Digitale Productencatalogus Sanering bodemverontreiniging Havenweg Gemeente: wij houden voldoende toezicht Agrarisch Natuurbeheer Provincie Zeeland Welstand valt over reclamebord makelaar Scherpenisse niet ontvankelijk verklaard Chantez a Dieu zingt in Tholen Donderdag 17 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 7/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Nevenfuncties CvdK In de catalogus staan de wettelijk voorgeschreven producten en diensten die het provinciaal bestuur aanbiedt. Milieu-informatie Provinciale Staten E. Gijzen haalt tien handtekeningen op Makelaar E. Gij zen uit Poortvliet probeert anders te wer ken dan andere makelaars. Hij plaatste dan ook een op vallend reclamebord in de tuin voor zijn huis aan de Mo lenstraat 44 in Poortvliet, maar de welstandscommissie vond het wat 'te veel van het goede.' Gijzens buren heb ben er geen bezwaren tegen. Geen lichtbak Uitspraak in tweede kort geding Boot gezonken in Sint-Annaland Sinds 1990 zijn steeds meer boeren in Zeeland actief met agrarisch natuurbeheer. Geprobeerd wordt zo een halt toe te roepen aan de achteruit gang van het aantal Zeeuwse cul tuurvogels, zoals veldleeuwerik, patrijs en kievit. Tot nu toe is dat alleen mogelijk in gebieden die door de provincie zijn begrensd. Samen met de Zuidelijke Land en Tuinbouworganisatie (ZLT0) wil de provincie nagaan of de moge lijkheden kunnen toenemen. Hiervoor komen alle meerjarige cultuurgraslanden in aanmerking. Er kunnen diverse beheerspakket- ten worden afgesloten met een looptijd van zes jaar. Omdat na die periode het pakket kan wor den verlengd, veranderd of zelfs stopgezet, is agrarisch natuurbe heer flexibel en inpasbaar in het bedrijfsplan. De uiteindelijke beheerspakketten worden afgesloten via de Subsi dieregeling Agrarisch Natuurbe heer (SAN). Informatieavonden Om te kunnen inventariseren hoe groot de belangstelling voor agrarisch natuurbeheer buiten de nu begrensde gebieden is, wor den er drie openbare informatie avonden gehouden, waar de mogelijkheden uiteengezet wor den. Ook worden eventuele vra gen beantwoord. Aan belangstel lende eigenaren en /of pachters wordt een registratieformulier uit gereikt, dat ter plekke toegelicht kan worden. De drie regionale informatieavon den van 19.45 tot 22.00 uur worden gehouden op: Maandag 21 februari in restau rant Grevelingen, Parallelweg 1 in Bruinisse, tel. 0111-481462 (Noord). Dinsdag 22 februari in De Stenge, Stengeplein 1 in Hein- kenszand, tel. 0113-561865 (Midden). Donderdag 24 februari in Cultu reel Centrum De Halle, Roose- veltlaan la in Axel, tel. 0115- 562140 (Zeeuwsch-Vlaanderen). Inlichtingen Nadere inlichtingen kunnen wor den verkregen bij de heer W. Dieleman van de ZLTO, tel. 0113- 247760, e-mail wdiele@zlto.nl of bij de heer P. van der Reest van de provincie, tel. 0118-31730, Het registratieformulier kan ook opgevraagd worden bij de heer Dieleman van de ZLTO. Tot 15 maart 2005 kan het formulier ingediend worden bij de ZLTO, Postbus 46, 4460 BE Goes. Dinsdag 22 februari worden de volgende indieners van bezwaar schriften gehoord door de advies commissie bezwaarschriften in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Om 14.30 uur het college van Burgemeester en Wethouders van Goes over de bijdrage 1997 voor het verbeteren van de bereikbaarheid van het NS-station in Goes. Om 15.00 uur het college van Burgemeester en Wethouders van Noord-Beveland over de pro vinciale subsidie in het kader van het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing voor het project "Kerkstraat/Ooststraat Wissen- kerke. Om 15.30 uur Zembla Admi nistratie uit Goes over de afwij zing van het subsidieverzoek Wakeboard Evenement. De Commissaris van de Koningin (CvdK) in Zeeland, de heer drs. W.T. van Gelder vervult naast zijn dagelijkse werkzaamheden een aantal nevenfuncties. Deze nevenfuncties leveren een bijdrage aan Zeeland en de Zeeuwse maatschappelijke belan gen. Ze worden door Provinciale Staten van Zeeland beoordeeld op tijdsbeslag, het belang voor de provincie en of er geen ver strengeling van belangen op treedt. In totaal vervult de com missaris twintig nevenfuncties. Negen vloeien rechtstreeks voort uit zijn benoeming tot CvdK. De overige vervult hij vanuit zijn per soonlijke deskundigheid of inte resses. De inkomsten uit de nevenfuncties, die uit zijn ambt voorvloeien, worden teruggestort in de provinciekas. De bijverdien sten uit vier van de nevenfuncties zijn inkomsten voor hemzelf. Geïnteresseerden kunnen de nevenfuncties van de heer Van Gelder vinden op www.zeeland.nl. Nieuws Bij producten en diensten kan gedacht worden aan vergunnin gen en wat daarmee samen hangt, maar ook aan subsidies of algemene bezwaar- en beroep mogelijkheden. De producten zijn per rubriek gerangschikt, zoals onderwijs en onderzoek, milieu en energie, openbare orde en recht, ruimtelij ke ordening en infrastructuur. De informatie wordt per product ver schaft, waarbij wordt verwezen naar relevante wettelijke bepalin gen en naar andere instanties die mogelijk aanvullende producten kunnen leveren, zoals de gemeenten en het rijk. Andere Overheid Alle provincies hebben een soort gelijke productencatalogus. Daarmee wordt uitvoering gege ven aan het programma Andere Overheid, dat is gericht op de verruiming van de elektronische dienstverlening van de diverse overheidsinstanties. Op termijn moet het mogelijk worden formulieren voor het aan vragen van subsidies en vergun ningen niet alleen op te vragen maar ook te verzenden. Nu kan dat in de meeste gevallen nog niet, omdat de echtheid van de handtekening van de aanvragers nog niet goed vastgesteld kan worden. In de toekomst is het de bedoeling om het aanbod van producten breder te maken dan alleen de wettelijke bepalingen te benoemen. De productencatalogus is te raadplegen via www.zeeland.nl/ loket/productencatalogus of via www.overheidsloket.nl. De productencatalogus sluit ook aan op het EU Verdrag van Aarhus dat Nederland in 1998 heeft ondertekend. Dit verdrag houdt in dat iedereen vanaf febru ari 2005 sneller informatie moet kunnen krijgen bij de overheid over milieuzaken. Het verdrag is omgezet in een richtlijn die iedereen het recht geeft op toegang tot informatie, inspraak bij besluitvorming en toegang tot de rechter inzake milieuaangelegenheden. Het verdrag is erop gebaseerd dat milieuproblemen het best worden aangepakt door deelna me van alle betrokken burgers. In Nederland bevat de Wet open baarheid van bestuur (Wob) en de Wet milieubeheer (Wm) al tal van voorschriften die de betrokken heid van burgers bij milieudos siers bevorderen, maar het ver drag stelt net iets hogere eisen. Het belangrijkste verschil is dat geïnteresseerden nu ook recht hebben op milieu-informatie waar uit specifieke gegevens over be drijfsvoering of productieproces sen zijn af te lezen. Als een be drijf, uit concurrentieoverwegin- gen, vertrouwelijk gegevens aan de provincie heeft afgestaan, genoot het onder het oude regi me absolute bescherming. Nu blijven de gegevens alleen achter slot en grendel als het belang van openbaarmaking kleiner is dan het belang van vertrouwelijk heid. Internet Nieuw is ook de verplichting om alle openbare informatie actief aan te bieden via internet. Op www.zeeland.nl onder "digitaal loket" staat een register waarin de specifieke milieu-informatie in diverse thema's is onderge bracht. "Aarhus" laat dus als het ware de vergunning van een bedrijf zien, de provinciale producten catalo gus helpt het bedrijf om die ver gunning aan te vragen. Zeeland Werkbezoek van Provinciaal Bestuur aan Eerste Kamer Op vrijdag 4 februari jl. hebben de leden van Provinciale en Gedeputeerde Staten een werk bezoek gebracht aan de Eerste Kamer. In het kader van de 'Zichtbaarheid van de Kamer' en verantwoording naar de burgers, is de Eerste Kamer begonnen aan een programma van provin ciale ontvangsten waarvan de provincie Zeeland de spits heeft afgebeten. In de centrale hal van het onder komen van de Eerste Kamer aan het Binnenhof werd het Zeeuwse gezelschap welkom geheten door de voorzitter van de eerste Kamer mevrouw mr. Yvonne Timmerman-Buck Tijdens een geanimeerde discussie tussen de Zeeuwse delegatie en ongeveer twintig leden van de eerste kamer werden de bestuurlijke verhoudingen bij gemeente en provincie besproken. Vervolgens werd door Gedeputeerde Van Heukelom een beeld geschetst van de werking van de wet op de Jeugdzorg en attendeerde hij de kamerleden op de problematiek omtrent de Zeeuwse Jeugdzorg. Senator Van de Berg sloot hierop aan met zijn betoog 'de jongeren de dupe?'. Commissie Ecologie en Water Datum: wo 23 februari Aanvang: 13.45 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorz.: mew. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel. 0118-631437 Agenda: - Statenvoorstel inzake offerte MKBA over WCT; - Presentatie Deltaraad; - Handhavingsverzoek Natuurbeschermingswet Eerste Bathpolder; - Stand van Zaken Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium; - Rapportage inspectie beheers systemen ondergrondse buislei dingen in zeeland. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 21 februari Aanvang: 13.30 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: A. Lobik Statencommissie@zeelandn I Tel.: 0118-631888 Agenda: - brief GS aan minister van LNV inzake motie PS over schelp diervisserij; - brief GS aan minister van LNV inzake motie PS over aardappe len-, groente- en fruitexport. Aansluitend (plm. 14.15 uur), heeft de commissie een informa tiebijeenkomst over het nieuwe beleidsplan Openbaar vervoer in de Bovenzaal van het Abdijcomplex. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. n Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg De makelaar bracht donderdagoch tend een lijst met tien handtekenin gen van zijn buren mee naar de wel standscommissie die om de veertien dagen zitting houdt in het gemeen tehuis. Het bord is 1,90 meter hoog en heeft de vorm van een uitroepte ken in de kleuren blauw, oker en wit. Dezelfde borden gaat Gijzen ook gebruiken als hij huizen in de verkoop heeft. Alleen staat er op het bord voor zijn huis niet 'Te koop' maar 'Welkom'. Gijzen heeft zijn kantoor namelijk aan huis. Volgens architect en voorzitter H.J. Groenenwegen van de commissie heeft het bord wel een signaalfunc tie, maar krijgt het bij de woning een permanent karakter en geen tij delijke zoals bij de huizen die te koop staan. „Het gaat erg ver om het in de tuin te zetten. We zouden het liever beperken tot een meter, in gedempte kleuren en bij voorkeur aan de gevel." Gijzen benadrukte dat het bord juist bedoeld is om op te vallen. En dat alle. borden dezelfde vorm hebben zodat (potentiële) klanten weten met welke makelaars ze van doen hebben. Maar volgens architect J. Roelofs lijkt het nu voor een leek dat ook Gijzens huis te koop staat. Ook al staat er 'Welkom' op. Roelofs stelde voor om het logo dat Gijzen op zijn naamkaartje heeft gedrukt te gebrui ken als aanduiding. In een oker veld is een gestileerde daklijn weergege ven met een schoorsteen als uitroep teken en de naam van de makelaar eronder. „Dat oogt heel chic." Maar Gijzen wees er ook op dat zijn huis in de Molenstraat voor klanten moeilijk is te vinden, „Het ligt on handig. ledereen die mij zoekt belt bij nummer 42 aan om te vragen waar nummer 44 is." Roelofs benadrukte dat de welstand geen bezwaar heeft tegen het maken van reclame, maar wilde wat terug houdend zijn. „Het staat in de ge bouwde omgeving. Iemand die soft ice verkoopt, zet ook een bord neer. Ik ben bang voor precedentwer king." Groenenwegen vond het wat 'te veel van het goede'. Hij legde zijn lineaal nog eens op de tekening en stelde vast dat het bord 1,90 meter hoog is. Burgerlid L. Deurloo zag meer in het voorstel van Roelofs om een rustiger bord te maken, zodat het duidelijk is dat klanten hier met een kantoor te maken hebben en niet met een huis dat ook te koop is. Groenenwegen vroeg zich hardop af of het nou wel 'zo vreselijk was' dat de aanvraag van Gijzen onaan vaardbaar is. „Het is geen licht bak." Hij stelde voor om na de ver gadering poolshoogte te nemen. Gijzen had de algemene plaatselij ke verordening en de welstandsno ta er op na gelezen en stelde dat hij zich als makelaar mag vestigen in een woonhuis en dat hij een recla me-uiting aan mag brengen. Tot een meter hoogte en wel vergun- ningsvrij (dus zonder aanvraag). Het bord is eigenlijk te groot, zo gaf hij toe. Wellicht was het moge lijk om het bord een stuk in te gra ven. Volgens Groenenwegen zou het dan op 1.50 meter uitkomen. Maar Roelofs vond dat het in een breder kader geplaatst moet wor den. „Wat voor de een kan, moet voor de ander ook kunnen. Een rechthoekig bord zou meer recht doen aan de woonomgeving en is meer chic." De commissie hield de aanvraag aan. Onderwijs autistische stoornis. Gedeputeerde Van Heukelom heeft gisterenmiddag de eindrapportage onderzoek naar een verantwoord onderwijsaanbod voor leerlingen met de diagnose autistisch spectrum stoornis ASS binnen Zeeland, in ontvangst genomen. Het rapport, gemaakt door W. Nederlof, werd overhandigd door directeur R. Janse van de Korczakschool. De bodemverontreiniging op de plaats van de bedrijfsgebouwen van de CZAV aan de Havenweg in Sint-Annaland is niet ernstig. Dat hebben gedeputeerde staten van Zeeland vastgesteld op basis van onderzoeken van Witteveen en Bos uit Breda. De beschikking ligt tot en met 24 maart ter inzage op het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk en op het provinciehuis in Middelburg. Het betreft een oud geval van ver ontreiniging, veroorzaakt voor 1 ja nuari 1987. Witteveen en Bos heeft september vorig jaar een aanvul lend bodemonderzoek uitgevoerd in verband met de verkoop van het pand aan projectontwikkelaar Gro tenhuis, die na sloop van de gebou wen er appartementen wil maken. In oktober werd een plan van aan pak ingediend en in januari van dit jaar is een nader onderzoek uitge voerd. De CZAV heeft om een ver korte procedure verzocht omdat er geen belanghebbenden te verwach ten zijn. Al in 2002 heeft het grond-, gewas- en milieulaboratorium Zeeuws- Vlaanderen een verkend onderzoek uitgevoerd. In een mengmonster van de bovengrond is een verontrei niging met koper en zink aange toond, maar in het grondwater is geen verontreiniging aangetroffen. Eind 2002 heeft Witteveen en Bos een nader onderzoek uitgevoerd. Hierbij is via boringen en een ana lyse van grondmonsters de aard en omvang van de verontreiniging be paald. De diepte van de verontreini ging is vanaf het maaiveld circa twee meter. De interventiewaarden van koper en zink worden over schreden op 105 van de totaal 205 m3 verontreinigde grond. De oor zaak is niet bekend. Mogelijk is er in het verleden verontreinigde grond van elders aangevoerd. Bij het aanvullende bodemonderzoek bleek dat een kelder onder de be bouwing de eerder ingeschatte om vang aanzienlijk verminderde. Ver der werd via de boringen duidelijk, dat de verontreiniging tot 1,5 of zelfs maar 0,5 meter diepte zit. De totale omvang wordt nu geraamd op 120 m3. Aangezien volgens de normen niet wordt voldaan aan het volumecriterium, is er geen sprake van ernstige verontreiniging. Ge zien het geplande gebruik van de grond als woning met tuin, zal er op korte termijn toch een bodemsane ring worden uitgevoerd. De grond De sloop van het CZAV-gebouw gaal gestaag door, er moet ook een sanering uitgevoerd worden wegens bodemverontreiniging. zal worden afgegraven en worden afgevoerd naar een erkend verwer ker. Via het nemen en analyseren van grondmonsters van de putbo- dem en putwanden wordt door de milieukundig begeleider nagegaan of er voldoende is ontgraven. Het gat wordt met schone grond van el ders aangevuld. Binnen zes maan den dient er een evaluatierapport aan de provincie gestuurd te wor den. Projectontwikkelaar krijgt behandeling als elk ander De gemeente Tholen is het niet eens met de brief van de Vrom-inspecteur, dat er onvoldoende toezicht is geweest op de activiteiten in chaletparc Krabbenkreek in Sint- Annaland. De inspecteur pleitnadrukkelijk om intensief toezicht te houden' gezien de illegale activiteiten' die aan de Nieuwlandseweg hebben plaatsgevonden. Vol gens b. en w. is er echter voldoende toezicht gehouden. „Na het lezen van de brief is duide lijk dat deze conclusie dat er onvol doende toezicht is gehouden, niet klopt", lieten b. en w. gisterenmid dag in een persverklaring weten. „De inspectie doet een formeel ver zoek aan de gemeente de wettelijke regels toe te passen, maar ziet geen reden voor het nemen van maatre gelen tegen de gemeente. De ge meente behandelt Krabbenkreek overigens als elke andere vergun ningaanvrager/bouwer. Het normale handhavingsbeleid is van toepas sing geweest en zal dat blijven. Dat wat past in het huidige bestem mingsplan en waarvoor vergunning is verleend, is toegestaan. Handha vend wordt opgetreden tegen dat wat niet in het bestemmingsplan past en/of waarvoor geen vergun ning verleend is. De gemeente houdt toezicht op de door haar ge bruikelijke wijze. Bij constatering van overtredingen wordt de normale procedure gevolgd: aanschrijven en handhaven. Zo zijn vorig jaar ille gaal bomen gekapt op het terrein van Krabbenkreek. De gemeente heeft dit gerapporteerd en aangifte gedaan bij de politie waarna er strafrechtelijke vervolging heeft plaatsgevonden. De eigenaar van chaletpark Krab benkreek is de afgelopen jaren op diverse wijze door het college van van burgemeester en wethouders meegedeeld dat deze zich aan de wettelijke regels dient tc houden en dat wanneer dat niet gebeurt de ge meente zal handhaven. Ook de be zitters van kavels op het chaletparc zijn - voor zover deze bij de ge meente bekend zijn - aangeschreven en gewezen op het feit dat zij zich aan de wettelijke regels dienen te houden. Op dit moment staan er twee caravans op het park waarvoor een vergunning in aanvraag is. Deze caravans passen in het thans in ont wikkeling zijnde nieuwe bestem mingsplan. Deze caravans mogen blijven staan in afwachting van het definitief worden van het nieuwe bestemmingsplan. De rechter stelde de gemeente Tho len recentelijk nog in het gelijk door de verzoeken van de heer Scherpc- nisse om verder handhavend op te treden, niet ontvankelijk te verkla ren. Ook het feit dat de inspectie geen aanleiding ziet tot maatregelen tegen de gemeente geeft aan dat de gemeente zich houdt aan de wette lijke regels en handhavend optreedt wanneer dat nodig is. De gemeente Tholen ziet graag een chaletparc ko men op de plaats van de Krabben kreek. Desondanks heeft en blijft de gemeente haar taken op het gebied van handhaven en controle normaal loepassen. De eigenaar van Krab benkreek krijgt hierbij dezelfde be handeling als elk ander in de gemeente Tholen", aldus de verkla ring van b. en w. als reactie op de brief van de Vrom-inspecteur. De Middelburgse bestuursrechter heeft donderdag uitspraak gedaan in het tweede kort geding dat Peter Scherpenisse had aangespannen tegen de gemeente. Daarbij ging het vooral om de uitbreiding van het chalet parc en het plaatsen van een chalet in de eerste fase, waarvoor de bouw vergunning na het eerste kort geding geschorst was. Had ScherpenLsse de eerste keer nog succes, de tweede keer ving hij bot. „De brief die de ge meente vorige week aan de projectontwikkelaar heeft gestuurd, was ken nelijk voldoende overtuigend", denkt wethouder W.C. van Kempen. „Maar we wachten de argumenten van de rechter af voor een definitief oordeel." Peter Scherpenisse denkt eveneens dat de inbreng van de gemeente tij dens het kort geding de oorzaak was. dat de rechter hem niet ont vankelijk heeft verklaard. „Waar schijnlijk komt het toch door de knieval van de gemeente, maar binnen twee weken komt de schrif telijke motivatie van de bestuurs rechter. De schorsingen van 13 ja nuari blijven gehandhaafd. Er mogen geen nieuwe chalets ge plaatst worden en op de agrarische grond mag geen verdere ontwikke ling plaatsvinden. Jammer genoeg moest het allemaal via de rechter, maar eindelijk is bereikt dat zowel burgers, projectontwikkelaar en niet te vergeten de gemeente de re gels moeten naleven en niet aan hun laars mogen lappen. Ik ben blij dat het geen gevolgen heeft voor de mensen die al een chalet hebben gekocht en er zelfs wonen. Dat is nooit onze intentie geweest, maar door verkeerd handelen van pro jectontwikkelaar en gemeente had den deze mensen behoorlijk de pi- nuut kunnen zijn." Peter Scherpenisse noemt het triest dat hij hij privé en zakelijk met be dreigingen en verliezen een be hoorlijke tol voor de gang van za ken heeft betaald. „We hopen dat we vanaf nu een beetje rust krij gen." De TH 18 die Peter Scherpenisse ge bruikt voorde krccftcnvisserij, is don derdagmorgen ondersteboven in de haven van Sint-Annaland aangetrof fen. De TH 19, die gebruikt wordt voor zegen visserij op zeebaars en har ders, lag nog wel gewoon aan de kop kant van het winkelstciger, waar sche pen ook kunnen tanken. Uit onderzoek bleek, dat er onder water een touw aan de TH 18 vast zat, die verbonden was met een pijler van wa tersportbedrijf Busmariteam. Volgens de politie moet het allemaal tussen woensdagavond zes uur en donder dagmorgen half tien zijn gebeurd. Uit de boot werden o.a. visartikelen en genotsmiddelen weggenomen. Vorig jaar werd Scherpenisse al gedupeerd door vernieling van zijn fuiken. Hij brengt het allemaal in verband met zijn bezwaren tegen illegale activitei ten op chaletparc Krabbenkreek. Geld voor kunstaankopen. De Zeeuwse museumstichting krijgt 40.489 euro van de provincie voor aankopen hedendaagse kunst. In de koorkerk van de Grote Kerk in Tholen zingen zaterdagavond Chantez Dieu uit Tholen en het projectmannenkoor de Troyesan- gers uit Borssele. Vrijdagavond treden ze samen in de Koorkerk van Middelburg op. Eric Quist be geleidt beide koren op orgel en piano. Het programma omvat een doorsnede uit de koormuziek van de afgelopen vier eeuwen. Voor de pauze zingt Chantez Dieu o.l.v. Paul Heijboer muziek van voor 1700 en de Troyesangers zingen composities rond de the ma's vergankelijkheid en vertrou wen. Na de pauze wordt voor namelijk Engelstalige muziek ge zongen, zoals negro-spirituals. Beide koren zullen gezamenlijk te horen zijn in achtstemmige wer ken van Felix Mendelssohn-Bart- holdy. Het christelijk kamerkoor Chan tez Dieu bestaat uit 25 leden van Tholen en Zuid-Beveland en heeft in deze regio's een goede naam opgebouwd. Het jaarconcert wordt elk voorjaar in Tholen be zocht door een grote groep zang liefhebbers uit heel Zeeland. De Troyesangers zijn veel jonger. In 2001 werd begonnen met een pro gramma rond het thema bezet en bevrijd. De integratie van poëzie, orgelmuziek, samenzang en min der gangbaar mannenkoorreper toire rondom een aansprekend thema, sprak veel mensen aan. Het 16 leden tellende koor begint in mei met een nieuwe concertse rie rond het thema dag en nacht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 11