8 10+16 Vijf Thoolse muziekverenigingen verkeren in een mineurstemming Huisarts Poortvliet naar de Schoolstraat Juf Janny vindt het lesgeven nog altijd fijn Brandweer presenteert rekening voor loos alarm AUTOTEAM Chevrolet- LlI Donderdag 24 februari 2005 61e jaargang no. 14 uw officiële dealer!! Negen maanden niet rijden en werkstraf 60 uur Mevrouw Beeke wordt 102 jaar Dagelijks activi-tijd voor wonen... Zorgen over korten subsidieshogere zaalhurenoefenlokalen, podia en oud papier De Thoolse muziekgezelschappen maken zware tijden door. De gemeente heeft gekort op de subsidies en tegelij kertijd wordt hogere zaalhuur gevraagd bij evenementen. Ook moeten de muziekgezelschappen bij optredens voor taan zelf podiumdelen en andere materialen uit het cen trale depot ophalen en is er onzekerheid over het ophalen van oud papier, een belangrijke inkomstenbron. Uitzicht op nieuwe muziekoefenlokalen is er nog niet, uitgezon derd voor Accelerando dat deze zomer een definitief bouwplan hoopt rond te hebben voor de Wellevaete. In school OVM moeilijk Sobere bende Dokter Brussen wil evenwichtiger groei Poortvliet krijgt mogelijk een soortgelijke situatie zoals in Stavenisse: huisartsenpraktijk en Rabobank samen in één pand. Die mogelijkheid wordt bekeken aan de Schoolstraat, waar de bank nu nog 1 dag per week zitting houdt. De plannen om de huisarts en de bank samen in de uitbreiding van woonzorgcentrum De Poorthove te huis vesten, duren veel te lang. Te grote druk op vrijwilligers en werkgevers De gemeente Tholen overweegt om rekeningen te gaan presenteren aan instellingen en bedrijven die de brand weer voor niets laten uitrukken door een loze melding vanuit automatische brandmeldsystemen. Vorig jaar was er namelijk veertig keer loos alarm en dat is een verdub beling ten opzichte van 2003. Deze week m Zilveren leerkracht De Ark in huifkar naar school Biesheuvel 0 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Dc 20-jarige R. van V. uit Sint- Maartensdijk heeft een werkstraf gekregen van 60 uren. Bovendien is hij 12 maanden zijn rijbewijs kwijt, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, zodat hij 9 maanden geen auto mag bestu ren. Die straf gaf de Middelburgse rechtbank gisteren voor een auto ongeval op 1 mei vorig jaar op de Kastelijnsweg. Daarbij liep zijn vriendin een bovenbeenbreuk op naast andere verwondingen. Na ge bruik van alcohol was de man gaan rijden en in een scherpe bocht naar links was hij van dc weg geraakt, toen het meisje zijn hand wegduw de die op haar been was gelegd. Ze raakte onder de auto in het water van de sloot en werd op het nipper tje gered. De officier van justitie verweel de bestuurder roekeloos, onvoorzichtig, onoplettend en te hard te hebben gereden. Hij had een jaar onvoorwaardelijke rijontzeg ging geëist en 120 uur werkstraf, wat de rechtbank gisteren aanzien lijk versoepelde. Mevrouw W.K. Beeke-van der Werf is gisteren 102 jaar geworden, 's Morgens kwamen burgemeester en mevrouw Nuis dc oudste vrouwelij ke inwoner van Tholen feliciteren met de bijzondere verjaardag. Ze woont nu 3,5 jaar in zorgcentrum Ten Anker in Tholen, maar voor dien zelfstandig in de Laban Deur- loostraat te Scherpenisse. Ondanks haar hoge leeftijd maakt mevrouw Beeke het goed. Ze doet bijvoor beeld zelf - met hulp omdat ze slecht ter been is - haar boodschap pen in het winkeltje van het zorg centrum. Verder vertelt en praat ze volop met iedereen. In het Holland Huis in haar geboortedorp vierde mevrouw Van der Werf haar ver jaardag gisterenmiddag met de fa milie. Ze heeft een zoon, drie doch ters en tien kleinkinderen. dus komt u vandaag óf V A. ZATERDAG fS FEBRUARI Expositie Helma dagelijks vanaf 9.30 uur Van een schilderij van I Kotoun werd een meubelstof gemaakt. Het res bewonderen en 'be MAART Proefzitje maken van 19.00 - 21.00 uur Een proefzitje maken op relax fauteuils en massagestoelen met professioneel advies gepast drankje. Ga er ee voor zitten, bij Interieur Paai, VRIJDAG MAART Voorpresentatie stoffencollectie hi aanvang 14.00 uur Voor wie niet kan wachten: de nieuwste gordijn- en vitragestof- fen. De nieuwe creaties van vele fabrikanten. Met tekst, uitleg én high-tea! Reserveer 0111 401318 DINSDAG MAART Mé Grote Schoonmaak van 15.00 - 17.00 uur, vanaf 16.00 uur demonstraties van 19.00 - 21.00 uur, vanaf 20.00 uur demonstraties Een middag of avond vol frisse ideeën over (tips&trucs) en Met Dyson stofzuigers, m.m.y, James, Kleine en Koster Co. DO/WO I MAART Workshop voorjaar binnen Laat het voorjaar 10-3 13.00-15.00 i Met eenvoudige middelpn het voorjaar overtuigend in uw inte rieur brengen. In de workshop van Hennie Bosman van De Woonwijzer leert en or het. Reserveer 1 JZuidvvea 20A - Zorinernaire www.interieur-paauwe.nlj Advertentie I.M. Muziekverenigingen, zoals Concordia Tholen, gemeente. letten zich in voor de gemeenschap, maar lopen aan tegen versobering en verschraling bij de Voorzitter J. Westdorp van de Thool se Bond van Muziekgezelschappen sprak woensdag op de jaarvergade ring dan ook over tegenstrijdige ge voelens. „Als muziekkorpsen zetten we ons voortdurend in voor de ge meenschap. Aan de andere kant is er die voortdurende versobering en verschraling van dc gemeentelijke diensten en producten. Ik heb daar mijn twijfels over, zeker in het licht van de energie die we gestopt heb ben in het Thools leerlingenorkest en het onderzoeken van de moge lijkheden voor een Polenreis. Ik vraag me wel eens hardop af wat de gevolgen zouden zijn geweest als we dit niet hadden gedaan? Waren we dan nog slechter af geweest? Of maakt het helemaal niets uit of we nu wel of niet iets doen De vertegenwoordigers van de vijf muziekgezelschappen in de ge meente hoopten op de vergadering in het oefenlokaal van Concordia in Tholen op positieve berichten uil de mond van de ook uitgenodigde wet houder M. Velthuis (cultuur). Ze zei echter niet veel nieuws te kunnen melden. Het onderzoek naar moge lijk nieuwe huisvesting van Concor dia in het te bouwen schoolgebouw van het Markiezaat college in Tho len is nog in volle gang. In dat nieu we schoolgebouw zou ook dc bibli otheek een plaats moeten krijgen. Eind deze maand wordt een reactie vanuit het overkoepelende ROC verwacht, aldus Velthuis. De wet houder waarschuwde voor te hoge verwachtingen. „Op de verhuizing van de bibliotheek is door de ge meente geld gezet. Voor de muziek is dat budget er niet. Dat is een complicerende factor. Positief is dat de school niet negatief heeft gere ageerd op ons verzoek. Het ROC wil graag een maatschappelijke rol spelen in de samenleving. Door het medegebruik van bibliotheek en muziek hoopt ze meer te aarden in de Thoolse gemeenschap en de be kendheid van dc school groter te maken. De globale verwachtingen van Concordia zijn bekend bij de ar chitect. Eind deze maand komt deze terug met de eerste ideeën. Proble men over het medegebruik door de muziek verwacht ik niet. In de prak tijk zal Concordia het gebouw in de avonduren gebruiken en de school overdag." Ook het onderzoek naar het moge lijk onderbrengen van Euterpe in de gemeentewerkplaats loopt nog. Voor OVM, dat zelf uit praktische overwegingen besloot om af te zien van een plek in de nieuwe Vossen- kuil. gloort er evenmin licht in de duisternis. OVM-voorzitter A. Ver hees toonde zich bezorgd. „We zijn in feite weer terug bij af. Qua wet geving is ons onderkomen moeilijk rendabel te houden. Zeker als we de milieuwetgeving erop loslaten schieten we ernstig tekort. Gezien de bezettingsgraad was de Vosscn- kuil voor ons moeilijk en onhaal baar. Uitzicht op een alternatief is er niet. Het financieel plaatje is zoda nig dat we een streep door veel plannen moeten halen. We zitten in een moeilijk parket." Velthuis zei, gezien de beperkte financiële mid delen bij de gemeente het proces niet te kunnen versnellen. „Het re aliseren van muziekoefenlokalen zal fasegewijs moeten gebeuren. Na de zomer hopen we te kunnen bou wen in Sint-Annaland. Verder kan ik u niets concreets aanreiken." Ook het gebruik van gemeentelijke podiumdelen bij uitvoeringen vorm de punt van discussie. Volgend jaar schaft de gemeente nieuwe delen aan, de oude worden overgedragen aan de gezamenlijke muziekgezel schappen. Deze moeten dan wel zelf voor opslag zorgen. Daarvoor is nog geen oplossing gevonden. An ders dan in het verleden neemt de gemeente niet meer zelf het vervoer van de mobiele podia voor haar re kening, ook een direct uitvloeisel van de bezuinigingen. Voorzitter P. Geuze van Concordia Tholen was teleurgesteld. „Het wordt al met al wel een sobere bende. Ik zie het er nog van komen, dat we als muziek verenigingen geld moeten vragen voor onze diensten op koninginne dag en de dodenherdenking. Nu worden we gedwongen om zelf een transporteur te vinden en vol doende vrijwilligers die overdag tijd hebben om die podiumdelen in de gemeentewerkplaats op te halen en weer terug te brengen Op deze ma nier zijn we verplicht om een com merciële verhuurder van podia in te schakelen. Dat komt gauw neer op zo'n 400 euro aan extra kosten bij een uitvoering. Het lijkt misschien geen groot bedrag, maar voor een muziekvereniging is het dat wel. Daar moeten we een maand oud pa pier voor ophalen." Verhogen van de entree bij de uitvoeringen, als compensatie voor de extra kosten, biedt volgens Euterpe-voorman Th. Steketee geen soelaas. „De ervaring leert dat vooral donateurs deze avonden bezoeken. Inkomsten bij uitvoeringen zijn er nauwelijks." OVM heeft bij haar jaarlijkse taptoe met podiumdelen niet veel te ma ken. 7.IE VERDER PAGINA 19 Net zoals in Stavenisse zal Castria Wonen het pand van de Rabobank ko pen en na een verbouwing verhuren aan de huisarts en de bank. „Dit is een heel reële optie", zegt Ko Droogen- dijk van Castria. „De huisarts is ge baat bij snelheid en verbouwing van de Rabobank in de Schoolstraat kan sneller verwezenlijkt worden dan de uitbreiding van De Poorthove. Onze voorkeur gaat echter uit naar alles on der één dak en dat is toch bij De Poor thove, maar dat duurt langer." Directeur Chr. Otto van Rabobank Tholen zegt open te staan voor initia tieven zoals in Stavenisse. „Concreet is er niets, maar de dokter heeft be langstelling getoond en zelf zien we het ook wel zitten om in de School straat te blijven. Overigens zou aan sluiting bij Dc Poorthove het meest ideaal zijn, maar dat duurt helaas veel te lang." Tijdens het dorpsbezoek van de ge meenteraad klaagden donderdag avond diverse inwoners over de slech te huisvesting van de huisartsen praktijk in 't Ouwe Raed'uus. Heel erg gehorig omdat er geen isolatie is, zodat de mensen in de wachtkamer kunnen horen wat de dokter met de patiënt bespreekt. Niet echt een goede plek dus gezien het ontbreken van pri vacy. Dokter Brussen vindt het zelf ook be helpen. „De privacy is een aandachts punt dat ik hij de gemeente heb ge meld. Toen ik anderhalf jaar geleden in het dorpshuis kwam. zagen we dal als tussenoplossing. We leefden na melijk in de veronderstelling dat De Poorthove licht zou brengen in de duisternis, maar dat wordt pas 2007. Er was mij ook nooit verteld dat het in de zomer in dc praktijk wel 45 graden kan worden. Daarvoor waren al roos ters aangebracht en de fysiotherapeut was ervcxir naar Dc Poorthove ver huisd. Ik moet roeien met de riemen die ik nu heb en als gemeente en Cast ria constructief zouden samenwerken, zou ik dat toejuichen. Maar ik wil het nu wel goed geregeld hebben, want dit is al de tweede plaats waar ik zit." Dokter Brussen zat eerst in de praktijk van dokter Padt en betrok anderhalf jaar geleden 't Ouwe Raed'uus. In de cember heeft hij de Rabobank in de Schoolstraat bekeken. „Er zijn wat aanpassingen nodig, maar het is een reële optie. Het is namelijk ook niet duidelijk wat dc gemeente met het dorpshuis wil." De huisarts bekritiseert in navolging van TOF-voorzitter Brevet het beleid van het gemeentebestuur ten aanzien van bevolkingsgroei en woningbouw. Vorig jaar kwam de bevolkingsgroei van 289 op I na in Tholen terecht, dat met 288 mensen toenam. „Het is niet goed dat de ene kern zich ten koste van andere kernen ontwikkelt, want dan verdwijnen er allerlei maatschap pelijke functies. Er is dus een beter beleid nodig met een evenwichtiger groei. Ook in Poortvliet. Anders ver dwijnen winkels als de bakker en de slager, andere bedrijven en ook de mantelzorg omdat er onvoldoende huizen zijn voor de kinderen. Vele mensen klagen ook over het openbaar vervoer. Poortvliet verdient een beter beleid van dc gemeente. Dat heb ik voor het dorpsbezoek van de gemeen teraad ook verteld", aldus dokter Brussen. „De brandweer komt altijd gratis, om te voorkomen dat onze vrijwilli- maar is niet kostenloos. Ook deze dienstverlening wordt uit de ge meentelijke belastingen betaald", zei commandant Koos de Feijter vrijdag in Meulvliet tijdens de feest avond van de Thoolse vrijwillige brandweer. Naast dit kostenaspect is er nog een negatief effect van dit grote aantal loze meldingen. De brandweerlieden worden daardoor ook onnodig veel bij hun werkge vers weggehaald. Als de pieper gaat, laat de bakker zijn deeg voor wat het is en de metselaar vergeet zijn cement. Het brandalarm komt dus niet altijd even goed uit. „Van loos alarm heeft dus niet alleen de brand weer last. Er is ons veel aan gelegen gers onnodig opgeroepen worden", zei de commandant. Dankzij de werkgevers kunnen er nog zoveel vrijwillige brandweerlieden ingezet worden, maar hun medewerking mag door een groot aantal loze mel dingen niet al te zeer op de proef ge steld worden. De Feijter maakte dan ook van de gelegenheid gebruik om ze te bedanken voor hun maatschap pelijke bijdrage in deze. Om het aantal keren loos alarm tot een miminum te beperken, onder zoekt de brandweer nu de reden van loze automatische meldingen in o.a. verzorgingshuizen en bedrijven. Stadsjongen uit Ecuador hoort op Ravensoord alleen de ganzen Boegbeeld Leen Kosten van brandweer Sint-Philipsland uitgezwaaid Han Zwagemaker dertig jaar ringcommissaris van Vogelvrienden EN VERDER... Inwoners Sint-Maartensdijk en Scherpenisse willen nu actie, ze zijn 'uitgefrustreerd' Voor samenwerking boeren is geen contract nodig, maar overtuiging DE GROOTSTE RIJKDOM BESTAAT HIERIN, DAT MEN TEVREDEN IS MET WAT MEN BEZIT Dit nummer bestaat uit 30 pagina's Een drukbezochte receptie en een serenade door muziekvereniging OVM, waarvan ze saxofoniste is, sloten dinsdag de jubileumviering af van juf Janny Boogaart-van der Jagt. De vestigingscoördi nator van basisschool De Ark in Oud-Vossemeer staat 25 jaar voor de klas. Dat is overdag gevierd met de kinderen. Die haalden de juf en haar man Bertus 's morgens met een huifkar thuis op. Een vrolijke stoet trok dinsdagmorgen door het dorp, want alle kinderen hadden een rode of een witte ballon bij zich. Ook de collega's, directeur C. van Dis en bestuurslid mevrouw W. Geluk wa ren erbij. Bij de school wapperde de vlag in top. De leerlingen stelden zich met linten van crêpepa pier op bij hel toegangshek. Juf Janny kreeg een schaar om al die linten stuk voor stuk door te knip pen. Óp het plein zongen de kinderen een feestlied, waarna de juf en haar man een duif kregen die ze moesten oplaten. Tegelijkertijd gingen ook alle ballonnen de lucht in. De straffe koude wind voerde ze weg in zuidelijke richting. Terwijl het merendeel van de kinderen naar binnen ging, stapte één groep samen met de juf in de huifkar. Die maakte een tochtje naar de boerderij van A. Duine aan de Krommedreef, waar lamme tjes te zien waren. Op school beschilderden de kinderen gipsen beeldjes van Winnie the Pooh. Alle groepen voerden een toneelstukje op voor de jubilerende juf. en gaven haar cadeautjes. Zelf las juf Janny nog voor. Na het verorberen van de door de ouderraad gebakken pannenkoeken genoten de kinderen van een poppenkastvoorstelling van Benny en Hcnny. De juf en haar man boden de school een dvd-speler aan, met een dvd van alle activiteiten uit het afgelopen jaar. „Het was een ontzettend leuke dag", kijkt juf Janny terug. Ze heeft erg veel waardering voor de ou derraad die alles organiseerde en de hele dag in touw was. Het avondprogramma begon met een warm cn koud buffet voor het team en de ouderraad van de school. De collega's zongen een speci aal lied en deden enkele sketches, waarna de receptie begon. Ouders, collega's van andere basis scholen en veel oud-leerlingen kwamen juf Janny feliciteren met haar zilveren jubileum. Zie verder pagina 13. Juf Janny Boogaart moet crêpepapieren linten doorknippen om met haar man Bertus bij de school te kunnen komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1