Toename natuurlijke aanwas, maar migratie belangrijk voor groei Tholen Trouwen op de Frisia Sluiswachtershuisje naast Rehoboth Naar verhouding meeste jeugd in Scherpenisse CDA: Ook in Darfur in Soedan is veel ellende FINANCIERING? A www.rabobanktholen.nl w Verburgh Bevolkingsontwikkeling in de gemeente Tholen in 2004 1359 inwoners zijn verhuisd Flitsscheiding via partnerschap Nieuwe Bedrijven Donderdag 3 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Inwonertal Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Poortvliet in de min Oostkant beter Tholen Oud-Vossemeer Geboorten Scherpenisse Vertrekoverschot Poortvliet Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Riolering «L Fracties eens met verdubbelen collectes De gemeenteraad heeft donderdag de eindbedragen van twee collectes voor de slachtoffers van de ramp in Zuid- oost-Azië verdubbeld. Het betreft de spontane huis-aan- huiscollecte van 25.850 euro en die van ambtenaar Riet Daverveldt waarvoor collega's 820 euro inzamelden. Wel stelden verschillende fracties vragen over het inza melen van geld in de toekomst: wanneer wel en wanneer niet? Een vestigingsoverschot van 247 inwoners in Tholen, een vertrekover- schot van 41 in Sint-Annaland. Dat zijn de uitersten tussen de woon kern die vorig jaar het meest in inwonertal is gegroeid en die het meest is afgenomen. Het geboorteoverschot valt met 41 voor Tholen ook een stuk positiever uit dan voor Sint-Annaland: 8. Voor het tweede achter eenvolgende jaar kende Tholen van alle Zeeuwse gemeenten de grootste groei, een aanwas van 289 inwoners. Nog niet de helft daarvan wordt veroorzaakt door de natuurlijke groei, maar met 47% was die vorig jaar toch een stuk belangrijker dan in 2003 met 30% van de aanwas. De bevolkingstoename was vorig jaar trouwens een kwart minder dan in 2003, toen er 393 inwoners bijkwamen. In Oud-Vossemeer wordt volop gebouwd in de wijk Welhoek, maar ondanks dat was er vorig jaar een vertrekoverschot in het dorp. De groei kwam volledig voor rekening van de natuurlijke aanwas. De gemeente Tholen telt 7808 inwoners van 50 jaar of ouder (3779 mannen en 4028 vrouwen), wat betekent dat ruim 31 van de Thoolse bevolking 50-plusser is. Met name in Stavenisse (35%) en Poortvliet (33%) is deze leeftijdsgroep sterk vertegenwoordigd. Verhoudingsge wijs de minste 50-plussers wonen in Scherpenisse, waar deze categorie 29% van de bevolking uitmaakt. deze groep het sterkst vertegen woordigd in Scherpenisse. 3% bo ven het Thoolse gemiddelde. Sint- Maartensdijk zit 2% ónder dat gemiddelde en scoort daarmee het slechtst wat deze leeftijdscategorie betreft. Kijken we naar de kinderen onder de vijf jaar, dan spant Scher penisse relatief gezien opnieuw de kroon: ruim 8% van hel inwonertal, waar het Thoolse gemiddelde 7% is. De middengroep van 20 tot 65 jaar, zeg maar de werkende inwoners, maakt 58% van de Thoolse bevol king uit. Dat zijn 14.340 mensen, verdeeld in 7281 mannen en 7059 vrouwen. Het aandeel van deze ca tegorie ligt in Oud-Vossemeer en Sint-Maartensdijk bijna drie procent hoger dan het Thoolse gemiddelde, en in Stavenisse bijna zes procent lager. Kijken we naar 65-plussers, dan ligt dat aantal in Stavenisse zelfs 4% hoger dan het Thoolse gemiddelde (ruim 13%). Ook Sint-Annaland scoort dan hoog, terwijl Oud-Vosse meer met ruim 11% dc minste in woners in deze categorie heeft. 65- plussers zijn er 3378 in Tholen: 1491 mannen en 1887 vrouwen. In de gemeente wonen 150 mensen die 90 jaar of ouder zijn. De meeste (61) in Tholen-stad, maar verhou dingsgewijs spant Sint-Annaland de kroon met 1,25% van het inwoner tal. In Oud-Vossemeer wonen maar vier mensen die ouder zijn dan ne gentig. Het aandeel jeugd onder de 20 jaar is het dubbele van de 65-plussers, namelijk 28%. De 6958 jongeren zijn verdeeld over 3558 jongens en 3400 meisjes. Verhoudingsgewijs is In vijf jaar tijd zag de gemeente Tholen hel inwonertal met 1106 mensen toenemen. Ruim dc helft daarvan, 682, kwam er in de laatste twee jaar bij. Niet toevallig zijn dat de jaren dat in Tholen met huizen bouw in de wijk Stadszicht en plan Waterfront is begonnen, in Oud- Vossemeer met Welhoek en in Sint- Philipsland met Graefnisse. Alleen al Tholen-stad kreeg er in de afge lopen twee jaar 575 inwoners bij, een groei van acht procent. Een dergelijke toename was te voor zien, want in het streekplan Zee land is Tholen aangewezen als dra gende kern waar huizen gebouwd mogen worden voor méér dan al leen de natuurlijke aanwas. Dat niet tijdig op die aanwas is inge speeld, zorgt voor problemen. Zo groeien basisscholen uit hun jasje en moeten er jaarlijks noodlokalen bijgebouwd worden. In vijf jaar tijd kregen de vier basisscholen sa men ruim 11% meer leerlingen (van 802 naar 894 kinderen). En onvoldoende parkeerruimte in het centrum maakt winkels slecht be reikbaar zodat klanten naar elders uitwijken. Zoals wij vorige week al meldden, zijn vorig jaar in de gemeente Tho len 311 kinderen geboren, overle den er 176 inwoners, vestigden zich 888 mensen van elders en ver trokken 734 inwoners naar andere gemeenten. Dat resulteerde in 24.676 inwoners op 31 december, verdeeld over 12.346 mannen en 12.330 vrouwen, blijkt uit cijfers van het bureau burgerzaken van de gemeente. Van de Thoolse bevol king woont ruim tien procent (2577 mensen) in het buitengebied. Kijken we naar de bevolkingscij fers per woonkern, dan blijkt dat de oostkant van de gemeente Tholen het in 2004 beter heeft gedaan dan de rest. Tholen-stad groeide met 288 inwoners, Oud-Vossemeer met 20 en Sint-Philipsland (inclusief Anna Jacobapolder) met 15. Zoals in de inleiding staat, was er in Tho len-stad een geboorteoverschot van 41. Er werden net zoveel kinderen geboren als een jaar eerder (97), maar er overleden acht inwoners minder (56). Het vestigingsover schot was met 247 een stuk belang rijker voor de groei van het stadje. Er kwamen 383 mensen van elders wonen, het saldo van de verhuizin gen binnen de gemeente viel met 73 positief uit. Daar stonden 209 inwoners tegenover, die naar elders vertrokken. Op 31 december woon den er 3643 mannen en 3780 vrou wen in Tholen, totaal 7423 inwo ners. Iets meer dan dertig procent van de Thoolse bevolking woont in de grootste woonkern. Oud-Vossemeer groeide met 20 Inschrijvingen van nieuwe bedrij ven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand december 2004. Stichting Administratiekantoor Conpi- pe, Simon Lindhoutstraat lg, bestuur der mevr. J.M. Bianchi uit Halsteren; stichting is 1(X)% aandeelhouder van Wenta holding b.v. Ingenieursbureau Van den Boogaart Soft Electronics, Kreeftenstraat 37, groot- en kleinhandel in producten ter bescherming van LF- en HF-straling, alsmede adviesbureau op dit gebied, eenmanszaak van A. van den Boog aart. Bonvivant, kleinhandel in voedings supplementen en verzorgingsproduc ten. Watermolen 25, eenmanszaak van mevr. Y.O. Klösters-de Korte. Bouw Mon Services, onderhouds- en klussenbedrijf. Windmolen 1, een manszaak van B. Veld. Bogcrt beheer b.v., Schelde-Rijnweg 10, holdingactiviteiten, directeur grootaandeelhouder A. Bogert uit Oud-Vossemeer. Bogert vastgoed Tholen b.v., Schel de-Rijnweg 10, verwerven, exploite ren en vervreemden van onroerende en roerende zaken, enig aandeelhou der A. Bogert beheer b.v., directeur A. Bogert uit Oud-Vossemeer. Aannemingsbedrijf Bogert Tholen b.v., aannemersbedrijf voor burgerlij ke en utiliteitsbouw, Schelde-Rijnweg 10, enig aandeelhouder Bogert Vast goed Tholen b.v., directeur A. Bogert uit Oud-Vossemeer, 11 personeelsle den. Oudervereniging van de r.k. basis school St. Anthonius, Marehoekstraat 12, voorzitter mevr. E.H.M. Hommel- Hommel, secretaris mevr. C.H. Kloosterziel-Verbruggen. penning meester mevr. E.J.M. Dudok-Dik- mans. Diervocrgroothandel Attica, Veer- straat 15, groothandel in huisdiervoe- inwoners (in 2003 nog met 63), maar anders dan in Tholen is dat volledig te danken aan de natuurlij ke aanwas. Er zijn 40 kinderen in het dorp geboren en er overleden 14 mensen, wat een geboorteover schot van 26 oplevert. Ondanks dat er de nodige nieuwe huizen zijn ge bouwd in Welhoek, kende het dorp een vertrekoverschot (6). Het posi tieve saldo van de nieuwkomers (90) van elders en degenen die naar buiten de gemeente vertrokken (78), werd namelijk teniet gedaan door het saldo van de verhuizingen binnen de gemeente (-18). De 2630 inwoners per 31 december zijn ver deeld in 1318 mannen en 1312 vrouwen. Als enige woonkern had Sint-Phi lipsland vorig jaar een sterfteover- schot (1), want tegenover 16 ge boorten stonden 17 overlijdens. Het aantal geboorten was ten op zichte van 2003 gehalveerd. Na Tholen was dit het dorp met de meeste nieuwe inwoners van elders (134). Er vertrokken 103 Fluplan- ders naar elders en het saldo van de verhuizingen binnen de gemeente viel negatief uit (-15), wat resul teerde in een vestigingsoverschot van 16. Met 1318 mannen en 1255 vrouwen komt het totaal aantal in woners op 2573. In het westelijke deel van de ge meente was de situatie anders. Scherpenisse en Stavenisse groei den beperkt. Maar ze zitten in elk geval in de plus en dat kan van Poortvliet, Sint-Annaland en Sint- Maartensdijk niet gezegd worden. Scherpenisse kreeg er acht inwo ners bij. Er zijn anderhalf keer zo veel kinderen geboren als in 2003, namelijk 31En er overleden 12 in woners, wat een geboorteoverschot van 19 gaf. Nieuwkomers waren er 46. terwijl 41 inwoners uit het dorp de gemeente verlieten. Omdat er ook nog 16 Scherpenissenaren meer in andere plaatsen in Tholen gingen wonen dan er uit die plaat sen in het dorp neerstreken, ont stond er een vertrekoverschot (11). Met 903 mannen en 858 vrouwen telde Scherpenisse op 31 december 1761 inwoners. Als kleinste woonkern kende Sta venisse zowel een geboorte- als een vestigingsoverschot van drie en daarmee een aanwas van zes inwo ners. In het dorp zijn 16 kinderen geboren en overleden 13 inwoners. Er kwamen 44 mensen van elders wonen, 32 inwoners verlieten de gemeente en het saldo van de ver huizingen binnen de gemeente viel ders, eenmanszaak van mevr. J.P. van Heuvcn van Staereling-Plaisier. Van Vossen catering, Voorstraat 49, cateringbedrijf, eenmanszaak van L.J. van Vossen. Zangvereniging Het Schorrekoor, Hoenderweg 104, voorzitter A. van Ast, secretaris M.J. Snoep, penning meester K.G. Neef. Klusbedrijf Ruva, Vroonland 7, een manszaak van R. van Golverdingen. M A giftshop, Molendijk 23, ambu lante markthandel in woonaccessoires en cadeau-artikelen, eenmanszaak van A. de Bruin. Equimio, Annavosdijk 6, equitherapie, eenmanszaak van mevr. E. Bastianen. Reach Out, Kerkstraat 12, verhuur van geluids- en lichtapparatuur, een manszaak van J.G.A. Kerkhof. R. Neele klusbedrijf, K. Haakonstraat 13, eenmanszaak van M.J. Neele. Beheermaatschappij Claudia Mul ler b.v.. Molenstraat 12, holding, directeur-grootaandeelhouder mevr. C.A.M. Muller. K. van Dijke schoonmaak- en glazen- wassersbedrijf, J. van Beierenstraat 38. eenmanszaak van K. van Dijke. Eeterij Lodijcke, Geertruidaweg 3, café- en frituurbedrijf, eenmanszaak van mevr. M.J.A. Rommens uit Ril land, 2 personeelsleden. H.J.M. Hoevenaars, h.o.d.n. Maks Jakobs, Bakkerstraat 22, optreden als mime, clown, artiest, alsmede het ge ven van trainingen op het gebied van mime en clownerie, eenmanszaak van H.J.M. Hoevenaars. People4you, Achterstraat 16, werving en selectie van personeels, alsmede het geven van training en coaching, eenmanszaak van mevr. P.J.A. Geluk- den Engelsman. ook hier negatief uit (-9). Er wonen nu 1692 mensen in het dorp: 851 mannen en 841 vrouwen. Met zes inwoners minder was de achteruitgang in Poortvliet de helft van die in 2003. Dankzij 27 ge boorten tegenover 11 overlijdens was de natuurlijke aanwas behoor lijk met een geboorteoverschot van 16. Maar het vertrekoverschot van 22 deed dat volledig teniet. Welis waar kwamen 47 mensen van el ders in het dorp wonen, maar er vertrokken 45 inwoners en het sal do van de verhuizingen binnen de gemeente was in Poortvliet met -24 het meest negatief. Het dorp komt Dankzij de medewerking van de ge meente Schouwen-Duiveland kan men trouwen op de rondvaartboot Frisia uit Sint-Annaland. Onder neemster Coby Hoogstad-van Pope- ring is er blij mee. „We hadden er al een paar jaar serieus vragen over ge kregen. maar van de gemeente Tho len kregen we geen toestemming. Bij de gemeente Schouwen-Duiveland zijn we ook bekend, want in de zo mer hebben we drie keer per week vanuit Zierikzee rondvaarten. Op ons Zaterdagochtend is naast de kerk van de Hervormde Gemeente Re- hoboth aan de Westvest in Sint- Maartensdijk een noodgebouw geplaatst. Met een telescoop kraan werden de twee elementen op de stelconplaten gezet aan de nood- westkant van het gebouw. Het nieuwe gebouwtje is 36 vierkante meter groot en komt uit Bergen op Zoom waar het jarenlang dienst deed als sluiswachtershuis je aan de haven. met 863 mannen en 848 vrouwen op 1711 inwoners. Groeide Sint-Maartensdijk in 2003 nog met 41 inwoners, afgelo pen jaar ging de smalstad er 9 ach teruit. Daardoor komt het inwoner tal weer onder de 3600, namelijk 3594 (1825 mannen en 1769 vrou wen). De natuurlijke aanwas was met een geboorteoverschot van 23 maar iets groter dan in Scherpenis se en kleiner dan in Oud-Vosse meer. In de smalstad zijn 45 kinde ren geboren en 22 mensen overleden. De op een na grootste woonkern werd daarnaast gecon fronteerd met een vertrekoverschot De operatie is vlekkeloos verlo pen, vertelt ouderling/kerkrent- meester A. Wielaard. „Er waren een heel stel vrijwilligers bij be trokken. We hebben het gebouw tje eerst in Bergen leeg gemaakt en de twee elementen losgekop peld. Het kon zo in één transport naar Sint-Maartensdijk." De semi-permanente ruimte gaat gebruikt worden voor de jeugdae- tivteiten en de nevendiensten voor de jeugd op zondag. Een week (32). Er vertrokken 135 inwoners naar buiten de gemeente, waar maar 97 nieuwkomers tegenover stonden. En het saldo van de ver huizingen binnen de gemeente viel weliswaar positief uit, maar was met 6 nauwelijks van invloed. In Sint-Annaland sloeg de groei van 2003 (25) om in een fikse te ruggang met 33 inwoners. De na tuurlijke aanwas was in 2004 acht keer beter dan een jaar eerder, maar een geboorteoverschot van 8 is na tuurlijk niet om over naaf huis te schrijven (39 geboorten en 31 over lijdens). In trek bij nieuwkomers was het dorp evenmin. Want er voor het plaatsen is er eerst grond afgegraven en een zandbed als fundering gestort om dezelfde hoogte te komen met het kerkge bouw. Daarop zijn betonnen pla ten gelegd. Met een kraan werden de elemen ten van de wagen met oplegger getild en op zijn plaats gezet. Na dat beide elementen op de juiste plek stonden werden ze aan el kaar gemonteerd. Deze week wordt er gewerkt aan de aanslui- kwamen slechts 47 mensen van el ders wonen, terwijl er 91 inwoners vertrokken. Net als in de smalstad was het positieve saldo (3) van de verhuizingen binnen de gemeente slechts een pleister op de wonde. Met 1625 mannen en 1667 vrou wen komt het inwonertal op 3292. In de tabel staan de cijfers per woonkern op een rij. Daarbij geelt de kolom 'saldo' dc toe- of afname in 2004 weer. En 'binnen Tholen' is een optelsom van de inwoners die binnen de gemeente Tholen van woonkern verwisselden. De letters M, V en T staan voor mannen, vrouwen en totaal. vice ziet Coby Hoogstad 2005 met vertrouwen tegemoet. „Voor februari hebben we onze eerste boekingen al en in de zomer verzorgen we op drie routes het fietsvoetveer: Sint-Anna- land/Zierikzee, Tholen/Bergen op Zoom en Zierikzee/ Sophiahaven Kamperland." In thuishaven Sint- Annaland krijgt de Frisia dankzij de vernieuwing van de jachthaven een steiger voor minder-validcn. „Dat is voor ons zeker een verbetering", zegt Coby Hoogstad. tingen. De binnenkant wordt op nieuw gesausd en ook de rolluiken krijgen een opknapbeurt. Gemid deld vier vrijwilligers zijn betrok ken bij de bouwactiviteiten. Vol gende week kan de ruimte al gebruikt worden. Het noodge- bouwtje staat op grond die de kerk wil kopen van de gemeente om er een permanente uitbreiding te realiseren. Wielaard verwacht elk moment groen licht van de ge meente. Echtparen die willen scheiden zon der tussenkomst van de rechter, de zogenaamde flitsscheiding, kunnen daarbij gebruik maken van het ge registreerd partnerschap. Ze laten namelijk hun huwelijk omzetten in zo'n partnerschap en laten dat ver volgens - als ze het samen eens zijn - ontbinden door een door dc nota ris of een advocaat opgestelde overeenkomst toe te sturen aan de ambtenaar van de burgerlijke stand. Ook in Tholen gebeurt dit, zo mag je afleiden uit het feit dat afgelopen jaar zes huwelijken om gezet zijn in een geregistreerd part nerschap en dat acht van die part nerschappen zijn ontbonden. Minister Donner van justitie over weegt inmiddels de flitsscheiding af te schaffen. Het geregistreerd partnerschap is Dc cijfers leren dal het afgelopen jaar 1359 Tholenaren binnen de ge meente naar een ander adres ver huisden. Van hen bleven er 951 in dezelfde plaats wonen, dat is 70%. In Tholen verhuisden 444 mensen, Sint-Maartensdijk 193, Sint-Phi lipsland (inclusief Anna Jacobapol der) 175, Sint-Annaland 137. Oud- Vossemeer 133, Poortvliet 98, Scherpenisse 94 en Stavenisse 85. Naar een andere woonplaats binnen de gemeente ging daarvan 30%: 67 mensen uit Sint-Maartensdijk, 63 Dat het college de raad voorstelde de bedragen te verdubbelen, werd door alle fracties van harte ondersteund. Maar M. Ligtendag-Quist (CDA) vroeg zich echter af hoe de gemeente moet reageren als zich vandaag of morgen mensen aanmelden die wil len gaan collecteren voor de vluchte lingen in Darfur in Soedan. „Want daar is ook veel ellende." Ook M.J. Klippel (SGP) zat met die vraag. „Moeten we het dan ook weer gaan verdubbelen? Dit is natuurlijk een uitzonderlijke ramp. Het is iets dat zich niet elke maand zal voordoen." M.A.J. Van der Linde (PvdA) wees in dit verband naar de vereniging van Nederlandse gemeenten. Wellicht heeft die criteria opgesteld, zo meen de hij. J.J.P.A. Boulogne (ABT) wil de weten hoe de gelden verantwoord worden, met andere woorden waar het terecht komt. Volgens J. van den Donker (D66) moet de raad elke kees zo'n initiatief beoordelen om uit te maken of ze er achter kan gaan staan of niet. Volgens burgemeester W. Nuis staat er geen criteria op papier. En is het een spontane actie geweest. „Een ramp van zo'n enorme omvang bracht iets teweeg. Het college is spontaan naar u toegekomen. We destijds ingevoerd om mensen van hetzelfde geslacht dc mogelijkheid te bieden hun relatie wettelijk te bevestigen. Inmiddels is daarvoor het huwelijk opengesteld, zodat de verwachting is dat het geregi streerd partnerschap op den duur verdwijnt. Maar in 2004 zijn in Tholen nog vier van dergelijke partnerschappen ingeschreven bij de burgerlijke stand. Het afgelopen jaar traden in Tholen 287 inwoners (143 mannen en 144 vrouwen) in het huwelijk. En er zijn 155 inwoners (63 mannen en 92 vrouwen) gescheiden. Bij de burgerlijke stand zijn 119 huwelij ken en 21 echtscheidingen inge schreven (een echtscheiding wordt ingeschreven in de gemeente waar het huwelijk is voltrokken). Eén op de zes Tholenaren is alleenstaand. uit Oud-Vossemeer, 61 uit Tholen, 53 uit Poortvliet, 52 uit Scherpenis se, 43 uit Sint-Annaland, 40 uit Sint-Philipsland en 29 uit Stavenis se. Tholen is daarbij het meest in trek. dat kreeg er uit alle andere woon kernen inwoners hij (134). Naar Sint-Maartensdijk verhuisden 73 Thoolse inwoners, naar Sint-Anna land 46, naar Oud-Vossemeer 45, naar Scherpenisse 36, naar Poort vliet 29, naar Sint-Philipsland 25 en naar Stavenisse 20. hebben bewust voor een huis-aan- huiscollecte gekozen, zodat iedereen de kans kon krijgen om iets te ge ven." Over wat er met het Thoolse geld gebeurt, zei Nuis dat daar geen ver slag van wordt gemaakt. „We moe ten er op vertrouwen dat de hulpor ganisaties het op dc juiste manier besteden. De vereniging Nederland se gemeenten bekijkt of er manieren zijn om materiële hulp te bicden of kennis te leveren door een band aan te gaan met een dorp of een stad in het rampgebied. In de vereniging van Zeeuwse gemeenten is voorge steld om op Zeeuwse schaal iets te doen. Daarbij wordt gedacht aan riolering en waterbeheer. Die kennis is hier in huis, maar het is verder nog niet ingevuld." Ambtenaar Riet Daverveldt vertrok 5 januari naar Sri Lanka waar ze van 1974 tot 1988 woonde. Het geld van haar collega's en van de ge meente is gestort op de rekening van de stichting Theedruk waar haar actie onder valt. Inventarisatie boerderijen. De provincie wil 12.000 euro betalen aan de stichting historisch boerde rij-onderzoek te Arnhefn voor een aanvullende inventarisatie van Zeeuwse boerderijen uit de periode 1950-1960. 1 Advertentie I.M. verzoek is onlangs positief gere ageerd. De enige voorwaarde is, dat we voor de huwelijkssluiting stil moeten liggen in een van de havens van de gemeente Schouwen-Duive land, dus Bruinisse, Zierikzee of Brouwershaven. Er komt een ambte naar van de burgerlijke stand en een bode bij ons aan boord en aansluitend kan de receptie, het huwelijksdiner en het feest plaatsvinden. Daarvoor mogen we dan weer wel uitvaren. De mensen zijn echter vrij om eventueel elders het feest te houden." De Frisia biedt 170 zitplaatsen, 85 per salon. Voordat de fam. Hoogstad het schip kocht, werd er in Alblasserdam ook op getrouwd. Uit heel Nederland is het mogelijk om op het schip te trou wen. Mede dankzij deze nieuwe ser- Het noodgebouwtje werd als twee elementen op zijn plaats gezet, naast het kerkgebouw aan de Westx'est in Sint-Maartensdijk. c Electronica dealer van Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. Stand per 31-12-2004 Geboren Overleden Gevestigd Vertrokken Binnen Tholen Saldo M V T M V T M V T M V T M V T M V T M V T Tholen 3643 3780 7423 47 50 97 29 27 56 183 200 383 99 110 209 26 47 73 128 160 288 Poortvliet 863 848 1711 13 14 27 5 6 11 26 21 47 22 23 45 -13 -11 -24 -1 -5 -6 Scherpenisse 903 858 1761 10 21 31 7 5 12 25 21 46 21 20 41 -6 -10 -16 1 7 8 Sint-Maartensdijk 1825 1769 3594 20 25 45 16 6 22 54 43 97 65 70 135 11 -5 6 4 -13 -9 Stavenisse 851 841 1692 10 6 16 8 5 13 21 23 44 14 18 32 -9 0 -9 0 6 6 Sint-Annaland 1625 1667 3292 18 21 39 14 17 31 26 21 47 46 45 91 4 -1 3 -12 -21 -33 Oud-Vossemeer 1318 1312 2630 22 18 40 10 4 14 44 46 90 39 39 78 -7 -11 -18 10 10 20 Sint-Philipsland 1318 1255 2573 8 8 16 8 9 17 70 64 134 54 49 103 -6 -9 -15 10 5 15 Totaal 12.346 12.330 24.386 148 163 311 97 79 176 449 139 888 360 374 734 0 0 0 140 149 289

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9