Ruime 6-1 zege voor Tholense Boys tegen staartploeg Internos Invallers Nijmeijer en Achabar wijzen SPS en Smerdiek de weg Noad heeft niets in te brengen: 0-7 verlies tegen Dinteloord Van der Spaan nieuwe trainer Noad '67 Smerdiek zet zaken recht in de tweede helft Verdienstelijke remise in Renesse voor Vosmeer Stavenisse opnieuw zonder punten Donderdag 24 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 WHS plat op de grond na ontluisterend 4-1 verlies bij Serooskerke Na twee flinke nederlagen reisde Vosmeer met gemengde gevoelens af naar het gevreesde Renesse, met Dreischor de belangrijkste belager van titelkandidaat Hansweertse Boys. De ploeg van trainer Sjaak Istha verweerde zich echter kranig op de Kop van Schouwen-Duiveland en keerde met een verdienstelijk 2-2 gelijkspel naar het ei land terug. Istha was dan ook content met het resultaat en het vertoonde spel. „Vosmeer verliest traditioneel na de winterstop een flink deel van de noodzakelijke beleving. Maar vandaag heb ik een scherp team gezien dat zelfver trouwen uitstraalde." WHS leed bij Serooskerke de derde nederlaag op rij. Het werd maar liefst 4-1 voor dé ploeg van voormalig Tho lense Boys-trainer Leendert Geelhoed. De Setallanders zijn door de negatieve reeks inmiddels teruggezakt in de middenmoot van de Zeeuwse derde klasse. Tholense Boys versloeg de zwakke broeder Internos met 6-1. Mi chael de Jong was de grote man bij de thuisclub met vier goals. Doordat WC won van naaste concurrent JPS lijkt de titel voor de Tholenaren voorgoed buiten bereik. WHS SPS handhaafde zich in het linkerrijtje, dankzij een knappe 0-2 zege bij het hoger geklasseerde ZPR. Top scorer Tijs Nijmeijer nam als invaller beide treffers voor zijn rekening. Smerdiek speelde naar behoren te gen Mevo, de zwakste ploeg in de vierde klasse. De ploeg van Ruud Linders won met duidelijke 5-0 cij fers. Opvallend detail: vijf verschillende spelers wis ten het net te vinden. Stavenisse boog in de tweede helft in en tegen Brouwershaven. Een 3-1 nederlaag was het resultaat. Komende zaterdag staat de Thoolse eer op het spel bij de derby tussen Smerdiek en SPS. Smerdiek positief gestemd Stavenisse weer met lege handen Risico's afgestraft bij WHS 3 SPS 2 verslikt zich in Kogelvangers Smerdiek 3 verliest ondanks veel kansen D'n Overkant aan kop Voetbal programma Zaterdag 26 februari uur AZVV-Noad(dWitte) 14.30 Thol. Boys-Rust Roest(Nefs) 15.00 Spui-WHS(Simonse) 14.30 Smerdiek-SPS(dBat) 14.30 Mevo-Stavenisse( Visser) 14.30 WHS 2-Kapelle 2(Haverkamp) 14.30 Zwerver 3-Noad 2(Kortleve) 12.45 Thol. Boys 2-Halsteren 2 12.30 SPS 2-Rood Wit 7(vdWeele) 14.30 Smerdiek 2-Cortgene I 12.30 WHS 3-WIK 2 14.30 SKNWK 3-SPS 3 14.30 ZSC 2-Thol. Boys 3 14.30 Stavenisse 2-ZPR 2 14.30 Thol. Boys 4-Unitas 11 14.30 Thol. Boys 5-Vrederust 2 12.30 Vosmeer 4-Wemeldinge 3 14.30 Kruiningen 4-Smerdiek 3 12.45 Krabbendijke 4-WHS 4 14.30 Noad 4-DSE 4 13.30 Jodan Boys-Smerdiek da. 14.30 Nieuwdorp 2-Thol. Boys da. 11.15 Zaamslag-Smerdiek 2 da. 12.30 Zondag 27 februari uur Dreischor-Vosmeer(Lambregts) 14.30 Vosmeer 2-Alliance 7 12.00 Lepelstr. Boys-Vosmeer 3 10.00 - Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Dinteloord 0-7. Derde kl.: Serooskerke-WHS 4-1. Thol. Boys-lntemos 6-1 Vierde kl.: Smerdiek-Mevo 5-0, Brou- wershaven-Stavenisse 3-1ZPR-SPS 0-2. Vijfde kl.: Renesse-Vosmeer 2-2. Dames: Smerdiek-Quick Boys 8-2, Thol. Boys-Smerdiek 2 afgelast. Eerste kl. res.: WHS 2-Serooskerke 2 2-5. Tweede kl. res.: Noad 2-Heerjansdam 3 1-2. Derde kl. res.: SPS 2-Kogelvangers 3 4-4, Thol. Boys 2-DSE 2 afgelast. Vierde kl. res.: WHS 3-Serooskcrke 4 0-5, Thol. Boys 3-SPS 3 afgelast, SKNWK 3-Smerdiek 2 afgelast, Thol. Boys 4-Noad 3 afgelast, Stavenisse 2- Thol. Boys 5 afgelast. Vijfde kl. res.: Wcmeldinge 3-WHS 4 6-5, Vosmeer 4-Rillandia 4 4-2, Smer diek 3-Kapellc 6 1-3. Dinteloord 4-Noad 4 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Bergen 5 4-2, Welberg 3-Vosmeer 3 afgelast. Jeugd: Dauwendale-Vosmeer C 3-3, Vo smeer meisjes-WDS 4-6, Meto-Vosmeer D 3-2, Moe-Vosmeer E 3-4, WC-Vo smeer F2 1-7; Moc-Smerdiek Dl 2-5, Roosendaal-Smerdiek E2 8-0, Smerdiek F2-Halstercn 14-0, Smerdiek F3-SPS F2 3-1; Stavenisse E-Hoeven 1-3; Noad A- WHS A 8-1, Zwaluwe-Noad C 1-3, No ad E2-Thol. Boys E2 1-4; FC Bergen- SPS A 2-5, SPS B-Halsteren 1-2, SPS C-NVS 1-7, SPS Dl-WHS D2 7-5, DHV-SPS D2 9-0; Rillandia-WHS C 12- 0, WHS Dl-Alliance 2-3, WHS El- Grenswachters 3-1, RSV-WHS E2 2-4, WHS E3-NVS 5-1, WHS Fl-Vivoo 3-3, NVS-WHS F4 4-3; DSE-Thol. Boys A 1-6, Virtus-Thol. Boys meisjes 2-4, FC Bergen-Thol. Boys E3 6-1 John Vroegop (Vosmeer) Hans Leune (WHS) Tijs Nijmeijer (SPS) Egbert Moerland (WHS) Wiljan Lisseveld (SPS) 10 Met vier doelpunten in één wedstrijd verdubbelde Michael de Jong van Tholense Boys het aantal tot nu toe door hem gescoorde competitie treffers. Hij komt daarmee nog niet in de topdrie. Daar heeft wél Tijs Nijmeijer van SPS zich tussen ge nesteld, die met twee doelpunten zijn totaal op elf bracht. De topsco rer van vorig seizoen, Jacco Vaders van Vosmeer, schopte er voor het eerst sinds lange tijd weer eens een in en datzelfde geldt voor Kees van Putte van Stavenisse. Nieuwe na men in het klassement zijn Jeffrey Stoutjesdijk van Smerdiek en Mi chael van Leeuwen van Vosmeer. Onvoorstelbaar hoe snel deze groep uit elkaar is gevallen. Die verzuch ting kwam na afloop van het met 0-7 verloren duel tegen Dinteloord uit de mond van Gerard Noorthoek, secretaris van Noad '67. Ten opzichte van de wedstrijd van vorig seizoen tegen dezelfde tegenstander brach ten de Fluplanders slechts drie spelers van toen in het veld: Arjan Moerland, Iwan Geense en Johan Reijngoudt. Voor trainer Peter van Poortvliet was het een speciale wedstrijd. Hij kon zijn nieuwe ploeg in levende lijve aan het werk zien. „Je kijkt toch met twee oogjes naar zo'n duel. Ik moet zeggen dat ze effectief genoeg waren." het opnemen tegen de beweeglijke spitsen van de bezoekers, een onmo gelijke opgave zo bleek. Behalve de al langer geschorsten Menno Fonte- ijne en Comé de Frel was nu ook Kees Jan Verstrate vanwege een reeks boekingen verplicht afwezig. Stefan Fonteijne (ziek), Jeroen Reijngoudt (geblesseerd), Danny Steijn (geblesseerd) en Jasper van Dijke (vakantie) waren eveneens niet van de partij. Bij rust keek Noad tegen een 0-5 achterstand aan. In het tweede deel nam Dinteloord gas te rug en oogden de spitsen minder scherp. Daardoor bleven de dubbele cijfers van het bord. Uiteindelijk stopte de teller bij 0-7. Van Poort vliet kon er ook weinig aan toevoe gen. „We hadden niets in te brengen. Punt, amen, uit. Het is niet leuk om zo afscheid te moeten nemen van een club." Tweede klasse Net als in veel voorgaande partijen keek Noad na de openingsfase al te gen een kansloze achterstand aan. Na terugleggen op de schaduwspits tekenden de bezoekers in de 5e mi nuut al de 0-1 aan. Vijf minuten later werd doelman Leander Rouw ge passeerd door een kopbal: 0-2. Het met een geïmproviseerde opstelling spelende Noad werd met name in het eerste halfuur volledig zoek ge speeld. In de warming up was routi nier Bram Filius nog afgehaakt met een blessure, waardoor Van Poort vliet zich genoodzaakt zag A-junior Armando Voshol uit de kleedkamer te plukken. De jonge Voshol had er juist een wedstrijd opzitten en moest De 57-jarige Ton van der Spaan uit Oude Tonge is de nieuwe trainer van Noad '67. Met het aantrekken van Van der Spaan doorbreken de Fluplanders een traditie, waarbij uitsluitend uit de eigen regio af komstige trainers werden aange trokken. Gerard Noorthoek, secreta ris van Noad, noemt Van der Spaan een door de wol geverfde voetbal man. „Bovendien is hij volgens on ze informatie sterk in teambuilding. Dat hebben we op dit moment meer dan ooit nodig. Door dit rampzalige seizoen staat de hechtheid van de groep toch enigszins onder druk." De zelfstandige hovenier Van der Spaan voetbalde zelf bij Melissant, een dorpsclub die destijds reikte tot wat nu de tweede klasse is. Als trai ner werkte hij achtereenvolgens bij DES, Bernisse, Dirksland, Duive- land en ZSC. Het Zeeuwse voetbal is hem dus niet onbekend. Vanwege privé-omstandigheden zat Van der Spaan de laatste twee seizoenen zonder club. Noad '67, dat onder andere ook gesprekken voerde met de huidige Tholense Boys-trainer Gaby Niemantsverdriet, heeft er het volste vertrouwen in dat Van der Spaan de trainer is die de ploeg in de derde klasse een nieuw gezicht kan geven. „Het klikte meteen. We denken dat hij past bij een dorps club als Noad." Degradatiekandidaat Quick Boys stal voor de rust de show in Sint- Maartensdijk. Tot twee keer toe namen de bezoekers de leiding, maar dankzij een strafschop ging Smerdiek dames met 2-2 rusten. In de tweede helft kon Quick Boys het tempo niet bijbenen, zodat de thuis club alsnog uitliep naar een ruime 8-2 overwinning. Koploper Smerdiek begon zaterdag schoot de gelijkmaker binnen en dat slap aan het duel. Het sterk acterende Quick Boys kwam dan ook verdiend op voorsprong. Smerdiek speelde de bal op het middenveld bij een tegen stander in de voeten, de Thoolse ach terhoede had geen antwoord op de snelheid van de spits die prima af rondde (0-1). De thuisclub bakte er in de eerste helft weinig van, slechts Claudia de Frel en Lenny Stoutjes dijk waren in goede doen. Emmy Molhoek kreeg uit een voorzet van Anne Hage de eerste kans om te sco ren, maar de keepster redde. Ook ging een schot van De Frel maar net naast. Een vrije trap van Stoutjesdijk hoog over de keepster leverde de ge lijkmaker op. Maar de vreugde was van korte duur, want bij een vrije trap van Quick Boys zat keeper Con- ny Gulden mis en zo stond het 1-2. Toen Anne Hage vlak voor de rust binnen het zestienmetergebied werd vastgepakt, wees de scheidsrechter naar de penaltystip. Josca Jansen was een opsteker voor de tot dan toe pover spelende thuisclub. Meteen na de hervatting kwam Smerdiek op voorsprong. Een knal van Tina Dujakovic verdween via de knie van een tegenstander in het doel. Quick Boys werd door deze snelle treffer overrompeld, maar kon ook het tempo niet meer bijbenen. Na een foute uittrap van de keeper speelde Ilse Polderman de bal naar Anne Hage en die maakte 4-2. Een paar minuten later liet de keeper de bal los na een hard schot van Dujak ovic. Polderman was er als de kippen bij om dal buitenkansje te benutten (5-2). Bij een goede aanval zette de zelfde speelster De Frel goed in posi tie en zij maakte zonder problemen de zesde treffer. Een volgende mooie actie van Polderman werd door Irma Hage met een harde knal afgemaakt. Vlak voor het einde ging Polderman zelf goed door en bepaalde de stand op 8-2. Routinier Johan Schot van Tholense Boys belaagd door Internosspelers. gelopen en in het centrum volgde via Theo van Eekelen een ongeluk kige carambole: 2-1. In het reste rende deel van de tweede helft hing de verdiende gelijkmaker voortdu rend in de lucht. Met name John Vroegop liet prima kansen onbe nut. Ook een schuiver van Al- mahmoudi ging rakelings naast de verkeerde kant van de paal. De B- junioren Patrick Heijboer en Tonny van der Plas maakten in het laatste kwartier hun opwachting voor de niet fitte Arjen Verkamman en Niels Havermans. Pas vijf minuten voor het einde kwam Vosmeer langszij. Almahmoudi en Van leeu wen leverden fraai voorbereidend werk en uit de draai schoot Jacco Vaders de 2-2 in het net. Vosmeer heeft in het restant van de competi tie maar liefst vijf thuiswedstrijden voor de boeg. Daarom liggen er volgens Istha .ook mogelijkheden op een mooie finale van het sei zoen. „Ik mik op het linkerrijtje. De keuze is aan de heren zelf." In de eerste helft golfde het spel in Renesse op en neer, waarbij de thuisclub aanvankelijk wel de bes te kansen kreeg. Toch kwam de openingstreffer fortuinlijk tot stand. Doelman Michel Neelen ging in de 20e minuut in de fout bij een ongevaarlijk schot en een at tente speler van de thuisclub schoot de losgelaten bal tegen de touwen: 1-0. Vosmeer knokte zich echter terug in de wedstrijd en di verse kansen volgden. Nog voor de pauze kwamen de bezoekers op ge lijke hoogte. Uit een hoekschop van Hossain Almahmoudi kopte de gedreven spelende Michel van Leeuwen de gelijkmaker binnen: 1- 1. Kort na de hervatting nam het ervaren Renesse opnieuw een voorsprong. Het rechterverdedi- gingsblok bij Vosmeer werd eruit ge in het verschiet lag. Vrijwel elke aanval leverde een mogelijkheid op tegen de ontstellend zwakke Bra banders. De paal stond de openings treffer van Reinier de Groen in de weg, Michael de Jong kopte over en Johan Schot zag zijn vrije trap via de muur over de lat gaan. Na een kwartier kon er gejuicht worden. Je roen Nieuwkoop zette met een diep tepass De Jong vrij voor de keeper en in de korte hoek werd het 1-0. Bij een mislukte buitenspelval kon Jan de Graaf vrij op de keeper af draven, evenals drie medespelers. De Graaf koos voor het eigen suc ces en faalde. Het werd nog erger toen Internos uit de tegenaanval on verwacht op gelijke hoogte kwam. De gelijkmaker luidde een slechte fase van de thuisclub in, die pas in het zicht van de rust tot een einde kwam. Toen was het Johan Schot die De Jong de kans op zijn tweede doelpunt van de middag bood: 2-1. De immer naar perfectie strevende Niemantsverdriet was na afloop niet Tegen rode lantaarndrager Internos deed Tholense Boys wat het moest doen: winnen met ruime cijfers. Het werd uiteindelijk 6-1 in het voor deel van het team van trainer Gaby Niemantsverdriet. Feest was er al voorafgaande aan het duel. Johan Schot werd gehuldigd vanwege het feit dat hij op de eeuwige topsco- rerslijst van Tholense Boys op gelij ke hoogte is gekomen met de le gendarische Jan van der Vlies. Tegen Internos kwam Schot zelf niet aan scoren toe, Michael de Jong was met vier treffers de gevierde man. De Jong was andermaal als diepste spits geposteerd, omdat Hi cham Benhammou nog altijd is ge blesseerd. Ook Ronnie de Graaff was afwezig. Vanaf de aftrap was duidelijk dat voor Tholense Boys eindelijk weer eens een lekkere ze- te spreken over het zwakke kwar tier. „We waren helemaal van slag. Wat we toen lieten zien had hele maal niets met voetballen te maken. We konden geen pass meer geven." De tweede helft was een formaliteit. Mohammed Eljilali stond aan de ba sis van de 3-1 van wederom Micha el de Jong. Pas in de slotfase gaf Tholense Boys de zege meer glans. In de 84e minuut was het Reinier de Groen die na een individuele actie voor de 4-1 zorgde. De Groen zette vervolgens De Jong vrij voor de keeper en met een fraaie stiftbal werd het 5-1In blessuretijd was het Eljilali die scoorde, met dank aan de voorbereiders Johan Schot en Mi chael de Jong. Niemantsverdriet ge bruikte in de tweede helft het maxi male aantal wissels. Rick van de Velde, Carlo Heijboer en Mourad Tihani kwamen binnen de lijnen voor achtereenvolgens Jan de Graaf, Arie Draaijer en Niels Hop mans. De Bergse oefenmeester was tevreden over de tweede helft. „We speelden toen een stuk beter dan voor rust. We waren feller in de du els en het tempo lag een stuk hoger. Dan rol je een ploeg met de kwali teiten van Internos simpel op." WC'68 15 33 37-15 JPS 15 29 31-20 Kogelvangers 16 27 35-27 Tholense Boys 15 26 40-20 Seolto 16 23 34-28 Klundert 13 21 25-22 DVO '60 14 21 35-22 Rust Roest 15 20 29-42 15 17 31-33 15 17 33-51 14 10 17-36 15 5 22-53 The Gunners Baronie Dongen Internos WHS kwam op het slechte en win derige veld van Serooskerke van de koude kermis thuis. In de openings fase zag het allerminst naar uil dat de bezoekers met een zware neder laag huiswaarts zouden keren. De groenwitten domineerden en namen al snel een voorsprong. Het was Pa trick van Schetsen die de Walcherse verdediging onder druk zette en pro fiteerde van een te korte terugspeel bal: 0-1. WHS was aanvankelijk heer en meester, doch verzuimde om de beslissende tweede treffer binnen te schieten. Na voorbereidend werk van Egbert Moerland bleef Hans Leune in gebreke en bij een volgen de rush van de linkerspits werden de vrijstaande Leune en Leon de Witte net niet bereikt. Gaandeweg de eer ste helft zakte het niveau en in de blessuretijd kwam de thuisclub on verwacht langszij. Ivan Hage werd op de vleugel simpel uitgespeeld en ook Vincent de Jonge had het nakij ken. Doelman Anton Elenbaas had mogelijk nog kunnen redden, maar verkeek zich op de stuiterende inzet: 1-1. De goede voornemens voor de tweede helft vielen al snel in duigen. Drie minuten na de hervatting nam Serooskerke de leiding: 2-1. Na die treffer zakte WHS nog verder weg. Steeds meer duels werden verloren en ook het combinatiespel begon pijn te doen aan de ogen. Halverwe ge het tweede deel sloeg Seroosker ke voor de derde maal toe en speelde WHS een verloren partij. Hans Leu ne had de wedstrijd mogelijk nog een andere wending kunnen geven, maar de aanvalsleider van het nieu we WHS schoot te zacht in. Trainer Kees Stoutjesdijk bracht in de slot fase nog de jeugdige talenten Dennis Vaders en Andreas Vroegop in de ploeg voor respectievelijk Hans van den Ouden en Patrick van Schetsen. De wissels leverden geen rendement op, al zorgde het goede spel van met name Vaders voor het enige licht puntje van de middag. In blessure tijd maakte Serooskerke er zelfs nog 4-1 van. Anders dan bij de nederla gen tegen GPC en Dauwendaele had Stoutjesdijk ditmaal geen vrede met de uitslag. „In ons normale doen moeten we een ploeg als Seroos aan kunnen. Vandaag waren we er niet als team. Er waren teveel groepjes die af en toe hun best deden en dan win je geen wedstrijd. We hebben gewoon niet als elftal geopereerd, dat moet je niet verbloemen. Ik denk dat we nu met ons voeten weer plat op de grond staan. Wat we nu vooral niet moeten doen is naar elkaar wij zen en vertellen wat de ander goed of slecht heeft gedaan. Hard werken op de training en tegen Spui zater dag gewoon weer lekker voetballen, dat is de enige manier om uit deze negatieve spiraal te komen." Vierde klasse Het etentje van de selectie in het plaatselijke Chinese restaurant smaakte zaterdagavond prima. Voetbalhumor was er ook. Peter van der Male, in de tweede helft aanvoerder na het geblesseerd af haken van Martin Quist, liep de hele avond met de bijbehorende band rond. De grappen waren niet van de lucht. Winnen bij ZPR is dan ook niet veel ploegen gege ven. Met de 0-2 zege bevestigde SPS dat het zich definitief richt op de zesde plaats op de ranglijst. Trainer Gerard van Zalinge had voor het duel in Bergen op Zoom maar liefst veertien man tot zijn beschikking, een ongekende weel de dit seizoen. Van Zalinge was dan ook opgetogen. „Ik kon keu zes maken. Heerlijk." Voornaam ste slachtoffer van de ruime selec tie was Tijs Nijmeijer die het in de ogen van de Roosendaalse trainer de laatste weken enigszins had la ten afweten. Na een reservebeurt keerde Dennis Boer op Rozenoord geprikkeld onder dè lat terug. Van aanvoerder Martin Quist stond bij voorbaat vast dat een bovenbeen blessure hem maximaal een helft speeltijd bood. SPS speelde tegen de gevreesde Bergse tegenstander een puike partij. Ook de schuchte re jongens in de ploeg lieten zich niet de kaas van het bord eten en met vlagen werd er ook uitgekookt gevoetbald. In de eerste helft speelde de strijd zich voornamelijk op het middenveld af. De mandek kers Leo Vroegop en Peter van der Male hadden hun zaakjes uitste kend op orde, waarbij eerstge noemde in de tweede helft een per soonlijk succesje haalde toen zijn directe tegenstander vervroegd naar de kant werd gehaald. Op slag van rust hadden de gebroeders Mi chel en Wiljan Lisseveld hun ploeg na een vlotte combinatie aan de leiding kunnen brengen, maar de inzet van de oudste van het duo ging net naast de paal. Na de rust keerde Martin Quist niet terug, waardoor Danny Bijl een meer centrale rol kreeg toebedeeld. Het was invaller Tijs Nijmeijer die SPS halverwege het tweede deel aan de leiding bracht. Bij een vrije trap demonstreerde Michel Lisseveld zijn nog altijd goede traptechniek en legde het balletje precies op het hoofd van de boomlange Nijme ijer: 0-1. SPS ontsnapte vervol gens bij een Brabantse inzet op de binnenkant van de paal, die de doellijn niet passeerde. ZPR moest na een veldverwijzing met tien man verder en vlak voor tijd kopte Nijmeijer na een hoekschop van weer Michel Lisseveld de bevrij dende 0-2 binnen. Op dat moment waren Arno Anthonisse en Mark Smits al in het veld gekomen voor Johan Schccrmijer en Jaco Jansen, zodat Van Zalinge al zijn man schappen mobiliseerde. Zonder kaarten en met drie punten stapte SPS trots van het veld. Van Zalin ge kon tevreden zijn. „Zeven pun ten uit de laatste drie wedstrijden, dan doe je het niet slecht." Smerdiek hoefde niet haar beste voetbal te spelen om het zwakke Mevo eronder te krijgen. Al na een kwartier had de hekkensluiter uit Zierikzee op een onoverbrugbare achterstand moeten staan. Souli man el Bouzzaui, Daan de Viet cn Erik van Haaften lieten goede kan sen aan zich voorbijgaan, zodat het een halfuur duurde voordat de ar men de lucht in konden.Na voor bereidend werk van Erik van Haaften rondde Jcllc Rinses be kwaam af: 1-0. Nog voor de pauze volgde een tweede treffer. Ditmaal stond de opgerukte Leander Brink man aan de basis en verzorgde Bart Stoutjesdijk het slotakkoord: 2-0. In de rust kwam de discipli nair aan de kant gehouden Jordy Hage in de ploeg voor Daan de Viet, een wissel die het spel van de thuisclub ten goede kwam. Er kwam meer overleg in de ploeg en ook de opbouw van achteruit werd er beter door. Tien minuten na de hervatting maakte ook Nourdine Achabar zijn opwachting, als af lossing voor Jelle Rinses. Eens te meer bleek dat Achabar vooral als invaller goed uit de verf komt. De supersub nam zelf in de 7üe mi nuut de 3-0 voor zijn rekening. De gedreven Achabar gooide er uit sluitend goede acties uit en was ook niet zelfzuchtig door even la ter Jeffrey Stoutjesdijk de 4-0 op een presenteerblaadje aan te bic den. Het was ook Achabar die Van Haaften in staat stelde om de 5-0 aan te tekenen. In de slotfase kwam ook de jonge Rens de Viet nog in het veld voor Bart Stoutjes dijk. Trainer Ruud Linders was na de ruime overwinning niet voor de volle honderd procent tevreden. „Daarvoor hebben we teveel kan sen om zeep geholpen. Wel was zichtbaar dat de jongens er voor wilden gaan. De voorbije weken hebben wc elkaar eens goed in de ogen gekeken. Op de training wierp dat al vruchten af en nu ook in de wedstrijd. De zaken werden onderling positief belicht. Ik heb een groep op het veld zien staan. Op deze weg moeten we verder gaan." Bij het ervaren Brouwershaven hield Stavenisse vijfenveertig mi nuten lang goed stand. De verdedi ging van de roodgelen kwam niet echt onder druk te staan. Alleen bij een vrije trap moest doelman Mar co Dorst vol aan de bak. De thuis club mocht niet klagen toen een trappende beweging van een aan valler slechts bestraft werd met een gele kaart. Stavenisse stelde zich tijdens de rust in op een furi eus stormend Brouwershaven, een verwachting die uitkwam. De Schouwse ploeg gooide alles op de aanval cn het team van trainer Rien Smits moest alle zeilen bij zetten om averij te voorkomen. Die opzet leek tc slagen, totdat in de 55e minuut een verdwaalde bal ineens achter Dorst plofte: 1-0. Tien minuten later volgde een tweede treffer. Stavenisse speelde een van haar betere partijen en kwam via Kees van Putte terug in de wedstrijd. Marco Klippcl en Sander Smits stonden met een goede combinatie aan de basis van de eerste competitietreffer van Sta venisse in vele weken. In een po ging om het gelijkspel in de wacht te slepen schoven de bezoekers di verse pionnen een linie door. De druk op de veste van Brouwersha ven nam toe, zonder dat het offen sief echte kansen opleverde. In de slotfase besliste de thuisclub bij een uitval de wedstrijd: 3-1. „We zijn geklopt op fysieke kracht en ervaring", aldus elftalleider Adrie Knuist. „Het positieve is dal we eindelijk weer eens een doelpuntje hebben gescoord." De derde keus van WHS verloor met 0-5 van Serooskerke 4. De Sint-Annalanders kwamen voetballend niet zoveel tekort, maar misten de stootkracht voorin. Ook waren de bezoekers koelbloediger bij het benutten van de kansen. De eerste mogelijkheid was voor WHS, maar al leen voor de keeper schoot Patrick Quist naast. Even later schoot Rien den En gelsman van afstand op de lat. De Sint- Annalanders hadden een overwicht, maar moesten alert blijven bij de uitval len van de bezoekers. Niet tijdig mee te- rugverdedigen bij zo'n counter bete kende 0-1 voor Serooskerke. De ge lijkmaker leek een kwestie van tijd, maar kansen voor Patrick Quist, Rob v.d. Klooster en Abby Hommel leverden niets op. Quist bleef na de rust gebles seerd in de kleedkamer achter. A-junior Robin van Dijke was zijn vervanger. Opnieuw zochten de groen-witten tever geefs de gelijkmaker. Na tien minuten werd er weer onvoldoende terugverde- digd en de bezoekers profiteerden door Reserve derde klasse Met 4-0 voor staan en dan nog gelijk spelen, dat overkwam SPS 2 tegen Ko gelvangers 3. De rood-witten werden za terdag onverwacht gestuit in hun race om de titel. Ze bleven met een kater ach ter, terwijl de tegenstander het gevoel had dat er zelfs meer in had gezeten. Toch begon het redelijk goed voor de Tholenaren, die dankzij een overschot aan spelers een sterke opstelling konden formeren. Beide ploegen bleken gelijk waardig. met kansjes over en weer. De kentering kwam toen aanvoerder A.P. v.d. Belt na een kwartier de score open de. Hij verscheen, na een overstapje van Berrie Hage bij een pass van Dick Uijl, alleen voor de doelman en verschalkte die met een schuiver. Binnen tien minu ten breidde SPS de voorsprong uit naar 3-0. De eerste treffer was een vrije trap van Berrie Hage, nadat Peter Noordijke was neergelegd. En de volgende kwam van Van de Belt, die eerst tegen de keep er schoot maar de terugspringende bal alsnog tegen de touwen joeg. Hoewel SPS hierna wat gas terugnam, wist Ko gelvangers tot de rust geen echte kansen te creëeren. Geholpen door de wjnd kwam de ploeg uit Willemstad na' de hervatting furieus uit de startblokken. Ondanks het aandringen bleven doel kansen uit. Ook SPS (waarbij Joey van Akkeren voor Sjaak Quist in het veld was gekomen) profiteerde niet van de extra ruimte die het kreeg. Tot na een kwartier een voorzet van Hans Hage vanaf de zijkant bij Berrie Hage kwam, die er slechts zijn voet tegen hoefde te zetten. Dat was 4-0 en SPS kon de wed strijd rustig uitspelen. Maar dat liep an ders, want na een paar minuten scoorde Kogelvangers tegen. Die treffer werkte verlammend op de thuisploeg, die de be zoekers aan alle kanten voorbij zag ko men. Dat was zeker het geval nadat Wim de Groen en Hans Hage het veld hadden verlaten (voor Niek Wesdorp en Jos Bos). Dat de teller uiteindelijk op vier bleef staan, was volgens de SPS-zegs- man meer te danken aan het feit dat de wedstrijd niet langer duuurde dan aan de kunde van de Tholenaren. 0-2 te scoren. De A-junioren Lennart van Popering en Ronald v.d. Repe kwa men in de ploeg voor Rudi Hage en Jo|tn Keur. WHS ging risico's nemen, de be zoekers kregen daardoor ruimte en straf ten dat meteen af (0-3). De thuisclub probeerde nog wel wat terug te doen, maar miste de nodige overtuiging. Tot overmaat van ramp kopte Ruurd Kats de bal ook nog achter zijn eigen doelman Arné van Vossen. De wedstrijd was al lang gespeeld en uiteindelijk werd het zelfs 0-5. In WHS-ogen een geflatteerde uitslag, maar tegelijkertijd was er het be sef dat er in dit duel te weinig was afge dwongen om ergens aanspraak op 'te kunnen maken. Tegen Kapelle 6 nam Smerdiek 3 zater dag de leiding via Niels Hage. Maar het bleef bij dat ene doelpunt, zodat de be zoekers - die drie keer het net wisten te vinden - de punten mee naar huis na men. Smerdiek begon goed. Het verdedigde solide en stopte de tegenstander op fy sieke kracht af, zodat deze nauwelijks kansen kreeg. Ondanks goed combine ren op het middenveld viel het bij Smer diek niet mee om de spitsen in stelling te brengen. Passes waren vaak niet zuiver genoeg, of werden door Kapelle nog net over de zij- of de achterlijn getikt. Hoe wel de meestal door Wim Vroegop of Frans Ista genomen hoekschoppen drei gend waren, kon de thuisclub daaruit geen treffer forceren. Na een stuk of vier goede kansen zonder resultaat, werkte Niels Hage de bal uit een voorzet van Wim Vroegop in de linker hoek (1-0). Het laatste kwartier van de eerste helft begon Smerdiek vooral op het midden veld terrein te verliezen. Met snelle uit vallen was Kapelle enkele keren gevaar lijk, uit één ervan viel tien minuten voor de rust de gelijkmaker. Voor de tweede helft kwamen bij Smerdiek Mark Daws on (na een lange blessure) en Kees v.d. Velde in het veld voor Wim Vroegop en Jankees v.d. Hoek. De thuisclub begon misschien wel iets té aanvallend, want na balverlies voorin counterde Kapelle en dat leverde de Bevelanders na tien minuten een doelpunt op (1-2). Smer diek ging op zoek naar de gelijkmaker. Piet Bazen kwam in het veld voor Dan ny o.d. Brouw en ging in de spits spelen. Hij schoot een bal op de paal, terwijl een pegel van Dawson door de doelman uit de kruising werd gewerkt. De Smerdiek- speler viel even later geblesseerd uit. hij botste met het hoofd tegen een Kapel le- naar. De gelijkmaker bleef uit en in plaats daarvan bepaalde Kapelle de stand in de slotfase op 1-3. Dartclub d'n Overkant is medekop loper geworden in de eerste divisie A van dc Roosendaalse dartsfedera tie. De Tholenaren - die tegenwoor dig café Smerdiek als clublokaal hebben - klopten Hof van Holland met 9-1. Ze hebben nu 104 punten uit zeventien partijen. De uitslagen van de overige Thoql- se teams zijn als volgt. Eredivisie: De Babbelaar 1-Royal Dart Force 2- 8, Pole Position-Jansen Jansens 1 8-2. IA: Wapen van Nassau 2-The Pub 1 6-4. 2A: Sol I -Zaal Koch 5 4- 6. 2B: Calypso undertakers-d'n Overkant 3 9-1. 2C: Dartcentrum- de Sjoes 8-2. 3A: Hije Piele Bieje- The Pub 2 8-2. 3B: The Oldies B-La Plaza 7 4-6, 't Baeken-Distel 8 8-2. De Babbelaar 2-Het Schuitje 5-5. 3D: Sol 2-De Snackies 4-6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15