Tien mille voor dagactiviteitencentrum Plaatselijk nieuws Nieuwbouw de Schutse Oud-Vossemeer begint a.s. zomer Aan de rand van de akker 2 EENDRACHTRODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 februari 2005 Expositie in Ten Anker Geslaagd Statiegeld voor Azië Drie bands in Sixties Iconen bij NPB Sanering waterfront Toneeluitvoering Schutse markt Dorpsgemeenschap gaat door Setalland Anders Geen voorrang Voorstraat Inbraak op boot Auto raakt in de slip Hoek al 55 jaar lid van de Plattelandsvrouwen Verkoping zendingskrans Doemiddag op school Geldhof w int klaverjassen Dominee bedankt voor beroep Geslacht in eigen slagerij i Aanhanger waait van de weg Meer gereedschap gestolen Inbraak bij bedrijf Wethouders trainen voor omgang pers Hersenstichting vraagt collectanten Paasbokkenpootjes, te lekker om te laten liggen. Begonia's: 2 voor 5 euro of 2 voor 3 euro. En de opbrengst is 100% voor de Schutse. De dertiende verkoping van de Schutse Zeeland in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer leverde zater dag ondanks de wat mindere belangstelling toch nog 10.500 euro op. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe dagacti viteitencentrum dat aan de Coentjesweg zal verrijzen. In zorgcentrum Ten Anker is tot en met 8 maart een expositie te zien van schilderijen die gemaakt zijn door leerlingen van Adrienne Kusters. Zij schilderen allen met waterverf op het Chinese xuanpapier. De vermen ging van deze traditionele Chinese techniek met moderne westerse mo tieven geeft een bijzonder effect. De expositie is te bezichtigen tijdens kantooruren. Bij de receptie ligt een schrift, waarin bezoekers een reactie kunnen geven op de tentoongestelde werken. Jeroen Robbe is aan de Erasmus uni versiteit in Rotterdam afgestudeerd als doctorandus in de economie. De statiegeldbonnenactie voor nood hulp in Zuidoost-Azië heeft 393,26 euro opgebracht. De werkgroep Tholen van Woord en Daad is bij zonder tevreden en dankbaar. Ze heeft het bedrag overgemaakt naar de landelijke reformatorische hulp organisatie. De actie is gehouden in de Cl000 supermarkt. Drie uit de muziekworkshops van beroepsmuzikant Kees Schipper voortgekomen bands treden zondag middag live op in eetcafé The Six ties. Nick's Customers bestaat uit veertigers die rock "n roll spelen uit de jaren zestig en zeventig. De twee de band is Soulstich, jonge mensen die groovy up-tempo soulmuziek ten gehore brengen. Tenslotte komt Marvin voor het voetlicht. Dit zijn jongeren van 18 die het wat comme- riëlcr aanpakken, met werk van Blpf tot Golden Earring. De optredens be ginnen om drie uur, de toegang is gratis. De koffieochtend van de vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB, woens dagmorgen om tien uur in de kerk- zaal aan de Oudelandsestraat, staat in het teken van de icoon. Drs. W. Barnard uit Zeist geeft aan de hand van dia's uitleg over de geschiede nis, de functie, de religieuze waarde en het maken van iconen. Deze schilderingen horen bij de liturgie van de oosterse orthodoxe kerk. Zoals wij de bijbel lezen om ver trouwd te raken met de boodschap, wordt in die kerk de boodschap doorgegeven via de beeldtaal van iconen. Ze zitten vol symboliek wat betreft kleur, houding, gebaren en te kens. En ze hangen in een vaste rangorde op een wand, de iconasta- se. De laatste decennia groeit bij ons de belangstelling voor iconen. Niet alleen uit geestelijke motieven, maar ook vanwege de (kunst)handel en de historische interesse. De bijzondere wijze van schilderen spreekt even eens tot de verbeelding. Iedere be langstellende is woensdagmorgen welkom. De provincie ziet geen belemmerin gen meer om ter plaatse van de voor malige stortplaats aan de Schelde- Rijnweg een bodemsanering uit te voeren. De ontwerp-beschikking heeft ter inzage gelegen en alleen de gemeente heeft daarop een reactie gegeven. Die zienswijze is bij de de finitieve besluitvorming van gedepu teerde staten betrokken. Tegen de definitieve beschikking zijn geen be zwaren meer ingebracht. Oud-Vossemeer 'Bonbons in luxe verpakking', dat is de titel van het blijspel dat de toneel vereniging Rederijkerskamer Een dracht op de planken gaat brengen. De uitvoering zal plaatsvinden op 12 maart in De Vossenkuil en op 19 maart in Meulvliet te Tholen. De re petities voor deze uitvoeringen zijn al in volle gang. In het blijspel gaat het over Dirk van Oeveren, die het altijd druk heeft met vergaderen. Dit tot er gernis van huishoudster Lena, die vindt dat Dirk zijn vrouw Ada erg ver waarloosd. Zij verdenkt Dirk ervan dat hij meer doet dan alleen vergade ren. Op een dag krijgt Ada bezoek van een ongenode gast en de tuinman en gebeuren er dingen die de huishoud ster niet meer kan bevatten. Ze raakt helemaal over haar toeren en neemt ontslag. Als later de zakenrelatie van Dirk haar opwachting maakt, is het haar duidelijk dat het geen zuivere koffie is en trekt zij haar conclusies. Er gebeuren zeer komische taferelen, maar uiteindelijk loopt het blijspel goed af. De uitvoeringen beginnen om 19.30 uur en worden afgesloten met muziek. Kaarten zijn te bestellen bij Janny van Oorschot, 603798 of bij Kees-Jan van Gorsel, tel. 672739. In de zaal van zorgcentrum De Schutse wordt woensdag 2 maart tussen 13.30 en 16.00 uur weer een Schutse Markt georganiseerd. Het Winkeltje biedt diverse artikelen te koop aan, zoals koekjes, snoep en speelgoed en de personeelsvereni ging organiseert een rommelmarkt. Ook worden zelfgemaakte spulletjes van de dagopvang en zelfgemaakte kaarten verkocht. Tijdens de markt wordt er tevens koffie, thee en cake geserveerd. De opbrengst van de verkoping gaat voor een gedeelte naar de dagopvang voor activiteiten met de bewoners. De Dorpsgemeenschap is gered. Als er niet minimaal twee bestuursleden bij zouden komen, zouden voorzitter Tjid Heijboer, penningmeester Coby den Engelsman en bestuurslid Hanna Moerland niet verder gaan. Donderdagavond meldden zich in de Wellevaete vier jonge bestuursleden aan: André van Ast, Anco Fase, Jack Westdorp en Bram Gunter. Zij wil len de Dorpsgemeenschap een nieu we impuls geven om de belangen van Sint-Annaland op sociaal-eco nomisch gebied verder te verbreden. Tijdens de discussie kwam duidelijk naar voren, dat alle deelnemende verenigingen en scholen het belang rijk vinden dat de dorpsbelangen blijvend behartigd en versterkt wor den. Als goed voorbeeld van succes volle belangenbehartiging werd het pleidooi genoemd dat de Dorpsge meenschap in januari heeft gehou den bij de raadscommissie samenle ving om de twee basisscholen op dezelfde plaats te vernieuwen. Voetbalvereniging WHS en muziek vereniging Accelerando organiseren vrijdag 4 maart een feestavond voor de inwoners van het dorp. Op het feest 'Setalland Anders' brengen in café Havenzicht vanaf acht uur 's avonds diverse inwoners muziek ten gehore. Naast een optreden van het Schorrekoor, zijn er muzikale bijdra ges van Leonard Hage en Janine Vroegop, Linsey Maasland, het duo Rob Co en Laban Hage. De vrien- dinnenclub De Citroentjes en de Fe male Hooligans van WHS bundelen voor dit feest hun krachten en zullen optreden onder de naam Citroeli- gans. De kaarten voor het feest zijn in de voorverkoop verkrijgbaar via boekhandel Heijboer. Op de hoek van de Molendijk en de Voorstraat is donderdagmiddag een bedrijfsauto tegen een personenauto gebotst. Rond twee uur reed een 45- jarige Thoolse vanuit de Voorstraat richting het Havenplein. Van de Mo lendijk kwam de bedrijfsauto, be stuurd door een 53-jarige man uit 's- Gravenzande. Die verleende de van rechts komende personenauto geen voorrang, met de botsing als gevolg. Er was alleen materiële schade. Op een in de haven afgemeerde vis sersboot is ingebroken, zo werd don derdagmorgen om half tien ontdekt. De daders moeten na zes uur woens dagavond hun slag hebben geslagen. Ze gingen ervandoor met een onbe kend bedrag aan visartikelen en ge notsmiddelen. Stavenisse Door een laagje hagel op het wegdek van de Stavenisseweg reed zondag middag een 76-jarige vrouw met haar auto de dijk af. Bij het nemen van de bocht gleed haar voertuig rechtdoor de berm in. De auto raakte eerst een markeringspaaltje en reed vervolgens de dijk af. Zij kwam on deraan de dijk, op de oprit van een perceel bouwland, tot stilstand. De vrouw liep door het verkeersongeval geen verwondingen op. Op de jaarvergadering van de Platte landsvrouwen huldigde de voorzitter enkele trouwe leden. Riet Hoek is al 55 jaar lid van de Plattlelandsvrou- wen, terwijl Willy de Wilde en Tonny Breure respectievelijk 47 en 40 jaar bij de bond betrokken zijn. De voorzitter overhandigde een at tentie aan de dames en bracht ook hulde aan Helma Hoek die een nieuw boekje heeft gemaakt. Ook memoreerde de voorzitter dat het 45 jaar geleden is dat de afzonderlijke afdelingen zijn opgericht. In maart wordt een feestavond georganiseerd door de gezamenlijke Thoolse afde lingen om dit jubileum te vieren. Tij dens de jaarvergadering werden de bestuursleden Lenie v.d. Hoek en Ina Oudesluijs met algemene stem men herkozen. Olga Molengraaf gaat in de kascommissie de plaats innemen van Alie van Rossem, die als lid aftredend was. Na de pauze gaf dhr. Knook van no tariskantoor Schot de aanwezigen informatie over het erfrecht. De no taris deed zijn best om deze moeilij ke materie zo eenvoudig mogelijk uit te leggen. Na afloop van zijn be toog kreeg hij vele vragen, waardoor het voor de aanwezigen steeds dui delijker werd hoe de regels voor het erfrecht zijn. De voorzitter bedankte dhr. Knook voor zijn uitleg en over handigde hem een attentie. De Zendingskrans van de Hersteld Hervormde gemeente biedt dinsdag middag tussen 14.00 en 16.00 uur de artikelen die in hun voorraadkasten staan met korting te koop aan. zoals Zeeuwse babbelaars, advocaat en gebak. Openbare basisschool Dc Rieburch organiseert dinsdag een creatieve doemiddag voor de leerlingen. Op deze middag gaan dc kinderen onder begeleiding van een groot aantal ouders creatief aan de slag. Men kan kiezen uit: bloemschikken, solderen, figuurzagen, het maken van een powerpoint-presentatie, aquarel schilderen, pottenbakken, timmeren, schilderen, posters snij den. sieraden maken, koken, dan sen. voeldozen, verven, gipsbeelden maken of werken met metaal. Tij dens de middag kunnen er twee technieken worden uitgevoerd, 's Avonds worden de gemaakte werk stukken tentoongesteld voor de ou ders van de leerlingen. J. Geldhof won de laatstgehouden clubavond bij klaverjasvereniging De Pendelaars. De uitslag is: 1. J. Geldhof 5056 punten; 2. M. den Haan 5008 p.: 3. J. van Splunter 4856 p.; 4. A. Arts 4658 p.; 5. P. Bazen 4422 p.; 6. L. Kampman 4268 p.; 7. R. van Putten 4210 p; 8. J. van Zetten 3506 punten. Scherpenisse Ds. J. Lohuis heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde gemeente te Sirjansland op hem uitbracht. Het beroep dat hij ontving van de Her vormde gemeente te Goudswaard heeft hij nog in overweging. Poortvliet y Donderdagvrijdag en zaterdag Maandag en dinsdag ♦Sucadelappen 1 kg 7,90 Boeren hamlappen 1 kg 5,- ♦Verse varkenslever 500 gr 1,60 Verse kipschnitzel 500 gr. 4,50 J J Kalkoen roerbakreepjes 250 gr. 2,25 Gebr. gehaktballen 5 halen 4 BETALEN WOENSDAG zijn wij i.v.m. Biddag GESLOTEN! Runderrollade 100 gram 1,25 Gerookte eigen rauwe ham 100 gram 1,50 Gebraden gehakt 150 gram 1,- Gevuld stokbroodje per stuk 1,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Sint-Philipsland Een 64-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen Duiveland ver loor maandagmorgen omstreeks 9.47 uur zijn aanhanger op de Phi- lipsdam. Door de harde wind, in combinatie met het lage gewicht van de aanhanger, waaide de aanhanger om en brak deze los van dc auto. De aanhanger kwam op de andere weg helft terecht en kon niet meer ontwe ken worden door een 23-jarige Tho- lenaar die vanuit tegenovergestelde richting kwam. Door de aanrijding brak de voorruit van zijn auto en kreeg de Tholenaar glas in zijn ge zicht en moest hij per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd wor den. De aanhanger en de personen auto van de auto werden door een ta- kelbedrijf afgevoerd. Tegen de automobilist uit Schouwen Duive land maakte de politie een proces verbaal op. Meldden wij vorige week al een in braak in een bedrijfsauto die in de Zijpestraat stond, inmiddels kreeg de politie nog twee meldingen. Een tweede bedrijfsauto in dezelfde straat én een aan de Oostdijk zijn in diezelfde nacht opengebroken. Ook hieruit is voor een onbekend bedrag aan gereedschap weggenomen. Bij een bedrijf aan de Lageweg is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Uit het bedrijf wordt echter niet vermist. Van de inbraak werd wel melding gedaan bij de po litie. Maandag 21 februari haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. De vier Thoolse wethouders hebben aangegeven meer training te willen krijgen in het omgaan met de pers. „Een journalist, zelfs van een minder belangrijk blad, is getraind in het halen van informatie en het op de juiste tijd stellen van goede vragen", zo staat in het beleidsplan communi catie van de gemeente Tholen. „De wethouder is hier niet op voorbereid. Een goede training en begrip van hoe de journalistiek werkt, kan eventuele onzekerheid wegnemen, geeft inzicht in hoe ,het werkt'en zal de woord voering naar de pers verbeteren." Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 8 mrt. Expositie schilderijen xuan-techniek, zorgcentrum Ten Anker (tijdens kantooruren). 19 feb. Johan Verminnen Trio, Meulvliet, 20.15 u. 19 feb. Dubbelconcert Chantez a Dicu en De Troycsangers, Grote Kerk (koorkerk), 20 u. 24 feb. Alg. ledenvergadering na- tuurvereniging, Meulvliet, 19.30 u. 26 feb. Openstelling Dorcasdepot, Regehtessestr. 50, 9.30-12 u. 3 mrt. Lezing over oude en exoti sche instrumenten door dhr. Blok land, Chr. Oud. ver.. De Wingerd, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 22 feb. Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 4 mrt. Theaterprogramma Bert Schulling, dorpshuis De Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 22 feb. 8e Rabobank tafeltcnnistoer- nooi Smash '76, Wellevaete 19 u. 24 feb. Jaarvergadering studieclub groente- en blocmzaadteelt, Welle vaete, 19.30 u. 2 mrt. Schutsemarkt en rommel markt, zaal de Schutse 13.30-16 u. 4 mrt. Feest Setalland Anders, WHS en Kon. Fanfare Accelerando, café Havenzicht, 20 u. STAVENISSE 26 feb. Verkoping Adullam, Reho- bothschool, 10-12.30 en 13.30- 15.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 17 feb. Discussieavond voor alle in woners over de gewenste impuls voor Sint-Maartensdijk en Scherpe nisse, Haestinge. 19.30 u. 19 feb. Next generationfeest, Haes tinge, 20 u. 26 feb. Toneelavond PJZ, Haestin ge, 19.30 u. j 28 feb. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 1 mrt. Info-avond Geref. Bijbel Stg., gebouw Calvijn, 19.30 u. SCHERPENISSE 26 feb. Openstelling Dorcasdepot, schuur Platteweg, 9.30-12 u. POORTVLIET 17 feb. Burgeravond gemeenteraad, 't Ouwe Raed'uus, 19.30-22.20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 20 feb. Expositie Stellingen en De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid zoeken nieuwe collectanten op Tholen en Sint-Phi lipsland. Meld u aan: Tholen Joke v.d. Zande, tel. 602697; Poortvliet Hannie Schot, tel. 612882; Stave nisse: Betty Priem. tel. 692655; Sint-Maartensdijk Adri Oostdijk, tel. 663204; Sint-Annaland Elly Westdorp, tel. 652924. Van 27 februari tot en met 5 maart wordt de negende nationale collecte hersenziekten en psychische ziekten gehouden. Het thema is kinderen met hersenziekten en psychische aandoeningen. Tienduizenden kin deren kampen daarmee. Ze hebben een agressieve gedragsstoornis, een angststoornis, depressie, ADHD, een eetstoornis of autisme. Kinde ren worden erdoor beperkt in het functioneren op school, thuis en in sociale contacten. Het geld dat wordt opgehaald, is bestemd voor preventie, wetenschappelijk onder zoek en betere behandelingen. linies. Markiezenhof, t/m 21 aug. Expositie politieke spotprenten Opland, Markiezen hof, di t/m zo 11-17 u. 17 feb. Cabaretshow Bert Visscher, De Maagd. 20.15 u. 18 feb. Max Havelaar. De Maagd, 20.15 u. 19 feb. Jubileumconcert Margriet Eshuijs, De Maagd, 20.15 u. 20 feb. Orgelconcert Johan Her mans, St. Gertrudiskerk, 16 u. 20 feb. Willem Vermandere, De Maagd, 14.30 u. 23 feb. Jeugdmusical De Zeven sprong, De Maagd, 19 u. 24 en 25 feb. Musical Hello Dolly, De Maagd, 20.15 u. 26 feb. Theaterconcert Normaal, De Maagd, 20.15 u. 2 mrt. Inloopspreekuur Whiplash- patiënten, ziekenhuis Lievensberg, 10-12 u. +film+++Film+++fiIm+++film+ ROXY I: Plop en kwispel (Ned. gespr.) - do t/m zo en wo 13.45 en 15.15 u. Vet hard - do t/m za 16.45, 18.45 en 21 u., zo 16.45, 18.30 en 20.30 u.. ma t/m wo 20 u. ROXY II: Streep wil racen (Ned. gespr.) - do t/m zo 13.45 u. en 15.45 u., wo 13.45 u. Exorcist: the beginning - do t/m za 18.45 en 21 u., zo 18.30 en 20.30 u., ma t/m wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: Plop en kwispel - za en zo 13.45 en 15 u., wo 13.45 en 16 u. Birth - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u. Spongebob squarepants - vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Meet the Fockers - do, di en wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 16.15, 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 18.45 u. Streep wil racen (Ned. gespr.) za, zo en wo 13.45 u. Lepel - za, zo en wo 16 u. The aviator - vr t/m zo 20.45 u., ma t/m wo 20 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Der untergang - zo 19 u., ma en di 20.30 u. In de notenstand buiten de Vossenkuil was er ook veel klandizie voor de lekkernijen die ten bate van dagactiviteitencentrum de Schutse Zeeland werden verkocht. Vorig jaar leverde de verkoping 12.500 euro op, maar door de terug gelopen economie zijn alle verko pingen wat minder, zegt Jo van Poortvliet. Daarom is ze zeker te vreden met de bruto inkomsten van dik tien mille. De weersomstandig heden waren ook niet zo uitnodi gend voor ouderen, maar de trouwe aanhang kwam toch naar de Vossen kuil. De vis en slaatjes waren uitver kocht en ook van de andere etens waren en de snoep was bijna niets over. „Iedereen neemt wel wat mee, want het is weekend", zegt de cake verkoopster. De broodmix uit eigen molen, een nieuw product, doet het goed. Er is een grote variatie, o.a. griesmeelpap. pannekoekmix, cran berry-cakemix, bitterkoekcake met amaretto smaak, naast de mix waar mee vlaaien en taartbodems gebak ken kunnen worden. Die producten zijn ook in het Schutseschuurtje, het winkeltje aan de Hikseweg 1 in Oud-Vossemeer, het gehele jaar ver krijgbaar. Boeken, linnengoed, speelgoed, cadeau-artikelen, de keuze is groot in de Vossenkuil. Buiten worden noten gebakken. Nieuw zijn de wasabi peanuts. „Er zit mosterd in, ik vind ze niet lek ker", legt een verkoopster uit. Toch heeft ook de notenstand deze zater dag goede klandizie en dat allemaal voor het goede doel: het nieuwe dagactiviteitencentrum van de stich ting tot verzorging van verstandelijk gehandicapten. „De bouwplannen lopen goed", legt Jan van Dijke uit. „Ons streven is om rond de bouw vakvakantie de eerste paal te kun nen boren. De gemeente werkt goed mee en nu is het nog wachten op dc goedkeuring van de provincie. We zijn ook al bezig met de selectie van aannemers die voor dit karwei in aanmerking komen." Volgens Van Dijke is het hard nodig dat de ruimteproblemen in de tijde lijke huisvesting aan de Veerstraat opgelost worden. „We zijn daar met 15 mensen begonnen en nu zijn er al 25, zodat het veel te bekrompen is geworden, ledereen kijkt dan ook uit naar het nieuwe dagactiviteiten centrum, dat vijf keer zo groot is als de huidige voorziening. Met een open winter kan het nieuwe pand in tien maanden klaar zijn, dus zeg maar een klein jaar." De bouwcommissie wordt gesteund door de grote achterban. „De ver koping in Oud-Vossemeer is al een begrip geworden. Die wordt gedra gen door veel mensen, dat is zater dag weer gebleken", zegt Jan van Dijke. Predikbeurten Zondag 20 februari en biddag 23 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. wo 9.30 en 19 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Verheul. wo 9.30 u. ds. Oorschot. 19 u. ds. Den Toom. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. wo 19 u. ds. Van der Maas, Wemel- dinge, gez. dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Koster, Spijkenisse. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Van der Maas, (gez. dienst). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Van der Zwan, Slied- recht. wo 10 u. ds. Den Butter, Middelhar- nis. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 u. ds. V.d. Heiden. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Simons. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Pors, Zwijndrecht. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Koreneef, Balen (B). 18.30 u. Doolaard, Bezooijen. wo 10 u. ds. Middelkoop, Klundert. 19.30 u. ds. Van Dijk, Kruiningen (gebouw Geref. Kerk.). GEREF. KERK 10 u. da. De Jong, Rotterdam, wo 19.30 u. ds. Van Dijk, Kruinin gen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Den Butter. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. (openb. bel.) ds. Roos. R.K.-KERK vr 9 u. woord- gebed- en communie dienst. zo 9.30 u. woord- gebed- en commu niedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Quist, Groot-Ammers. wo 10 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. 19 u. ds. Goedvree, Arnemuiden. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. wo 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. stud. Van Belzen. 14 u. leesdienst. wo 9 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45 en 14.15 u. leesdienst. 19 u. ds. Van Voorden. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kooij, Barendrecht. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. wo 11 u. ds. Boon, Krabbendijke. 19 u. ds. Catsburg, Goes. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen, wo 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Joppe. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. Van Oostende, Kapelle. wo 19 u. kand. Walhout, Kapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. 19.30 u. dhr. Nijhof, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 19.30 u. ds. Schulting. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. ds. De Jongste. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 ((H.A.) en 18 u. ds. Blom. wo 10 en 19 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. wo 10 u. ds. Jobsen, Goes. 19 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Van Belzen, Arnemui den. wo 10 u. ds. Karens, Werkendam. 14.30 en 18.30 u. (bevest. ambtsdr.) ds. De Wit, Nieuw-Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Burger, Waddinxveen. 17 u. ds. Van Meijeren, Dirksland. wo 9.30 u. ds. Prosman, Genderen. 19 u. ds. Snoek, Nieuwer ter Aa. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste. wo 9.30 en 18.30 ds. Schipper, 's Gravenpolder. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. u. leesdienst. wo 9.30. 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. dr. Timmers-Huigens, Lage Zwaluwe. wo 10 u. ds. Timmers, Lage Zwalu we. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borg vliet. Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD 1KG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 22/2, C.W.I., Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 febr. donderdag 17 9.22 -22.07 vrijdag 18 10.37 -23.32 zaterdag 19 12-12 - zondag 20 0.57 -13.32 maandag 21 2.05-14.27 dinsdag 22 2.52 -15.09 woensdag 23 3.22 - 15.45 donderdag 24 3.59 - 16.17 vrijdag 25 4.29 -16.49 do 24/2 5.55 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Tom van Gurp, voorzitter van de Rabobank Tholen en voorzitter van de watersportvereniging Sint-Anna land, is de inleider op de algemene jaarvergadering van de ZLTO-afde- ling Tholen. 'Aan de rand van de akker'is dinsdagavond zijn ge spreksonderwerp in de Wellevaete. De leden beslissen daarvoor over uitbreiding van het bestuur. Jan de Wilde uit Sint-Maartensdijk wordt voorgedragen als kandidaat. Voor zitter Lies Hage is periodiek aftre dend, maar weer voor twee jaar her kiesbaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2