Na een kwarteeuw afscheid in stilte voor Nico Nooij Stavenisse traint in de modder Tholense Boys begint met selectie 'onder 14' STAD mobiliseert raad voor schaatsbaan Huis bij varkensstallen 'Herkenbaar trainen en spelen Tholense Boys wint oefenduels Ruime zege Smerdiek 2 Thoolse jeugd bij Feyenoord Topsportgala Koersballen 'Alles keert terug bij Stavenisse, behalve de resultaten Emergo draait in de top mee Keersluis Stavenisse dicht, maar geen schade Donderdag 17 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Voetbalvereniging Tholense Boys start met een selectie elftal onder de 14 jaar. De groep krijgt van de geroutineer de eerste elftalspeler Johan Schot één keer in de maand een speciale training en gaat ook extra wedstrijden spelen. Op die manier wil de vereniging beter inzicht krijgen in de mogelijkheden van de diverse spelers, aldus jeugdcoördi- nator Erwin de Nijs. „Onze doelstelling is om iedereen met veel voetbalplezier elk jaar een stukje beter te maken." Theo Middelkamp presenteert renners Milieuinformatie op de website Bijna onopgemerkt verdween hij in november door de achterdeur uit het regionale voetbal. Een chronische en kelblessure noopte Nico Nooij om ermee te stoppen. Met het terugtreden van de 42-jarige centrumverdediger van Stavenisse kwam er een eind aan een tijdperk. Op enkele onderbrekingen na maakte Nooij zesentwintig seizoenen deel uit van de roodgele hoofdmacht. Na bijna vier maanden rust heeft hij nog geen honger naar de bal. Toch kruipt het bloed soms waar het niet gaan kan. „Als ik een bal zie liggen, dan moet ik er een trap tegen geven. Dat raak je nooit kwijt." Talent Resultaten Somber Tegenstand te sterk voor Smash Ten einde raad heeft de stichting Samen Thoolse Activi teiten Doen (STAD) raadsleden van de PvdA, het CDA en de CU gemobiliseerd om een tijdelijke schaatsvoor- ziening te krijgen. 9 Voetbal programma Zaterdag 19 februari uur Noad-Dintcloord(dJong) 14.30 Serooskerke-WHS(Sardjoe) 14.30 Thol. Boys-Internos( Wagenaar) 14.30 Smerdiek-Mevo(Fasc) 14.30 Brouwershaven-Stavenisse 14.30 ZPR-SPS( Wilbrink) 14.30 WHS 2-Serooskcrkc 2(Bruijncs) 14.30 Noad 2-Heerjansdam 3(dBruinc) 13.30 Thol. Boys 2-DSE 2 12.30 SPS 2-K'vangers 3(Weeda) 14.30 SKNWK 3-Srnerdiek 2 14.30 WHS 3-Serooskerke 4 14.30 Thol. Boys 3-SPS 3 14.30 Stavenisse 2-Thol. Boys 5 14.30 Wemeldinge 3-WHS 4 14.30 Vosmeer 4-Rillandia 4 14.30 Smerdiek 3-Kapelle 6 12.30 Dinteloord 4-Noad 4 14.30 Smerdiek da.-Quick Boys 12.30 Zondag 20 februari uur Renesse-Vosmeer(Dhondai) 14.30 Vosmeer 2-Bergen 5 12.00 Welberg 3-Vosmeer 3 10.00 Het selectieteam past binnen de Bij de toekomstvisie van Tholense leerplangedachte die sinds enkele jaren bij Tholense Boys wordt ge hanteerd. Bij de pupillen is dit leer plan momenteel het verst ontwik kelt. Volgens De Nijs zijn de eerste resultaten ondertussen zichtbaar. „Vanaf de jongste lichting tot en met de oudste E-tjes wordt er sinds dit seizoen op een herkenbare ma nier getraind en gespeeld. Ons uit eindelijke doel is om dit door te zet ten over de gehele lijn, tot en met de A-junioren. Dit heeft echter tijd no dig. Onze grootste aandacht was de afgelopen twee jaar voornamelijk gericht op de jongste lichtingen, omdat dat daar de basis wordt ge legd om op verder te borduren. Dat wil niet zeggen dat de junioren geen aandacht hebben gehad, maar mo menteel is dit nog iets minder ge structureerd." Boys horen ook extra activiteiten buiten de groepstrainingen om. Eer der al werd daarom een 'onder 11 selectie in het leven geroepen en vinden extra keeperstrainingen plaats. De selectie tot 14 jaar is de volgende stap in het proces. De Nijs, tevens hersteltrainer bij eredi- visionist RBC Roosendaal, bena drukt dat de eigen teamprestaties centraal blijven staan. „De jongens die voor de selectie in aanmerking komen, ontvangen een persoonlijke uitnodiging. Deze uitnodigingen zijn in overleg met de betreffende trainer tot stand gekomen. De spe lers zijn vrij om deel te nemen en krijgen, waar nodig, vrijstelling van de eigen teamtraining. De extra ac tiviteiten blijven wel ondergeschikt aan de wedstrijden voor het eigen team." Tholense Boys heeft een vriend schappelijk duel legen DIVO uit Dinteloord met 1-4 gewonnen. Te gen de zondagvierdeklasser gingen de Tholenaren voortvarend van start. Op aangeven van Michael de Jong scoorde Reinier de Groen in de zesde minuut de openingstreffer. Uit een vrije trap scoorde Ronny de Graaf vlak voor rust 0-2. In de tweede helft maakte Dinteloord de aansluitingstreffer maar door treffers van Reinier de Groen en Mohamed Eljilali werd de eindstand op 1-4 bepaald. Zaterdag speelde Tholense Boys opnieuw een vriend schappelijk duel. Op het kunstgras veld bij Krabbendijke werd een 3-4 overwinning behaald op Krabben dijke 1Uit een voorzet van Ronny de Graaf opende Michael de Jong de score. Vervolgens had Krabben dijke het betere van het spel en wist de thuisploeg de achterstand om te buigen in een 2-1 voorsprong. De slotfase van de eerste helft domi neerden de Tholenaren weer het du el. Door treffers van Ronnie de Graaf en Niels Hopmans kwam Tholense Boys op een 2-3 voor sprong te staan. In de zesde minuut van de tweede helft troffen de Tho lenaren opnieuw doel. Johan Schot plaatste met een mooie pass Reinier de Groen alleen voor de doelman, die beheerst afrondde. In de slotfase bepaalde Krabbendijke uit een straf schop de eindstand op 3-4. Het reserveteam van Smerdiek versterkte met een 6-2 overwin ning op Wik '57 haar koppositie. Het verschil met de nummer twee op de ranglijst bedraagt nu vijf punten. Niels Hage opende de score voor Smerdiek, maar door een fout van Frans Ista konden de bezoekers de gelijkmaker noteren. Het was Niels Hage, die op aange ven van Marcel Baan Smerdiek opnieuw aan de leiding bracht. Toch bleef WIK lange tijd uitzicht houden op een goed resultaat te gen de koploper. Rens de Viet kon ternauwernood voorkomen dat WIK opnieuw langszij kwam. Groot was de vreugde bij Smer diek, toen Niels Hage vlak voor rust voor de derde keer doel trof. In de tweede helft kreeg Smerdiek een legio kansen, maar men faalde in de afwerking. Vooral Jelle Rin ses liet enkele opgelegde kansen onbenut. Op aangeven van Niels Hage trof Gert-Jan Snip wel twee keer doel, waarna Jelle Rinses als nog liet zien dat hij ook kan sco ren. Ook doelman Alex Hogendoorn moest één keer de bal uit het net vissen, zodat er een 6-2 overwin ning werd behaald. Jeugdspelers van Tholense Boys werden in de wedstrijd Feye- noord-Willem II zondagmiddag getracteerd op een doelpuntenre- gen: 7-0. De 38 junioren waren voor dit duel uitgenodigd dankzij hun deelname aan de voetbalweek van Ben Wijnstekers in Tholen, afgelopen zomer. Ook voor de ou ders was een gratis toegangskaart beschikbaar. Met eigen vervoer ging het vanaf de Zoekweg naar station de Kuip, waar de Tholena ren in vak G mochten plaatsne men. De stemming bij de Rotter dammers was uitstekend, want voor de tweede achtereenvolgende keer werd een monsterzege ge boekt na de eerdere 2-7 bij de Graafschap. Stenen van brug. Het gooien van stenen vanaf een brug naar auto's is actueel. Ook in Bergen op Zoom is de politie op zoek naar onverlaten die dit hebben gedaan vanaf de .voetbrug over de Markiezaatsweg. In Ons Dorpshuis te Kruiningen wordt vrijdagavond 25 februari de ploegenvoorstelling van de Zeeuw se ren- en tourclub Theo Middel kamp gehouden. Dit jaar zijn er 90 licentiehouders en dat is iets min der dan het topjaar 2004 met 115 licentiehouders en fraaie wedstrijd resultaten. Theo Middelkamp heeft meer dan 300 leden. Naast de ploe genvoorstelling wordt ook een ei gen website officieel gelanceerd. De enige wielerronde die Tholen nog rijk is, wordt zaterdag 19 maart georganiseerd in Oud-Vosse- meer. In Oostburg wordt vrijdag 11 maart het Zeeuwse topsportgala gehou den. Centraal staat de verkiezing van de Zeeuwse topsporters in de categorieën sporttalent, aangepast sporten, sportploeg, sportvrouw en sportman. Die verkiezing wordt omlijst met muziek, dans en theater. Presentator is de Belgische tv-me- dewerker Louis de Pelsmaeker. Uitslag van de gespeelde wedstrijd van Tholen-stad: 1. Mevr. A. Scherpenisse en L. Soomers 27 p; 2. N. Moerkerken en mevr. F. Schellinger 26 p; 3. Mevr. R. van Drie! en D. Schellinger 25 p; 4. Me vr. R. Burrows en W. Scherpenisse 19 p; 5. Mevr. C. Wilsing en R. v.d. Houten 17 punten. Meulvliet: 1. L. van Bale 39 p; 2. R. Bo- lier 33 p; 3. W. Schot 32 p; 4. G. Bolier 25 p; 5. T. Goode 21 p; 6. B. Schot 20 p; 7. L. Verschoor 18 punten. Sint-Maartensdijk: 1. M. Dane en C. van Gorsel 35 punten; 2. T. Breure en A. Wielaard 28 p; 3. B. Bijnagte en C. Breure én W. Luth 27 p; 5. L. Wielaard en W. Bijl 26 p; 6. C. van Mierlo en J. Bijnagte 25 p; 7. J. Nijstad en R. van Nijnatten 10 punten. De provincie Zeeland beschikt op haar internetsite over een register met milieu-informatie. Per onder werp, zoals lucht, water, geluid en duurzaam ondernemen, wordt infor matie verschaft over het provinciale beleid. Verwezen wordt naar nota's die aan dat beleid ten grondslag lig gen. Het register wordt begin vol gend jaar nog uitgebreid met infor matie over de vergunningen. inclusief de voorwaarden die daar bij zijn gesteld aan bedrijven. Het provinciaal bestuur voldoet hiermee aan het Europese verdrag van Arhus (1998. Denemarken). De lidstaten van Europa hebben zich daar ver bonden tot het toegankelijk maken van milieugegevens. Het Zeeuwse milieuregister is te raadplegen via www.zeeland.nl/milieuregister. De digitale dienstverlening van de pro vincie is hiermee weer uitgebreid; vorige week werd de provinciale productencatalogus aan de site toe gevoegd. Nico Nooij uit Sint-Annaland is gestopt bij Stavenisse wegens een enkelblessure, maar bewaart nog een oud shirt als aandenken aan zijn 26 voetbalseizoenen voor de roodgelen. De bal rolt voor de sinds jaar en dag in Sint-Annaland woonachtige Nooij tegenwoordig vooral op De Waaje, het sportpark van WHS waar hij vanuit zijn woning bijna een op timaal zicht op heeft. Afzwaaiers van Egbert Moerland of Hans Leu- ne komen haast in zijn voortuin te recht. Zoontje Jair speelt in de F3 bij WHS en misschien volgt zijn jongere broertje Najim ook nog. Hel is vooral de vader Nooij die nog op het veld komt. Op dinsdagavond met de training van Jair en op zater dagochtend de wedstrijd. Ook die vaderrol heeft meegespeeld in zijn besluit om te stoppen. „Het is ei genlijk een optelsommetje. De jaren gaan tellen en de pijn in de enkel ging maar niet over. Naar de dokter ben ik nooit geweest. Ik loop niet zo graag naar een huisarts. Het bleef maar zeuren in dat gewricht. Na een potje voetballen liep ik bijna een week ongelukkig, tot de volgende wedstrijd. Op een gegeven moment moetje verstandig zijn. Ik had onze trainer Rien Smits ingeseind dat het moment dichterbij kwam» Verder was het voor bijna iedereen een ver rassing, zelfs voor mijn vrouw. Ik ben nu eenmaal een binnenvetter. Op een avond ben ik naar Stavenis se gereden en heb ik mijn spullen ingeleverd. Veel mensen denken nu dat er iets is voorgevallen tussen mij en de club. Dat is niet het geval. Wel zijn de slechte resultaten een factor. Als je wint, wil je erbij zijn. Resultaten en plezier gaan nu een maal hand in hand, ook bij mij. Ik had het steeds minder naar mijn zin en ook moet je je realiseren dat je vader bent. Ik wil niets missen van wat Jair doet. Op zaterdag was het vaak jagen en jachten om op tijd in Stavenisse te zijn. Ik was het zat. Ik heb sindsdien ook mijn gezicht niet meer in Stavenisse laten zien. Om gekeerd heb ik ook niks meer van de club gehoord. Zo gaan die din gen." Ruim een kwarteeuw geleden was het allemaal anders. Nooij stond in de jeugd te boek als een talent, een laatste man met overzicht en een goede trap. Op het eind van het sei zoen 1977-78 werd hij gevraagd om het met spelerstekort kampende tweede elftal uit de nood te helpen, in de spits. Ook voorin bleek Nooij zijn mannetje te staan en pikte hij meteen zijn doelpuntjes mee. In het volgende seizoen begon Nooij niettemin weer bij de junioren, tot dat aanvalsleider Pim Potappel ge blesseerd raakte. De toenmalige trainer Jan Verreijen herinnerde zich de goals van de jonge voetbal ler en haalde hem hoogstpersoon lijk in Poortvliet op, waar Nooij met de jeugd tegen SPS speelde. Op zaterdag 21 oktober 1978 was het zo ver. In de tweede helft van de thuiswedstrijd tegen DHV maakte Nooij zijn officiële debuut. Meteen zorgde hij voor de beslissende 2-0, Nooij kon op Stavenisse niet meer kapot. Met bescheidenheid en ook gepaste trots kijkt hij terug op zijn loopbaan. „Ik was geen geweldige voetballer. Voor de kilo's kwamen was ik redelijk snel en ik scoorde altijd gemakkelijk. Van mijn tech niek heb ik het nooit moeten heb ben. Wel had ik een neusje voor de goal. En ik kan zeggen dat ik de enige voetballer van Stavenisse ben die twee Eendrachtcup-finales heeft gespeeld. Ook ben ik de enige die in die finales voor Stavenisse een keer heeft gescoord." Nooij maakte deel uit van een lich ting, waarover in Stavenisse nog al tijd met respect wordt gesproken. De voorhoede, met behalve Nooij ook Pim Potappel en Leo van Beve- ren, was waarschijnlijk de beste in de clubgeschiedenis. Doelman Bert van der Jagt was een begrip en'ook mannen als Ad Moerland, Anton Klippel en de betreurde Jaap Hoek staken ruim boven het gemiddelde uit. Peter van der Jagt stond bekend als een ijzersterke middenvelder die een ploeg op sleeptouw kon nemen. Onder Jan Verreijen bereikte Stave nisse de top van de toenmalige eer ste klasse van de onderafdeling en lonkte promotie naar de 'grote' KNVB. In die jaren werd ook de halve finale van de bondsbeker ge haald. Ook tijdens de eerste periode onder Dick Soomers deed Stavenis se nog volop mee voor de prijzen. Nooij herinnert zich de wedstrijd tegen DVO, op de dag na zijn hu welijksfeest bijna twintig jaar gele den. „Ik deed gewoon mee. We moesten winnen om in de race te blijven. Lang stonden we met 1-0 voor. Kort voor het einde werd het gelijk. Vreemd dat je zulke dingen nooit meer vergeet." Nooij maakte ook trainers als Cees Stoutjesdijk, Jos van Loenhout en Jaap Knop mee. Met Stoutjesdijk werd nog een keer een periodetitel gepakt in en tegen Waspik. Opval lend in de geschiedenis van Stave nisse is dat diverse trainers (Soom ers, Rien Smits) er terugkeerden voor een tweede ambtstermijn. De voetbalhumor bij Nooij is nog niet versleten. „Alles keert terug bij Stavenisse, behalve de resultaten." Zelf maakte Nooij drie seizoenen geleden zijn rentree, op verzoek van de opnieuw aangetreden Dick Soomers. Vorig jaar, met Adrie Smits in de spits als aanspeelpunt en Nooij als slot op de deur, leken de gouden tijden weer even terug te keren. Zelfs de finale van de Een- drachtcup werd gehaald. De ople ving was van korte duur. Soomers haakte al snel dit seizoen af, elftal leider Adrie Knuist nam de hon neurs waar, totdat Rien Smits de kar andermaal ging trekken. Haast zonder punten staat Stavenisse vrij wel onderaan in de kelder van het zaterdagvoetbal. Kleine clubs als Stavenisse verliezen nu eenmaal vaker dan dat er gejuicht kan wor den. Nooij heeft ermee leren leven. „Zo lang ik me kan herinneren heeft Stavenisse spelers tekort ge had. Een deel van het dorp mag nu eenmaal niet in clubverband voet ballen. Soms waren er op trainings avonden aan de overkant van de Pi loot weg, op het speelveldje bij de gereformeerde school, meer jon gens aan het voetballen dan bij ons. Dat heb ik altijd vreemd gevonden. Als club heb je daar wel mee te ma ken. Het gevolg van het spelersge brek is dat jeugdspelers op te jonge leeftijd de overstap naar de senio ren moeten maken. Dat is niet goed voor hun voetbalontwikkeling en ook niet leuk voor die jongens zelf. Ook in het eerste van Stavenisse staan er nu een stuk of wat jongens van vijftien jaar. Voor hen is het toch niet leuk om met zo'n oude vent als ik te moeten spelen." Vanaf de zijlijn is Nooij somber over de toekomst van kleine clubs als Stavenisse. „Veel leeftijdsgroe pen in de jcugdelftallen zijn niet al niet meer bezet. De sprongen bin nen de vereniging worden te groot. Steeds meer jongeren zullen er daarom voor kiezen om bij WHS of Smerdiek met leeftijdgenoten tegen een balletje te trappen. Hen maakt het echt niet uit, of ze dat in een blauw of groen of roodgeel shirt doen. De clubs op het eiland zullen daarom vanzelf meer gaan samen werken. Het gevolg zal wel zijn dat het steeds moeilijker wordt om de seniorelftallen van de kleine clubs te bemannen. Straks moeten die jongens bij thuiswedstrijden ook al tien kilometer of meer gaan reizen, om een potje te voetballen. De uit val zal groot worden, groter dan nu het geval is." Over zijn eigen toe komst is Nooij nog ongewis. Bij WHS is al voorzichtig geïnfor meerd naar zijn plannen. „Ik zie wel wat er gebeurd. Vier maanden rust hebben mijn enkel goed ge daan. In eerste instantie richt ik me op het begeleiden van Jair. Ik geniet als ik dat mannetje plezier zie heb ben. Zelf heb ik het voetbal nog geen minuut gemist." Het eerste team van tafeltennisver eniging Smash '76 verkeert na vier wedstrijden in de degradatiezone van de hoofdklasse. In Vught kre gen de Sint-Annalanders met 8-2 klop van JCV IVooral de 17-jarige jeugdspeler van de thuisploeg, die uitkomt op het landelijk A-niveau, was duidelijk een maat te groot, ter wijl ook oud eerste-divisiespeler Jos Hendriks te sterk was voor Chris tian van 't Hof, Anné van Dijke en Merijn v.d. Klooster. Alleen Chris tian van 't Hof en Anné van Dijke wisten een punt af te snoepen van de tegenstander. De lagere seniorenteams presteer den aanmerkelijk beter. Het tweede herenteam won thuis met 9-1 van TCS uit Steenbergen. Alleen Peter Bazen liet een steekje vallen. Harm Westdorp en Remco Vroegop pak ten wel de volle winst, zodat Smash met 24 punten uit drie wedstrijden koploper is in de derde klasse. Ook het derde team van Smash draait in de top mee. Door een 7-3 overwinning op Vice Versa 6 uit Ou denbosch staan de Sint-Annalanders met 20 punten uit drie wedstrijden aan de leiding. In de vijfde klasse verloor het vierde seniorenteam met 7-3 in Ouden bosch van Vice Versa 8. Leen Guil- jam speelde een sterke partij en be haalde twee keer de winst in zijn enkelpartijen, maar Jacob Elenbaas bleef steken op één overwinning, terwijl Anky Vroegop puntloos bleef. In de jeugdcompetitie verloor het derde team met 6-4 de inhaalwed strijd tegen de Pingpongers 3 uit de Wouwse Plantage. Tafeltennisvereniging Smash '76 or ganiseert dinsdagavond voor de achtste keer een tafeltennistoernooi voor het personeel van de Rabobank Tholen. Het toernooi wordt gehou den in sportzaal De Wellevaete en begint om 19.00 uur. Er wordt ge speeld in een heren- en een dames klasse. Bij voldoende deelname wordt er ook een aparte klasse ge vormd voor de kinderen van de per soneelsleden. Korfbalvereniging Emergo blijft door een 9-6 overwinning op Vol treffers 4 kansmaken op het kam pioenschap in hun klasse. In de ope ningswedstrijd van de zaalcom petitie verloren de Tholenaren nog van tegenstander Voltreffers, maar zaterdag nam men in eigen huis re vanche. De teams hielden elkaar tot 4-4 in evenwicht, maar door het be nutten van twee strafworpen in de slotfase van de eerste helft kwam Emergo op een 6-4 voorsprong. In de tweede helft wisten de rood zwarten deze voorsprong te vergro ten, waarna de tegenstander uit Oosterhout nooit dichterbij kon ko men dan twee doelpunten verschil. Door de 9-6 overwinning blijft Emergo aan de leiding staan. Voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk scoorden: Jaco Rip (4x), Marian Bazen, invalster Liesbeth Dam, Ad Farla, Maddy Muis en Marianne Rombouts. De B-jeugd van Emergo won met 8-7 van de Vriendenschaar B4. Hiermee re vancheerde de ploeg zich op de neder laag die eerder tegen deze tegenstander werd geleden. Emergo kwam eerst op een 0-1 achterstand te staan, maar met goed spel werd deze achterstand omge bogen in een 4-2 voorsprong. In de tweede helft kende het duel een span nend verloop. De teams waren aan el kaar gewaagd, maar uiteindelijk wist Emergo met één treffer verschil de partij in hun voordeel te beslissen, Voor Emer go scoorden: Rick Bazen (3x), Pascal Farla (2x), Janet Moerland, Jeffrey Pals en Charlotte Weijenberg. Het Emergo B2m-team verloor met 3-4 van Sagitta uit Ridderkerk. Voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk scoorden in valster Joyce Hoek. Janet Moerland en Charlotte Oudesluis. Emergo CM verloor met 0-6 van koplo per ELKV/Van Yperen. De E-jeugd van Emergo won met 3-1 van de Scheldevogels uit Bergen op Zoom. Emergo kwam eerst op achter stand, maar herstelde zich goed en stond bij rust op een 2-1 voorsprong. In de tweede helft bleef Emergo de betere ploeg, zodat er een terechte 3-1 eind stand op het scorebord kwam te staan. Voor de Tholenaren wisten Sven Bent- velsen. Thomas Farla en Heieen Hoek de korf te vinden. Het welpcnteam van Emergo verloor met 0-2 van Julia uit Oud-Gastel. Programma 19 februari: Olympia-Emer go 1: Zevenbergen 3-Emergo 2; Zeven bergen BI-Emergo BI; Juliana C2- Emergo CM en Terda E-Emergo E. Alle voetbalwedstrijden werden zaterdag afgelast na de voorafgaande flinke regenval, die voor drassige velden zorgde. Tholense Boys schrijft de slechte toestand van het terrein mede toe aan de nieuwe woonwijk Stadszicht, die hoger ligt. De belangrijke thuiswedstrijd tegen DVO om de eerste periodetitel ging opnieuw niet door. Trainer Rien Smits van Stavenisse liet zijn team trainen op het trapveld naast de Rehobothschool aan de Pilootweg, tegenover het sportveld. Met een onderling partijtje verrichtte SC Stavenisse de nodige trainingsarbeid op het drassige veld. STAD zegt minder goede ervarin gen te hebben met het gemeentebe stuur. Mondelinge afspraken en toezeggingen door leden van het college over het al of niet verwe zenlijken van plannen voor een ijs- en skeelerbaan leveren niet het ge wenste resultaat op. „Meedenken, dat door het bestuur van STAD zeer op prijs wordt gesteld, is gere duceerd tot een niveau waar de le den van de stichting menen niet meer serieus genomen te worden", zeggen de fracties van PvdA, CDA en CU. De drie partijen hebben daarom maandag schriftelijke vragen aan b. en w. gesteld, wat er schort aan de communicatie tussen beide par tijen. „Welke vervolgstappen denkt het college te ondernemen om de verstoorde verhoudingen zodanig te herstellen, dat de communicatie voortaan op positieve wijze kan worden voortgezet? Zijn b. en w. bereid een uit te brengen rapport van de stichting serieus te bestude ren en niet bij voorbaat om finan ciële redenen af te wijzen? Is het college ook bereid in samenwer king met STAD mee te werken aan het realiseren van een tijdelijke schaatsvoorziening?" Gezien de onzekerheden over de Vest als ijsbaan, kijkt de stichting al vele jaren uit naar andere moge lijkheden. De voormalige oester putten is daarbij als alternatief ge noemd. Wanneer dat terrein verhard zou worden, kun je er in de zomer een skeelerbaan van maken en in de winter heb je bij vorst snel ijs. Tot concrete uitvoering van die plannen is het echter nog nooit ge komen en daarover wil STAD via de raadsleden van PvdA. CDA en CU nu eindelijk wel eens duide lijkheid. Marsaki Tholen bouwt 2 twee-on- der-een kapwoningen aan de Molen straat 44a en 44b in Poortvliet. De bebouwde oppervlakte bedraagt 176,6 vierkante meter. Sturm archi tecten uit Roosendaal (die ook het nieuwe gemeentehuis bouwt) heeft het ontwerp gemaakt. De aanneem- som bedraagt 196.150 euro. De woningen krijgen een garage, de gevelsteen wordt donker en licht. De betonnen 'sneldekpan' oranjerood. Het plan ligt tot en met dinsdag 1 maart ter inzage in de leesruimte van het gemeentehuis. Aan de Bram Groenewegenweg 6a mag P. van Balkom een woonhuis bij zijn varkensstallen bouwen. De welstandscommissie kon zich - zij het met enige moeite - vinden in het aangepast ontwerp. De woning wordt aan de voorkant voorzien van een wolfseind, aan de achterkant krijgt het een schilddak. Eerder had de commissie (in de oude samen stelling) al het nodige opgemerkt over het type woning dat meer in het Brabantse dan in het Zeeuwse zou passen. Van Balkom kon de com missie er toen met een stapel foto's van soortgelijke huizen in het Thoolse buitengebied van overtui gen dat zijn woning geen uitzonde ring zou gaan vormen. De pannen worden antraciet van kleur en er komen dakkapellen op. Niet met puntdakjes zoals in het eer ste ontwerp maar met platte dakjes. De keersluis in de havenmonding van Stavenisse is zowel zaterdag als zondag gesloten in verband met de hoge waterstand. Daarmee werd voorkomen dat de kade onder wa ter liep. De voorgenomen sluiting van de stormvloedkering in de Oosterschelde ging niet door om dat de eerder voorspelde extreem hoge waterstand van 4.25 meter boven NAP te Vlissingen beperkt bleef tot 3.40 meter. Op Tholen en Sint-Philipsland ontstond geen schade aan de dijken en vooroe vers. Waterschap Zeeuwse Eilanden had alarmfase 1 ingesteld, waardoor de kantoren bezet waren en kanton- niers inspecties uitvoerden. De za terdag voorspeldde waterstanden bleken zondag mee te vallen. Zon dagavond om zes uur konden het operationeel team en de andere me dewerkers van het waterschap naar huis. Het waarschuwingspeil ligt op 3.30 meter boven NAP. Thoolse kantonniers deden zondag rond met middaguur een ronde langs een aantal dijken op de kop van Tholen en bij Sint-Philipsland. Ook maandag werd bij laag water nog een inspectie uitgevoerd, maar daarbij werd niets geconstateerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9