Dubbele cijfers Smerdiek 2 bij SPS Twee eerste prijzen Katame-Waza op eigen judotournooi in smalstad Gifbeker Noad '67 nog lang niet leeg Thoolse derdeklassers opnieuw onderuit SPS heeft wind in de zeilen, opnieuw averij voor Smerdiek en Stavenisse Donderdag 3 februari 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT if SPS is opgerukt naar de zesde plaats op de ranglijst, dankzij een ruime 5-1 zege op hekkensluiter Mevo. Lin kerspits Wiljan Lisseveld leverde met een zuivere hat trick in de tweede helft een belangrijke bijdrage. De ploeg uit Poortvliet/Scherpenisse is nu de hoogst geno teerde Thoolse vierdeklasser. Smerdiek verloor bij Brou wershaven (4-2) en het aanvallend onmachtige Stavenis se moest zijn meerdere erkennen in WIK: 0-3. Stavenisse scoort niet Smerdiek onderling verdeeld Peter van Poortvliet naar Dinteloord Zege verrast Thol. Boys 5 WHS 3 maakt het niet af Een kleine 180 judoka's van 18 verenigingen streden za terdag in Sint-Maartensdijk om de prijzen. De organise rende vereniging Katame-Waza ging met twee eerste prijzen aan de haal: voor Jason Verwoert en Wesley van Kampen. De twaalfjarige Van Kampen werd bovendien voor het tweede achtereenvolgende jaar gehuldigd als beste clubjudoka, terwijl Verwoert een aanmoedigings prijs kreeg. Einde kampioenskansen Tholense Boys Zierikzee nieuwe club voor Gaby Niemantsverdriet Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Arncmuidcn I- 5.WHS-Dauwendaele 2-4, Kogel- vangers-Thol. Boys 4-1. Vierde kl.: Stavcnisse-WIK 0-3, SPS-Mevo 5-1, Brouwershaven- Smerdiek 4-2. Vijfde kl.: Vosmeer-Volharding af gelast. Dames: Smerdiek-MVV 5-0, Smer- diek 2-Aardenburg 3-1, Thol. Boys- Zaamslag afgelast. Derde kl. res.: Rood Wit 7-Thol. Boys 2 1-3. Vierde kl. res.: SPS 3-Smerdiek 2 1-10, Bruse Boys 3-WHS 3 0-0, Thol. Boys 3-Colijnspl. Boys 2 3-3, ZPR 2-Thol. Boys 5 0-3, Unitas 11- Stavenisse 2 4-2, WC 3-Thol. Boys 4 afgelast. Vijfde kl. res.: WHS 4-Rillandia 4 1-2, Smerdiek 3-SVD 2 1-0, Kapel- Ie 6-Vosmeer 4 1-7. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-Victoria 6 afgelast. Jeugd: Smerdiek Dl-Nw. Borgvliet 2-4, Moc-Smcrdiek D2 4-2, Smer diek El-Noad El 0-2, Smerdiek E2- Halsteren 0-6, Smerdiek F2-NVS 17-0; BSC-WHS Dl 2-7, WHS D2- Moc 4-2, WVV-WHS El 1-6, WHS E2-Welberg 7-0, Moc-WHS E3 1-1, WHS F2-WVV 1-4, WHS F3-Le- pelstr. Boys 5-4, WHS F4-Halsteren 1-4; Thol. Boys B-Steenbergen 0-7, Goes-Thol. Boys C 2-5. Thol. Boys Dl-DVO 3-1, Thol. Boys meisjes- BSC 13-6, Thol. Boys E2-Gastel 0- 2. Thol. Boys Fl-BSC 8-0, Thol. Boys F2-Dosko 1-5, Nw. Borgvliet- Thol. Boys F3 2-0; SPS B-HSC 4-2, Mevo-SPS C 3-0, SPS Dl-Dosko 9- 1, SPS Fl-WHS F2 6-1, SPS F2- Halsteren 2-1. Zaterdag 5 februari uur WIK-Smerdiek da. 12.00 Noad-ZSC(vr.) 14.30 Stavenisse 1-Stavenisse 2(vr.) Trefzeker Topscorer John Vroegop (Vosmeer) 12 (j) Hans Leune (WHS) 11 Egbert Moerland (WHS) 10 Wiljan Lissevcld (SPS) Bovenaan het topscorerklassement verandert er het nodige. SPS'er Wil jan Lissevcld maakte zaterdag drie doelpunten en spurt daarmee de top drie binnen. Hij nestelt zich naast Egbert Moerland. De WHS'er zakt een plaatsje, omdat zijn teamgenoot Hans Leune dankzij twee treffers oprukt naar de tweede plaats. Vos meer kwam niet in actie, zodat lijst aanvoerder John Vroegop geen treffers aan zijn totaal kon toevoe gen. Hij voelt de hete adem van de achervolgers in de nek. Erik van Haaften bracht zijn totaal op zeven, Soulyman el Bouazaoui en Martin Quist maakten hun zesde doelpunt en Johan Schot zijn vijfde. Nieuwe namen in het klassement zijn Arjan Moerland van Noad en Michel Lis seveld van SPS. Vierde klasse SPS begon het duel met de rode lantaarndrager uit Zierikzee zon der de verhinderde trainer Gerard van Zalinge. Rien Voshol, vorig seizoen ook al succesvol bij een tweetal wedstrijden als vervanger, zag SPS te gretig beginnen. Door het tomeloze enthousiasme slopen er de nodige slordigheden in het spel van de thuisclub. Aan de rech terkant van het middenveld ont brak de geschorste Johan Scheer- meijer. Na enkele omzettingen, met onder andere routinier Michel Lisseveld als diepste spits, kwam Johan Uijl daar te spelen. In de goal stond na zijn goede optreden van vorige week wederom Peter van der Male. Mooi voetbal was er op D'n Aekerboam lang niet te zien. Pas halverwege de eerste helft nam de thuisclub de leiding, na een actie van Wiljan Lisseveld die zijn oudere broer Michel in staat stelde om te scoren: 1-0. De openingstreffer bracht eindelijk wat rust in het spel van SPS, dat nog voor de rust verder uitliep dankzij aanvoerder Martin Quist. Met een schot door de benen van de keeper werd het 2-0. Arno An- thonisse bleef in de rust gebles seerd in de kleedkamer achter. Na een lange afwezigheid maakte Mark Smits zijn rentree. Kort na de hervatting werd het met een puntertje van Wiljan Lisseveld 3- 0. In de tweede helft hield SPS de vleugels beter bezet en werd het spelletje meer verzorgd. Toch duurde het tot in het laatste kwar tier, voordat het veldoverwicht duidelijk in de score tot uitdruk king kwam. In beide gevallen was Wiljan Lisseveld de architect van de goals. Tijs Nijmeijer, normaliter de schutter bij SPS, bleef de hele partij onzichtbaar. Jorn Elenbaas loste in de tweede helft Johan Uijl af. Rien Voshol kon tevreden zijn over de invalbeurt. Het verjon gingsproces begint volgens hem zijn vruchten af te werpen. „Na twee jaar hard werken en af ten toe kopje onder gaan, gaat het ons nu redelijk voor de wind." Na enkele goede partijen hoopte Stavenisse tegen WIK eindelijk weer eens het net te vinden en de punten aan de Pilootweg te hou den. Het gebrek aan scorend ver mogen brak de ploeg van trainer Rien Smits en elftalleider Adrie Knuist echter opnieuw op. De ope ning van de partij tegen de ervaren opponent uit Kcrkwerve verliep desastreus. Al in de tweede minuut namen de bezoekers de leiding, nadat een vrije trap van dichtbij kon worden ingetikt: 0-1. Vervol gens trok WIK zich massaal terug op eigen helft, waardoor het voor Stavenisse moeilijk werd om de openingen te vinden. Bij de schaarse mogelijkheden dat het wel lukte, bleek het vizier bij de roodgelen niet op scherp te staan. Dat mocht vooral Jacco Knuist zich aanrekenen. Na een steekbal van Marco Oosdijk kwam Knuist in droompositie, maar hij schoot naast. Uit een afgeslagen hoek schop kreeg Knuist een nieuwe kans. Nu ging de inzet rakelings over. Op slag van rust bouwden de bezoekers de voorsprong verder uit: 0-2. Ook in de tweede helft be perkte WIK zich tot de counter. Leen Lemson schoot namens Sta venisse op de paal. Door het uitblij ven van de aansluitingstreffer werd het spel van de thuisclub steeds on zuiverder. In de slotfase moest doelman Marco Dorst, die de hele middag vrijwel werkloos mocht toekijken, voor de derde maal naar het net. Stavenisse heeft nu al enke le maanden niet meer gescoord. De wanhoop neemt met de week toe, al hoopt leider Knuist op betere tij den. „We zijn gestart met dezelfde formatie als de laatste weken. Er is geen reden om de ploeg te wijzi gen, want het veldspel is in principe goed en de trainingen worden goed bezocht. Alleen de goals ontbreken. En niets werkt zo motiverend als doelpunten." Na het 4-2 verlies bij Brouwersha ven kondigde trainer Ruud Linders een reeks indringende gesprekken aan. „Ik ben geen voorstander van praatsessies, maar we moeten een keer om de tafel. Anders zie ik ons weinig punten meer pakken. On derling zit het niet goed. We waren ook vandaag geen team. Voor mij hoeven de jongens niet hand in hand naar het veld te komen. Bin nen de lijnen verwacht ik wel dat iedereen voor elkaar gaat en dat is bij Smerdiek niet het geval. Er is onderling veel te weinig respect. Wat ze soms naar elkaar roepen, daar word ik niet goed van." Wat een glorieus begin van de derde en laatste periode moest worden, ein digde in Brouwershaven in een 4-2 deceptie. Het onheil begon al in de tweede minuut. Smerdiek zocht nog naar de organisatie, ook al omdat regelaar Jordy Hage in het hart van de defensie wegens ziekte ontbrak. Een verloren bal viel over de verdedigers Jeffrey Stoutjesdijk en Hilbert Brinkman, waar,op Brouw de hoek voor het uitzoeken had: 1-0. Smerdiek legde toch het meest verzorgde spel op de mat en kreeg in de 12e minuut een ideale kans om gelijk te maken. De paal stond de treffer van Jelle Rinses echter in de weg. In de 35e minuut werd de voorsprong door de thuis club vergroot. Uit een hoekschop mocht vrij worden ingekopt, een spelsituatie die met name Hilbert Brinkman zich mocht aantrekken. Kort voor de pauze kwam Smer diek terug in de wedstrijd. Een vrije trap van Souliman El Bouz- zaui, waarbij Erik van Haaften als bliksemafleider fungeerde, verras te vriend en vijand: 2-1. Bart Stoutjesdijk loste na de pauze Daan de Viet af, de middenvelder die totaal niet in de wedstrijd zat. Bij de eerste aanval kwamen de bezoekers meteen op gelijke hoog te, waarbij invaller Stoutjesdijk de gouden voorzet afleverde en Van Haaften scoorde: 2-2. Smerdiek leek op weg naar de winst, totdat doelman Alex Stoutjesdijk twijfel de bij het uitlopen en Brouwersha ven profiteerde: 3-2. Sneu omdat juist voordien Van Haaften een pri ma kans op een derde Smerdiekse treffer ongebruikt had gelaten. De onderlinge irritaties liepen na de achterstand op. Uiteindelijk sloeg de thuisclub nog een vierde keer toe: 4-2. Smerdiek 2 kreeg zaterdag nieuwe trainingspakken van chinees restaurant Nieuw Eiland Tholen. Het restaurant aan de Spuidamstraat in Scherpenisse is al vele jaren een begrip op Tholen. Namens bestuur en spelers bedankte secretaris Jankees van den Hoek de eigenaren Eddy en Tinja met een bloemetje. (Advertentie I.M.). De tweede keus van Smerdiek heeft de koppositie heroverd in de vierde klasse. In Poortvliet werd SPS 3 zaterdag naar een 1-10 nederlaag ge speeld. Verder profiteerden de blauw-zwarten van de punten die de concurrenten ZSC en Serooskerke lieten liggen. Na drie minuten «pende Smerdiek de score al. SPS-doelman Ligten- dag werkte de bal slecht weg en Rick Zwagcmaker profiteerde op timaal voor de bezoekers. Pas toen het 0-3 stond, deed de thuisclub iets terug. Een mislukte voorzet van Berry de Graaf zeilde over doelman Alex Hogendoorn het doel in (1-3). Smerdiek bleef de betere ploeg en liep nog voor de rust uit naar 1-6. De doelpunten kwamen op naam van Niels Hage (2x), Marcel Baan, Rick Zwage- maker en Frans Ista. Ook na de thee was het spelbeeld hetzelfde, SPS werd door de blauw-zwarren volledig van het veld gespeeld. De combinaties lie pen goed en in de duels trok Smer diek dikwijls aan het langste eind. Gert-Jan van Ham was doorge schoven naar de spitspositie. Com binaties met Niels Hage en Frans Ista rondde hij twee keer doel treffend af. Voor Zwagcmaker kwam Arjan van Bloppoel nog binnen de lijnen. Door treffers van Niels Hage en Frans Istha werd de 1-10 eindstand bereikt. Peter van Poortvliet is komend sei zoen hoofdtrainer bij Dinteloord, een ploeg die net als zijn huidige club Noad '67 uitkomt in de twee de klasse. Van Poortvliet is tevre den met de vorige week gesloten overeenkomst. „Dinteloord is een club met aanzien in de regio. In het verleden hebben ze een tijd in de eerste klasse gespeeld en zelfs uitzicht gehad op de hoofdklasse. Ik ben er trots op dat ik bij zo'n vereniging aan de slag kan." Van Poortvliet wordt de opvolger van Johan Korten, een trainer die bijna veertien jaar bij de club in zijn woonplaats heeft gewerkt. Van Poortvliet ziet niet op tegen de erfenis. „Het bestuur verwacht van mij dat ik het noodzakelijke ver jongingsproces nader vorm geef. De komende tijd ga ik met de ou dere spelers praten, kijken wat hun bedoelingen zijn. Ik wil bij Dintel oord het liefst stapsgewijs verjon gen. In de tweede klasse heb je er varen spelers nodig, dat blijkt dit jaar bij Noad ook." Van Poortvliet legde zelf contact met de Brabantse club toen bekend werd dat Korten op zou stappen. „Het aanbod aan trainers is gigan tisch groot. Je kunt daarom niet wachten tot je toevallig zelf gebeld wordt." De gesprekken met het be stuur verliepen positief. „Ik weet ongeveer hoe de club reilt en zeilt. In ken de tegenstanders. Ook ben ik een vergelijkbaar persoon als Johan Korten. Ook dat is iemand zonder kapsones. Natuurlijk zal het voor de spelers wel even wen nen zijn. Iedere trainer heeft zo zijn eigen regeltjes en eigen ma nier van werken. Ik heb er echter het volste vertrouwen in. Ik denk dat het een club is die bij mij past." De 0-3 overwinning tegen het altijd lastige ZPR 2 geeft de vijfde keus van Tholense Boys vertrouwen voor de rest van het sei zoen. Voor het eerst sinds lange tijd hiel den verdediging en keeper Alex Opree de nul. De veldbezetting bij het vijfde was perfect om op de counter te spelen. Met maar één spits en daarachter een vijfmans middenveld was Tholen heer en meester op dat middenveld. De verdediging kon de snelle tegenstander goed aan. Op een pass van Jaap de Vos scoorde een Bergenaar in het eigen doel. Even later rondde Marco v.d. Wielen een volley van De Vos goed af en zo stonden de geel-zwarten - tegen alle verwachtingen in - bij de rust met 0-2 voor. Omdat het elftal in de tweede helft altijd behoorlijk terugvalt, had men nog niet alle vertrouwen in een goede afloop. Maar die gewoonte werd doorbroken en het werd zelfs 0-3, opnieuw door Van der Wielen. De kansjes die ZPR nog kreeg, le verden niets meer op. In de eerste helft had WHS 3 het moeten afmaken tegen Bruse Boys 3. Maar dat ge beurde niet en zo eindigde het duel in 0-0. De Sint-Annalanders begonnen scherp, met veel duels op het middenveld en maar een paar kansen. Marco Scherpenisse kreeg binnen het halfuur twee grote sco ringskansen: eentje ging net naast en de andere werd door de keeper van Bru gepa reerd. Twee mogelijkheden voor Bruse Boys leverden evenmin wat op. In deze fa se vielen Siem Snoep en John Keur ge blesseerd uit, zodat WHS ruim voor de rust noodgedwongen moest wisselen. Rob v.d. Klooster en de niet fitte Ruurd Kats kwamen in het veld. WHS kreeg een veld overwicht en leek een doelpunt te force ren. Niels Kodde ging alleen op de keeper af, maar schoot naast. Ook hel vizier van Erik Reijnierse, door Abby Hommel de diepte ingestuurd, stond niet op scherp. Bru kwam er niet meer aan te pas. In de tweede helft kwam bij WHS Peter Wiel aard in het veld voor Rudi Hage. Er was veel middenveldspel en hoewel de thuis club een licht veldoverwicht had, leverde dat weinig kansen op. Halverwege viel ook Ruurd Kats geblesseerd uit, zodat Ru di Hage terug in het veld kwapi. Met hem erbij in de voorhoede, en Jan Willem Mos selman die regelmatig doorschoof naar het middenveld, probeerde WHS tevergeefs de openingstreffer te forceren. Vlak voor tijd kwamen de Sint-Annalanders goed weg. Edwin Geuze moest aan de noodrem trekken, maar de toegekende vrije trap ging naast. Gezien het spelbeeld was de 0- 0 een terechte uitslag. Verdeeld in poules naar leeftijd en gewicht treden de judoka's tegen elkaar in het strijdperk. Terwijl in de grote zaal van Haes- tinge op meerdere matten tegelijk wordt gejudood, houdt voorzitter Nelewart Poot van Katame-Waza vanachter de microfoon op het po dium een overzicht. Naast hem een tafel vol trofeeën en medailles. Tel kens als een poule klaar is met de partijen, worden de prijzen uitge reikt door de scheidsrechters. Een trofee voor de nummers een tot en met drie, een medaille voor de ove rige judoka's. De deelnemers va riëren in leeftijd van zes tot negen tien jaar. Allemaal zijn ze tevoren gewogen door secretaris Adrie Oostdijk, die in een apart zaaltje zit. Naast gewicht speelt bij de poule-indeling de leeftijd een rol. Maar judo-ervaring niet, zodat on ervaren wittebanders als tegenstan der een oranjebander kunnen tref fen die al meer bedreven is in deze sport. De deelnemers komen uit Zeeland, West-Brabant en de Zuid- Hollandse eilanden. Ook zijn twee verenigingen uit België present, alsmede een Noord-Franse club. Dat die Kamae-Waza heet, is toe val. Af en toe gaat het er behoorlijk fa natiek aan toe op de mat. Maar ook langs de kant, waar de tribune goed bezet is. „Laat de kinderen zelf ju doën, loop niet te coachen", roept scheidsrechter Koos van Wezel een aantal begeleiders tot de orde. Van uit het publiek klinkt applaus voor die woorden. Het toernooi in Haes- tinge wordt voor de dertiende keer georganiseerd. Met bijna 180 deel nemers is Oostdijk gematigd tevre den, er zijn ook wat zieken (vorig jaar kwamen 222 deelnemers van 22 verenigingen). „We hebben er wel eens 300 gehad, maar we zijn met zeventig begonnen." Hoewel Katame-Waza niet klaagt, blijft ju do een relatief kleine sport. De op voedende waarde ervan mocht vol gens Oostdijk best meer waardering krijgen. Bijvoorbeeld van de kant van de gemeente. Die per se uitno digen, zou wat de secretaris betreft niet nodig moeten zijn. „Er is wei nig aandacht' voor sport. De enige die we hier weieens gezien hebben, was wethouder Van Doorn." Ondertussen gaan in de grote zaal de wedstrijden verder. De twee EHBO'ers in de zaal hebben nog geen werk gehad. Maar in de voor middag komen de jongste deelne mers in actie, terwijl het er na de middag bij de wat ouderen best rui ger aan toe zal gaan. Op een spor tieve manier, dat wel. Tussendoor huldigt Katame-Waza het lid dat in het voorbije jaar de meeste succes sen boekte bij wedstrijden. Die eer valt dezelfde judoka te beu" als een jaar geleden, de 12-jarige Wes ley van Kampen. Voor het eerst is er ook een aanmoedigingsprijs en die gaat naar Jason Verwoert. De resultaten van de 25 Thoolse deelnemers zijn als volgt. KATAME-WAZA. Jongens. Ge boortejaar 1997/98: 5. Erik Eis- sens. Geboortejaar 95/96: 1. Jas on Verwoert, 3. Oskar Eissens, 5. Mitchell Deurloo. Geboortjeaar 93/94: 2. Arnold v.d. Werff, 4. Roy Nieuwenburg. Geboortejaar 91/ 92: 1. Wesley van Kampen, 4. Robin Verwoert. Meisjes. Ge boortejaar 97/98: 5. Chantal Wal- hout. COR SCHUURBIERS. Jongens. Geboortejaar 1997/98: 2. Kin Pok Xiong, 6. Dick de Lange. Geboor tejaar 95/96: 3. Timward Mcul- meester, 4. Tim de Ruyter, 5. Tim- my van Boheemen. Geboortejaar 93/94: 2. Niek de Kok, 2. Tim van Meer, 3. Kin Long Xiong. Geboor tejaar 91/92: 2. Richard Luijckx, 2. Frits de Prenter, 5. Kylian He- ijncn, 5. Werner Herwegh. Ge boortejaar 86/87/88: 3. Marco Dingenouts. Meisjes. Geboorte jaar 95/96: 4. Selma el Moussaoui. OVJV. Jongens. Geboortejaar 1995/96: 3. Joost Noorthoek. Ge boortejaar 93/94: 3. Adriaan van Gorsel. I)e Thoolse derdeklassers blijven struikelen. WHS verloor het crucial^ duel om de derde plaats op de ranglijst van de directe concurrent Dau wendaele met 2-4. Tholense Boys is na de winterstop het spoor volledig bijster en ging over de knie bij Kogelvangers: 4-1. Door de verliespar- tijen zijn de kansen op de ereplaatsen voor zowel WHS als Tholense Boys danig geslonken. Tholense Boys kan, door over veertien dagen het inhaalduel tegen DVO te winnen, wel de eerste periode in de wacht sle pen en zich op die manier plaatsen voor de nacompetitie. Tholense Boys kan een streep zetten door de titelaspiraties. Door een reeks persoonlijke fouten liep de ploeg van trainer Gaby Niemantsver- drict in Willemstad op tegen een zware 4-1 nederlaag. Niemantsver- driet zelf wil nog niet berusten in de uitschakeling. „De prijzen wordetl pas op de eindstreep verdeeld. JPS en WC spelen als bovenste ploegen nog twee keer tegen elkaar. De top- ploegen breken elkaar vast en zekef nog een paar keer af." Michael de Jong, weer als diepste spits opgesteld omdat Hicham Benhammou op nieuw met zijn knie tobt. kreeg tëgep Kogelvangers de eerste kans van de middag. Ondanks een conditieach- terstand startte routinier Johan Schot als doorschuivende middenvelder voor het eerst sinds december weef in de basis. Het was ook uit een voorzet van Schot dat De Jong zijn tweede kans van de middag kreeg. De inzet was te zacht, zodat de Bra bantse keeper kon redden. In de 12é minuut was het aan de overzijde bij de eerste Brabantse aanval meteen wel raak. Carlo Heijboer bood bij een vrije trap teveel ruimte en Ko gelvangers profiteerde: 1-0. Vijf mi nuten later liet Heijboer zich simpgl uitspelen en volgde een vlotte aanval die met een fraai schot in de kruising werd afgerond: 2-0. Het duurde even, voordat Tholense Boys die te genslag had verwerkt. De gebles seerde Mourad Tihani werd halver wege de eerste helft afgelost door Mohammed Eljilali. Tholense Boys bleef de betere ploeg en na een half uur volgde de verdiende aanslui tingstreffer. Het was Johan Schot.-die uit een hoekschop van Eljilali de 2-1 inkopte. Op slag van rust had deige lijkmaker op het bord moeten ko men. Na een voorzet van Niels Hop mans schoot De Jong in riante positie echter te zacht in, zodat de keeper zich nog kon herstellen. In de herkansing werd de inzet van Rei- nier de Groen van de lijn gehaald In de tweede helft haalden de bezoe kers niet meer het vereiste niveau, om de partij alsnog naar zich toe te trekken. Johan Schot liep op zijn tandvlees, maar moest blijven staan omdat Merien Hopmans al snel ge blesseerd afhaakte. Arie Draaijer was zijn vervanger. Tholense Boys verloor de greep op het middenveld en incasseerde in de 65e minuut, na weer slecht dekken bij een stilstaan de situatie, de derde tegentreffer. Tien minuten voor het einde verliet Johan Schot moegestreden de arena, om te worden afgelost door Jan de Graaff. Dom balverlies leverde Ko gelvangers in de laatste minuut de geflatteerde 4-1 zege op. Tholense Boys richt nu haar pijlen op het in haalduel met DVO. Bij winst wordt deelname aan de nacompetitie veilig gesteld. De partij tegen de Roosen dalers wordt cruciaal voor het verde re verloop van het seizoen, aldus Niemantsverdriet. „Bij winst keert de rust, na twee pijnlijke nederlagen, allicht terug en zijn we in ieder ge val verzekerd van het toetje. Het zal niet meevallen. We scoren de laatste weken moeilijk en laten achterin ste ken vallen." WHS werd tegen Dauwendaele op haar waarde geklopt. Nadat de week tevoren lijstaanvoerder GPC een maatje te groot bleek, was nu de ploeg uit de provinciehoofdstad in alle opzichten juist wat vaardiger. WHS schoot tekort op onderdelen als baltempo, organisatie en tech nisch vermogen, te meer omdat Dau wendaele volgens insiders haar beste partij van het seizoen speelde. De Middelburgers werden daartoe ook in staat gesteld door een te tamme opening bij de thuisclub, die kwets baar bleek bij balverlies en ook in de duels niet de vereiste overtuiging aan de dag legde. Na ruim een halfuur kwam Dauwendaele verdiend op voorsprong, toen de spits in het zes tienmetergebied alle tijd had om aan te nemen en uit de draai in te schie ten: 0-1. In het restant tot de pauze kreeg WHS twee mogelijkheden om op gelijke hoogte te komen. De in plaats van de zieke Patrick van Schetsen in de basis gestarte Andreas Vroegop bood Hans Leune zelfs een ideale kans (over) en ook Michel Mosselman mocht met links uitha len. WHS kwam bij het tweede deel sterk uit de kleedkamer. De ploeg van Kees Stoutjesdijk dekte beter, speelde met de linies dichter bij el kaar en kreeg kansen op de gelijkma ker. Na een uur spelen kon er ge juicht worden. Egbert Moerland zette met een goede actie Leune vrij voor het doel en ditmaal schoot de Setallandse centrumspits wel raak: 1-1. Bijna nam de thuisclub bij de volgende aanval zelfs de leiding. Andreas Vroegop ging goed door, maar werd op de valreep gestuit door de Middelburgse keeper. Uit de te genaanval werd het tot overmaat van ramp 1-2, nadat de dekking weer even te wensen over liet. In de 70e minuut viel de beslissing. Foutief in spelen door Vincent de Jonge bood Dauwendaele plots een ideale kans en doelman Anton Elenbaas moest na de rake kopbal voor de derde maal naar het net. Dauwendaele bouwde de voorsprong nog uit tot 1 - 4, voordat Leune na doorkoppen van Leon de Witte zijn tweede treffer van de middag kon maken. Stoutjesdijk bracht in de tweede helft de jonge ta lenten Lennard van der Reest en Dennis Vaders nog in de ploeg voor respectievelijk Ivan Hage en Dennis Oosdijk. De komende twee weken staan voor de groenwitten in het te ken van teambuilding en gezellig heid. Het carnavalsweekeinde wordt met een trainingskamp doorgebracht in Oost-Brabant en in het vrije in- haalweekeinde staat de traditionele vaartocht naar Bruse Boys op het programma. Daarna wacht WHS het duel met het Serooskerke van Leen den Geelhoed en volgt de beslissen de fase van de competitie. Stoutjes dijk hoopt zijn ploeg na twee nederlagen weer mentaal op te laden. „De derde plaats is even uit zicht verdwenen. De vorm van voor de winterstop is er niet meer. Boven dien, verliezen van de nummers een en drie is geen schande. We geven de moed op de prijzen nog niet op." Voor Noad *67 lijkt het dóek gevallen. Het team van Peter van Poortvliet verloor zaterdag op eigen terrein van lijstaanvoerder Arnemuiden met duidelijke 1-5 cijfers. De eretreffer van Arjan Moerland kwam pas een kwartier voor het einde tot stand. Op de nederlaag tegen de waarschijn lijke kampioen viel volgens trainer Van Poortvliet niets af te dingen. „We kwamen op alle fronten tekort." over de geschorsten Menno Fonte- ijne (vier wedstrijden) en Corné de Frel (vijf wedstrijden). Vanwege blessures kon ook geen beroep wor den gedaan op Stefan Fonteijne, Bram Filius en Jeroen Reijngoudt. Noodgedwongen startte de niet fitte Kees Jan Verstrate wel in de basis. Trainer Van Poortvliet heeft met alle tegenslag leren leven. „We moeten blijkbaar de gifbeker tot op de bo dem leegdrinken." Met uitgekiend aanvalspel liep Arnemuiden in de tweede helft uit tot 0-5. Noad '67, met Remco Buijs in de spits als se condant van aanvoerder Arjan Moer land, kon er lang niets tegenover stellen. Pas een kwartier voor het einde kwam de tegentreffer op het bord. De hinkende specialist Geense liet het nemen van een vrije trap over aan Moerland, die fraai voor de 1-5 zorgde. Invaller Ronald den Braber werd nog een keer foutief gestuit, wat Noad een tweede vrije trap op een interessante positie opleverde. Ditmaal redde de Amemuiden-kcep- er op de inzet van Moerland. De con clusie van Van Poortvliet na afloop was duidelijk. „Arnemuiden is rijp voor de eerste klasse. Het klassen verschil was te groot." volgt de weg die zijn voorganger Romeo van Aerde eerder bewandel de en gaat volgend seizoen aan de slag in de monumentenstad op Schouwen-Duiveland. Niemants verdriet voerde ook oriënterende besprekingen met Noad '67. Het in de tweede klasse debuterende Zie rikzee is overigens nog wel verwik keld in een felle degradatiestrijd. Misschien was het allemaal anders gelopen als de doorbrekende Iwan Geense de eerste kans van de middag had benut. De in de diepte aange speelde Geense stuitte op de doel man van Arnemuiden, zodat de Flup- landers het zonder de steun van een vroege voorsprong moesten doen. Waarschijnlijk had het niet veel uit gemaakt. De bezoekers beschikken traditioneel over een stugge verdedi ging, maar hebben dit seizoen ook scorende spitsen die aan elk kansje genoeg hebben. Ook het combinatie spel van de vissersploeg zag er goed uit, zodat Noad '67 voortdurend ach ter de feiten aanliep. Vanuit de ach terste linie schoof bovendien telkens een mannetje vooruit, waardoor de thuisclub geregeld een pion tekort kwam op het middenveld. Halverwe ge de eerste helft nam Arnemuiden verdiend de leiding. Nog voor de pauze volgde een tweede treffer. Ook de hoop op een snelle aansluitings treffer na rust bleek ijdel. Noad kon zaterdag opnieuw niet beschikken Tholense Boys lijkt de kraamkamer te worden voor trainers die bij zon dagtweedeklasser Zierikzee gaan werken. Gaby Niemantsverdriet

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 11