Nader onderzoek of brandweer niet te ruim in het jasje zit Gecompliceerde oefening aan haven In 2004 bijna net zoveel ongelukken als branden w Johan Verminnen: een stem bruin als een kroeg Verburgh Kritiek onderdeelscommissie: budget gaat op aan onderzoeken Waterschap via stembus kiezen Frans ontbijt Deurwaarder Buys opent kantoor Goes Brand, explosie, gevaarlijke stoffen, drenkelingen en gewonden Donderdag 24 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Record alarmeringen weer gebroken Het record van 126 alarmeringen in 2003 is vorig jaar ruim overschreden met 149 alarmeringen van de Thoolse brandweer. Daarvoor werden 161 eenheden gewaar schuwd omdat bij een aantal calamiteiten meerdere blus- groepen uitrukten. Naast 40 keer loos alarm waren er 109 echte calamiteiten. In 59 gevallen ging het om brand, 50 keer was er sprake van hulpverlening na onge lukken. Bureau Berenschot gaat de sterkte van de Thoolse brand weer opnieuw bekijken. „We hebben namelijk van twee onderzoeken totaal verschillende resultaten gekregen", zei burgemeester W. Nuis vrijdag op de brandweerfeest avond in Meulvliet. „Onze eigen commandant heeft een onderzoek gedaan waarbij Tholen is vergeleken met ge meenten van gelijke grootte. Daarbij kwam naar voren dat wij niet voor de muziek uitlopen. Een onderzoek van Berenschot gaf echter aan, dat Tholen met de brand weersterkte wél boven het landelijk gemiddelde zit. B. en w. hebben nu in samenspraak met de raadscommissie bestuurszaken besloten, dat Berenschot de situatie op nieuw bekijkt." Boegbeeld Papierwinkel Piepers verdwijnen Informatieavond Bijbelvertalingen Een explosie op een schip, twee drenkelingen, gevaarlij ke stoffen, een aanrijding met beknelling en een brand. De pelotonsoefening van de Thoolse brandweer, maan dagavond aan de haven in Tholen, was bijzonder veelzij dig. Praktisch alle specialismen kwamen daardoor aan bod. „Iedereen had er na afloop een goed gevoel over", vertelt ondercommandant L.J. Havermans. „Natuurlijk zijn er altijd wat kleine dingetjes die beter kunnen, maar op zich verliep alles zoals het moest." Kees van Duuren, Ben Schot, Hans Burgers en Jap Bruijnzeel vooraan v.l.n.r. met achter hen Teus Walpot, Leon de Witte en Gabri Janssen werden gehuldigd wegens 30, 20 of 12,5 jaar trouwe dienst bij de vrijwillige brandweer. „Stille perioden en drukke tijden wisselden elkaar af vertelde brandweercommandant Koos de Fe ijter vrijdagavond in Meulvliet. De blusgroep Tholen kwam het meest in actie: 51 keer. Sint-Maartensdijk volgde met 40, Sint-Annaland met 33, Sint-Philipsland met 12 en Sta- venisse kwam vorig jaar maar 10 keer aan bod. De officier van dienst van de regionale brandweer moest vijftien keer opdraven. Het waterongevallenvoertuig met het duikteam uit Tholen is zeven keer gealarmeerd, waarvan twee maal voor bijstand in de regio Mid den- en West-Brabant. Bij wateron gevallen kreeg Tholen drie keer bij stand: twee maal uit Brabant en één keer uit Zeeland. Uit Brabant kwam nog een keer de autoladder en de hoogwerker. Bij een calamiteit aan de andere kant van het Schelde- Rijnkanaal werd één keer de meet- ploeg paraat gesteld. Bij de brand in het bedrijfsverzamelgebouw te Sint- Maartensdijk op 22 december werd veel van het Zeeuwse regiomateri aal gebruikt. Burgemeester W. Nuis reikte 28 di ploma's uit, waaronder twee bijzon- Leo Mosselman moest drie jaar studeren voor de opleiding brandmeester. Als het aan gedeputeerde staten ligt, wordt er volgend jaar voor de wa terschapsbesturen net als voorheen een stembusverkiezing gehouden. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen wil daar eigenlijk vanaf. Stemmen met het rode potlood noemt dit schap uit de tijd en bovendien ar beidsintensief. Alternatieven zoals stemmen per brief, telefoon, inter net of stemcomputer zouden moge lijk moeten zijn. En de koppeling met de gemeenteraadsverkiezingen kan dan, wat Zeeuws-Vlaanderen betreft, worden losgelaten. Het an dere waterschap in de provincie, Zeeuwse Eilanden, heeft niet om een verandering gevraagd. Aan pas- Zeven jaar oud was hij toen het Atomium in Brussel werd ge bouwd, zo vertelde Verminnen zijn publiek in een van de vele amusan te bespiegelingen tussen de liedjes door. Het Atomium, het monument met de futuristische bollen dat werd ontworpen ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling van 1958, is tot op de dag van vandaag een van de symbolen van de Belgi sche hoofdstad. Het is ook van toe passing op het leven en werk van Verminnen zelf. Brussel, ze keert in veel van zijn liedjes terug, met haar pleinen en straten, en niet te vergeten de café's rond de Grote Markt. Het Atomium markeert ook een tijdperk, een volwassen wor den in de jaren zestig met alle idealen die daar bij horen. Vermin nen is een kind van die lijd. Hij be schouwt de wereld als een tuin, een aards paradijs, dat door kwaadwil lende politici en andere duistere I machten wordt bedreigd. De jaren zestig en het daaropvolgende de cennium betekenden ook veel ver warring, relaties die kapot gingen, nog een inspiratiebron voor de zan ger. In Meulvliet nam Verminnen zijn publiek mee op een reis door een rijkgevuld repertoire dat meer dan dertig jaar beslaat. In het deels Spaanstalige openingsnummer liet Verminnen Latijns-Amerikaanse sfeer doorsijpelen, want ook muzi kale avonturen zijn hem niet vreemd. Een eerste ode aan Brussel volgde, met niet veel later het Brel- nummcr Ne Me Quitte Pas. Ver minnen bracht het doorleefd, zoals dere. T.J.H. Brasz uit Tholen was de eerste die het diploma duikploeglci- der in ontvangst nam en daar was de burgemeester heel erg trots op. La ter op de avond kreeg Brasz ook nog de BBB-wisseltrofee voor best beoordeelde blusgroep. Leo Mos selman uit Sint-Annaland ontving het diploma onderbrandmeester en dat is geen kleinigheid met een op leiding van drie jaar en zes examen vakken. Commandant De Feijter maakte melding van een nieuw opleidings systeem. „Nadere eisen vergen ook meer geld. Maar als de burger in nood is, staat de brandweer klaar." Rien van Duuren en Jaap Verwijs kregen een herinneringsmedaille omdat ze na tien jaar gestopt zijn als leider van de Sint-Philipslandse jeugdbrandweer. Ze blijven actief voor de 'grote'brandweer. Peter Priem uit Stavenisse kreeg eervol ontslag na 4 jaar en 9 maan den. „De brandweer vraagt veel van een vrijwilliger en als je dan nog andere hobby's hebt, wordt het soms kiezen", zei de burgemeester. Leen Kosten uit Sint-Philipsland stopte na 35 jaar en 7 maanden. Hij kreeg eervol ontslag, maar de bur gemeester had nog wel een appeltje met hem te schillen. In het af- scheidsinterview in de Eendracht- bode had Nuis namelijk gelezen, dat Kosten via de toenmalige burge meester uit militaire dienst was kun nen blijven. „Dat was bij mij niet gelukt", zei Nuis, die voor zijn komst naar Tholen beroepsofficier was. Niettemin complimenteerde hij Kosten als 'boegbeeld'van de Sint-Philipslandse brandweer. „Pet je af voor zo'n lang dienstverband, waarvoor we ook je echtgenote be danken", aldus de burgemeester. Acht jubilarissen werden in Meul vliet in het zonnetje gezet. Ben Schot uit Sint-Maartensdijk, Jap Bruijnzeel en Hans Burgers uit Sint- Annaland en Kees van Duuren uit Sint-Philipsland wegens 30 jaar trouwe dienst. Gabri Janssen en lek de Vos uit Stavenisse hebben er bei den 20 jaar op zitten. Leon de Witte uit Sint-Annaland en Teus Walpot uit Sint-Philipsland vierden hun koperen jubileum. sing van hel kiesreglement is een zaak van provinciale staten. Acht jaar geleden zijn verschillende mogelijkheden besproken en toen is voor de stembusverkiezing geko zen. Inmiddels zijn er landelijk er varingen met stemmen per brief of telefonisch. De opkomst blijkt on gunstig af te steken vergeleken bij de Zeeuwse stembusverkiezingen, aldus g.s. Die wijzen er verder op, dat er bij 'postbusverkiezingen' méér aandacht nodig is om stem fraude te voorkomen. Het provinci aal bestuur hecht er in ieder geval aan om de verkiezingen in beide waterschappen uniform en gelijktij dig te houden. Al met al zien g.s. geen zwaarwegende redenen om de waterschappen een keuzemogelijk heid te bieden bij hun bestuursver kiezing. het hoort. Het met een wilde bos haar omkranste gelaat was in de meest breekbare ogenblikken ver trokken van pijn, zijn stem waaier de breed uit van wanhoop, Vermin nen liet zien een theaterdier pur sang te zijn. Andere klassiekers als Mooie Dagen en het door Clouseau tot hit gemaakte Laat Me Nu Toch Niet Alleen werden eveneens met veel gevoel ten gehore gebracht. Na de pauze volgde een tweede eerbetoon aan zijn grote voorbeeld Brei, het lied over de haven van Amsterdam. Havens betekenen ro mantiek en het werk van Vermin nen hoort zeker bij die categorie, zoals ook een fijnzinnig lied over zeilen voor de kust van Oostende en over de Oosterschcldc aantoon de. Waar het kon, maakte de zanger een knipoog naar de streek waar hij optrad, een foefje dat de herken baarheid van zijn thema's nog meer vergrootte. Geen romantiek zonder een klagende accordeon en dat in strument speelde in de achtergrond dan ook een voorname rol, met verder piano, gitaar en soms een hartverscheurende sax. Met een toegift in de traditie van Louis Armstrong, en met de hand op het hart, nam Verminnen afscheid van zijn publiek. Om later op die avond vol hagel en natte sneeuw, zo had hij de bezoekers in Meulvliet bij een van de intermezzo's toever trouwd, zijn 17-jarige dochter bij een feestzaal in Gent op te halen. Zo verdween de zanger. Door de nacht terug naar Vlaanderen, het land dat zo'n prominente rol speelt in zijn liedjes en verhalen. De burgemeester erkende, dat er al tijd wel een spanningsveld tussen veiligheid en financiën zal blijven. „Net als een gezin zal de gemeente keuzes moeten maken. Wij willen goede kwaliteit, zowel wat voertui gen, ander materieel, kleding en personeel betreft. De vrijwilligers hebben meer recht op ondersteuning van beroepsmensen en daarom is er dringend behoefte aan personeel. De vrijwilligers steken hun nek uit voor de brandweer en wij willen voor u een goede werkgever zijn. De gemeenteraad bepaalt uiteinde lijk het veiligheidsniveau in de ge meente Tholen en in een econo misch minder gunstige tijd is die keuze moeilijk. We moeten efficiënt werken, dus met een zo hoog moge lijk resultaat tegen zo laag mogelij ke kosten. Er zijn plannen voor an dere huisvesting, zoals in Sint- Maartensdijk, maar we moeten geen ondoordachte dingen doen. Er is een evenwichtige verdeling van de brandweertaken nodig en we moe ten durven praten over het span ningsveld. Maar arbo-eisen dienen heel stringent te worden uitge voerd." De burgemeester herinnerde in dit verband aan het incident in Sint- Philipsland, waarbij zich enkele brandweerlieden ter controle onder doktersbehandeling moesten stel len. „De vrijwilligers hebben er voortreffelijk bij geholpen om deze casus in beeld te krijgen. Nuchter blijven, is een vereiste en de vol gende keer doen we dat anders", al dus Nuis. Voorzitter Hans Burgers van de on derdeelscommissie uitte zijn zorgen over de papierwinkel bij de brand weer. Commandant De Feijter heeft volgens Burgers al een Landrover moeten aanschaffen om de stapels zonderlijk aan de slag. Haver- mans: „Daardoor leek het chao tisch, maar wél kwam iedereen zo doende aan de bak. Voor de coördinerende officier van dienst was het lastig. Het bleek dat er door de hectiek te weinig tijd was voor overleg." De brandweerauto van Tholen, het duikteam (Tholen) en de recent aangeschafte snelle boot (Stavenis se) werden als eersten gealar meerd. Terwijl de blusgroep de zaak in kaart bracht en zich vervolgens, op aanwijzingen van hulpverlener C. Kosten, om de slachtoffers in de auto's bekommerde - de wrakken werden uiteindelijk open geknipt, liet Stavenisse op de boothelling de snelle motorboot te water en voer daarna de handelshaven in. Toen waren vlakbij het casco ook al dui kers op zoek naar de slachtoffers in het water. Sint-Annaland kwam er bij om op het casco een verkenning uit te voeren en bluste vervolgens de hoi. Ondertussen bekommerde te kunnen vervoeren, terwijl diverse plannen almaar vertraging oplopen. „Jammer dat het zo moet gaan, want het budget gaat op aan onder zoeken." Burgers noemde in dit verband de plannen voor een nieu we brandweerauto en -kazerne in Sint-Maartensdijk, alsmede de al ja ren geleden geplande nieuwe kazer ne in Sint-Annaland. De Feijter kon zich de klachten van de oc-voorzitter wel voorstellen. „Ook bij de beroepsmensen van de Thoolse brandweer is het veel plan nen, maar te weinig uitvoering." Burgers gaf al een schot voor de boeg, want in 2006 treedt de huidi ge onderdeelscommissie af en dan moeten er nieuwe mensen komen. „En Tholen heeft een sterke o.c. no dig om bij de toekomstige bestuur ders de huidige vijf blusgroepen te handhaven. We hopen ook dat de nieuwe commandant van de regio Zeeland, dhr. Captijn. zijn Thoolse matrozen niet overboord gooit of achter de boot laat zwemmen." Burgers zei er trots op te zijn, dat het voorstel van de o.c. om de ont- het gaspakkenteam van Sint-Phi lipsland zich over de gevaarlijke sloffen. Vóór het begin van de oefening kregen de medewerkers een aantal aanwijzingen met betrekking tot de veiligheid. Zo moest iedereen die binnen twee meter van de water kant kwam, een zwemvest aantrek ken. En de persoon die als drenke ling het water in ging, werd vanaf de kant door twee man in de gaten gehouden om in te kunnen grijpen als er iets mis mocht gaan. De oe fening gebeurde in het donker. En hoewel dat volgens Geuze een ex tra handicap was, kan het ook in de praktijk voorkomen dat zich 's avonds of 's nachts een calamiteit bij de haven voordoet. Naast de sa menwerking tussen de blusgroepen was de communicatie tussen de (specialistische) eenheden en de pelotonsstaf een aandachtspunt. Behalve donker was het maandag ook behoorlijk fris, zodat na af loop de koffie in de Thoolse brandweerkazerne prima smaakte. slagleeftijd van de vrijwilligers bij de brandweer te verhogen van 55 naar 60 is gehonoreerd. „Beroeps mensen snappen hier niks van. want die willen zo vlug mogelijk stop pen. maar wij zijn hier blij mee." Burgemeester Nuis vond het ook fijn dat b. en w. de ontslagregeling hebben verruimd. „Als je gezond en fit bent, hoeft 55 jaar nu niet meer het einde te zijn voor een brand weerman. Adrie v.d. Rccst is een uitstekend voorbeeld van hoe het voortaan kan. Het personeel van de dagploegen tussen 8.00 en 17.00 uur is er mede door versterkt." Tholen werkt nu 16 maanden onder de brandweerregio Zeeland en het gaat goed, vertelde de burgemees ter. „Gaandeweg hebben we onze plek gevonden en we hebben heel veel vertrouwen in de aanpak van de nieuwe regiocommandant Fons Captijn. We gaan op weg naar vei- ligheidsregio's, waar vier discipli nes samenwerken bij de rampenbe strijding. Alle vrijwilligers hebben we daarbij keihard nodig. Mis schien komen onze beroepsmensen op de loonlijst van de regionale brandweer, maar ik wil wel dat ze terug gedetacheerd worden op Tho len. In de veiligheidsregio's moeten we niet meer in hokjes denken, maar over de schutting heen kijken. Veiligheid op het water hoort daar ook bij. De raad heeft snel besloten om een boot te kopen, die nu bij de blusgroep Stavenisse staat. Samen met mijn collega van Steenbergen heb ik de veiligheid in het Schelde- Rijnkanaal op de agenda gekregen. Het is volstrekt onaanvaardbaar dat hulpverleners - en onze vrijwilli gers vormen een rots in de branding - moeten afgaan op schepen met on bekende lading. De inwoners zijn het waard dat wij daarover goed in gelicht worden." De burgemeester was blij dat in april het nieuwe communicatiesysteem C2000 ingevoerd wordt, waardoor de oude piepers opgeruimd kunnen wor den. Het mobilofoonverkeer is dan voorbij en dat houdt in dat scanner luisteraars de verrichtingen van de brandweer niet meer op afstand kun nen volgen. Nuis prees de vrijwilligers voor hun inzet het afgelopen jaar. Hij noemde als voorbeeld het ongeluk met de har monicabus bij boerderij Candia. „De brandweer heeft daar zeer professio neel opgetreden, evenals bij de vakan tiewoning op camping de Pluimpot en bij de grote brand in het bedrijfsverza melgebouw in Sint-Maartensdijk. Hartverwarmend, hoe u met uw vak bezig bent", zei de burgemeester. De nieuwe regiocommandant kwam later op de avond ook nog naar Meul vliet en prees de Thoolse brandweer lieden op zijn beurt voor 'de perfecte inzet.' „Ik vind het ook klasse dat jul lie deze feestavond organiseren." Captijn u-ad 1 juli vorig jaar aan en heeft inmiddels met alle 12 comman danten van de 13 Zeeuwse gemeenten gesproken. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Natuurlijk zal er altijd dat kleine per centage storingen zijn. maar de kwali teit van de huidige, gecertificeerde in stallaties is erg goed. Het komt ook voor dat mensen die wat vergeetach tig worden, een kookplaatje aan laten staan of iets dergelijks. Dan kun je niet zeggen dat een melding loos is, want dan werkt de installatie zelfs nog preventief. Anders is het wanneer de installaties niet goed zijn afge stemd op de bedrijfsprocessen en VERVOLG VAN VOORPAGINA Ook oud-directeur Biesheuvel, die haar destijds vroeg om op de school te komen werken. Bij hem zat juf Janny trouwens zelf in de klas, want ze bezocht de School met de Bijbel die toen nog in de Hofstraat stond. „Ook de muziek vereniging kwam nog spelen", al dus een verraste jubilaris. Juf Janny is inmiddels acht jaar coördinator op De Ark, met 27 leerlingen momenteel de kleinste Thoolse basisschool. Naast haar administratieve taken en de zorg (aan kinderen met leerproblemen) slaat ze twee dagen in de week voor de klas in de groepen 3, 4 en 5. „Lesgeven vind ik nog altijd ontzettend fijn, dat zou ik niet wil len missen." Met twee collega's volgt ze een opleiding interne be geleiding. „Behoorlijk pittig, maar het is goed om zelf in ontwikkeling te blijven." De juf voelt zich thuis op De Ark. zo valt uit haar verhaal te beluisteren. Haar man is daar ook regelmatig te vinden, want hij geeft handenarbeid en computerles en doet verder allerlei karweitjes. Na de Christelijke mavo in Tholen en de havo aan 't Rijks in Bergen op Zoom ging Janny v.d. Jagt naar De Gereformeerde Bijbelstichting (GBS) organiseert op dinsdag 1 maart in gebouw Calvijn te Sint- Maartensdijk een informatieavond. Algemeen medewerker dhr. J. de Koning zal op deze bijeenkomst spreken over de Herziene Staten vertaling, de Nieuwe Bijbelver taling en de nieuwe bijbel met kant tekeningen. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Ds. J. Joppe van de Hersteld Hervormde gemeente te Sint-Maar tensdijk verzorgt de opening en sluiting. De GBS houdt zich bezig met het behoud en de bevordering van het gebruik van de bijbel in de Statenvertaling. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Buys Partners uit Tholen heeft een vierde vestiging geopend: aan de Amundsenweg op bedrijventer rein De Poel in Goes. Vorig jaar werd incassobureau Intermedium aan de Jasmijnstraat overgenomen en die drie medewerkers zijn nu met vier mensen van het deurwaarders- kantoor in een huurpand aan de Amundsenweg begonnen. „Goes ligt centraal in Zeeland en vormt het centrum van heel veel bedrijvig heid", legt Sandra Geilings uit. Al jaren waren er plannen om daar te beginnen, want voor opdrachten van o.a. de ministeries van justitie en on derwijs komt Buys al jaren op de Bevelanden en op Walcheren. „Van uit Goes kunnen we nu beide werk terreinen goed bedienen. Lia Ven horst-van Gastel is bij koninklijk besluit benoemd tot deurwaarder in Goes. Zij heeft ruim 25 jaar ervaring in juridische dienstverlening en was vanaf 1999 kandidaat-gerechtsdeur waarder bij ons kantoor." De opening wordt vrijdagmiddag feestelijk gevierd met een receptie in theater De Mythe in Goes met een vleugje opera. Burgemeester drs. D.J. van der Zaag zal dan een toe spraak houden. De centrale administratie van Buys Partners blijft in het hoofdkantoor in Tholen (bedrijventerrein Welgele gen) gevestigd. Daarnaast zijn er vestigingen in Zierikzee en Schoon- dijke. Open dag gevangenis. De peniten tiaire inrichting Torentijd in Mid delburg houdt op zaterdag 5 maart een open dag in het kader van het tienjarig bestaan. Belangstellenden kunnen kennismaken met het werk van justitie, onder meer de meerper- soons cellen en het politie-arrestan- tencomplex. Voor een bezoek aan de open dag van Torentijd is schrif telijke aanmelding vóór 1 maart noodzakelijk. daardoor alarmen veroorzaken of dat personeel nonchalant met de installa tie omgaat. Het laatste jaar komen we jammer genoeg ook meermalen te gen, dat er stiekem gerookt wordt in gebouwen waar dat niet mag en er blijkt dan ineens een brandmelder te hangen." De Feijter vertelde dat de Thoolse brandweer al begonnen is met vriendelijke verzoeken er wat aan te doen. „Maar deze zullen worden gevolgd door waarschuwingen en tenslotte zullen we uiteindelijk gaan proberen de kosten te verhalen." de pedagogische academie in Mid delburg. In 1977 studeerde ze af, werkte een jaar in Werkendam en twee jaar in Ede. Ze trouwde in 1981 met Bertus Boogaart en zat toen een tijdje thuis. „Maar dat was niks voor me. Daarom sollici teerde ik als invalkracht op ver schillende openbare basisscholen. Ik werkte onder meer in Stavenis se." Aan de Thoolse scholenge meenschap in Sint-Maartensdijk gaf de juf een tijdje Nederlands, en ze ontwikkelde er taalkaarten sa men met een collega. „In septem ber 1981 kwam de heer Biesheuvel me vragen of ik bij hem op school wilde komen werken." In haar ge boortedorp begon Janny Boogaart voor één middag in de week als in valler voor juf Jetty Steenstra. Gaandeweg breidde dat uit naar een volle week, waarbij de juf eerst les gaf in de groepen 6, 7 en 8. Door die beginperiode met een on derbreking en parttime banen is er nu pas, 28 jaar na het afstuderen, het zilveren onderwijsjubileum van de juf. Ze doet haar werk altijd nog met veel plezier. Geeft bijvoor beeld in groep 8 een half uurtje Franse les. „Aan het einde van het schooljaar sluiten we dat af met een Frans ontbijt bij mij thuis", vertelt juf Janny Boogaart van De Ark in Oud-Vossemeer. Hij wordt beschouwd als de leermeester van de in deze contreien wel licht meer bekende Stef Bos en Raymond van het Groenewoud. Ook staat hij te boek als de ultieme vertolker van het werk van Jacques Brei. Eerst en vooral is Johan Verminnen zichzelf, een zanger en lied jesschrijver uit Vlaanderen die met zijn intieme teksten als weinig an deren weet te ontroeren. Zaterdagavond stond hij op uitnodiging van Uit op Tholen met een trio begeleiders op de planken van een goed ge vuld Meulvliet. Ver in de vijftig, voorgoed tegendraads, zingend vanuit het hart, met een stem bruin als een kroeg. Het bevrijden van een gewonde uit een aangereden auto was één van de onderdelen van de brandweeroefening. De commissie die de oefeningen dend op een andere auto. Daarbij opzet, had een fraai scenario be- werd de havenontvangstinstallatie dacht. Aan boord van een scheeps- (hoi) geraakt, die in brand vloog, casco in de haven deed zich een In beide auto's bleef iemand be- explosie voor, veroorzaakt door il- kneld achter, een andere inzittende legale activiteiten met gebruikma- had een hoofdwond, king van gevaarlijke stoffen. Twee Op één na alle blusgroepen kwa- personen sprongen vanaf het schip men in actie. „Sint-Maartensdijk het water in, waarvan er één direct ontbreekt. Die had vanavond een onder water verdween en de ande- instructie en theoretische oefening re zich drijvende hield. Ook enkele bij dc Covra, de opslag van radio vaatjes waren in de haven terecht actief afval, in Borssele", legt A. gekomen, terwijl er op het casco Geuze uit. De pelotonsoefening een aantal stonden te lekken. Twee sloot de eerste cyclus in het oefen personen die er in een auto van- schema van dit seizoen af. Door door gingen, botsten achteruit rij- het scenario konden groepen af- Plaats iPod. Geniet van kamerbreed geluid! Het nieuwe SoundDock digital music system van Bose'. Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 wvfw.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13