Jaap Schot zoekt klas 4B ulo Tholen Onderscheiding met goudvinkjes voor leden van de Vogelvrienden Vrouw bekneld na botsing kruising Meldpunt belicht meerdere thema's Schoonmaakdag in de natuur Koersballen Politie gaat boetes innen Vrijwillige thuiszorg in Tholen Donderdag 24 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Smash 2 en 3 steviger aan kop Zestien treffers is te weinig voor Emergo Vier winstpunten Carlijn Geluk Jeugd Schoolbank nieuwe rage via internet Jaap Schot wil een reünie organiseren van de eindexa menklas uit 1969 van de toenmalige gemeentelijke ulo in Tholen. Hij heeft daarvoor de medewerking gekregen van Radio 2, dat de week van de jaren 60 afsluit met een klassenfuif in studio 1 van het Mediapark te Hilversum. Goud voor oprichter Leen Berkey en ringcommissaris Han Zwagemaker Gemengd Hof van Holland Oliebollen 5 maart Circus Etoile doet Tholen aan Juridische kanten van vereniging Informatie over sportgroep diabetes Bij een ongeval tussen twee personenauto's op de T-krui- sing bij de verkeerslichten aan de Nieuwe Postweg/Post- weg/Reimerswaalseweg in Tholen is vrijdag rond kwart over twaalf een 19-jarige automobiliste uit Poortvliet ge wond geraakt. Ze raakte bekneld. De brandweer uit Tho len bevrijdde haar uit de wagen. Ze werd met een ambu lance naar Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. De politie hoorde getuigen, maar die spreken elkaar tegen. Vijf brugklassers winnen boekenbon /i. Tafeltennis Ondanks een puntendeling (5-5) tegen ODT 6 blijft Smash 2 koploper in de derde klasse. De Sint-Annalanders ver grootten hun voorsprong zelfs naar ze ven punten doordat concurrent Smash '70 uit Noordhoek tegen een fikse neder- Jaag aanliep. Smash reisde met slechts twee spelers naar de rode-lantaamdrager in Roosendaal en begon zodoende met een 3-0 achterstand aan het duel. Peter Bazen en Remco Vroegop wonnen ieder twee partijen en ook samen het dubbel spel. Ook Smash 3 deed prima zaken en staat nu vier punten los in de vierde klasse. De Sint-Annalanders wonnen - zonder de nog altijd geblesseerde Rafaël Fruc- tuoso - met 7-3 van TCS 3, terwijl ook hun concurrent Witac een flink pak slaag kreeg. Mathijs v.d. Graaf, Kees van Poortvliet en David van Driel wonnen ieder twee keer en beide eerstgenoem- den pakten ook het dubbelspel. In Bergen op Zoom won Smash 4 met 6- 4 van Markiezaat 7. Esther Bruijnzeel, Jacob Elenbaas en Leen Guiljam won nen ieder twee partijen, zij draaien in de vijfde klasse in de middenmoot mee. Bij de tafeltennisjeugd kwamen maar twee teams in actie. Smash 1 veegde de vloer aan met Middelburg en won met 10-0, waardoor het koploper Yerseke tot op één punt is genaderd. Smash 2 deelde in Oudenbosch de punten met Vice Ver sa (5-5). Jan Willem van Vossen bleef ongeslagen en Eric Bruijnzeel nam twee punten mee naar huis. Programma zaterdag: Tios-Smash, Smash '70 3-Smash 2 (25/2), Smash 3- Hotak 7, Smash 4-Tanaka 9; Smash jeugd 1-Westerzicht, Breda-Smash 2, Tanaka-Smash 3, Yersefce-Smash 4, Smash 5-Back Hands. De thuiswedstrij den in De Wellevaete beginnen om twee uur. Zestien doelpunten maken en tóch verliezen. Dat gebeurde Emergo zaterdag bij Olympia. De thuisclub won met 19-16. Emergo 2 scoorde in de laatste minuten de winnende treffer tegen Zevenber gen 3: 11-12. Emergo begon voortvarend tegen Olympia, waarvan het in het eerdere treffen ruim had gewonnen. De Tholenaren stonden al op 0-3 voor dat de thuisploeg iets terug kon doen. Tot zo'n vijf minuten voor de rust hield Emergo de voorsprong vast. De ploeg uit Wilhelminadorp nam het initiatief over en zorgde voor een 10-9 ruststand. Na de her vatting moesten de Tholenaren zo doende in de achtervolging. Dat lukte, tot een 16-16 stand. In de laatste vijf minuten moest Emergo tóch het hoofd buigen. Olympia won met 19-16, waar de gasten wel licht meer hadden verdiend. Ge scoord werd er aan Thoolse kant door Marchel de Frel (4x), Marco v.d. Hoek (4x), Nicole Dam (2x), Jack van Rijsbergen (2x), Justine Weijenberg (2x), Liesbeth Dam en Jaco Rip. De tweede keus van Emergo won de topper tegen de nummer twee. Zeven bergen 3, met 11-12 en versterkte daar mee de koppositie. De ploeg uit Sint- Maartensdijk stond al snel met 2-0 achter, maar wist terug te komen. On danks een 6-5 achterstand bij de rust was er nog niets beslist. Na de hervatting bleef die achterstand op het scorebord staan tot 8-6, maar toen kwam er een kentering in het spel. Emergo kwam 8- 10 voor te staan en de wedstrijd leek ge- Paardensport Carlijn Geluk uit Oud-Vossemeer heeft met haar pony Capriole afgelopen week einde vier winstpunten verzameld in de B-dressuur. De combinatie kwam zater dag in actie in Oude Tonge, waar de proeven met respectievelijk 160 en 154 punten werden beloond. Die eerste be oordeling leverde een winstpunt op. Zondag in Dirksland kwamen er nog drie bij, dankzij proeven die met 159 en 171 punten werden gehonoreerd. speeld. Maar Zevenbergen kwam terug en nam in de slotfase opnieuw de leiding (11-10). De Tholenaren maakten gelijk en met nog twee minuten op de klok maakte Annemiek Bentschap Knook zelfs de winnende treffer. De andere doelpunten kwamen van Ad Farla (4x), Maddy Muis (2x) Jaco Rip (2x), Gerrie Anthonisse, Marco v.d. Hoek en Marian ne Rombouts. In een redelijke wedstrijd bleek Zeven bergen te sterk voor de B-jeugd van Emergo. De Brabanders leidden bij de rust met 6-1. Na de hervatting lukte het de rood-zwarten niet om dichterbij te komen en de eindstand was 12-3. Pascal Farla, Jeffrey Pals en Charlotte Weijen berg maakten de doelpunten. De C-meisjes hebben het zwaar in de zaalcompetitie en speelden ook tegen Juliana een moeilijke eerste helft. Voor Emergo er erg in had, stond het al 1-0 en die score werd uitgebouwd tot 6-0 bij de rust. In de tweede helft ging het aan Thoolse kant een stuk beter en dat zorg de voor evenwicht in het spel. Emergo stond de thuisclub niet meer dan twee treffers toe en vond zelf één keer de korf - een doelpunt van Lotte Muis - zodat het 8-1 werd. De 2-3 tegen Terda betekende voor Emergo E de vijfde zege op rij. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar de Tholenaren namen een voor sprong en hielden zo de overhand. Bij de rust stond het 1-1 en na de hervatting lie pen de rood-zwarten uit naar 3-2. De doelpunten kwamen van Marcella Balie- mans, Sven Bentvelsen en Thomas Far la. Tegen hekkensluiter ELKV behaalde Emergo W een 0-3 zege. De Tholenaren waren voortdurend gevaarlijk en kwa men zelf geen moment in gevaar. Tim Franke maakte alle treffers. De strafwor- pen eindigden in 17-17. Programma zaterdag: Emergo-Ondo 2 17.30 u., Emergo 2-Ventura Sport 6 16.20 u.; Emergo B-DVS 15.20 u., Emergo B meisjes-Keep Fit 14.20 u., Emergo C meisjes-DSO 13.20 u., Emer go E-Zevenbergen 12.30 u., Energo W- Vios 10.05 u. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. mevr. J. Nijstad en C. van Gorsel 32 p; 2. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 27 p; 3. mevr. M. Dane 25 p; 4. mevr. T. Breure en mevr. A. Poot 20 p; 5. mevr. B. Bijnagte en A. Wielaard 18 p; 6. mevr. W. Lutt en J. Bijnagte 17 p; 7. mevr. L. Wielaard en W. Bijl 15 p. Meulvliet: 1W. Schot en L. Verschoor 42 p; 2. T. Goode en R. Vroegop 40 p; 3. J. Bos 36 p; 4. R. Bolier en W. Bijl 32 p; 5. G. Bolier en B. Schot 30 p. Tholen stad: 1mevr. C. Wilsing en me vr. R. van Driel 37 p; 2. mevr. A. Scher- penisse en mevr. R. Nagtegaal 23 p; 3. L. Soomers en D. Schellinger, én mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows, én R. v.d. Houten met wisselende partner 17 p; 6. W. Scherpenisse en N. Moerker ken 10 p. Op internet is sinds enige tijd de site www.schoolbank.nl succesvol bij het zoeken naar oud-klasgeno ten. Tholenaar Jaap Schot, die nu in Krimpen aan den IJssel woont, zat in een klas met leerlingen uit Sint-Annaland, Oud-Vossemeer en Tholen. „Een perfecte, gezellige combinatie met o.a. Lia Boogert pit Sint-Annaland", zo blikt Schot terug. Hij loopt al lang met het idee rond om een reünie te organi seren, maar nu ziet hij daarvoor èen nieuwe kans. „Jammer alleen (lat de school gesloopt is." De zoektocht naar medeleerlingen loopt inmiddels naar wens. „Ik heb al veel reacties gehad, maar ik zoek nog Rietje Jansen, Anneke van Tilbeurgh, Kees Steendijk, In eke Mclse, Annemarie Bout, meneer Tuts en meneer Schoon- bergen. De meisjes kregen in de huishoudschool kookles van juf frouw De Kam. Ik zou het voor de meiden leuk vinden als ook zij ge vonden zou worden", aldus Jaap Schot. Radio 2 schenkt tot en met morgen nog aandacht aan de verschillende klassen uit de zestiger jaren. Vrij dagavond 25 februari is de klas senfuif in Hilversum. Op internet www.radio2.nl komt een speciale pagina per school, via klasvan- toen@radio2.nl kan men ook emails sturen. Jaap Schot is te bereiken via 0180- 522339 of jhschot@planet.nl. „Als er leerlingen uit klas 4A naar de klassenfuif willen, zijn zij ook van harte welkom. Want 4A en 4B waren fantastische klassen", zegt Jaap Schot. Marjo Knulst-Menheere uit Stave- nisse, oud-leerling van de christe lijke mavo in Tholen, heeft ook de weg naar de internetsite gevon den. Ze vindt het een hele leuke site om oud-klasgenoten te zoe ken. „Het is eigenlijk nog leuker dan een reünie. Je kunt verschil lende scholen bekijken, schoolfo to's en recente foto's." Zaterdag 19 maart wordt de nationa le natuurschoonmaakdag gehouden. Leden van de wildbeheereenheid Tholen en Sint-Philipsland gaan in samenwerking met de KNJV (ja gersvereniging) de polders in om fommel op te ruimen langs bermen en sloten, maar ook langs de zeedij ken waar het vuil zich ophoopt. Burgemeester en wethouders, raads leden. bestuurders van het water- Schap en de natuurvereniging Tho len zijn uitgenodigd mee te helpen. De natuurvereniging gaat met de jeugdwerkgroep meedoen. De op- ruimactie wordt gehouden tussen half negen en twaalf uur. Rond het middaguur wordt de actie afgesloten bij de familie Gaakeer aan Zeedijk 10 in Oud-Vossemeer. Subsidie tv-serie. De provincie is bereid de helft van de kosten te sub sidiëren van een tv-serie. Het gaat om Take Care. over mantelzorg in Zeeland. Middelburg betaalt maxi maal 116.000 euro en wil in ruil daarvoor kosteloos gebruik kunnen maken van de serie voor promotie campagnes. Leen Berkey (links) en Han Zwagemaker (rechts) zijn veertig jaar lid van de Nederlandse hond voor vogelliefhebbers. Ab Ketting is een kwart eeuw lid, en Tine van Driel kreeg de speld voor haar man Piet van Driel die vorig jaar is overleden. Leen Berkey en Han Zwagemaker van vogelvereniging Vogelvrienden uit Oud-Vossemeer kregen zaterdag een gouden speld oindat ze veertig jaar lid zijn van de Nederlandse bond voor vogelliefhebbers. Voor de 62-jarige Berkey was het een verrassing dat hij in de Vossenkuil naar voren werd geroepen. Zwagemaker (63) is ook al dertig jaar bestuurs lid en ringcommissaris. Hij kreeg een extra onderscheiding. Ab Ketting kreeg een zilveren speld en Piet van Driel werd posthuum gehuldigd. Zijn vrouw nam de onderscheiding in ontvangst. Op de jaarlijkse feestavond van Vo gelvrienden in het dorpshuis waren zo'n dertig leden met hun partner aanwezig. Het was nog wachten op de districtsvoorzitter Zeeland. D. Verburg, die van de bondsvergade ring in Rijnswoude moest komen. Hij prikte voor het eerst bondsspeld- jes op met het nieuwe logo. In plaats van één goudvink staan er nu twee op, zo legde hij uit. De primeur ging naar Berkey. Die werd met zijn kweeknummer L970 opgeroepen naar voren te komen. „Ik was er niet op berekend," zei de jubilaris. Berkey werd in 1965 lid van de bond nadat hij zich had aangesloten bij de vereniging in Sint-Annaland. In 1972 was hij een van de oprichters van Vogelvrienden in zijn woon plaats Oud-Vossemeer. Hij was ac tief in het bestuur van 1975 tot 1990, waarvan vijfjaar als penningmeester. Berkey kweekt echter geen vogels meer, maar stapte over naar de post duiven. Verburg: „Maar je bent Vo gelvrienden altijd trouw gebleven. Ook het gevoel van de vogelkweker is gebleven." Berkey zegt uitgekeken te zijn op het kweken van kanaries, vinken en par kieten. „Ik ben een paar keer kam pioen van Zeeland geworden. Nu zit ik in de duivensport samen met mijn ene zoon. de andere heeft mijn vo gels overgenomen." Er is wel een groot verschil tussen het kweken van duiven en van kana ries, zegt Berkey: „Bij de vogels kweek je specifiek voor de tentoon stellingen. Daar moet je feeling voor hebben. Een duif kan er mooi uit zien. maar je weet niet wat er in het kopje zit. Daar gaat het meer om ka rakter. Kweken doe je voor de wed vluchten." Berkey hoopt nog lang lid te blijven van Vogelvrienden. „Ik heb de ver eniging tenslotte mee helpen oprich ten." Zwagemaker (met kweeknummer RS27) werd ook in 1965 lid van de bond, was actief als lid bij de vereni ging in Sint-Annaland maar maakte een jaar later dan Berkey (in 1973) de overstap naar Oud-Vossemeer. „Ik wou het eerst maar eens even aankijken," zegt hij. Verburg noem de de grote verdiensten van Zwage maker voor de vereniging omdat hij al dertig jaar in het bestuur zit en ook al dertig jaar ringcommissaris is. Verburg vroeg zich af hoeveel ringen de jubilaris in die periode wel niet besteld heeft bij het bondsbureau in Bergen op Zoom. Maar Zwagemaker was niet van plan dat op de feest avond uit te gaan rekenen, zei hij gekscherend. Volgens Verburg is het makkelijker om voorzitter te zijn van de club, dan ringcommissaris. Het kan volgens Verburg soms ondankbaar werk zijn als de gegevens niet juist op de rin gen zijn aangebracht en Zwagema ker ze weer terug moet sturen. Dat het om grote aantallen gaat. illus treerde Verburg aan de hand van een cijfer. Op het bondsbureau zijn al an derhalf miljoen ringen gemaakt. Er zijn allerlei soorten en maten waar verschillende nummers op komen. Bij Zwagemaker staan ook de stellin gen opgeslagen voor de jaarlijkse tentoonstelling. „Dat moet je maar willen. Niet iedereen is daarvan ge diend." Daarnaast assisteert Zwage maker ook bij het rad van avontuur tijdens de tentoonstelling. De ring commissaris is dan ontvanger en dat komt goed van pas voor de vereni ging. Behalve het speldje kreeg Zwa gemaker ook nog een medaille van het district Zeeland wegens de ver diensten voor Vogelvrienden. Het district telt 22 verenigingen met 1600 leden. Vogelvrienden heeft 44 leden, 40 senioren en vier jeugdleden. Zwagemaker hield thuis achter het ouderlijk huis aan de Noordpoort in Sint-Maartensdijk al vogeltjes in een volière. Een gemengd gezelschap, zegt hij. Inmiddels woont hij alweer 35 jaar in Oud-Vossemeer. Hij werd actief door Leen Berkey waarmee hij toen samen bij hetzelfde bedrijf werkte. .Je sleept elkaar in feite mee. En door in een vereniging mee te doen, word je ook actiever. In Sint- Annaland won ik de eerste prijs in de open klasse. Ik heb het bekertje nog. Dat is acht centimeter hoog." Zwagemakers prijzenkast is in al die jaren flink uitgebreid. Bekers werden steeds groter. Het aantal dat op ten toonstellingen vergeven werd ook. „We hebben eens een tentoonstelling gehad waar negentig bekers ston den." Nu koopt de club geen grote bekers meer in voor de prijswinnaars. „We blijven beneden de dertig centi meter. Wat heb je nou aan die grote joekels? En als iemand meerdere be kers wint. dan kun je die ook uitbe taald krijgen. Eén beker is verplicht om aan te nemen, maar de andere kan in geld worden omgezet: de prijs van de beker min lOprocent."- Volgens Zwagemaker is er wel veel veranderd in de veertig jaar dat hij lid is. Wat de ringen betreft is het een heel kleurenpalet geworden. „Vroe ger waren de ringen allemaal elk jaar in dezelfde kleur. Nu heeft elk jaar een andere kleur. En van het materi aal van toen werden de pootjes zwart. Dat kan natuurlijk niet bij vogels die geen zwarte pootjes hebben." Zwagemaker vult elk jaar in februari een bestellijst in van de leden die al lemaal een kweeknummer hebben. Het geld voor de ringen moet hij te voren storten. Het is nogal een se cuur werk. Alles moet kloppen: jaar, nummer en maat van de ring. Gaat het verkeerd, dan moet er een nieuwe bestelling volgen en kunnen de vo gels pas later worden geringd. Ook op de tentoonstelling is het no dige veranderd. De club beschikt nu over stalen stellingen voor de kooien waar de vogels in zitten. Ze kunnen snel opgebouwd worden. Ze vervan gen de houten stellages. „Vroeger was je daar een hele avond aan be zig, nu doe je het in een uur." Zwagemaker noemt zich maar een gewone kweker. Zijn beste prestatie behaalde hij enkele jaren geleden bij de vereniging toen hij drie bekers in de wacht sleepte. De tentoonstelling is het jaarlijkse hoogtepunt van Vo gelvrienden. „We houden altijd een bijzondere tentoonstelling zodat ie dereen er aan mee kan doen. Dat trekt liefhebbers, maar ook ander pu bliek." Dit jaar zal de tentoonstelling niet plaats kunnen vinden in de Vossen kuil vanwege de sloop, verbouw en nieuwbouw voor het multifunctione le centrum. Vogelvrienden wijkt nu uit naar Hof van Holland. Ab Ketting uit Sint-Annaland kreeg een zilveren speld. Hij werd in 1979 lid van Vogelvrienden en werd in 1990 benoemd tot tweede voorzitter van het bestuur. In 1991 stopte hij, maar een jaar later kwam hij terug als penningmeester, zo vertelde Ver burg: „Een belangrijke taak. Want als de financiën niet op orde zijn, dan heeft de vereniging een probleem." Ketting doet ook inkopen voor het rad van avontuur. Volgens Verburg doet hij dat op een Zeeuwse manier. Hij gaat er zelfs voor naar België om goedkoop inkopen te kunnen doen. Het kweken is op een lager pitje ge zet, maar Ketting liet weten dat hij bezig is met een nieuwe volière. „De fundering zit er al in." Ook had Verburg een speld voor Piet van Driel die vorig jaar een kwart eeuw lid was en in dat jaar plotseling kwam te overlijden. Hij reikte de on derscheiding posthuum uit aan diens vrouw Tme van Driel. Zij heeft de fakkel van haar man overgenomen en blijft ook lid van de vereniging. Voorzitter L. Vroegop bood haar na mens het bestuur een bord aan en een bosje bloemen. J. Schoep is ook 25 jaar lid van de bond. maar was afwe zig. Hij krijgt het speldje thuisbe zorgd. Zaterdag 5 maart bakken de Vogel vrienden oliebollen en verkopen die in Oud-Vossemeer om de ten toonstelling in het najaar financieel weer rond te krijgen. Overigens wordt die in Hof van Holland geor ganiseerd omdat dorpshuis de Vos senkuil wordt afgebroken. De kwaliteit van de vogels op de afgelopen tentoonstelling in no vember was goed. Het was ook druk en gezellig. Behalve sportief was 2004 ook financieel een goed jaar. Besloten werd de contributie niet te verhogen omdat de bond (NBvV) de oude bedragen ook handhaafde. Dhr. Westdijk uit Ouddorp, al jaren lid bij de Vogelvrienden, boekte op de wereldtentoonstelling in Bad Salzuflen in Duitsland mooie resul taten met zijn dwergpapegaaien. Goud behaalde hij met een stam en een zilveren en een bronzen me daille met twee enkelingen. Circus Etoile verzorgt volgende week zeven voorstellingen op ver schillende plaatsen in de gemeente Tholen. Het circus, dat ook vorig jaar over Tholen trok, presenteert een compleet nieuw programma voor de hele familie. Op woensdag 2 maart staat de cir- custent in Poortvliet (Deestraat), op 3 maart in Sint-Philipsland (haven plateau), op 4 en 5 maart in Tholen (Zoekweg), op 7 maart in Stavenis- se (havenplateau), 8 maart in Scher penisse (Spuidamstraat) en tenslotte woensdag 9 maart in Oud-Vossei meer (bij gymzaal). De voorstellin gen op woensdag en zaterdag be ginnen om twee uur. de andere om kwart over vier. De aansprakelijkheid van een be stuurder, de anti-misbruikwetge- ving, verzekeringen. Het zijn zaken die aan bod komen op de bijeen komst over 'juridische aspecten verenigingen en stichtingen' die de Kamer van Koophandel organiseert in Tholen. De avond, op 22 maart, is bedoeld voor bestuursleden. Ze wordt gehouden in Meulvliet in Tholen. Zeeuwen die oude geldboetes nog niet hebben betaald, kunnen dat nu op eigen initiatief doen op het poli tiebureau. Anders kunnen ze bin nenkort de politie aan de deur ver wachten om de bedragen te incasseren. Er liggen nog 1053 on betaalde rekeningen. Welk bedrag daarmee gemoeid is, kan woord voerder A. Don niet zeggen. „De boetes kunnen variëren van een paar tientjes tot duizenden euro's, maar een totaalbedrag ken ik op dit moment niet." Vorig jaar schreef de Zeeuwse politie ook 639 arrestatie bevelen uit. Ruim de helft daarvan is nog niet afgewerkt. Daarom kun nen ook inwoners die nog een vrij heids- of een taakstraf hebben open staan. bezoek verwachten. Het project, onlangs ook al door de West-Brabantse politie opgepakt, moet er voor zorgen dat geldboetes eerder worden geïnd en dat mensen eerder worden aangehouden. In partycentrum Haestinge te Sint- Maartensdijk komen de leden van de diabetesvereniging Tholen maandag 7 maart bij elkaar voor de jaarvergadering. Tevens wordt er op deze bijeenkomst informatie gege ven over de sportgroep die er is voor mensen met diabetes. Uit on derzoek is gebleken dat meer bewe gen het gebruik van insuline en me dicijnen kan verminderen. Jos Konings, die zelf een fysio- en fit nesspraktijk heeft in Bergen op Zoom. is samen met fysiotherapeut Iroy Crosse een sportgroep gestart en komt op de ledenavond meer in formatie geven over deze activiteit. De bijeenkomst begint om half acht. De Poortvlictse raakte met haar voeten bekneld tussen de pedalen nadat ze in botsing was gekomen met de auto van een 45-jarige inwo ner uit Stavenisse. De automobiliste kwam uit de richting van de Oester- dam en wilde linksaf de Postweg oprijden. De Stavenissenaar kwam van de Postweg en wilde rechtdoor in de richting van de Nieuwe Post weg. Volgens de politie moet een van de twee door rood licht zijn gereden, ervan uitgaande dat de verkeerslich ten normaal functioneerden. De bestuurder van de rode Ford bot ste tegen de deur van de bestuurster in de grijze Nissan. Door de botsing schoof dit voertuig over de kruising en kwam tot stilstand ongeveer een halve meter voor de witte stopstrcep van de verkeerslichten voor het ver keer komend uit de richting van de Thoolse brug. D. de Keijzer uit Sint-Maartensdijk kon nog net op tijd remmen toen hij bezig was op te trekken nadat het licht op groen was gesprongen en hij de auto op zich af zag komen. „Het scheelde maar tien centime ter." De Keijzer stapte uit om naar het slachtoffer te gaan. „Die was bij kennis, maar ze zat vast met haar voeten. Ik heb 112 gebeld en ben bij haar gebleven tot de brandweer en de ambulance kwamen." De bestuurder van de Ford klaagde over pijn in de borst, maar kon uit eigen beweging uitstappen. Hij werd nog wel onderzocht door het ambulancepersoneel, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. De brandweer uit Tholen stabili seerde de Nissan met houten blok ken en verwijderde de deur. Ook werden de pedalen weggeknipt. Daarna kon het ambulancepersoneel de vrouw overbrengen naar de zie kenwagen. Beide auto's raakten flink beschadigd. Na de botsing blokkeerden ze twee rijbanen op de kruising. De politie en rijkswaterstaat leidde in het ver keer om. Bij de brug werd het ver keer via de Grindweg en de Ten An- kerweg naar de Postweg geleid. Het verkeer komend uit Poortvliet werd ook via de Postweg geleid. Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De politie hoorde getuigen, maar die legden verschillende ver klaringen af. Het Thoolse meldpunt vrijwillige thuiszorg timmert de komende weken aan de weg met verschillende activiteiten. Dinsdag is er een themamid dag over het persoonsgebonden budget en mantelzorg, op 9 maart volgt een informatieavond over vrijwilligers voor palliatieve terminale zorg en op 7 april is er een workshop voor hen die mensen met psychiatri sche problemen willen helpen. Wie een van deze bijeenkomsten wil be zoeken, of meer informatie wil, kan op werkdagen tussen tien en twaalf uur het meldpunt bellen (0166-663784) of een e-mail sturen naar meld.thuiszorg@tiscali.nl. De themamiddag op 1 maart - be doeld voor mantelzorgers en andere belangstellenden - is getiteld 'Mantel zorg uw zorg?' Mevrouw 't Hart van Ango Tholen gaat dan in op de voor- en nadelen van het persoonsgebonden budget (pgb) in relatie tot mantelzorg. Aan de orde komen vragen als: Welke voordelen heeft het om mantelzorg uit het pgb te betalen, of heeft het ook nadelen? Is mantelzorg een plicht? Waarmee kunnen vrijwilligers de mantelzorgers ontlasten? Vorig jaar zijn via het meldpunt 2393 uren be steed aan vrijwilligerswerk bij men sen thuis, in zekere zin zijn al die uren te herleiden naar het ontlasten van mantelzorgers. Op 9 maart wordt aan de hand van vi deobeelden geschetst wat het betekent om vrijwilliger te zijn in de palliatieve terminale zorg en hoe het is om deze zorg te ontvangen. De regiocoördina tor vertelt hoe de praktijk is in de ge meente Tholen. De avond is bedoeld voor zowel mensen die geïnteresseerd zijn in deze vorm van vrijwilligers werk, als voor mensen die zich door deze vrijwilligers willen laten onder steunen. Zij worden namelijk ingezet naast huishoudelijke, verzorgende en verpleegkundige hulpverleners. De workshop 'In balans' op 7 april moet een nieuw project promoten: Vriendendienst voor mensen met psy chiatrische problemen. Deze avond wordt uitgelegd wat het voor mensen betekent om door psychiatrische pro blemen in een isolement terecht te kö-| men. En er wordt ingegaan op het project 'Vriendendienst', waarbij het erom gaat dat het 'maatje' de deelne mer helpt de draad van het leven weer op te pakken, door samen dingen te ondernemen. Tenslotte wordt deze avond de workshop 'In balans' aange boden, waarin de deelnemers leren hoe je door een bepaalde lichaams houding beter in balans komt. meer zelfvertrouwen krijgt. Zowel mensen die in deze vorm van vrijwilligerswerk geïnteresseerd zijn, als mensen die een 'maatje' zoeken, zijn welkom. Voor vijf brugklassers van het Cal- vijn college Tholen ligt er een boe kenbon van 15 euro klaar in de bibli otheekvestiging in hun woonplaats. Hun gedichten, op school gemaakt voor het Bazar-projecL zijn door be zoekers van de bieb uitgeroepen als de beste. De winnaars zijn Colin v.d. Slikke (Poortvliet). Maijolein de Rooij (St.-Annaland), Ko Ponse (St.- Maartensdijk), Trudy Dekker (St.- Philipsland) en Linda Geuze (Tho len). Het Bazar-project heeft als doel een intensieve samenwerking op het ge bied van leesbevordering, literatuur onderwijs. media-educatie, cultuure ducatie en -participatie en is gericht op het voorbereidend middelbaar be roepsonderwijs (vmbo). De Zeeuws^ Bibliotheek, openbare bibliotheken (o.m. Tholen), regionaal pedagogisch centrum Zeeland, het centrum voor de kunsten van het ROC en het sa menwerkingsverband welzijnszorg Oosterschelderegio bieden het pro ject aan, er doen zeven gemeenten en acht scholen aan mee. Op dit moment werken de tweedeklassers aan 'Hoe-, veel weegt blauw'. Ze leren daarin kijken naar kunst door zelf een kunst werk te maken en zich daardoor te la ten inspireren bij het schrijven van een gedicht. De automobiliste uit Poortvliet werd door de brandweer uit haar wagen bevrijd na het ongeval op de T-kruising bij de Nieuwe Postweg/Reimerswaalseweg in Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17