, maar voor de therapie is nog geen wetenschappelijk bewijs gele verd. Inmiddels wordt de therapie wel toegepast door diverse artsen en natuurgenezers. De voorzitter be dankte Diny Wolt voor haar interes sante uiteenzetting en overhandigde haar een enveloppe met inhoud. Poortvliet Een 36-jarige vrouw raakte maandag morgen rond half negen op de Essen- dijkweg met haar auto in de slip. Door de gladheid verloor ze de macht over haar stuur, waarna ze met haar voer tuig door een afrastering van een wei land ging en tegen een boom botste. Met pijn in haar rug kon de vrouw op eigen kracht de auto verlaten en naar de dichtst bijzijndc woning lopen, waar een arts werd gebeld. Deze scha kelde een ambulance in om de vrouw voor onderzoek naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom te brengen. Daar werd geen letsel geconstateerd, zodat ze weer naar huis mocht. De auto was door het eenzijdig ongeval aan de voorkant zwaar beschadigd. J. van Nieuwenhuijzen heeft toe stemming gekregen om zijn land schapscamping aan de Kruytenburg- seweg uit te breiden en op het terrein een sanitairunil te plaatsen. Sint-Philipsland Op de Stationsstraat hield de politie bij een alcoholcontrole 46 auto's staande. Slechts één bestuurder had teveel alcohol genuttigd en kreeg een proces-verbaal. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 11 mrt. Expositie schilderijen xuan-techniek, zorgcentrum Ten Anker, 9-17 u. 24 feb. Alg. ledenvergadering riatuur- vereniging, Meulvliet, 19.30 u. 26 feb. Openstelling Dorcasdepot, Regentessestr. 50, 9.30-12 u. 3 mrt. Lezing over oude en exotische instrumenten, Chr. ouderenver.. De Wingerd, 14.30 u. 4 en 5 mrt. Circus Etoile, Zoekweg, vr 16.15 u., za 14 u. 19 mrt. Toneeluitvoering Rederijkers kamer Eendracht, Meulvliet, 19.30 u. 28 mrt. Kitschbonbons maken. Platte landsvrouwen, gebouw NPB, 20 u. OUD-VOSSEMEER 4 mrt. Theaterprogramma Bert Schui ling, De Vossenkuil, 20.15 u. 7 mrt. Themabijeenkomst over toe komst land- en tuinbouw, ver.gebouw herv. gem., 19.30 u. 9 mrt. Circus Etoile, parkeerterrein B. Kooijmanstr., 14 u. 12 mrt. Toneeluitvoering Rederijkers kamer Eendracht, Vossenkuil, 19.30 u. Zilveren jubilarissen Piet Nuyten, Kees Dorst en penningmeester Wim Zoetemeijer v.l.n.ren baas boven baas: Jan Walhout, die veertig jaar lid is van Vogelvreugd. Hij is er trots op, altijd nog zonder gemeentelijke subsidie te werken. De contributie kan Zoetemeijer nog steeds laag houden dankzij het feit dat de traditionele verkoop van eitjes op de braderie in zowel Sint-Anna- land als Tholen steeds zo'n succes is. En dankzij de grote zelfwerk zaamheid van de leden kunnen de kosten laag gehouden worden. Zoe temeijer is nu aan het sparen voor nieuwe stellingmaterialen voor de jaarlijkse tentoonstelling. Construc tiebedrijf Jansen uit Tholen is al be gonnen met de vervaardiging van de aluminium stellingen, die veel lich ter zijn dan de houten stellingen die al vele jaren in gebruik zijn. Die ver vanging is een behoorlijk grote in vestering voor Vogelvreugd, maar ook daar heeft de penningmeester wat op gevonden. Er zit een sponsor in het vat, die zijn portemonnee in november tijdens de tentoonstelling in Meulvliet wel open zal trekken. Voorzitter Bicker had bloemen voor Jan Walhout uit Sint-Annaland, die 40 jaar actief lid van de vogelkwe kersvereniging is. Hij doet enthou siast mee aan de tentoonstellingen en haalde daar ook al menige prijs weg. Het vogelvirus is inmiddels ook op zijn dochter overgeslagen, die bij de jeugd kampioenschappen binnenhaalde. Walhout had zijn gou den speld al eerder op de feestavond gekregen. Er waren ook nog vier zilveren jubi larissen: Piet Nuyten uit Sint-Maar tensdijk, Kees Dorst uit Stavenisse, Ab Ketting uit Sint-Annaland en Y. Eskes uit Tholen waren 25 jaar lid. De laatste twee waren verhinderd, maar de eerste twee kregen bloemen uit handen van de voorzitter. Verder werden Jacco van Zetten uit Tholen en Merien Goedegebuure uit Sint- Annaland bedankt voor hun tienjarig bestuurslidmaatschap. Tijdens deze jaarvergadering wer den voorzitter Bicker, Iman de Graaf uit Tholen en Leo Quist uit Sint-An naland herkozen als bestuurslid. Vo- gelvrcugd doet het goed. Er vielen weliswaar 9 leden af, maar er kwa men er meer bij: 13 onder wie een nieuwe inwoner uit Oud-Beijerland, die in Stadszicht is neergestreken. Daarmee is het ledental op 113 ge komen. Bram Goedegebuure maakte zich zorgen over het gebrek aan keur meesters voor de tentoonstellingen. Dat kan in de toekomst wel eens problemen op gaan leveren gezien de vergrijzing onder deze groep en de geringe toevloed van jonge keur meesters. Bestuurslid Bazen liet weten, dat hij bij de tentoonstelling de keurmeesters altijd al reserveert voor de tentoonstelling die twee jaar daarna wordt gehouden. Volgens Goedegebuure wil de bond daar een stokje voor steken, maar het bestuur bleef optimistisch gestemd. Voor de komende tentoonstelling op 25 en 26 november in Tholen zijn er in elk geval keurmeesters. Predikbeurten Zondag 27 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Budding, Waar- HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Van de Want. 18 u. ds. Joppe. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel. VRIJZINNIGE GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Pors, Zwijndrecht. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Bolland. Amsterdam. 18.30 u. ds. Middelkoop, Klundert. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Uitslag. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Bijl, Ede. 18 u. prof. dr. Verboom, Waddinx- veen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. kand. Diepeveen, Stellendam. 16 u. ds. Joppe, St.-Maartensdijk. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Groenendijk, Bruchum. 18 u. kand. Jongeneel, Alblasser- dam. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. Groen, Sliedrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Leeuwen, Scher- penzeel. 14.30 u. ds. Budding, Waarder. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Olie, Spijk. GEREF. KERK 10 u. ds. 't Hart, Middelburg. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 14.30 leesdienst. 18.30 u. ds. Gunst, Nieuwerkerk. di 1/3 19.30 u. ds. De Jongste, Tho len (H.D.). SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Foppen. Bleiswijk. 17 u. kand. Van Veldhuijzen, Delft. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 3/3 19.30 u. ds. Van der Net, Houten. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. SINT-ANNALAND 24 feb. Jaarvergadering studieclub groente- en bloemzaadteelt, Welleva- ete, 19.30 u. 2 mrt. Schutsemarkt en rommel markt, zaal de Schutse 13.30-16 u. 4 mrt. Feest Setalland Anders, WHS en Accelerando, café Havenzicht, 20 u. STAVENISSE 26 feb. Verkoping Adullam, Reho bothschool, 10-12.30 en 13.30-15.30 u. 7 mrt. Circus Etoile, havenplateau, 16.15 u. SINT-MAARTENSDIJK 26 feb. Toneelavond PJZ, Haestinge, 19.30 u. 28 feb. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 1 mrt. Infoavond Gercf. Bijbelstich ting, gebouw Calvijn, 19.30 u. 1 mrt. Vergadering comm. samenle ving, gemeentehuis, 19.30 u. 2 mrt. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 26 feb. Openstelling Dorcasdepot, schuur Platleweg, 9.30-12 u. 4 mrt. Bingo De Roemers, café Zee lands Welvaren, 20 u. 5 mrt. Alpha jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis, 20-23.30 u. 8 mrt. Circus Etoile, parkeerterrein Spuidam, 16.15 u. SINT-PHILIPSLAND 3 mrt. Circus Etoile, havenplateau, 16.15 u. BERGEN OP ZOOM t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 24 en 25 feb. Musical Hello Dolly, De Maagd, 20.15 u. 26 feb. Theaterconcert Normaal, De Maagd, 20.15 u. 2 mrt. Inloopspreekuur whiplash-pa- tiënten, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. +film+++film+++film+++film+ Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp- scstraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD 1KG. 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 feb. t/m vrijdag 4 mrt. donderdag 24 3.59 -16.17 vrijdag 25 4.29 -16.49 zaterdag 26 5.02 -17.22 zondag 27 5.35 - 17.52 maandag 28 6.05 - 18.25 dinsdag 1 6.32-18.59 woensdag 2 7.05 - 19.35 donderdag 3 7.47 - 20.22 vrijdag 4 8.42 -21.25 do 24/2 5.55 VM do 3/2 18.38 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. ROXY I: Streep wil racen (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Con- stantine - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 21 u.,za 15.45, 18.30,21 u., zo 16 en 20 u. ROXY II: Plop en kwispel (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14.30 u. Vet hard - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21 u., za 16, 18.45 en 21 u., zo 16, 18.15 en 20.15 u. CINEM'ACTUEEL: Birth - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 18.45 u. Streep wil racen (Ned. gespr.) za, zo en wo 13.45 u. Plop en kwispel - za en wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 en 15 u. Ver rassingsvoorpremière - do 20.30 u. Lepel - za, zo en wo 16 u. Spongebob squarepants - vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Der untergang - vr t/m zo 21 u., ma 20 u. The aviator - vr t/m zo 20.45 u„ ma en wo 20 u. Meet the Fockers - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15,18.45 en 21.15 u. Motor cycle diaries - zo 19 u„ di 20.30 u. The five obstuctions - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2