Speuren naar boeken voor een prikje In 't Ollans kan 't nie Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Meermarkt in Sint-Philipsland is vernieuwd EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 februari 2005 Winkeldief gevat <Jaslek Slabbecoorn Diefstal velgen Inbrekers betrapt Geslaagd Jaarverslag als quiz Rijverbod twee uur Reizen in de bijbel en nu Woaidaehen Zelfverdedigingscursus Auto rijdt dijk af K. Hommel scoort goed Nuchter achter stuur Ruit vernield WHS bakt ze weer bruin Auto in sloot Jeugd Euterpe in Maartenshof Nieuwe gasleiding Lineke van Dam beste klaverjasser Jongens stelen snoep Benzineroof met gestolen kenteken Actie voor jeugdhonk Geslacht in eigen slagerij j WwintUvj Luiwaehen Merklap bij de heemkundekring SPS bakt oliebollen *2 ili'de Kerkstraat is dinsdagmorgen een 41-jarige inwoonster aangehou- 'deh Voor winkeldiefstal. Het alarm ging af toen de vrouw een winkel, uitliep, waarop ze haar tas neerzette én er vandoor ging. In de tas zaten artikelen uit de winkel die niet waren afgerekend. Later bleek dat de vrouw al eerder spullen uit de be treffende winkel had gestolen. Een deel daarvan trof de politie aan bij 'een 29-jarige inwoner, die eveneens •is aangehouden. De zaak wordt ver- 'der onderzocht. Een lekkende manometer bij Amo- rin aan de Slabbecoornweg veroor zaakte maandagmiddag een gas- lucht. Om vijf uur werd daarvoor de brandweer gewaarschuwd, die met meetapparatuur aan het werk ging. 'Er bleken geen explosieve dampen :te" zijn, waarna medewerkers van nutsbedrijf Delta het defect konden verhelpen. Van een geparkeerde personenauto aan de Wattstraat zijn zondagmorgen tussen vijf uur en half zes twee licht- rhetalen velgen weggenomen. De velgen hebben een waarde van een paar honderd euro. Op het industrieterrein aan de Slab becoornweg is zaterdagmiddag ge probeerd om goederen te ontvreem den vanaf een bedrijfsterrein. Toen de 1 eigenaar van het bedrijf rond 15.40 uur aankwam, renden twee vreemde mannen van het hek weg. De toegang tot het terrein was reeds geforceerd. De schade van de poging tot inbraak bedraagt een paar hon derd euro. Rick van de Velde is aan de afdeling bouwkunde van de Hogeschool Rot terdam geslaagd voor bachelor of science. 'Op de jaavergadering van de Plaite- dandsvrouwen is donderdag het jaar verslag in de vorm van een quiz ge presenteerd. Sommige vragen bleken best lastig te zijn. Verder kwam onder meer aan de orde het fi-_ nanciële overzicht, de kascommisT sie, het potje van lief en leed en af scheid van zittende bestuursleden. Ook is het programma voor dit jaar ■gepresenteerd. Na de pauze gaf me vrouw S. Werkman-Lemmens van apotheek Tholen informatie over medicijngebruik. Ze verduidelijkte dat met behulp van een powerpoint- presentatie. De drukbezochte, gezel lige avond was voor de Plattelands vrouwen een goede start in het nieuwe jaar. In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie een alcoholcontrole op de Eendrachtsweg. Er werden 29 bestuurders gecontroleerd, waarvan èéh er teveel alcohol had gedronken. Hij kreeg een rijverbod van twee uur en een boete. Op de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar stonden de leden van 'Passage stil bij het reizen. Een me- 'dewerkster van reisbureau Star Tra- Vel vertelde de aanwezigen over 'haar werkzaamheden, waarbij onder -andere vliegtickets moeten worden gereserveerd en verzekeringen moe ten worden afgesloten. Ook gaan de 'drie medewerkers van Star Travel zelf regelmatig op reis, om locaties te bekijken en de mogelijkheden voor excursies in een gebied te ont dekken. Vervolgens liet mevr. Boxhoorn zien hoe er in de Bijbel ook veel werd ge reisd. Als voorbeelden werden Abra ham, Jacob, het volk van Israël, •Jozef en Maria en de zendingsreizen van Paulus genoemd. Ook enkele lederi vertelden over hun reiserva ring. Als afsluiting was er een quiz met vragen over de NCVB-reisjes die vroeger werden georganiseerd. Mevr. Deurloo-v.d. Velde stond bij de opening stil bij de woorden uit Psalm 91. Gezongen werd lied 466 en vers 1 en 7 van Psalm 91. Het echtpaar Klippel trakteerde de aan wezigen nog wegens hel 50-jarig hu welijksjubileum dat zij enige tijd ge- ledetj mochten herdenken. Her en der in het dorp zijn carnava lesk versierde gevels en voortuinen te vinden, al twee zaterdagen zijn er bals georganiseerd. Maar dit week einde barsten de woaidaehen pas echt ;goed los. Morgen brengt prins Weijte met zijn gevolg een bezoek aan de peuterspeelzaal en de basis- schoten, 's avonds is er een lampion optocht en het Polderkoaitjesbal. Za terdagmiddag om elf minuten voor één krijgt de prins de sleutel van het dorp uit handen van de burgemees tér.' Aansluitend trekt de optocht door het dorp, waarbij de deelne mers hun creatieve bouwsels rond het thema 'Ik voel ut an m'n waeter' aan het publiek laten zien. Daarna is in het dorpshuis het Vlooiencircus voor de jeugd en 's avonds het Woaidaehenbal. Het vellen van de roos om elf minuten over één sluit de carnavalsviering af. De judovereniging start een nieuwe cursus zelfverdediging voor meisjes van 10 t/m 15 jaar. De eerste les wordt woensdagavond 16 februari tussen acht en negen uur gegeven in dorpshuis De Vossenkuil. In twaalf lessen leren de meisjes beter voor zichzelf op te komen. Maximaal 26 meisjes kunnen zich voor de cursus inschrijven. De 20-jarige bestuurder van een per sonenauto verloor donderdagavond omstreeks 23.20 uur door onbeken de oorzaak op de Oud-Vossemeerse- dijk de macht over het stuur en reed achteruit de dijk af. Hij kwam tot stilstand in de sloot. De man heeft geen letsel overgehouden aan zijn avontuur. Op de clubavond van biljartvereni ging De Treffers won Karei Hommel in 28 beurten zijn partij tegen Nico Rooijakkers. Met 2,22 noteerde hij tevens het hoogste gemiddelde. C. Burgers en J. Hommel maakten bei den een serie van 11 caramboles. De uitslagen zijn: N. Rooijakkers-K. Hommel 7,83-10; A. Deurloo-J. Etiënne 10-9,34; J. van Daalen-P. Goossens 10-9,33; A. van Daalen-J. Hommel 10-10; C. Burgers-A. Hommel 10-7,33 en P. de Leeuw-L. van Wezel 4,44-10. In de nacht van zaterdag op zondag controleerde dfc politie op de Krab- benkreekweg bij 36 automobilisten het alcoholgebruik. Alle bestuurders konden na de blaastest hun reis weer vervolgen. Van een woning aan de Tienhoven is dindsdagavond tussen acht uur en half negen de ruit vernield van de achterdeur. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De jeugdspelers van voetbalvereni ging WHS komen zaterdag met olie bollen langs de deur. 's Morgens om vier uur beginnen vrijwilligers met het bakken en vanaf half negen gaan de verkopers op pad. De oliebollen kunnen ook vanaf vijf uur worden opgehaald bij de kantine van WHS. Een 18-jarige automobilist uil Ab- benbreek belandde vorige week woensdagmorgen met zijn auto in de sloot. Hij kwam uit de richting van Oud-Vossemeer en verloor op de Oude Zeedijk de controle over zijn voertuig. Vermoedelijk raakte hij eerst in de rechterkant in de berm, waarna hij door de stuurcorrectie links de dijk afreed. De auto kwam op de kop in de sloot te liggen en was na het ongeval total loss. De be stuurder stelde zich onder behande ling van de huisarts, die hem voor verder onderzoek doorstuurde naar het ziekenhuis. Sint-Maartensdijk De samenspelgrocp en het jeugdor kest van Euterpe treden vanavond op in Maartenshof. Het is het debuut concert van Monique de Rooij, die in september de dirigeerstok over nam van haar vader. Tot dan was te vergeefs naar een opvolger gezocht voor deze enthousiaste groep jeugdi ge muzikanten. Die bleek uiteinde lijk binnen de vereniging aanwezig te zijn. Vanaf zeven uur wordt in de zaal van Maartenshof een vrolijk programma gebracht. Er staan nog enkele nummers van de vorige diri gent op de rol, maar de nieuwe leids vrouw zal die toch weer met een eigen sausje overgieten. Scherpenisse negen uur komen leden van de ver eniging aan de deur om de lekker nijen te verkopen. Van de op brengst van deze actie wordt spelmateriaal gekocht voor in het jeugdhonk. De Nederlandse Gasunie gaat de gastransportleiding tussen Tholen en Scherpenisse verbeteren. Vanaf de Paasdijkweg wordt er een nieu we gastransportleiding aangelegd. De verzwaring van de gastrans portleiding komt te liggen bij de Engelaarsdijk tot circa 150 meter voor do Noormansweg. Lineke van Dam won met een pun tentotaal van 6004 de vrije klaver-' jaswedstrijd van klaverjasclub De Roemers. In totaal namen 44 kaar ters aan de wedstrijd deel. De helft keerde met een prijs naar huis. De prijswinnaars waren: 1. Lineke van Dam 6004 p.; 2. Truus Doejaren 5440 p.; 3. Rien van Bloppoel 5271 p.; 4. Rika van Praag 5046 p.; 5. John Michielsen 5022 p.; 6. Wim Uijleman 4988 p.; 7. Ronald Breuer 4964 p.; 8. Kees Opree 4959 p.; 9. Leo Maijer 4915 p.; 10. Tinus van Damme 4903 p.; 11. Pict van Blop poel 4888 p.; 12. Joop Pijl 4820 p.; 13. Wolf Breuer 4819 p.; 14. Nanda Vellekoop 4814 p.; 15. Ria van Put- ten 4785 p.; 16. Jaap Bijl 4783 p.; 17. Kees Quist 4681 p.; 18. Arie Pijl 4624 p.; 19. Ditta van Gijlswijk 4579 p.; 20. Richard Poot 4525 p.; 21. Marco Brandwijk 4502 p.; 22. Anneke Koetsier 4481 punten. De marsenprijs is gewonnen door Richard Poot en de poedelprijs ging naar Wim Geluk. Poortvliet Vier jongens in de leeftijd van 12 tot 15 jaar zijn vrijdagavond rond half acht aangehouden wegens diefstal. Een getuige had gezien dat de jon gens, met twee dozen achterop hun fietsen, waren weggereden bij een bedrijf aan de Paasdijkweg. Hij vond dit verdacht en alarmeerde deze. Bij de aanhouding trof de politie in de dozen snoepgoed aan, maar een deel van de buit was reeds verdwenen in de buik van de jongens. De vier zijn werden doorverwezen naar bureau Halt In een woning aan de Markt is vo rige week woensdag een 22-jarige man door de politie aangehouden. De man had meerdere keren benzi ne getankt zonder te betalen, ter wijl hij een gestolen kentekenplaat op zijn auto had zitten. Ook trof de politie in zijn auto nog diverse an dere gestolen kentekenplaten aan. De man heeft alle stralbare feiten bekend en is .na verhoor weer in vrijheid gesteld. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Voor de aanschaf van nieuw spel materiaal voor het jeugdhonk van SPS organiseert de voetbalvereni ging zaterdag een oliebollenactie. Vanaf 9.00 uur komen leden van SPS met de oliebollen langs de deur. Ook kunnen de lekkernijen worden afgehaald in de kantine. Literaire nalatenschap. De provin cie betaalt 27.714 euro aan de Zeeuwse Bibliotheek voor inventa risatie en ontsluiting van de literale nalatenschap van de schrijver Hans Warren. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensda jMalse bieflappen 500 gr. ♦Kiprollade gekruid 500 gr. ♦Verse kipfilet 500 gr. ♦Babi pangang 400 gr. ♦ki-"-;/k-»r>->; 500 gr. ^Nasi/bami 5,20 4,- 3,50 2,40 1,75 4,- 3,20 Zuurkool uit 't vat 500 gr. 0,50 Slavinken 5 halen Rundergehakt Hacheevlees 1kg 500 gr. 4 BETALEN Achterham 100 gram 1,35 Snijworst 100 gram 0,85 Katenspek 100 gram 0,85 Pikante kipsalade 100 gram 1,10 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annatand Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. r Reacties irtuv Lexers op de- rubriek zijn, ureikoHc bij de- MaUetijroefy Tholen-, tel. 0166-602226 Op 20 november van het vorige jaar is het 75-jarig be staan van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek gevierd met het symposium 'In 't Zêêuws kan 't ok'. Hier koos een panel van BZ'en (Bekende Zeeuwen) de mooiste Zeeuwse uitdrukkingen en woorden. Menig spreker, allen hoog op de maatschappelijke ladder, zette de aanval in op de teloorgang van het gebruik van de Zeeuwse taal. hol ben als we naar Hoes haan." 'In 't Zêêuws kan 't ok' bracht ons dus de mooiste Zeeuwse uitdrukkingen, gekozen door Zeeuwen die gewoon carriè re hebben gemaakt zonder dat ze hun hele leven lang een trauma van de Zeeuwse taal met zich meedragen (de bioloog, de beeldend kunste- naer, de meteorologe, 't lid van de Raed van Bestuur van de publieke omroep, de schriever, d'n officier van jus titie, de voorzitter van de Raed van Commissoarissen van Unilever, de componist in de cineasteHoewel we op Tholen de winnaar 'platte zeuge' niet kennen, was het gros van de gekozen uitdruk kingen zeer herkenbaar. Vele van de 'uutstuuksels'uit de toptien zouden echter ook nog aangevuld kunnen wor den. 'Vanessentennen' (Thools: van aanstaanden) wordt al snel gevolgd door 'tèn- denan'. De zin 'lae ma, lae ma, 'k 't a lank a' ligt niet zo ver verwijderd van 'k 't ag- glad nog nie', zoals de geko zen uitdrukking 'mö 'k ok een zusje is van 'k mot ag- gêêl nie Het woord 'pimpampoentje' (lieveheersbeestje) stond hoog genoteerd bij de inzen dingen, maar je had ook een 'blindaes' mogen verwach ten. Een andere memorabele was het 'ruugöód', die vol gens ons een 'ruusööd' is, en in één adem kan worden ge noemd met de 'luiwaehen'. Verder was er nog sprake van 'oemoemenoe' (voor ons: 'oemommenoe'), hetgeen het antwoord 'hunterkant' zou kunnen ontlokken. Dan was er nog de 'murpel', die in dezelfde broekzak zou passen als een bollkèt, en de mispel die in feite in dezelfde fruit mand kan zitten als de 're- bessels', 'krepfruit', in 'n schutteltje moerbezems'. Tot genoegen van de jury eindigde 'hosternokke' niet op de eerste plaats, want dat zou 'potverheme' een schan de zijn geweest. De nummer vier van de rang lijst deed mij veel deugd. De uitdrukking 'bèl, bèl, bèl, 't is toch vrêêd ee' wordt in de weken rond de 'woaidaehen' in mijn omgeving veel gebe zigd. Het beperkt zich tot een driewerf: 't is vrêêd! Volhus de helêêrde spreke de mêêste ménsen hin Zêêuws tehen d'r kinders om a ze be nauwd bin a ze hin hoeie car rière kunne maeke. Je hoort ze al denken: 'ik zie op tillevi- sie bie Nova toch ok nooit 'n analyticus Zêêuws praete. In deze bekrompen gedachte verhoudt 'carrière maken' zich tot de Nederlandse taal, zoals 'profvoetballer worden' zich verhoudt tot het vier maal daags naar je peuter toeschreeuwen van 'aanval- luh!' Een wens wordt verhe ven tot doel, maar het hulp middel deugt niet. Zal Zeeuwstalige opvoeding dan écht resulteren in onver staanbaarheid in de 'board room'?. Helaas, want daar wordt meestal Engels ge praat. Moeten we de kinde ren voor een carrière-push dan voortaan maar in het En gels opvoeden? In de 20e êêuw wier 't eiland vö 't jist ontslote deur 'n bruhhe. Laeter kwam dae nog 'n bruhhe bie in de mén sen wiere bovendien steeds mobieler, 't Is dus ok nie vreemd at 'r un hröötere ver menging van taelhebruuk ontsting. An de oostkant van 't eiland bevoorbeeld j' kat- telieke invloeden om atte vee jongens 'n meisje van de Braeberse overkant odde. Dan is 't ok nie vreemd a j' op de kinders van betreffende ménsen taelkundige invloe den kriegt as 'willie' (ons), vlêês (vleis) in 'ons Piet' (Piet van ons). Daar is niks mis mee. Je kunt hier spreken van een op na tuurlijke wijze ontstane taal vermenging. Daar tegenover staat tegenwoordig de wat minder natuurlijke taalver vervuiling van de Zeeuwse moeder die een mislukte po ging doet om Nederlands tegen zoonlief te praten: ,,Het is geen waar at ik altijd op de Bas Quist, Oud-Vossemeer. Pak even uw zakboekje THOLEN 3 feb. Lezing over Natuurmonu menten, Chr. Ouderenver., De Win gerd 14.30 u. 9 feb. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestr. 11, 19.30 u. 10 feb. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstr. 8, 20-22 u. 16 feb. Creatieve avond 'Werken met bloemen', De Passage, Het Vis net, 19.45 u. 19 feb. Johan Verminnen Trio, Meulvliet, 20.15 u. 19 feb. Dubbelconcert Chantez a Dieu en De Troyesangers, Grote Kerk (koorkerk), 20 u. OUD-VOSSEMEER 5 feb. Slcutcloverhandiging en car navalsoptocht, Raadhuisstr., 12.49 u. 8, 15 en 22 feb. Koersbal Anbo. Vos senkuil, 14 u. 9 feb. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. SINT-ANNALAND 4 feb. Ledenvergadering tafeltennis- ver. Smash '76, Wellevaete 19.30 u. STAVENISSE 16 feb. Open huis peuterspeelzaal 't Stavertje, Schoolstraat, 10-11 u. SINT-MAARTENSDIJK 3 feb. Optreden samenspelgrocp en jeugdorkest Euterpe. Maartenshof, 19 u. 17 feb. Discussiebijeenkomst 'im puls' voor inwoners/verenigingen, Haestinge, 19.30-21.30 u. SCHERPENISSE 12 feb. Alpha-jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis, 20 u. 14 feb. Discussiebijeenkomst 'im puls' voor ondernemers. Holland Huis. 19.30-21.30 u. POORTVLIET 17 feb. Burgeravond gemeenteraad, 't Ouwe Raed'uus, 19.30-22 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 feb. Expositie Mien Paridaans Seijker ie Z.Z. 11-17 u., vr en za 12-17 u. (beelden) en Nick Seijkens (schilde rijen) Stuart Galerie Z.Z. Haven, do +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Plop en kwispel (Ned. gespr.) - za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 15.15 u. Vet hard - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 15.15 u„ wo 17 en 20 u. ROXY II: Streep wil racen (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 15.45 u. Blade Trini ty - do 20 u., za 21.15 u., wo 20.15 u. National Treasure - vr 2115 u., za 18.45 u., wo 17.45 u. CINEM'ACTUEEL: National trea sure - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 u. The grudge - do en wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 u. Streep wil racen (Ned. gespr.) za, zo en wo 13.45 u. Plop en kwispel - za en zo 13.45 en 16 u., wo 13.45, 15 en 16.15 u. Blade Trinity - vr en za 21.30 u., zo 18.45 u., wo 20 u. Ver rassingsvoorpremière - do 20.30 u. Lepel - vr 18.45 u., za 16 en 18.45 u., zo en wo 16 u. Spongebob squarepants - vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. De merklap staat vanavond centraal bij heemkundekring Stad en Lande van Tholen. Voor leden en andere be langstellenden vertelt Eef de Jonge uit Tholen over dit bijzondere borduur werk, een typisch stukje cultuurgoed. Mevrouw De Jonge verdiepte zich er, als vrijwilligster bij het streekmuse um, in en publiceerde in 1999 het boekje 'Door mijn gedacn' over de Zeeuwse merklap. Ook was ze be trokken bij het project om de grootste merklap te maken die er ooit was. Vanavond zal ze vertellen over het ontstaan en het hoe en waarom van de lap, en over de symboliek van de fi guren. Ook zullen merklappen uit het streekmuseum bekeken worden. De lezing begint om half acht en wordt gehouden in de koffiekamer van De Meestoof aan de Bierensstraat in Sint- Annaland. Zoekend lopen mensen langs de stellingen om juist dal éne hoek te vinden dat ze graag willen hebben. Voetbalvereniging SPS organiseert zaterdag een oliebollenactie. Vanaf Vooral vrijdagmiddag was het erg druk in de voormalige uitleenpost van de bibliotheek in Oud-Vossemeer. Zaterdag bleef het tamelijk rus tig. Op beide dagen was er de gelegenheid om voor een prikje boeken te kopen. Na de sluiting van de vestiging ruimde de bibliotheek de collec tie op. De jeugdboeken zijn naar de scholen in het dorp gegaan en ook de andere bibliotheekvestigingen konden komen uitzoeken. Het restant was voor iedere belangstellende beschikbaar, ook de afgeschreven boe ken van de andere vestigingen waren naar Vossemeer gebracht. Overal vandaan kwamen vrijdag mensen naar het Groenc-Kruisgebouw aan de Raadhuisstraat. „Er waren mensen uit Zuid-Beveland die het op Omroep Zeeland hadden gehoord. Die namen 170 boeken mee", vertelt een medewerkster van de bibliotheek. Duizenden boeken stonden er in de kasten en in dozen. Romans vooral, maar ook studie- en stripboeken, naslagwerken, encyclopedieën, Engelse en Duitse literatuur. Drie boe ken voor een euro was het tarief. Toen zaterdagmiddag om vier uur de deur dicht ging, waren een paar duizend boeken weg. Maar er bleef nog volop aanbod over. Dat gaat naar de Hervormde Gemeente, voor haar jaarlijkse rommelmarkt in de zomer. Predikbeurten Zondag 6 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Eijsden, Dricbrug- gen. 18.30 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Oorschot. 15 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTF.NGEM EENTE 10 u. dhr. Van der Wiel (H.A.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Opper, Ridderkerk. 18.30 u. evang. Van Welie, Rotter dam (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. dhr. Glas. Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 14.30 u. ds. Van de Weerd. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-gebed- en commu nieviering. wo 9/2 9 u. aswoensdag. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Van Herk, Hasselt. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Boer, Nieuwe-Tonge. 16 u. ds. Groeneboom, Waardenburg. GEREF. GEM. do 3/2 19.30 ds. De Wit. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Van Mourik, Sommelsdijk. 18 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. (diensten in kerkgebouw Herv. Gem.) 8.45 en 15 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oorschot. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reinders, Yerseke. 19 u. ds. De Graaf, Mijnsheerenland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Volk, Nieuw- Lekkerland. wo 9/2 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman, Anna Jacobapol- der. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Jongeneel, Alblasser- dam. 17 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. De vernieuwing van de groente-afde ling bij de Meermarkt Sint-Philips land greep ondernemer Jaap de Berg» aan voor een algehele herschikking van de producten. Daarvoor werd de winkel van zaterdagmiddag tot woensdag gesloten. Woensdagmid dag was de heropening met een bal lonnenwedstrijd voor de jeugd en een extra koopavond met scherpe aanbie dingen zoals een kilo kipfilet en run dergehakt voor 5 euro en 3 kratten Heineken voor 15 euro. „De reacties waren hartverwarmend. De inwoners waarderen het dat je je best doet om de winkel bij de tijd te houden", zegt De Berg. VtKtr de aanbiedingen ston den ze in de rij en voor het bier zag je een file auto's in de omliggende stra ten, want drie kratten neem je niet zomaar mee. Er was ook nog een prijsvraag met kassabonnen, waarbij Jacomien Glasbergen 1 minuut gratis mocht winkelen. „De reacties waren ongelofelijk goed", aldus de Sint-Phi- lipslandse supermarkt-ondernemer, die de zaak drie jaar geleden overnam van J. Koppejan. „Alle groepen heb ben we opnieuw ingedeeld. De pre sentatie is aangepast. Producten die minder liepen," hebben nu minder ruimte, maar het assortiment sport dranken is weer fiink uitgebreid. Het aanbod in de Meermarkt is trouwens toch ontzettend groot. Toch gaan we ook met de prijsverlagingen mee dankzij ons huismerk Markant, maar op ons personeelsbestand bezuinigen we niet. We hebben nu ook een spaar actie, dus lokaal blijven we actief bezig. Zeker ook met de nieuwbouw in Graefnisse en Zuyderdijk is het van Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvlict, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Via het antwoordapparaat van uw tandarts kunt u vernemen welke tandarts de waarneming verzorgt. DIERENARTS W. BRONS Thplen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u.. tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 8/2 C.W.I., Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 febr. donderdag 3 9.12-21.57 vrijdag 4 10.22 -23.12 zaterdag 5 11.45 - zondag 6 0.32 -13.05 maandag 7 1.45 - 14.17 dinsdag 8 2.49 -15.15 woensdag 9 3.40 - 16.05 donderdag 10 4.27 - 16.52 vrijdag 11 5.10 -17.37 di 8/3 23.30 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). belang dat er een goede supermarkt blijft. We zijn in Sint-Philipsland bezig om de middenstandsvereniging nieuw leven in te blazen. Jammer is het dan dat in de Voorstraat bakker Bazen is gestopt. Voor mijn eigen winkel betekent het voor de broodver koop een impuls, maar voor het dorp is het natuurlijk jammer, want de in woners blijven gebaat bij zoveel mo gelijk winkels", aldus Jaap de Berg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2