Dames Smerdiek lijken niet te stuiten Bijna 22 mille voor topsport in Zeeland 'Al die kinderen die elkaar een hand geven, dat is een schitterende traditie' Basketbalspelers hebben te weinig tijd voor competitie Training voor huisartsenpost Gebruik slootwater beter in beeld Koersballen Donderdag 10 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Helma v.d. Slikke vijfde provinciaal Winspunt Margot Bosch Hij is geen spelletjesmens, vindt organiseren veel leu ker. 28 jaar lang was Os car Huiskamp betrokken bij het Thoolse school- damtoernooi en daar zet hij nu een punt achter. Zelf damde de leerkracht van Ter Tolne nooit. „Daar voor ben ik veel te onrus tig." Huiskamp hoopt dat schaakvereniging Denk en Zet de fakkel overneemt van het schooldammen en -schaken. „We hebben iets moois opgebouwd en nu is het aan anderen om dat voort te zetten." Sportprijs Biljarten, dammen, fietsen, paarden en motorcross Schooldammen en -schaken moeten verder zonder Oscar Huiskamp Succes wensen Alle leeftijden spelen door elkaar op clubtoernooi van The Clams Basketbal is nog niet echt populair in Nederland. Ook op Tholen is het enthousiasme voor deze balsport niet wijd verspreid. De leden van de basketbalvereniging The Clams uit Tholen volgen eerder de Amerikaanse compe titie dan de Hollandse. Basketbal legt het nu eenmaal in populariteit af tegen voetbal als volkssport. Zaterdag hielden The Clams het jaarlijkse clubtoernooi met 36 deelnemers in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Competi tie spelen ligt moeilijk. De provincie betaalt totaal 17.750 euro subsidie aan ze ven topsportevenementen in Zeeland en reserveert daar naast 4000 euro. Vorig jaar is daarvoor een verordening gemaakt en een fonds van 50.000 euro gevormd. Acht verzoeken om een bijdrage zijn afgewezen. Uit de ge meente Tholen is geen beroep gedaan op de regeling voor eenmalige bijdragen. Geen uitstraling Paardensport Helma van der Slikke van de Een- drachtruiters is met een vijfde prijs thuisgekomen van het Zeeuws in doorkampioenschap dressuur in Hei kant. Ze is er tevreden mee. „Er wa ren zeven deelnemers, waarvan drie serieuze kanshebbers voor de zege. Ik was al blij dat ik me heb kunnen plaatsen." De amazone uit Nieuw- Vossemeer rijdt bovendien nog niet lang in de Z2-klasse - regionaal het hoogste niveau - en moest voor het eerst een kür op muziek doen. Al bijna acht jaar rijdt Helma van der Slikke met Lucky, een paard dat door haar moeder is gefokt. Ruiter en paard kennen elkaar zodoende prima. De combinatie eindigde bij de selec tiewedstrijden als tweede in de regio noord. „Er waren twee wedstrijden in Renesse en één in Dirksland. Ik won er één en werd twee keer tweede, dus dat ging goed. De beste twee van elke regio plaatsten zich voor het kam pioenschap." Het was voor het eerst dat met selectiewedstrijden werd ge werkt. „Jolanda Breure deed er ook aan mee. Maar zij plaatste zich niet, was eerste reserve maar hoefde niet in actie te komen. De wedstrijd was in een enorme hal in het Zeeuws- Vlaamse Heikant. „Daardoor was Lucky, net als de meeste andere paar den, gespannen in de eerste proef. Dat kostte een paar foutjes, maar zoiets hoort erbij. Van de zomer proberen we het weer, voor de titelstrijd bui ten", zegt amazone Helma van der Slikke. De klassieke proef leverde met 57,8% de zesde plek op, de kür op muziek met 59,3% de vijfde plek. Margot Bosch-Bril uit Poortvliet heeft haar eerste winstpunt binnen in de klasse ZZ. Met haar merrie Lavan- du B reed ze zondag een dressuur- proef in Oude Tonge. De combinatie debuteerde in deze zware klasse. Bei de jury's waardeerden de proef met ruim 60%, wat Bosch de vierde plaats opleverde met een winstpunt. Natuurbescherming. De gezamen lijke Zeeuwse natuur- en milieu-or ganisaties organiseren op 14 febru ari de jaarlijkse thema-avond over natuurbescherming. Thema is 'De Zeeuwse Delta, 100 jaar later'. De bijeenkomst, in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg, begint om acht uur en is gratis toegankelijk. Subsidie jeugdzorg. Het Klaver blad Zeeland te Goes ontvangt 117.000 euro van de provincie voor cliëntenbeleid in de jeugdzorg. Het schooldammen is er gekomen op initiatief van damclub De Een dracht. „Voorzitter Boogerd kwam destijds bij ons met de vraag om dit op te pakken. Ik vond het een mooi tegenwicht voor het schoolvoet- bal", vertelt Huiskamp. Hij begon er in 1977 aan met twee andere leer krachten, waaronder de later naar Canada vertrokken Van der Stoel. Vervolgens kwam Bert de Kok van De Regenboog (en later Anna Jaco- bapolder) erbij. „Tien jaar lang heb ben wij het georganiseerd. Daarna ben ik het alleen gaan doen omdat De Kok naar Fijnaart vertrok." De eerste keer deden zeven teams mee. Bij de 28e editie waren dat er 19 bij het dammen en 13 bij het schaken. „Dan zijn er 128 kinderen tegelijk bezig, waarvan 70 tot 80 voor de eerste keer. Je moet eens zien hoe een gigantisch aantal kinderen er in al die jaren gedamd hebben!" Dammen kan al op jonge leeftijd beoefend worden, de regels zijn niet moeilijk. Dat zijn de voordelen die Huiskamp ziet voor deelname aan het scholentoernooi. Op zijn eigen school Ter Tolne begint ieder jaar net voor de herfstvakantie een inter ne competitie om tot een selectie van teams te komen. „En dat levert ook een schoolkampioen op. De naam daarvan wordt op een koperen plaatje gezet dat op een speciaal daarvoor bestemd houten bord in de school wordt bevestigd. En die win naar wordt captain van het eerste team bij het schooldamtoernooi." Van de 18 leerlingen die dit jaar op Ter Tolne inschreven, ging de helft door naar het hoofdtoernooi, zodat twee teams gevormd konden wor den. Het schooldammen gebeurde aan vankelijk in de gemeenschapsruim te van Ter Tolne of De Regenboog. Door de groei van het aantal deelne- Huisartsen, doktersassistenten en chauffeurs van drie West-Brabant- se huisartsenposten - waaronder de post in Bergen op Zoom - wor den deze weken gezamenlijk bij geschoold. Ze krijgen allemaal een training voor hartreanimatie en het werken met de automati sche elektronische defibrillator. Verder ontvangen de deelnemers informatie over het nieuwe proto col voor dreigende hartinfarcten of hersenbloedingen, opgesteld samen met de ziekenhuizen en de ambulancezorg. Tevens wordt aandacht besteed aan het toedie nen van zuurstof (indien noodza kelijk). De regels voor het gebruik van wa ter uit sloten en watergangen voor het beregenen van gewassen zullen strikter toegepast worden door het waterschap. Wie een pomp heeft met een capaciteit tussen tien en twintig kubieke meter per uur, moet het gebruik daarvan tevoren schrif telijk melden bij Zeeuwse Eilanden. Voor pompen met een grotere capa citeit is zelfs een vergunning nodig. Iedereen die onder de meld- of de vergunningplicht valt (particulieren zowel als bedrijven), moet bijhou den hoeveel oppervlaktewater er ge bruikt wordt en dit jaarlijks aan het waterschap opgeven. Door het naleven van de regels krijgt Zeeuwse Eilanden een goed zicht op het waterbeheer in haar werkgebied. Ook komen het gebruik en belang van zoet water (voor de agrarische sector) beter in beeld. En indien nodig kunnen tijdig maatre gelen worden genomen om verdro ging van de bodem te voorkomen. Pak even uw zakboekje THOLEN 10 feb. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstr. 8, 20-22 u. 16 feb. Creatieve avond 'Werken met bloemen', De Passage, Het Visnet, 19.45 u. 19 feb. Johan Verminnen Trio, Meulvliet, 20.15 u. 19 feb. Dubbelconcert Chantez Dieu en De Troyesangers, Grote Kerk (koorkerk), 20 u. 24 feb. Alg. ledenvergadering na- tuurvereniging, Meulvliet, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 22 feb. Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. SLNT-ANN ALAND 15 feb. Plattelandsvrouwen krijgen uitleg over de stichting Hulphond Nederland, Wellevaete, 19.30 u. 24 feb. Jaarvergadering studieclub groente- en bloemzaadteelt, Welle vaete, 19.30 u. STAVENISSE 16 feb. Open huis peuterspeelzaal 't Stavertje, Schoolstraat, 10-11 u. 26 feb. Verkoping Adullam, Reho- bothschool, 10-12.30 en 13.30- 15.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 16 feb. Discussiebijeenkomst 'im puls' voor inwoners/verenigingen, Haestinge, 19.30-21.30 u. 26 feb. Toneelavond PJZ, Haestin ge, 19.30 u. 28 feb. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 12 feb. Alpha-jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis, 20 u. 14 feb. Discussiebijeenkomst 'im puls' voor ondernemers, Holland Huis, 19.30-21.30 u. POORTVLIET 17 feb. Burgeravond gemeente raad, 't Ouwe Raed'uus, 19.30- 22.20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 20 feb. Expositie Stellingen en linies, Markiezenhof, t/m 21 aug. Expositie politieke spotprenten Opland, Markiezen hof, di t/m zo 11-17 u. 12 feb. Zangeres Ruth Jacott, De Maagd, 20.15 u. 16 en 17 feb. Cabaretshow Bert Visscher, De Maagd, 20.15 u. 18 feb. Max Havelaar, De Maagd, 20.15 u. 19 feb. Jubileumconcert Margriet Eshuijs, De Maagd, 20.15 u. 20 feb. Orgelconcert Johan Her mans, St. Gertrudiskerk, 16 u. 20 feb. Willem Vermandere, De Maagd, 14.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Plop en kwispel (Ned. gespr.) - do t/m zo en wo 13.45 en 15.15 u. Vet hard - do t/m za 16.45, 18.45 en 21 u., zo 16.45, 18.30 en 20.30 u., ma t/m wo 20 u. ROXY II: Streep wil racen (Ned. gespr.) - do t/m zo 13.45 u. en 15.45 u., wo 13.45 u. Exorcist: the beginning - do t/m za 18.45 en 21 u., zo 18.30 en 20.30 u., ma t/m wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: National treasure - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u„ wo 20 u. The grudge - do en zo 21.15 u., vr en za 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Streep wil racen (Ned. gespr.) do t/m zo en wo 13.45 u. Plop en kwispel - do t/m za en wo 13.45, 15 en 16.15 u., zo 13.45 en 15 u.Verrassingsvoorpre mière - do 20.30 u. Lepel - do t/m zo 16 en 18.45 u., wo 16 u. Spongebob squarepants - do t/m za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. El bola zo 19 u. 5X2 - ma 20.30 u. Verborgen gebreken - di 20.30 u. Meet the Fockers - do 18.45 en 21.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.15 u. ma t/m wo 20 u. Wie kan Smerdiek dames van de titel in de tweede klasse afhouden? Die vraag lijkt gerechtvaardigd nu de Tholenaren na vijftien duels nog niets verloren hebben. Twee gelijke spelen slechts moesten de blauw zwarten toestaan. Inmiddels is de voorsprong op de ranglijst tien pun ten. In de Zeeuwse derby was het laaggeklasseerde WIK '57 zaterdag geen partij. In Kerkwerve werd het 0-4. Oscar Huiskamp kijkt met genoegen terug op 28 jaar schooldammen en -schaken, maar neemt nu de tijd voor andere hobby 's zoals zijn tuin. mers week de organisatie later uit naar Meulvliet. „De gemeente draagt de kosten daarvan." In 1989 is het schaken toegevoegd, maar de dammers zijn altijd in de meerder heid gebleven. „In september gaan de uitnodigingen naar de scholen, in november volgt een herinnering cn als de inschrijvingen er dan zijn, maak ik in de kerstvakantie de speelschema's", legt Huiskamp uit. Scheidsrechters betrok hij via dam club De Eendracht. Het schaken werd aanvankelijk door Rein van Nijnatten geregeld en nu zijn er mensen bij betrokken van Denk en Zet. „Zonder die scheidsrechters ben ik niks. Ik moet op zo'n dag de handen vrij hebben. Dan kan ik de tijd in de gaten houden." Aan dat laatste hecht de Tholenaar, want het toernooi moet op tijd afgelopen zijn. „Loop je gigantisch uit, dan krijg je problemen met de ouders en begeleiders en haakt een school misschien wel af." Al een reeks van jaren is de Rabo bank sponsor van het scholentoer nooi. Daar kwam Huiskamp aan via zijn contacten in de politiek (hij was jarenlang actief bij de VVD). „Een reeks van jaren ging dat heel ano niem." De sponsoring maakt het mogelijk dat iedere deelnemer een attentie krijgt. Want prijzen zijn er - los van wisselbekers voor de beide winnaars - niet. Door de financiële steun waren ook extraatjes moge lijk. De ex-wereldkampioenen dam men Harm Wiersma en Ton Sijn- brands waren ooit in Tholen te gast, evenals de gerenommeerde schaker Hans Böhm en topdammer Alexan der Baljakin. Het zijn hoogtepunten voor Huiskamp, evenals trouwens het winnen van de gemeentelijke sportprijs door de dammers van Ter Tolne in 1994. „Ze werden het jaar daarvoor Thools en Zeeuws kam pioen, en eindigden in de landelijke finale als derde." Thoolse school- dammers pakten ook in 1987, 1989, 1990, 1991 en 1992 de Zeeuwse ti tel. Dat hoge niveau is volgens de leerkracht te danken aan de brede voorrondes in het Thoolse. „Ik heb destijds Toby Hage zélf achter het dambord gezet. En ook Daniëlle dc Vos zat bij mij op school", noemt hij enkele succesvolle Thoolse dam mers op. De combinatie van dammen en schaken, zoals in Tholen al jaren ge bruikelijk, daar wil men op provin ciaal niveau niet aan. Huiskamp be treurt dat. „Nu zijn het vaak sfeerloze toernooien, soms in ach- terafzaaltjes." Het jaar dat hij zelf te weinig schaakteams had voor het Thoolse toernooi, nodigde hij trai ner Tjiam van het landelijke jeugd- schaakteam uit om les te komen ge ven. Alle deelnemers kregen ook een certificaat. „Dat geeft cachet aan zo'n toernooi." Drie jaar geleden ging Huiskamp uitkijken naar een opvolger. „Niet omdat het een sleur was geworden. Maar ik vond het zachtjesaan welle tjes. Daarom heb ik nu ook de knoop definitief doorgehakt. Vol gendjaar ga ik van vijf naar vier da gen werken per week. Ik ga mijn le ven anders inrichten." Bestuurlijk is Oscar Huiskamp alleen nog actief bij de cliëntenraad van zorgcentrum Ten Anker. Verder is hij vrijwillig molenaar op molen De Hoop. En sinds een tijdje houdt hij zich bezig met de golfsport. Huiskamp hecht aan de traditie van het schooldammen en hoopt dan ook dat de organisatie wordt over genomen. „Elk jaar weer liet ik de deelnemers, als ze tegenover elkaar zaten, elkaar een hand geven een succes wensen. Zo leren ze dat ze waardige tegenstanders van elkaar zijn. Het was altijd weer een schitte rend gezicht", zegt de Thoolse leer kracht Oscar Huiskamp. Bram Westerweel aan de bal, belaagd door Annelieke Tump en Jan Ruben. De organisatie is dit jaar in handen van Michiel van der Velde (17), Thomas Walpot (13) cn Sanne Lig- voet (16). Ze hebben de teams inge deeld cn een rooster gemaakt. Ze moeten als scheidsrechter optreden, maar spelen zelf ook hun partij op het veld mee. Ze zijn voor iedereen herkenbaar aan hun gele shirts. Er zijn vijf teams gevormd. Er wor den tien wedstrijden van vijftien mi nuten gespeeld. Alle leeftijden spe len door elkaar in één team. Klein cn groot, jongens en meisjes bij el kaar. Van mini's tot twaalf jaar en kadetten tot achttien jaar en senio ren van boven dc achttien. Er zijn enkele gastspelers van Simple Drib ble uit Steenbergen. Dat is de club waar twee spelers van The Clams ook competitie spelen. Het meren deel van The Clams is tussen de 12 en 18 jaar. Zo'n 25 spelers van de bijna veertig leden tellende vereni ging. Maar competitie spelen doen ze - op twee na - niet. De groep van zes meiden speelt slechts een halve competitie. De meesten hebben er geen tijd voor, vertelt Michiel van der Velde. School en bijverdienen slokken veel tijd op, zo blijkt uit zijn relaas. De opkomst valt hem mee. Hij was er van uit gegaan dat er 35 deelnemers zouden komen. Het zijn er 36 ge worden. Dus is dat een meevaller, zo concludeert hij monter. „Het hadden er wel meer kunnen zijn maar er zijn er nogal veel van ons die op zaterdag werken. Een paar zijn er ziek." Tijdgebrek. Dat is wat onder jonge ren in de leeftijd tussen 12 en 18 jaar te beluisteren valt. Ze zitten op school en proberen in hun vrije uren nog een zakcentje te verdienen. Basketbal is een leuke sport, maar competitie spelen is (nog) te hoog gegrepen voor de jonge club die in 2000/2001 is opgericht. Het is in Nederland ook niet echt geliefd, zegt Walpot. „Basketbal is meer bekend in Amerika. Voetbal is hier de volkssport. Er is in Neder land wel een eredivisie, maar die is moeilijk te volgen. Er wordt in de media weinig aandacht aan besteed. We volgen eerder wat er in Amerika gebeurt." Op het veld golft het spel op en neer. De groten houden rekening met de kleintjes. Er wordt getracht iedereen in het spel te betrekken. Sommigen scoren makkelijk, ande ren hebben er meer moeite mee. Sa menspel en sportiviteit zijn hier troef vandaag. De scheidsrechter blaast niet vaak op zijn fluitje. Win nen is meegenomen want degene die eerst wordt, krijgt een taart. Be halve wedstrijd spelen, wordt er ook nog het vrije worpenspel gehouden. Vanaf 4.10 meter van de basket. Michiel zat eerst op judo voordat hij de overstap maakte naar The Clams. Dat kwam weer omdat hij zijn ou dere broer Leonard enthousiast had horen vertellen over basketbal. „Zo gaat dat," zegt Leonard, „je neemt je vrienden mee, of kennissen van school, van het Calvijncollege, het Markiezaatcollege. van 't Rijks en het Moller." Volgens Leonard moet je als speler 'ook met je verstand bezig zijn.' Sa menspel is belangrijk. Het spel is ook heel explosief. Vanuit een stil staande positie kan er ineens een snelle actie volgen. Het is vaak hol len en (even) stilstaan. Iedereen valt aan, iedereen verdedigt. Daarin verschilt basketbal van voetbal bij voorbeeld. Ook de score verloopt anders. Een team scoort twee pun ten binnen de cirkel, en drie wan neer de bal van buiten de cirkel in de basket wordt gegooid. Wat overheerst, is de goede sportie ve sfeer onderling en de gezellig heid. De kadetten van The Clams oefenen op dinsdagavond van zes uur tot half acht. Op donderdagavond oefe nen de mini's van zes tot zeven uur en de senioren van acht tol half tien in Meulvliet in Tholen. Het grootste bedrag, 8000 euro, gaat naar de organisatie van het w.k. biljarten in Sluiskil. Van 21 tot 27 februari komen daar de twintig beste driebandenspelers van de we reld in actie. In het advies van Sport Zeeland wordt het uniek ge noemd dat een dergelijk sporteve nement in Zeeland plaatsvindt en dat vrijwilligers kans zien dat te or ganiseren. Het zal, door de grote media-aandacht, een positieve uit straling hebben voor onze provin cie. Het Zeeland Damtoernooi, dat in augustus voor de zesde keer wordt georganiseerd, kan op duizend eu ro rekenen. In de hoofdgroep van dit toernooi komen nationale en in ternationale topspelers in actie. 2500 euro gaat naar Indoor Zee land, het afgelopen maand in de Zeelandhallen te Goes gehouden paardensportevenement. Aan de wedstrijden doen ruiters uit bin nen- en buitenland mee. Omdat die niet tot de absolute top behoren, vindt Sport Zeeland dat geen spra ke is van een topsportevenement, maar van een bijzonder sporteve nement. Naast de wedstrijden zijn er ook clinics, onder meer voor ge handicapten. Op 16 april wordt de wielerwed strijd ZLM Tour verreden. Dit is een onderdeel van de nationale topcompetitie, er doen topamateurs en semi-profs aan mee. De organi satie kan rekenen op 1250 euro van de provincie. Ook de dameswed strijd Ster Zeeuwsche Eilanden (voorheen Ster van Walcheren) - waar de nationale wielertop de krachten meet - die van 16 tot 18 juni plaatsvindt, krijgt 2500 euro subsidie. De provincie verwacht ook nog aanvragen van de Delta Profronde en de Internationale ju- niorendriedaagse, wedstrijden die eveneens als topsportevenement aangemerkt kunnen worden. Om dat ze niet aan de criteria van top sport- of bijzonder evenement vol doet, krijgt het OZ wielerweekend in juni géén bijdrage. Wél geld is er voor de Super Mo torcross, het laatste weekend van januari voor de dertiende keer ge houden in de Zeelandhallen. De or ganiserende stichting wijst op het internationale (Europese) deelne mersveld en ook dat er wordt ge streden om het Zeeuws kampioen schap. Reden voor de provincie om 2500 euro subsidie toe te kennen. Voor een mogelijk in november te organiseren internationale cyclo cross is 4000 euro gereserveerd. Deze wedstrijden trekken overal veel belangstelling en vrijwel over al verschijnt de absolute top aan het vertrek. Een definitieve aan vraag moet nog ingediend worden. Afgewezen zijn een aantal aanvra gen die niet als topsport aange merkt worden en geen toeristische of economische uitstraling hebben. Zoals het Nederlands zwemkam- pioenschap voor junioren in Vlis- singen (hoewel Sport Zeeland posi tief had geadviseerd) en de Highland Games in Oost-Souburg. Uit een aanvraag van de Ned. Beach Soccer Bond blijkt nergens dat er voorronden van de strand- voetbalcompetitie in Zeeland plaatsvinden. En dan zijn er twee aanvragen van verenigingen die het 50-jarig bestaan vieren: volleybal vereniging Morres Hulst en schaakvereniging Het Witte Paard in Sas van Gent. Laatstgenoemde club heeft in de subsidie-aanvraag helemaal geen activiteiten ge noemd. Bij de volleybalclub zou alleen de wedstrijd van eredivisio- nist Vrevok tegen Jong Oranje on der de noemer topsport kunnen val len. Geadviseerd wordt dit afzonderlijk (met een goede begro ting erbij) aan te vragen. Luchtfoto's Oosterscheldew er ken. De provincie geeft 5000 euro subsidie aan de Zeeuwse Biblio theek voor de aanschaf van een col lectie luchtfoto's van de Ooster- schcldewerken ten behoeve van het Zeeuwse Documentatiecentrum. Inzamelen kleding. Kici, de orga nisatie die ook in de gemeente Tho len gebruikte kleding inzamelt met containers, haalde afgelopen jaar ruim 53.000 kilo textiel op. De kle ding wordt verkocht aan sorteerbe- drijven die ze onder meer exporteert naar Zuid-Afrika en Oost-Europa. Wat niet meer gedragen kan wor den. wordt gebruikt voor isolatie materiaal en poetslappen. Uitslag van de gespeelde wedstrijd van Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 19 p; 2. L. Soomers 18 p; 3. mevr. A. Scherpenisse en mevr. F. Schellinger 15 p; 5. mevr. R. van Driel en mevr. R. Burrows 14 p; 7. W. Scherpenisse 12 p; 8. mevr. C. Wilsing en D. Schellinger 10 p. Meulvliet: 1. R. Vroegop en G. Bo- lier 39 p; 2. R. Bolier en W. Schot 36 p; 3. T. Goode en J. Bos 25 p; 4. W. Bijl en L. Verschoor 20 p; 5. B. Schot en L. van Bale 19 p. Sint-Maartensdijk: 1. L. Wielaard en C. van Gorsel 40 p; 2. M. Dane en R. van Nijnatten, én A. Poot en A. Wielaard, én J. Nijstad en C. Breure 25 p; 5. B. Bijnagte en W. Bijl 23 p; 6. T. Breure en J. Bijnagte 15 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 30 p; 2. W. Bijl 28 p; 3. mevr. D. van Dijke 23 p; 4. mevr. A. Bos- ters 16 p; 5. mevr. C. Havermans 11 p; 6. mevr. A. Blommerde 8 p; 7. mevr. J. van Houte 6 p Smerdiek was van meet af aan ster ker. Donna Koetsier schakelde de spits van de thuisclub goed uit. De pogingen van WIK om met hard spel en veel overtredingen Smer diek te intimideren, liepen op niets uit. De speelsters uit de smalstad hadden tevoren afgesproken daar niet op in te gaan. Ze bleven dan ook gewoon voetballen. Een kei hard schot van Lenny Stoutjesdijk was de eerste test voor de uitsteken de keeper van WIK. Die had na een kwartier geen antwoord op een schot van Emmy Molhoek - uit een aanval met Esra Bicer - in de bo venhoek. Een paar minuten later stuurde Stoutjesdijk Anne Hage diep en zij schoot de bal precies in de hoek van het doel (0-2). Via Molhoek en Hage kwamen er kan sen om de score uit te breiden. De derde Thoolse treffer liet op zich wachten tot vijf minuten voor de rust. Tina Dujakovic stuurde vijf te genstanders het bos in, speelde Stoutjesdijk aan en die maakte er met een hard schot 0-3 van. Vlak voor de rust zag Bicer haar doel kans door de keeper onschadelijk gemaakt worden. In de tweede helft liet Smerdiek de thuisclub alle hoeken van hel veld zien. Maar de bal wilde er voorals nog niet in. Bij een schot van Du jakovic redde de keeper prima, Claudia de Frel schoot net over het doel en Anne Hage joeg een schot langs de verkeerde kant van de paal. Haar zus Irma kreeg ook twee prima kansen, maar de keeper was attent. De jeugdige Miranda Snoep schoot na een goede actie tegen de paal. De vierde treffer verscheen tien minu ten voor tijd op het scorebord. Bij een hoekschop van Lenny Stoutjes dijk sprong Josca Jansen boven al les en iedereen uit en kopte het leer tegen het net. De vele meegereisde supporters waren dik tevreden met het resultaat. Komende zaterdag gaat Smerdiek voor de beker op be zoek bij de Meeuwen. Smerdiek 15 41 54-5 Barendrecht 14 31 56-17 Zwaluwen 15 29 45-21 Lisse 14 27 28-14 Jodan Boys 15 27 33-17 Xerxes/DZB 14 20 33-42 MVV '27 13 19 27-23 RKDEO 14 18 19-24 Berkel 15 18 23-26 Peursum 15 15 22-33 Ter Lccde 3 14 13 17-43 Quick Boys 14 9 18-33 WIK '57 14 9 19-49 Spijkenisse 14 4 5-52 Donderdag 10 februari uur WHS-Smerdiek(vr.) 19.30 Zaterdag 12 februari uur Thol. Boys-DVO(vdLinde) 15.00 Bruse Boys-WHS(vr.) 14.30 Stavenisse-DSE(vr.) 14.30 Pelikaan 2-WHS 2(vAalst) 12.00 Smerdiek 2-W1K 2(Koreman.s) 12.30 SPS 3-Cortgene l(vOosten) 14.30 Noad 3-VVC 3(Weeda) 14.30 Thol. Boys4-ZPR 2(Nuijtemans) 14.30 Smerdiek 3-Vosmeer 4(restant) 14.30 Noad 4-Virtus 7 13.30 WHS 3-Stavenisse 2(vr.) 14.30 Dinteloord 5-WHS 4(vr.) 14.30 Meeuwen-Smerdiek da.(beker) 12.00 Thol. Boys da.-Smerdiek 2 12.30 Zondag 13 februari uur Vosmeer-NVS(restant) 14.30 Vosmeer 2-Internos 9 12.00 Dinsdag 15 februari uur Vosmeer-Stavenisse(vr.) 19.30 Voetbal programma

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15