Raad maakt zich op voor Poortvliet Plaatselijk nieuws Laban Sirene? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 felxiari 2005 Graffiti op muur Puitsedijk kaal Snuffelmarkt Rijbewijs ingevorderd 55 km te hard Peuters en borstvoeding Klaverjassen Actie voor zorgcomplex in Israël Zaterdag verkoping Inzameling rommelmarkt Carnaval op school Inbraak kerk Dronken man maakt brokken Ledenvergadering IJsclub Sint-Annaland Zilver voor Verhagen Jubilarissen bij Smash Open morgen 't Stavertje Diefstal uit auto Met alcohol achter stuur Geslacht in eigen slagerij 1 3: Opnieuw beroep ds. Lohuis School in sfeer carnaval Zingen voor seniorencomplex Zelfbescherming op school Aanrijding bij wegversmalling VERF NODIG? Diploma Alwin Nortier Hoge score Nagelkerke Gereedschap uit bus BesteU/Bedrijfsauto's Vacatures OGG blijven Vacature kerkenraad blijft Ruit vernield 55 boetes bij verkeerscontrole Provincie wil meer grip op huisvesten van asielzoekers Tholen Op een pand aan de Zoekweg is een muur bespoten met graffiti. De scha de bedraagt enkele duizetjdea' euro's. Staatsbosbeheer begint binnenkort met het kappen van ruim 130 popu lieren langs de Puitsedijk, richting Oud-Vossemeer. Het werk zal tot eind maart duren en het verkeer wordt zolang omgeleid. De bomenkap maakt onderdeel uit van het kap- en beplantingsplan van Staatsbosbeheer. De destijd massaal aangeplante populieren zijn vrijwel gelijktijdig versleten en worden ge faseerd vervangen. Daarbij worden verschillende soorten gekozen per dijk. De bedoeling is om op de Puit sedijk zwarte populieren (Populus nigra) terug te planten. Deze soort heeft een levensduur van ongeveer zestig jaar. Anders dan voorheen is de snuffel markt die Step op 5 maart organi seert, voor het publiek gratis toegan kelijk. Op die manier hoopt de ofganisatie meer publiek te trekken voor de tientallen standhouders die rn Meulvliet hun spullen te koop aanbieden. De snuffelmarkt duurt van tien tot drie uur. Van een 20-jarige inwoner is zater dag rond 2.30 uur het rijbewijs inge- fiomen wegens het rijden onder in vloed van alcohol. Op de Ten Ahkerweg werd van de automobilist een blaastest afgenomen. Hieruit bleek dat hij drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. De man werd aangehouden en over gebracht naar het politicbureau. Daar werd zijn rijbewijs ingenomen, waarna hij met een dagvaarding op zak weer in vrijheid werd gesteld. Een andere inwoner kreeg zaterdag avond om 18.30 uur door de politie een rijverbod opgelegd voor een uur. Bij een alcoholcontrole op de Mcan- derlaan bleek hij eveneens te veel al cohol te hebben genuttigd. Bij een verkeerscontrole van de poli tie op de Nieuwe Postweg werd van efcn automobilist vorige week don derdag het rijbewijs ingevorderd. Hij reed met een snelheid van 135 kilo meter per uur, terwijl op deze weg de limiet 80 kilometer per uur is. Op woensdag 16 februari is er een informele bijeenkomst voor moeders die borstvoeding geven aan een kindje ouder dan ongeveer negen maanden. De bijeenkomst wordt ge houden aan de Jhr. van Vredenburg- laan 55 en begint om 9.30 uur. Voor opgave, informatie of vragen over borstvoeding kan gebeld worden naar Ria Verheul, tel. 606333, die werkzaam is voor de borstvoedings organisatie LLL. De laatstgehouden clubavond van klaveijasvereniging Stad Tholen is gewonnen door Herman Perk. De eerste vijf in de uitslag waren: 1. Herman Perk 5207 punten; 2. Henk Snepvangers 5157 p.; 3. Peter Luten 5048 p.; 4. Julian Poot 5016 p.; 5. Herman Oldenburg 4995 punten. Uitslag clubavond 27 januari: 1. Leen Hage 5286 p.; 2. Peter Luten 4917 p.; 3. Anita Aarnoudse 4803 p.; 4. Herman Perk 4686 p.; 5. Marie Verkerke 4669 punten. De Christelijke Gereformeerde Kerk voert actie voor een seniorencom plex in Israël. Het Ebenezer Home biedt onderkomen aan Messiasbelij- dende joden en christelijke Arabie ren. Dc zendings- en evangelisatie- commissie organiseert voor dit project vrijdag en zaterdag een ver koopactie met cakes en stroopwa fels. Met de lekkernijen komen vrij willigers langs de deur. Ook in Tholen, Sint-Philipsland en Scher- penisse gaat men de koeken en cakes Verkopen. Het seniorencomplex ont vangt geen steun van de overheid en wil tien extra opvangplaatsen creë- rèn. Eerder werd voor Ebenezer Home een succesvolle familiefiets- töcht en verkoping gehouden. In april wordt het project afgesloten met een samenzangavond, waar de kóren De Lofstem en De Jonge Lof- stem uit Scherpenisse zullen optre den. Zaterdag van tien tot drie uur is er een verkoping in dorpshuis de Vos- senkuil van dagactiviteitencentrum de Schutse uit de Veerstraat. De stichting tot verzorging van verstan delijk gehandicapten biedt weer een groot assortiment artikelen aan. Naast boeken, gereedschappen en dékbedden ook veel levensmiddelen zoals kaas, vleeswaren en vis. Ook zelf gemaakte advocaat en slaatjes zijn er te koop. Voor de jeugd is er snoep en speelgoed. De opbrengst is voor het nieuwe dagactiviteitencen trum aan de Coentjeswcg, dat de Schutse in samenwerking met Adul- lam en Siloah gaat verwezenlijken. Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hervormde gemeente kunnen elke vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur spulletjes worden afgegeven in de loods van familie Van Gorsel, Krommedreef 4. Op 25 maart is er geen inzameling in verband met Goede Vrijdag. De jaar lijkse rommelmarkt wordt zaterdag 16 juli gehouden. Meer informatie is verkrijgbaar via dhr. L. Berkey, tel. 672962. Op Die Heenetrechtschool werd vrijdag met de schoolkinderen het carnaval gevierd. De kinderen van alle groepen waren verzameld in dc door de ouderraad versierde speel zaal. Op de vrolijke tonen van dweilband de Lamsöóren werd een polonaise ingezet. Namens alle luus- jes. de ouderraad en het team werd Prins Weijte met zijn gevolg, door directeur H. Westerweel welkom ge heten op deze gezellige bijeenkomst. Na veel carnavalsmuziek werd de traditionele modeshow gehouden. Prins Weijte, nar Kobus, boer De Rieke en pliesie Witte kozen samen met de jeugdnar en het jeugdprinses- jc de mooist verklede luusjes uit. De prijswinnaars ontvingen de felbe geerde 'Heenetrechtkittik'. Ook juf frouw Carolien Fase en overblijf- mocder Bea Mosch vielen dit jaar in de prijzen. De jongste leerlingen hadden speciaal voor de Prins nog een lied in het dialect ingestudeerd. Nadat het gezelschap was vertrok ken nam dweilband De Ncutekra- kers het muzikaal over. Samen met de inmiddels uitgenodigde ouders werd er nog flink gehost en gezon gen. Enkele kinderen hadden zelfs nog een carnavaleske voordracht in gestudeerd. De gezellige middag werd afgesloten met de zeven sprong. Sint-Annaland Koster J. Polderman van de Her vormde gemeente constateerde maandagmiddag dat er was ingebro ken in het kerkgebouw aan de Ring. Drie zendingsbussen werden ge kraakt. maar de buit bleef beperkt doordat de busjes pas geleegd waren. Geprobeerd werd om nog en kele andere busjes te openen, terwijl ook de kast in de consistoriekamer overhoop was gehaald. De politie heeft een sporenonderzoek gedaan. In de Bierensstraat is dinsdag om 1.30 uur een 26-jarige automobilist uit de gemeente Steenbergen door de politie aangehouden. Hij verkeerde onder invloed van alcohol en had in de Bierensstraat reeds tegen twee geparkeerde auto's aangereden. Een blaastest wees uit dat hij ruim twee maal de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. Hij ontving een dagvaarding en een rijverbod van vijf uur. IJsclub Sint-Annaland houdt haar algemene ledenvergadering op vrijdag 18 februari a.s. om 20.00 uur in de Wellevaete. Verkorte agenda: 1. opening 2. no tulen en jaarverslag 3. financieel overzicht 4. verkiezing bestuursle den 5. verkiezing commissarissen 6. opgave nieuwe leden 7. vaststel ling contributie en entreegelden 8. bestuursmededelingen 9. benoe ming bode 10. rondvraag 11. slui ting. Alle leden worden bij deze van harte uitgenodigd. (Advertentie I.M.) Dames bij keukenfabriek De Plattelandsvrouwen brachten vo rige week dinsdag een bezoek aan Bruijnzeel keukens te Bergen op Zoom. Dhr. L. van 't Hof ontving de 23 dames in de kantine van de fa briek en vertelde over het ontstaan en de geschiedenis van de Bruijnzeel fabrieken. De oprichter Cees Bruijnzeel werd in 1897 in dit dorp geboren en richt te in Rotterdam Stoomtimmerfa- briek De Arend op. Hij vervaardigde schaverijprodukten en vloerdelen. In 1921 verhuisde hij na een forse brand naar Zaandam. In 1925 werd de eerste Bruijnzeel showroom van vloeren in Amsterdam geopend. In de jaren twintig gingen ook twee zonen in de fabriek werken en richt te men zich ook tot het vervaardigen van binnen- en buitendeuren. In 1937 werd de productie vervangen door onder andere keukens, kasten en potloden. In de jaren zestig telde Bruijnzeel 12000 werknemers in 28 fabrieken in 14 landen. In 1967 start ten ze een nieuwe locatie te Bergen op Zoom voor de productie van vloeren, keukens, kasten en potlo den. Na een recessie in de jaren tach tig maakte Bruijnzeel keukens een doorstart met 250 werknemers. Mo menteel is er werkgelegenheid voor 550 mensen. Na de uitleg van dhr. L. van 't Hof kregen de dames een rondleiding door de fabriek en werd een bezoek gebracht aan de showroom. De volgende bijeen komst voor de leden is vastgesteld op 15 februari. Dan krijgen de dames uitleg over de hulphond. Op de wereldshow in Duitsland be haalde dhr. Verhagen van vogelver eniging Vogelvreugd het zilver met een stam kanarie Eumogeel, die be oordeeld werd met 366 punten. Dhr. Giljam viel net buiten de prijzen met zijn inzending. Op de ledenvergadering van tafel tennisvereniging Smash "76 werden enkele leden gehuldigd wegens het 25-jarig lidmaatschap van de vereni ging. Piet van Dijke. Christian van 't Hof en David van Driel ontvingen een handdoek in de clubkleuren met opdruk. Johan Snoep is eveneens 25 jaar lid van de vereniging, maar hij was niet op de jaarvergadering aan wezig. Dc tafeltennisvereniging be staat volgend jaar dertig jaar en wil met het oog op het zesde lustrum en kele extra activiteiten organiseren. De bestuursleden Kees Vroegop, Adrie Aarnoudse en Chris Hage werden allen weer opnieuw geko zen. Mathijs v.d. Graaf neemt de plaats van Kees van Poortvliet in bij de kascommissie. De negentien leden kregen in de Wellevaete van secretaris Christian van 't Hof het jaarverslag te horen en penning meester Adrie Aarnoudse gaf een fi nancieel overzicht. Besloten is om de contributie niet aan te passen. Met gebruik van laptop en beamer lieten de wedstrijdsecretarissen Peter Bazen (senioren) en Chris Hage (jeugd) de resultaten zien van dc NTTB-competities en van de clubcompetities. De clubkampioe nen bij de jeugd werden Laurens den Engelsman en Cindy v.d. Klooster. Na dc rondvraag werd de avond af gesloten met het bekijken van een videoband over het bezoek van de club aan Itawa in Polen. Stavenisse Op woensdag 16 februari kunnen ouder(s) met hun peuter tussen tien en elf uur een kijkje komen nemen in peuterspeelzaal 't Stavertje. De leiding is dan ook aanwezig om eventuele vragen te kunnen beant woorden. m Sint-Maartensdijk In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Hogeweg een personen auto opengebroken. De autoradio/ cd-speler ter waarde van enkele tien tallen euro's werd uit de auto wegge nomen. Op de Sportlaan is zaterdag om 1.00 uur een 36-jarige automobilist uit Spijkenisse aangehouden voor het Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensda ^Hamlappen 1 kg 5,60 ♦Varkensschnitzels 500 gr. 4,- ♦Bami/nasivlees 500 gr. 2,50 ♦Gegrilde kippebouten p/st. 0,75 Vet spek 1 kg Mag. varkenski ui ven 1 kg Saucijzen 500 gr. Chili con came 500 gr. Blinde vinken 5 halen Schouderham 150 gram 1,- Boterhamworst 150 gram 1,- Grillworst 150 gram 1,- Vergeer jonge kaas 500 gram 3,95 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 3.50 3,80 2.25 3- 4 BETALEN Advertentie I.M. rijden onder invloed van alcohol. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een boete. Hervormd predikant ds. J. Lohuis heeft opnieuw een beroep ontvan gen. Nadat de Hervormde gemeente te Sirjansland een beroep op hem uitbracht kreeg de predikant ook een beroep van de Hervormde gemeente te Goudswaard. In deze gemeente heeft ds. A. Simons gestaan die on langs door ds. J. Lohuis werd beves tigd als predikant van de Hervormde gemeente te Vinkenveen. De leden van de Hervormde ge meente hebben onlangs dhr. J.M. Vroegop gekozen tot diaken, maar hij heeft zijn benoeming niet aange nomen. Met het oog op het carnaval organi seerde de Oosterscheldeschool vrij dagmorgen een verkleedfeest. Mees ter Pieter was als spreekstalmeester verkleed en heette de kinderen wel kom. Iedereen had er werk van ge maakt om zich zo leuk mogelijk uit te dossen. Er werd gedanst, gezon gen en stukjes opgevoerd. Het feest werd afgesloten met een optreden van het duo Bassie en Adriaan. De leukst verklede leerling van een groep kreeg als prijs nog een snoep- zak mee naar huis. De koren De Jonge Lofstem en De Lofstem gaan in april zingen in de Christelijke Gereformeerde Kerk te Oud-Vossemeer. Zij verlenen hun medewerking aan de afsluiting van de actie die door deze kerk georgani seerd wordt voor het seniorencom plex Ebenezer Home in Israël. Voor deze actie komen leden van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Oud-Vossemeer vrijdag en zaterdag ook huis aan huis cake en stroopwa fels verkopen. De leerlingen van groep 7 en 8 van de Oosterscheldeschool hebben allen het diploma zelfbescherming gehaald. Vincente Quandt van Sport- Zeeland gaf wekelijks op woensdag ochtend de lessen op school. Op de laatste les werd een eindtoets afge nomen en konden de ouders zien wat er aan de kinderen geleerd is. Ge toond werd hoe je als kind je eigen grenzen kunt aangeven en hoe je je kunt afweren door enkele slag- en traptechnieken. Ook sloegen enkele leerlingen een plankje doormidden door gebruik te maken van beheerste kracht. De leraar vertelde dat in eer ste instantie de kinderen was geleerd om weg te lopen bij geweld en dat vechten meestal niets oplost. Zowel de leraren als leerlingen hebben met veel plezier deze lessen gevolgd. Poortvliet Bij de wegversmalling in de Paas- dijkstraat is maandagmiddag een be drijfsauto tegen een personenauto gebotst. Rond 16.38 uur reed een 27- jarige man uit Yerseke met zijn be drijfsauto al in de versmalling, toen vanuit tegenovergestelde richting een 73-jarige man eveneens de ver smalling inreed. De buitenspiegels gingen tegen elkaar en sneuvelden. Door de politie zijn beide betrokke nen geholpen met het invullen van het Europese schadeformulier, waar na de reis weer kon worden ver volgd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht, Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Alwin Nortier is aan de Hogeschool te Vlissingen afgestudeerd als bouw kundig ingenieur. Tijdens dc onderlinge competitie van biljartvereniging 't Centrum speelde C. Nagelkerke met een ge middelde van 3,59. Hij zag tevens kans om zijn partij pocdelloos te beëindigen. J. Uijl maakte op deze clubavond met 17 caramboles de hoogste serie en R. Polderman speel de met 18 beurten de kortste partij. De uitslagen zijn: M. Uijl-J. Goud zwaard 7,50-10; R. Polderman-J. van Dijke 10-7,50; S. de Wit-R. Poot 7,71-10; R. Elings- A. Burgers 10- 8,18: J. Uijl-C. Nagelkerke 8.72-10; S. de Wit-L. Bijl 8,00-10; J. Uijl-R. Elings 10-9,76; L. Bijl-C. Nagelker ke 10-8,35. Sint-Philipsland In de Zijpestraat is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een bedrijfsbus. Onbekenden gingen met voor enkele duizenden euro's aan gereedschap aan de haal. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Pony in de sloot Aan de Langeweg in Anna Jacoba- polder kwam zaterdag een pony in de sloot terecht. Het lukte de eigena ren niet om het dier. dat tot aan de nek in de modder zat, eruit te krij gen. Daarom is rond zeven uur de brandweer gewaarschuwd. Met een slang onderdoor het dier lukte het, om hem op het droge te krijgen. Het 24 jaar oude dier liep nog naar dc stal, maar bleef daar - waarschijnlijk onderkoeld - liggen. Inmiddels is de pony overleden. De vacatures in de kerkenraad van dc Oud Gereformeerde Gemeente blij ven bestaan. Chr. van 't Hof werd door de leden met meerderheid van stemmen gekozen uit een tweetal, waarbij H. Geluk de andere kandi daat was. Na het afleggen van een verklaring staande de vergadering liet Van 't Hof weten zijn verkiezing niet te kunnen aanvaarden. Daarmee bleef de vacature, die ontstond na het vertrek van ouderling J.C.A. Stehou- wer als gevolg van diverse verwikke lingen in de OGG, bestaan. H. van Westen is al geruime tijd de enige ouderling. P.J. Florijn had bedankt als diaken en aangezien er nog een vacature was, moesten er twee nieu we diakenen gekozen worden. Dc kerkenraad had zes mannen kandi daat gesteld. Bij de eerste stemming kreeg alleen J.C. van der Doe een meerderheid, maar hij bedankte. Bij een tweede stemming hadden J.M. Ligtendag en J. van der Reest P.Jzn. een meerderheid. Zij hielden hun be slissing een week in beraad, maar ook zij hebben daarna voor hun be noeming bedankt. Dhr. J.A. Duine die door de leden van de Hervormde gemeente werd gekozen tot ouderling heeft bedankt voor zijn benoeming, zodat de vaca ture binnen de kerkenraad blijft be staan. De ruit van een pand aan de Zuiddijk is begin vorige maand vernield. De melding werd pas onlangs bekend gemaakt door de politie. Raadslid Paul van Belzen brengt in de supermarkt in Poortvliet met een poster het dorpsbezoek van de gemeenteraad onder de aandacht. Met persoonlijke uitnodigingen in de bus, pos ters in winkels en openbare gelegenheden, en advertenties in bladen probeert de gemeente raad zoveel mogelijk inwoners van Poortvliet naar de dorpsavond te krijgen op donderdag 17 februari. „Het is eigenlijk een kernbezoek nieuwe stijl. Géén klachtenuurtje, maar onder de aandacht brengen van wezenlijke zaken die een blijvende hindernis kunnen zijn voor de leefbaarheid", zegt voorzitter Paul van Belzen van de werkgroep die het bezoek heeft voorbe reid. „De gemeenteraad wil informatie op doen. Want je nioet de problemen kennen om ze te kunnen oplossen." Het raadslid koestert niet de illusie dat de gemeenteraad alle aange dragen problemen ook werkelijk kan oplossen. „Maar we kunnen misschien wel een richting aangeven." Zaterdag gingen acht leden van de verschillen de raadsfracties in Poortvliet langs de deur. Ze bezorgden er in groepjes huis aan huis uitno digingen met de tekst 'Poortvliet heeft het voor 't zeggen'. Reacties waren er nauwelijks, want er waren heel weinig mensen op straat. „Er is ons veel aan gelegen dat dit bezoek goed verloopt", aldus Van Belzen. „De raad heeft bewust deze kleine, rustige woonkern als eer ste gekozen. Maar het moet een vervolg krij gen in de andere kernen." De werkgroep heeft als voorbereiding met een twaalftal sleutelpersonen uit Poortvliet ge sproken. „Dat was een goede, informatieve avond. Er is in alle redelijkheid gepraat, de op stelling was zeer reëel en er kwamen geen gekke dingen over tafel. Duidelijk is, dat er zorg is over wonen, over de toekomst." Van Belzen heeft er het gevoel aan over gehouden dat de bevolking de aandacht van de gemeen teraad op prijs stelt. Hij is wél benieuwd, hoe de discussie op de avond in 't Ouwe Raed'uus gaat verlopen. Er zijn vier thema's geselec teerd: wonen, openbare ruimte, voorzieningen en jongeren/jeugd. In groepen buigen de aan wezigen zich daarover. Voor belangrijke on derwerpen die buiten de genoemde thema's vallen, is er een ronde 'overige onderwerpen' Vertegenwoordigers van de gemeenteraads- fracties zijn, samen met de griffier, 's middags al in het dorp. Ze bezoeken dan onder meer beide basisscholen, het sportcomplex, verschil lende middenstanders en bedrijven. „Natuur lijk maken we ook een rondje door het dorp om te zien hoe het is gesteld met de huizen, de straten en het groen", aldus een optimistisch gestemde Van Belzen. De avondbijeenkomst in 't Ouwe Raed'uus begint om half acht en is rond kwart over tien afgelopen. Zondag 13 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Boon, Krabbendijke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. Egas. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. mevr. Van der Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Baken. VRIJZ. GEL.GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. woord- gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Heijden, Dirksland. 18.30 u. kand. Slabbekoorn, Goes. GEREF. KERK 10 u. mevr. Koppenaal-van Putten, Stellendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr geen viering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Janse, Middelburg. 18 u. ds. Vernooij, Tholen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Kot, Borssele. 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Quist, Scheveningen. 18 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 cn 14.30 u. ds. Joppe. wo 16/2 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Van der Poll, Tholen. 19 u. ds. Schipper, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Petter, Dongen. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 15/2 19.30 u. stud. Van Belzen, Arnemuiden. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Harkema, Onst- wedde. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vegt, Oud-Beijerland. Waarvoor dient de sirene? Als waar schuwing voor calamiteiten fungeert deze niet. Als ik eraan denk, dat het de eerste maandag van de maand is en om 12 uur buiten ga staan, kan ik hem horen. Ik heb al een telefoontje gepleegd, maar het is niet verbeterd. Tot mijn grote verbazing hoor ik dat dit niet alleen het geval is in het centrum, maar ook in andere wijken van de stad. Misschien dat dit bericht helpt. Wij hebben niet de hele dag de radio aan staan. Leny Goorden, Tholen. Dc politie hield vorige week donder dag op diverse locaties een verkeers controle. In totaal werden er 55 be keuringen uitgeschreven: 17 x voor brommers met teveel vermogen, 8 x geen fietsverlichting, 10 x geen auto gordel; 8 x overschrijden snelheidsli miet, lx niet gebruiken van de rij baan, 1 x parkeren op het trottoir, 2 x niet handsfree bellen, 2 x onterecht met mistlicht rijden, 1 x rijden in strijden met verplichte rijrichting, 1 x versleten band bromfiets, 1 x versle ten band auto, 1 x geen kenteken op aanhangwagen, 1 x folie op de ramen van een auto, waardoor het zicht werd ontnomen en 1 x overschrijden doorgetrokken streep. Het Prinsentuin college organiseert info-avonden voor kinderen uit groep 8 van de basisschool. Op 22 februari vanaf half acht in Halsteren en op 24 februari vanaf zeven uur in Steenbergen. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paraésuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvlit, Antwerp sestraat 101-103, tel. 016-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BROS Tholen spr.u. za 11-12 u„toortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-66296. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 60496' Provinciale kraamzorg en ntadmi- nistratie Zeeland, voor bevjlingen (24 u bereikbaar) 0113-2240,2. Homccare (24 u. per dag), te 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Med. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens1 dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u-. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform. 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 feb. donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 17 vrijdag 18 wo 16/2 1.16 EK 10 11 12 13 14 15 16 4.27 - 16.52 5.10 -17.37 5.52 -18.22 6.35 -19.02 7.12 -19.42 7.49 - 20.22 8.32 -21.12 9.22 - 22.07 10.37 -23.32 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De provincie wil dat gemeenten die een achterstand hebben in het huis vesten van 'statushouders' (asielzoe kers), maandelijks rapporteren over de voortgang en het aantal status houders dat de voorbije maand aan een woning is geholpen. Slechts vier van de dertien Zeeuwse gemeenten hadden op 1 januari voldaan aan de door het rijk opgelegde taakstelling: Vlissingen, Middelburg, Sluis en Schouwen-Duiveland. De provincie - die als toezichthouder ieder half jaar verslag moet doen aan het rijk - vindt dat er alles aan gedaan moet worden om de achterstand vóór 1 juli in te lopen. Ook de nieuwe taak stelling van 74 statushouders voor de eerste zes maanden van 2005 zal gerealiseerd moeten worden. Door de maandelijkse rapportage hoopt Middelburg adequater te kunnen op treden met maatregelen richting de gemeenten. De minister is ten aan zien van het huisvesten van status houders teleurgesteld in zowel de gemeenten als de provincies.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2